Dům!!!

O životě

Minulý deníček možná působil jako deníček uživatelky stimulantů a halucinogenů. Absolvovala jsem detox a hupsla do reality.

Fotím se slzami v očích manžela, jak poprvé odemyká náš dům. Dáváme si první pusu v domě. Stojíme na zahradě a plánujeme růžovou budoucnost.

S odstupem tří měsíců vidím, jak byly naše představy absolutně nereálné. Ale pořád jsem na tom líp než manžel. Ten rozhlašoval po podpisu kupní smlouvy, že do 14 dní bydlíme a bude velká kolaudační párty.

Museli jsme odevzdat byt. Nechtěli jsme platit hypotéku a nájem. Měli jsme tedy měsíc na kompletní přesun. Natěšeně jsem sehnala krabice na stěhování. Pořád jsem si neuvědomovala, že všechny věci musejí pryč.

Nechtěla jsem balit oblečení - vždyť tu bydlíme, chodíme ven, potřebujeme oblečení. Nechtěla jsem balit hygienu - vždyť to ještě potřebujeme. Nechtěla jsem balit věci z kuchyně - vždyť musím krmit dítě a manžela.

Výsledkem bylo velké množství prázdných krabic. Jednoho večera jsem se odhodlala a začala do krabic skládat věci. Strašně mě to bavilo a těšila jsem se na další dny. Další dny jsem se k tomu nemohla donutit, neměla jsem tu správnou náladu. Čekala jsem, že se u mě objeví. Objevila.

Pustila jsem se opět plná nadšení do balení. Pěkné velké krabice došly, používala jsem tedy, co se dalo - velké papírové tašky, velké odpadkové pytle. Připadalo mi, že neustále odvážíme plně naložená auta, ale v bytě nic neubývá. Začala mě přepadat špatná nálada a přesvědčení, že stěhování nebude taková pohoda, jako jsem si představovala.

Moje představa totiž byla taková, že v domě vše připravíme a já převezu jen věci ze skříní v bytě do skříní v domě. Jenže skříně jsou rozložené v horním patře a na místě, kam patří, byla v té době stavební suť.

Realita! Krabice, tašky a pytle tedy směřovaly do horních pokojů. Byla chvíle, kdy jsem byla schopna najít kapky do nosu. V současnosti nejsem schopna najít obří krabici plnou plen a ubrousků. Občas hledám i manžela.

Kamarádi nám pomohli přestěhovat velké kusy nábytku, vše ze sklepa. Pořád ale doma byla spousta věcí. Posledních pár nocí jsme spali na zemi na matracích, dojídali jsme zbytky z lednice. Bylo to fajn. Večer jsme plánovali práce na další den.

Postupem času jsme se už smáli větě: *„Hele, ještě tak 3× naložíme auto a je to“.

Vždy se objevily ještě další a další věci a vidina toho posledního naloženého auta byla pořád vzdálená. Pak to ale přišlo a my po všech těch utrapách odjížděli od domu, kde jsme strávili 4 roky, naposledy.

Tu noc spal manžel poprvé s našimi zvířaty na chalupě 100 metrů od domu, já se synem u mojí mamky v 10 km vzdáleném městě. Už takhle fungujeme 3. týden. Fungujeme především po telefonu, informujeme se, který úřad proč volal a co potřebuje. Mamka perfektně funguje. I když chodí do práce, po příchodu domů si bere syna a já můžu odjet za manželem pracovat na domě.

Není to lehký. My jsme tu se synkem jako v balvnce. Manžel je na tom hůř. Ale snažíme se, abychom byli co nejdřív spolu. Zatím to vypadá na „někdy po Novém roce“.

Brzy bude hotová nová střecha, komíny. Momentálně v domě funguje jedna zásuvka, čekáme tedy na ČEZ. Ale i tak nás to baví.

Stojím na zahradě, kde usilovně vymýšlím záhon s česnekem, stání pro auto, místo na trampolínu, zahradní dětský domeček, slepice a posezení…

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 13.12.15 00:22

Vtipně napsané a fandím vám k uspěšné cestě za domečkem. Nám trvalo dva roky, než jsme se mohli stěhovat. :)

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 13.12.15 03:51

Jednou se dockate :).Pekny denicek.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 13.12.15 07:25

Jo, stehovani, to si taky pamatuju.My jsme staveli pasivni dum, manzel si to i sam dozoroval a delal nejake veci svepomoci a mohu rici, ze to bylo silene narocne obdobi. Nastesti uz je to za nami.

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 13.12.15 07:30

Budou i slepice? :mrgreen:
mějte se krásně, budujte a radujte se z toho. Tobě, synkovi, manželovi a všem, kteří vám pomáhají přeji, ať vás humor neopouští a krásné Vánoce a ty další ve svém. :kytka:

 
Uživatel je onlineHeivka
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 13.12.15 09:52

Jo stěhování je těžké taky jsem musela jednou přesunout 10let života do krabic a dát do sklepa abych je po tříměsíční rekonstrukci mohla zase vybalovat. Jen se to nějak protáhlo já mezitím porodila a už půl roku tu s námi bydlí i krabice od banánů protože není dodělaná skříň :mrgreen:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 13.12.15 10:05

Krásně napsané :potlesk: :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.12.15 10:28

:mrgreen: slepice mě fakt dostaly. a držím palce, ať brzo bydlíte. není důležité, že všechno nebude hned perfektní a dokonalé :kytka:

 
Karleon
Závislačka 4364 příspěvků 13.12.15 11:48

Ty jo, nestraš! Po Štědrém dni jedeme na svátky k rodičům, necháme tam děti, v pondělí plánujeme převzít dům a začít stěhovat. Na Silvestra bych ráda byla pohromadě celá rodina!!!

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 13.12.15 12:01

Hezky napsané :-) taky nás to příští rok čeká..ale ještě jsme nekopli tak to bude šílené..navíc se má narodit i druhá dcera do toho všeho..a ještě moje studia, no sama jsem zvědavá. Fakt mě pobavilo, jak hledáš mezi krabicema manžela :lol: :lol: :lol: úplně to vidím :mrgreen:

 
Foxisssss
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 13.12.15 16:32

Drzim palce, at pracim preje pocasi a at je vse hotove co nejdriv, a ty si muzes uzit ty svetelne retezy na dome :-))

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 13.12.15 20:19

Taky jsme se stěhovali na začátku září. Občas mě z toho balení a hlavně vybalování přepadly deprese, že se z toho bordela v životě nevyhrabeme :D naštěsí jsme si vybrali baráček, kde byli okna i střecha nové, a dá se tu od začátku bydlet. žádný luxus ale pomaloučku po lehoučku to tu dáváme dokupy. Se dvěma dětma je to občas mazec ale pořád si říkám, stojí to zato, takže hodně sil a trpělivosti. Jednou to bude tip top :)

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13.12.15 21:26

Tak ať brzo bydlíte ;)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 13.12.15 21:35

@Jensina děkuju :kytka:
@Karleon pokud jste postavili nebo koupili dům k nastěhování, máte vyhráno…my koupili velkou starou barabiznu, tak se těch 30let splácení aspoň nebudeme flákat :)

Všem děkuju. A děkuju i počasí, že je teplé. I tak jsem promrzlá na kost, ale nedovedu si představit, že děláme tohle všechno v mrazech a sněhu.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 13.12.15 21:45

Jak jsem viděla tvůj nick, tak jsem se natěšila na povídání o domečku :dance: ať jsou překážky jakékoliv, úplně to hladí po duši když si člověk plní sny :pankac: hodně štěstí

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 13.12.15 22:23

Tak to musí být hooodně náročné, jsem ráda, že jsem něco takového nezažila a do domku jsme se stěhovali ještě bez dětí a měli hromadu času na stěhování, protože jsme měli azyl u rodičů. Ale jedno vím jistě. Z bytu do domku se přestěhuješ, kdyby to mělo být opačně, tak to je podle mě neřešitelné. Já si nedovedu představit, že by se naše pětičlenná rodina měla někdy nasoukat do panelákového 3+1, to je moje noční můra. Ne, že by to hrozilo, ale jak se zabydlíte a nahromadíte ty hromady věcí, tak pak už pro tebe bude představa bydlení v bytě úplná utopie :mrgreen:
My máme plnou půdu jen třeba sportovních věcí - 5× kola, koloběžky, boby, sáňky, lyže, lyžáky, brusle lední a kolečkové, helmy na kola, na brusle, spacáky, stany, karimatky, tenisové rakety… Prostě, z bytu do domu to jde, zpátky podle mě už ne :nevim:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 06:31

@Izzz Hezkej deníček, držím palce ať jste co nejdříve spolu :kytka:
My se stěhovali do domu, který byl k nastěhování. Jen stačilo udělat nové podlahy (chtěli jsme plovoučku, byli tam koberce na betonu), jen rychle vymalovat, jen připevnit kuch. linku, jen posekat klády před barákem aby bylo čím topit (stěhovali jsme se 5.12.)… Nakonec z toho byly 2 týdny práce na baráku hned jak jsem přijeli z práce. A naši vysněnou první noc jsme padli oba do kómatu na matračkách a probudili se do 16 stupňů (stěhovali jsem se z bytu a nějak jsme zapomněli zatopit večer):mrgreen: :pankac:

 
THERUNINKA
Povídálka 12 příspěvků 14.12.15 13:06

Držím palce, máme tohle víc jak 2 roky za sebou, bohudík jsme koupili dům kam se dalo ihned nastěhovat a malovat a dělat nové podlahy šlo za pochodu…spolu s dětma…i tak jsme s mužem říkali že je snad lepší vyhořet, než se stěhovat…to je vážně trestem…:D…:)..Tak ať je to i za Vámi brzo a splní se vše jak si představujete…My se stěhovali na začátku léta 2013…na podzim mi sousedi vyorali na zahradě políčko a také pěstujeme…Není nad domácí česnek, cibuli, brambory, celkově vše co na zahradě vypěstovat jde…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 14.12.15 14:00

@THERUNINKA kdybychom se stěhovali na jaře ebo v létě, bylo by to super. ale majitelé jsme od konce října. kdyby bylo teplo, bydlíme tam v pohodě. achjo. no a na česnek se těšim hrozně.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 14.12.15 22:47

Držím palec a soucítím :D Taky teď bydlíme ve starém baráku, který rekonstruujeme a momentálně jsem ráda za mírnou zimu. Místnosti, které teď obýváme, nemají žádnou izolaci a dneska ráno tu bylo 14°C. Po celodenním topení je v obýváku 20, v kuchyni 25(tam jsou kamna)a v ložnici 16. Jdu přihodil polínko a dýchat na děti :mrgreen:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 15.12.15 09:23

@fenny jak to nesou děti? Já teda pevně doufám, ze s komínem se nám změní život. Budeme most byt zase spolu. Strechari říkali, ze tam byl někdo měřit vzdalenost domu od sloupu…tak tajné doufáme v ČEZ a v to, ze by naše jedna zásuvka jela na novém kabel a měli bych lepší tarif. Tak uvidíme, co přinesou dny příští.
Vy máte můj obdiv, ze to davate.

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 15.12.15 10:48

@Izzz ahoj, zase dobrej deníček

my jsme zatím v 3+kk s jednou 10m dcerou a psem, ale časem si taky neumím představit, jak se sem vejdeme, pořád se koukám po realitách, ale buď se nám nelíbí lokalita, dům nebo cena

doufám, že třeba někdy časem přidáš deníček s radama čeho se vyvarovat a na co si dát pozor a z čeho je třeba rovnou lepší vycouvat pro nás, které se na to třeba jednou chystáme :mavam: :mavam:

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 15.12.15 11:08

@Izzz Děti jsou zatím v pohodě (akorát mladšímu dávám na noc občas čepičku :-) ). Jakmile by byl nějaký problém (začaly by marodit nebo tak), jela bych s nima na zimu k našim.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 15.12.15 11:48

@Conulka tak třeba: když mate jen jednu zásuvku, která funguje, a velký dum, rozveste po době vánoční led osvětlení a je to. Máme 20m dlouhém pas světel, takže máme světlo od vchodu pres chodbu, do koupelny nad vanu, nad WC, zase do chodby..:)

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 15.12.15 20:31

@Izzz jooo díky, to by mě nenapadlo

zrovna dneska jsem se mírně zklamala, líbil se nám dům, všechno ok a pak manžel vykoukal, že je asi 2km od spalovny :?

 
Ukulina
Extra třída :D 13807 příspěvků 19.12.15 15:01

Nas ceka stehovani v lednu. Z domu do provizorniho bytu. Vzdalenost skoro 400 km… Takze jezdeni sem tam nepripada v uvahu. Nastesti nehromadime veci. A nebereme skoro zadny nabytek. Ale i tak je mi uz ted ouzko. :)

@Izzz Drzim vam palce, at se vam v domku libi. S jarem bude vsechno jeste ruzovejsi! :kytka:

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 21.12.15 13:30

Jo jo, známe. My se teda rovnou stěhovali, nic nerekonstruovali. A navíc jsme se stěhovali od tchýně, takže nebylo akutní stěhovat hned všechno.
Ale když jsme barák kupovali, byla jsem těhotná, čekala jsem druhé dítě. Těšili jsme se na Vánoce v novém. No, na Vánoce to ještě vyřízené nebylo. Tak aspoň do porodu přestěhovaní určitě budem. No nebyli. Syn se narodil 8.1. a my se stěhovali v březnu. Se skoro tříleťákem a novorozencem. Taky sranda.
Jooo, taky si plánuju tu zahradu. Letos to nějak nevyšlo (mimino od narození odmítá být v kočárku). Ale příští léto mu bude už rok a půl, to si budou s bráškou pěkně hrát na písku (jo, na začátku podzimu jsme se zmohli aspoň na to pískoviště) a já se budu moct věnovat zahrádce a práci (těším se, až si na zahradu vezmu notebook a telefon a budu pracovat tam). Zase si to krásně maluju, tak jsem zvědavá :pankac:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 26.12.15 23:57

Stěhovali jsme se s manželem tuším 10×!!! První stěhování byla mezi studentskými byty, pak vlastní nájem… garsonka, pak větší byty, pak cizina-opět spolubydlení, garsonka, větší byt… pak zpět do Čech malý byt, větší byt s prvním dítětem, velký byt a pak do domečku s oběma dětmi… krámů přibývalo, no hrůza!!! :D
Domek manžel stavěl sám mezi prací a rodinou, bylo to náročné a s nájmem bytu i nákladné… bydlíme rok, podkroví zatím stále doděláváme, jeden pokoj stále plný nevybalených krabic od banánů… ale ty věci už víc jak rok nepotřebujeme, tak asi ani nebudu vybalovat a rovnou vyhodím :D… taky by ta naše stěhování mohla být na deník :think: :lol:

Hodně štěstí v domečku a hladké vybalování! :mavam:

 
Virgi
Stálice 68 příspěvků 28.01.16 08:57
:palec:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama