Jak to vše začalo

Těhotenství
  • žirafííí
  • 26.10.10

Těhotenství je to, co mi změnilo život a pohled na věci. Věřím, že až se narodí naše malá a už těd hodně milovaná Viktorka, teprve se bude jednat o velkou změnu v životě :)


1 komentář

Začnu pěkně od začátku.

Bylo mi 17 let, když jsem poznala těd svého o 4,5 roku straršího přítele, asi ani ne po týdnu co jsme se znali, jsme spolu začali chodit – v náš vztah jsem nevěřila, že by mohl vydržet, ale strašně jsem se pletla.

Během pár měsíců jsem u něho už měla snad všechny věci, můj domov pomalu začínal být s ním, vše se klubalo vcelku pěkně (jako z žádným jiným klukem). Po 6 měsících vztahu jsme si pořídili pejska a ten, jak rostl, potřeboval větší byt –netrvalo dlouho a přestěhovali jsme se. Asi jako u všech párů hádkám jsme se nevyhnuli, přítel byl první, s kým jsem se takhle dokázala pohádat, ale vždy se usmíříme a jdeme dál.

Žili jsme v krásném bytečku s našim milovanym pejskem. Po roce našeho vztahu byla láska tak velká, že jsme se v posteli přestaly hlídat a bylo nám jedno, kam to zrovna pude (HA jsme nikdy nebrala). Poprvé, když se stalo a já se vzpamatovala, šíleně jsem se rozklepala, takovej strach že budu těhotná.

My se nadále nehlídali a několik měsíců se nic nedělo, vše bylo v pořádku - žádný těhotenství. Říkali jsme si, že asi bude jeden z nás neplodný, a tak jsem se ani nebála to tak provozovat i nadále. I když jsem někdy řekla, že už raději ne, ale nešlo tomu zabránit bylo tak tak lákavý (těd už vím, že se třeba nějaké páry snaží i rok než se zadaří).

Byl to březen tohoto roku, co jsem ráno jezdívala do školy ze strašnýma nevolnostma, cesta plnym autobusem byl horor, myslela jsem že budu zvracet a taková horkost co mě polívala, jen co jsem vystoupila nebo někdy sotva došla do školy, bylo po problému. Týden co jsem měla praxi mi zase blbě nebylo, řikala jsem si, asi tím, že dýl spím a v klidu vyrážím, byla zase škola a zase mi bylo šoufl.

Nějak jsem to neřešila, břicho mě bolelo jako kdybych to měla dostat, prsa bolely, jako kdyby mi někdo do nich píchal nožem, to byl děs a řikala jsem si, že každý den, zítra, to dostanu. Kamarádka ve třídě říkala, že si dělala test a že jí ukázal že je těhu, byla krátce po potratu. Říkám to přítelovi, že je zase v tom a přítel mě donutil, ať si koupim test, bála jsme se ho udělat (byly to asi 2 týdny, co jsem řikala zítra to dostanu :-D).

Koupila jsem si ten nejlevnější test a říkám, než jsem se dostala domů, než si přečetla, jak se to používá, to bylo něco co nedokážu popsat. Jako kdybych chtěla, aby se ukázaly 2 čárky ale zase jako kdybych vůbec nechtěla. Tak a konečně se dozvím, jak na tom jsem, namočila testík do moči a začala jsem počítat 1,2,3 a tak rychle se ukázaly 2 čárky což v návodu znamenalo jasně že jsme 2.

Spadla jsem šokem ze židle na zem a strašně hystericky brečela, byla jsem totálně v… Hned jsme volala přítelovi a snažila jsem se mu oznámit, jak to dopadlo nemohla jsem skoro vůbec mluvit a ten byl v pohodě, jako kdyby to věděl, řekla jsme že se rozhodneme až přijde z práce. Volala jsem mámě, aby věděla, co mě potkalo, řekla co jsme čekala že řekne, ale jasně dala najevo, že záleží na nás, jak se rozhodneme. Řekla jsem že si to asi necháme.

Její odpověd byla: pořádně si to promysli, já ti řikám zkazíš si život, vim o čem mluvím! Přítel byl jasně pro a já taky, druhý den mi to doktor potvrdil, že jsem těhu. Bylo to těžký, měla jsem před závěrkama a do toho mě přijaly na nástavbu, což jsem jako jediná z toho neměla radost, věděla jsem že s mimčem asi těžko.

Tak jsme já, přítel, pes a za pár měsíců budem zase o něco větší, a tak se znova hledalo bydlení, kde by pes mohl být venku a zadařilo se, znova jsem se stěhovali do nového krásného, malého domečku.

Na další kontrole u doktora něco nebylo ok, řekl, že na ultrazvuku nevidí mimi, že asi bude mimoděložní, udělal mi těhu test ale zase 2 čárky, tak mě hnal do nemocnice, že záleží na každý minutě at se tam honem dostavím. Musela jsem odevzdat ve škole práci, abych mohla k závěrkám a pak domů pro doklady, aby mě mohli v nemocnici vzít. Celou tu dobu jsem si říkala, co to je to mimoděložní?Ne­věděla jsem, zda je to špatný nebo ne. Přítel jel semnou do nemocnice. Udělali mi ultrazvuk a vše v pořádku jaká to radost.

Čas šel dál a já jsme se s tím těhotenstvim pomalu potřebovala smířit, chytly mě hysterie, že to dítě nechci, div jsme si ho nevymlátila z břicha :(, chtěla jsem jít na potrat, prostě jsem měla něco, co jsem nechtěla (těd mi to moje chovaní strašně mrzí a nechápu to, jak jsem jen mohla být tak hnusná,dala bych si za to pár facek). Bylo mi strašně.

Ale jen co jsem viděla na ultrazvuku, jak se tam hýbe, jak tluče srdíčko, to bylo něco tak nepopsatelně krásného. Oslavila jsem své 19 narozeniny, udělala závěrky, které teda byly plné nervů a stresů, ale dělala jsem je a jako jedna z mála jsem na to měla malou pomocnici v bříšku :-)

Po prázkách jsem musela ukončit nástavbu, strašně mě to mrzí, že jsem jen vyučená a pochybuju, že si tu maturu někdy dodělám..
Ale čeká mě něco krásnýho.

Za měsíc mám termín porodu a všichni se na malou strašně těšíme, babička s dědou, ty jsou úplně natěšený a mě to dělá radost, že to tak dobře vzali.
Už mi doma stojí postýlka a já se nemůžu dočkat, až v ní bude spinkat, až se oní budu starat, budou koukat, jak pamalu roste a hlavně já se budu strašně bát aby se malý něco nestalo.

Všem snažilkám, těhulkám a maminkám přeju strašně moc štěstíčka, zdravíčka a to štěstíčko i pro všechny dětičky!

Vždy mě strašně mrzí, když si přečtu smutný deníček, tečou mi slzy a řikám si proč?! Držim všem palečky!

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 26.10.10 18:43

Držím palečky ať máš porod v pohodě. A ať se ti narodí nádherná holčička :hug:

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 27.10.10 08:23

Hm, zajímavé počtení. Přeju Ti, ať ti vše dobře dopadne, ať je mimi zdravý a jsi šťastná.

Každopádně při čtení toho příspěvku mě napadlo, ach jo, dítě má dítě… To uvažování, vyjadřování, pravopis…

Na druhou stranu, já to možná u sebe řeším až moc, protože bych ráda přivedla děťátko do co možná nejideálnějšího prostředí… No jo, to člověk, to názor.

Měj se hezky.

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 27.10.10 09:06

RE na Pinkie: nezlob se, jsi si jistá, že to tvoje prostředí je iídeální…nemyslím, že dítě má dítě!!!!Lepší mladá, než ustrašená perfekcionistka!!!!!Ne­máš právo nikoho soudit podle pravopisu nebo slohu!!!Kolikrát je 19 letá máma lepší než 30 letá, která dítě nechce!!!
A pro tebe milá Žirafííí…raduj se z toho, že čekáš miminko, není nic hezčího…já měla dítě taky v 19 (dokonce plánovaně) moje kolegyně v práci také…a rozhodně si myslím, že dobrou mámou, která svému dítěti dá spoustu lásky, můžeš být v jakémkoliv věku, pokud je miminko chtěné. Máš oporu v příteli, což nemá každý, važ si toho. A myslím, že bych nebrala na velkou váhu ani slova tvojí maminky…má tě pořád za dítě. Já momentálně (tentokrát náhodně) čekám třetí miminko, jsem šťastná, mám úžasnou rodinu (dvě zdravé holčičky a milujícího manžela).A co se týká školy…věř mi, že nebudeš ani první, ani poslední, která si dodělá školu s miminkem. Mám kolem sebe spoustu známých, které dostudovaly střední školu až kolem 30. Takže hlavu vzhůru, s miminkem život nekončí, naopak začíná…je to hnací motor, díky kterému dokážeš věci o kterých se ti ani nezdálo.Držím palečky a přeji rychlý, bezproblémový porod a samozřejmě krásné zdravé miminko.
A pokud se budeš chtít na cokoliv zeptat, klidně se na mě obrať, budu ráda. :mavam:

 
evicka18
Stálice 92 příspěvků 27.10.10 10:42

Ahoj tak nejdříve bych ti chtěla gratulovat k mimi :-)
potkal me podobný příběh školu sem sice ni nedokončila
a važně mě to mrzí :cry: ale v březnu se nám má narodit holčička tak se taky moc těšíme :andel:
Přeju hodně štěstí a zdravé mimi :-)

 
kyblicek
Echt Kelišová 9613 příspěvků 27.10.10 11:14

tak sjem si přečetl tvuj deníček a uplně chápu jak jsi se citila já čeklaa svoje první dítě taky v 19 letech bylo plánované vdala jsem se smanželem jsme spolu skoro 6 let a říkala jsem si že jsem na miminko připravená když jsem otěhotněla byla jsem štastná ale jak píšeš ty byli i dny kdy jsem nevěděla jestli jsem udělal vubec dobře prtože ne prot že bych litovala ale bála jsem se aby jsem to zvládala a abych byla dobrá mám a takovíhle stavy má káždá těhotná i když jí bude třicet tak si z toh nic nedělej.přeju ti aby vše dopadlo dobře a vy sjte si miminka pořádně užívali.já ted čekám svoje druhé miminko jsem štastná takže ještě jednou moooc gratuluji

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 27.10.10 11:25

Milá Rezinko, nevztekej se, ať to s tebou nešlehne! :-D

Vyjádřila jsem jen otevřeně svůj názor. Nemyslím si, že jsem šílená perfekcionistka, jen si myslím, že v dnešní době, kdy nic není zadarmo, je třeba uvažovat trošku s rozumem. Myslím si, že není vůbec na škodu dodělat nejdříve školu, podívat se někam po světě, rozšířit si obzory a podívat se, jak to chodí ve světě. Pak se klidně stanu maminkou na plný úvazek a nebudu mít pocit, že mi možná něco uteklo. Myslím si také, že vůbec není na škodu získat nějakou praxi v oboru, protože když se budu z mateřské vracet zpátky do práce a budu „holka po škole“ (a někdy ani to ne, pokud školu nedodělám), markantně tím snížím šance na dobré zaměstnání (plat) a tím i zabezpečení mého dítěte. A na mém chlapovi to rozhodně nechávat nechci, byť bych mohla. Dneska není nic zadarmo a mám okolo sebe hodně maminek s dětmi a vím, že to nekončí mobilem, kroužky, lyžařskými kurzy, vzděláním atd. Je to pořád něco. Chtěla bych jen prostě kromě lásky obou rodičů taky nabídnout kvalitní zázemí. Myslím si, že to, co jsem zde popsala není perfekcionismus, ale spíš znak zodpovědnosti a vyspělosti, ale to možná dojde někomu až později. Toť vše.

 
kyblicek
Echt Kelišová 9613 příspěvků 27.10.10 11:39

někdo se na mimnko cití ale už dřív tak proč by měl čekat a dívat se po světě?neberu nikomu ani to že chce studovat a že chce mít karieru ale ani to že chce mít brzy mimnko.mě třeba do práce nikde nechtěli protže jsem vdaná a bud mít brzy dítě takže ani tohle jako nic neumožnuje protže práce je málo.a člověk se uskormní podle toho co si mužea a co ne dovolit samožrejmě že kroužky pro děti a všechno taky chci takže podle toho si taky šetřím a budu hledat práci a chodit jako všichni do práce ikdybych měla dělat v bochodě třeba.

 
jitka85
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 27.10.10 12:11

Gratuluji k holčičce a ať vše dobře dopadne :wink: .
Své první miminko jsem měla v 21 a ničeho nelituji. Každý vše dělá nejlíp tak, jak umí. Ono finance nejsou dneska všechno. Jo jasně, jde to s něma líp, ale co naplat když třeba rodiče nefungují tak jak mají, dítě není zdravé atp? Měla jsem ten samý problém, co Kýblíček, po maturitě, jsem si hledala zaměstnání, v prvním vzali jen lidi na výpomoc přes sezonu (což samozřejmě nikomu neřeki), ve druhém bylo sexuální obtěžování, takže jsem z tama utekla sama a ve třetím nepodporovali mateřství, takže jsem „musela“ na dohodu a po mateřské nemám kam jít. A těch pohovorů co jsem oběhala a slyšela jsem stále dokola to samé- jste mladá, nic neumíte, nemáte praxi, budete chtít dítě atd. Takže ono když nenajdeš solidní zaměstnání, tak napřed nemáš praxi, pak bude rodina, pak ta rodina už je, takže problém s nemocným dítětem atp. no a pak jsi už stará, takže ono si prostě nevyberš. :wink: A když tady potom tak pročítám, nebo i kolem sebe sleduji páry po 30- tce, jak se snaží a nejde jim to, ono biologické hodiny hold tikají, tím se zas nechci nikoho dotknout. To že se někdo rozhodne pro miminko ve 20, 30 či dnes i 40, každého věc, proto nesuďme, když o tom člověku téměř nic nevíme :wink:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 27.10.10 13:24

Milá Pinkie… kdybychom měli čekat, než bude všechno ideální… tak by sme nemohli mít miminko ani do důchodu :wink: Mě je 22můj pravopis je šílenný tím pádem sem asi taky ještě dítě, které čeká dítě… zajímalo by mě kolik je tobě? A jak ty to chceš udělat??? Páč než dostuduješ vysokou ideální školu než se někam podíváš než si s partnerem minimálně určitý čas, než se podíváte na první dovolenou než zažijete první Vánoce… Mno tak to už je ti pomalu třicet… a ve třiceti miminko ač plánovanné mě přijde jako risk… Dítě bude mít starou mámu a tátu… Nebude si s tebou tolika rozumět… protože budeš skoro o dvě generace starší.. i když ano je to individuální… každý máme na to svůj názor nikomu ho neberu… ale posuzovat plnoletého člověka jako dítě dle gramatiky… To mi přijde ubohéé… hold každý jsme se nenarodili s darem umě t perfektně česky :jazyk:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 27.10.10 13:44

Mno a milá Pinkie pokud vyuční list není vzděláníí tak copak je podle tebe vzdělání???

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.10.10 13:52

Holky, klidněte své vášně.
Na jednu stranu se tváříte, jak respektujete rozhodnutí druhých, ale přitom vám to leží v žaludku.
Přestala jsem řešit životy ostatních a nesmírně se mi ulevilo (a nejen mě 8-) )

Deníček ve mně zanechal taky dost zvláštní pocit, ale nehodlám to dále rozebírat.
Přeji jen rychlý a bezproblémový porod :kytka:

 
tiffany
Extra třída :D 11850 příspěvků 27.10.10 14:42

Z biologického hlediska čím dříve, tím lépe. Z mentálního hlediska jsi ještě měla čas, ale to je taky věc názoru. Každopádně je to tvoje rozhodnutí a přeju ti, abyste byli všichni tři spolu šťastní. :-)

Cappy, tak ještě přestaň napomínat a uleví se ti ještě víc :wink: :mrgreen:

 
ffiioonnaa
Nováček 1 příspěvek 27.10.10 15:13

Pinki Naprosto s tebou souhlasím je to fakt.Mám dvě krásné holky 6let a 2 měsíce a to co jsem četla od žirafíí a rezinky mě celkem dostalo trochu mimo mísu ale v tvém přispěvku jsem se zase dostala k podstatě života a rodičovství!!!!Je fakt že dnes mít miminko je tak trochu luxus a u nás to druhé (sic plánované) je opravdový přepich!Ale stejně se snažíme dát jim oboum jen to nejlepší ale holt hipotéka a teď i ŠKOLA nás ždímají docela dost!!!Prostě když si vzpomenu na mateřství před 6-ti lety a porovnám ho z tím nynějším je to veliký rozdíl,tak je třeba,jak jsi již poznamenala,se na tím vším zamyslet!!!A jestli se maminka v očekávání buší do břicha div že ze sebe miminko nevymlátí,co bude dělat v 6-ti nedělí a nedej bůh aby přišla laktační psychóza to potom všechni svatí s tou malou!!!Tak to by bylo asi tak vše!!!Jinak přeji hodně štěstí!!! :think:

Příspěvek upraven 27.10.10 v 15:14

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.10.10 16:10

Moc gratuluju a přeju krásný rychlý porod, ať už máš ten pokládek u sebe. A škola? Já si dělala bakalářinu při 4 dětech. Když se chce, všechno jde :palec: Neboj, jen co se ti život s miminkem trochu „zajede“, budeš na to zase koukat trochu jinak. A s jedním prckem nádstavbu určo zvládneš :-)

 
Majdulenka
Kecalka 184 příspěvků 27.10.10 17:35

Hezký deníček, přeju hodně štěstí, hlavně krásné a zdravé miminko. Docela mě mrzí nějaké negativní reakce na deníčky. Člověk sem píše, aby se podělil se svým štěstím a vypovídal se a pak se ozve někdo, kdo mu tu jeho radost pokazí. Proč? :nevim: Za měsíc se narodí nový človíček, tak nezbývá než držet palce, ať jsi dobrá maminka a nástavbu snad doděláš, to není taková hrůza.. :wink:

 
Cokoladkafigaro
Povídálka 32 příspěvků 27.10.10 17:51

Ahoj, ja asi len takto.
Mam 32, krasny byt, auto, pracu a babo uz dva roky nikde. Takze ake zazemie, ked to babo necha na seba tak dlho cakat, nie vzdy to dopadne idealne, ako by sme si zelali, teraz uz lutujem, ze som to neriesila skor, hoci aj v osemnastich. Mlade mamicky su krasne a neboj, to dalsie si uzijes este habakuk.
Tak mila nastavajuca mamicka, krasne materstvo a vela lasky pre noveho clena do rodinky. Zavidim Ti a nevies si predstavit, ako my istatne zenske, ktore sme este stale cakatelky, by sme s tebou ihned menili.
Drzim palceky.

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 27.10.10 20:30

Ahoj, gratuluju k takovýmu rozhodnutí jaký jsi udělala.
Ale jedno ti musím vyvrátit - to s tím pomalým růstem. Mě malej vyrostl takovou rychlostí, že mě to moc mrzí. Takže si užívej každou chviličku. Hodně štěstí.

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 27.10.10 21:13

Chci ti moc pogratulovat ke správnému rozhodnutí si dítko nechat (veř že ti to v životě ještě tisíckrát vrátí..) a přeju ať ti vše dobře dopadne a narodí se ti krásné,zdravé miminko!! :kytka: :hug: Jinak souhlasím s Danmaj,školu si můžeš dodělat kdykoliv,klidně dálkově i s mimčem,takže se ničeho neboj… :wink: Být dobrou mámou to není o věku,ale o lásce jakou dokážeš dítěti dát… :huban: :srdce: Taky jsem jedna z těch co se nejspíš podle některých neřídí moderní dobou..Je mi 22 let a čekám své první a dlouho plánované dítko a neměnila bych!! :kytka: Přeju hodně štěstí do života!!! :palec:

Příspěvek upraven 27.10.10 v 21:14

 
saphire
Závislačka 4881 příspěvků 28.10.10 13:37

moc gratuluji :) a přeji ať máš vše bez zbytečných komplikací co se porodu, mimi i života týče :kytka:
Jinak na věku opravdu nezáleží. Člověk někdy chce mít všechno krásně připravené a nakonec zjistí, že už třeba nemůže, nebo jen těžce.
Mně je teď 20 a mimi se mi narodí krátce před narozeninama. V dnešní době je sice luxus mít dítě, ale já nemám na co čekat. Když už se to stalo (taky jsem nějakou dobu HA nebrala), tak to přijmu tak jak to je. Samozřejmě si každý nese následky svých rozhodnutí, ale ty jsou ať je ti 19 nebo 30 :wink:
Mám jen maturitu a jazykové zkoušky a budu si dodělávat vzdělání individuálním anebo dálkovým programem - stačí se jen zeptat na školách, v tom bych vůbec problém neviděla :palec:

 
žirafííí  28.10.10 14:04

Děkuji skoro všem za pěknou podporu :kytka: Ráda čtu když někdo přeje a drží palečky a hlavně chápe :huban:

Pinkie-beru tvůj názor,nevím co máš pod pojmen dítě ,ale jestli bereš za děti holky či slečny které se 2 roky starají o svojí domácnost,perou­,žehlí,uklízí,va­ří,starají se o zaplacení nájmu, vyřizují ůřady apod tak to od tebe beru.
ten pravopis stím mám problém už od mala-disletik :( ..

jak jsem četla ze zaměstnánim DOUFÁM,že problém nebudu mít když zůstanu v oboru , mám za sebou 3 roky po 1 roce praxe v ***** hotelu,v kvalitní a šíleně luxusní ***** restauraci s hotelem kam se nedostane jen tak každý debil,a pak ve známe kavárně.
tak uvidím snad nejsem moc najivní :oops:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 01.11.10 09:29

Ahoj pinki,
no já se nevztekám, o to mít obavu nemusíš!!
Jen mám na věc jiný názor…nelenila jsem a pročetla si i další tvoje příspěvky…no a promiň, je hodně znát, že žádné dítě nemáš.
Já měla děti téměř hned po maturitě… obě plánovaně a nikdy bych neměnila…dnes mám výbornou, dobře placenou práci, ale všechno bylo jen na mých schopnostech, věř mi,že při návratu do zaměstnání budeš tak jako tak jen máma od dětí, tudíž problémový zaměstnanec…
A ještě jednou sorry, ale ty opravdu odsuzuješ…kdyby šlo pouze o tvůj názor…nekomentovala bych!!!!! :mavam:
Krom toho…reaguje na tvůj příspěvek více maminek, takže kde asi bude pravda

Příspěvek upraven 01.11.10 v 09:32

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 02.11.10 14:15

Nazdar Rezinko,
máš pravdu, své vlastní dítě zatím nemám, ale v mé rodině jsem se o jedno starala, takže vím, co to obnáší.

Nehodlám se s tebou dál bavit, nemá to smysl, meleš si svou, nerespektuješ názor někoho jiného.To není věcná diskuze. To, že napíšu, že by pár věcí nebylo na škodu před tím, než mám miminko, neznamená, že někoho odsuzuji. Jen říkám, jak to vidím já. Takže si laskavě nech těch svých diagnóz, že někoho odsuzuji.

Ano, že se někdo mlátí do břicha mi fakt připadá nedospělé, hloupé… A ano, stojím si za tím, že „dítě má dítě“, ale to neznamená, že bych jí nepřála jen to dobré. Jen říkám, že to bude mít těžké.

A tvůj argument, že na můj příspěvěk reagují maminky… ano, reagují, někdo má stejný názor, někdo ne, to je přece v pořádku, od toho ta diskuze je. A to nepočítám ty příspěvky, které mi přišly do mé interní pošty s tím, že dámy mají stejný názor jako já, ale že ho zde nebudou sdělovat veřejně, protože by se do nich pustily zdejší „pipky“, které neberou názor nikoho jiného, jen ten svůj. Ehm, již vím, jakou pipku tím asi měly na mysli… :-D :potlesk:

Měj se hezky!

 
žirafííí  03.11.10 16:08

Ano jednou jsem se mlátila do břicha a taky jsme napsala že mě to moje chovaní strašně mrzí a nechápu to, jak jsem jen mohla být tak hnusná-chápeš že toho LITUJU a ty mě Pinkie zato odsuješ?! :poblion: když by tě někdo v těhotenství násilně a surově napadl,hnusně urážel TŘEBA by ses zachovala stejně ptže hormany dělají svoje. A že to budu mít těžké? to nemůžeš jen tak vědět.těžké to v dnešní době může mít kdokoliv at je takový či makový!

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 07.11.10 15:58

To že se Pinkie o jedno dítě starala z ní matku nedělá! Já se od malička starala bratra a od 11-ti o nespočet dětí našich známých, v různých věkových kategoriích, dokonce jsem vypomáhala ve školce. Jako určitý základ je to fajn, ale jaká je jistota že mateřství zvládnu na jedničku? Mě je 20, jsem ve čtvrtém měsíci, když jsem zjistila že jsem těhu, měla jsem zrovinka po škole, bez práce, bez peněz, bez bydlení. Měsíc jsme s přítelem bydleli u kamaráda, pak si pořídili byt, prodali auto, zařídili vybavení… ono to jde když se chce! Ano, mlácení do břicha je šílenost, ale dobře že jí to včas došlo, a že se té malé nic nestalo. Věřím že z ní bude dobrá máma :hug:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 16.11.10 10:28

Určitě to zvládneš a budeš super mamina..taky jsem měla a stále mám smíšené pocity…strašně moc jsem mimi chtěla a teď mě přepadají myšlenky jestli jej opravdu chci, stydím se za to ale asi je to hormony, do porodu mi chybí ještě měsíc…i když u mě jsou ty myšlenky asi proto že budu na miminko sama…
Tobě přeji co nejpohodovější porod a vše jen a jen krásné, hlavně zdravou princeznu a plno krásných zážitků…:)
Je mi necelých 20 a mimi jsem si strašně přála…a pokud bych v tomhle státě měla čekat až bude dobrá doba, tak umřu bez dětí a to si nejsem ochotná připustit…a navíc…dostatek peněz neznamená dostatek lásky…

Příspěvek upraven 16.11.10 v 10:36

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama