Druhé těhotenství jako špatný vtip

Těhotenství

Máme doma téměř tříletého chlapečka Aleška, je to krásný a šikovný kluk. Těhotenství s ním mi připadalo náročné, ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká podruhé. Loni v květnu jsme si s manželem řekli, že bychom mohli pořídit Aleškovi sourozence a jelikož nám výroba Aleška zabrala téměř dva roky, ani jsem nedoufala, že tentokrát to půjde rychleji.

Jak jsem se divila, když mi začalo být koncem července špatně a já už tušila, že to nebude jen tak. Ještě před očekávanou menzes jsem si udělala test. No jasně, že tam byly dvě // :-O Ani nevím jestli jsem v tu chvíli byla šťastná… spíš jen v šoku, že to šlo tak rychle :-) Manžel reagoval stejně, ale když se nám to rozleželo v hlavě, byli jsme moc rádi.

No a v 7. tt to začalo nabírat na obrátkách, objímání záchodové mísy nebylo už jen součástí každého rána, ale téměř každé hodiny. Vystupňovalo se to a během týdne jsem měla dole 6 kg. Následoval pobyt v nemocnici, kde jsem strávila 10 dní. Bylo mi už dobře, jen ráno pořád nic moc. Vydrželo to celých 14 dní a pak se to rozjelo nanovo, dalších 5 kg dole, takže už jsem vážila 49 kg a zase pobyt v nemocnici, kapačky, fibroskopie, sono jater a žlučníku. Nakonec se našlo nějaké bláto na játrech a zánět žlučníku. Ale zvracení už se uklidnilo, a tak jdu po 14 dnech zase domů a modlím se, abych se vrátila až na porod. To už jsem 15. tt.

Týden doma byla paráda. Cítila jsem se moc dobře. V pondělí jsem šla na krev na vývojové vady, nebylo mi nejlépe, ale připisovala jsem to hladu. Když jsem však přišla, domů začaly mi křeče v břiše a následovalo krvácení! Celá uřvaná a vystrašená jsem vzbudila manžela, který spal po noční, zabalila si věci a jeli jsme do nemocnice. Tam mi neřekli nic určitého, jen že to může být z hematomu, ale nemusí. Doktorka se tvářila vážně a já propadala zoufalství. Na oddělení jsem dostala kapačky, injekci a prášky na bolest břicha. Přísný zákaz vylézt z postele, na záchod do mísy.

Manžel musel být doma s malým, nechtěla jsem, aby mě tak viděl, takže jsem tam ležela sama a propadala v další pláč a zoufalství, že tohle je konec. Bolest břicha ustupavala a krvácení se změnilo ve špinění. Přesto mi bylo šíleně. Zase jsem začala zvracet, tentokrát z nervů. Na ultrazvuk jsem chodila každý den a miminko vypadalo v pořádku, hematom se ale nezmenšoval.

Tentokrát jsem si tam poležela skoro tři týdny. Mezitím vyšly výsledky triplle testů špatně, 1:2 na NTD riziko rozštěpu. Následovala genetická poradna. U syna nám taky vyšlo riziko na Downa, takže už to hrálo svou roli, že jsem začala věřit, že se to nepotvrdí. Navíc čísla nebyla jednoznačná, a tak i doktorka z genetiky říkala, že si myslí, že je to planý poplach, ale odběr plodovky mi doporučit musí. Ale u mě je větší riziko při odběru plodovky než že dítě bude nemocné, a tak jsem se rozhodla že odběr podstoupím jen, pokud se na utz v Gennetu rozštěp prokáže nebo tam bude nějaký náznak.

Ultrazvuk ve 20. tt v Gennetu dopadl sice dobře, protože se rozštěp vyvrátil, ale zase se ukázalo, že je miminko menší, asi na 18+5 tt a že kolem srdíčka je nějaká tekutina. Paní doktorka to navíc řekla takovým tónem, že jsem opět začala myslet na nejhorší :-( Ani jsem se nezeptala, jesli je to fakt holčička, jak nám řekli na utz. Objednala mě na další kontrolu za tři týdny a doporučila vyšetření kardiologem. Odcházeli jsme úplně vyřízení, tak zase nemáme jistotu, že je nás brouček v pořádku.

Den kontroly v Gennetu se blíží, jedeme tam v úterý, tak uvidíme, jak to dopadne. V rizikové poradně mi řekli, že mě objednají do Motola na vyšetření kardiologem až po tomhle utrazvuku v Gennetu. Takže stále nevíme nic nového. Mám šílený strach o mou holčičku, aby byla v pořádku.

Všem maminkám, které právě prožívají něco podobného, přeji, aby to zvládly a měly zdravá miminka!

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
renč  17.12.11 09:51

vždycky všechno nejde jak si představujeme, držím palce, ať je holčička v pořádku!!!!

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 17.12.11 11:57

Držím všechny palce co mám, aby se vše špatné v dobré obrátilo a vy měli doma zdravé miminko :srdce: a Alešek krásnou sestřičku :hug:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 17.12.11 12:56

Pane jo, ty si „uživáš“. Držím pěsti, ať kontrola dopadne dobře a už mužeš být doma se synkem a v pohodě

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 17.12.11 17:50

Budu na vás obě moc myslet, ať vše dobře dopadne. :kytka:

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 17.12.11 20:43

to je me lito.. ale urcite to vse dopadne dobre,kdyz jste obe takove bojovnice :kytka:

 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 17.12.11 21:24

Moc držím palce :hug:

Příspěvek upraven 17.12.11 v 21:25

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 17.12.11 21:38

Leni,
moc držím palce a věřím, že bude vše v pořádku. :hug: To mateřství je někdy draze vykoupeno, ale až budeš držet uzlíček v náručí, bude to ta největší odměna za všechno…

 
karkulina
Kecalka 149 příspěvků 18.12.11 11:42

Moc držím palce, ať zbytek těhotenství prožijete všichni v klidu a miminko je v pořádku. ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama