Jak jsme rodili u Apolináře

Porod

A už je to tady. Zpětně zjišťuji, že celé těhotenství strašně uteklo a i my se dočkali. Všechno probíhalo ukázkově a já jsem z porodu neměla nejmenší obavu ani jako prvorodička. Přesto jsem četla deníčky a zakládala diskuze, abych se dostala do obrazu, jak to u námi vybraného Apolináře funguje. S některými zkušenostmi a názory se mohu ztotožnit, ale jiné opravdu nechápu. A jak to tedy bylo...

Termíny jsem měla 22. a 23. 9. Do poradny a na monitor jsem chodila od 1. 9. Každý týden stejné nic, nic, nic, žádné informace jen, že mimi je vysoko a jsem bez komplikací. A to i přezto, že na některých monitorech kontrakce byly. Až do termínu jsem byla v klidu. Ale ono ani po termínech se nic nezměnilo, jen mě tam honili obden. 30. 9. se teprve paní doktorka podivila proč nejsem už objednaná na zátěžový test a UZ a objednala mě na 3. 10. (po víkendu) s tím, že nález je: stále uzavřená, plod vysoko. S manželem, který mne vždy doprovázel jsme opět odcházeli bez informací a den ode dne více neštastní.

Teprve teď si myslím, že dost věcí (i co by možná pomohly, u porodu zanedbali). Byl před námi víkend, jeden z posledních slunečných, tak jsme se rozhodli, že po úklidu zahrady uděláme ohýnek a opečem buřty. Mě už od rána nebylo nejlépe, nic moc mne nebolelo, ale už bylo vše namáhavější (do posledka jsem byla čilá jako na začátku těhu). Manželovi jsem trochu pomohla, ale rodinné buřtíkiády jsem se už neúčastnila. Bylo mi hůř a hůř, ale ne tak, abych si myslela, že je čas.

Přesto manžel ve 23:15 zavelel a jeli jsme s tím, že radši vícekrát než-li pozdě. Pro zkrácení, 24:00 přijetí, vyšetření a monitor (personál byl velmi milý). 0:30 nález 0, prý jen horší poslíčci, 0:45 odjezd domů. Bolesti se mírně stupňovaly, ale čekala jsem, že přejdou. Manžel doma usnul, ale já už ne. Až do 7:00 jsme se kroutila v pravidelných pětiminutových intervalech (podle PA z denní směny i častějších) než jsem se rozhodla vzbudit manžela a jet znovu. Následovalo to samé, vyšetření, monitor, posouzení lékařem a ejhle, domu se nejede. Otevřená na 2 prsty a protože jsem byla po termínu už 9 dní a kontrakce byly, dostala jsem košili čaj a snídani(nad tím jsem snad žasla víc jak nad tím, že opravdu budeme rodit), kapačku s ATB na streptokoka a manžela na přípravnu. Povídali jsme si vyplňovali papíry s PA, mně bylo dobře a neměla jsem strach.

Manžela pak poslali na 2 hodiny domů a mě courat po nemocnici a po zahradě. Manžel přijel ve 12:30, a to už jsem byla po přípravě (klystýr není nic hrozného, oholená jsem byla z domova a sprcha byla příjemná, jen malinko rozbitá, tak mi stříkala místy na kanylu po ATB :-) Pak mě uložili na box, kde už byl i manžel. Tam jsem ty časy tak moc nesledovala, ale stále jsme si s manželem povídali, smáli se, vtipkovali, občas přišla nebo prošla jedna z PA a i ty byly moc a moc milé (s jednou jsme si pak dokonce povídali na chodbě při cestě na záchod). Pak mi napíchli epidural (to tedy nic moc, cukla jsem sebou), ale zas mi bylo dobře. Střídali mi kapačku s glukózou a oxytocinem. Manžel si dělal srandu, když říkali, že to mám na energii (celý den už jsem nic nejedla), že mi tam teď teče knedlo zelo vepřo.

Vše takto vesele probíhalo až do zhruba 19:30, kdy se vystřídala směna a mé milé PA nahradila směna noční, která mě poslala domů. A na mě nastoupila mladičká PA. Už mi nedala epidural a že se to musí rozjet pořádně (co vím těď je, že i u prvorodičky pokud je alespoň na 8 prstů jako jsem byla já, by měl porod nastat do hodiny). Po hodině a půl v křečích jsem se, věčně nějak přehazovaná s kalíškem na zvratky a neuvěřitelnou podporou manžela, bohužel zastavila na 9,5 prstech. Pak se u mě vystřídali doktoři, zkoušeli jsme tlačit, ale nic, až už to nešlo a musel být akutní císař.

Náš Petřík se narodil ve 22:06 s váhou 4485 g a délkou 54 cm. Byla jsem jen lokálně umrtvená a vše okolo jsem vnímala a můžu říct, že to byl krásný zážitek. Na sále doktoři vtipkovali a i mně to psychycky pomohlo. Tatínek radši čekal vedle, ale i tak jsme spolu ještě pak prohodili pár slov než mě převezli na JIP, kde jsem se krásně po tom všem vyspala. Doufám, že jsem tímto případným rodičkám u Apolináře pomohla nastínit, jak to tam chodí (i když to každá máme jinak, zažila jsem tam porod během 20 minut). Ale hlavní je nemít strach a držet se jejich rad, jsou tam opravdu profesionálové (tedy myslím na sále) a nesmíte čekat, že tam jdete do hotelu nebo do soukromé nemocnice, kde se vám věnují 24 hodin v kuse, pak budete spokojené jako já. O oddělení šestinedělí napíši snad jindy, dnes jen, že profesionalita platí i tam, ale jídlo je tam strašné :-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caathy
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 12.10.11 08:07

Blahopřeji k narození zdravého syna, musím jen podotknout, že je to macík, to oni nevěděli, přeci jen, prodit takové velké dítě přirozenou cestou musí být těžké, divím se, že jsi nešla na císaře rovnou.

Mě čeká porod u Apolináře někdy začátkem listopadu.

Už si pomalu začínám chystat nějaké zásoby jídla, podle toho co u všech čtu :think: Rodila jsem tam před více než třemi roky a nezdálo se mi to tak strašné :wink: Ale asi vyměnili kuchaře :mrgreen:, ale je fakt že na jídle porodnice „nestojí“.

 
Danylla
Kecalka 112 příspěvků 12.10.11 08:14

Moc gratuluju k miminku! Já u Apolináře rodila svoje dva syny, taky císařem, a nedám na ně dopustit. Jsou to profesionálové a poprvé zachránili život mě i synovi a podruhé to zase byl krásný zážitek s epidurálem - doktorky byly milé, vtipkovaly taky, dokázaly mě uklidnit! velký dík MuDr. Horákové a Mikešové :-) :kytka: :kytka: :kytka:
jo a jídlo mi nepřišlo tak strašné, polévky fuj, ale zbytek se dalo :-)

Příspěvek upraven 12.10.11 v 08:15

 
slunicko200
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 12.10.11 08:19

Gratuluji k macíkovi! Jsem taky apolinářská patriotka a k tomu jídlu musím souhlasit, že se asi v poslední době teda zhoršili diametrálně…jako Cathy před třemi lety jsem si nestěžovala a před rokem a čtvrt se to též dalo…jen jsem se vždy zamyslela, tohle jako pro kojící matky fakt??? no asi vědí co dělají:-DDDD

Každopádně přeci jen v jednom případě jídlo s sebou…když se vám přihodí to co mě, na nadstandardu s východní mafiánkou, která měla cukrovku a dietu…myšlenkama kdovíkde mi moje jídlo minimálně 2× sežrala:-D a na mě zbylo to její.. tak přestože jsem to brala velkoryse, sestry si jí vždy podaly:-) tak to jen historka k pousmání…

Jsi statečná, tvůj syn byl teda sice kusanec, jen co je pravda, ale projít si až do 9,5cm a pak jít císařem, to je vlastně dvojí porod…blé. Tak fajn, že i přesto jsi měla hezký zážitek a pod tu profesionalitu se podepisuju. hodně zdraví tobě i malému a příjemné šestinedělí v rámci možností… :-P

 
helbell
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 12.10.11 09:14

Děkuji za přání. :-D Malej byl macek ale nikdo mi odhad váhy nedělal což mě zarazilo a proto myslím, že péče v poradně u Apolináře není 100%. Jinak k tomu jídlu jíst se to samozdřejmě dá když je hlad a ten si myslím tam máme všechny, ale já měla málo a když nepřijde člověk ke stolu hned je to studené a ohřátí je problém, mě paní v kuchyňce seřvala, že spěchá. Polévky mě naopak chutnaly a druhé moc ne, ale možná je to i tím, že po sekci dávají první den jen vše mleté a to je ekl :poblion: Z porodnice jsem přišla o 12kg lehčí a to jsem v těhu nabrala jen 8. :think:

 
slunicko200
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 12.10.11 09:31

myslím, že odhad váhy plodu, event. upozornění na vyšší váhový odhad obecně bys měla mít od svého gyndaře, nevím, zda je to pravidlo, jen ve svém okolí jsem se s tím setkala…v poradně tě přjijímají na základě toho, co o tobě vědí z „papírů“ od toho, kdo se o tebe staral 8měsíců předtím…
Ani u jednoho syna mi nikdo váhu nekontroloval (v poradně), naopak vždy při poslední návštěvě gyndr mi bylo řečeno, jaký ten odhad je…Kdyby byl větší, upozornila bych je sama..

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 12.10.11 10:58

gratuluju k mimiskovi,taky mam takoveho obrika(4700g). obdivuju te,ze jsi zvladla prvni cast porodu a skoda,ze byl ten cisar,ale hlavne,ze jste oba ok :-D
me v motole delali odhad kazdy druhy tyden,ale mela jsem doporuceni od sveho gynekologa

 
Lianda
Kelišová 6490 příspěvků 12.10.11 13:59

Gratuluji opravdu k macíkovi :palec: Mohu se vším jen souhlasit s výjimkou jídla - mně chutnalo :jazyk: :mrgreen: Za mně maximální spokojenost :palec:

 
susana-escorpio
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 12.10.11 14:16

Prima deníček, konečně také nějaký pozitivní a objektivní :palec: Gratuluji k macíčkovi, také čekáme velké miminko :srdce:

 
peťule 25
Kecalka 118 příspěvků 12.10.11 14:53

Moc gratuluji k miminku:-). Napjatě jsem čekala, jak to dopadne, protože v srpnu rodila U Apolináře švagrová ( také prvorodička) a nemohla si to tam vynachválit. jí praskla večer plod. voda a tak jela hned do porodnice. Nechali si ji tam přes noc, druhý den se začala otevírat, dostala také ATB a v poledne jejího manžela ( mého bráchu :-) ) pustili domu s tím, že ho zavolají. Měli jsme všichni strach, že to pak nestihne tam dojet. Ani ne za hoďku mu volali, že má přijet a porod byl pak rychlý a ukázkový :-) a mám doma krásného a zdravého chlapečka. Všichni prý byli moc milí a hodní a epidurál by doporučila všem, prý jí pomohl uvolnit a trošku jí ještě otevřel. Jen na novorozeneckém byla nějaká sestřička, se kterou nemá moc dobré zkušenosti, ale už měla u sebe vytoužené miminko a těšila se domu, takže jednou protivnou sestrou si to nenechala pokazit :-) . Tak všem rodičkám držím palce a vy si miminka krásně užijte :-D

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 12.10.11 16:15

Moc vám gratuluji k narozenému chlapečkovi.Jsem rada,že jsem si vybrala Apolináře,taky tam mám rodit,v unoru…ať máte jen radost a ať je vaše děťátko zdravé a šťastné… :srdce: :hug:

 
helbell
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 12.10.11 17:08

Všem moc děkujeme. S tím odhadem teda nevím ale poslední od gyndaře byl 3400g :zed: .To je ale už jedno.Pro mě byl císař výhra bála jsem se hojení nástřihu, potrhání a následných změn tam dole (chození na záchod ,sex a tak).Jizva se hojí nádharně a není vidět,už druhý den jsem lítala jako čamrda.Stejně si myslím, že každá maminka cítí že to prostě nejde když to nejde a já to tak nějak tušila, že bude.Jinak opravdu naprostá spokojenost :potlesk: , patřím k lidem kteří si pro radu radši zajdou než aby jim někdo stál za zadkem.

 
miricool
Kelišová 5049 příspěvků 12.10.11 20:06

Moc gratuluji k miminku :kytka:

Taky jsem rodila U Apolinare, porodni sal 1 PA Jiraskova, Dr. Fruhauf - ti byli vyborni, porodni asistenka i pri me bolesti me dokazala rozesmat a pan doktor je jednicka :palec:
Delal mi vahovy odhad par hodin pred tim nez jsem porodila a stejne tam byl skoro pulkilovy rozdil.
Kdybych tam nemusela skoro dva dny na predpokoji tak bych to vse hodnotila na jednicku.
HellBell na kterem sale jsi rodila?

 
veverka-andy
Závislačka 3127 příspěvků 12.10.11 21:32

Já též rodila u Apolináře, ikdyž jsem měla původně rodit v Motole, kde mě nevzali, protože malovali porodní sály.

Já přenášela 7 dní, měla jsem hrozné bolesti zad, tak mi udělali „Hamiltona“, dali klystýr, oholily, partnera poslali domů, že to jen tak nebude. Na příjem jsem přišla po 19 hodině, na porodní box jsem se dostala okolo 21 hodiny. Tam zjistili, že mám zánět ledvinové pánvičky, proto ty bolesti zad. Takže případný císař nepřicházel v úvahu. Dostala jsem ATB a nechali mě prospat na samotný porod. Ze spánku mě vytrhl hukot monitoru, srdíčko mého syna se zbláznilo a bylo jak o život. Takže epidural a hurá na porod. Rázem u mě byla PA a dva doktoři. Píchli mi plodovku a porod se blížil. Srdíčko syna se uklidnilo a já začala pociťovat i přes epidural silné kontrakce. A v 00:12 se narodil Kája!!! :srdce:

 
Jenye
Závislačka 3644 příspěvků 12.10.11 23:32

Já jsem rodila u Apolináře před 4 týdny a nemůžu si to tam vynachválit, hlavně porodní sály (rodila jsem na dvojce). Všichni byli strašně milí a ochotní a porodní asistentka byla prostě skvělá. Já jsem ale zažila krásný „bezbolestný“ porod s epidurálem, vlastně ani nevím, co je to pořádná kontrakce. Vtipkovali jsme s manželem a personálem ještě když už se šlo na věc :mrgreen: . Takový porod bych přála všem! A jídlo mně chutnalo, asi nejsem moc vybíravá. Takže příště zase jen Apolinář!

 
helbell
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 12.10.11 23:39

Taky jsem rodila na 1.Bohužel jména porodníků nevím ale moc bych jim chtěla poděkovat a věem co se o nás těch pět dní srarali. :andel:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama