Dovolená 2012

Cestování

Musím se pochlubit, tak nám to konečně vyšlo. Po dvou a půl letech společného soužití a roce a půl manželství jsem jeli na první rodinnou dovolenou.

Jeli jsme s karavanem do Krkonoš, kam jezdí manžel s rodinnou už roky, tak jsme si mysleli, že nám dovču kromě špatného počasí nemůže nic pokazit. No jeden myslel, že… Auto bylo zrevidované, aby nás nikde nenechalo, karavan taky, já nás všechny sbalila, nakoupila atd. Manžela už sice pár dní pobolívala hlava, ale kdo by tomu věnoval extra pozornost. Všichni jsme se těšili a s tím jsme tedy vyrazili.

První den a půl to byla idylka, teda kromě té manželovy hlavy, ale jako skoro každý chlap se to snažil maskovat a já jsem si říkala, přešlo ho to. Pak se nám ale prudce zhoršilo počasí (pršelo téměř pořád), došly nám ručníky, všude bylo vlhko, i v karavanu, jak se to tam sráželo, byly jsme tam čtyři zavření, děti se nudily, a tak jsme se dohodli, že prostě jedeme domů, kde svítilo sluníčko, a holt si ten týden užijeme doma zadarmo a u bazénu.

Doma jsme si to ale neužívali dlouho. Manžel musel s pravdou ven, že ho ta hlava bere safra hodně, a pak se přidaly i horečky okolo 39. A tak jsem zavelela a vyrazili jsme směr pohotovost Motol (to bylo ve středu večer, začínaly svátky, tak proto pohotovost a ne obvoďák). Po dvou neskutečných hodinách v čekárně, blbých řečech doktorky, dostal manžel antibiotika a šel domů s tím, že se neví, co to je. No situace se opakovala po pár hodinách znovu, protože horečka se střídala se zimnicí a bolestí všeho, co jde, malátností aj. Na pohotovosti nás už vzali přednostně a rovnou nás předali na urgentní příjem, kde nám řekli, ať zkusíme přidat Paralen (ten jsem mu dávala už předtím, jen jsem se bála ho kombinovat s těmi atb).

No nic se nestalo, vše bylo stejné, tak další noc už rovnou na ten urgentní příjem, kam jsme měli přijet, kdyby to nepolevilo. Udělali mu nějaká vyšetření a jako předtím nic nenašli, stačili ho postrašit lumbální punkcí a měl počkat do pondělí, a pak na punkci přijet, pokud by to stále bolelo. A dali mu recept na Ibalgin (no jak jsme mohli propána zapomenout na všelék ibáček). Potom se manželovi udělalo na chvíli dobře, a tak jsme se ještě stihli pohádat o tom, že tohle není řešení a jak jsem zlá, když ho chci posílat na šťourání do páteře a co kdyby se něco stalo a už se nepostavil, no jak říkám, postrašili ho slušně a poslali zase domů.

Ale bolesti nepovolily a dokonce se vrátily i horečky, zimnice a vše ostatní. A tak jsem ho vezla v neděli po čtvrté během tří dnů do Motola s tím, že už byl tak zbídačený, že si o tu lumbálku řekl sám. Tak si ho tam konečně nechali a vyšetřili pořádně. CT, krev, moč, tlak, teplota, a nakonec i ta lumbální punkce nic neukázaly. Nebo alespoň já z toho moc moudrá nejsem. Lékař říkal: "dle zhoršených jaterních testů a bílkoviny v moči to vypadá, že je někde zánět, ale protože se nic neukázalo, asi je to jen viróza, na kterou se ale nedávají ani atb, protože ta by nezabrala“. Manžel samozřejmě nedodržel to, že se má být po lumbálce několik hodin v klidu, aby ho nebolela hlava, protože mu prý jen řekli, že stačí hodina na břiše, pak už chodil všude po svých a nikomu to nevadilo, tak že se u něj rozjel postpunkční syndrom a hlava ho bere ještě více než kdy předtím.

Zítra mi ho propustí a já jsem zoufalá, co bude dál. Doufám, že až přejde ten syndrom, bude mu už dobře, ale pokud má tedy někde neléčený zánět, tak nevím, a co bude pak? Motol mě zklamal na plné čáře, protože mi vrací manžela v horším stavu, než tam šel. A dovolená? Sice dopadla katastroficky, ale to je úplně jedno, jen ať je ten můj silný a statečný chlap zase takový, jakého ho znám, a ať už ho nikdy nevleču jako kus hadru do nemocnice, protože v tu chvíli mi strachy pukalo srdce, jak ho miluji.

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 12.07.12 08:39

Jéje, tak dovča se moc nepovedla, ale hlavně aby byl manžel brzy zdravý. Přítel měl zrovna minulý týden nemocenskou, protože měl horečky, ale nebolela ho teda hlava, ale břicho. No a řekli mu, že má někde zánět, jen neví kde :zed: tak mu dali atb. a do týdne byl fit. Tak držím palce, ať se chlopek zmátoří ;)

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 12.07.12 09:18

Já mám něco podobného s manželem…minulý čtvrtek měl odjet do Norska na ryby, jenže ve středu dostal 40C horečky+velmi dávivý kašel, který ho tedy sužuje již několik měsíců..3 krát pohotovost na Bulovce, ani radši nemluvím…ATB je prolezlý, stejně to nezabralo, nakonec skončil na imunologii a čekáme na verdikt..mám velký strach, před 2 lety prodělal onkologickou léčbu a tak vidím za vším to nejhorší..ikdyž to doktoři o jeho stavu vědí tak jim to je jedno..až na pana doktora STEJSKALA v ŘEVNICÍCH, on je druhý dokt. HAUS :-)) zítra budou výsledky…

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 12.07.12 20:40
Kamarádky manžel má podobnou zkušenost s Motolem

Jen né s hlavou, ale s akutním zánětem slepého střeva. Před měsícem měl její muž v sobotu obrovskou bolest břicha, postupem dne už ho bolelo úplně celé. Tak večer už souhlasil s cestou do nemocnice. Tak se i stalo. Tak po dlouhé době čekání, po ultrazvuku, krevních testech.....mu napíchli kapačku a rozháněli, po dvou hodinách ho poslali domu s tím, že krevní obraz je docela dobrý. I on se po kapačce cítil celkem v pohodě. V poledne druhého dne už měl, ale tak silné bolesti, že ho jeho žena naložila di auta a dovezla k naší společné kamarádce na Královské Vinohrady. Tam šel během půl hodiny na sál. Zánět slepého střeva byl tak rozsáhlý, že čištění zaníceného břicha trvala několik hodin. Ještě na sále dostal antibiotika. V nemocnici byl téměř dva týdny. A teplotu nemá teprv třetí den. a to celé hlavně díky tomu, že nebyl léčen hned, když šel první den bolestí do nemocnice. :cert: :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama