Deníček Matýsků č. 41 - tentokrát vánoční

Snažení
 • 14.12.04

Štědrá noc Sníh měkké závěje Ve stínu měsíce Tvoří

Štědrá noc právě je
V pokoji dvě svíce
Hoří

Slzička dojetí
Osolí polívku
Rybí

Ježíšek odletí
Marii ve chlívku
Chybí

Tabulkám okenním
Kreslí mráz na čela
Básně

V pokoji s topením
Prskavka sršela
Krásně

Skořápka z oříšku
Uprostřed nadílky
Schovala pod stříšku
Barokní andílky
Na chvilku jen

Tiše a po špičkách
Přichází konečně
V barevných lampičkách
Vonících svátečně
Vánoční sen ??????????.

Původně jsem vám, Matýskandy moje, chtěla navodit vánoční náladu za použití notoricky známých veršů mého oblíbeného autora ? Jiřího Suchého.:-)) Ale potom jsem si řekla, proč opisovat Purpuru, kterou jistě všechny znáte z rádia, když mohu zapátrat ve vlastním šuplíku. :o)
Spolehnu se na to, že pro vás všechny jsou Vánoce něco milého, kouzelného, pohádkového a příjemného. Ostatní teď prosím, aby nečetly dál!
Moje ideální Vánoce jsou, jak napovídá úvodní textík, tak trochu poetické, romantické a pohádkové, tak trochu melancholické a sladkobolně smutnící, od každého trochu, slovy klasika ?přiměřeně, přiměřeně?. Představuji si uklizený a nazdobený byt plný vůně cukroví a skořice, také purpury na plotně a vánočních františků. Mám ráda voňavý vánoční stromeček přeplácaný pestrou směsicí ozdob, stříbrných řetězů a třásní a barevných mrkajících světýlek. Oblíbila jsem si vánoční atmosféru, která u nás doma začíná s adventem, omílání koled do úplného vyčerpání všech posluchačů, balení dárků a zářící oči při jejich rozbalování. :o)))
Jenomže realita bývá jiná. :oD Vloni jsme měli ještě třiadvacátého večer plný obývák jednotlivých dílů naší zánovní postele, která díky chybě výrobce nešla smontovat, mezi polohovacími rošty a obřími matracemi se povalovaly kusy kuchyňských skříněk, které nebyly včas smontovány. Byla to hrůza. Všechno nakonec dobře dopadlo a my šli spát ve tři ráno, do nové postýlky, s nazdobeným stromkem a uklizenou spouští, která v obýváku zůstala, ranní kávu jsme pili v dokončené kuchyni, prostě idyla.
Letos nás snad žádné stavební úpravy a vylepšování na poslední chvíli nečekají, jen dokončit včas úklid bude vzhledem k mému stavu a zvýšené únavnosti (a lenosti a neochotě manžela) poněkud komplikovanější. Zato mě vytrestalo cukroví! Prolistovala jsem vánoční časopisy, vytipovala jsem si dva recepty (stříkané pečivo a linecké), které se ve zbytku rodiny nerealizují, a dala se do práce. Zadělala jsem těsta, a začala stříkat podle obrázku věnečky na plech. Věnečky? Potrhané šišoidy to byly! Horko těžko a s ochrnutým palcem od mačkání pístu zdobičky jsem naplácala na čtyři plechy jakýchsi šneků a zbytek těsta z mísy se přesunul do odpadků. Výsledek byl navíc přeslazený a manžel prohlásil, že je to hnusné. Odpoledne nastal čas lineckého pečiva. Bože, to jsem si dala! Těsto nešlo pořádně rozválet, trhalo se a lepilo, děs. Totéž nastalo s vykrájenými tvary, trhaly se a těžko se přenášely na plechy. Polovina těsta opět letěla do koše. Snad mám pro letošek co se katastrof týkán vybráno J
Moje Vánoce jsou také tak trochu rozjímací a smutnící, někdy i nějaká ta slzička ukápne. Nebudu už plýtvat slovy, a přenechám kousek prostoru dalším svým veršíkům. :o)
Přeji vám všem krásný advent, pohodové a milé vánoční svátky, spoustu lásky a štastné vykročení do roku 2005, kdy se nám všem URČITĚ splní společný sen, který nás spojil tady na e-miminu.

Sváteční balada

Brodíš se závějí
Se slzou na líci
Sníh zdobí krajkoví z kočičích
 stop

Modlíš se raději
K Bohu než k měsíci
Když potkáš člověka tak oči
 sklop

Dárek a cukroví
Své milé mamince
Doneseš tak jako za starých
 Dob

Vítá tě ? kdo to ví
Na konci prosince
Ne ale maminka ? jen její
 Hrob

Nečkej znamení
(Studené kamení
Nemluví nehladí
Zeptáš se mlčky jen zda-li to
 Ví

Nepřijde ? nevadí
Maminka nejdražší navěky
 Sní)

Město má konečně
náladu vánoční
zvony a koledy ozvěnou
 zní

Zpíváš si netečně
baladu sváteční
odcházíš, v duchu však zůstaneš
s ní.

Vaše Hajinka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 14.12.04 22:10

Jů,jsem první,jupí!!!!

Hájí,tedy Ty jsi básník!No to je úžasné.

Deníček je moc krásný,velmi se T i povedl.

Co se týče vánoc u nás,je to podobné jako v jiných rodinách.Já se můžu přetrhnout,abych do adventu měla umytá okna a mohla vyzdobit.Uklidit a nazdobit vnitřek celého domu dá záhul,klukům je to jedno,ale já jim vždy v pokojíčku výzdobu udělám.Když byli menší,měli každý v pokojíčku malý stromeček.S cu­krovím je to u mne přiznám se horší,vzhledem k parovnímu vytížení a dost i před vánocemi /sezona na zimáku,prodej ve vlastní garáži vánočních stromků-jo manžel s nimi chodil před zimák a mě zaúkoloval prodávat z domova,i bram­bory.Lidi byli zvyklí,tak chodili dost a po několika spálených pleších jsem začala objednávat.Teď poslední léta jsem pekla,přiznám se moc mě to nebaví,a teď mám „výmluvu“ na své těhu.Manžela skoro vůbec nevidím,kor co jsme otevřeli ten nový sportbar,lítá mezi vším,než se to pořádně zaběhne.Kluci jsou v luftě,skoro nikdo mi s ničím nepomůže,tak naco se honit přesmoc.Už jsem dospěla k tomu,že pokud vše není úplně OK,také se to nezblázní.Děti říkají,že tam kde mají vzorně vygruntováno,to my máme slabý nepořádek,a já že jsem až posedlá tou přesnotí všechno akorát.Tak jsou kluci teď rádi,že jsem stále unavená a tolik je neprudím.A protože jsme všichni pořád tak vytížení /já tedy teď né,když mám dovoleno se flákat/,manžel na Štědrý den doslova padne za vlast a na mne,které to všechno vždy visí,jsem spokojeně unavená a ráda,že už je to za námi.Když byli kluci malí,mělo to jiné kouzlo.Proto se těšíme,jestli se dočkáme našeho broučka,jaké pak budou vánoce.Také se těšíme,že konečńě zvolníme a budem se OBA věnovat mrňouskovi.No,kluci se také docela těší,jsem na ně zvědavá.

Holky,děkuji ještě jednou za podporu babičky.Myslím,že se držím.

Zítra jdu k té mé doktorce,minule jsem měla trochu něco v moči,tak uvidíme,jak to dopadne zítra.

Pa a vzhledem,že budete číst příspěvek nejspíš až ráno,těším se ze svého „prvenství“
a přeji všem hezké ráno a celý den!!!!

Dandule

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.12.04 07:04

Ahojky!
Tak jsem tu.Naštěstí dneska naposledy,neb mám dva dny dovolené.A z tohoto deníčku na mě dýchnla vůně vanilky a svítí stromeček.Moc se Ti,Háji povedl.A ty básničky taky.Občas se bavím skládáním podobných veršíků,ale spíš jen tak pro pobavení svoje s svých přátel.Od včerejška,kdy Zdenda dostal přepálená CD s Járou Cimrmanem a nemluví o něčem jiném.A tak takové básničky potěší.
Jinak jsem skalní ctitel Vánoc.Vždycky se moc těším,toulám se po vánočních trzích a hrozně to prožívám.Svíč­ky,vůně cukroví,pohádky v televizi a hlavně bízkost všech,které mám ráda.Jen na jedny Vánoce jsem se netěšila.Byly to ty loňské,kdy jsme byly poprvé s maminkou samy.Chyběl nám tatínek,který už nikdy nebude sedět pod stromečkem a rozbalovat dárky a brblat,že zase někde zapomněl dáreček.Bolelo tood února,kdy odešel navždycky.Ale o těch Vánocích to bylo nějaké horší.Ta díra po něm byla nějaká větší.
Jinak jsem ale jak malé dítě.Rozděluju dárky a moc se těším,co v každém z nich najdu.A náš jezevčík vezmě vždycky útokem hromadu odložených papírů a rochní se v nich jako čuňátko.Moc se těším,až jednou budu sledovat,jak ty dárky roznáší moje děťátko.Už to dělám nějak dlouho.
Vánoční tradice nějak flákám.Jediné,co dodržuju je krájení jablíčka.Házení botou radši nezkouším.Co kdyby se to nepovedlo.Jen bych zkusila lití olova.To bybylo dohadů,cože mi to vyšlo a co to asi znamená.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.12.04 07:06

Nějak jsem omylem ten příspěvěk odeslala bez konce.Takže Vám přeju,abyste si užily tu krásnou dobu co nejlépe.Těhulky opatrujte pupíky,maminky pohladí ty svoje ježíšky spící v postýlkách a snažilky budou věřit v kouzlo svaté noci.Třeba něco přinese.
Vaše Nafteta

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 15.12.04 08:00

Dobré ráno!
Téda, to je deníček, jak má být. Úplně pohladil na dušičce (a že to ta dušička občas potřebuje) a tak nějak mě ukolíbal a zpomalil. Hájí, skláním ti obrovskou poklonu za básničky. Já se moc na Vánoce a hlavně Štědrý večer těším. Už jsem sice říkala, že mi manža chce dát pod stromek do krabičky hlínu (koupili jsme pozemek a padly na něj úspory), ale já věřím, že nějaká maličkost se tam najde. I já se chystám, že mu něco málo dneska pokoupím. Je fakt, že letos žádné obr-dary nebudou. Ten pozemek nám vážně dal zabrat, ale na druhou stranu Vánoce přece nejsou jen o dárcích, ne? Mě stačí, když si sednu manželovi na klín, on mě obejme a budu koukat na stromeček a zobat cukroví. Samozřejmě hned poté, co se nacpu smaženým kaprem a bramborovým salátem. Jéje, já už se táááák těšánkuju :-)))
Dneska se tu moc nezdržím. Myslím tím v práci, neb po obědě prchám a odjíždím k panu doktůrkovi, aby ze mě vysosli nějakou tu krev na screening a doufám, že bude UTZ. Manža se už vehementně dožaduje fotky, tak bych ho nechtěla zklamat. Ivka jede se mnou, takže potom jdeme do města a vezmeme shopy útokem. Potřebuji nutně ještě jedny zimní boty, nějakou těhotenskou halenku, či košili a pak už se soustředím na dárky pro manžu, oba synovce a neteř. A když se odvážím, možná koupím něco i Juniorovi. Holky, věřte nebo ne, ale já ještě ani jednou nebyla v obchodě s pidioblečkama a nic jsem ještě nekoupila.
No, ňák jsem se rozepsala. To asi doháním ty vydepkované dny minulý týden :-)) Posílám pozdrav plný vánoční pohody všem snažilkám, těhulkám a maminkám a nezapomínám ani na nesnažilky, což mi připomíná, že by se tady mohla alespoň na chvilinku ukázat Planetka!
Mějte se pohádkově.

P+J

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 15.12.04 08:26

Krásne ránko medulienky :-)))

dúfam, že ste všetky dostatočne vybuvinkané (vrátane Gothic, aj Naftet) a že sú z vás FEŠANDY :-))))

Netradičný denníček od Hajinky, je tradične krásny :-))))) Básničky sú nádherné. Haji ? máš talent :-))))
Tá druhá, smutná, tá je zo života? Myslela si na svoju maminku, alebo ?len? tak všeobecne? Dúfam, že svojmu mamu ešte máš a tá básnička nebola o tebe:-)

Samozrejme sa pridávam, duša citlivá a vnímavá, k tým, čo Vianoce-ten čas radosti, lásky a pokoja, zbožňujú. Cez vianoce je všetko akési krajšie a ľudia lepší, myslím že všade :-))). U nás doma (pri mojej mame) to bývalo vždy tak. V obývačke vypraté záclony, poháre v sekretári vyleštené a ligotavé, v prostriedku sa týčiace velikánske stromisko až po plafón, na stolíku vianočný obrus a ovocie, orechy a nasušené pomaranče a citróny, v kuchyni vôňa počnúc koláčmi, cez varené slivky a opekance, hrachovú kašu až po kapustnicu a pečené ryby. Vonku na dvore svietiaci strom (síce jabloň, no nevadí) a na schodisku na dlažbe koberec. Proste vianoce :-)))) No a u nás doma (v našom hniezdočku s Petoshom)? Skoro podobné, až na to, že záclony na oknách nemám a na dvore žiadny strom, ale aj tak sa mi náš byt v ten deň zdá akýsi krajší. Pečenie mi vcelku ide. Pečiem dobre (aspoň dúfam chichi) a rada. Už štvrté vianoce strávime samy dvaja, ponevač vždy predtým sme to riešili tak, aby bol aj vlk sýty aj ovca a celá, a večerali sme najskôr u jednych rodičov a potom hrrr brrrr utekali 50 km zas k druhým rodičom, a bolo to o držku! My sme nechceli nikoho raniť a aj napriek tomu, jedny boli sklamaní, že s nimi nie sme dlhšie, tí druhý zase urazení, že na nás dlho čakali! Tak sme to vyriešili ku spokojnosti všetkých a pri štedrej večery si pozeráme do očí len my dvaja :-)))
Akurát nemám rada, keď vidím tie kilometrové šóry na kapre a po uliciach uponáhlaných ľudí v každej ruke po štyri tašky ako nakupujú a nakupujú a vláčia tie hmotné statky :-) a ani sa nezastavia a nepopočúvajú ako napr. hrá stromček na námestí.

Na záver: nedá mi a zdôrazňujem želanie od Naftetky :-))), napísala to krásne:

Přeju Vám, abyste si užily tu krásnou dobu co nejlépe. Těhulky opatrujte pupíky, maminky pohladí ty svoje ježíšky spící v postýlkách a snažilky budou věřit v kouzlo svaté noci. Třeba něco přinese.

Ika

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 15.12.04 08:52

Krásné ránko,
trošku jsem zaspala a tak vás jdu jen pozdravit. Deníček si přečtu v práci (ale už teď vím, že je perfektní :o)) a napíšu, jako obvykle, večer.

Hajinko, Dandule - babičky i dědečka je mi líto, ale život je takový, že něco končí a něco začíná. Kdysi jsem slyšela (tak jako Dandule), že staří tak uvolňují místo na světě miminkům. U vás obou to platí.
Díky vám jsem zase zavzpomínala na svoji babičku. Byla to taková ta klasická hodná paní v zástěře a s hůlkou (jen šátek nenosila :o))) Dožila se 89 let a já jsem moc ráda, že jsem ji měla. O víkendu jsem na ni myslela ještě intenzivněji, protože jsem pekla cukroví, které dělala ona a to mi ji strašně moc připomínalo…

No ale dost nebo přijdu pozdě do práce!!
Tak zase večer…
 Dadla

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 15.12.04 09:54

Dobré ráno koťátka :-).
To jsem ráda, že se vám deníček líbí :-))). Iko, ten smutnější textík naštěstí není ze života, ale když jsem ho psala, a představovala si to všechno, tak mě rozplakal :-). Mám svojí mámu strašně moc ráda, a neumím si zatím představit, že by ta situace měla skutečně přijít, nemyslím za nějakých 20-30 let, to asi ano, ale třeba někdy teď................ Ale to do vánočního vydání nepatří!!!
Zapomněla jsem napsat, že my s manžou zatím pendlujeme mezi jehorodiči (bydlí o patro níž) a mými rodiči - vždy u jedněch večeříme a u druhých rozbalujeme dárky. Ale od příštích Vánoc už budou muset pendlovat oni :-))))).

Hajinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 10:20

Ahoj Matýskandy,
nejdřív musím Juance:
Tak pro tvou kámošku data dle Jonáše pro rok 2005: 10.1.,8.2.,10­.3.,8.4.,8.5.,6­.6.,6.7.,4.8.,3­.9.,
1.11.,1.12.,30­.12. Má to jednoduché, narodila se pár hodin před novem, tak když bude koukat do kalendáře a uvidí černý bubákový měsíc, tak tulit den před a ten den.

Teď si jdu přečíst komentáře ze včerejška a nový deníček, nebyl čas. Doufám, že najdu // od Iky !!!

Pajdule

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.12.04 10:50

Dobrého dopoledne přeji :-))
Hájinko: krásný deníček a ty básničky! úplně mi hrkly slzičky do očí..
Já teda celý rok prohlašuju že vánoce jsou humbuk a kdesi cosi, ale jak přijde prosinec tak zjihnu a chodím po vánočních trhách a nejvíc mě těší nakupování takových těch drobných dárečků..A letos mám tu vánoční náladu znásobenou asi ještě tím že nosím v bříšku někoho komu už brzy budou pod stromečkem svítit očička :-)))
Já jsem na štědrý den vždycky jezdila s rodiči na vesnici k babičce a děděčkovi (díky bohu mám aspoň prarodiče z tátovy strany - pořád ještě!!§ a tam jsme slavili - pěkně se vykoupat, navonět, v obýváku jsme povečeřeli, vedle v ložnici byl „schovaný“ stromeček - každý z nás se vždycky nenápadně vytratil naložit pod něj dárečky a pečlivě za sebou zase zavřel dveře. Když jsem byla menší tak táta po večeři šel zapálit svíčky a prskavky a zazvonil zvonečkem (později i budíkem :-)) a já pak rozdávala dárečky :-)) Tož takové byly moje vánoce až do loňského roku..Letos moje maminka prohlásila že když je teda všechno jinak - já vdaná a s bříškem :-)) tak budem mít i vánoce jinak - takže prarodiče a my s manželem přijedem na Štědrý den za rodiči do Brna, my pak pojedem ke tchánům a pak teprve domů..Vánoce u nás doma plánujem až příští rok - budeme tři a navíc už to u nás bude vypadat líp - jak už jsem psala - o nějakém úklidu či výzdobě si můžu nechat jen zdát..Kuchyň nemám takže pečení taky nehrozí - takže já si svou premiéru samostatných vánoc užiju až příští rok - zatím se o všechno cukrovím počínaje bram.salátem konče stará moje mamka :-))
Já se ani tak netěším na to co dostanu ale jak se jim budou všem líbit moje dárečky - letos jsem si dala opravdu záležet :-)))
Tak pá už musím běžet - manža je na neschopencea teď tu do mě hučí že toho musíme využít a vyrobit ten dárek pro mé prarodiče - bude to kalendář sa fotkami :-))
pá a mějte se Klaris+Klubíč­ko 23+6

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.12.04 10:50

Dobrého dopoledne přeji :-))
Hájinko: krásný deníček a ty básničky! úplně mi hrkly slzičky do očí..
Já teda celý rok prohlašuju že vánoce jsou humbuk a kdesi cosi, ale jak přijde prosinec tak zjihnu a chodím po vánočních trhách a nejvíc mě těší nakupování takových těch drobných dárečků..A letos mám tu vánoční náladu znásobenou asi ještě tím že nosím v bříšku někoho komu už brzy budou pod stromečkem svítit očička :-)))
Já jsem na štědrý den vždycky jezdila s rodiči na vesnici k babičce a děděčkovi (díky bohu mám aspoň prarodiče z tátovy strany - pořád ještě!!§ a tam jsme slavili - pěkně se vykoupat, navonět, v obýváku jsme povečeřeli, vedle v ložnici byl „schovaný“ stromeček - každý z nás se vždycky nenápadně vytratil naložit pod něj dárečky a pečlivě za sebou zase zavřel dveře. Když jsem byla menší tak táta po večeři šel zapálit svíčky a prskavky a zazvonil zvonečkem (později i budíkem :-)) a já pak rozdávala dárečky :-)) Tož takové byly moje vánoce až do loňského roku..Letos moje maminka prohlásila že když je teda všechno jinak - já vdaná a s bříškem :-)) tak budem mít i vánoce jinak - takže prarodiče a my s manželem přijedem na Štědrý den za rodiči do Brna, my pak pojedem ke tchánům a pak teprve domů..Vánoce u nás doma plánujem až příští rok - budeme tři a navíc už to u nás bude vypadat líp - jak už jsem psala - o nějakém úklidu či výzdobě si můžu nechat jen zdát..Kuchyň nemám takže pečení taky nehrozí - takže já si svou premiéru samostatných vánoc užiju až příští rok - zatím se o všechno cukrovím počínaje bram.salátem konče stará moje mamka :-))
Já se ani tak netěším na to co dostanu ale jak se jim budou všem líbit moje dárečky - letos jsem si dala opravdu záležet :-)))
Tak pá už musím běžet - manža je na neschopencea teď tu do mě hučí že toho musíme využít a vyrobit ten dárek pro mé prarodiče - bude to kalendář sa fotkami :-))
pá a mějte se Klaris+Klubíč­ko 23+6

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.12.04 10:51

no tak to máte dvakrát abyste si to užili :-)))) K.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 15.12.04 11:12

Dobre rano dievcata!

Hajinko, velmi pekny denicek, na versiky mas naozaj talent!
Siskoidy ma dost rozosmiali :-)

S upratovanim sa normalne hanbim - vy ste tu vsetky take perfektnice cistotne; ja som glancovala byt niekedy v septembri ked sme prijimali rodicovsku navstevu a tak nejak si vravim, ze to este „jde“ aj na tie vianoce; urobim si klasicke kolecko, kupelna kuchyna vysavac a basta! Prekryjem to vianocnou naladou, no nie :-)
U nas v parizi vlastne nebudem robit nic okrem maleho zdobenia co uz visi v byte (mimochodom poslem fotky :-)), na sviatky sme nasackovani u mojich rodicov - vyhra co sa tyka pripravy aj atmosfery! :-)
My sme aj s bratom dost daleko (bracha v Prahe) a tak to nasi hrozne prezivaju ked sa tam vratime - natoz na vianoce:-) Takze niekto sa tesi na svietive detske ocicka, my to budeme pozorovat na mojich rodicoch :-)

Dadule - je mi to luto s tvojou babickou, asi na tej rovnovahe v prirode nieco bude, tvoje ditatko ti ju istotne bude pripominat :-)
Nacali ste tu taku polosmutnu temu - o ludoch co lubime co uz tu nebudu…:-(Vo fr vysla velmi zaujimava knizka k teme - od Noëlle Chatellet - nazov neviem. Je to zivotopisny zazitok. Ich mama bola asi taka ta zenska co prebehne dejinami, porodna asistentka, hrda feministka v tom dobrom zmysle este aj ako vdova ostala aktivna. Mala tusim 5 deti (jednym z nich Lionnel Jospin - minuly premiér fr vlady).
No a okolo 83 zacala mamina svojim detom pomalicky rozpravat, ze jedneho dna uz tu nebude a pomaly ich pripravovala na to ze o tom v ktory den „odide“ rozhodne ona sama. Citliva tema.
Podla toho co som citala to vyzera take laskave rozpravanie o priprave na vlastnu smrt; smutok co vas zrazi na kolena ked niekto blizky zomrie vlastne prezivala stara pani s detmi, to prazdno PO bolo vlastne PRED a este ich mohla utesit, a zmierit s jej odchodom ze je to jej rozhodnutie, ze citi ze je cas, ze chce odist ako hrda sebestacna…
neviem ci to o pisem je zrozumitelne, na mna z tych ukazok dychla laska a klud ktory by som rada citila az raz…:-( asi si ju kupim :-) Prislo mi to ako krasny pohlad na zivot od zaciatku az do uplneho konca…

No nic, tak pekne pracujte

Souris

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 15.12.04 11:26

Mám po obídku (těstoviny se špenátem a sýrem, co Háji?), trávím tu baštu a za chvíli se chystám domů a pak směr doktor. Ivce do toho nakonec něco vlezlo, takže jedu sama. Nevadí, jen ty obchody si neoběhám, neb mě to samotnou nebaví. Ale prý si koncem týdne zajedeme do Rakous a spácháme nákupy tam. Tak uvidím.
Už se dneska asi neohlásím, páč od doktora jedu ke koním. Tož návrat domů vidím na hodinu večerní.
Uf, doufám, že je všechno v pořádku, Juniorovi se daří a dneska dopadnem u MUDra dobře.j
Mějte se, chmury a smutné nálady pryč a zítra ahoj!!!

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 15.12.04 11:37

Hi, Pájo, těstoviny jsou OK, sýr je OK (pokud to nebyla niva :-D), jen ten špenát, no, ale lepšíš se, Pájo!!! :-))))) Tak dej zítra neprodleně vědět, jak se s Juniorem máte, ju????
 H.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 15.12.04 11:38

A to jsem zapřela kuřecí kousky a smetanu :-))))))
Hi, lepčí už to se mnou nebude :-DD

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 15.12.04 11:48

Potvoro :-)))).
H.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.12.04 11:51

tak jsem byla ještě na chvíli puštěna k počítači a vzpomněla jsem si že jsem vám chtěla napsat recept na těhučajíček (je to podle porodní asistentky paní Stadelmann co napsala knihu Zdravé těhotenství, přirozený porod a navíc už jsem to viděla doporučovat i jinými asistentkami a bylinkářkami). Takže vezmeme stejný díl(tzn.od každého třeba 20gramů):
listy maliníku, meduňky, kopřivy, kontryhelu, květy a listy třezalky,řebříčku, celou přesličku. Smícháme a 1 vrchovatou čaj. lžičku směsi zalejeme 1/4vařící vody, louhujeme 10min přikryté.Pijeme 2-3šálky denně.
Takže se mi konečně podařilo tento čaj namíchat a vyzkoušet - nechutná nijak odporně, mě docela chutná - nejvíc je v něm cítit ta meduňka a řebříček. Navíc každý šálek je trochu jiný - jak se to zrovna podaří na tu lžičku nabrat :-)) Tento čaj má mít řadu pozitivních účinku - úprava zažívání a metabolismu vůbec, uklidnění, podpora krevního oběhu a vylučování… Piju ho teprv pár dní takže zatím mohu potvrdit tu úpravu zažívání - už se tolik nenafukuju :-)))
Já jsem ty bylinky dostala od babičky ale doufám že jsou dostupné v některých obchodech se zdravou výživou a ve speciálních bylinkářských lékárnách. Takže kupte a namíchejte - myslím že si tím jenom prospějete.Pro mě je to vytržení z dilematu co mám pít - přestaly mi chutnat zelené i ovocné čaje, černý se zas nedoporučuje, na pití vody je trochu zima - takže piju tady tento čaj a doplňuju ho dětským čajem proti nadýmání a samotnou meduńkou.
Jo holky slovenské - bohužel nenašla jsem slovenské názvy bylinek a ty latinské jsem pro jistotu někam založila :-(( ale tak jen co so vzpomenu: kontryhel je alchemilka, meduňka je medovka, přeslička je Equisetum arvense, třezalka Hypericum perforatum, kopřiva (Urtica dioica)a maliník se u vás doufám řekne stejně..a na latinský název řebříčku si nějak nemůžu vzpomenout..
tak pá a určitě ten čajík zkuste
 Klaris

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.12.04 11:53

jo ještě jsem dala na rodinu fotku svého bříška
 K.

Komka
Kecalka 202 příspěvků 15.12.04 12:14

Ahoj Hajinko,

jsem ve vašem deníčku jen nakukovatelka. Zaujaly mě verše, tak jsem si tvůj deníček přečetla a teď to dopadlo tak, že roním slzy. Ta básnička na konci je hrozná (teda jako krásná, ale strašně smutná). Já mám s mojí maminkou krásný vztah a úplně jsem se viděla jak jí nesu ten dárek a cukroví a konec najednou mi otočil pocity o 180 stupňů. Vím že musíme být statečné a se vším se v životě vyrovnat, ale smrt mojí maminky je věc, se kterou se snad nikdy nevyrovnám. Dej Bůh ať je se mnou co nejdéle.

Doufám že se nezlobíš, že ti sem tak píšu, navíc zmateně, ale opravdu mi tvoje báseň promluvila z duše.

Krásné Vánoce a štěstí tolik, že ho budeš moci kolem rozdávat

přeje
Komka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 15.12.04 12:20

Komko, přesně stejně jsem se cítila, když jsem ten textík psala - takže ti přesně rozumím :-))) Brečela jsem u jeho psaní a doufala jsem, že se mi podaří do něj vložit všechny svoje city a pocity vůči mamince. Tak snad se mi to podařilo :-)). A připojuju se k tvé „motlitbičce“, cítím to taky tak.
 H.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 12:27

Tak jsem se nemýlila, Hajinko! Skvělý deníček, i slzička ukápla a to na básničky nejsem :o)))

Naše loňské vánoce byly tak trochu jako ty vaše. Poslední listopadový den naběhla do našeho bytu stavební firma a začala bourat bytové jádro. Ještě necelý týden před Štědrým dnem jsem netušila, kde ho prožijeme, jestli u našich nebo na staveništi :o))) Naštěstí se to stihlo a my si tím dali ten největší (a nejdražší :o)) dárek. Štědrý den jsme byli doma a večeřeli ve fungl nové kuchyni i s mými rodiči, bratrem a tchýní?
Letos budeme nejspíš sami, tchýně chce být sama doma (před tím byla pokaždé s námi), takže si to krásně užijeme. Letos poprvé jsem pekla (nic jsem nespálila :o)), poprvé jsem dělala adventní věnec (netradiční, ale myslím, že se mi povedl :o)) Na Štědrý den chci mít klid, pohodu a pohádky, a proto dělám polívku a salát den předem, stromeček zdobíme ráno. Stromeček zdobíme klasicky, žádné baňky, ale červené stuhy, perníčky a slámové ozdoby. Každý rok bývá nádherný!!! Vánoční úklid pojmu stejně jako Souris, stejně toho víc nestihnu, protože nás teď v sobotu čeká zabíjačka a uklízet před ní je holý nesmysl a ještě jsem si vymyslela jedno pečení :o)) Taky musíme s Martinem do města nasát vánoční atmosféru - svařák, klobásek, pečený kaštany ? bez toho by nebyly vánoce?
Už teď se ale děsím vánočního nákupu. Vloni jsme jeli na nákup až kolem půlnoci a stejně byly všude davy lidí :o(( Navíc musíme ještě oslavit bráchovy narozky, má je 23.12., takže vánoce budou opět hektický?

Jak jsem už psala dřív, dáreček ? tu myčku ? jsem už dostala, ale doufám, že pod stromečkem přece jenom něco od miláčka najdu :o))) O ten nejkrásnější dáreček jsem bohužel přišla, ale dostal se mi do rukou jakýsi horoskop na rok 2005, který mi po celý rok předpovídá zvýšenou plodnost :o)), tak příští vánoce už budu určitě trávit přinejmenším s bříškem :o))) Horoskopům nevěřím, ale tomuhle teda rozhodně jo!!! :o))))))

Jéé, já se tak vánočně naladila ? prsk, prsk, prsk ? to nebyly těhubacily, ale pomyslná prskavka :o))))

Dadla (v zaměstnání, tudíž nepřihlášená :o))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 12:54

Ahoj holky,

vzhledem k tomu, že jsem v práci na roztrhání a ještě ke všemu mi pořád někdo šmejdí za zády, tak si vás asi zas budu muset vytisknout na doma.

Jen jsem vám chtěla napsat, že jsme včera zvládli první UTZ. Bylo to naprosto úžasný. Opravdu mám v bíšku miminko, dokonce tak už vypadá. Má nožičky, ručičky, ouško i očička. Byly mu vidět prstíčky a prostě bylo naprosto úžasný. Máme tři fotky, snad zítra nějakou pošlu. Paní doktorka na UTZ byla hrozně hodná a říkala, že to všechno vypadá dobře a že je mimčo asi ještě starší, takže proto byl ten test asi hned tak jasně pozitivní. Takže jsme už určitě ve třináctým měsíci a první trimestr máme za sebou.

Moc na vás myslím a přeji všem jen pozitivní výsledky.

Suri + naše miminko (asi Tomášek nebo Janička, holčičí není ještě vůbec jistý :oD)

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.12.04 12:57

DENICEK JE NADHERNA,ALE JA VAM NIAK TU VIANOCNU DNES NEMAM -TAK SA NAM POKAZILO AUTO OPRAVA SI TAK 3000 EUROS TAK ZE NIC INE NEOSTAVA LEN ZHANAT ZAS PENIASKY NA NOVE AUTO,TAK TO SA JA NA SLOVENSKO NEDOSTANEM,MAM NALADU POD PSA NAPISEM KED BUDEM VESELEJSIA TERAZ SOM NAHNEVANA NA CELY SVET A ESTE MI PRISLO Z POISTOVNE NEVIEM CO MUSI MI TO SYNATOR PRELOZIT NIECO ZE MI NEPREPLATIA CELU SUMU-TO NECH ANI NESKUSAJU -V MOMENTE ODCHADSAM K INEJ POISTOVNI.
TAK SOM SA VYZALOVALA NO AKED NEBUDEM TAKA NAZURENA TAK AJ VAM VSETKYM ODPOVIEM.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.12.04 13:06

nemozem sa dostat do albumu -za som anonym na stranke ,tak som sa znova prihlasila ako priatel,mam meno nerea.tak prosim o prijatie-fakt sa uz na to vsetko vybodnem,dnes budem asi vrazdit

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.12.04 13:42

tak ze poistovna zaplati ale ked sa to stane este raz tak uz nie,debili a co cakaju ze teraz pravidelne budem rozbijat potrubie,ach baby to mam zas den-to lebo som rano nemala donut ale len kavu.
to tu bezi taka relkama ak si rano das donut cely den mas krasny vsetko sa dari ,ale ak nie konec,skusim poobede jeden zjest -no a to este uvidime s cim pride dnes moj sef

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 15.12.04 13:45

Junca, ty si normálne zadáš svoje meno a heslo a potom sa ti zobrazí, že si anonym?
Neviem, no myslím, že pomôžem :-)) Problém je asi v tom, že ty si zadala meno, heslo a vyhodilo ti, že ?anonym? a neskúsila si potom ešte kliknúť na fotoalba??? Ak nie, klikni na to hneď prvé okienko zľava FOTOALBA a ono ťa to potom pustí ďalej na fotečky :-)))

Ika

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.12.04 14:10

tak ako pises no ateraz pre zmenu uz ani len stranku mi nezobrazi-ze error-ja sa fakt zblaznim,niekdy si to dnes odskace -asi nas pes prave mi skoro zozrala jednu ponozku

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 15.12.04 14:25

a za vidim velke h…len vsetko biele,ach boze moj preco ved idu vianoce daj kusok stastia.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.04 15:53

Ahoj holky, tak mám za sebou první UTZ a popravdě nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Tak nějak se mi chce obojí. Kočky moje, ony tam jsou ty mimísci čtyři!!! A všem už krásně bouchalo srdíčko…
Paní doktorka říkala, že mi v 10 nebo 11tt udělají redukci, že nechávají maximálně dvě. Už jsem absovovala dlouhatánský hovor s miláčkem, tak jsme se rozhodli pro dvojčata. No ale neumím si představit podle čeho vyberou ty dvě, které nezůstanou :o((( I když prý je možné, že se nějaké přestane do té doby vyvíjet samo od sebe…
Taky to znamená, že začínáme shánět nový byt. Do toho současnýho bych se s dvoukočárem totiž nedostala…
Ježiši, já jsem úplně v šoku a manžílek je daleko, aby mě aspoň večer mohl utěšit a abychom to všechno probrali…

Pa, T.

PS: Hajinko, ten deníček je fakt nádherný - je vidět, že máš to - básnický střevo :o)))

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.04 15:54

Taky paní doktorka říkala, že je to normální, že je při vícečetném těhu víc blbě. Moc mě to neutěšuje, ale aspoň že tak… T.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 16:30

Ježíši Tenarko, to je teda multisametová revoluce!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Jednak ti opět a znovu gratulujuuuuuuuu, že se to tak nádherně povedlo, jednak bych tě chtěla nějak podpořit, ale jak, že.
Asi bys jednoduše neměla na vůbec přemýšlet nad tím, která z těch čtyřech zatímještě embryíí budou nakonec ta pravá, prostě se začni už teď těšit na dvojčátka, a hotovo!!!!!!!!!
A nezůstaneš tedy na neschopence, když se věci mají takhle????? (Tedy pokud máš doma přístup na net!!!!! :-))))
Páni, já to sotva rozdýchávám (co potom asi ty s manžou). Tak se drž, multimamino!!!!!!!

Hajinka

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 15.12.04 16:41

No pane boze, Tenar, to je BOmbaaaaaaaa! :-)
Ehm, ked sa rozdycha to stvornasobne stastie, tak to mozno trosku podesi :-)
Neboj, oni sa tam cervickovia medzi sebou nejako dohodnu :-)
Uf, to bude vecer !
No drz sa!

Souris

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.04 16:47

Haji, dík. Normálně si představ, že tady po mě ještě chtějí práci… a já se přitom vzmůžu sotva na přiblblý úsměv :o)
Neschopenku nechci, pokud to vyloženě nedoporučí doktor (i když doma inet máme a výhledově dokonce témeř bez omezení). Chtěla bych chodit do práce, jak to jen půjde - původně jsem si odchod naplánovala na konec května, ale s dvojčátky to asi bude dřív.

Ach jo, pořád se z toho nemůžu vzpamatovat…
T.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 15.12.04 17:03

Já tě naprosto chápu :-)))). Teď pracovat, to vůbec není možný, viď :-D.
Jé, jak já se modlila, aby tam byl mimís jen jeden!!!!! Občas si nejsem jistá, jak se dokážu postarat o jednoho drobka (jak ho vůbec bez jeho úhony zvednu, pochovám, přebalím......), natož o dva..........
Ale tobě to půjde jako po másle, uvidíš :-))))).

Hajinka

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 15.12.04 18:13

Tenar vyhlašuji Tě MAMINOU DNE!!!!

To je ZPRÁVA!Nejdřív jsem otevřela při čtení Tvého příspěvku pusu do kořán,pak se začala smát a teď bulím! Ale radostí a štěstím!Panebože holka,pánbů Ti to trápení s otěhotněním vynahradil.Neboj a vůbec si nedělej starosti,která dvě Ti vyberou pryč.Ty to neovlivníš,to bude věc náhody,kam doktoři šáhnou /alespoň já si to tak představuji/.Zrovna včera jsem potkala holčinu na ultrazvuku,dvakrát o mimi přišla a teď čeká dvojčátka.Vyprávěla mi,co se jí stalo,že začala z ničeho nic krvácet,tak jela do nemocnice /myslela si že zase potratila/ ale vůbec,mimi se nádherně držela,týden si ji tam nechali a pak zjistili,že tam měla dutinky původně tři.Doktor jí řekl,že měla zaděláno na trojčátka a to jedno se samo odplavilo.Teď už je ve 13týdnu a je úplně v pořádku.Ty koukej dávat na sebe obrovský pozor!!!

Já byla dnes na kontrole,strávila jsem tam skoro celé dopoledne.Kontrola dopadla dobře.V moči mi dnes už nic nenašli.Akorát mě trápí od začátku těhu výtok,tak mi dala paní doktorka nějaké prášky na vkládání.Nu,mě se do nich moc nechce,ale neléčený výtok mimču asi také naprospívá.

Mějte se fajn,

Dandule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 18:28

Ahoj Souris,

jen tak nakukuju. Tu knizku, o ktere jsi tu psala (o matce LionellaJospina), tak jsem o tom videla jeden porad, ale me to zase az tak pekne neprislo. Ja si proste nedokazu predstavit, ze bych se dokazala pripravit na odchod me mamky. Je to asi egoisticke z me strany, ale do teto ,,hry,,by se mi asi velmi tezce vstupovalo.
Jinak plne souhlasim, ze odchod nekoho uvolni misto miminkum. I kdyz poprve, kdyz mi toto prislo na mysl, tak jsem si to vubec nechtela pripustit, a rikala jsem si, ze jsem fakt hnusna egoistka, kdyz dokazu myslet na smrt jen za tim ucelem, abych si doprala sve stesti. Ale je videt, ze nejsem jedina, kdo takto uvazuje.
Tenar - znam te jen z tvych prispevku, kdyz sem obcas nakouknu, ale blahopreju moc k tvym ctyrem mimiskum. Musi to byt docela darda, slyset ten verdikt, ze jsou tam ctyri. Drzim palce, at je vse v poradku.
Mejte se vsechny Matyskandy pekne
Andrea od holek z diskuze Tehule?

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 15.12.04 18:54

Páni, Tenar, to je šok!!!!
Já si nedovedu představit, jak bych reagovala, kdyby mi řekli, že čekám dvojčata nebo trojčata. Ke čtyřem miminkům moje uvažování ani nedospělo :o)))
Tak se holka drž a vybodni se na práci. Hned!!
Při té selekci doktoři vyberou ty dvě nejsilnější embryjka. Teda tak si to představuju já…

Tak ještě jednou gratuluju, Supermamino :o)))
Dadla

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 15.12.04 19:10

Tak jsem tuna :-))), dneska jsem byla strašně pilná a doma to voní a blýská se to čistotou - mně musí přijít ten den D, kdy mám plno energie a udělám moře práce. No a pak se zase tři neděle flákám :-))).

Hájinko nááádherný deníček!!!!!! Než se ale pustím do popisu vánoc u nás, musím…prostě musím......TENAR TO SNAD NENÍ MOŽNÝ :-))))))))))!!!!!!!! Ježiši 4!!!!!! Já jsem teď dočítala komentáře, proti mně u stolu Martin. No a jak jsem to přečetla, úplně jsem zařvala a slzy v očích a pak smích a všechno v jednom pytlíku :-))). On se ptal, co je, tak jsem mu pověděla, že čekáš 4 a tak větší byt a :-))))...... no on říkal, že asi půjdem taky na IUI, barák je prý velkej :-))))). Hele a to jsi říkala něco jako SNAD TAM JEDNO VAJÍČKO NAROSTLO :-)))) já padám !!!!!! Každopádně dvojčata jsou super, budu ti radit, až ti polezu krkem :-)))))). Teda já mám fakt radost za tebe Tenarko, to je bomba největší !!!!!! (slzím :-O)

Dandulko s tvou babičkou - je mi to moc líto. Ale vůbec neměj strach, ono je jí tam nahoře krásně. Včera jsem přečetla jedním dechem zrovna knížku o umírání a o tom, co je potom. Je to pravdivý příběh ženy, která si dvakrát prožila klinickou smrt. A protože jsem si prožila klinickou smrt taky, můžu potvrdit, že hodně z toho, co tam píše, je pravda. Nikomu se nechce zpátky, protože tam je tolik lásky a tolik krásy… Život tady v těle je jenom na chvilinku. Tam ta věčnost je o něčem jiném, hlubokém, nádherném. Věř :-))), nejsem feťák :-))), byla jsem tam a jednou se tam budu nesmírně těšit, nebojím se. Babička tě teď bude chránit, bude stále s tebou, bude tvým andělem, uvidíš, ucítíš to !!!

Pájo a Hájí koukejte ráno rychle referovat o ultrazvuku, jsem zvědavá, jak opice :-))).

Juanco kašli na prachy, ty budou, až my nebudem :-))). Začni si užívat vánoční atmosféru a na Štědrý den si alespoň odskoč domů - pod stromečkem udělat pacicku (to je skvělý nápad). A kdyby tak Silvestrovská noc je kouzelná. Každého silvestra o půlnoci vyjdu ven, podívám se na hvězdy a vyslovím přání. A to si piš, že přání, vyslovené v tuhle kouzelnou noc se plní !!!!! Ty to ještě ale pojisti tělesně, jooo.

Jani teda ta oslava asi neměla chybu. A já ti tady radím guláš :-)))). Jsi dobrá, smekám!!!!

Iko tak jsem čekala, že ti ms nedorazí a dneska jsem byla zklamaná s tebou. Ty jsi normálně sluníčko, když hned dokážeš pookřát a napsat ještě tolik komentářů (nebo že by brufen? :-))). Já když si dám sedativa (strašně málokdy), tlemím se, jak spitá a hrozně vtipkuju :-))). Takže si asi na další ms připravím nějaký ten spasmoveralgin a bude prdel :-))). Ale jak tak počítám, ovu by ti mohla vyjít o svátcích, pak Silvestrovské přání a v lednu zahlásíme, vždyť už je to na přesdržku !!!!!! .....teď se kaju Božeodpusť...­..amen.

Gothic jukla jsem na syslíka a je úžasnej !!!! Jenom na ty stránky mi to už nešlo zobrazit. Co vlastně tchánovci, už malého navštívili ??

Renčo jééé, konečně. Ty máš ale zlatíčko!!! A neměj špatný svědomí, já jsem chrněla a holky (měly slabý hláseček) si poplakaly a usnuly taky. Nebo musel vstát taťka a pak jsme spali všichni 4 v posteli :-)))), ale byl klid. Sparťanská výchova :-))). No ale když čtu, jak si 2,5leté dítko „dudá“ u maminky, aby usnulo, tak mi vstávají vlasy :-)))).

Binky, flákáš to!!! Vichy, flákáš to !!! Péťo ty máš s Ondrášítkem omluvu, kvůli starostem. Ale nebylo by lepší se „vykecat“?? Jukni!!!

Klaris děkuju za povzbuzení a jsem moc ráda, že už je ti dobře. Pozdravuj Klubíčko. Pupík je už trošku vidět, takový akorát malinký - asi budeš odcházet z porodnice v džínách :-))). Ten čaj si opíšu, abych to pak ztratila a v těhu hledala. Tak doufám, že to bude brzo.

Dadunko, Naftetko, Planetko, Suri, Souris, Havličko, Shirin, Káťo (a ty jsi kde?) myslím na vás!!!!!

Tak o vánocích později Hájinko, už by to bylo megadlouhý :-)))))

Pajdule
Pozdravuju Péťu s Ondrášítkem

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 15.12.04 19:16

Dadli!!! Na tebe jsem nezapomněla!!!
Vánoční stromeček v květináči vydrží pouze tehdy, když ho budeš postupně zvykat, neboli ochlazovat. nesmí se dát po vánocích hned ven. Měla jsem ho taky (malý v kuchyni) a až na jaře jsem ho pře:,–(ila do zahrady. Sice mu nové výhony vyrašily už dřív a tak se zdálo, že na jaře nic, ale další rok to dohnal, jen byl opravdu trošku pomalejší. Jeden mi ale taky zreznul - přes veškerou snahu, tak je to spíš štěstí, když vydrží.
Už aby byl ten rok opice. Od kdy budeš teda snažilkou ? Jak jste se dohodli?
Pajdule

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 15.12.04 19:18

Už jsem se chtěla zlobit, žes na mě zapoměla :o)))
Dohodli jsme se s Martinem tak, že žádná HA, na to kašlem a snažení od února. Čtvrtýho mám narozky, tak si to dám jako dárek :o)))
 D.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 15.12.04 19:24

Tenar já na tebe furt myslím, co na to říkal manža? Ten musí být pyšný, jak Juanky pacico po spermilogramu, když psala, že se tváří, jako kdyby ZPLODIL LIDSTVO :-)))))).
Když se ten můj (kolem 16tt) dozvěděl, že budou dvě, smál se hrozně křečovitě a pak se šel zeptat pana primáře osobně (bylo to v nemocnici) :-)))). Pak už se tak nesmál a hrozně dumal :-))). No nakonec jsme se opět chechtali jak blázni a celý pokoj taky.
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 15.12.04 19:31

Hájinko nezlob se, já k těm svátkům napíšu až zítra, dneska se vůbec nesoustředím a tak nádherný deníček (no máš fakt střevo :-))) …psala bych bláboly na přeskáčku, protože jsem ohromená z té zprávy od Tenarky.
A taky zítra dopoledne jedem do centra. Je to odnož Pronatalu -MUDr. Doležal v Kostelci n.Orl. Slyšela jsem na něj samou chválu, tak jsem zvědavá a trošku se mi už třesou kolena. Manža je o dost víc nervózo, protože já idiot mu řekla, že mu vezmou krev!!!! Spermio mu neva, ale ta krev..... normálně to na mě zkouší, že jako má děsně práce a tak :-))). Ale už nemůže cuknout a jen vidí můj výraz v obličeji (takový ten vyčítavý - tak ty nechceš děťátko???) :-))), už mlčí !!!! Zítra poreferuji, jaké to tam bylo.
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 15.12.04 19:45

Super, takže doufám, že budeme ble stavy prožívat spolu, protože holky si budou náležitě užívat další trimestry a my budeme blít a blít :-))))), společně s Ikou, Juancou, Havličkou, Janou, doufám že už i Souris. No a 4.2. - to je za chvilinku. To se budu zrovna dovolovat, tak já otěhotním buď týden před, nabo pak od 14.2., ale to už je tutovka :-)))). Nezapomeň taky na tu Silvestrovskou noc a přání !!!
Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 20:43

Holky, já jsem tak ráda, že vás mám :o))) Pořád je mi tak trochu do breku - především dojetím (zvlášť když si vzpomenu, jak mi jednoho broučka po druhým ukazovala a všem tloukla srdíčka :o))). No, taky se mi dost stýská - zrovna dnes bych toho mýho kulíka, tak moc chtěla mít doma :o( Před chvíli jsme spolu mluvili, asi ten účet za telefon v práci pěkně schytá :o)
Vzal to báječně. Jasně, že je v šoku, ale byl to on, kdo prohlásil, že si určitě necháme dvě a dokonce se mě ptal i na tři :o)))
A dočista mě to překvápko vyléčilo nechutenství - k večeři jsem si udělala hromadu bramborových placek s kyselým zelím a kukuřicí a pořádně jsem se naprala. V tom rozrušení jsem úplně zapomněla, že mi má být špatně :o))

Tak a nakonec jeden opravdu vydatný PPPPPRRRRSSSK­KKKKanec pro snažilky - to by bylo, aby jste holky snažilky něco nechytly :o) Nejlepší by bylo, kdybych se mohla rovnou s váma podělit :o))

Ahojte, nepřihlášená Tenar

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 15.12.04 20:50

Ahojte babenky, tak sa zas hlasim po troska dlhsej dobe. V prvom rade gratulujem Tenarke!!!Ako som to citala, tak si vravim, jej asi budu dvojicky. A ked som dosla k pointe, tak som sa rozosmiala, ako blazon. To je tak krasne neuveritelne, ako z rozpravky.Akurat sme smuzom rozoberali, ako by sme sa starali o styroch takych syslikov.Ako by sme ich kupali v kybliku a tak.Moj muz furt chcel dvojicky, on chce vela deti.
Hajinka-sikulka, ty si sikovna tusim vo vsetkom aj deniicek pekny aj v praci ja som tiez taky „blbec“, zodpovedny, precizny, ktoreho kazdy v praci len osiera. Mne proste neda nespravit tu pracu na 150% a stve ma , ze ostatni na to kaslu. A im sa to vzdy prepecie.Na moje miesto tiez mohla nastupit len VS, mam taku triedu_je to statna sluzba a nakoniec vzali kolegynu z materskej so SS. Zrazu to islo-ale u inych nie-no klasicka tlacenka.
Dandulka-mojmu svagrovi zomrela mamka v 60 rokoch a hned na to zistila sestra ze je tehu a niekedy sa jej sniva, ze jej syna poslala. Takze ja tiez tomu verim.
Juanca-prajem ti, aby ti uz konecne isiel PC, uz sa tesim na komentare o mojich kolegyniach oveckach:-))som baran a este aj ovca v horoskope. Moj byvaly frajer, co sme boli zasnubeni furt vravel, ze budeme mat salas, tak si vzdy na neho spomeniem.
Ika-velmi ma mrzi, ze to nevyslo, velmi som ti to priala, ale verim, ze sa nieco deje v organizme, ked to tak hasprovalo, mozno uz zaberaju tie lieciky. A pekne pi nadalej alchemilku.
Dadli-prajem vela uspechov pri snazeni!!!
Naftetka-ty mi nikdy neodpises akeho mate toho jazvecika, alebo co? Uz 3 x sa pytam. Myslim ci je dlhosrsty, trpazlici, farba a tak.
Paji-ja som tiez tehu nic pre babo nekupovala, ani som poriadne nevedel, co potrebuje. Ale odporucam nekupovat tie najmensie velkosti. Napr.nas maly tu najmensiu ani neobliekol, dalsiu mal 2 tyzdne, no je to skoda, radsej kupuj uz tu 62, to je do 3 mesiacov a maly ju ma skoro od narodenia.
Suri-No vidis, ty furt ake uz mas brusko a ty uz si v 2 trimestri, to je uzasne obdobie, za chvilu chytis priliv energie a bude super. Zavidim, ja by som teraz cez sviatky chcela byt tak na tom, pri syslovi ani napiect nestihnem(nie zeby som to niekedy robila, ale teraz by som aj chcela), mozes nekontrolovane papat, ja uz sa musim krotit.
Pajdulka-Ty ako, uz si v pohode s tym spinenenim, zabrali cajicky, citis sa uz dobre? Varene vinko, uz sa chysta?
Souris-tiez som obdivovala tvoje kulinarske kusky, hned by som si dala a viem si predstavit, ako sa rodicia na vas tesia.
Nas syslik si uz zda sa buduje nejaky rezim, kupeme o pol desiatej, uz sa mi 2 x stalo, ze spal v noci 4 hodiny, potom papal a zas 2,5hodiny a potom este dospaval u nas v postli, permanentne pricucnuty a tak, ale aj tak som znicene, vyzaduje si vela pozornosti, komunikuje o 106, zacal sa aj nesmelo usmievat, trosku uz si vsima hracky. Uz som si nejak zvykla. Neviem, ci ma take fazy, ze 3 dni nespi a potom 2 dni v pohode, alebo bol chory od muza, alebo je to pocasim. No vie byt aj zlaty. Ja ho teda moc revat nenechavam, uz som o tom pisala na rodine, co vsetko to moze sposobit, ak chcete buduce maminy mozem o tom niekedy napisat dennicek. Kazdopadne dieta ma vzdy dovod na plac- moze to byt strach, bolest, nepohodlie, zima, teplo, alebo nuda. A ked sa necha plakat, nauci sa rezignovat-to je o apatii, nie o tom, ze je dobre. Nauci sa, ze jeho potreby nie su uspokojene. Taketo deti maju neskor problem so separaciou, su uzkostlivejsie, no proste je to na dlho. Aj my potrebujeme kulturu, je nam neprijemne, ked nas nieco tlaci, boli, no a to dieta to nevie inak vyjadrit. Chce byt stale s nami.Mne sa parkrat stalo, ze som ho chvilu nechala a potom som zistila, ze place, lebo si chce odgrgnut, alebo ma nejaku inu pricinu, chce sa uspat. Pocitala som o tom dost v knizkach a aj zo skoly viem, ake je dolezite obdobie do 3 rokov, pre dalsi vyvoj osobnosti-vsetko sa dostava do podvedomia. Aj ked je to o hubu a casto nevladzem, dokym to lentrocha ide, ja syslika plakat nenecham-moja sestra postupovala rovnako-ale vracia sa jej to aj s urokami-mala vobec nie je rozmaznana-vsetko si necha vysvetlit, teraz zacala chodit do skolky a vobec neplakala, tesila sa tam, lebo vedela, ze mama je vzdy na porudzi. Takze s tym nechat vyrevat-ako odporucaju stare komunisticke knizky a skusene zeny opatrene. Nechcem nikoho odsudzovat, ani davat nevyziadane rady, ale proste som mala potrebu, zaujat k tomu stanovisko a informovat.
Zatial sa lucim, vsetkych pozdravujem s mojim elaboratom a pokusim sa cez vikend prihodit fotecky.
Jaj dnes som bola so zubom mudrosti, a zajtra idem s malym na klbiky, tak nam drzte palce, nech to dobre dopadne.
pa, pa Gothic+syslik za 4 dni 6 tyzdnov.

janoush
Kecalka 247 příspěvků 15.12.04 21:56

Dobry Vecer, Damy,
Pani, Tenarko, ja ziram a gratuluji!!! Ty tam mas v brisku uplny ctyrlistek, to je stesti!! Mela jsem uplne stejnou reakci, jako Gothic, nejdriv: jeje, dvojcatka, pak, NO NEEE, CTYRCATA!!! Smala jsem se jako diva.
Hajinko, obrovska pochvala za denicek, basnicky jsou uzasne a text je uplne „pohlazujici“. Zvlaste dneska me to bere, neb jsem dopekla vanilkove rohlicky a byt mi krasne voni Vanocemi. Nase Vanoce s Timem si nastesti muzu zaridit podle svych zvyklosti, a to proto, ze:

 1. jeho rodice jsou v nabozenske sekte a na Vanoce neveri, takze je doma nikdy neslavil a nema vstepene zadne zvyky (Tim nastesti ze sekty odesel, kdyz mu bylo 24 - takze pred 20 lety)
 2. on obdivuje ceske tradice a porad me nuti, abych kupovala na Vanoce kapra (i kdyz jsme ho doma nikdy nejedli, jen rybi file).
  Me samotne kapr moc nejede, teda musim se opravit: londynsky kapr moc nejede, nebot kapri tady maji jinouch chut, nez ti v Cechach. Manzel, jakozto vasnivy rybar, mi vysvetlil, ze je to jejich stravou.
  My tady v Anglii na Stedry Den pracujeme, sice budeme moct domu „uz“ ve 13.00, ale stejne je to k uzoufani, kdyz si predstavim, jak se v Cesku vsichni koukaji na pohadky a snidaji tvarohovy kolac, a ja musim do prace, kam stejne o Vanocich nikdo nezabloudi. Ach, jo. Hrachovou polevku a salat si nachystam den predem, uz se tesim.
  Gothic, obdivuji te, ze dokazes reagovat na kazdy prispevek zvlast, to ja si to nikdy nezapamutuju, ja reaguju jedine, kdyz mam u sebe papir a tuzku a vsechno si to zapisuju. Pusinku pro Syslika.
  Vlastne posilam pusinky a pohlazeni vsech miminkum a maminkam a taky snazilkam, ktere to prave potrebuji, viz Ika a Juanca. Holky, vsechno bude dobre, za par tydnu se na to budete koukat jinak, tak tehotensky, uvidite. Vlastne uvidime, taky doufam.
  Jeste jsem necetla zbytek stareho denicku, neco o babicce jsem tady vytusila, ale nebudu komentovat, dokud nebudu vedet, co se stalo, abych tady pak nepsala nesmysly.
  Moc a moc vas vsechny pozdravuji a mejte se vsechny moc krasne.
   Jana
janoush
Kecalka 247 příspěvků 15.12.04 22:19

Dandulko, je mi to s tvoji babickou moc lito, ale alespon bude porad u tebe, az bude mimisek na svete a bude se o vas starat.
 J.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 16.12.04 08:08

Ahoj cholkýýýý!
Tak, a teď mi někdo řekněte, jak pogratulovat Tenar, aniž bych neopakovala to, co jste tady už všechny řekly! Tenar, strašlivě moc gratuluju! Tlemím se jako blbís do monitoru, naproti mě sedí nějaký člověk, co čeká na šéfku a nejspíš mě podezírá, že jsem hned po ránu nalitá. To je táááák krásný. Já mám takovou radost! Člověk se strachuje, aby měl v pořádku svoje dítko, aby viděl bouchající srdíčko a ty to všechno vidíš hned čtyřikrát!!! Asi bych si myslela, že se mi dělají mžitky před očima :-)))) Dvojčátka budou krásný a zvládneš to, neboj, za pomoci zkušené tety Pajdule to půjde!

Suri, tobě taky gratuluji ke zdárně zvládnutému UTZ. A vím naprosto přesně, jaké jsi měla pocity! Takže gratuluju a raduju se s tebou!

No a teď k mojí včerejší kontrole, pokud teda dokážu souvisle psát, neb mám plnou hlavu Tenar :-)) Pan doktor mě uvítal svým typickým úsměvem a šup na UTZ. Byla jsem tak napnutá! Já přece Juniora ještě vlastně ani neviděla, když nepočítám tu světlou tečku o velikosti 2 mm ve 4tt. Byl tam! Holky, a tááák krásnej! Prava, vypadal trochu jako ufonek, velká hlava k poměru k tělíčku, ale byl nádhernej. Srdíčko mu bušilo jako zvoneček, ručičky měl zaťaté v pěsti a složené pod bradou a „koukal“ přímo do té záležitosti, co se s ní UTZ provádí. Pan doktor to se mnou vzal popřádku a popisoval mi všechno, kde jsou oči, nos (nosní kůstky, což je prý důležité kvůli riziku Downova syn.), tělíčko, srdce, páteř a nožky. Nikdy bych nevěřila, jak mě dokáže zalít vlna takový něžnosti a lásky :-) Tlemila jsem se na ten monitor jako trdlo, doktor se tlemil se mnou a byla to paráda. Odpověděl mi na všechno, co jsem se ptala. Posunul mi malinko termín porodu z původního 17.6. na 20.6., začátkem ledna mě čekají odběry krve na screening, v půli ledna kontrola u doktora a koncem ledna kardio-ultrazvuk v nemocnici. Takže leden ve znamení kontrol a vyšetření :-) Nechala jsem si od doktora udělat fotečku. Junior už se moc nevejde na jednu, tak udělal dvě půlky, aby ho tam dostal celýho. Hned si půjdu nascanovat a hodím ji na rodinu. Nevím, jestli tam něco poznáte, manža hodně tápal :-))) Já ho vidím úplně jasně, neb vím, jak se zrovna „tvářil“. :-)))

Přeji krásný den všem a omlouvám se, že neraguji na všechny příspěvky, ale jsem prostě ještě pořád ..... rozradostněná :-D

Pája a Junior 13+3 tt

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 16.12.04 10:18

Ahojte medulienky :-)))

… tak ja sa včera po tretej už na emimino nedostala :-( a O TAKÉTO ČOSY SOM PRIŠLA! Teda, Tenarka, ty karkulka :-))))) ty vieš ale človeka prekvapiť !!! :-))))) Tak ty máš v brušku štyri miminka! GRATULUJEM DIEVČA :-)))) Tenarka, veď to je krásne!!!! Absolútne sa toho neboj, dvojčatká zvládneš úplne v pohode a ja ti prezradím moje tajné prianie: vždy som si želala dvojičky. Mám už vymyslené aj mená pre všetky kombinácie ? keby to boli dve dievčatká, alebo dvaja chlapčekovia, alebo párik :-)))) Ja v kútiku svojej dušičku dúfam že tie dvojčatká raz budem mať :-))))) Moja stará mama mala dvojičky (to už mala 45 rokov a starý tato 63) a tak mám nádej, že :-))))
No a keby som bola ja na tvojom mieste (možno sa mi to teraz ľahko hovorí a keby som skutočne bola ty, možno by som sa rovnako bála), no momentálne to cítim tak, že by som skôr rozmýšlala o nejakej pomocnici, opatrovateľke a neuvažovala by som nad redukciou. Keď ich už Pán Boh požehnal, nechala by som si ich všetky :-))) Nechala by som to na prírode, či by niektoré odumrelo samo a keby aj nie, boli by teda naraz štyri, alebo teda aspoň tri :-))))) Strašne sa mi páčilo a tvoj Aleš u mňa týmto zabodoval na celej čiare a má môj obdiv, keď ti navrhol, aby ste si nechali tri :-))))), že ho pozdravujem :-))))))))))

Ika

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 16.12.04 10:20

Dobré ráno koťátka Matýskátka!
Já jsem tak ráda, že se vánoční díl deníčku povedl, a že se vám líbí! :-)))
Taky musím pořád myslet na Tenarku a to její multištěstíčko. Ale Tenar, výhoda je, že teta Pajdule ti bude moci poskytovat dobré rady z vlastní zkušenosti :-)))
Chci taky moc pochválit Gothic a Janoush za dlouhé, i když ne každodenní příspěvky. Gothic, možná už jsem se tě ptala, nezkoušela jsi syslíka (pusinku na čelíčko) nosit v šátku, když má „nespavou“? Prý to děti uklidňuje a spíše usnou, připomíná jim to pobyt v bříšku.
Pájo, tak Junior už je pořádnej macek, když se nevejde na jeden snímeček, což? :-)))). Já už se taky strašně moc těším na pondělí, moc potřebuju vědět, jak se VVčko má. V pátek mu bude přesně 10 týdnů počítáno podle posledního UTZ, takže já bych měla být tak nějak 12tt.
Pajdulko, tak ty už máš dům zcela připravený na Vánoce? Ty se máš! :-))
Když už jses se zase dostala k těm vánocům - my zdobíme stromeček, nejraději živou jedličku, vždycky třiadvacátého večer, aby Štědrý den byl už od rána tutovka, já se mohla rozněžňovat nad jeho atmosférou a krásou, a taky sledovat pohádky, jednu za druhou :-))). Dva dny před Štědrým dnem pak musím obětovat balení dárků, trvá to dlouho, zato jsou pak nádherné :-D.
Dlouho tady nebyla kat-ka, taky Dadunka, Havlička, o maminách Binky a Vichy ani nemluvím, taky Péťa s Ondráškem, ale ti mají asi svých starostí dost......jestli jsem některou absentérku opomněla, tak nevadí, hrozím ukazováčkem všem :-))))). Holky, ozvěte se, jsme zvědavé jak se máte, co děláte, prostě na všechno!!!!!!!!!!!!

Taky se musím přiznat k něčemu hroznému :-))). Sice jsem ještě nenabrala ani celé kilo, ale dneska jsem měla od rána (po snídani) takový hlad, že jsem spořádala polovinu maminčiných „šunknfleklí“, které jsem si donesla k obědu, a to prosím už v deset dopoledne!!!!! No fuj, stydím se, no :-))))).

Hajinka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »