JAK SE SKIPÍSEK VYKLUBAL

Porod

Milé emimiňačky, S velkou radostí i já „konečně přidávám do zdejšího archivu porodů popis toho svého, ač myslím, že nebyl v ničem až tak vyjímečný, třeba někteří dočtou až do konce :)). Takže jak se náš Skipísek vylodil:

Celé těhotenství jsem měla naprosto bez problémů, pominu-li malou komplikaci s nízko uloženou placentou, zasahující do dolního děložního segmentu, ale i ta se vytáhla a hrozba císaře se zmenšila. Termíny porodu jsem měla od 15.1 do 21.1., který jsem tipovala nejspíše, protože jsem si myslela že vím, kdy byl Skipísek počat. :-O
Okolo Vánoc jsem už začala trochu otékat a i když já jsem si stále připadala fit a pohyblivá, celé moje okolí, návštěvy a známí ( a o Vánocích se vidíte fakt se všema) mě vítali buď zpola zděšeným výkřikem „ Šmankote, to je ale BŘICHO" nebo ještě lépe ( protože pohlaví bylo překvápko i pro nás) výkřikem: „ Teda to bude kráááásná holčička", což v překladu vzhledem k mé osobě nepochybně znamenalo „ ježišimarijá, ty si ale tlustá, voteklá jak ředkev, vošklivá jak noc a ty tři brady jsou děs". Aspoň tak si to jako těhule zaručeně vykládáte, když víte,že holčičky ubírají na kráse :--))
Jak se blížil TP a zintenzivňovaly kontroly u Dr., slyšela jsem stále to samé: „ k porodu se nic nemá, porodní cesty „krásně" uzavřené, hrdlo drží, dlouhé jak týden před výplatou, čípek se nijak nezkracuje, hlavička nenaléhá „ … „ a vůbec, nepřenášelo se u vás v rodině?" . No, přenášelo (mě mamka o 14 dní), takže jsem se děsila i únorového data.
Z vyháněcích metod jsem zkoušela jen pomalu a nenápadně, nechávala jsem si ty „nejzaručenější" na horší časy až bude po termínu. Jediné, co jsem vyčetla na otoky bylo, že paradoxně jim nepomáhá jen ležet nohama hore, ale naopak podpořit krevní oběh nějakým pohybem, takže jsem přidala na kondičním šlapání na rotopedu, teda Orbitracku a místo 5km obden jezdila 8km denně ( patrně naprosto nepublikovatelný obrázek, ale byla jsem sama doma :-D).
Den přede dnem D se ještě nedělo vůbec nic, lítala jsem po městě až do 7 do večera, pak jsme asi do 10 měli návštěvu a pak se mi ale vůbec nechtělo spát, takže do půl jedný v noci jsem si četla stažené rozumy z emimina, knížku a tak ( chyba chyba, chyba, čekaly mě další 4 noci beze spánku). V půl 1 jsem se dokopala do postele, ale už v jednu jsem se probudila s pocitem, že něco je nějak divně a jelikož jsem nevěděla co, rozhodla jsem se pro osvědčený výlet na dabljůsí. Sotva jsem se ovšem zvedla- LUP a praskla mi voda!!! Dobelhala jsem na záchod, za mnou potůček a na záchodě jsem si pořád jen říkala: „ týýý jo, tak je to tady, já se picnu, to snad neni možný„. Jakmile jsem stála, voda netekla, protože logicky jí zašpuntovala hlavička, takže k dalším loužičkám nedocházelo, tak jsem si vytřela co jsem kde nalila :--))) , zavřela ložnici aby se muž nebudil a nezačal panikařit :--)))) a sešla se pozorovat dolů do obýváku. Jenže nic moc se nedělo, voda další žádná, stahy nikde, asi 1× za 20min mě zabolelo břicho, ale to nemohlo být ono. Myšlenku jet hned po odtoku do porodnice jak „se to má“ jsem zavrhla, protože představa, že tam budu 20h čekat na první kontrakci mě děsila a tak jsem se stala nezodpovědnou rodičkou, která zůstala doma.
Jediné, co se dělo bylo, že jsem se potila, klepala jak ratlík a chodila se stále ujišťovat na WC zda něco dalšího neodchází ven :--DDD (nevim co všechno jsem teda čekala). Odcházela mi pomalu hlenová zátka, jinak jsem se cítila přesně jako všechny noci na VŠ před státnicema a velkýma zkouškama, ale teď jsem se nebála, ale nervozita byla úplně stejná. Že nepůjdu spát a neusnu bylo jasný, tak jsem ve 2 v noci začala odstrojovat vánoční stromeček ať pak není doma do března, když byl odstrojený, začala jsem milostivě pakovat tašku do porodnice (ale v duchu jsem si říkala že si jí balim jen pro jistotu KDYBY UZ TO BYLO ONO - fakt nevim, čím jsem myslela) a když byla sbalená i taška, začala jsem psát manželovi po celém domě lístečky co vše je potřeba udělat, kde vyzvednout a zařídit, kde má jaké jídlo a tak KDYBYCH NÁÁÁHODOU skončila v porodnici :-). Stahy byly stále nepravidelné, krom toho, že jsem si z nervů došla asi 4× na záchod se stále nic podstatného nedělo a tak jsem po čtvrté ráno začala žehlit manželovi košile aby měl kdyžtak zásoby. To už stahy sílily, ale výborně mi pomáhalo opřít se vždy o žehlící prkno a vydýchat to. Úderem šesté jak začalo Dobré ráno s ČT jsem díky okénku s časem na obrazovce začala pro jistotu i zapisovat a zjistila, že jsou pravidelné, nejprve po 8, pak po 6min.
Na interval po třech min přešly bez varování rovnou z těch šesti !! To už bylo jasný (i mě, he he) , že pojedeme, ale čekala jsem až se manžel vzbudí. (mobil jsem nechala v ložnici a nemohla ani konzultovat s kamarádkama zkušenýma rodičkama co mi radí) .Ten vstal ve čtvrt na osm a při pohledu na mě, na rozvěšené košile po obýváku, cestovní brašnu na gauči a holý stromeček se jen zeptal zda se děje něco o čem neví :--)). Tak jsem mu řekla, že V POKLIDU ( zdůrazněno) vyjedeme. V poklidu v mé představě znamenalo, že teď se ještě vysprchuju, oholím, umyju si hlavu, nasnídám se, namaluju ( musim se Skipískovi líbit, ne??) a pak hurá směr porodnice. Manžel si to ale přebral po svém, na chvilinku zmizel a zjevil se za 8min v bundě a kulichu se sbalenou svojí taškou, umytej a oznamoval mi, že auto je nastartovaný :--))) No chlap, no … Dalo mi práci ubrzdit ho aspoň na to holení, zbylé z naplánovaných činností jsem moc nestihla.
Okolo půl 9 jsme vyjeli do porodnice, kde mě hned před devátou napli na monitor, ale byli strašně v pohodě, mě se zdálo že se tváří nedůvěřivě, protože jsem jim přišla nějak moc fit :--))). Papírování na příjmu je opravdu opruz a zbytečný, 99% těch údajů jsem měla v dokladech, těhu průkazce nebo jinde a to jsem jim vše dala. Ještě že v naší porodnici mohl být manžel naprosto u všeho, takže seděl vedle mě u monitoru a doplňoval když jsem přestávala mluvit :--)) a hýkala. Dotaz který mě složil byl při rodinné anamnéze -žádnou z chorob o které se zajímaly neměl můj otec, takže se mě z ničeho nic zeptali" A co váš otec - ŽIJE???„. … no nic.
Manžel brzy pochopil princip monitoru a s uspokojením konstatoval, že v době, kdy čísla kontrakcí lítala nahoru se zrovna opravdu kroutim, takže nesimuluju :--)). Následně se pak bavil tím, že jakmile cifra kontrakcí překročila desítku oznamoval mi, že „už to na mě jde“ , za což jsem mu byla opravdu vděčná, jinak bych to nepoznala :--)))))))) a jakmile to šlo přes dvacítku fandil „vydrž, jde do tuhýho".
K pobavení celé sesterny došlo v okamžiku, kdy přišlo na papír se jmény, dosud prázdný. To se sestřičkám moc nelíbilo, tak ho dali manželovi ať tam něco napíšem, Manžel s pohledem na křivku kontrakcí namířil ke mě a vidouc, že to jde akorát od desíti nahoru udeřil:" Tak CO: Rudolf nebo Cyprián???" Celá sesterna strnula :--))) a jedna ze sestřiček se ho odvážila malinko pokárat , že teda je trochu hustej :--)) a jde na mě v největší kontrakci. To, že máme Matyáška, mnou vysněné jméno pro chlapečka je nakonec ale manželova zásluha a jsem mu moc a moc vděčná že to tam napsal, že to dneska vyslovuje s hrdostí a láskou, protože já v tu chvíli souhlasila naprosto se vším, jen kdyby mě už odpojili z polohy ležmo a z těch pásů. Navíc jsem byla přesvědčená o holčičce, takže jediné nad čím jsem trochu smlouvala bylo pak to holčičí. Stejně jsem se až na sále ptala co tam teda doopravdy máme za jména.
Po monitoru mě přišla vyšetřit službumající doktorka, taková statná ženština, ale strašně milá ( nevim proč, ale v mých představách mě vždycky rodil chlap) a její verdikt byl: „Krásnýýý to TAM máme, udělala jste doma veliký kus práce". Málem jsem začala propadat euforii, když mě dorazila větou …" takže když to dobře půjde, tak DNESKA porodíme". „Cožeeee????" chtělo se mi křičet. „Jak jako DNESKA?" … Jak jako „když to půjde" ?????. Vždyť mi rupla voda už v jednu v noci, stahy mám po dvou a půl min, je ráno, tak KDY JINDY když né dneska ?????
Bohužel, na kolik jsem otevřená mi neřekla , na „přípravu" a klistýr mě neodeslala s tím, že je ještě brzo (to mě taky dorazilo) a odešla a já si začala představovat zbytek dne v tomto stavu a někdy k půlnoci mooožná vysvobození. Pak jsem ještě dostala nezbytné pokárání zda nevím, že po odtoku vody se má jet HNED a proč jsem byla tak dlouho doma. Po krátké úvaze zda jim mám sdělit „ protože manžel neměl dost košil" jsem ze sebe po 4 letech na emiminu a absolvování kurzu udělala radši úplnou hlupku a řekla jsem že „ v kurzu nám říkali, že se má jet né po prasknutí, ale až po odtoku a mě ještě všechna neodtekla, protože stále ještě odtéká, takže jedu včas" . :--)))) No, nezbaštili mi to, ale zpětně díky za každou hodinu a minutu doma, bylo to v pohodě a měla jsem se tam čím zaměstnat a nemyslela jen na kontrakce jako pak v porodnici. Šli jsme se ubytovat na nadstandard a nabídli nám trávit první dobu porodní ve vaně, tak jsme se odebrali do místnosti s vanou, masážní sprchou a všemi pomůckami, kde nás nikdo nerušil a kde chtěl můj drahý manžel „rozbalit" všechny dovednosti z kurzu. Nutno podotknout, že z úlevových metod si pamatoval všechny, ale na mě fakt neplatilo nic :--)) Bolesti jsem měla rovnou do břicha, ne křížové, takže mi nebyla dvakrát příjemná ani vana, ani sprcha, natož pak masáže zad. Do napuštěné vany jsem po přemlouvání teda vlezla, ale to, že jsem v ní setrvala bylo spíš dílem mé neschopnosti vynořit se v kontrakcích s tělem velryby zpět na souš :--)) než důkazem toho, že mi to ulevuje od bolesti. A taky se mi začínalo chtít dost spát (jo, to žehlení…). Mezi kontrakcema jsem se snažila přijít na způsob, jak se aspoň na čtvrt hodiny zbavit manžela … já vím, zní to asi děsně, ale u nás byla jeho účast u porodu výsledkem toho, že samozřejmě má jako otec plné právo být u zrození svého potomka, nikoliv však výsledkem mého přání že mě někdo bude ovívat a držet za ruku a jelikož jsem fakt DIVNÁ, bohužel se mi to potvrdilo, já prostě chtěla být SAMA, funět a křičet si kdybych chtěla a to jsem před manželem nechtěla.
Takže náš dialog vypadal asi takto:
Manžel: „ tak zkusíme namasírovat záda??„
Já: „ A nechceš kafe z automatu na chodbě?“
Manžel: „ Tak já donesu ten krém"
Já: „ A taky mince" :--))
Při další kontrakci jsem před masírující rukou uhla takovym obloukem,že se málem vylila půlka vany. Prostě nepříjemné maximálně.
Tak manžel zkusil nanovo že teda mě bude nějak držet že se do něj zavěsím jak nás v kurzu učili, já mu na oplátku nabídla zda si nechce jít ven číst nástěnky o narozených dětech a tak furt dokola. Nepovolil a byl tam celou dobu, jediná finta se mi podařila vyhnat ho pro fitloptu, ale byl zpátky takovým fofrem, že jsem měla k dobru jen jednu K. :--)) . Z balonu jsem měla hrůzu už v těhu a nikdy ho nepoužila (divná a exot k tomu, já vím) , na těhukurzech jsem se na tom bála i sedět, takže není divu , že teď mi stačila dvě zhoupnutí a myslela jsem, že se mi rozskočí pánev a roztrhne spodek a balon letěl do kouta. Únava mě dostihovala a tak jsem si neprozřetelně v jednu chvíli lehla na lůžko u vany. Vleže byla kontrakce ještě asi 3× horší, navíc jsem pochopila že vstát nebude jen tak a co čert nechtěl,do toho se přihrnula PA a hned na mě: „ A já vás jdu zrovna vyšetřit a vy jste takhle hezky nachystaná …" a HRÁB, zajela mi v kontrakci rukou TAM snad až po loket :--)).Jinak to byla taková mlaďounká křehká dívčina, ale kde je tohle učej, to nevim :--)). To bylo po jedenácté a ona v tu chvíli k mému velkému překvapení namísto „Tak večer to bude" povídá: „ No ale vám to krásně jde. Tak uklidíme sál po předchozí mamince a rovnou si tam přejdete".
Byla jsem tak šoku, že jsem jí odpustila i to hrabání, ale vynahradila si to později, protože na sále si hrabaly na střídačku s doktorkou snad nonstop :--))). Doba než sál uklidili a mohla jsem si tam přejít, čti přeplazit se už byla docela drsná, protože se konečně dostavil pocit na tlačení. Psí dýchání mi bylo blbé v kurzech praktikovat tzv. „na sucho" a cvičit doma už tuplem, (manželovo blbé poznámky že mu přitom můžu i olizovat ruku či aportovat klacíky) ale věřte, že vám fakt půjde samo bez nácviku, bez něj to nejde a když se nesmí tlačit je to jediná možnost. Neustále jsem se dožadovala toho klistýru, kdysi mé největší noční můry, ale vůbec mi ho nedali, najednou na něj prý bylo už pozdě a mohla bych jim prý porodit na WC (aspoň by bylo co vyprávět, že?)
Na sále mi napolohovali křeslo a jak jsem zaznamenala manžela navlíkli do slušivého doktorského. Mezi nohama se mi oblíkala paní doktorka, přišlo mi, že jak na jatka :--)) (rukavice, gumovou zástěru) a nebyla jsem tak daleko od pravdy :--)) Všichni se nás pořád ptali co to bude a z odpovědi že opravdu nevíme byli celkem překvapeni. Asi je takových párů málo??
Přitlačovat mi dovolili skoro hned, ale když šlo do tuhýho, tj na tlačení na plný pecky, nepostoupila jsem první tři kontrakce asi nikam, protože jsem se málo nadechovala. Potřebovala jsem se nadejchnout pusou, ale v té jsem i přes neustálé pití od manžela měla tak sucho, že se mi po nádechu pusou hned obracel žaludek, takže nic moc. Pamatuju si, že jsem už pak celou dobu měla zavřený oči a snažila se schodit PA ruku z mého břicha ( neúspěšně) a to jí tam měla jen lehce položenou aby cítila přicházející kontrakci a odepnout si z břicha sondy monitoru, což se mi taky nepovedlo :--))). (PA, Dr a manžel mě vždycky přeprali, že se ale nestydí, tři na jednoho ??!!!) Dr. mě neustále povzbuzovala že už vidí hlavičku, že bude mít blond vlásky ( což mimochodem fakt netrefila, takže bůhví co viděla) a že když přitlačím víc, že už nezaleze, pak že už je třetina hlavičky venku a že už to zvládnu a já s těma zavřenýma očima všem opanovala jako „není venku" „nevidíte" , „nezvládnu" a na manžela obyčejně „ kecáš" :--))). Když mi pak Dr oznámila že ¾ mám za sebou zuřivě jsem jí sprdla že „to řiká manžel na kolech taky a to jsme vždycky teprv před nejhorším kopcem". Moc nechápala :--)))))
Paní doktorka se ještě snažila rozmasírovat mi hráz ( doma jsem taky masírovala), ale ta se začala trochu sama trhat, takže mě začala přesvědčovat, že když malinko střihne, bude miminko na jedno zatlačení venku a že je to lepší než se roztrhnout ke konečníku. Pro mě byl ale nástřih noční můrou, tak jsem jí tam mezi kontrakcema se zavřenýma očima dušovala, že udělám VŠECHNO co bude chtít když mě nešmikne :--))), myslim, že jsem musela být něco jako malý děti před čertem a Mikulášem. Než jsme se dohandrkovaly, přišla další kontrakce, zapřela jsem se o všechno co bylo po ruce a pod nohama, cítila jsem střihnutí a pak …uff!!! Pak opravdu na jedno zatlačení vyletěl náš Matyášek ven , jenže já se zavřenýma očima odmítala věřit, že už je to ono, já trubka si myslela, že to jsem se opravdu nějak roztrhla celá včetně pánevní kosti, popř. úplně vejpůl (nohy a trup zvlášť) a už mě nedají dohromady. V tu chvíli jsem ale slyšela : „„A je to kluk""a zprava do ucha manžela jak nadšeně opakuje „je to kluk, je to kluk, tak se podívej“. A já pořád se zavřenýma očima na to jen: „„To neni možný, že kluk"", natolik jsem byla z těch předpovědí holčičky sama přesvědčená že pindíka „to“ mít nemůže, ale manžel to korunoval prohlášením: „ No tak se podívej, že HO má„.
A tak jsem konečně otevřela oči, uslyšela našeho Matyáška, kterej decentně a trochu vyjeveně natahoval jakože odkud kam ho to vyrvali a už jsem ho měla na bříšku, ulepenýho od mázku, ale naprosto dokonalýho, zlato moje malinkatý, hned jsme si padli do oka, nebyl vůbec pomačkanej, jen měl trochu fialový nožky a ručičky a protože lezl ťunťa nikoliv obličejem dolu, ale čumáčkem nahoru jako hvězdář, trochu mu ty porodní cesty otlačily hlavičku, ale navečer už jí měl lepší a druhý den to skoro nebylo poznat. V tu chvíli jsem chtěla všechny ze sálu vyhodit a potulit si ho a už ho nepustit, kulíška malýho bezbrannýho, klepala jsem se jak blázen a nechtěla věřit tomu, že už ho tu fakt máme, že se TOHLE vylouplo ze mě, že má všechny končetiny co má mít … ale sestřička hned zkoušela jestli se přisaje a protože na sále bylo oproti bříšku přece jen chladněji, rozklepala se mu místo sání bradička zimou, tak ho honem zabalili a nesli do předehřátého boxu a na vážení s tím že manžel může jít s nimi. Ten mi ještě dvakrát zřetelně zopakoval: Máme chlapečka!!! ( zářil jak sluníčko, svítily mi oči jak malýmu děcku - nebo se mu leskly??) a nechal mě v mym mumlání „to neni možný“ napospas doktorce „řeznici", porodu placenty a šití. Placenta vyšla hned na další kontrakci ani jsem netlačila a naprosto nechápu jak je to zařízený, že ty kontrakce hned přestanou, já tomu nechtěla věřit a pořád čekala na další a další, ještě při šití jsem si říkala „TEĎ přijde, TEĎ přijde" až mě paní doktorka upozornila, že jestli ještě chvíli budu prodýchávat neexistující NIC, trochu se hyperventiluju a dobře mi tak . Oproti všemu vyčtenému z internetu a knih,šití naštěstí opravdu nebolelo, počkala až zabere injekce a necítila jsem nic než tahy, ale v šílený křeči čekala až to začne. Hysterka, no.. Horší bylo, že ztráta krve byla nějak nečekaně o dost větší než se čekalo, první „dopich" do žíly následoval hned na sále a to, co jsem si myslela že je plodová voda, to se ze mě dovylévala krev. Brrrr. Takže jsem pak několikrát vytřela v pokoji a ve sprše vlastním tělem když mě nutili vstávat a přesvědčovali mě, že to, že se mi točí hlava se mi jen zdá, ale druhý den už jsem byla „jako rybička".
Jakmile mě převezli na pokoj, přijel manžel s chlapečkem, ještě neumytého a nahatého mi ho dali na 2 poporodní hodinky do postele přitulit pod peřinku, manžel posílal smsky jak divej a já snad ani nebyla schopná jak jsem na něj pořád zírala.

V porodnici nás toho čekalo ještě hodně zajímavého, Skipísek nebyl flegmatik a pohodář jen v bříšku, ale i na suchu mu nejlíp bylo „spavmo" a spal a spal a spal a nechápal proč má sosat nějaký mlezivo, když to neni mlíko a nejde mu to tam samo jako z placenty a tak.
A ty 4 noci co jsem nespala-první žehlící, druhou po porodu , to jste v takové euforii že to nejde, třetí noc mi přivezli na pokoj holčinu v kontrakcích a „rodilo" se celou noc, navíc jsem pořád hlídala zda malej spí a dýchá a čtvrtou noc ho konečně přešla spavá a přišla žravá, ale moje mlíčko ještě nebylo v potřebné kvalitě, takže bořil nemocnici, jezdili jsme nonstop po chodbách, kde vydržel hodiny pozorovat světýlka a nespali a nespali …a už to asi nikdy nenaspíme :--)))
Teď už 20 dní válčíme doma a vše se učíme. Dávno je zapomenuto všechno trápení okolo prvního nezdařeného těhotenství, počkat si na tenhle pokládek stálo za to. Ještě jsem teda nevyslovila větu že klidně i druhý dítě, ale co se týče porodu, tak těch pár hodin bolesti ať se vám zdá jakákoliv za to opravdu stojí a je to NIC NIC NIC oproti té odměně na konci, protože je to neskutečný co v tom bříšku umíme vypěstovat, čímž se řadím mezi ty, které první dva dny na miminko jen zíraly jak je dokonalý, ty prstíky, ten nosánek, ty ouška …atd. Ani asi nemusím psát,že byl bezkonkurenčně nejhezčí v porodnici :--))
Shrnuto podtrženo odvedl Matýsek při evakuaci myslím celkem dobrou práci, těch pár h doma bylo v pohodě a v porodnici od devíti ráno a po dvanácté jsem už tlačila a 12:50 se narodil.

Narození našeho chlapečka byl dárek, na který jsme čekali skoro celý rok.
Obsah je ovšem ještě mnohem víc vzrušující, dokonalejší a úžasnější než jsme kdy jen snili.
Chodili jsme na kurzy, po stránce teorie jsme byli připraveni.
A přesto- držet „skutečnost" pevně v náručí probouzí v srdci největší úžas.
Jsme trošku nervozní, trošku zmatení, úplně nezkušení, ale šťastní.
Vykročili jsme na dlouhou cestu objevování, jsme ve stejném domě, všechno kolem je stejné, ale přesto už nic nebude jako dřív.
Od této chvíli bude vždy mít „něco" přednost, ať se bude dít cokoliv, ať budeme kdekoliv,v koutku duše se budeme vždy zabývat ještě i něčím jiným… Podstata života se posunula … leží v mé náruči.

Claudie a Matyáš 20denní

FOTO V GALERCE :-)

A JEŠTĚ JEDNO… :-)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 31.01.06 17:18

Claudie,

sice jsem Ti už psala SZ, ale napíšu to i tady ! Strašně moc Ti ze srdce gratuluji k narození tak kouzelného chlapečka. Je prostě dokonalý, užasný a sladký !
Malému přeji do života jen to nej, hlavně hodně zdraví a aby Vám dělal samou radost :-) Však si to stěstí zasloužíš ! :-)

Malému posílám pusinku !

Pa kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 31.01.06 17:35

Claudie,
nejdřív ti chci pogratulovat dodatečně k narození Matyáška.
No a fakt jsi to napsala skvěle! Chvíli jsem se tu u popisu klátila smíchy, ale většinou mam slzy v očích, to dojetí, vzpomínky…
Přeji vám, celé rodince, aby vám vše klapalo, abyste nezlobili Matyáška a on vás, aby vám dělal jen samou radost a aby se dočkal i toho sourozence:)
Gabča a Bára od PSTM

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 31.01.06 17:47

Teda Claudie,cetla jsem to jednim dechem.Uzasne napsany,strasne moc gratuluju,Matyasek je nadherny.Ja uz se take nemuzu dockat,ale jeste musim vydrzet.
Pa Lucici 32tt

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 31.01.06 17:51

Claudie, velikááánskáááá gratulace k Matyáškovi, ať jste zdravý a ať V8m krásně roste. Porod jsi popsala úžasně, chvílemi se mi chtělo smát a chvílemi brečet a moc jsem vzpomínala na svůj porod Julinky.

Peťula a Julča 5 týdnů a 1 den

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 31.01.06 17:52

Mooooov krasny!!!! Je to hrozne nezne,vtipne a hlavne ze zivota......za nic jineho bych tento zazitek nevymenila:))
Krasne si jeden druheho uzivejte!

pa

Arka 20tt a Šimonek 28mesicu

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 31.01.06 18:01

Moc gratulujeme k narozeni skoro presne o dva roky mladsiho Matyaska, nez je ten nas:) Moc hezky jsi to popsala, vsechno se mi to vratilo a nemuzu se dockat repete:) Prejeme hodne sil a nervu a vseho, co jeste budete potrebovat. Uzivejte si!
Lenka&Matyas (*8.1.04)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 31.01.06 18:11

Ahoj.

gratuluju k narození Matyáška, je fakt nádhernej :)
a hlavně díky za tenhle popis porodu.
Bráno s nadhledem, vtipný, super a hrozně mě to uklidnilo :), jelikož to mám za pár :):)
Jo a když mi odteče plodová voda a nebudu mít bolesti, asi se ze mě stane taky nezodpovědná rodička, protože do nemocnice opravdu chvátat nebudu :), jsem ochotná do poslední chvíle tvrdit, že mi vlastně nic není..

Jarka a Nikolka 39tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 31.01.06 18:29

Ahoj Claudie :-)
to je tááák krásně napsaný, že se mi hrnou slzičky do očí!! Moc hezky jsi vykulení Matyáška popsala, začala jsem číst a nemohla přestat:-). Tatínek má teda výdrž, že se nehnul pomale ani na krok. Já doufám, že se s manžílkem taky dočkáme, čekáme mimi na druhý pokus, a to překvapení na konci bych chtěla taky zažít, prostě otázky, co to bude, mi přijdou nepodstatné. Hlavně aby bylo zdravé!
Přeji Tobě a celé rodince spoustu zdravíčka, ať se Matyáškovi na světě líbí!

Dolfinka 15tt z Těšitelek

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 31.01.06 18:36

Claudie,
moc gratuluju a teda smekám před tebou. Napsaný je to úúúúžasně, chvílema smích, chvílema jsem měla zatajený dech. Mě to čeká každou chvíli, takže jsem opravdu hltala každé tvé slovo. Přeju celé Vaší rodince hodně štěstí!!!!!!

Daniela, 40tt

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 18:41

Claudie,

jednim dechem jsem si precetla tvuj porod, cekala jsem, ze se neco podobneho tady objevi a hura, zrovna dneska!!!!:-)))) Hodne jsem se zasmala a taky zavzpominala … preci jenom se neco podobneho odehravalo pred 3mi lety i u nas … i kdyz ja byla srabik a do porodnice jela za hodku a kousek po odtoku vody … nakonec jsem dobre udelala, nebot za jakmile se objevily kontrakce po 5ti minutach (a ty prisli za 2h po prijezdu do porodnice) zcela bez varovani bez predchozich kontrakci, zacalo mi byt docela spatne i od zaludku a hodila jsem to tam … sestricka byla moc hodna a poradila jak dychat, at se tomu opet vyhnu a fakt mela pravdu … ja bych tu noc doma asi neprezila:-)))) Taky jsem to mela o kus rychlejsi, na druhou stranu jsem nestihla uklidit ani nic vyzehlit, jsi proste dokonala!!!!!:-)

Matyasek je naprosto dokonale mimi, k sezrani … kdyby jste ho chteli nahodou reklamovat, muzete u mne … vratim vam penize a Skipiska si necham!:-))))

JEste jednou obr gratulace a at Matyaska ta stastna hvezdicka provazi celym jeho zivotem a dela vam rodicum jenom samou radost!

dojaty Sulanek a Nika chtejici nejake zive miminko doma

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 31.01.06 18:46

Kačko, díky, SZ už jsem taky četla a pevně doufám, že co NEJDŘÍV už na Tebe taky dojde a uvidíš, že pak to bude stát za to!!!! :--))
A útržky o přípravách svatby se samozřejmě u PSTM snažím vychytat abych byla v obraze :--))
Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 31.01.06 18:47

Šulánku, jdeš na to hezky, ale jedním slovem: NEDAM !!!!!!! :--))))))))
 C.

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 31.01.06 18:53

Ahoj Jarko,
díky moc a u Tebe mám pocit, že až to přijde, budeš zrovna v plném pracovním vytížení jako ostatně kterýkoliv jiný den, budeš muset dodělat spoustu věcí v kanceláři, na krámě, z eshopu i jinde a když do porodnice dorazíš za 3dny, bude to tak akorát :--)) Škoda že jsem na konci těhu byla bez netu, psala jsem si obr maxi dlouhý seznam co si u tebe vše objednám a pak z toho sešlo a musela jsem to ponakupovat jinde.

Jinak abych tady nepodávala návody jak být hazardér, tak zcela vážně:
RIZIKO PO ODTOKu VODY :
Je dvojí: první zavlečení infekce do porodních cest - i mě pak brali během toho co mě kárali krev aby zjistili zda jí nemám-infekci
Druhé- do pochvy se při odtoku vyklene část pupečníku, nijak to nepoznáte, ale on je tím uskříplý, snižuje se průtok v něm a miminko se dusí. Píšu to laicky, ale tato dvě rizika jsou a věděla jsem o nich.

Dolfinko- vždyť my se známe z diskuze. Gratuluji k 15tt, to už jsi za vodou !!!!

Claudie

 
Kocca
Kecalka 267 příspěvků 31.01.06 18:55

Gratuluji k narození Matyáška. Porod je hrozně moc pěkně napsaný, aji jsem se u toho pořádně zasmála , ale i ukápla nějaká ta slzička. Už se móc těším na svůj porod. Doufám, že to bude pohodička.
Zdraví Kocca a Anetka 36tt.

 
Bramborka
Kecalka 368 příspěvků 31.01.06 19:09

Ahoj Claudie.
Moc hezky jsi napsala, jak Skipísek přišel na svět a ten závěr…i slzička mi ukápla:-).
Přeji Tobě i celé rodince jen samou radost.
My se už taky snad brzo dočkáme našeho pidižvíka. Jsem moc zvědavá, jak to u nás proběhne.
Bramborka + pidi(žvice) 37+5tt

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 31.01.06 20:31

Claudie,
nedá se nic dělat, musím ti ještě jednou moc moc moc pogratulovat!!!! Povedl se vám moc krásný synáček :o)))))

Když jsem viděla, že vyšel tvůj článek, čekala jsem, že se mi budou při jeho čtení koulet po tvářích slzy jako hrachy dojetím… A místo toho jsem u pasáže s aportováním klacíků vyprskla smíchy… No a ono to dojetí přišlo úplně na konci :o))) Moc krásně mluvíš o svém zlatíčku…
S Vojtou jsme teď strašně šťastni, ale přesto doufám, že i já budu moct jednou sepsat tak nádherný článek…

Tak ještě jednou hodně štěstí a zdraví do života, který Matyáška čeká!!!!

Dadla a Vojta (předevčírem 5 měsíců :o))))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 20:38

Skoda, ale zkusit se to muselo:-)))

Sulda

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 31.01.06 20:56

Claudie-naprosto perfektní popísek narození Matyáška. Ještě teď bulím, protože to není tak dávno, co se narodil náš chlapeček :o) Doufám, že druhé miminko už nebude muset jít císařem a že si to „vychutnám“ s přítelem na sále :o)

Klára /ze Zimňátek/

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 31.01.06 21:21

Ahoj Claudie,

moc moc gratuluji k narození Matyáška. Jistě pro vás porod byl nezapomenutelnou záležitostí a prvním společným zážitkem vás tří… Moc pěkně si to popsala. Hodně štěstí vám všem a především vaší „skutečnosti“ :)

Mirka + Karolínka (červenčátka)

PS: jaké jméno by dostala holčička? Buď si to neprozradila, nebo jsem tele a uteklo mi to :) Mimochodem, „Matyáš“ bylo i naším jménem, pokud by se narodil chlapeček. No tentokrát to u nás byla holčička - Karolínka :) Tak třeba příště…

 
andela  31.01.06 21:34

Claudie, moc krásně jsi to napsala. a nejhezčí je ten konec .. . . i mě leží v postýlce malinkatý štěstíčko …a porod. . . na bolest se rychle zapomene, když vidite ten uzlíček, toho dokonalého pidi človíčka. A jak píšeš ty, i já do tohopůjdu znova.
Přeju vám moc šťěstí a lásky a radosti a co nejméně starostí.
Andělka a Jaroušek 20 dní

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 31.01.06 21:46

Claudie,
nádherně jsi to popsala, slzím tady jaký je to zázrak…
I když to není holčička, jak jsi doufala a jak je mezi zebřičkama teď zvykem :-), tak je to roztomilý sluníčko.
Ještě jednou vám přeju moc štěstí a hlavně samou radost.

Adka a Viktorka

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 31.01.06 21:47

Ahojky Claudie,

nejprve obrovská gratulace k narození nádherného syna Matyáška!!! :o))

Deníček je úžasně napsaný!!! Zamáčkla jsem slzy smíchu i takové ty slzy citovky, které se mi od porodu naší dcery derou do očí vždy, když slyším nějakou maminku mluvit o jejím vlastním porodu a o „posunuté podstatě našeho života…“. Naprosto souhlasím s Tvými výroky, že ten „dáreček“, na který jsme čekali, stál za to a nikdy bychom nepochopili tu obrovskou sílu rodičovské lásky, kdybychom se na tuhle „cestu na dlouhou trať“ nevydali. Pánbůh zaplať, že jsme se rozhodli to vyzkoušet. :o)

Jarka a Domi (15měs.) z Listopadek

 
Missorka  31.01.06 21:52

Claudie,

ty mi teda dáváš!!! :-)

Z mého pohledu je to bezkonkurenčně nejlepší popis porodu, jaký jsem na emimi četla a latka je tím pádem hodně vysoko… ;-)

A až mě mrazilo, jak to bylo u nás podobný, nástěnky z chodby si pamatuju přesně, stejně jako nemohoucnost vylézt z vany, stejně jako strach, že mě muž opustí protože zjistí, že jsem nesnesitelná a nedá se se mnou žít (naštěstí mohl aspon zapínat a vypínat větrák, sahat na mě fakt nemohl…), a dokonce si pamatuju i velmi mladou a krásnou PA s podobně „krutým“ zacházením… :-)

Moc štěstí!

Peta a spol.

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 31.01.06 22:10

Claudinko moc moc moc gratuluju k narození nádherného Matyáška (mimochodem taky mé vysněné jméno:o). MOje holčička má už dva měsíce a já na ni koukám stejně jako první den. Každý den mě na ni něco udivuje a je to to nejnádhernější, co jsi příroda mohla pro ženy přichystat. NIkdy bych nechtěla být chlap!!!, protože ten má tak omezený a ochuzený život, až je mi jich líto.
Moc si to s MAtýskem užívej a těš se z každéh dne! Počkej až se na tebe poprvé vědomě usměje:o) TO je kráááása! Vlastně každý den je krásný. Mějte se moc krásně
Vendelina ze zebřiček

 
Siska
Kecalka 455 příspěvků 31.01.06 22:21

Claudie-
sice trochu opožděně,ale přřesto moc gratuluji.
U článku jsem se usmívala od začátku až do konce a připomínala si své těhotenství.Až do 30tt jsme nevěděli,co to bude.Všichni mě přesvědčovali,že vypadám na holčičku.:-((Tudíž jsem z toho byla pěkně otrávená)ne z holčičky,ale z ošklivosti,o­toků…)Když ve 30tt pan doktor objevil pytlíka,začala jsem ho ujišťovat,že se určitě spletl.:-))No,nedal se a po všech problémech v těhu i před ním máme 2.kluka-Ondráška(10.10­.2005kuriozně v10.10.hod.)-viděla jsem,že Zet neustále udržuje seznámek,tak údaje pro doplnění.
Přeji všem těšitelkám,ať jsou všechny tak spokojené jako já,Claudie a spol.....

Siska(Matěj12/02+On­dřej10/05)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 31.01.06 22:32

Claudie,

živě jsi pamatuju, když jsi líčila, že jsi konečně těhu… a už máte kloučka doma!! Je nádherný, dívala jsem se právě na fotky!!

Užívejte si chvíle s čerstvým miminkem, vyroste vám, než se nadějete!! Ty hodně odpočívej - jak jen to půjde a kdybys něco potřebovala, napiš!!

Alice, Verunka a Kubíček (už 20 měsíční)

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 31.01.06 22:55

Teda klobouk dolů,
Matyášek musí být strašně hodné dítě, když tě nechal napsat tak dlouhý a krásný deníček.
Ukápla mi i slza na klávesnici, musí to být nádhera mít u sebe ten nejkrásnější dáreček.

Přeji vám moc zdráví a lásky Kati

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 31.01.06 23:22

Božínku, to se tak krásně četlo a tu lásku, co má Tvůj chlapeček okolo sebe, tu cítím z každé řádky a to je na tom krásné!!! Víš, to jak jsi psala, že nic už není stejné a jako předtím, to je pravda, já to zažila u všech čtyř holčiček…Vesmír se změní, přeji vám všem hodně štěstí a zdraví a ať vám to vydrží!!!

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.01.06 23:29

Milá Claudie,

to je krááááááása … a tak úžasně napsáno, že jsem se nechtěla dočíst konce :o)
Prostě jsem chtěla o tom všem číst a číst a číst a tetelit se z toho tvého štěstí do nekonečna !!!

Ale každé těhotenství má svůj konec (teda doufám, momentálně jsem ve stádiu, kdy mám pocit, že dosáhnu jen jednoho - a to vstupu do Guinesovy knihy rekordů s nejdéle trvajícím těhotenstvím) a ty jsi to ukončila supr dupr porodem a co vás čeká s Matyáškem teď, už sama víš, že je něco co začne a nikdy neskončí - láskou nabitá cesta životem, lemovaná starostmi i radostmi rodičovství a já vám přeju, ať si jí do poslední kapky vychutnáte. Samozřejmě přeju, ať těch starostí je co nejméně !!!

Mám konečně příležitost ti pogratulovat k narození krásného syna (nad fotkama jsem zmrzla skoro půl hodiny a achichojovala a achichichiovala).

Přeju tobě i Matyáškovi spoustu zdravíčka.
Ať je vám spolu mooooc krásně !

Ed xxxxxxxxxxxx

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 01.02.06 09:09

CLAUDIE-nic krásnějšího jsem snad v životě nečetla…směju se a brečím zároveň.....
Ať se Matýskovi v životě daří a nosí vám jen samou radost.

YASMIN+Kubíček

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 01.02.06 09:14

Ahoj Claudie,

Tak to je bomba! Nejprve bych Ti chtěla popřát vše nej k narození Matyáška, přesně jak jsi psala, život se tím otočil o 180° a došlo v něm k tomu velikánskému naplnění, že se to nedá ani popsat.
Napsala jsi to úžasně. V některých pasážích jako kdybys mi mluvila z duše. Já jsem taky nemohla dost dobře vysvětlit muži, že jsem sice strašně ráda, že ho tam mám, ale když chcípám bolestí, tak ať na mě PROBOHA NASAHÁ))). No prostě, taky to s náma nemají jednoduché. Když jsme se o tom spolu bavili, tak říkal, že pro byl něj hrozný pocit bezmocnosti a zbytečnosti, že mi nemůže ale vůbec nijak pomoct.

Andrea2 s Eliškou (7m)

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.02.06 09:44

Ahoj Claudie,

Tvůj popis porodu nemá chybu :-). Svůj sloh je bezkonkurenční.

Přeji hodně udraví a štěstí celé vaší rodince. Věřím, že se za nějaký čas rozhodneš ještě pro jednoho drobečka :-).

Lostris

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 01.02.06 09:56

Ahoj Claudie,
musím konstatovat, že je to nejlepší popis porodu, který jsem četla! Každopádně moc, moc ti gratuluju k Matyáškovi - přesně vím co cítíš - náš Tobiášek je také „druhý pokus“ a je naše největší štěstí! (mimochodem nar. také 10.1.06 a byl velké překvapení - všichni mi tvrdili, že to bude holka :-))

Gaabina a Tobiášek

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 01.02.06 11:33

Claudie,
prvne moc blahopreju k Matyaskovi, preju vam hodne zdravi a pohody. Je to krasne napsane, takze jsi rozehnala moji nervozitu a uz se hrozne tesim na svuj zazitek.
Bohunka 39tt

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 01.02.06 11:40

Holky, DĚKUJU MOC za milá slovíčka, gratulace a jsem ráda, že jste některé cítily věci u porodu tak jako já :--))

Bezkonkurenčně NEJ popisy jsou tu ale jinde a určitě to není tento, viz. porod ED, popis od Missorky a jiné a jiné.

DADLO - zírám že už je Vojtíškovi 5m !!!! Určitě se Vám ta sestřička pro něj podaří, teď máš ty mateřské hormony pěkně nastartované a půjde to jak po másle. Já čtu Matýsky jak můžu, tak vím, jaké teď máte krom všech ostatních diagnoz trápení s AE a držím Vám moc palečky !!!!

Mirka V - zdravím všechny z červenčátek!!! Holčička by byla Anna nebo Verunka a já nevím, co tam nakonec napsal !!!????

Missorko - taky mě zatím neopustil, ale když jsem viděla svou jedinou fotku z vany, tak se tomu fakt divim!!! ;-)

KATI - hodný je přes den a řádí v noci, proto je to tak dlouhé

ED - „bezkonkureční“ patří k Tvému porodu. A jistě už se dočkáš každým dnem!!! Děkuju za krásné přáníčko!!

GAABI - zdravíme sourozenečka Tobiáše, kamarádka mi psala ještě do porodnice že mám v zimňátkách dvě stejně narozená miminka.
Jo a jinak, že je to chlapíček a né holčička mi vůůůbec neva, skoro ba právě naopak, ale to mezi nožičkama je mezi tím vším fakt nepodstatné.

Claudie

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 01.02.06 11:44

Ahoj Claudie,
ja vím, že nepíšu nic nového, ale opravdu jsem se pobavila a nakonec rozbrečela, což se mi zas tak často nestává. Můj smysl života pobrukává vedle a jsem z něj opravdu pořád ještě „vedle“. Pamatuju si tvůj popis strachu o Matyáška na začátku těhotenství, měla jsem stejný a jsem MOC ráda, že nám to takhle dopadlo.

Mašinka + Ondrášek 24 dní

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.02.06 12:12

Milá Claudie a Skipísku:)

Moc moc moc gratuluju ještě jednou, tuším potřetí k chlapečkovi, tvůj popis porodu jsem si četla asi 10× a vždycky jsem našla zase něco , u čeho jsem se smála nebo mrkáním stírala slzy… Moc krásně a vtipně napsané, ten konec mě dostal… Přeju vám do společného života kopu štěstí a Matyáškovi posílám pusinkuuuu:)

Teta Diny od Jarňátek (Zuzka 12 let - na jejíž narozeniny jsem si tipovala že se Skipísek narodí:)), Dáda 20M a Diňátko 22tt)

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 01.02.06 13:45

Claudie,
tak konečně někdo rozplakal i mě. Moje emimi premiéra v pláči. Jsem trochu dřevo a jen tak se nedojmu. A samozřejmě jsem se i zasmála.

Přeju krásné žití a veselo. Matyáškovi šťastné milující se rodiče a Vám, aby syn přinášel úsměv každý den.

cifka+Amálka+Bo­řivoj

 
Missorka  01.02.06 13:51

TY VOGO JÁ ZAPOMNĚLA NA „JAK SE RODÍ ŠTĚSTÍ…“ :-)

No jo, jenže to není jen tak obyčejnej popis porodu, jako ty ostatní… ;-)

Peta

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 01.02.06 13:57

Ahoj Claudi :-)

… v poslednej dobe nemám práve veselé obdobie, nemám chuť sa usmievať … a vlastne ani dôvod … no pred chvíľkou som dočítala ako sa Skipísek Matyášek vyklubal na svet, chvíľku som to čítaníčko musela rozdýchavať, potom som premýšlala a fantazírovala … a teraz ti môžem napísať, že si ma v priebehu opisu veľakrát rozosmiala a na konci rozplakala.

Krásne, úžasné, jedinečné … všetko - tvoj štylizačný zmysel a sloh, tvoj prejav, tvoje pocity, myšlienkové pochody, samotný porod a jednoznačne Váš synček. Je krásny. Nádherný. Tá jeho šišatá hlavička a xichtíček na zožraie :-))) Viem si predstaviť, že i keď tvoj popis je vskutku perfektný, skutočnosť musí byť ešte oveľa krajšia :-) S takým stvoreniatkom sa inak ani nedá, však ? :-)

Prajem Vám všetkým (zatiaľ ešte) trom do života všetko dobré, veľa zdravíčka, šťastia, lásky, nech Vám ten chaseň vždy robí iba radosť :-)))

ika z denníčka matýskov

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.06 14:18

Claudia,
aj ja sa zapajam do zastupu gratulantov, Matyaskovi,ale aj vam, prestastnym rodicom zelam vsetko dobre do zivota, hlavne vele, vela smiesku ;o)
Napisala si to krasne a dojima to aj mna, pretoze nieco podobne som citila a ty si to teraz zase vytiahla z utrob mojho srdiecka trosku von.
Majte sa krasne a stastne!!!!
schamka a Danin

ps: neviem, ake vazne je to s tym prepadom pupocnika po odtoku plodovky, v NL totiz nechavaju tehulu pockat na kontrakcie doma. Neviem, mozno ju pride skontrolovat PA, ak to dlhsie trva, ale do nemocnice (ak sa vobec ide ;o), tak az ked su kontrakcie kazdych 4-5min., alebo ked sa nieco deje…

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.02.06 19:45

Ahojky Claudie,

to se četlo nádherněěěě!!! Moc a moc ještě jednou gratuluji k Matyáškovi, máš na co být hrdá…musím končit, Em žvatlá mem, mem, mem…a teď už i mam mam matj. jako já, tak musím mastit jí ¨nakojit.

papa VABE

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.02.06 12:44

Ahojky mamčo!

Sice pozdě, ale přeci moooooooooooc gratuluji k Matyáškovi, k maminkovství a taťulkovství! Krásně si to užívejte, poznávejte se a vychutnávejte každou chviličku!

Hodně štěstí v životě přeje

Montička + Filípek

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 02.02.06 14:01

Claudie - tys me teda dneska pekne dojala :) no jo, spisovatelske strevo se ti nezapre.
Moc gratulaci k Matyaskovi a hlavne hodne zdravi vam vsem.

Marka + Marketka 33+6tt

 
jasmine
Kecalka 219 příspěvků 03.02.06 09:26

Claudinko,

teda tak dlouhy popis porodu a zaroven tak zurive krasny jsem dlouho necetla. Ja jsem uz dost vytrenovana z tech popisu porodu, ze se uz tak casto nerozbrecim, ale ten tuj me opravdu dojal. Moc pekne jsi to napsala. Dojimave a zaroven vtipne.
A ze ty nase detatka jsou nase nejvetsi zivotni vyhrou to uz zna kazda maminka. A zebricky od Maru, ktere na to uz dlouho cekaji, se taky snad brzo dockaji.
Jsi teda docela odvazlivka, zes tak dlouho po odtoku plodovky cekala. Ja jsem uz vytacela zachranku a to jsem teprve stala ve vane a teklo to ze me. Pravda, ja jsem byla vystresovala tim, ze to bylo o 5 tydnu driv, ale stejne jsi kabrnacka.
Tak se drzte s Matyaskem a at jste dobry brzo sehrany tym.

Jasmine a Filda 6m

 
Drosera
Povídálka 12 příspěvků 03.02.06 14:12

Nádherný popis! Slza zamáčknutá.
Matyáškovi přeji do života spoustu štěstíčka a lásky a pořád takovou super mamču.
 paaa

 
Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 06.02.06 09:34

Claudie gratuluju!!!!!!! Já jsem vůbec netušila, že už máš Skipíska venku, teď jsem dočítala náš deníček a četla tvou gratulaci. Děkuju, děkuju :-)). Hltala jsem ten tvůj popis a našla jsem se v té „pomoci od manžela“, haha tak pokud se mi podaří rodit normálně (ne císařem), bude to s manžou něco podobného, jeho přítomnost mě sice uklidní, ale ocením pasivní přičumování :-))).
Tak ať vám Matyášek dělá samou radost (mimochodem krááásný miminko)!!!

Pajdule od Matýsků

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 07.02.06 21:55

Claudie,

teprve teď jsem se dostala k přečtení tvého nádherného popisu porodu.
Moc jsem se pobavila, ale hlavně mě to hrozně dojalo, že tu zamačkávám slzy.

Moc ti gratuluju k Skipískovi, vlastně Matýskovi (hlavně že nedopadl ten Cyprián), a přejeme ti, ať ti dělá jen samou radost!

Lennys+kluci ze Zimňátek

 
ania
Stálice 80 příspěvků 07.02.06 22:10

Claudie, všechny popisy porodů mě dojímaj, ale ten tvůj mě naprosto dostal!!! Asi i proto, že mám pocit, že jsme podobné krevní skupiny :-). Já zatím mimi nemám a kdoví, kdy se ho dočkám :-(, ale tak nějak, jak jsi to popsala, si to přesně představuji. Rozbrečela jsi mě :-). Přeji vám všem spoustu štěstí!!!To špatné už máš dáááávno vybrané, teď už tě čeká jen pohoda!!!! Mějte se krásně.

 
petruska113
Povídálka 41 příspěvků 13.06.12 13:47

Uz starsi denicek ael nejzabavnejsi co jse tady zatim cetla… :D :D :D complimenty mela bys psat nejake povidky..sikulka…

Vložit nový komentář