Jsem máma díky adopci (2)

Rodičovství

Pokračování. Sedáme si ke stolu, naléváme si vodu, paní otevírá desky a začíná číst…

Sedíme s manželem naproti té paní a sledujeme její rty, které nám v tuto chvíli plní sen o rodině. Ani nedutáme a posloucháme, přemýšlíme, představujeme si…

Všechny informace jsou v pořádku. Mžourám na dálku do spisu, nic nepřečtu. Ale výsledky všech vyšetření znějí dobře. Ani nevím, jak dlouho to celé trvalo. Čas se nějak zastavil, nebo běžel moc rychle. Těžko říct. Četla informace o průběhu porodu, výsledky krve, výsledky psychologických vyšetření v průběhu jeho krátkého života, neurologická vyšetření. Nakonec zaznělo, kde se momentálně nachází, jak se mu tam daří. Zeptala se konečně i na to, zda chceme vidět fotky. Odešla a nechala nás tam se spisem, na jehož konci byly fotky. Až se podíváme a dohodneme, máme za ní přijít. Báli jsme se. Ani nevíme proč. Mě se málokteré miminko líbí a u adopce je asi víc než u běžného těhotenství a porodu rozhodující, jak přeskočí jiskra. A já jsem věděla, že i ta jiskra u fotek na krajském úřadě je důležitá.

Bereme do ruky tenkou hromádku fotek. Jsme nadšení! Je to krásné miminko. Nádherná velká očka plná zvídavosti, radosti a spokojenosti. Chvilku jsme se kochali a pak jsme se vydali do kanceláře oznámit, že „my to teda berem“. Hned nám nabídla návštěvu u pěstounů a setkání s chlapečkem. Zvedla telefon a manžel už měl pěstouny na uchu a domlouvali se na cestě k nim. Do půl hodiny jsme parkovali u jejich domu a šli se podívat na naše dítě :-)

Vešli jsme, seznámili jsme se s pěstouny, kteří byli mimochodem z podobného těsta jako my. Troufám si říct, že jsme si padli do oka i do noty :-) Chlapeček ležel na koberci s hračkami, chechtal se na celé kolo. Přivítal nás úsměvem. Manžel se zamiloval během necelé vteřiny. Mě to nějakou dobu trvalo. Musela jsem se nějak smířit s tím, že se mi právě změnil život. Strávili jsme tam několik hodin, společně jsme si hráli, krmili jsme ho a povídali jsme si s pěstouny o tom, jaký je, co má rád, co už umí atd. Od této chvíle jsme měli 30dní na to se rozhodnout a oznámit krajskému úřadu, zda chlapečka chceme. U nás bylo jasno. Volala jsem tam hned druhý den.

Vzhledem k tomu, že byl už fixován na pěstouny, předávání nemohlo proběhnout hned, nebo během pár dní, jak to bývá u mladších dětí. Jezdili jsme za ním. Musela jsem se toho hodně naučit :-) Vše probíhalo hladce. Trávil s námi více času, jezdívali jsme s ním sami na procházky. Nikdy neplakal kvůli tomu, že není s těmi, na které je zvyklý, nevypadal, že by neměl v klidu přežít přechod do jiné rodiny. Stanovili jsme po 14dnech termín definitivního předání do naší péče. Následoval velký nákup v drogerii. Oblečení, kočárek, postýlku a všechny možné věci jsme dostali od kamarádky. Ještě nás navštívila sociální pracovnice, aby se přesvědčila, že jsme nachystaní. Nikde nešmejdila, nic nepočítala. Sama jsem jí ukazovala, kde co je nachystáno. Vypadala spokojeně.

Ten velký den nastal v polovině léta. Manžel měl shodou okolností naplánovanou dlouhou dovolenou, kterou měl strávit na kole. Mohli jsme být tedy všichni spolu. V pátek ráno přijeli pěstouni a vezli nám syna :-) Zvláštní pocit, že od této chvíle budu jeho máma, na kterou bude spoléhat, od které se bude učit, díky které přežije :-) Snad! Loučili se se slzami v očích. Ano, byl jejich 7. dítětem v péči, ale byl s nimi nejdéle. Měli a mají ho moc rádi. Na víkend zůstali ubytovaní opodál, každý den jsme se krátce viděli. Chlapeček fungoval stále stejně. Měl perfetkně nastavený režim a ten bez jakéhokoli vychýlení naprosto dodržel. Usínal v jiné postýlce, v jiné ložnici, ale bez potíží usnul. Ráno se probudil s úsměvem. Byl doma.
Na začátku prosince jsme se dozvěděli, že soud rozhodl, že už nám zůstane, matce vypršel lhůta. Ufff. Už je doopravdy náš. Náš úžasný syn!

Hodnotilo 78 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 31.12.14 18:51

Zamačkávám slzu dojetí (a to nejsem těhotná ani po porodu, takže žádné hormony :mrgreen: ) a přeju krásný život se zdravým a spokojeným chlapečkem.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 31.12.14 19:01

Krásný! Moc gratuluju k synáčkovi :-) Musí to být krásný pocit :-)Také přeji krásný život s chlapíkem :-)

 
kar-maa
Echt Kelišová 9706 příspěvků 31.12.14 19:03

Moc gratuluju. Preju at vam dela jen samou radost :0)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 31.12.14 19:11

Nevím asi budu vypadat jako blbec, ale když sem viděla fotky malého, tak mě napadlo, TO DÁVAJÍ TAK KRÁSNÉ DĚTI :oops: :oops: :oops: Asi sem měla představu že miminka dávaj jen jiné rasy, postižené, ošklivé, byla sem hloupá…

Váš syn je krásné dítě a vy jste super rodiče :srdce: a moc si to zasloužíte. Ráda si přečtu další deníčky :srdce:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 31.12.14 19:25

Deníčky nekomentuji ale čtu opravdu všechny. Váš je opravdu úžasný a hlavně jste úžasný vy dva s manželem. Preji Vám v živote jen to nejkrásnější, ať Vám chlapeček dělá radost.

 
j-p
Echt Kelišová 7833 příspěvků 31.12.14 19:25

Ja fotky nevidela ale slzy mi tecou dojetim! Udelejte ho stastnym. :mavam:

 
kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 31.12.14 19:53

Taky zamackavam slzu! Nádherné, dojemné, úžasné!!! Buďte stále stastni!

 
jaajunkaa
Závislačka 3415 příspěvků 31.12.14 19:55

Izzz to je úžasné.. :hug:

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 31.12.14 20:14
Moc vám gratuluju :-)

Já chodím do jedné domácnosti si přivydělávat žehlením prádla. A minulý rok v listopadu do jejich domácnosti připlula nádherná okatá, kudrnatá 11 měsíční holčička. Mohu říct, že oběma rodičům to moc prospělo. Jejich životy se mají kolem čeho točit. Teď bylo Diance 24 měsíců a je z ní kouzelná malá slečna. Která žvatlá italsko-francouzky. A již teď vím, že oba rodiče jí připraví tu nejlepší budoucnost. A to samé věřím, že čeká vašeho chlapečka u vás. Moc vám přeji, ať dělá jen samou radost. :kytka: :kytka: :kytka: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Cuddy
Extra třída :D 13109 příspěvků 31.12.14 20:25

Krasne. Hodne stesti vam vsem do vaseho spolecneho zivota.

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 31.12.14 20:27

Pekny denicek:) Poskytnout domov detem bez domova…to je proste skvele. Moje znama si chtela vzit dvanáctiletou holčičku, zjistila, ze ma jeste dva sourozence, adoptovala vsechny:) Jen jedno jsem moc nepochopila nebo mi to nevyznelo nejlepe, a to, co kdyby se Ti miminko nelíbilo? Chapu, ze ne kazdy je stavěny treba na postižené dite, ale rozhodovat na základě libivosti jako pri koupi panenky…? To opravdu pri adopci tak probíha, ze kdyz se vizuálně nelibi, tak ho rodice „neberou“? Jinak neni to myšleno nijak ve zlem, jen mi to tak divne vyznělo…Omlou­vam se.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 31.12.14 20:34

Zatracený hormony, tečou mi tu slzy jak hrachy. Jste skvělí. Nějak nevím co napsat, aby to nevyznělo jako nějaký klišé nebo blbost. Gratuluju k synovi :)

 
Loll
Závislačka 2817 příspěvků 31.12.14 20:38

Nádherné, gratuluji ke kompletní rodině a buďte šťastni :hug:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 31.12.14 21:02

@Kamča.dalmatinka znám z fotek pár opravdu „reklamních“ dětí, které jsou adoptované :)

@Orsin asi jsem to jen špatně zformulovala. Bylo by na spoustu řádků to tady popsat, ale myslím, že je to dost složité. Samozřejmě se (doufám) adoptivní rodiče nerozhodují na základě líbivosti jako v obchodě s panenkami :) Ale vám se děti narodily…hormony, 9 měsíců těšení, kdy je dítě v břiše. Přijali jste je bezpodmínečně, protože byly Vaše, vy jste je stvořili. My ne. Já jsem nečekala miminko, neměla jsem tělo zásobené hormony, díky kterým se matka zamiluje do dítěte. Psala jsem, že ta jiskra je veledůležitá, nejen ta vzhledová. Jsou případy, kdy rodiče žádnou necítili a dítě odmítli, něčím jim „nesedělo“. Byli jsme ujišťováni psychology a úředníky, že se to může stát, stává se to a je to v pořádku. Nevím, jestli jsem to vysvětlila dostatečně. Asi ne. Adoptivní matka (nebo aspoň já) má jiné pocity. A ono to hlavně asi nejde srovnávat. Já zatím nevím, jaké to je porodit a zamilovat se do biologického dítěte. Já vím, že je těžké se stát mámou ze dne na den, mámou dítěte, které bylo vybráno naší rodině. Ve většině případů se to povede na jedničku. Věřím, že je to i náš případ.

Děkuji všem za krásné komentáře. Moc mě to těší. :kytka:

 
Marcip
Extra třída :D 13124 příspěvků 31.12.14 21:11

Pane bože, brečím tu jak malá… úžasný :srdce: krásně napsané. Přeji chlapečkovi ten nejkrásnější život s vámi. Ať jste šťastní :hug:

 
monrom
Echt Kelišová 8185 příspěvků 31.12.14 21:18

Nádhera! Moc ráda jsem si přečetla i pokračování denníčku a dozvěděla se, jak to dopadlo. Moc vám fandim a moc fandim všem, kteří do adopce jdou!!! Sama bych do toho šla, neváhala bych.
Chlapeček dostal to nejlepší, co mohl a budete (jste) skvělí rodiče! Určitě se vám to od něj bude každodenně vracet, věřim tomu.
Moc vám přeji, abyste žili spokojeně jako rodina!
:srdce: :srdce: :srdce:

 
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 31.12.14 21:31

Krásný deníček, krásný příběh :hug:

 
poiuz
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 31.12.14 21:47

Ať vám dál dělá samou radost, brouček :kytka: :hug: (dalo mi práci neuronit slzu dojetí)

 
Irinka0210
Závislačka 4414 příspěvků 31.12.14 22:08

Krásný deníček, uplně jsem si vzpomněla jak to bylo u nás… :hug: :hug:

 
Bakera
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 1 inzerát 31.12.14 22:16

@Izzz Tohle je nádherné a moc přeji vám i chlapečkovi jen to nejlepší. Takoví lidé jako vy udělají z chlapečka nejšťastnější děťátko. Neumím si představit, jak těžké musí být stát se maminkou ( rodiči) ze dne na den. Já měla to obrovské štěstí stát se maminkou, která devět měsíců hladila své bříško. O to vic pláču nad vašim dojemným deníčkem, když koukám na svého chlapečka. Jsem šťastná za všechny dětičky, které mají stejné štěstí jako váš chlapeček.

 
Klaruse1
Kecalka 142 příspěvků 31.12.14 22:19

Nádherný deníček, hrozně moc gratuluji a velmi Vás obdivuji! Málokdy se u deníčku rozpláču a ten Vás jsem přečetla jedním dechem!!! Ať se Vám daří :-) :palec:

 
Sona73
Nováček 7 příspěvků 31.12.14 23:13

Vůbec poprvé něco zde komentuji, ale váš příběh mě taky dojal.Je krásně napsaný a plný lásky a optimismu. Klučina je kouzelnej.Taky mám přání, abyste byli šťastná milující se rodinka. Přeji jen to nejlepší. :srdce:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19361 příspěvků 2 inzeráty 31.12.14 23:25

Málem jsem brečela, nádherný. JSte stateční a úžasní. Přeji všem zdraví.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19361 příspěvků 2 inzeráty 31.12.14 23:31

Jen dodám, že je úžasný, že jste se shodli a že vám to klape - četla jsem i předchozí deníček. Znám dva páry, jeden ví, že svoje dítě mít nebudou, druhý se ještě asi snaží, podrobnosti nevím, ale trvá to už 6 let… u obou zavrhl adopci chlap. Zdá se mi to jaksi líto…

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 31.12.14 23:33

Krásný, vehnalo mi to do očí slzy. Chlapeček je úžasný sluníčko. Přeji vám krásný život

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26472 příspěvků 31.12.14 23:34

Gratuluji k chlapeckovi nadherny kluk, krasny pribeh :srdce: :srdce: :srdce:..Kdyby jsme o tom nevidela porad, taky by se mi co jsi napsala zdalo povrchni s tou jiskrou ;) Ale videla jsme vse a uz chapu :palec: :palec: :palec: Jsou take lide co adoptuji a presto uz maji sve dite ci vice deti presto rekli, ze jim musi dite sednout, nebo nekterym dokonce adoptovane sedlo vic nez biologicke coz jsme taky zasla, ze nektere maminky o tom mluvili, ze kvuli tem hormonum nekdy se zamilovali do sveho ditete az trochu dyl..Ne kazdy ma to stesti, aby byl po porodu zcela hned zamilovany ;) ;)
Za me -jste super lidi vsichni co toto delate, davate domovy detem, ktery by jinak byli uplne nekde samy..Je to moc hezke a hodne stesti se synem a i s dalsim sourozencem pozdeji :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
LucieSy
Kecalka 439 příspěvků 31.12.14 23:45

Nemam slov…preji vam ten nejkrasnejsi spolecny zivot!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.01.15 01:18

Hodně štěstí.

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 01.01.15 02:26

Moc gratuluji ;-) zamackavam slzy

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 01.01.15 08:45

Krasne :kytka: :potlesk: rvu dojetim. Jste skveli :palec: :srdce:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 01.01.15 11:00

@Izzz moc Vám fandím, chlapeček je nádherný(jen je velká škoda že musel tak dlouho čekat na adopci a vy jste ho nemohla mít od malého miminka)
Určitě vašemu synovi připravíte krásné dětství plné lásky.

 
mersii
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 01.01.15 11:05

Tak já teda solidne brečím :oops: je nádherný! Znám jedno babyboxove dítko a to je tak krásný, že jsem v živote hezčí neviděla. Jinak mě osobne par dni trvalo, než přišla ta láska k vlastnímu diteti. Po porodu jsem ho brala jako „tu věc, o kterou se ted musím postarat“. Vůbec mi nedocházelo, že je to to, co mi rostlo v břichu. Takže u adoptovaneho to chápu ještě více :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.01.15 12:56

@Izzz mě zase zajímá, jestli víte něco o jeho rodičích? Myslím povahové vlastnosti, nebo jak žijou?

 
SIMONA1234
Kelišová 7243 příspěvků 01.01.15 13:10

Krásný…bulim jako želva, kurňa… :mrgreen: Já ty deníčky nesmím číst… :zed:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 01.01.15 13:20

@Izzz Ne, ne, vysvětlila jste dobre, nyní uz rozumím, jak jste to myslela :) Kazdopadne chapu, jak složitý proces to je…obdivuji nasi známou, ze si vzala nakonec tri sourozence (5 let, 12 let a 15 let), kteri vlastne uz byli výchovne formovani apod., ze je prave dokazala prijmout vsechny bezpodmínečně, ackoliv chtela prvotně jen tu holcicku. Nevim, zda bych ja osobne neco takoveho dokázala jako ona.
Navic se v posledni době pohybuji v kojenaku a domovech dětských, tak zase vidim tu druhou stranu, kdy deti maji obavy, aby se novým rodičům líbily…bohuzel je pravdou, ze pekne deti to maji pak jednodušší…
Každopádně Vam preji, at jste skvělá rodina :kytka: i kdyz podle me rodinu nedělá, zda jde o vlastní ci nevlastní dite, rodice, ale láska…rodinu dela hlavne láska :srdce:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 01.01.15 14:47

@Kamča.dalmatinka o rodičích víme něco málo. Povaha, vlastnosti, charakter…to se teda nikde neuvádělo. Ale myslím, že ho správně zdeformujeme tak, že bude jako my :) Jediný, kdo se cokoli o rodičích kdy dozví, bude náš syn. On by měl vždy vědět nejvíc, víc než kdokoli z rodiny, okolí.

 
8-P
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 01.01.15 18:24

Tohle je nádherný dvojdeníček… krásně napsáno…Jsem dojatá, je krásné číst takové pozitivní zprávy. Moc gratuluji a do společného života přeji mnoho štěstí :hug: :hug:

 
Mikina
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 01.01.15 19:09

Nádhera :srdce:
Zázraky se dějí. Přeji Vám hodně štěstí, které Vás již potkalo

Příspěvek upraven 01.01.15 v 19:10

 
Jannnča
Závislačka 3713 příspěvků 01.01.15 19:20

Úžasně vychlamané a krásné mimčo :potlesk:…takže - doufejme, že to nejhorší v životě už si vybral a teď ho čekají už jen samá pozitiva a životní jistoty (a dovolená v Jugoslávii s rodiči :lol: )…a budu hodně předbíhat, ale do budoucna by to určitě chtělo ještě ségru :hug: :hug: :hug:.
Držíme palečky novorodičům a jejich synkovi :srdce: :* :srdce:.

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 01.01.15 21:56

Krásně napsaný deníček - chlapeček je nádherný. To je dobře, že našel novou rodinu.

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 01.01.15 22:34

Izzz, obrovitánská gratulace ke krásnému synovi, u deníčku jsem si pobrečela. před 3 roky jsi s námi byla ve skupince, pak jsme o tobě nevěděly a teď taková nádherná zpráva, musím to hned napsat holkám :hug: :srdce:

 
bmimino
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.01.15 14:35

Ať je pro Vás každý den svátkem :srdce:

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 02.01.15 18:56

Nádherný. I ukápla slza. Možná je to tím, že mám sklenku vína, ale je to fakt strašně krásný deníček. :-) Ach jo. :srdce: :hug: :andel:

 
tkub
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 1 inzerát 02.01.15 22:52

Tak já tu slzu nejsem schopná zamáčknout. to je nádhera!!!

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 02.01.15 23:10

Krasny pribeh, preji moc moc stesticka a at jste vsichni zdravi! Prcek se urcite dostal do uzasne rodiny :hug: :hug:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 03.01.15 00:04

Nádherné :srdce: Pročetla jsem si všechny deníčky od tvého prvního a tím mě to dojalo o to víc :) Přeji ať je malej zdrvej a vy jste šťastní tak jak si zasloužíte :)

 
Yeska
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 03.01.15 01:09

Moc gratuluji k chlapečkovi - teď už vašemu synovi! Je to úžasné!
A můžu se zeptat, jak se jmenuje? :-)

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 03.01.15 13:19

Přemáhám se, ať nebrečím. Moc moc a moc vám gratuluji a přeji krásný život ve třech. :lol:
:lol: :lol:

 
valina1
Závislačka 4606 příspěvků 03.01.15 13:43

Holka jak ja ti to preju :-) mam velkou radost ze je i ofiko vas. uzasny

 
evixi
Stálice 66 příspěvků 03.01.15 16:10

To je krásný příběh, jsem naprosto šokovaná, že Vám to vyšlo tak strašně rychle, já se připravuju na 4 roky čekání. Možná bysme také mohli zkusit s tou právní nevolností. Přeju hodně štěstíčka a radosti s novým miminkem!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama