Dokonalé jako Ty !

O životě

Jako každý i já mám 2 babičky , ale jen jedna je pro mě ta babička v pravém slova smyslu.

Ani nevím jak začít. Jen to ze sebe potřebuji dostat. Babička z matčiny strany vždy upřednostňovala mého bratra přede mnou a dávala a dává to dost najevo. Babička z otcovy strany má několik vnoučat. Vlastních i nevlastních. Nikdy nikoho neupřednostňovala. Vždy měla něco pro každého a vždy milovala všechny stejně. A mezi vnoučata patřím i já, a jsem na to strašně pyšná! Tak ráda jsem k ní jezdila na prázdniny, povídala si s ní, milovala jsem, když mě hladila po vlasech :-)

Měla pro mě nějakou dobrotu, nechala mě chvíli pod jejím dozorem obsluhovat krámek ( její a dědy ), nechávala mě zvedat pevnou linku :-) K narozeninám, svátkům mi kupovala maličkosti, které mě vždy potěšily :-) Pamatuji si, když mi jednou koupila krásné modré šaty s bílými květy :-) Nechtěla jsem je už nikdy sundat. Strašně mě rozesmívala, když se děda opozdil v hospodě, a ona druhý den vařila a povídala si u toho: „Já mu to už dnes řeknu, ať mě ten dědek neštve " :) Děda pak přišel, jestli je hotový oběd: "Támhle máš hospodu. jdi se nažrat tam“ :-D Vždy ji to přešlo. Když jsme tam přijely a ona seděla u rohu stolku na pohovce, nohy jí vlály ve vzduchu, jak byla malinká. A vítala nás s jejím láskyplným úsměvem.

Pozorně poslouchala, když jsem ji vyprávěla o druhé babičce. Pozorně mi naslouchala, pohladila mě a řekla, že mě má ráda :-*…Ach…Tak strašně moc bych si přála, aby mi to řekla znovu a znovu. Ale bohužel se tak nestane. Před 7 lety, když jsem šla ze školy domů, jsem přišla, doma nikdo jen v pokoji můj bratr. Zeptal jsem zda jsem mluvila s mamkou, když jsem řekla, že ne, chvilku se odmlčel, a prohlásil, že babička zemřela. Nevěděla jsem, co se se mnou děje, zda spím a toto je noční můra.

Rozplakala jsem se, sedla si na pohovku a přála si, aby ten zlý sen skončil, ale bohužel neskončil. 1.června jsme jeli na pohřeb, ze kterého si moc nepamatuji. Jen jak jsem seděla, plakala a koukala na věnec "od vnoučat ", občas jsem zaslechla, co povídá ta paní, když mluvila o životě mé babičky. Jak neměla lehký život, a přesto by se pro druhé rozdala. Nechápala jsem, jak je možné, že tu není. Den před její smrtí jsme za ni byli v nemocnici, usmívala se a říkala, jak se těší až přijede domů a dá mi dárek k narozeninám. Po pár dnech jsem šla ke svému taťkovi, který ze skříně vyndal malou krabičku. Dárkovou krabičku ve tvaru srdíčka. "To je dárek od babičky ". Když jsem to otevřela, koukala jsem na krásné stříbrné náušnice s velkým růžovým kamínkem. Byly tak krásné a dokonalé jako ona! Dodnes mám krabičku, bohužel už jen jednu náušnici, stěhovali jsme se a já jednu ztratila. Ale nechám ji vyrobit, abych je mohla dát své malé Zdeničce, aby je nosila a chlubila se s nimi, tak jako já tenkrát.

Chybíš mi… Přála bych si jeden den, kdy bych Tě mohla obejmout, lehnout si k Tobě, aby jsi mě hladila po vlasech, a koukaly bychom na televizi. Aby jsi viděla mou malou Zdeničku, jak se směje, žvatlá, pochovala by sis ji. A milovala ji, tak jak jí miluji já, a jak miluji Tebe i když už se tohle nikdy nestane. Ano babičko, moje malá princezna se jmenuje Zdenička, stejně tak jako Ty! Strašně moc mi chybíš!

Všem moc děkuji za dočtení, deníček je možná trochu zmatený, za to se moc omlouvám.

Hodnotilo 25 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 27.04.13 00:13

Měla jsi to štěstí, že jsi se svou babičkou zažívala krásné chvíle, já babičku nikdy nepoznala, ani žádného dědu, přesto nebo možná právě proto, mě Tvé řádky rozplakaly. S tou ztracenou naušnicí bych to udělala právě tak, jako Ty :hug:

 
lola.corpsy
Kecalka 230 příspěvků 27.04.13 00:17
  • Krasny denicek…mam slzy v ocich, pred osmy lety mi take zemrela milovana babicka a moc bych chtela pojmenovat moji dcerku po ni :hug:

Příspěvek upraven 27.04.13 v 02:21

 
milas
Hvězda diskuse 36205 příspěvků 27.04.13 00:45

nadherny denicek tak uprimny a milujici, plny nehy a lasky opravdu krasny, hrozne me dojal, taky jsem mela jednu takovou babicku, bohuzel uz tady 9 let neni urcite si vykladaji s tvoji babickou tam nahore diky za pekny denicek

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 27.04.13 01:15

Je to moc krasny denícek taky mam takovou babicku a rada vzpominam na to kdyz sem byla mala

 
terkacek
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 1 inzerát 27.04.13 07:27

Krásný deníček, mám slzy v očích. Podobný vztah jsem měla s dědou, který už tu také není, ale stále ho nosím v :srdce:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.04.13 08:18

Krásně a citlivě napsáno.
I já jsem měla takovou babičku - nade vše nás, vnoučata, milovala. Rozdala by se pro nás. I ty nohy jí na gauči vlály, jak byla malinká :lol:.
Zemřela nám, když byly mladšímu synkovi 3 měsíce. Je mi moc líto, že se nedožila naší holčičky - vždycky mi tvrdila, že budu jako ona - 2 kluci a 1 holka. Já jí to nevěřila a teď bych se s ní tak moc chtěla radovat, ale už to nejde. Zbylo mi po ní alespoň jméno, které jsme měly stejné.
Těší mě, že babičky mých dětí, jsou na hodně dobré cestě stát se taky takovými babičkami.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 27.04.13 08:27

:srdce: Krásný deníček. Takové úžasné babičky (a dědečky) bych přála všem dětem.

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 27.04.13 08:40

Krásný vyznání :srdce: :hug:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 27.04.13 08:52

Babička už zemřela dávno, máme ještě jednu, té bylo teď 90,ale je stálke fit a když potřebuje, klidně pohlídá prostředního. Má nás taky ráda všechny stejně, akorát to není TA babička. Taková bude a je moje tchýně. Milující, laskavá, když je potřeba tak i zvýší hlas…spravedlivá. Jsem ráda, že ji mám. :srdce: :srdce: :srdce:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 27.04.13 10:05

Kočičko, moc krásně jsi to napsala :hug: :hug: :hug: :hug:
Slzy jsem měla na krájíčku :hug:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 27.04.13 10:08

Krásný deníček. Taky jsem měla babičku, měla černé vlasy, barvila si je barvou z posštářku, mazala se krémem Gly doré a měla ve škříni sušenky Derbi :) Umřela, když mi bylo 13 let. Pak jsem dlouho na spaní nosila zástěru po ní. Byla moje spojení s mámou (její dcerou), která nám umřela, když mi bylo 10. Nedávno jsem v autobuse viděla paní a vypadala jako naše babička, stála u okna a usmívala se na mě…

 
sexberi
Závislačka 2955 příspěvků 27.04.13 10:25

Krásné…

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.04.13 10:45

Pěkné, skoro mě to rozplakalo. Obě moje babičky jsou už po smrti (taky už nejsem nejmladší, dalo by se to očekávat), dědečky jsem bohužel vůbec neměla to štěstí poznat.
Babička z tatínkovy strany mi byla tak nějak bližší, povahou a založením, umřela, když mi bylo 16. Ale s druhou babičkou jsem zase mohla sdílet a probírat starosti a radosti mateřství a vůbec života, to se mi s tou první nepoštěstilo, umřela moc brzo. Na obě babičky moc ráda vzpomínám a často si říkám: Co by asi řekly na to a na to…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 27.04.13 10:55

Krasne napsany denicek, takove reci dedovi jsem zazivala s babickou taky :mrgreen: tak me to na chvili vratilo k nim a uz tady nikdo z nich davno neni, mela si stesti, ze jsi je zazila tak dlouho, nedivim se ti, ze o ni tak krasne pises :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Ta laska od ni, tu uz mas take v sobe a to uz je dukazem, ze je mezi vamni porad :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Sandra752  27.04.13 11:17

:,( mam slzy v ocich, krasny denicek.Me babicka umrela pred 4mesici :,(

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 27.04.13 12:04

Díky všem za přečtení :-) Je moc hezké, že takovýchto babiček a dědečků je na světě více… bohužel tu s námi nejsou stále :-(

 
Lenky mamka  27.04.13 12:39

Jsem Lenky máma, tudíž babička o které píše, byla mojí tchýní. Jen můžu říct, že jsem babičku milovala a moc mi také chybí. Když jsem potřebovala radu, nejezdila jsem za svojí mámou, ale za tchýní. Přála bych ji každému. Když jsem Lenky deníček četla, brečela jsem jak malá holka. Chybí mi a do mé smrti mi chybět bude.

 
mayerka
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 27.04.13 14:22

Tak teď jsi mě teda rozplakala… Babičku mám už jen jednu, bude jí 90, ale ta moje milovaná, od mámy, už není, ani žádný děda. A pro děti nemám žádnou, umřela mi mamka, před 2 lety i tchyně… Naši kluci budou mít jen mě a manžela.. je mi to strašně moc líto, kvůli nim, že tohle nikdy nezažijí…

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 27.04.13 14:27

@mayerka tk to mě moc mrzí… :hug: :hug:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 27.04.13 17:36

Je to krásné. Mě je babička vlastně maminkou. Mamku sice mám, ale nikdy na nás neměla moc času, našly jsme k sobě cestu až teď když jsem ji dala vnučku. Už od svých 11 let žiji u prarodičů a jsem šťastná, že je mám, hrozně moc mi pomohli! :srdce:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 27.04.13 19:25

Krásný deníček, je z něj cítit moc velká a vřelá láska :)
Taky jsem měla svou babičku moc ráda naprosto chápu jak se cítíš :hug:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 27.04.13 19:33

Tvůj deníček mě dojal, také mi zemřela moje milovaná babička před 3 lety. Moc bych si přála aby tady byla, protože se moc těšila na to až jí řeknu že bude prababičkou, nakonec se toho ani nedočkala, ale Vojtíšek se narodil přesně na den 13 měsíců od její smrti a tak to beru tak, že mi to tam nahoře zařídila a poslala mi ho sem :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 27.04.13 19:34

Takove denicky se moc pekne ctou. Prala bych kazdemu takovou babicku a je moc pekne, ze jsi ji takto venovala vzpominku. :srdce:

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 27.04.13 19:51
:hug: :hug: :hug:
 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 27.04.13 20:10

Moc zavidim takovou babicku :srdce:
Ja bohuzel stesti na takovou nemela :? Obe babicky uz zemrely a nejak blizke jsme si nebyly :roll: A vidim to i ted, zee bohuzel ani mi kluci se takove hodne babicky nedockaji :,( Tak zrejme az jejich deti, kdy jim tu hodnou babicku budu delat s radosti ja :mrgreen:

 
K.Black  27.04.13 20:29

Moc hezký deníček :potlesk: :potlesk: babička se na Vás dívá :hug: :hug: :hug:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 27.04.13 21:48

Krásné :* Já jsem měla to štěstí poznat jen jednu babičku, ale za to taky takovouhle milionovou a úžasnou a často na ní myslím, umřela když mi bylo 18 let. Mám po ní schovaný přívěšek na řetízek a opatruji ho jako oko v hlavě ;)
Manžel má ještě jednu babičku, které bude za pár dní 90 let a je to čipera, doufam, že tu s námi bude ještě dlouho ;)

 
lussynet
Závislačka 4900 příspěvků 28.04.13 20:15

Krásně napsaný, mě babička prakticky vychovala, nahradila mi mámu, takže vím, co pro Tebe znamenala :srdce:

 
ankelka
Nováček 9 příspěvků 29.04.13 09:35

Moc krásně napsané. Také jsem měla takovou babičku. Sama neměla lehký život, ale nikdy si nestěžovala a naopak byla oporou těm, kteří to potřebovali. Strašně moc mi chybí. Je to už 23 let, co navždy odešla, přesto pořád moc chybí. Mrzí mě, že nikdy nepoznala mého muže, kterého by měla určitě ráda, ani našeho krásného synka. Přála bych všem takovou babičku.

 
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 28.10.16 22:16

Také jsem měl takovou babičku, zemřela letos v dubnu. Moje milovaná babička už tu také není :andel: vzpomínám na ni každý den. Čtyřletý syn nedávno na návštěvě u svého pradědy prohlásil, že je škoda, že už tam není ta stará nemocná babička, že by to bylo lepší…jsem ráda, že ji starší syn poznal a zanechala v něm také stopu. My, co jsme měli nebo máme takové milující babičky máme obrovské štěstí.

 
yse
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 28.10.16 22:36

Krásný denícek. Diky za nej.

 
yse
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 28.10.16 22:38

A ja si rikala po kom se mala jmenuje? Po tátovi? Babičce? A ono po prababicce. Krásná volba.

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 29.10.16 04:05

@yse malá se jmenuje po babičce :)

Děkuju :) ano mít takovou babičku i když třeba jen chvíli je dar

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama