Reklama

Jak na dítě - nočník

Rodičovství
  • emimino
  • 19.08.01

Taky jste bojovali nebo bojujete se svým dítětem ohledně chození na nočník? Nechtělo vám na nočník vůbec chodit a nebo po několika sekundách ihned vstávalo. A přesto Vy jste na něj vyzrála? Pak se podělte o své fígle. Napište nám také, kdy dítě začalo chodit na nočník, kdy jste přestali dávat plínky přes den a kdy přes noc.

Štěpánka
stefinka@atlas.cz

19. 08. 2001, 09:02:38

Potvrzuji, že každé dítě je osobnost. První holčička si oblíbila nočník velmi záhy. Jak dokázala sama sedět, už jsem to zkoušela. Od roku a půl byla bez plenek přes den a velmi rychle i přes noc. Je to dlouho, dnes je jí 17. Její sestřička byla samorost a svéhlavička ve všem. Plínek se zbavila až v předškolkové třídě, kdy teprve příklad mnoha dětí ji vyprovokoval k úspěšnému napodobování. Byl však dlouhodobý problém s pomočováním v novém prostředí (školka, škola, tábor) a s nočním pomočováním. K omezení pomáhal kalendářík, kam si lepila hezké obrázky za suchou ranní postýlku. Problém ale přetrval do deseti let, do rozvodu a úplně ustal v novém manželství. Nyní máme tříletého klučinu, kterého začal nočník zajímat až nyní, i když jsme se snažili. Jsem ráda, že mohu zůstat doma až do jeho čtyř let, protože se to samo vyřeší. Styděla jsem se dát dítě s tímto „problémem“ do školky. Velký záchod ho maximálně zajímá, ale nechce používat, čůrání venku se ještě nepovedlo. Nyní čekáme další děťátko a opět to bude podle něho. Děkuji maminkám za jejich příspěvky. Vidím, že je to normální.


Zuzana
1zuzana@seznam.cz

10. 07. 2001, 11:04:00

Nasemu Otikovi je dva a pul roku a teprve ted (i kdyz s nocnikem ho seznamuji od roku a pul) pochopil, a ma radost, kdyz je nocnik plny. Mame ruzne finty: na nocniku ho obklopim hrackami, on sedi a hraje si treba hodinu (zvlast pred spanim), kdyz se vykaka, jdeme to spolecne vyhodit a posleme hovinko do kanalu a Otik si ho sam splachne. A hlavne jen chvalime a za:,–(ne netrestame (ve vztahu k nocniku).


eva
29. 04. 2001, 22:00:58

máme 2 děti, tříletou holčičku a dvouletého chlapečka. vzhledem k tomu, že se narodili za rok po sobě, nemáme na některé věci tolik času pro oba najednou, jako u dětí s větším věk. rozdílem. dceru jsme začali dávat na nočník kolem 1,5 roku, ale nechtěla vůbec spolupracovat a já jsem nezvládala ještě s půlročním miminkem denně prát 20× počůrané tepláčky. tak jsem jí zase dala plenku. nyní jsou jí tři roky a až po prvních úspěších dvouletého brášky se začala snažit. už jsem na to přišla, málo jsme ji chválili a málo povzbuzovali. všechnu pozornost zabíral bráška. tomu jsme se začali s posazováním na nočník věnovat naplno a výsledek po týdnu je, že má plenky už jen na spaní a starší sestřička taktéž. chce to trpělivost a hlavně netrestat a v klidu.


Jarka
10. 04. 2001, 15:22:41

Mám dvě dcery - už velké. Pamatuji si, že tu starší jsem začal posazovat na nočník kolem roku - vždy po probizení a chvíli po jídle tak na pět minut. Občas se jí podařilo vytvořit nějakou „hodnotu“, ale neměla jsem dojem, že ví, co dělá a proč na tom nočníčku sedí. Plínky jsme přestali dávat ve 20 měsících přes den - najednou sama hlásila, že chce dělat „ee ". Ve dou letech neměla pleny ani na noc. Respetktive měla, ale zůstávaly suché. Dlouho jsem si myslela, že je to náhoda, ale když se asi měsíc v noci nepočůrala, tak jsem jí od nich ulevila úplně. Poučena tímto vývojem jsem mladší holčičku do roka a třičtvrtě nějakým nočníčkem vůbec nezatěžovala a potom jsem začal opatrně, pomaličku, na chviličku. Výsledek byl úplně stejný jako u té starší: ve dvou letech kompletně bez plen. Všechno v klidu, bez trestání, křiku, jako když o nic nejde. Naopak obrovské pochvaly za vykonanou nadílku, pokud se podařilo. Pamatuju si, jak obě chodily ukazovat nočníček s "loužičkou“ případně s něčím hutnějším, jako kufr s milónem. Švagrové chlapeček na nočník vůbec nechtěl sednout, byla z toho nešťastná, už mu byly dva roky dávno pryč a pořád prala pleny. /před 16 lety/. Potom nás napadlo učit ho čůrat venku na kamínek, na kytičku atd. To se mu líbilo a postupně se naučil používat rovnou záchod.
Maminky, buďte na své dětičky maximálně trpělivé, každé je jiné a nebojte se - do školy s plenami nepůjde. Ať se vám dílo daří.


petra
24. 03. 2001, 19:21:32

Zijeme v USA, takze pouzivame „pampers“.Muj 1-roc. syn z nocniku vztava a kdyz se neco podari, je to vlastne nahoda. Znama zacala az ve 2 letech, kdyz mel jeji syn rano suchou plenu, s ucenim primo na zachod. Behem 3 tydnu se zbavila plen.Je dobre pockat nejakou dobu az ma dite dostatecne velky moc. mechyr a je schopno chapat o co vlastne jde.Taky je dobre zacit s treninkem az v lete, kdy muze dite chodit jen na lehko. Mejte hodne trpelivosti a netrestejte!Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.02 22:46

Ahojky, celkem mě uklidnilo, že s chozením na nočník nebojujeme jenom my. Naší Anetce je 16 měsíců a na nočníku ji prostě nelze udržet, ať děláme co děláme. Okamžitě vstává a utíká pryč. Rozhodla jsem se, že nebudu nic lámat přes koleno a počkám, až bude sama chtít a bude plně chápat, co po ní chci.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama