Cože? Zase?

Snažení

Já mám na děti času dost! Tak zněla moje odpověď, když jsme se s kamarádkami bavily na téma děti. Postupem času se začaly kamarádky, které odpovídaly stejnou větou jako já, vytrácet a přesouvat se do řad maminek. Nu což, tak jo, zkusit to můžeme!, řekli jsme si v prosinci 2011.

Podle původního harmonogramu – dovolená v Jugoslávii, 1. dítě, 2. dítě – jsme se měli začít snažit o dítě až v prosinci 2012. Kolem se ale vyskytla skupina kamarádek, která chtěla dítě, ale „nějak“ to nešlo. To mě maličko vykolejilo, a proto jsme se rozhodli množení o rok uspíšit. Počítali jsme s tím, že početí našeho dítěte bude trvat minimálně půl roku, takže nebyl důvod se strachovat, že jsme něco uspěchali až moc.

BUM! Mnoho a mnoho počuraných testů mi na konci prosince potvrdilo, že se nám to podařilo napoprvé. Oči navrch hlavy, přítel ani nevěděl, co to drží za papírek se dvěma čárkami. Doktorka to zpečetila a bylo to černé na bílém. „Já? Já mám bejt mámou? Takhle rychle?“ Ale jo, zvykla jsem si. Na konci února jsem si koupila dvoje těhotenské kalhoty a přítele jsem neustále obtěžovala otázkami, které budou na zítřejší rodinnou oslavu lepší.

Další den ráno jsme vstali a začali jsme se chystat. Jako vždy vyčistit zuby, vyčurat, krev na toaleťáku, obléknout se a vyrazit… moment, zpět… krev na toaleťáku! „Co to je? Proč to je?“ Následovala cesta na pohotovost. Cestu zpět domů jsme oba celou probrečeli. Zamlklé těhotenství a revize. Moje první operace v životě proběhla bez komplikací, vše běželo tak, jak mělo. Šestinedělí, dvě doporučené menstruace a další povolené snažení. Byla to přece blbá náhoda.

BUM! Mnoho a mnoho testů mi v květnu opět odpovědělo na otázku: „Jsem v tom?“ Byli jsme šťastní. Říkali jsme si, jak máme obrovské štěstí, že počneme miminko vždycky napoprvé. Přiznám se, že jsem se bála, příliš jsem se ani neradovala, nechtěla jsem si dovolit pocit, že už bude všechno v pořádku. Za celou dobu žádná krev, žádné špinění, odpoledne mi bývalo špatně, byla jsem unavená, HCG stoupalo přesně podle plánu. Ale ultrazvuk mluvil jinak. Těhotenství rostlo, ovšem miminko jen velmi pomalu. V tuto chvíli můj příběh končí. Za pár dní mě čeká druhá revize, druhé šestinedělí a jako bonus vyšetření všeho možného.

Moc bych si přála, aby moje třetí šestinedělí už probíhalo hekticky, uplakaně, pokakaně, s odsávačkou a klidně s hovínkem na čele. Nevíme, kde je chyba. Snad jsou to jen dvě hodně špatné náhody za sebou. Naposledy jsem seděla s doktorkou a sestřičkou v ordinaci. Vypisovaly mi papíry do nemocnice. Doktorka mě uklidňovala, říkala, že je to relativně normální, takových pacientek měla spousty. A ze mě jen tiše vypadlo: „Ale proč zrovna já?“ Na tuhle otázku mi nikdo nikdy neodpoví. A já doufám, že už se na to nebudu muset nikdy nikoho ptát.

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lída_12
Kecalka 125 příspěvků 19.07.12 07:41

Ahoj, ptám se stejně. Proč já? Ale věřím, že do třetice všeho dobrého!

 
Anonymní  19.07.12 07:47

Je mi to moc lito :hug:
ja se neptam, jen doufam, ze do tretice to vyjde…a za me musim rict, ze pokud mam mimi odejit tak cim driv tim lip…
nam odeslo ve 24tt a podruhe ve 20tt…
do tretice to proste vyjde :! musi :!

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 19.07.12 07:48

Já prošla ZT „pouze“ jednou a to v květnu 2011, od té doby se nedaří. Holt, život je boj a dítě je občas opravdu zázrak. Nemá cenu se ptát, proč já, nemá cenu se litovat a stát na místě. Je to těžké a často si podobně zoufám, pak si ale říkám, že život dovede být i krutější a že na tom jsem ještě relativně dobře, že jsem prošla pouze ZT a ne třeba porodem mrtvého miminka atd.
HOďme vše za hlavu a věřme, že miminko brzy přijde, bude zdravé, chtěné a milované. Člověk si toho bude o to více vážit. ;)
Takže holky, přeju všem snažilkám brzké, vytoužené //. :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 19.07.12 08:43

Dr by ti mel udelat uz nejake geneticke vysetreni na mutace a tak, po dvou Zt se to uz dela, pro luv si s gynekologem.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.07.12 08:56

Jj, vyšetření jsou v plánu

 
handa30
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 19.07.12 09:18

Ahoj, je mi to moc líto. Ale je dobré, že se Vám daří počnout hned. Já měla ZT před 2,5 lety a od té doby se mi nedařilo otěhotnět. Teď jsem těhotná po IVF a strašně se bojím, aby se to neopakovalo. Ničeho se neboj, do třetice to vyjde :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 19.07.12 09:22

Kamarádka měla to samé jak ty. Nechali si po dvou ZT uděla genetiku. problém se našel a vyřešil. a je v 28 tt,

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 19.07.12 09:24

Držím palce ať ti to na potřetí vyjde a je všechno v pořádku!!! :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.07.12 09:30

@Izzz moc mě to mrzí. Nebudu psát kolik holek na potřetí otěhotnělo a donosilo bez problému, proto že sama vim jak sem to nesnášela, ale strašně držim na potřetí všeho dobrého palce ;)

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 19.07.12 09:33

To mě mrzí :-( Neporadím, ale popřeju hodně štěstí, ať to třetí vyjde a konečně jste spokojená rodinka :hug:

 
habet
Kecalka 450 příspěvků 19.07.12 09:41

:hug: do tretice vseho dobreho, urcite to tentokrat vyjde a to treti sestinedeli bude s uplakanym uzlickem na rukou. :hug:

 
Janinka1983
Kelišová 6055 příspěvků 19.07.12 09:46

Je mi moc líto, čím si musíš procházet :( Důležité ale je, že v početí nemáte problém, teď vám udělají vyšetření, snad přijdou na to, proč se ti dějou takové věci a příště už to dopadne!!! Já prodělala ZT jen jednou, teď jsem těhotná podruhé a vše v pořádku, takže snad jen náhoda. Třeba to u tebe taky byla blbá náhoda, jen bohužel 2× za sebou :( Jinak já otěhotněla hned po první MS po revizi, tak to třeba můžete zkoušet dřív, Dr mi dokonce říkal, že ani na MS nemusím čekat :nevim: Moc držím pěstičky!!! :hug: :kytka:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 19.07.12 09:55

Držím palce aby se mimi brzo povedlo, já mám za sebou 1 ZP a plno pidi potratů kdy byli slabé čárečky na testu a přišla mrcha, doporučuju zkusit si nechat prohlídnout štítnou žlázu, u mě to byl ten problém a jak se začla léčit otěhu jsem naprosto v pohodě a mám 2 letou holčičku. ale jinak znám plno holčin které si tím prošli několikrát a povedlo se až na několikátý pokus přitom testy dopadli dobře a byli oba zdraví. říká se že příroda ví co dělá, ale vím moc dobře jak moc ztráta miminka bolí a jak je to špatné uklidnění v těžkých chvílích. takže prostě jen držím palce a do třetice všeho dobrého :palec:

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 19.07.12 10:17

To me moc mrzi:( :hug: Me to potkalo jen jednou a i to stacilo. Preju moc stesticka, aby do tretice bylo vse v poradku!!

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 19.07.12 11:36

Ahoj, to je mi líto!!! držím moc moc palečky, aby všechny vyšetření dopadla co nejlépe a do třetic už to šestinedělí bylo opravdu krásně prokojené a šťastné!!!

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.07.12 11:48

Děkuju všem za reakce a podporu. :hug:
Dnes jsem si byla pro výsledky krve…všechny hodnoty mám ideální. Štítná žláza naprosto v pořádku. Tak ještě vkládáme naděje do genetiky. Jinak to bude třetí risk a strach.

 
LauJak
Kecalka 452 příspěvků 19.07.12 11:50

Ahoj, bohužel mám za sebou taky dva potraty. Absolvovali jsme s partnerem všechna vyšetření a chyba je asi ve špatné morfologii spermatu. Každopádně otěhotním taky vždy hned napoprvé, ale kvůli potratům mě nakonec čeká IVF s PGD. Píšu si s holkama co taky 2× nebo 3× potratili a díky PGD mají už miminko nebo jsou čekatelky. Doktor mně říkal, že to máme buď zkoušet a čekat až se to jednou podaří nebo jít rovnou do IVF s PGD. Já jdu do umělého, nechci už čekat a další revizi bych neustála. Neboj, dobře vše dopadne, musíme věřit, podstatný je, že vždy otěhotníme. Hodně síly a drž se, vše bude dobré, dočkáme se :hug:

 
LauJak
Kecalka 452 příspěvků 19.07.12 11:54

Jinak co se týče vyšetření, tak my měli genetiku, hematologii, imunologii, hormonální vyšetření, štítnou žlázu, infekce, spermiogram. Vše ok, až na ten horší spermiogram. Na všech těchto vyšetřeních si trvej.

 
gabka8
Závislačka 2614 příspěvků 19.07.12 11:55

Ahoj Izzz, moc mě to mrzí. Přeji ti, aby to do třetice vyšlo bez problémů a ty jsi byla šťastná maminka :srdce:

 
Bibi30
Extra třída :D 10408 příspěvků 33 inzerátů 19.07.12 12:28

Taky jsem se ptala proč zrovna já? Prošla jsem si úplně tím samým. Otěhotnění na 2. pokus (1. nám nikdy nevyšel) a pak 2× potrat. Po druhém všechna možná vyšetření, problém se našel a našemu pokladu byli v úterý 3 měsíce.
Tak držím palce ať ten váš příběh má taky happy end :hug:

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 19.07.12 13:48

Na potřetí nám to už vyjde… Musíme doufat…

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 19.07.12 13:49

To je mi moc líto že to zase nedopadlo :hug: a, el uvidíš, ono to vyjde :palec:
Já mám taky za sebou 2 samovolné potraty a už sem byla dost zoufalá že miminko nikdy nedonosím :( mám o tom také deníčky, nakonec mám 2 zdravé děti :* :srdce:
moc ti přeji aby na potřetí ti už začalo růst bříško a brzo budete držet ve svém nárůčí miminko :palec:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 19.07.12 14:21

Vím o čem mluvíš sice jsme nikdy revizi neměla ale myslím že mě čeká :,(
myslím ale že je opravdu lepší o miinko přijít hnedka v začátcích než už když víš jak vypadá a znáš ho a dala jsi mu život jako to mám ja se svejma kopretinkama které mě bouhžel obě pomalu opouštějí :,( proto ti chci popřát hodně štěstí ať konečně se vám to povede
a myslím že by jsi opravdu měla jít na genetiku bude jistota a nebudeš se uset stále trápit tak ještě jednou štěst přejeme

 
hanak  19.07.12 14:24

Izzz, já mám za sebou taktéž dvě zamlklá těhotenství a dalších několik biochemických. Taky jsem se ptala, proč právě já, kde se stala chyba, jestli to můžu nějak ovlivnit.. No, příroda prostě občas tropí „žertíky“, ale nakonec se zadařilo (viz. metřík). Neboj, bude to dobrý, i tobě se mimčátko povede, jen to chce ten správný čas! :)

 
Dančí
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 19.07.12 15:34

Izzz, :hug: držím pěsti do třetice

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 19.07.12 15:39

Tuto otázku položil každý kdo zažil ZT nebo ztrátu dítěte, já to zažila 3× z toho jednou dvojčátka, vím jak ti je a jak to bolí ale neztrácej naději a věř, že vše špatné je k něčemu dobré :hug: Držím palečky at není pes zakopanej v něčem jiném a aby to byla jen opravdu náhoda.. :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 19.07.12 15:51

Izzz, drž se. :hug: My se nevzdáme a to mimčo si obě vybojujeme. :srdce:

 
Kaata
Kecalka 461 příspěvků 19.07.12 16:19

Ahoj Izzz,
máš hodně podobný příběh. Já měla taky 2× ZT. Popprvé jsem začala v 9tt krvácet a následovala revize, za tři měsíce jsme to zkusili zase, opět těhotenství napoprvé, ale bohužel se opět přestalo v 9tt vyvíjet a zase jsem byla na revizi. Byla jsem uplně hotová, tentokrát jsme to zkusili až za půl roku a zase jsem napoprvé otěhotněla a narodil se nám Tomášek a po dalších dvou letech Adámek. Po druhém zamlklém potratu jsme absolvovali spoustu vyšetření, ale nic nezjistili, byli jsme oba zdraví.
Přeju Ti ať ať vám to do třetice vyjde!!!

 
Sion
Závislačka 4174 příspěvků 19.07.12 16:24

Moc moc ti přeju aby ti to na potřetí vyšlo :hug: Drž se, jsme tu s tebou :hug:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 19.07.12 21:13

Drahoušku…co říct…snad jen „drž se“ všechny na tebe moc myslíme, víš kdo… a ať vše proběhne v pořádku…a Ty jsi už konečně v pohodně a šťastná!

 
Blos
Nováček 8 příspěvků 19.07.12 23:28

Ten konec mě zasekl, jinak jsi teda výborná pisatelka. To třetí šestinedělí bude přesně takový jak píšeš:) Prcek bude mít maminku veselou kopu, to se ti v tom blázinci pak hodí :pankac: Držím palce ;)

 
Kauree
Závislačka 4529 příspěvků 3 inzeráty 20.07.12 00:16

Je mi moc líto, když čtu takové deníčky, protože přesně vím, co pisatelka prožívá. třeba tě trochu povzbudí jak to bylo u nás:
nám to ze začátku tak rychle nešlo, ale pak to nabralo grády..
první // po roce od vysazení antikoncepce, v 8tt spontánní potrat, šestinedělí, rozhozený cyklus, po půl roce zas //, v 8tt neúplný potrat a revize. no a pak to začalo: po šestinedělí ms, další už nepřišla, byly // - je jim teď 8 měsíců a spí vedle v postýlce, nicméně před osmi měsíci šestinedělí, ms a // - aktuálně končím 25tt 8)

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 20.07.12 08:36

Nezoufej :hug: Já mám sice po jednou potratu, ale vím, jak se teď cítíš. Určitě třetí těhotenství bude na celých 9. měsíců a daří se ti hned na poprvé to buď moc ráda ;) Nám se zdařilo až po 21. měsících.

Držím palečky :palec:

 
Anonymní  20.07.12 17:34

@Izzz Nezoufej. Vše jsem si prožila před 15-16 lety. 1996 - 1.ZT(krvácení až ve 12.tt!!! a přitom to vel. odpovídalo asi 7.tt - o to jsem to nesla hůř), 1997 - 2.ZT(odhaleno prakticky hned, byla jsem pod dohledem), 1998 - přesně na den narozený chlapeček. 2001 - nedonošená dcerka(32+3) a 2010 zase už krásně donošená 2. dcerka. Kdyby mi to někdo řekl po mém 2.ZT, neuvěřím! Holt se to děje. Myslím si, že spoustě žen se to stane a ani netuší, že jsou těhotné a odejde to s menses. Ale někomu to holt samo neodejde :( Hodně štěstí při dalším pokusu přeji Tobě i všem, kterým se nedaří! :)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 20.07.12 17:34

Tak ta hnusná revize je za mnou a teď už jen natěšeně čekat na ms, pak na výsledky genetiky, na další ms a pak už ji neočekávat…

 
alusa11
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 20.07.12 17:59

Mě to vyšlo až do třetice, mám týden do termínu…Přeji ať to také do třetice vyjde :lol:

 
Kacabanek  20.07.12 20:33

Ahoj, neboj nejsi v tom sama. Já dokončuji druhé šestinedělí a bohužel taky jen po prodělané revizi :,(. První byla v březnu a druhá v červnu. A věř, že ani já nevím PROČ zrovna já… :zed:. Tak ti chci jen popřát hodně štěstí do dalšího snažení a ať to brzy vyjde. Drž se..

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 20.07.12 21:36

Také přeji hodně štěstí! Určitě to vyjde.. Já říkávám, jednou to prostě vyjít musí :hug:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 21.07.12 09:57

Stalo se mi uplně to samé, ted se snažíme a doufáme, že i nám se brzy zadaří a vše už bude ok. Genetika nám vyšla dobře a to jsem byla na revizi 29 února. Od té doby nic. Ale snad tento měsíc :-) a tobě přeji to samé, at brzy zjistíš nové a hlavně zdravé // a užijš si krásné těhu :hug:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 21.07.12 22:01

@Barunka maminka koukám na tvůj web, máš krásné dcery..co přesně znamená ten syndrom?

 
tevevka  23.07.12 15:33

Určitě to byly jen dvě pitomý náhody, do třetice všeho dobrého!!! 100% :palec:

 
Margery
Závislačka 3909 příspěvků 23.07.12 20:42

To je mi líto :,( popravdě jsem to u nás taky čekala, povedl se nám hned na poprvé, říkali jsme si přesně to samé, co vy. Tak vám přeju, ať už do třetice to hovínko na čele v šestinedělí vyjde :kytka:

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 24.07.12 17:09

Nezoufej… naše Páťa se nám podařila až napočtvrté, předtím 3 aborty(16tt,20tt a 12tt)+ jedna MOLA. Dneska mám cvrčky tři a je jim 13,8 a 5 :kytka:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 24.07.12 22:59

@lenkabu děkuji moc no to je prostě odumírají ji svalečky v tělíčku o pomale aji líce a srdce nakone c no

 
Kornel
Závislačka 3780 příspěvků 27.07.12 10:05

Zlatíčko držím moc palečky, určitě to tak bylo lepší a tak miminko k vám příjde už ted určitě zdravé a budete štastni!!!Hodně sil a zdravíčka vám obou!!!Kamarádka měla nejdřív dvakrát za sebou mimiděložní a až pak se jim podařila zdravá krásná holčička :pankac:

 
Danielitha
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 8 inzerátů 28.07.12 07:44

Ahojky,
jen mne trochu udivuje, že Dr. neudělala nějaké vyšetření, přeci jen jednou „stane se“, ale podruhé? nevím, nevím, zvážila bych minimálně konzultace u jiného Dr. Přeji co nejdříve dvě // a za devět měsíců malé štěstíčko v náručí :kytka:.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 29.07.12 14:17

Psala jsem, že jdeme na genetiku a spermio…co jsem tu tak vyčetla, tak je to normální postup.

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 29.07.12 19:07

Ahoj Izzz, můj příběh je dost podobný tvému. Genetické vyšetření je nejzásadnější, ale nech se ještě poslat na imunobiologii, tam se taky často najde příčina. My teď zrovna čekáme na výsledky… Držím palce…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama