Deníček pro zítřek

Snažení

Když jsem před 6 měsíci jsem zakládala diskusi Těhotenství po potratu (TPP), byla jsem zmatená, nešťastná, měla jsem spoustu otázek a hlavně strach. Čekala jsem, že mi odpoví pár holek se stejnou zkušeností několika řádky, a diskuse zapadne mezi desítky nebo stovky podobných a bude navždy zapomenuta.

Po dobu svého nečekaně krátkého těhu jsem asi stejně jako každá těhulka s každým nádechem pomyslela na toho malého červíčka, co roste v mojem břísku, hladila ho a povídala si s ním, přestože měl sotva pár milimetrů. A stejně jako každá těhulka, která o toto každovteřinově potěšení byla připravena nemilosrdným zásahem nejprve matky přírody a poté zásahem lékaře, jsem měla pocit, že mě potkalo největší neštěstí na světě, že jsem jediná mezi tisíci, milióny, že nikdo nerozumí mým podivným pocitům (žádný div, ani já jsem jim nerozuměla), pořád dokola jsem si kladla otázky typu: Proč já? Proč moje miminko? Kde jsem udělala chybu? Co dál?… TPP mi přineslo poznání, že rozhodně nejsem sama, jediná a opuštěná, že stejný osud stíhá mnoho těhulek, že stejně podivné pocity a reakce mají i ostatní holky, že se všechny stejně bojíme, nad stejnými věcmi pláčeme a že můj příběh rozhodně není ten nejhroznější ze všech. TPP pevně zapustila kořeny na stránkách emimina. Je jako moje dítě a jsem na něj řádně pyšná. Stále se k nám přidávají nové a nové dušičky a myslím, že se mezi starousedlicemi cítí dobře. TPP je ucho, které vždycky poslouchá, ruka, která vždy pohladí, rameno, na kterém se dá pořád plakat… (Tak si říkám, že je spíš jako naše máma, a my jsme ty děti.) V posledních týdnech se ale začaly vytrácet příspěvky od holek, které se mnou v TPP byly od počátku a formovaly charakter mého výplodu. Chybí mi ty staré tváře (uši, ruce a ramena), se kterými jsme se vzájemně podporovaly v dobách nejtěžších a foukaly si čerstvé rány. Čím to je?
Prožily jsme velkou ztrátu a tu jsme oplakávaly, vyměňovaly jsme si informace, zkušenosti, rady od našich doktorů nebo z internetu. Utěšovaly jsme se vzájemně těmi pravými slovy, snad proto, že jsme říkaly jen to, co jsme samy chtěly slyšet od jiných. Jedna druhou jsme zvedaly ze dna a vyhrabávaly se z depresí, vždycky se v nás našlo dost slov útěchy a povzbuzení pro druhé, i když samotným nám bylo mizerně. Získaly jsme krásný pocit sounáležitosti, porozumění, uklidnění…Ale je čas jít dál. Nastala doba, kdy je třeba přestat s lítostí a utěšováním, nastala doba, kdy jsou z nás zase snažilky a ze snažílek těhulky, nebude trvat dlouho a z těhulek budou maminky. Pro nelehký a zodpovědný úkol snažílek, těhulek a maminek je třeba se dívat dopředu, těšit se na budoucnost, musíme připravovat nejen svá těla, ale hlavně mysl. A proto se musíme pohnout z místa. A to asi znamená, pohnout se z TPP. Moc rády vítáme nové holky, rády se podělíme o to, co víme, utěšíme…, ale spolu s každou nově příchozí se vracíme zpět k vlastnímu potratu, k vlastnímu šestinedělí, jitříme své hojící se bolístky, oprašujeme ustupující strach… A právě o ten krok vpřed jsem byla požádána, a já ho, kočky moje, moc ráda udělám. Jako děti dospívají, my jsme také „dospěly". Možná je opravdu třeba vylétnout z hnízda TPP a nechat tu diskusi těm, které potřebují tu první pomoc, to ucho, ruku a rameno a pro nás najít to, co právě teď potřebujeme my. Možná, že jenom zavíráme kostlivce do skříně, utíkáme před vzpomínkami, které nás bolí, možná těm nováčkům v diskusi nechceme říct, že strachu se už nikdy nezbavíme, možná…No ať je důvod jakýkoli, tento deníček je dalším krokem ke šťastnému těhotenství po potratu, kde chceme odhodit všechno, co nás brzdí v tom, být spokojenými snažilkami, těhulkami a maminkami. A jedna poslední, velká nostalgie. Tuto neděli to bude 7 měsíců od revize, příští pátek je datum předpokládaného porodu a zítra mám 4. výročí svatby. Takže v dobu pro mě plnou smutných i veselých výročí si uvědomuju, že je opravdu třeba přestat přešlapovat na místě.

Tak holky - tady je. Náš nový deníček. Deníček ne pro včerejšek, ale pro zítřek. Vítám Vás.

Saraai a redakční rada Alinka a Silema.

P.S. Minimálně za sebe musím říct, že TPP neopouštím, vždycky se budu ráda vracet, jako do rodného hnízda.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 07.06.06 19:49

Saraai, krasne !!!!! Jsem prvni a strasne stastna, ze mame svuj denicek!!!
Dekuji Ti…

 
Adzuma
Nováček 4 příspěvky 07.06.06 21:38

Po několikátém přelouskání nového deníčku je mi báječně! Je to taková vitamínová bomba pro moje srdíčko a jsem ráda, že je dostupná Všem snažilkám.
Saraai, takhle něžně a výstižně napsaný článek jsem tady dlouho nečetla. Musím se přiznat, že jsem si ho vytiskla a až mi bude ouvej, budu ho mít při ruce.
Díky moc
 Adzuma

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 07.06.06 21:58

Sarinečku teď jsi mě dostala.
Děkuju Alince za SZ :-)
Po pravdě se na mě TPP moc rozjelo a už jsem nestíhala dočítat a sledovat kdo co a bylo mi trapně, že o těch nových nic nevím a nevím o čem se povídá. Ale pořád na vás myslím a kontroluju metříky!! POŘÁD!!
Myslím, že ani jedna z nás původních nezapomene! Ne kvůli potratu, ale právě kvůli tomu jak jsme si navzájem pomohly a podržely se.
Mám vás ráda a všem nám přeju krásné a zdravé mimíšky!
 Helča

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 07.06.06 22:21

Ahoj holky, neviem či sa ešte na mňa pamätáte, tiež som bola pri tom keď sa TPP rozbiehalo. Tiež ma stretol ten istý osud a bola som vtedy veľmi rada, že som našla vás, ktoré ste prežili to isté čo ja, že sme o tom mohli pokecať.
Presne ako Helenis, ja som tiež už nestíhala čítať všetky nové komentáre, páč patrím do iného denníčka, kam stále chodím. Ale bolo mi vtedy medzi vami dobre, pomohlo mi to a po nejakom čase som cítila presne to čo Saraai spomína, že je čas pohnúť sa vpred a ísť proste ďalej.

Presne za týždeň by som tiež mala termín pôrodu, deň po ňom výročie svadby. Medzitým sa toho strašne veľa zmenilo, rozhodli sme sa s manželom, že počkáme min. toho pol roka, čo nám odporučil doktor, potom po vianociach, keď mi pol roka pripadalo strašne dlho sme sa rozhodli kúpiť si vlastné bývanie, čo sa nám pred mesiacom aj podarilo a práve sme vo fáze sťahovanie. Byt je síce v dezolátnom stave, teraz po presťahovaní sa pomaly pustíme do rekonštrukcie, no a mimi sme sa zatiaľ rozhodli aspoň na rok odložiť. Takže toľko o mne, a o tom, čo sa stalo po mojom odchode z diskusie :).

Želám vám holky, aby z vás, ktorým sa to zatiaľ znova nepodarilo boli čoskoro tehulky a aby ste sa toho svojho krásneho uzlíčka dočkali. Nedá mi občas nenakuknúť medzi vás, majte sa krásne a dobrú noc.

Zuzka25

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 07.06.06 22:38

Ahojky, jak bysme si tě nepamatovaly!! Je dobře, že jste se rozhodli takto a jste spokojení. Teď když máte byteček tak bude čas utíkat jako voda!
Ať vám jde práce od ruky :-)

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 07.06.06 22:41

Ahoj holky, SARAAI díky..díky za tvoje slova, mluvíš mi z duše, přepadl mě smutek a strach a tady vidím novou cestu - dopředu. říkali mi do třetice všeho dobrého, teď mi říkají 3× a dost, tak v to doufám..začínáme se polehoučku snažit, ten půlrok v TPP byl skvělý, podržely jsme se v nejtěžších chvílích, ale je čas deprese opustit, postavit se realitě čelem a říct si : „tak a teď budu mít miminko, tak jako spousty jiných bezstarostných holek kolem mě“ sladká nevědomost - chtěla bych na všechno zapomenout a jen si užívat bříška - holky my to dokážeme a pak se sejdeme s našema zlobidlama a budeme maminy k pohledání :-) dneska jsme byli s miláčkem v lese a já tam vždycky načepám spoustu energie, tak vám jí aspoń trochu posílám, ať to spolu zvládnem s úsměvem na tváři. PA

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 07.06.06 23:05

Sarai, krásně jsi to napsala. Všechno to, co píšeš, bylo také důvodem, proč jsem do TPP přišla a pak z něj odešla a jen občas napsala, co se s námi děje. Člověk opravdu nemůže stát na místě.

Tak jako Zuzka25 jsem vždycky patřila do deníčku Květníčku, ale život mi připravil nemilé překvapení a já se objevila v TPP a jsem moc ráda, že jste tam byly a jste a vždycky mi moc pomohly.

Já měla TP před týdnem a jsem moc ráda, že v tuto dobu jsem opět těhotná. Vůbec jsem na TP nemyslela a těším se z toho, co je teď. Čas naštěstí neúprosně letí a je k nám milosrdný, pomaličku hojí rány.

Nové těhu opět to není jednoduché, ale věřím. Jsme zase o krok dál. První jsme měli zamlklý potrat, teď se můžu na UTZ dívat na Bubinku, jak řádí. Příští pátek 16.6. nás čeká amniocentéza kvůli pozitivnímu screeningu v 1. trimestru, tak nám držte pěsti, ať je všechno v pořádku.

Držím Vám všem pěsti, ať jste deníčkem spokojených snažilek, postupně spokojenějších těhulek a nakonec těch nejšťastnějších maminek.

Kasia a Bubinka 16tt

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 01:12

Dobre rano, mam radost, ze Vas tu vidim a mam vase slova me neskutecne hrejou u srdce. A jsem prekvapena, ze sotva se probudim, uz pisete, Vzdyt nas denicek ma teprve par hodin, a uz se mu tak dobre dari…
Jasne, ze si pamatujeme na Zuzku.
Kasio, drzim pesticky na amnio, urcite bude vse v poradku.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 01:13

Jsem rada, ze jsem nekoho pohladila po srdicku. Doufam, ze ten clanek nebudes muset cist casto a zustane nekde pekne zalozeny a zapomenuty, protoze ouvej uz nebude. :-)

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 08.06.06 03:45

Ahoj, vaší diskuzi jsem zaregistrovala, ale byla už tak rozjetá, že jsem se do ní ani nepřidala. Deníček jsem ale uvítala s povděkem a budu pilnou čtenářkou.
Před dvěma měsíci mě taky potkal samovolný potrat a pomalu se s tím smiřuju. Není to konec světa, ale nic veselého to také není.
Těším se na další pokračování. Saraai, máš pravdu, že je dobré se koukat dopředu a k tomu co se stalo se vracet co nejméně. Občas si člověk nepomůže, ale nedá se zaseknout na negativní zkušenosti, která nás potkala.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 08:05

Aldo ahoj, Odkud pak pises po treti hodine rano?

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 08.06.06 08:08

Sarii,
moc hezky jsi to napsala..........

tak hura do tehotneni a smutne myslenky pryc.......

K

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 08:27

Ahoj holky, Alinka mi poslala odkaz na tento deníček. Sari, mylsím, že jsi přesně vystihla to, co je podtstaou TPP a kterou plní skvěle! V dobách, kdy mi nebylo dobře po těle ani po duši, mi hodně TPP hodně pomohlo, nebo spíš vy, holky , které ho utvářely. Pak se mi podařilo znovu otěhotnět a mám pocit, že už tam nepatřím. Josu tam nové tváře, které potřebují kontakt hlavně s holkami, které právě te´d prožívají něco podobného, co ony. Sice vím, že každá další těhulka dodává naději, že i jim se to podaří. Ale o tom TPP není, cítila jsem, že už tam neptařím. Jsem ráda, že je tento deníček, kde vás můžu potkat, když budu chtít a podělit se s vámi o mou radost bez pocitu viny nebo studu. I když bohužel od 19.6. budu na netu jen zřídka, určitě za vámi sem tam nakouknu (i když moc zatím neumím s deníčky zacházet).Holky, mějte se moc hezky, ač se to nezdá, myslím na vás a všem přeju to, co si sami přejete nejvíc!!! Zdraví vás Čapinka a její dvě holčičky v bříšku!!!

 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 08.06.06 08:28

Ahoj všem z TPP… kdysi jsem podobnou diskuzi zakládala na www.rodina.cz. Chtěla jsem vám jen dodat naději a sílu pro další snažení. Po předchozích nevydařených těhu, které skončily 12tt a 19tt mám doma dva krásné a zdravé kluky. Obě těhu jsem sice proležela, ale stálo to za to. Takže všem přeju moc sil do dalšího snažení a přání, ať to dopadne dobře!
 Janina

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 08:56

Capinko, jsem moc rada, ze te tu vidim. Je nadherne, ze se tobe a dvojcatkum tak perfekne dari. 19. odjizdis na Moravu? Doufam, ze nas budes dal informovat o tom,co s vami holkami je.

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 09:08

Jééé, my máme deníček???!!! Hurá hurá, Sárinko, jsi prostě nejlepší! :-)))
Já už jsem taky TPP omezila. Zaprvé taky nestíhám všechno číst, zadruhé tuto neděli jsme měli TP, v úterý jsem vyzvedla v nemocnici lékařskou zprávu a už hodlám tuto nešťastnou epizodu pokud možno uzavřít a začít se místo ohlížení zpět dívat do budoucna a to aspoň trošku optimisticky. TPP je super, moc mi pomohlo a doufám, že i já jsem třeba trošíčku pomohla někomu jinému, ale nyní vstříc světlým zítřkům! :-)))
Helenis, Capinko - ahooooooooj :-))), o vás už jsem neslyšela ani nepamatuju, co je nového??? Capi, vy se už stěhujete?
Lendulín

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 08.06.06 09:32

Holky mám velkou radost, že vás vidím..CAPINKO občas nakouknu do říjňátek, takže vím, jak se ti daří a že máš v bříšku 2 holčičky - to je nádhera..určitě už kopou jako o život, HELENIS, LENDULIN, KASIO a další - jsem ráda, že jste se ozvaly, snad už začne být krásně a konečně všechno nabere jiný směr - směr kila navíc a rostoucí bříška..KASIO držím pěstičky, ať dopadne všechno dobře.
ALINKA je dneska na kontrole, tak doufám, že už přijde s těhu průkazkou..SARI jakpak je u vás? u nás konečně vykukuje sluníčko a doufám, že nám všem dodá úsměv na tvář..

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 10:05

Silemko, u nas to vypada na dest, za chvili bude tma a ted mi konci pracovni doba, tak doufam, ze nezmoknu. Mam se potkat s manzou nekde na ceste, jdeme na vecku, kdyz mame dneska to vyroci. Takze u pocitace budu az pozdeji vecer, ale urcite se zastavim.
Alinko, myslim na tebe, at mas krasny obrazek z UTZ a tu nejvetsi tehuprukazku.

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 10:30

Lendulíne, zatím se nestěhujem, až poslední víkend v červenci, ale od 19.6. mám neschopenku, takže nebudu v práci na netu.:( Sice je všechno v pořádku, ale DR říkala, že s dvojčaty bude opravdu lepší už do té práce nechodit, doporučuje se max. do 20 tt a já už jsem 22tt, takže to bude akorát. A abych řekla pravdu, tak už mě ta práce fakt nebaví. Měla jsem slíbené neomezené vycházky, takže budu chodit po nákupech a na prochajdy…Už se těším! Co takhle nějaká slezina, ještě než se odstěhuju…:)

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 08.06.06 10:38

Ahojky Saraai a ostatni snazilky,

mam velkou radost, ze jste zalozily tento denicek. Je krasnym dukazem toho, ze „Co boli, to preboli..“

Pred nejakym casem jsem zakladala denicek Tesitelek, jako pokracovani diskuze Otehotneni po potratu… Mely jsme stejnou zkusenost, ale byly jsme uz o ten pomyslny krucek dal. Vetsina mame miminka nebo poredne pupicky :-)

Vasich „pul roku“ uplynulo jako voda a i vy jste o krucek dal. A za chvilku budete zase o dalsi. Vzpominka na fazolky ve vas zustane, ale nebude tak bolestna. I ja mam obcas slzy v ocich, kdyz si prohlizim treba fotky z dovolene, na ktere jsme o nasi fazolku prisli. Ale kdyz se podivam na ten krasny uzlicek (co mi ted zacal plakat v postylce a hlasi se o prso ;-)), slzy vystrida ten uzasny pocit, ze mam dalsi pokladek, ktery je krasny, zdravy, uzasny…

Moc vam preju, abyste na sve pupiky plne „fazolek“ a kopanecku nemusely moc dlouho cekat. Abyste byly co nejdriv krasne stastne tehulky a za dalsich devet mesicu ty nejstastnejsi maminky na svete!!!

Mata, Roderick a Frederika od Tesitelek

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 10:43

Čapinko, aha, takže zatím budete jen pěkně odpočívat a užívat si :-) A sbírat síly na stěhování :-))) S tím zopáknutím srazíku dobrý nápad, zkusíš to zorganizovat?
Sari, užijte si s manžou hezký klidný večer!
 L.

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 12:15

Leni, organizování by byl pro mě asi trochu porblém, protože, jak jsem psala, za týden jsem bez netu a i bez služebního telefonu.:(
Te´d jsem si vzpomněla, nevíte co je s GIO? Ta už to má určitě za chvilku, ten termín, nebo ne?

 
Peetulka
Kecalka 125 příspěvků 08.06.06 12:24

Ahoj holky, deníček je moc skvělý a Sari si zaslouží obrovskou 1*!!!!
Už se moc těším až se nám v deníčku narodí první miminko!!!! To teprve bude paráda a radosti, protože pak už to určitě půjde jako po másle.
Tak a teď už se musím jít zase šprtat, i když s obrovským sebezapřením, ale čas letí a mě příští pátek čekají další přijímačky.
Sari, my jsme měli výročí včera.
Zatím se mějte krásně a já se zase ozvu.

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 12:36

Ajo, mě nedošlo, že budeš bez netu :-( Ale máš nějaký návrh kdy a kam by se dalo zajít?
Gio je zatím asi vcelku, má termín někdy po 20. 6. myslím.
 L.

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 12:47

Peetulko, tak se pilně uč :-) kam děláš přijímačky?

 
Peetulka
Kecalka 125 příspěvků 08.06.06 12:56

Na ekonomku do Karviné. Ale s tou matikou fakt nevím…

 
Peetulka
Kecalka 125 příspěvků 08.06.06 12:56

Na ekonomku do Karviné. Ale s tou matikou fakt nevím…

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 12:58

jéžišmarjá, s matikou jsem skončila u algoritmů, ty už jsem nepochopila :-) jsem ráda, že si spočítám nákup :-) Tak hodně štěstí!

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 13:35

Lendulíne, to nevím, ale v té pizzerce, jak jsme byly minule, to nebylo špatné, ne? A už i víme, kde to je…:)

 
Svetluszka
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 08.06.06 13:38

Ahoj holky :)

Teda Saraai krásně jsi to napsala, myslím, že jsi stálicím udělala velkou radost :) Jo a děkuju, že jsi mi dala o tomhle deníčku vědět. Je pravda,že na začátky diskuse se nedá zapomenout a ta velká opora od Vás od všech bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Jsem ráda, že se Vám všem dobře daří.
Tak brzy zase tady :)
 S.

 
leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 08.06.06 14:05

Sarinko napsala jsi nádhernej deníček a přesně vystihuje to co cítím. Vůbec jsem netušila že se něco takového chystá kdyby mi Alinka neposlala SZ (takže děkuji) :)

Jsem ráda že ho máme a doufám, že už nám to tu půjde taky tak hladce jako u těšitelek -tímto zdravím Maťu :)

Je pravda že v diskuzi jste mi strašně a nespočetněkrát pomohli a vždycky jste mi dodali optimismus. Ale taky je pravda, že jsme se tam pořád jen motali dokola a řešili naší ztrátu znovu a znovu. Tenkrát to asi bylo dobře a asi i to nám tolik pomohlo, ale taky si myslím, že už je opravdu čas na to, aby jsme to uzavřeli a začali nanovo…

Tak přeju našemu deníčku aby tu už každému bylo jen líp a našim ramenoum aby už nemuseli vsakovat tolik slz-a když tak jen radosti!!!

Leila 21+6

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 14:07

Tak teda já se toho ujmu, ale upozorňuju, že nejsem organizační typ :-)))
Takže: je tady návrh na SRAZÍK V PRAZE, zájemkyně zatím Čapinka a já. Předpokládám ve všední den, já dělám do 16 hod., takže až potom a spíš někde v centru. Kdo se chcete taky zúčastnit, návrhy sem! :-) Helenis a Růžena mají účast povinnou!!!

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 08.06.06 14:09

Mile „stare“ dobre kamaradky,jsem rada,ze Vas muzu po delsi odmlce pozdravit v tomto puvodnim slozeni,ktere mi uz moc chybelo..Sari,nap­sala jsi to moc hezky,tak od srdce a mluvila jsi mi z duse.Uz jsem mela pocit,ze tam nepatrim,taky pribylo novych holek,ja vim,nemohly jsme tam zustat jen my atak je fajn,ze je tento denicek.Ale musim znovu pripomenout,ze mi TPP pomohlo.Ac jsem za vami ted nejaky cas nechodila,moc jsem na Vas myslela a byla jsem,priznam se i zvedava co je u Vas noveho.Rada se s Vami tady budu potkavat a Alince dekuji za upozorneni na tento mily denicek.
Sari,jak pises,je cas divat se dopredu a verit.Dekuju Vam,ze jste.

 
Gio
Kecalka 205 příspěvků 08.06.06 14:10

Saraai ty seš náš poklad! Deníček je super nápad. Slibuju, že tady budu za chvíli rodit on-line! Jsem moc ráda, že se ozvaly staré tváře Capinka, Helenis, Světluška… jste mi vy potvory chyběly!!!!
 Gio

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 14:16

Nojo, Gio, čau! To abysme ten srazík udělali zase na Pavláku, abys to k Apolináři neměla daleko, co? :-)))

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 15:03

Ten sraz bych brala klidně zase třeba kolem 17:00, aby to holky stihly z práce. A navrhovala bych až ten další týden, od 19.6.
GIO, jsem ráda, že tě vidím mezi námi! Tak jak je, už se vám to blíží, co? :)

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 15:07

Holky, asi neumím pracovat s deníčkem. Mám pocit, že jsem některé příspěvky vůbec nečetla, protože se objeví uprostřed, mezi starými. :(

 
capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.06.06 15:12

…a proč jsou některé příspěvky jakoby odsazené a některé začínají znovu na začátku řádku? :(

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 08.06.06 15:41

Holky, tak povedlo se to, co jsme chtěly - svolat „starou gardu“ holek - jsem moc moc ráda..Gio tobě to utíká taky závratnou rychlostí, že? kolikátý jsi týden? Tizie a jak tobě se daří?

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 08.06.06 16:01

Ahoj Silemko,jsem zase s vami a jsem rada,ze vas tu vidim v tom nasem puvodnim slozeni!
V TPP uz ani nikoho moc nepoznavam.Mam dojem,ze jsme vsechny „stare“ holky mely pocit,ze nam to nekam unika..
Dekuju za optani,mam se docela dobre,stala se ze mne zahradnice a ma nejoblibenejsi obuv jsou holiny..S uspechem jsem vypestovala svou prvni zeleninku,kterou jsem zpocatku nerozeznala od plevele..Jinak jsem pevne presvedcena,ze se nam brzy povede to,co nas tady tak zblizuje..A jak se dari Tobe,moc dlouho o vas nic nevim..

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.06 16:17

Capi, když dáš Odpovědět, tak se to vloží odsazeně pod ten příspěvek, ke kterému jsi dala Odpovědět. Když dáš Vložit komentář (hned pod deníčkem), tak se vloží příspěvek neodsazený a zařadí se na konec pod všechno již napsané.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 08.06.06 16:28

Ahoj Zlaticka moje, teda jak procitam ty komentare, tak jste me snad rozplakaly nebo co. Je to hrozne dojemne, jak dekujuete a rikate, ze vam mluvim ze srdce a tak… Napad na zalozeni denicku ke me prisel od Alinky, kdyz jsem si ji stezovala, ze uz nechodi do TPP a z ni vypadlo, co se Silemkou tajne probiraji. No a me pripadlo napsat tu omacku kolem. Takze diky Alince a Sileme za postrceni. Ale Vase slova chvaly hrejou, a moc. Je to dojemne, mit vas tu zase zpatky pohromade. Je pravda, ze denicek je trochu tezky na orientaci. Je treba vzdycky zaslat novy prispevek, odkaz je hned pod uvodnim clankem, aby se to objevilo na konci vsech prispevku. Predstavte si, precetla jsem manzovi, co jsem vypotila a taky nektere z vasich honosnych pochval = omlouvam se, a pochvalil me. To cumim.
A taky jsem dneska dostala kytku, po letech. Presne po ctyrech, ta posledni byla svatebni. No a byli jsme v turecke restauraci, jak stylove, Istambul byla nase prvni spolecna dovca jeste za studentskych let.
No jsem moc moc rada, ze jste tu se mnou, ze jsme tu spolu!!!!!!!

 
Mariee
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 08.06.06 16:28

Ahoj Sarai a ostatní „zakladatelky“TPP :-)

musím říci, že mi po přečtení nejprve zaskočilo…ale chápu to, prostě mi to teď došlo…já jsem v TPP oproti vám krátce a už teď někdy přemýšlím jestli je to ta správná cesta…i já po takové chvilce co jsem tam, mám potřebu se odpíchnout někam dál a nezustat u staré smutné záležitosti…je pravda, že takovou podporu jako TPP mi nikdo jiný na této Zemi v tu pravou chvíli nedal..:o))) děkuji za to a doufám, že tak pomůžu i já nově příchozím…a pak jednou dozraji (asi brzy) k tomu abych udělala krok vpřed stejně jako vy…

držím palečky…a nezapomeňte "ŠTĚPÁNKU PRAVOU, VYKROČ PRAVOU!!! abyste do toho zítřka měly samé štěstí…

Maruška

 
Pavlisek
Kelišová 5798 příspěvků 08.06.06 16:53

Ahoj holky,

taky jsem byla nejdřív zaskočená, co se to vlastně děje, ale musim říct, že chápu a rozumim. Prostě je čas jít dál..... Přeju vám na té cestě jen to krásné!!!

Moc jste mi pomohly, když jsem to nejvíc potřebovala, teď jsem zase na řadě já, abych třeba pomohla někomu dalšímu.

Sarinko, je to nádherně napsané, četla jsem to s uplakanýma očima.

Určitě se budeme potkávat, takže se neloučim :-)) Snad jen pro dnešek…

Pája

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 08.06.06 19:46

Holky ALINCE zase nejde internet, ale kontrola ji dopadla velice dobře, drobeček má 4,6 cm, je 11+4 podle ULT, podle MS 10+5, takže je moc šťastná, má i fotečku..

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 08.06.06 20:52

Z daleka, z Kanady:)
Ted je tu jedna odpoledne.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 09.06.06 01:13

Alinko to je super zprava, urcite ti zase spadnul poradny balvan ze srdce, vid? No prvni trimestr mas za sebou jen za par dni, tak to uz je pohudka.
Holky, u nas leje jako z konve, to zas bude den.
Silemko, holky v TPP se na nas vcera trosku rozcertily, ze?!

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 09.06.06 07:56

Ahoj SARI - jo, jo - rozčertily, ale věřím tomu, že to chápou, přece nic nebylo mířené proti nim..
u nás prý začíná léto, tak to už bude veselejší..chtěla jsem se zeptat, další deníčky se pak nějak číslují?

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 09.06.06 10:36

Ahojky holcinky!!!! Jsem strasne rada, ze se nas denicek rozjel a ze reaguji i holky, ktere davno tady nebyly…Tizie, Heli, Capinko…delate mi velkou radost!!! Taktez jsme se Silemkou nechtely, aby nove holky to vzaly negativne, ale doufam, ze nas pocjopi, mozna ne hned, ale po case prijdou na to same, co my…

Ja jsem nastvana, protoze prvni den, co se rozjel nas denicek nam zase nejede internet!!! Ted mam chvilinku cas v praci, tak pisu, ale divam se jestli mne tady nekdo nenajde…Nenanvidim Telecom, ale od cervence bychom meli mit pripojeni pres kabel, ktere je opravdu solidni.

Jsem stastna, nebot vcera byl pro mne DEN D, bala jsem se , ze me fazolce neco je, protoze jsem mela malo priznaku. Nastesti vsechno se mi jen zdalo…

Moje navsteva u dr vypadala dost divne, nejprve jsem se rozbrecela, kdyz jsem sedela u sestricky, ktera mi brala krev, ona mne uz zna, ze se hrozne bojim, co bude dal…Moc mne utesovala a potom poslala za doktorem. On byl bajecny…

Povidal si se mnou a potom mi udelal UTZ. Dobry ch 5 minut jsme spolu s dr koukali na mimiska, ktery se moc nechtel vrtet, tak jsem zase z toho byla paf…ale potom zacal trosicku kopat nozkama a ja se divala, divala a plakala…Potom aniz bych ho o to pozadala mi vytiskl fotecku a rikal, at ji porad nosim sebou, at jsem klidnejsi.

29.6.mam zase prijit na KO, 1.7.jedeme na 14 dnu na dovolenou, tak abych byla jeste klidnejsi.

Dostala jsem tehu prukazku, mimisek je starsi skoro o tyden, nez dle MS. Takze uz mi bezi 12. tyden, teda 11+2???Moc to neumim pocitat…ja se v tech tyden neorientuju.

Nezlobte se, ze sjem Vam to tady tak popsala, ale ja jsem Vam to strasne moc chtela rict!!! A taky nevim, kdy se sem dostanu kvuli tomu internetu.

Jak se mate, holcinky? Ted zacina teplo, bude leto, bude fajn a spolu nam vsechno pujde lip!!!

Jeste jednou dekuji Sarince za krasna slova…Cetl je muj manzel - smeka pred Tebou, mel slzy v ocich a konstatoval, ze jsme fakt dobra parta…

Tak zatim ahojky, mam Vas moc, moc, moc rada a strasne mi chybite!!!!!!

Alinka 11+??? (nevim, mimisek 47mm)

 
Terra
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 09.06.06 10:55

SARII - i ja bych chtela pogratulovat ke skvelemu denicku, moc krasne jsi popsala pocity, ktere citi snad kazda z nas. Urcite jsem casto zavitam.

ALINKO - moc ti gratuluju ke kontrole, vidis a ty jsi se bala, ze kdyz ti je dobre, tak to musi znamenat neco spatneho a pritom drobecek krasne roste a ma se k svetu, tak si toho hezky uzivej, protoze ja takove stesti nemam, me je spatne pomerne casto:o((

SARII - jeste jednou dekuji za denicek a preji hezky den vsem

TERRA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama