Jak mi jeden člověk změnil život

Možná že všichni čekají, že tady budu psát o tom, jak jsem poznala svého manžela nebo nějakého kamaráda, nebo o mém vztahu k otci. Chtěla bych napsat, jak mi jeden duševně čistý člověk změnil od základu celý život.

Všechno začalo, když jsem poznala svého nynějšího manžela. Poznali jsme se celkem netradičně a docela originálně. Během pár dní manžel věděl, že se mnou chce strávit zbytek života, i když jsem o 11 let mladší než on a zrovna jsem dokončovala střední školu. Od začátku, co jsem ho poznala na něm bylo něco zvláštního, mluvil jako nikdo jiný, názory měl jako nikdo, ale velmi jsme si rozuměli. Nikoho takového jsem do té doby nepoznala.

Řekl mi, že je Mistr Reiki.

Něco málo jsem o „nějakém“ Reiki slyšela, ale pořádně jsem nevěděla nic. Velmi mě bavilo vyprávění o reiki, energii reiky, astrálních bytostech a o manželových zkušenostech. Bylo to něco jiného než jsem do té doby znala. Hodně mi také vyprávěl o člověku, který ho všechno naučil - O svém Mistru učiteli.
Když o něm mluvil, tak jsem si představovala jak to musí být úžasný člověk, mluvil o něm jako o nadpřirozené čisté bytosti, naprosto jsem nechápala.

Čas plynul, dodělala jsem školu a u manžela ve firmě jsem začala pracovat. Bohužel už v době, kdy jsme spolu začali chodit, měl hodně moc práce jako OSVČ, dělal v průměru 18 hodin denně přibližně rok v kuse a hodně ho to ničilo. Já, když sem měla po škole a pomáhala jsem mu v práci, tak jsem měla víc času na to vymýšlet „blbosti“. Hodně mi vadilo že ostatní jezdí všude možně a my jsme i o víkendu v práci. Byla to samá práce práce a když jsme přišli domů, tak si manžel samozřejmě chtěl odpočinout a když vstal, tak zase práce. Nic jiného.

Do té doby sem takový stres nepoznala, ve dvaceti letech jsem s ním byla v práci a viděla jak si lidé kolem „užívají“ a velmi mě to trápilo. Hodně jsme se hádali a došlo to tak daleko, že jsem se po roce a půl zbalila, sedla do auta a že odjíždím. Dojela jsem jenom kousek do jedné kulečníkové herny, kde jsem si sedla a donutila se přehodnotit své priority. Pokud bych to neudělala, tak by se nejspíš naše cesty rozešli. Zavolala jsem manželovu kamarádovi, ať mi pošle telefonní číslo na jejich „Mistra učitele“, že se budu učit, jinak že to ve mě všechno vybuchne. Učitel se jmenoval Jarda, takový božský jméno sem si řikala :) Objednal mě na první kurz přibližně za 2 měsíce. Nemohla jsem se dočkat.

Než jsem jela na kurz, tak jsme se s manželem bavili a dělala jsem si trošku srandičky a on mi povídal, ať si dávam pozor na pusu, že mě Jarda slyší. Říkala jsem si jojo, srandičky srandičky. Ráno jsem vyrazila na cestu. Nikdy jsem tamtudy nejela, takže jsem měla trochu strach, kudy mám jet :) Přijela jsme do vesničky, normální domek, před vchodem cedule (nevím už přesně): Vstupte, jste očekáváni. Vešla jsem dovnitř a tam asi 10 lidí. Všechno normální. Posadila jsem se a čekala až bude 9:00 a vejde ten mým manželem opěvovaný nadčlověk. Vešel muž v kostkované košili, myslím že v manžestrákách a v kostrovaných dědečkovských bačkorách. Bylo mu kolem 40 let. Koukla jsem a říkala si, co je na něm tak zvláštního?

Ke každému přišel potřásl mu rukou a představil se. Když přišel ke mně a promluvil na mě, tak jsem neměla slov. Řekla jsem: „Ahoj já jsem Denisa“ a on mi na to odpověděl: „Ahoj Deniso, já sem Jarda, ale my už se známe.“ Všichni na mě koukali, já jsem koukala a Jarda se usmíval (samozřejmě jsem si hned vzpoměla na to, co jsem o něm večer manželovi ze srandy povídala :D a bylo mi trapně). Vysvětlil nám, co budeme dělat, a pak odešel a měli jsme pauzu. Všichni se mě vyptávali, odkud ho znám atd, ale já toho člověka nikdy neviděla, tím mě dostal, šla jsem hned volat manželovi, co to má znamenat, ať si ze mně nedělá srandu. Odpřísáhl mi, že s Mistrem už skoro 2 roky nemluvil a že neví, co tím myslel.

Později, po zasvěcování, my Jarda pověděl, že mě zná a že zná i Pavla (mého manžela), že když sem k němu ráno jela, že tam seděl se mnou a tam a tam a dával na mě pozor a že se u něj moje duše učí už po několikáté. Všechno věděl, naprosto všechno. Mistr mě velmi nadchnul, tím co věděl, tím jak mluvil, tím že někteří lidé nemuseli svojí myšlenku ani vyslovit a on jim nahlas odpověděl. Představte si, že si myslíte třeba „snad nebude pršet, až pojedu autem domů“ a on aniž by jste cokoliv řekli odpoví: „Neboj dneska pršet nebude“.

Dnes mám díky němu mistrovský stepeň Reiki, v duši mám většinou pohodu a jsem s mužem, kterého chápu a se kterým se dokážeme vzájemně doplňovat. Na konci listopadu jsem za ním byla, že bychom rádi miminko, ale že se přes rok a půl nedaří. Odjela jsem s lékem do vody, který mi udělal no a už jsme se 12. tt :) Nikoho jako je Můj Mistr Jarda jsem nikdy nepotkala, člověk tak čistý, tak úplně jiný, člověk ze kterého nevyzařovalo ani trocha negativní energie. Tohle je muž, který mi změnil život, muž, který mě zná lépe než já sama sebe, můj mistr učitel v kostkované košili a dědečkovských papučích.

Závěrem bych chtěla říct, že nikomu nic nevnucuji, ale mám pocit, že o takových věcech a lidech by se mělo vědět. Pokud vás to nezaujalo, tak se omlouvám. Pokud máte nějaké otázky nebo problémy, tak ráda odpovím a poradím. Jak říká muj mistr:„Jsi mistr reiki, nic už pro tebe není nemožné“.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9622
19.3.11 08:56

Tak já tomuhle moc nevěřím, ale věřím, že „víra tvá tě uzdraví“ :) Ale je to každopádně zajímavý.

Přeju klidné těhotenství, rychlý porod a zdravé mimčo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19493
19.3.11 10:22

Ahoj, ja Jardu taky znam, pouze teda z vypraveni, kamaradka a jeji mamka byly u nej nekolikrat na kurzu :-) takze Tvuj denicek me nadchl :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
19.3.11 10:49

careynka: Ahoj, to je hezké jak je ten svět malý, nebo spíš podle mě, za Jardou jezdí lidi z celé republiky. Je to úžasný člověk :-)
Ajinak, tohle neni o víře, myslim že kdo nezažije neuvěří ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2019
19.3.11 15:02

ahojky…moc hezky napsané…až takové …řekla bych nadpřirozené. :-D
mohla by jsi napsat něco bližšího ohledně Jardy)))
případně…kde by ho člověk mohl navštívit…děkuji a jinak přeji krásné a pohodové těhotenství. :palec:
ještě by mě zajímalo ,co ti dal vypít :think: ,že se vám pak zadařilo.....já chci takýýýýýý :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
19493
19.3.11 15:36

Denino… jj, jezdi za nim skoro vsichni :-) kamoska mi casto vypravela o Reiki a i mi ozdravovala piti. Bylo zajimavy, jak cola nebo pivo behem minuty chutnaly jak kdyz na stole stoji dve hodiny :-D Ted mi tak napadlo, ze by mi mohla ozdravovat prikrmy pro maleho :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
19.3.11 18:26

kotýsek: jistě, napiš mi SZ a já ti ráda na něj kontakt dám ;)
careynka: příkrmy pro malýho by ti samozřejmě ozdravovat mohla, můžeš ozdravit jakékoliv jídlo nebo pití, teď v těhotenství to dělám poměrně často ;) Ale možná že by bylo lepší zkusit si udělat 1.stupeň, stojí 1500,– a pak už budeš umět jídlo ozdravovat sama. Ale pokud je kamarádka blízko, tka neni problém aby k tobě vždycky po nákupu zašla :)
My i mého manžela naučil co mohl, ale on umí daleko víc,ale učit to nemůže (nebo by neměl) Tak kdykoliv je nějakej větší problém (když sme nemohli otěhotnět, nebo když sem potřebovala astrálně srovnat záda) tak sem za nim a nebo za jeho ženou Maruškou radši zajela :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Lena F.
19.3.11 18:48

Deni, děkuji! :kytka:
Jardu neznam, ale moc bych chtěla vidět jeho oči, maš fotku?

 • Nahlásit
Lena F.
19.3.11 18:58

A myslim si že toho práveho Místra nosíš pod srdcem. Připrav se, bude to jizda :wink:

 • Nahlásit
2849
19.3.11 20:12

Lena F.: Bohužel fotku nemám, ale oči má opravdu zajímavé ;) A vim že co nosim pod srdcem bude opravdu „číslo“ :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Lena F.
19.3.11 20:30

Tak to je škoda, něco tam citim tak mi prosim pošli kontakt :wink:

 • Nahlásit
9622
19.3.11 20:43

omyl :)

Příspěvek upraven 19.03.11 v 20:49

 • Zmínit
 • Nahlásit
8413
20.3.11 16:44

Je to „to“ předávání energie? Jednou se mi stalo…byla jsem s kamarádem, maminka mu umírala na rakovinu slinivky, konec byl jistý. Kamarád dělal, co kde jen slyšel, že by pomohlo…a tak byl z toho všeho na pokraji zhroucení. Moc jsem mu chtěla pomoc a tak jsem ho objala a strašně moc stiskla a v duchu jsem si jen říkala, ať mu moje síla pomůže. Já nevím přesně, jak dlouho jsme se drželi (nebylo v tom nic jiného!!), ale když jsme se pustili, málem jsem sebou sekla o chodník, jak mi bylo mdlo, byla jsem slabá jak moucha. Domů jsem se doplazila a musela si jít schrupnout, abych načerpala nové síly.

No a kamarád? Prý mu to moc pomohlo.
Tak je to „to“ reiki?

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
21.3.11 01:40

DanMaj: to co popisuješ ty není reiki, to si kamarádovi dala energii sama ze sebe, někteří lidé to dokážou, ale jak si poznala, neni to pro léčitele nic dobrého. Reiki energií můžeš léčit po zasvědcení u reiki mistra na 1.stupeň reiki, zasvědcení jsou 4 a mají mezi sebou dané časové intervali, proto má kurz 1 stupně trvat 2 dny. Pokud někdo provede zasvědcení špatně (není žádná výjímka, několik lidí co bylo špatně zasvědceno se smnou učili) tak léčit samozřejmě můžou, ale budou se cítit ve většině případů jako ty po tom co si pomohla kamarádovi. Ty když léčíš po zasvědcení energií reiki, tak nebereš energii ze sebe, ale z „vesmíru“, tebe léčení nijak nevyčerpává, ty vlastně sloužíš jenom jako kanál, přes který protéká energie do léčeného. Když tě někdo zasvětí, tak už můžeš léčit reiki energií až do své smrti, také sem se setkala s „reiki mistrama“ co zasvědcovali, ale za nějakou dobu se k nim muselo přijít na zasvědcení znova (A samozřejmě zase zaplatit), protože reiki z těla „vyprchalo“. Doufám že sem to dostatečně vysvětlila :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
136
21.3.11 17:32

Dobrý den.
Docela mě to zaujalo. Už jsem o reiki slyšel v minulosti, ale nevěnoval jsem mu tolik pozornosti. Našel jsem si nějaké informace na internetu, kde bylo napsané, že dr. Usui se naucil mimo jiné sanskrtu, můžu se zeptat, na souvislosti mezi reiki a sanskrtem?

Ještě jsem nepochopil jednu věc, o které píšete v příspěvku, kdy reiki z těla „vyprchalo“. Přiznám se, že jsem to moc nepochopil, protože jinde píšete, že mistr reiki je pouze kanálem. Pochopil jsem to tak, že je takovým prostředníkem, který sám nic nedává. A jelikož sám nic nedává, nic nemá a tudíž z něho nemůže nic vyprchat. Ale je možné, že to špatně chápu. Můžu se Vás zeptat na vysvětlení?

Jinak děkuji za pěkný deníček a přeji nádherný den. David

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
21.3.11 18:31

David11: To s tím „vyprcháním“ jsem použila pouze jako ukázku, opravdu je možné toto od některých mistrů slyšet, že je možné léčit reiki energií, pouze po omezenou dobu a pak je potřeba jít na zasvědcení znovu. (Což není pravda!) Nevěděla jsem jak to lépe napsat. Při léčení reiki energií opravdu z léčitele nic nejde, slouží jako „prostředník“ naopak, do léčitele při léčení reiki energie také proudí. Jinak bohužel o reiki a sanskrtu žádné informace nemám, ale muj mistr o tom určitě bude vědět víc ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
136
21.3.11 19:03

Děkuji za vysvětlení. Teď jsem si ten příspěvek přečetl pozorněji ještě jednou a omlouvám se, špatně jsem si ho dal do souvislostí a tím ho špatně pochopil. Takže tedy, pokud se dotyčný nechá zasvětit, dojde vlastně jakoby k otevření dotyčného jako kanálu? Máte nějaké osobní praktické zkušenosti s využitím této energie?

Děkuji a omlouvám se za své dotazy.

Hezký den.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
22.3.11 23:56

Ano, po zasvědcení dojde „k otevření kanálu“ a při zasvědcení do 2.supně se kanál „rozšíří“, takže jím projde více energie, a to samé i ve 3 stupni ;) Jinak já mám Mistrovský stupeň, takže samozřejmě že nějaké zkušenosti s reiki energií mám, ať už se to týká léčení, vyndavání bolesti nebo třeba dělání léků do vody

Příspěvek upraven 22.03.11 v 23:56

 • Zmínit
 • Nahlásit
Ms.H
23.3.11 10:58

tedy, tohle ti závidím, já jsem tak nějak „přikovaná“ a kdybych s něčím podobným vyrukovala v rodině, tak mě pošlou rovnou k Chocholouškovi :mavam: :mavam: :mavam:

 • Nahlásit
Lena F.
23.3.11 23:28

Příspěvek upraven 24.03.11 v 08:13

 • Nahlásit
2849
25.3.11 10:48

mamčababča: Hele, na nás taky hodně lidí kouká jako na blázny, tak aŤ si koukají, jejich chyba. Ale třeba tchýně, která to odsuzuje, že je to blbost, tak si občas ráda nechá něco vyléčit a z hrnečku do ktrérého jí manžel udělal lék ráda pije :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1907
7.4.11 12:51

Denino dovolim si řict svuj nazor na tradici Reiki. Energie reiki je energie čiste Lásky. Ta se nesmi prodavat. Mužeš napsat knihu, ušit šaty, uplest šalu, upect buchty vložit energii do vyrobku a tak obohatit svět. Když zazpivaš pisničku, namaluješ obraz a ten pak prodaš je to v pořadku. Ale když někdo prodava jen energii v pořadku to neni.
Každa matka, ktera s laskou uspava dítě, spiva mu ukolebavku a pak jde za svym milovanym je Mistr reiki a diplom na to nepotřebuje :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2849
15.4.11 22:33

Luminar: Cituji svého manžela, Mistra Reiki: " Halda prázdnejch řečí, nemají hlavu ani patu. Nikdo si neúčtuje energii která mu nepatří. Každý si účtuje akorát svůj čas nad léčením nebo učením strávenej, nikdo nepracuje zadarmo! Léčitelem reiki se stáváš pouze zasvědcením, ničím jiným, do té doby jsi pouze pašanda s veselou povahou, nic víc nic míň. To je jako kdyby si tvrdila že si mistr světa v plavání a v životě by si neviděla víc jak sklenici čirý vody. Já v bazénu plavu a mistr jsem a diplom na tom nic nemění (ani nevím kde je mam). V knihach kterých čteš, čti alespoň pořádně, abys věděla co vůbec reiki je. Přeji ti mnoho úspěchů na tvé daleké cestě a aby zkušenosti které tě budou bolet, boleli mnohem méně. Pavel Kumbera, Mistr Reiki"

 • Zmínit
 • Nahlásit

.