Klárka je doma

Rodičovství

Vím, jak dlouho už tu čekáte na tento deníček a moc se omlouvám, že nebyl napsán dřív. Strávila jsem s Klárkou na oddělení intermediálu týden, ze začátku to bylo náročné a opravdu jsme si na sebe musely zvyknout. Ale v den odchodu domů jsem byla nadšená, čekalo nás poslední vyšetření oček a pak hurá domů. Ošetřující lékařka pro nás měla připravenou zprávu, manžel byl na cestě s autosedačkou a věcmi, když přišla jedna velice „milá“ paní dr. z očního.

první den doma
8 komentářů

Alešek ségru prostě miluje.
8 komentářů

♥♥♥
10 komentářů

S naším andělem Kačenkou a její Baruškou.
4 komentářů

kuk ♥
12 komentářů

Udělala Klárce vyšetření, čekala jsem na pokoji, protože na tohle ani po těch měsících nemám žaludek, nechci vidět, jak jí násilím otevírají oči. Za chvilku jsem za ní šla na observaci, kde tou dobou bylo několik rodičů ostatních prcků a sestřičky. Když jsem však přišla a podívala se na naši doktorku, bylo mi jasné, že je zle. V tom na mě spustila dr. z očního, že je to špatné a malá se musí operovat, jinak bude slepá!

Když jsem slyšela o slepotě, přestala jsem vnímat a už jen brečela, do toho na mě dr. začala řvát, že když nepůjde na operaci, tak bude slepá, takže jako abych se laskavě uklidnila! To už jsem opravdu neměla nejmenší sílu poslat ji někam, kam evidentně patří! Naše ošetřující však zasáhla, vzala mě na pokoj a tam mi to v klidu vysvětlila!

Jedná se o ROP 3. stupně, něco jako že se odlučuje sítnice a musí se přichytit, věděla jsem, že to může nastat, ale nikdo nikdy nepoužil slovo slepota! Pak už byl slyšet jen řev z chodby, to se naše ošetřující pustila do očařky, že takové jednání ještě nezažila a jestli se takhle hodlá ještě někdy chovat, postará se ona o to, aby na toto oddělení už nikdy nevkročila.

Trochu jsem se uklidnila, nakonec zavolala manželovi, aby sedačku a věci pro Klárku nechal v autě a přemýšlela, jestli s ní budu dalších 14 dní na intermediálu, jenže to nešlo. Tak jsem nakonec jela domů s manželem sama, bylo mi strašně… stejně jako v den, kdy mě pustili po porodu, cítila jsem totální prázdnotu.

Klárku vzali za týden na operaci, na starost si ji vzal přímo pan primář, dopadlo to výborně a Klárka to zvládla krásně, mohla jsem za ní opět nastoupit. Našly jsme si tam spoustu dalších kamarádů, už jsem tam byla jako doma. Mohly jsme chodit na procházky a už jen čekaly na kontrolu, ten den jsem si ani nezabalila, dokud jsem v ruce neměla zprávu o propuštění, velký soupis léků, vyšetření atd.

Je to už celý měsíc, co máme Klárku doma. Je to zlatíčko, syn ji naprosto zbožňuje, pusinkuje, objímá, podává dudlíka, je to prostě velký brácha se vším všudy! Vyšetření máme stále spoustu, bojujeme s neznalostí lékařů v našem městě, kteří nechtějí nic o tom, co nám doporučovali v Motole, slyšet, ale já si za tím stojím, takže se neustále s někým dohaduji. V lékárnách nejsou schopni ani správně objednat UM. Ale to vše jsou prkotiny, protože podle všeho máme doma zdravou, krásnou a hlavně naši Klárku!

Už jsme zvládli i cestu vlakem za naší spřízněnou duší Kačulkou a Baruškou. Děkujeme!

Tak doufám, že už se tohle šílené období v lepší obrátí a budu moci večer v klidu usnout a nemít ten šílený pocit, že se něco určitě zase zvrtne! Mimochodem, k paní očařce chodíme na kontrolu a zaručuji vám, že chování je úžasné, Klárku pochová, pomazlí, na mě se usmívá, prostě jiný člověk, asi jí to docvaklo!

Všem maminkám přeji, aby si tímto nikdy nemuseli projít, a pokud se dostanou mezi ty, kterým se takový prcek narodí, přeji jen hodně síly, skvělé partnery, chápající rodinu, pečlivé a citlivé lékaře a kamarády, kteří vás dokážou rozesmát!

Hodnotilo 17 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
JellyBean  01.06.12 08:55

Leni opet krasnej denicek :palec: I kdyz vzdycky vim z vypraveni od tebe tak se na nej hrozne tesim a ctu jednim dechem :potlesk: :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 01.06.12 09:04

Jupíííí!!! Čekla jsem na deníček jak na smilování… :)

Jsem ráda, že to dobře dopadlo a přeji móóóře zdravíčka :kytka: :hug:

 
nikous1
Kecalka 111 příspěvků 01.06.12 09:58

Deníček mi udělal ohromnou radost :dance: Už dlouho jsem na něj čekala a jen doufala, že je vše v pořádku. Těším mě, že už je Klárka doma. Uf, máte za sebou kus ohromně náročné cesty, ale teď už jistě bude lépe :hug: Klárka je nádherná, bráška je vzorný „velký bráška“ a vy jako rodiče jste tak silní a láskyplní (máte můj obdiv) - jste fajn rodinka a přeji celé rodince moc moc zdraví :*

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 01.06.12 10:38

Věřím, že si princezna už všechnu smůlu vybrala a teď na ni v životě čeká už jen samé štěstí v kruhu milující rodiny :kytka: Přeji moooooooooooc zdravíčka :srdce: Jo a ty fotky jsou nádherné ;)

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 01.06.12 10:45

Konecne!!i ja dlouho cekam na presne takhle krasny denicek!sleduji vas uz od zacatku a jelikoz vim jake to je porodit predcasne tak jsem se s vami imaginarne spojila.Moc jsem vam to prala a preji uz jen krasne dny!Klarinka je bojovnik co vy ovsem take :-) mrzi me ze my nemeli takhle krasny konec o to vetsi mam radost ze to dopadlo dobre aby nikdo dalsi nemusel zit s tim cim zijeme my!mejte se

 
alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 01.06.12 11:06

mě ty tvoje deníčky vždycky tak dojmou :,( posilame hodne sily a prejeme moc moc moc zdravicka :hug: :hug: :hug:

 
PetulaPl
Neúnavná pisatelka 16685 příspěvků 01.06.12 13:04

chudinka krásná malinká :( držte se a jsem ráda, že to dobře dopadlo!!! A držím palce, ať se daří dál! :hug:

 
nemolka
Závislačka 3950 příspěvků 01.06.12 13:53

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: hurá at vám roste krásně dál a dělá jen a jen radost :mavam:

 
pajulinkka22
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 01.06.12 14:11

Krásný deníček, Klárce přejeme do života jen to neeeeej… :kytka: určitě to zvládnetei nadále ažádná komplikace už nenastane

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 01.06.12 14:27

Můj dnes 2 a půl letý syn má CMV v těle.Dal se mu do očí ,od narození je silně světloplachý! Byl by zřejmě i bez něj ! Ale CMV a špatně podané oční kortikoidy mému synovi otevřely rohovku v obou očích! Odpálil se nistagmus oko .Rohovka měla bílou až šedou barvu s patrnýma puklinama pouhým okem !Bylo nejhorší období v mém životě ! V Motole syn umíral a já se modlila aby mi ho Bůh nebral ,byla jsem na dně! Ovšem na Borech v plzni jsem se na to lidské pomyslné dno koukala ze spoda!Všichni mluvili o tom že slepotou život nekončí :pocitac: :zed: :,( :,( :,( :,( Ale kvalita života je asi někde jinde!Když mi Mudr.Zobanová na Barrandově v Praze po půl roce oznámila ,že můžeme být s mužem rádi ,že synovi nevyjmuli oční bulvy a nezašili víčka!OMDLELA JSEM ! Manžel plakal!Dnes k nám dochází paní z ranné péče moc pomáhá a Tonoušek je pusinka šikovná ! Poškození zraku má ,ale žije a bude žít normální život se svýma dietama ,mazáním pokožky a kamarádkou čepicí s pořádným kšiltem!Ale na to co jsem s očičkama zažili se podle lékařů vylízal jako kočka! Držte se !!!Znovu opakuji !!!Děti jsou naprosto úžasní tvoročkové dokaží mnohdy zázraky!Držte se! Kočárkujte a užívejte si dětiček a brzo napište!!!!Moc se budu těšit!

 
xMonča
Povídálka 29 příspěvků 01.06.12 17:44

Přeji hooooodně zdravíčka! :) :kytka: :kytka: :andel: :palec: :palec: :palec:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 01.06.12 18:08

jsem moc ráda za tento deníček…čekala jsem na něj :potlesk: Klárka je nádherná…přeji celé rodině pevné zdraví a lásku

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 01.06.12 19:58

Díkybohu za tenhle deníček… Každý den sem chodím a hledám nějaké zprávy o vás holky. Jsem hrozně moc šťastná za celou tvoji rodinu a přeji Klárce všechno nejlepší do života.

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 01.06.12 21:40

Leni přeji už jen a jen samé radosti s Vaší milovanou bojovnicí Klárkou :hug: :hug: :hug: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 02.06.12 09:15

Milá Klárko, přeju ti hodně síly do života ;) Jsi velká bojovnice :*

 
renč  02.06.12 12:56

to jsem ráda, že to dobře dopadlo, čekala jsem, jestli se tady další deníček ukáže, tak přeju hlavně hodně zdravíčka

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 02.06.12 20:11

Klároušku, jsi úžasná holčička a obrovská bojovnice. Teď jsi už doma a bude už jen dobře a závidím Ti toho super velkého bráchu :hug:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 02.06.12 20:30

Leni :hug: tak jsem se konečně dočkala deníčku.Klárka je velká bojovnice…no nejen Klárka ale Vy všichni.moooc gratuluji. at Vám dělá jen samou radost. :potlesk: :dance:

Příspěvek upraven 02.06.12 v 20:31

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.06.12 16:23

Držím mooooooc palečky ať jste brzo v pohodě a hlavně zdravé :hug: Držte se holky :hug: :srdce:

 
nosanek
Echt Kelišová 9199 příspěvků 04.06.12 19:40

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: At uz je jen a jen dobre

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 04.06.12 19:43

Jsem moc ráda, že vše dobře dopadlo :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Přeji už jen zdravíčko :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

 
brisco
Závislačka 2782 příspěvků 05.06.12 21:07

Ahoj holky, moc vám gratuluju a teď už bude jenom líp. Držím palečky. :kytka:

 
petriss
Kecalka 299 příspěvků 06.06.12 14:01

Ahoj Lení, znám tvého muže z práce z Unhoště,když jsem tam pracovala…
Gregorová H a Ikavcová E. My o Vás vyprávěli…Moc jsem Vám fandila a držela pěsti…Určitě to muselo být náročné.A tak gratuluji že už máš malinkou po tak dlouhé době doma a přeji aby ti dělala jen a jen radost..:-) Po přečtení tohoto deníku mam i slzu…
Tet ležím v nemocnici jsem ve 35tt …A Barunka se jim zdá malinká tak tady ležim na pozorování jak hodně přibírá…Peta J

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 06.06.12 17:45

Leni, jsem moc ráda, že už je všechno dobrý. Četla jsem všechny tvé deníčky. Máte krásný fotky. Určitě zase někdy napiš, jak se vám daří. :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama