Dům?

Ostatní

Žijeme si poklidně, spokojeně. Jediné, co nám ke štěstí ještě chybí, je vlastní bydlení. Před dvěma lety jsme se s manželem shodli na tom, že by nám bylo lépe v domě se zahradou...

Bydlíme v krásném velkém bytě. Máme dva psy, kočku a dítě. Venčení je pro mě náročné. Dovolená znamená sehnat někoho, kdo je ochoten hlídat dva psy, z toho jeden je divoký a na vodítku to s ním není žádná legrace.

Pokud chceme někam na výlet nebo na návštěvu, znamená to pro naše zvířata pobyt doma o samotě. Kocour sedí za oknem a kouká ven. Psi sice spí, ale podle mě převážně proto, že nemají co dělat. Ničení věcí už je omrzelo. Jídlo jsme se naučili pečlivě schovávat. Sebrali jsme jim tím jejich největší zábavu v naší nepřítomnosti. Naše zvířata jsou pro nás opravdu právoplatnými členy rodiny. Záleží nám na jejich spokojenosti.

Vzhledem k našim průměrným platům jsem se kdysi smířila s tím, že mít dům pro nás je nemožné. Postupem času ale naše touha mít vlastní dům a zahradu sílila. Vydala jsem se tedy na realitní servery a začala hledat.

Měsíce plynuly a ve mně se rovnaly myšlenky, priority. Dům, který se mi líbil před dvěma lety, pro mě už nyní není zajímavý. Usnesli jsme se nakonec, že nebudeme měnit město, kde žijeme. Máme tu spoustu přátel, já mnoho lidí znám od dětství, mám tu zapuštěné kořeny. Nechtělo se mi seznamovat se s novými lidmi. Navíc tu mám práci, kterou až do důchodu nehodlám opustit.

Před rokem jsme se doslechli, že v nejkrásnější lokalitě našeho městečka je k prodeji dům. Spousta domů tady u nás se prodává, ale minimum jich jde na realitní servery. Lidi si mezi sebou povídají a šíří informace mimojiné i o tom, kdo kde co prodává. Vydali jsme se osobně za majitelkou domu.

Nejprve působila přísně, ale na konci našeho rozhovoru vykouzlila úsměv a pozvala nás dál. Když jsme vešli dovnitř, zamilovala jsem se. Totálně, bláznivě, napořád. Dům byl opravdu velmi rozlehlý (jediný můj strašák). Byl ovšem velmi útulně dispozičně řešen. Cítila jsem se v něm skvěle, jako doma.

O pár dní později zazvonil telefon z krajského úřadu - mají pro nás chlapečka k adopci. Tyjo, dva splněné sny najednou. Dítě a dům. Paráda. Před spaním ráda přemýšlím. Stále častěji a častěji se mi před spaním míhaly před očima myšlenky, že to nezvládneme. Příjem nám kvůli rodičáku klesne a není možné, abychom mohli platit hypotéku a další náklady spojené s domem.

Najednou jsme byli smutní, bezmocní. Za majitelkou jsme opět zašli, omluvili jsme se jí, že bohužel dům koupit nemůžeme. Ukázali jsme jí syna v kočárku. Pochopila a vůbec se nezlobila, i když už jsme měli rozjednanou koupi. Opět jsem měla vidinu doživotního pobytu v bytě.

Rok se s rokem sešel. Opět jsem začala brouzdat po inzerátech na prodej domu. Jen tak, abych viděla, jak se situace na trhu s realitami posunula, kdo co prodává. Jak jsem prohlížela, pročítala inzeráty, opět se ve mě probudila touha mít dům. Díky rodičovskému příspěvku jsem se naučila zacházet s penězi, kupodivu jsem i něco málo našetřila.

Začali jsme se opět porozhlížet po domě ke koupi. Navštívili jsme několik domů v blízkém okolí. Žádný nás naživo vůbec nezaujal. Jednoho dne při procházce po našem městečku jsem pocítila smutek, že se zde nic neprodává, že je nejlepší doba na hypotéku, náš věk byl pro hypotéku i práce na domě optimální. :) Vzala jsem telefon a zavolala majitelce domu, který jsme chtěli před rokem koupit, a zeptala se jí, zda už dům prodala. Neprodala! Musíme ho mít!

Zjistili jsme, že by banka neměla problém s tím nám na dům půjčit. Byla jsem překvapena, zde na eMiminu jsem se dočetla, že lidem s podobnými příjmy, jako máme my, nechtěli půjčit ani nižší částku.

Začalo získávání všech možných i nemožných razítek, čtení diskuzí. Trvalo to poměrně dlouho. Už jsme téměř v cíli a zároveň na startu. Cílem je kupní smlouva a čerpání peněz. Startem je nové bydlení, spousta práce, spousta volnosti pro naše děti a zvířata.

Nemůžeme se dočkat, těšíme se na předání klíčů, na budování zahrady, našeho domova. Jistě, očekáváme nějaké kostlivce, spoustu starostí. Věřím ale tomu, že vše zvládneme a že budeme šťastní.

Těším se, až se syn poprvé rozjede sám na kole na té samé cestě, kde jsem se to naučila já. Těším se, že vytáhnu tvarohové buchty z trouby, položím je vychladnout na okno a zavolám na děti na zahradě, ať si jdou umýt ruce a chystají se na svačinu. Těším se, až si s manželem a dětmi dáme oběd na zahradě. Těším se, že všem našim dětem vytvoříme krásné dětství, na které budou vzpomínat stejně tak jako já.

Těším se na spoustu věcí, cítím tu nádheru toho, že budu moci něco pro někoho vytvořit. Ano, spoustu těchto věcí lze provozovat i v bytě. Ano, jsem velmi naivní. Prosím, neberte mi to. :)

Vzhledem k rozlehlosti domu jsme požádali o další miminko k adopci. :) Další deníček chystám pod názvem „Velký dům, velká rodina - splněný sen“.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Leni35  05.10.15 01:07

Uplne citim ten optimismus! :-) At vam to vyjde!

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 05.10.15 06:53

Ahoj, Moc, moc krásný denicek.Stou naivitou i s tím snem o domečku to máme stejně, já momentálně na mateřské s dvojčaty, chlap normálně pracuje, žijeme v menším bytě a už nám je zde tesno a ještě máme psa.Jsme spokojení jen by to ještě chtělo ten domeček. Chci vypustit děti na zahrádku ať můžou dovadet se psem a ne mezi paneláku, tak snad příští rok se nám náš sen solní. Tobě preji at jste v domečku šťastní a ať tam brzo případě ještě jedno ditko :srdce: :kytka:

 
Barunka93
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 05.10.15 06:56

Ahojky, úplně tě chápu :D. Každá máme svůj sen o perfektním bydlení, ať už vypadá jakkoliv. Přeji ti, ať se ti již brzo splní tvůj sen :mavam:

 
Mia21  05.10.15 07:56

Hodně štěstí, a ať ti ta naivita hlavně vydrží :-D hlavně mě dostala věta mám práci kterou do důchodu nehodlám opustit v dnešní době mít jednu a tu samou práci až do důchodu je umění..(co když tě propustí, i to se stává)Připadá mi, že deníček psala 15-ti létá puberťačka… Promiň, ale musela jsem to napsat ;)

Příspěvek upraven 09.10.15 v 07:20

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 05.10.15 08:14

Jééé nádhera!!! Moc vám to přeju a naprosto chápu tvé pocity! My budeme SNAD příští rok taky budovat hnízdo :kytka:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 08:27

Hrdinná anonymko,
„práci, kterou nehodlám až do důchodu opustit“ - nenapadlo tě, že to může znamenat, že mám tu práci ráda, baví mě a chtěla bych u ní vydržet co nejdéle? Ale narovinu Tě můžu rozohnit, protože si myslím, že o práci nepřijdu až do zmiňovaného důchodu.
I tak děkuju za komentář :)

 
Nafrněná  05.10.15 08:31

Anonymní - doufám, že tě @admin odtajní a přejdou tě takové řeči pod anonymitou..

jinak deníček moc hezký, možná naivní, to nevím, já bych byla natěšená stejně… chci se jen zeptat, kolik dětí z adopce můžete mít? Není žádný strop, jako třeba 2 a více ať se dostane i na jiné? :D Tohle nemyslím vůbec nijak zle jen mě to zajímá.

 
Caramelkaa  05.10.15 08:41

Moc krásný deníček :potlesk:, je vlastně o tom, že někdy se i „pouhé“ sny mohou stát skutečností ( vysněný dům a miminko jsou toho důkazem).
Hodně štěstí a ať se vám tam skvěle bydlí!

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 08:44

@Nafrněná nikde to nenajdeš napsané. jsou maminky, co adoptovaly 3 děti v pohodě, jsou takové, kterým bylo řečeno, že dvě jim přeci stačí. je to kraj od kraje, úřednice od úřednice. pokud nepůjde adoptovat, můžeme se pokusit stát pěstouny, ale na to se zatím necítím. Mě budou stačit 2 adoptované a pokud se podaří nějaké vlastní ;)

 
Nafrněná  05.10.15 08:47

@Izzz aha, jasně, díky za odpověď :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 05.10.15 09:00

Super deníček :dance: :pankac: Vůbec bych neřekla, že jsi naivní. Taky jsem snila o domě, který bude pro nás perfektní a našli jsme :dance: :dance: Už kdy se otevřeli dveře a já vstoupila do chodby, tak jsem věděla, že přesně TENHLE dům bude tím naším skvělým domem. Následná prohlídka byla spíš formalita, protože všechno bylo tak jak jsem vždycky chtěla. A na milion procent jsem si byla jistá, že když jsme po prohlídce sedli do auta, rozjeli se a manžel mi říká - Víš, hned jak jsem vstoupil do chodby, tak jsem věděl, že zrovna TENHLE dům je ten pravý :mrgreen:
Bydlíme v něm necelé dva roky a nadšení nás vůbec neopouští. Ikdyž pořád je co dělat a modernizujeme a třeba zahradu upravujeme podle sebe.
Držím palce, aby jsi byla pořád tak nadšená :kytka:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 09:04

@Kikuška90 už jsme dostali klíče, byli jsme už 2× pracovat na zahradě a bylo to prostě úžasný. sednu, koukám kolem a přemýšlím, jak bych to vlastně chtěla. je to naše. krásnej pocit.

 
monna.monna  05.10.15 09:06

@Izzz mužu se zeptat, kolik vás stal dům a kolik procent sežere splácení z vašich příjmů? Jsem zvědavá, protože taky planujeme dům, ale asi tak do pěti let. Teď jsme koupili byt a čekáme první mimco:-)
A anonymní je úplně mimo, jsou profese, kde je téměř jisté, že té nepropustí a nebo si ihned najdeš jinde místo v té samé profesi. Mluvim za sebe.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 05.10.15 09:09

@Izzz Tenhle pocit zažívám pořád ;) Když sedíme s kafem na balkoně nebo u grilu na zahradě, pořád přemýšlím, co kde bude :) Nebo když si večer nalijeme skleničku vína, koukáme na lesy okolo a říkáme si jakej skvělej kauf to byl :)
My se stěhovali v prosinci a první práce na zahradě jsme zahájili už v únoru - zrovna pěkně svítilo sluníčko, bylo kolem 10 stupňů a my už jsme to prostě nemohli vydržet :mrgreen:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 09:10

@monna.monna tak ted jsem na RD, za rok se vracím do práce…v té době sežere splátka hypotéky cca šestinu příjmu, ted to bude smutnější :)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 09:13

@Kikuška90 my se budeme stěhovat v listopadu a práce na zahradě budou zahájeny v půlce října

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 05.10.15 10:01

Krásný deníček :)

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 05.10.15 10:07

@Izzz Je krásný mít sny, ale ještě krásnšjší je si je plnit :palec: Držím palce :kytka:

 
Fiducia
Generální žvanilka 22121 příspěvků 05.10.15 10:50

Moc hezké, fandím vám :kytka: My si ten svůj sen o domě s velkou zahradou žijeme už rok a půl a neměnila bych ;) Ať se vám v domečku daří a brzy přibude děťátko :hug:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 05.10.15 11:03

:kytka: Myslím, že si vážně zasloužíš plnění snů. Přeji celé Tvé rodině ať se plní další a další. :mavam:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 05.10.15 11:13

Jeden z nejkrásnějších a nejoptimistič­tějších deníčků tady. Moc Vám fandím a držím palce :kytka: :kytka:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 05.10.15 11:23

To je parádní deníček, jsem zelená závistí a moc vám to přeju. Jak někdo napsal, je krásné mít sny a ještě krásnější umět si je splnit. Ať se vám daří :kytka:

 
grace17
Kecalka 105 příspěvků 05.10.15 11:47

"Vzhledem k rozlehlosti domu jsme požádali o další miminko k adopci. :) " :) :srdce:
Krasny denicek!! :lol: :potlesk: At vam vse vyjde, jak si prejete!

 
Petulanka
Kecalka 218 příspěvků 05.10.15 12:40

Po dlouhe době mě denicek nabil optimismem :* držím pěstí aj všechno proběhne tak jak má :palec: moc krásný denicek :potlesk:

 
Katty84
Povídálka 11 příspěvků 05.10.15 13:20

Krásný článek ;) máme podobné sny, ale když vidím, že se někomu plní, tak věřím, že to může dokázat každý! :) Ať se daří! :mavam:

 
Alena27
Kecalka 284 příspěvků 3 inzeráty 05.10.15 14:38

Já tě plně chápu. Máme domeček(menší) se zahradou a i přesto že jsem vyrostla v paneláku už nikdy bych se do bytu nikdy nevrátila. Jak přesně popisuješ, nějaké ty kostlivce budete muset vyřešit stejně jako my, ale je to k nezaplacení když si dáte opravdu ten oběd na zahradě, když si pes lítá po zahradě a dítě s ním řádí na houpačkách průlezkách :-) Moc přeju ať to vyjde :kytka: :kytka: :kytka:

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 05.10.15 15:14

Ten optimismus s denicku jen zari a tak to ma byt! Starosti s domeckem budou, ale to uz jsou jen prijemne starosti. Prave piju kavu na terase meho snoveho domecku a premyslim, kam zasadit cibulky narcisek a tulipanu :) ale kez by to vsechno slo vymenit za zdravi dcerky.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 17:24

@Mia21 :mavam:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 17:26

Děkuji za hezké komentáře.
Klíče už máme. Už jsme tam byli několikrát pracovat na zahradě a strašně moc nás to bavilo. Mrzí mě, že se stěhujeme na zimu, ale zase vidím pozitivum - přes zimu zapracuju na interiérech a najaře se vrhnu ven.

 
Baraka75
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 05.10.15 18:12

Naprosto chápu zakladatelku, my se stěhovali 30.7.a dodnes nemůžu uvěřit svému štěstí… Taková rána s kávičkou, děti venku, no paráda.
Přeji, ať všechno klapne :dance:

 
Ivet.SD
Kecalka 462 příspěvků 05.10.15 19:28

Moc ti to přeji, ať se ti daří. Sny jsou přece od toho aby se plnily. I já mám svůj vysněný velký dům se zahradou a je to nádhera! Přeji hodně sil a ten tvůj nekonečný optimismus ať vydrží co nejdéle! Drž se :potlesk:

 
Mia21  05.10.15 19:29

@Izzz
:poblion:

 
ka2ka
Echt Kelišová 8521 příspěvků 05.10.15 19:34

Krásný deníček a gratuluju k miminku, jsem ráda, že se tu objevil deníček, který není jen o porodu :palec:

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 05.10.15 19:44

Nejsi naivní (aspoň v mých očích ne), a sny jsou od toho aby se plnily.
Z deníčku na mě září tolik optimismu a dobra, krásně se to čte.
Moc vám fandím :hug:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.10.15 20:07

@Mia21 :*

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 05.10.15 20:22

Moc pěkně napsané.. držím palce ať vše vyjde tak jak má :kytka:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 05.10.15 20:30

Sledovat dialog mezi @Izzz a @Mia21 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Boze, schovavat se stimhle komentem za anonym??? Tak komu je tady 15?!

 
redbulka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 05.10.15 20:39

Je to evidentně st. zaměstnankyně, nic světoborného, ve státním se udrží i ti pomalejší a méněschopní, nejsou tam zdaleka takové naroky jako v soukr. firmách.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 05.10.15 20:56

Deníček úplně pohladil, hezky se čte, jak se sny plní. Teď už jen zaplnit domek, ať se brzy dočkáte :kytka:

 
Haninac
Kelišová 5456 příspěvků 05.10.15 20:57

@redbulka ty ji závidíš, nebo proč takové blbe kecy?

Autorko, gratuluju. Je krásný číst o šťastných lidech

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.10.15 21:18

Gratuluji. Ja jsem taky zvolila bydlet v dome se zahradou za cenu nizsiho zivotniho standardu a nelituji. Hlavne nauc pany uklizet, at ten rozlehly barak neobihas sama s mopem :-) Snad se dockate brzy, kamaradka tady od nas dostala holcicku az po sesti letech po klukovi.

jo edtit, na podzim jeste stihnete vsadit ovocne stromy a cesnek :-)

Příspěvek upraven 05.10.15 v 21:20

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 05.10.15 21:55

@redbulka nektere instituty jsou jen statni. Nekteri lide jsou tak kratkozraci, ze pisou sami o sobe a ani o tom nevi…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.10.15 06:40

@redbulka Tak jako učitelka učim. Ve státní škole. Lepší nápad jsem zatím nedostala. A jsem maximálně spokojená. A že bych kolem sebe měla méně schopné a pomalé kolegyně? Ani ne, jsou to skvělý, aktivnía zapálený ženský (ano výjimky se najdou všude). A že učitelství není nic světobornýho? Tyjo, já se cejtim jako Bůh, když se na mě valí horda dětí, objímají mě, říkají, že mě mají rády…

Příspěvek upraven 06.10.15 v 06:42

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.10.15 07:53

@Pudloslava hezky jsi napsala „dům se zahradou za cenu nižšího životního standardu“. Někdo jde do domu a život se příliš nezmění, co se financí týče. My jsme ta druhá skupina. Pravděpodobně se budeme mít hůř než teď. Zatím z toho strach nemám, pořád si říkám, že to prostě zvládnout musíme.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 06.10.15 08:09

:kytka: Krásný deníček a krásný sen o velké rodině ve velkém domě. Nemyslím si, že by byl nereálný.

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 06.10.15 09:16

Pomalá a méněschopná státní zaměstnankyně, která vytvoří bezpečné zázemí pro svou rodinu a kolikrát se snaží mírnit škody napáchané ve výchově rychlých a schopných zaměstnanců soukromého sektoru, to ale světoborné podle mne je. takže hodně štěstí @Izzz

 
Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 06.10.15 14:53

@Izzz Hezký deníček :) Přeji hodně štěstí v novém domě :) Věřím, že finančně to bude asi náročnější ale stojí to za to :) Já mám dům vlastní, platím jen menší splátku úvěru, kterým jsem financovala potřebnou rekonstrukci, naštěstí se mě to finančně nijak nedotklo. A k tvému zaměstnání - dobré učitelky většinou zůstávají na svém místě až do důchodu, takže na deb*lní kecy bych se vyprdla :mrgreen: :kytka:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 06.10.15 16:33

@Izzz jako by si psala o mých touhách, moc ti držím palce, ať se Vám daří vše co si zamanete a ať tady všechny nepřející uživatelky ještě víc zezelenají závistí :mrgreen:

@Mia21 tak jsou tady dvě možnosti, které vysvětlují to, co jsi napsala, zaprvé buď si toho od @Izzz moc nečetla a netušíš jaká je to bojovnice a že dokáže vše co si usmyslí a že i přes životní překážky je větší optimistka než některé jiné, které nemusely tolik bojovat a rozhodně si zaslouží, aby se jí plnily sny, nebo za druhé - jsi prostě mimo a nepřející osoba

@redbulka kampak chodí tvé děti do školy, doufám, že ne do státní školy, kam se chodíš léčit, doufám, že ne do státní nemocnice, bože bože někteří lidé mají hlavu opravdu jen na to, aby jim nepršelo do krku :nevim:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 06.10.15 16:34

Mimochodem bych byla šťastná jak blecha, kdyby jednou moje dcera chodila do školy, kde jsou učitelky, pro které je zaměstnání radostí

 
Mia21  06.10.15 17:28

Závidět ji opravdu nemám co.. Sama s manžou v baráčku bydlíme, máme zdravou, krásnou roční dcerku.. Jen jsem napsala co si myslím :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama