Jak předcházet opruzeninám?

Zdraví
  • emimino
  • 14.10.02

Opruzeniny vznikají podrážděním pokožky převážně na zadečku dítěte vlivem mokrého a teplého prostředí ve špinavé pleně. Téměř všechna miminka zažijí nepříjemnou zkušenost s opruzeninou během svých prvních měsíců života. Více než 57% novorozenců trpí jistým druhem opruzenin každé 2 až 3 týdny, což je častější onemocnění než obávané prochladnutí či chřipky. Více než 47% rodičů se obává opruzenin či jiné kožní infekce. Dítě trpící opruzeninou je podrážděné, což se výrazně projevuje i na psychice mladých rodičů.

Jak opruzenině předejít?

? správný výběr plenky je základem úspěchu ? nechejte miminko vesele kopat bez plenky, vzduch pokožce jen prospěje ? měňte znečištěné plenky co nejdříve ? v průběhu noci je zvýšené riziko vzniku opruzenin; pokud dítě již opruzeninou trpí, měňte plenu i během noci ? při čištění, mytí a utírání používejte vatu či jemné papírové čistící ubrousky, které mají povrch speciálně změkčený vrstvičkou krému ? vyvarujte se používání čistících ubrousků s obsahem alkoholu a mýdlům obecně (tyto přípravky mohou mít nepříznivý vliv na vysoušení dětské pokožky)

Více informací se dovíte na www.huggiesclub.cz

PR článek

Váš příspěvek
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.10.02 19:37

Všimla jsem si u svých dětí (3 holky a jeden kluk), že je ještě jeden faktor, který způsobuje opruzení a to i jiných částí těla než jen zadeček - jídlo, které sním (kojení) nebo jí samo dítě. Nyní, kdy se zvyšuje počet potravinových alergií, toto také stojí za trochu pozornosti.
Rozhodně jsem neobjevila, že by jednorázové plenky (běžná maminka) výrazně snížily četnost opruzenin. V obou případech platí, že je třeba dítě kontrolovat. Naopak mám horší zkušenosti v parných letních dnech s jednorázovými plenkami a používali jsme ty nejvíce propagované, nikoli Huggies.

Vložit nový komentář