Billingova metoda pro snazilky

Snažení

Při svých výletech po webových stránkách jsem narazila na informace o tzv. Billingově metodě. Je to přírodní cesta, jak docílit nebo se vyhnout těhotenství. Předpokládám, že většinu z nás zajímá spíš, jak tuto metodu uplatnit pro otěhotnění. Párům, které se snaží otěhotnět tato metoda umožňuje určit dny optimální plodnosti tak, aby maximalizovaly svoje šance počít miminko.

Nesnažím se tímto o úplný překlad zmíněných stránek, ani se stoprocentně nestotožňuji s jejich obsahem, jen bych ráda všem snažilkám a čekatelkám přiblížila další názor na plodnost a početí, takže se jedná spíš o stručný výtah.
1. Biologické fakty: • K ovulaci dochází jen jednou v každém cyklu • Vajíčko po ovulaci přežívá pouze 12-24 hodin, pokud nedojde k oplodnění • Spermie potřebují pro přežití tzv. Plodný cervikální hlen, jinak umírají během několika hodin. Za přítomností plodného hlenu přežijí až 3 dny, vyjímečně až 5 dní • K početí v době plodného hlenu může dojít při styku i v případě, že nedošlo k proníknutí (pozn. pravděpodobně penisu do pochvy) ani ejakulaci (pozn. To je spíš varování pro ty, kdo nechtějí otěhotnět - snažilky jistě proniknutí a ejakulaci ocení). • K početí v době plodných dnů může dojít i při použití antikoncepce. • Nejplodnější období ženy je 18-25 let.

2. Podmínky plodnosti • Ovulace • Zdravé vejcovody, které umožní spermiím potkat vajíčko a oplodněnému vajíčku cestu do dělohy. • Zdravá děložní sliznice pro uhnízdění vajíčka • Správná funkce děložního čipku k produkci hlenu • Zdravé spermie • Citové souznění partnerů

Záznam o cervikálním hlenu a jakémkoli krvácení je třeba dělat každý večer. Zvláštní pozrnost je věnována pocitům v pochvě. (První 2-4 týdny je záznam pouze o pocitu v pochvě).

1. fáze - menstruace: odlučuje se děložní sliznice, vaječníky odpočívají, pocit v pochvě = vlhko
2. fáze - Základní neplodný vzor před ovulací - délka této fáze je různá: spermie nemohou vstoupit do dělohy, umírají, vaječíky odpočívají, pocit v pochvě = sucho, žádný hlen nebo jen málo hlenu, který je stejný každý den
3. fáze - Změna - plodné období: z čípku se uvolňuje hlenová zátka a čípek produkuje hlen, vaječníky jsou aktivní a spermie mohou vstoupit do dělohy, pocit v pochvě se mění (vlhko, kluzko) a kvalita hlenu (průsvitný) se mění. Chcete-li počít počkejte na kluzký pocit.
4. fáze - Vrchol - maximální plodnost - pocit v pochvě = měkko, kluzko, jakoby nateklá, hlen stejně jako š. Fáze. Chcete-li počít, pravá doba je, když máte pocit kluzka, nateklosti a měkkosti.
5. fáze - 1.,2., a 3. den po vrcholu - spermie mohou vstoupit do dělohy a potkat vajíčko ve vaječníku, sliznice se připravuje na těhotenství, pocit v pochvě = už není vlhko nebo kluzko, hlen je lepivý. Pohlavní styk stále může vést k početí. K ovulaci došlo bud v den vrcholu nebo 1.-2. den po vrcholu
6. fáze - Luteální, neplodná - vajíčko je mrtvé, čípek se uzavřel hustou zátkou hlenu a pocit v pochvě = sucho, nebo proměnlivý hlen po dobu cca 2 týdnů
7. nový cyklus

Obecně je třeba pozorovat a zaznamenat 3 cykly, aby žena správně rozpoznala 3. fázi - Změnu.

Všem nám snažilkám a čekatelkám přeji hodně plodného hlenu a brzký úspěch a mimíska v bříšku. A když to nevyjde tento měsíc, nezoufejme, určitě se podaří příště. Když se to vezme kolem a kolem, snaženíčko je přece příjemná věc. A jednou to vyjít musí - už brzy.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anonymek  20.01.11 14:57
funguje to

Zdravím všechny. Jen jsem chtěla okomentovat tento článek a to tím, že se mi díky této metodě podařilo po roce snažení otěhotnět hned třikrát za sebou (dva potraty), mám krásnou dcerku. Takže to fung :mrgreen: :-D uje!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama