Mámě

O životě

Anděl, průvodce životem, člověk nenahraditelný... A ty? Maminko, chci ti věnovat tento vzkaz, i když vím, že si ho nikdy nepřečteš a nikdy ti nebudu schopna ti to říct.

Je to 23 let, co se známe a přesto jsme se nikdy nepoznaly. Měly jsme tu být jedna pro druhou a přesto jsme si cizí. Proč to vše došlo tak daleko? Když jsem tě nejvíc potřebovala, nebyla jsi tu, já vím pracovala jsi, abych se měla dobře. A dobře mi bylo. Vlastně ti musím poděkovat za krásné dětství s babičkou na vesnici se zvířaty a kamarády, musím ti poděkovat za krásné dětství bez tebe. To, co nastalo pak, když jsi byla s námi doma, byl už jen teror.

Nejspíš sis myslela, že jsi neuspěla ve svém životě, a tak jsi začala vkládat naděje ve mě. A já tě pod nátlakem zklamávala a zklamávala… Nedostala jsem se na gympl, jak sis přála (jak asi taky se čtyřkama už v té době), nedodělala jsem studium kytary ani zpěv (vzpomeň si na to, když jsi mě odtáhla do lesa i s kytarou a notama s tím, že domů nepůjdeme, dokud to nedám zpaměti, koho by to pak bavilo, že…).

A co to všemožné vydírání babičky přeze mě, když jsi něco od ní potřebovala. Víš vždy jsem si myslela, že je to tak normální, že všechny rodiče a děti to tak mají (a to nepočítám ty zkažené Vánoce, při kterých sis vždy něco našla, abys mohla být vzteklá nebo křičet, a ty narozeniny, které jsme v rodině skoro odbourali, protože to vše byla faleš). Já vím i tatínek měl na všem svou vinu, opustil nás hned po mém narození. Opustil, no a? I tak jsme se mohly mít fajn, ale ty jsi se s tím nikdy nesrovnala a sedmnáct let mi ho tajila…

Ale stejně nebylo vše jen černé, to bych ti křivdila. Když jsi podnikala, bylo to prima, byla jsi štastná a my s tebou. Dokud jsi nezačala pít a nepropila se ve vlastní hospodě ke krachu a další zlobě vůči celému světu a nám, tvým nejbližším. Nediv se proto, že jsem hned po osmnáctých narozenimách zklapla kufry a šla za prvním chlapem, co se na mě usmál (sice jsme spolu chodili už tři roky před tím, ale první byl…). Už roky jsem se stejně starala o své věci sama. Asi bys řekla a jak jsi dopadla…

Ano, padla jsem na dno. Propadla jsem anorexii (protože jsem chtěla být jednou dokonalá, jak sis přála, ale taky proto, že si k nám pro tebe obden jezdili policisté, protože jsi opilá napadala celou přítelovu rodinu a dělala mi ostudu, kde se dalo). Ta nemoc mě stála dva roky života, ale dostala jsem se z ní (pomohla jsi mi trochu). Našla jsem svého tátu, zbytek rodíny, opustila přítele, který by mě nechal snad umřít, dostudovala jsem prestižní střední školu s krásným výsledkem (jsem na sebe za to hrdá a tys mi nešla ani na ples…) a hlavně jsem se vrátila domů, mohla jsi být spokojená, ale ne vše po čase začalo na novo…

Měla jsem ale štěstí a potkala skvělého člověka, který měl také své za sebou. Přeskočila jiskra, začali jsme spolu žít a po roce se vzali a z lásky se nám za pár měsíců narodí chlapeček. A co ty? Mého Petra jsi nikdy neviděla a přesto o něm mluvíš jako o póvlu, o jeho rodíčích taky a to jim jako rodičům nesaháš ani po kolena a mě jsi vzkázala, ať jdu na potrat, že se narodí stejně jen zmetek jako jeho otec. Vůbec ti nedochází, že je to tvoje první vnouče, tvoje krev? Podali jsme na tebe s manželem trestní oznámení za obtěžování, urážky a ty sama víš… A to jsem jim tam neřekla, kolik mám od tvých napadení jizev po těle (stačí ty na duši).

Víš maminko, celý život mi ta tvá zloba trhala srdce a čekala jsem, že přijdeš a omluvíš se a já ti ráda odpustím (protože máš být můj anděl), ale nestalo se a nestane, protože už nemůžu, jsem unavená od slz, co jsem za tebe proplakala. Už nebudu doufat, už budu jen žít… Až si dnes lehnu ke svému muži a pohladím si bříško s miminkem, budu ta nejštastnější ženská na světě. Maminko, ve finále jsem přece dokázala víc než ty, mám krásnou a spokojenou rodinu. Můžeš být na mě hrdá…

Hodnotilo 16 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 20.05.11 07:46

Fuha, beha mi mraz po zadech, moc smutny,ale zaroven moc krasny. Preji Ti jen same stesti a at se mate s manzelem moc a moc radi a hlavne - at je miminko v poradku :-)

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 20.05.11 08:11

Taky mi naskočila husina… … No… bohužel, některé maminky nedokáží projevit svou lásku k dítěti, já to nechápu sice, ale jsou takové případy… :cry:

Tobě a Tvému příteli (i miminečku v bříšku) přeji už jen samé štěstí, zdraví a hooodně lásky! :srdce:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 20.05.11 08:56

Preji vasemu miminku, aby nikdy nemuselo prozit to, co Ty.

Jsi velmi statecna a odvazna a je uzasne, ze mas po boku sveho manzela a jeho rodinu, ktera je na Tebe pysna!

Ted uz jen to dobre a hodne zdravicka miminku :)

 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 20.05.11 09:05

Krásně napsané…myslím že ti hodně pomůže na to vše zlé zapomenout, to že jsi to pustila do světa a tobě se uleví :palec:

Jsi statečná holka :potlesk: :potlesk: …drž se a hodně štěstíčka v životě.....ty budeš skvělá máma :huban:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 20.05.11 09:57

Obdivuju tě, že jí dokážeš po tom všem říkat „maminko“..

 
žampion
Závislačka 3452 příspěvků 20.05.11 10:43

moc krásný a smutný, přeju moc štěstíčka v nové rodině :srdce: :srdce: :srdce:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 20.05.11 12:12

hmmm…hodně smutný příběh, ale má dobrý konec a to je důležité. Přeju ti krásnou, zdravou rodinu a všechno zlé pryč.
Mamka tě hodně zklamala a ublížila ti, ale myslím, že to v sobě máš dobře zpracované a že díky svojí rodině to všechno překonáš :kytka:

 
Nurmi  20.05.11 12:42
bolí to

Moc krásná zpověď…držím palce! :srdce:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 20.05.11 14:03

Týýýý joooooo, kdo to nezažil, neumí si ani představit. Přeji Ti ať už všechnu smůlu v životě máš vybranou a aby tě čekalo jen a jen štěstíčko a radost :-) :-) :-)

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 20.05.11 14:04

Moc smutné.
Chci být dobrá máma.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 20.05.11 14:14

Moc smutné… :cry: :cry: :srdce:

 
Ivy5
Echt Kelišová 8254 příspěvků 20.05.11 15:01

""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s8785.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s8785.gif ""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s8785.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s8785.gif ""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s8785.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s8785.gif brečím a nemohla jsem při čtení ani dýchat""http:­//www.celysvet­.cz/skin/smile/s8785­.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s8785.gif
Držím Ti palce,abys zažila už vše jen hezké a aby v Tvé rodině NIKDY nevymizela láska vás všech navzájem-Ty ji potřebuješ velmi a vaše děťátko bude mít skvělou maminku,protože víš čeho se vyvarovat-i když to poučení tedy nemuselo být tak drsné :cry: - to co píšeš je tedy hodně silné kafe :hug: -a myslím,že by to Tvá matka číst měla.Jinak ale spravedlnost je a Ty jsi získala dobrou rodinu ze strany manžela-já to mám naopak-myslím,že málokdo má vše-ale váhy se v optimálním případě vyrovnávají-něco vezmu něco dám :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: a i když je to někdy pro nás nepochopitelné ve všem zlém je vždy něco dobrého-dříve nebo později na to přijdeme.Chápu,že ale toto je to nejtěžší-rodiče jsou rodiče.Tak aspoň dala Ti život a i když ho poznamenala,ten život jde dál-vše nej Tvému miminku.Přeji vám všem horu štěstí.A s miminkem ať vše dobře dopadne včetně hladkého průběhu porodu. :hug:

Příspěvek upraven 20.05.11 v 15:30

 
Natylka
Echt Kelišová 9481 příspěvků 20.05.11 17:42

Ať tě v životě doprovází jen štěstí a láska :hug:

 
akydo
Závislačka 2532 příspěvků 20.05.11 19:05

Přeji v životě už jen krásné chvíle :hug: :hug:

 
bamba  20.05.11 19:13

Moc smutné ,při čtení jsem přestávala dýchat.I já mám dceru za svobodna.Nikdy jsem ji neoplácela nezotpovědnost jejího otce,bo jsme u toho byli oba.Spíš si vyčítám,že její otec se o ni nezajímá a ona se tím moc trápí.
Přeju tobě a celé tvé rodině hodně štěstí a hlavně lásky.

 
helbell
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 20.05.11 19:56

Ahoj holky jsem moc ráda, že jste mě vlastně vyslechly. Jsem tu novým ale jako čtenář častým hostem. Opravdu se mi moc ulevilo ale hlavně jsem se zas mohla posunout dál, protože každá jsme si svým psychologem sama. Rodiče si člověk nevybírá, ale vše špatné je pro něco dobré. Já třeba vím, že i kdyby jsme s manželem spolu nezůstali (protože i přez hory přenášející lásku jsem realista :nevim: ), náš malej bude mít rodiče který tu budou pro něho do konce života.
Já už doufám budu psát jen pozitivně.
Jo a ještě prozba na závěr, ať už máte život jakejkoliv nevzdávejte se vždy má cenu bojovat za spokojený život, a my holky máme sílu danou do vínku. :palec:

 
Marpe
Extra třída :D 14948 příspěvků 20.05.11 22:05

Co říci … :cry: :cry: :cry:
Zažila jsi toho hodně, tak teď už jenom to dobré!!! :hug: :kytka:

 
Sweetinka
Stálice 59 příspěvků 21.05.11 11:56

Smutný příběh,ale věřím že se od teď ve tvém životě jen a jen v dobré obrátí a miminko ti vynahradí vše špatné co jsi s mámou prožila. Vynahradí ti lásku kterou ti máma nedávala a prožijete spolu ty nejkrásnější chvíle plné lásky :srdce: . Vždyt mít miminko je to nejvíc co může člověk na tomhle světě mít…Držím vám palečky.

""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s11260.gif:http://www.celysvet.cz/…e/s11260.gif

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 22.05.11 18:25

Moc smutne, ale bohuzel se to deje :-(. Podle vseho muzes byt na sebe opravdu hrda a preji ti v zivote jen to dobre! Bud spokojena s tim, co jsi v zivote dokazala a se svoji rodinkou (tim myslim prcka, manzela a jeho rodinu) a netrap se nicim, co asi bohuzel nezmenis. Treba to tva maminka jednou vsechno pochopi…

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.05.11 15:25

a ty ji přes to všechno miluješ… jsi úžasný člověk s obrovským srdcem :hug: :hug: :hug:

 
Bin
Kecalka 465 příspěvků 29.05.11 22:24

proč proboha musí někdo od člověka tolik vzácného, jakým máma je, zažít tolik bolesti????? 8-o :nevim: kdybych mohla, poslala bych Ti kus lásky a objetí, co dávám svý dětem :andel: :hug:

věřím, že Tvé děti dostanou mateřský lásky moře…moje maminka na tom byla podobně jako Ty a já můžu říct, že moje mamka mi dala naprosto vše…a i ve svých 55ti letech furt doufá v to,že její rodiče jí někdy kus lásky projeví - já neveřím a pro mě její rodiče kvůli tomu neexistují… :zed:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 31.05.11 11:52

taky ti přeji už jen samé šťastné chvíle s manželem a miminkem :-D jsi statečná,je málo lidí kteří to dokážou vše vydržet ,jako ty! obdivuju tě :huban: a přeji hoooodně štěstíčka :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama