Jarní miminka 2004 ? Kdy uslyšíme to sladké mami, tati?

Těhotenství
  • senti
  • 24.09.04

Zdravím maminky, miminka, ale i všechny ostatní, kdo sem občas nakouknouJ Dlouho jsem přemýšlela, o čem budu psát deníček až mě napadlo toto téma, tak doufám, že se vám bude líbit.

Už se moc těším, až začne Karolínka mluvit, na to, jak poprvé uslyším slůvko mami?Ovšem k tomu je ale taky potřeba, abych jí k tomu pomohla?

Jak mohu u dítěte podpořit rozvoj řeči?

Věnujte dítěti dostatek času a dívejte se na něj, když mluvíte. Popisujte mu, co právě děláte a mluvte jasně a jednoduše. Při rozhovoru se snažte co nejvíce omezit všechny rušivé vlivy z okolí a ponechávejte dítěti dostatek času na odpověď. Vyprávějte mu pohádky a čtěte mu knížky, učte jej dětské říkanky a písničky. Všechny zmíněné činnosti hrají při osvojování řeči velice významnou roli. Jakmile dítě začne opakovat to, co slyší, věnujte tomu pozornost a vyvarujte se napodobování dětské výslovnosti a šišlání. Stane se, že dítě řekne ?ha ka?, protože slyší vás, jak vyslovujete ?hračka?. Pokud dítě takto slovo opakuje, řekněte mu je znovu ve větě, například ?Ano, maminka ti podá tvoji hračku?.

Postup osvojení si jazyka

V prvních osmi týdnech života vydává dítě omezené množství základních neurčitých zvuků.
Mezi 2. a 6. měsícem si pobrukuje a chichotá se zejména, když mu věnujete pozornost.
Od 6. do 12. měsíce dítě prožívá období experimentování s řečí, začíná breptat a vydává množství rozmanitých zvuků, většinou samohlásek.

Tyto informace jsem čerpala z knížky Naše dítě V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH , kterou napsala Carol Cooperová.

Snažím se na Karolínku co nejvíce mluvit, ale někdy už zkrátka člověk neví co má pořád blekotatJ a proto se mi osvědčilo, když občas řeknu nějakou říkanku.

Nejraději jí říkám Kuřátko v obilí, protože tu jsem jako malá milovalaJ

Kuřátko v obilí

Jak to bylo pohádko? - Zabloudilo kuřátko. Za zahradou mezi poli ? pípá, pípá nožky bolí. Ve vysokém obilí, bude večer za chvíli. ?Povězte mi milé ovsy, kudy vede cesta do vsi?? ? Jen se zeptej ječmene, snad si na to vzpomene.? Ječmen syčí mezi vousy ? ?Ptej se pšenic vzpomenou si!? Kuře pípá u pšenic, nevědí však také nic. ? Milé kuře, je nám líto, ptej se žita poví ti to!? Kuře hledá žitné pole, ale to je dávno holé a na suchá strniska, vítr tiše zapíská . ?Vždyť jsi doma, za chalupou! Slyšíš? V stáji koně dupou, kocour ve stodole vrní a tvá máma za vraty ? zob, zob zobá bílé zrní s ostatními kuřaty!?

Hezká říkanka je taky tato:

Povídám, povídám pohádku, že pes přeskočil hromádku.
Povídám, povídám druhou, že voda teče struhou.
Povídám, povídám třetí, že na peci spaly děti.A když se vyspaly, po kusu chleba dostal.

Pak znám samozřejmě taky Polámal se mraveneček, ale toho znáte určitě všichni.
A co vy? Jak často mluvíte na svá miminka?
Povídáte jim taky nějaký říkanky?

Mějte se krásně
Senti a Karolínka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.09.04 21:34

Ahoj Senti!

Skvělý deníček!!

U Verunky jsem také netrpělivě očekávala, kdy místo Ham a Mňam uslyším Mami! Musím říct, že jsme si museli trochu počkat, ale zato teď to stojí opravdu za to! Dnešní případ - Kuba ležel na bříšku a poslintal postel. Verunka přišla, omrkla situaci, zkušeným hmatem sáhla na postel a pronesla: „Protekla! Ty ty!! Tam!“ a ukázala energicky do kuchyně. Mohla jsem se potrhat smíchy - takhla nějak jsem jí učila chodit na nočník!!

Kuřátko a obilí říkáme každý večer, někdy i několikrát po sobě, Mravenečka samozřejmě taky, Princezničku na bále, počítáme ovečky. V poslední době ale převládá krteček. Toho mluveného už umí nazpaměť, takže venku začne recitovat: „Myško, počkej myško… piškoty, sýry, dobroty…“ V současné době říká celé verše a zpívá si několik písniček.

Vím, že konkrétně s Kuřátkem jsem začala hodně brzo, už si zvykla na intonaci a většinou se u toho zklidnila. V autě často zpíváme. Říkanky zná už někdy od tří týdnů, co jsme začaly chodit do Kenny klubu. Přiznám se, že jinak by mě nenapadlo, začít taky brzo.

Je dobré na dítě hodně mluvit, ale nemusí to ještě znamenat, že dítě začne dřív mluvit. Ale i když nemluví, tak vnímá a ukládá si do paměti melodii a často i význam slov.

Ještě připomenu, že řada básniček, říkanek a ukolébavek je i tady na Emiminu.

Alice

P.S. Celý text básničky Kuřátko a obilí najdete v Dvakrát sedm pohádek Františka Hrubína.

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 25.09.04 14:30

Ahoj holky!

Senti,taky se těším na první slabiky našeho prcka a tajně doufám,že to bude ma-ma.Říkadla už taky začínáme pomalu oprašovat.Nedávno psala Diny,že povídá Davídkovi Šiju boty do roboty a jak moc se mu to líbí.Byl to pro mě impuls a taky jsme s říkadlama hned začali.Máme takové rytmické na blbnutí-to se Radimek hlasitě směje,no a potom pomalé,uklidňující-na uspávání.

Pomalu taky začínáme přemýšlet o kaši.Dr.mi to už navrhovala.Chci kojit co nejdéle,tak se tomu bráním,ale být takhle nepřetržitě unavená taky k ničemu nevede.Diny,prosím tě,napiš kolik toho Davídkovi dáváš.

Radimek umí ukázkově chytat hračky a hned vše do pusy.Taky si sám vyndává a zandává dudlíka.Převaluje se na bříško,ale uvědomila jsem si,že jen přes levou ručku.Přes pravou to zatím neumí.

Kryštůfkovi gratulujeme k lezení.To už bude panečku co hlídat.

Mějte se krásně a pište.

Almerka & Radimek(dnes 19 týdnů)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.09.04 14:46

Ahoooj Jarňulky:)

Omlouvám se,že jsem dva dny nepísala, ale totálně nás dostalo to nachlazení, ale včera vypadá, že bylo nejhůř a ode dneška, klepy klep, se to lepší:) Davídek už nekašle a když, tak 1× denně takový ten odkašlávací chrapláček, já to samé a rýma už je také na ústupu. Sice mi zůstal parádní nakřáplý sexy hlas, ale to se taky určitě spraví:))) Tak věřím, že do příštího víkendíku budeme v pohodě a pojedeme jak na předsrazík tak na Obrsrazík, jééé, nemůžu se dočkat:))) Teď jen, aby ještě neomarodila Zuzanka…ale snad ne..

Senti, super deníček, za chvíli nám přijde návštěva, tak nestíhám nic napsat, ale co kdybychom každá nějakou tu říkanku sem dali?:) Pokud to večer půjde, tak to napravím a šoupnu sem také něco:)

Almerko, já jsem zpočátku měla taky strach, ale můžu tě ujistit, že nekojím o nic MÍŇ!!! Jo, možná o to jedno noční kojení a asi 4× takový to přicucnutí v noci jen aby se neřeklo na minutu, co tě probere, prcek odpadne okamžitě a ty se pak převaluješ skoro do dalšího cucnutí. Prostě co dáváme na večer kašičku, tak malej spinká jak Šípková Růženka, neříkám, že to tak bude pořád, u těch našich dětiček se stále něco mění, ale myslím, že opravdu měl hlad a nastal prostě čas na tužší stravu. Takže já jsem začala navečer kašičkou, rýžovou, bez cukru a lepku, a dávám mu přesně podle návodu, co je na krabici, asi na 100 ml vody 5 lžic kaše. Zpočátku snedl 5 lžiček, další večer půl misky a teď do něj zmizí miska jen to fikne…Už jsme zkusili i brambůrky, mrkvičku, to vždycky naředím mým mlíčkem, takže opět, nesnižuju tvorbu mlíka a malej se nabaští. To ale dávám kolem jedné až druhé hodiny. A teprve 3. den. Zatím se u nás nevyskytla žádná alergická reakce, naopak a Davídek jak vidí misku a tak se sápe po lžičce, krásně polyká, je to prostě můj Otesánek:) Po každém jídle dostane i mlíčko, ale večer po koupání už nepije hodinu a víc jako dřív ale tak 20 minut (oproti dennímu tak 8-minutovému kojení).

Takže možná kojím míň o to mlíčko po kašičce. Jenže zase dost odstříkávám, takže si myslím, že nehrozí předčasné odstavení a budu se tomu bránit zuby nehty, moc ráda bych malého kojila co nejdýl, do roka a půl určitě:)

Musím mazat uklidit trošičku, než dorazí návštěva, jinak tu máme na víkend babičku z Pardubic (manžova maminka) a holky, malého jen kojím, jinak se stará babča, to je taková pohoda, teď jsou venku, dnes už podruhé na procházce, jak já si to užívám…vám některým to možná nepřijde, ale tahle babička je daleko a moje mamka je zaměstnaná a když nepřijedu já do Plzně za ní , tak ona sem za námi…no comment… Takže pro mě je opravdu svátek, když se povede víkend jako tenhle:)

Papa, večer se ještě ukážu a mám ještě jeden nápad. Co takhle si říct jeden den v týdnu a čas (večerní zřejmě, třeba kolem 9 hodiny) a sejít se my Jarňátka na chatu tady na emiminu?:) Kopíruju teda nápad holek třeba od Brusinčat nebo PSTM, ale mě by se to moc líbilo, pokecat s váma takhle skoro naživo:)))

Letíííííííííííííím, 3,2,1…frrrrrr­rrrrrrrrrr…D+D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.04 18:15

Zdravím všechny jarnátka :-)

Tak my si také říkáme básničky a říkadla a při to děláme vše možné takže se nám to mooooc líbí. Na srazíku dubnátek jsme se dověděla o básničkách od Žáčka jsou sice pro děti od 6 let ale jsou moc hezké a super se rýmují, takjsem si tu knižku hned koupila(Nesedejte na ježka) a už jich pár umí zpaměti třeba.

Levá, pravá, levá, pravá,
tak se chodí do světa,
Kdo to splete můj ty světe,
ten je velký popleta.

Levá , pravá, levá, pravá,
poschodech i ze vrátek,
kdo to splete můuj ty světe at se vrátí na zpátek.

nebo

Hříbku, hříbku ukaž se mi neschovávej se mi v zemi.
Správný hřib se nebojí, vystrč hlavu ze chvojí.

nebo

Povíme si spolu hezky,
láry fáry, třesky plesky,
povíme i halabala, že už je čas abys spala.
Až se vyspíš do růžova povíme si všechno znova :-)

nebo

Dupy, dupy, klapy,klapy, čí jsou tyhle sloní tlapy?
Když ty nohy zadupou,
třesou celou chalupou.

Dupy dup, klapy kla,
z louže rovnou pod okap.

nebo

Vlezlo kotě,
dírpu v plotě- vlezlo kotě do :,-(u.
Koulelo si kapku rosy, mělo dobrou náladu :-)

a tak dále :-)

Taky jsme si koupili knížku s klasickými říkadly jako

Byla jdena babka
prodávala jabka,
za děravý groš,
prodala jich koš.

Tak to bylo něco k říkadlům. A jinak co Anetkc stále hustím .....

Čí jsi MAMINČINA :-) a řekni MÁMA :-)
Ale jak to známe první slovo bude táta :-)

Diny jsem ráda že už jste na tom lépe a moc se těším že dorazíte, snad jen že budete muset spát u nás, protože kamarád už se bude stěhovat do garsonky, ale to neva manžu vyexpeduju stejně mu bude pomáhat se stěhováním a doma se v pohodě poskládáme.

No a dál jsem ještě chtěla ale v zápalu boje s básničami jsem na to zapoměla :-)

Jo nápad s chatem je super jen se domluvit já nemužu středy to mám aerobic.

Tak pááááááá Peg a Anetka už budem mít 20 týdnů to to letí

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 25.09.04 22:54

Ahojky holky,

Senti ? super deníček. Taky už jsem vytáhla Špalíček veršů a pohádek a procvičuju mozek tím, že se učím básničky. Ta moje vykojená hlava sice moc nebere, ale jak se říká: na blbosti ..... ;o)) Naše nejoblíbenější je taky Kuřátko a obilí ;o) Dokonce jsem tu ?pohádku? koupila Andrejce k svátku ve formě takové té dětské knížky. A pak ještě jednu, kde je plno známých říkanek. Pak je taková klasika Polámal se mnraveneček a Princeznička na bále a ještě máme rádi (taky ze Špalíčku) Perníkovou chaloupku:

?Odkud ten náš holub letí??

?Letím z lesa, milé děti,
vrků, vrků, vrků.?

?Cos tam viděl holoubku??

?Perníkovou chaloupku
u černého smrku.?

?Viděls také Mařenku??

?Jakpak by ne, holenku!
Viděl jsem ji s Jeníkem,
krmili se perníkem.?

?A když z okna na zahradu
vystrčila baba bradu,
nebáli se, holoubku??

?Kdepak! Zamkli chaloupku
na cukrový klíč ?
a už byli pryč!?

Už se moc těším, až budeme říkat básničky spolu s Andrejkou a ona mi bude doplňovat poslední slova ;o) ? no ale to si ještě počkám. Co u nás moc nezabírá, jsou ukolébavky. Takže když jí zpívám, tak spíš takové blbosti, ale tím víc se jí to líbí.

Almerko ? Andrejka se sice ještě na bříško neotáčí, ale když se přehoupne na bok, tak taky víc na levou stranu.

Jinak hračky už si taky umí krásně chytnout (teď už oběma rukama, předtím používala jen pravou) a pěkně si vyhraje s hrazdičkou, i když po chvíli dá jasně najevo, že už ji to nebaví a ať si ji zase laskavě odnesu a že se jí chce spinkat, tak ať jí dám cumlíka a hlazením po čelíčku ji uspím ;o).

No jak vidím, kolikrát za noc vstáváte na kojení, tak musím tu svoji berušku pochválit. Budí se jen jednou tak kolem 2. hodiny a pije asi 10 minut. Ani ji nenechávám odříhnout, položím ji do postýlky a spí jak dudek až do rána. Tak snad ji to vydrží. Celkem kojíme za den asi 7×. Takže zatím je to paráda a o příkrmech zatím nemusíme uvažovat, i když už se na to taky těším. No ale těch prvních šest měsíců snad vydržíme jen o mlíčku.
Všem marodům přejeme rychlé uzdravení. Musí to být pro ty prďolky malé otrava. Andrejka řádí jen když jí chci vyčistit nosík, ještě abych ji musela trápit odsávačkou.

Odcházím do haja, mějte se krásně a dobrou noc ;o)

Lenka a Andrejka (dnes 15 týdnů)

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 25.09.04 22:56

Ach ten češtin… Odcházím do hajan, samozřejmě. Nebo do háje? Taky možná ;o)

Lenka

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.09.04 14:18

Ahoj holky!

ve čtvrtek jsem psala komentář, byla jsem připojená, jenže už jsem asi tak blbá, že jsem ho sem prostě nezkopírovala, takže mě omluvte, hodím sem ten ze čtvrtka a pak druhej, čerstvej.

Kostička

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.09.04 14:19

Ahoj holky!

K témátku toho deníčku bych chtěla napsat, že bych byla taky ráda, kdyby se El učila hrou a ne, abych ji k něčemu nutila. Koupila jsem taky obrázkové, písmenkové a číslicové puzzle, tak uvidím, jestli se jí to bude líbit a bude se nenápadně učit. Zatím to hlavně slouží k tomu, aby neležela přímo na koberci, ale na měkkém a aby ji to odspodu hřálo, když si hraje a není v postýlce. Ono v kočárku je moc málo místa, v postýlce je ho trochu víc, ale když je jenom na té puzzlové podložce, krásně se rozhlíží a má pocit většího místa, aspoň myslím.

ALICE: velmi mě potěšil Tvůj komentářek k tomuto deníčku. K heslu ?teplákům zdar? se také připojuju, protože malá El podědila skoro všechny věci po mě a mém bráchovi (něco staré 30, něco ?jen? 28 let). Ještě že babička byla tak předvídavá a všechny slušné neroztrhané věci po nás oprala, schovala a my je vloni jen vytáhli a znovu oprali. K paní dr. chodíme ve věcech, které jsme většinou dostali nové, když k nám chodily návštěvy podívat se na mimíse. Něco málo jsem kupovala.

MAGRAT: díky za vysvětlení, já právě myslela, že jste mu říkali delfínek ještě v bříšku, jako že tam plave a tak. My jsme začaly pískat jako delfínci až teď, ale přejmenovávat ji už nebudu. Babička jí říká Koťulko nebo Koťulinko (prý zdrobnělina koťátka), což se mi líbí, dědeček jí říká prdelko a taťka nevím proč na ni volá Kuki :o))

ALMERKO: díky za inspiraci!!! Mě ta starost včera odpadla, když mě (teda Ellence) přišel balík od strejdy, kterej jel na takovej malej výlet do Ameriky a on tam poprosil svoji kamarádku, u které bydlí a která má malýho Vojtíška, aby jak bude s malým chodit po obchodech, aby něco koupila. No a protože návraty mýho bratra bývají posunuté než si původně plánuje i o dva tři měsíce, musela to poslat v balíku, aby do toho El ještě vlezla. Takže z té hromady věciček jsem jí vybrala takové béžové bodíčko s límečkem a vyšitými růžičkami a k tomu jemné manšestrové kalhoty taky se vzorem růžiček. Doufám, že v tom bude kouzelná (jako vždy :o))))).

MART: máš pravdu, já si uvědomila, že mi kdysi paní dr. říkala, že to neznamená, když mimi roste, že bude pít čím dál tím dýl, ale spíš naopak. Je fakt, že si to už krátí sama, když si prso odstrčí ručičkou, ale ze začátku, když mi nechtěla přibírat, byla přicucnutá i ¾ hodiny.

DINY: Davídkovi brzké uzdravení z rýmy a mamince sladký spánek :o))

BAGHIRKO: ty mi vždycky spravíš náladu ? ta uťatá Eliščina hlavička, to je síla :o)))

Všem mimísům hodně zdraví a málo bacilů

Kostička a Ellenka (dnes 20 týdnů ? polovinu toho, co strávila v bříšku)

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.09.04 14:20

Ahoj holky!

Ani jsem se nenadála a už je tu zase nový deníček. Strašně to letí. Ještě že já už ho mám na ten příští týden nachystaný. Prosím Alice nebo Magrát, vy jste takové zběhlé v psaní a odesílání, poraďte některá, jak ho mám nebo kam ho mám poslat? Předem díky!

U nás je také oblíbená: povídám povídám pohádku, začala s tím babička a mě chvíli trvalo, než jsem se ji naučila. Vůbec jsem si ji nepamatovala. Ovšem kuře v obilí, to jsem znala naprosto perfektně a nebudete mi věřit, teď jsem si na něj vůbec nevzpomněla. Spíš než říkanky si vzpomínám na písničky jako skákal pes, pec nám spadla, travička zelená, holka modrooká a takovýhle, proto děkuju za připomenutí kuřátka, hned si ho opíšu a začnu vyprávět.

DANDIS: to byly myšlenky na dálku ? já si ve středu taky koupila Pařížský salát ? poprvé od porodu ? taky ho moc nemusím, ale lákalo mě to. Jo a Přátelé, to mě hodně baví, ale stíhám teď jenom ty nový díly, v pět večer to nějak nestíhám. Díváme se na ně s manžou a hodně se vždycky nasmějem.

KATKO a PAVLÍČKU: to s těma bradavkama sedne i u nás ? někdy si ji sice z pusinky vytáhne, aby se otočila, ale někdy přesně jak píšeš ? bradavka v puse, hlava se otáčí a bradavka se vytahuje až skoro za roh. Vždycky, když El tohle udělá, snažím se jí vysvětlit, že prso nejde zahnout za roh, že mamince narostlo vepředu a podle toho se musí řídit :o)

SLNIECKO a LUKÁŠKU: nám už babička taky koupila punčocháče. Vyrábí je i Loana, to je u nás v ČR, takže domácí výroba. Akorát nevím, jak tam byly myšlený ty velikosti. Je na nich totiž velikost 50/56 a jsou nám teď tak akorát, a to jsme skoro před měsícem měli 67cm!! Takže na velikosti uváděné na oblečcích nehledím a řídím se přiměřováním. Ellenka leží, já vytáhnu pár věcí a přiměřuju a odkládám na ?už jsou dobré?, ?už jsou malé? a ?ještě jsou velké? :o))

BAGHIRKO: ty jsi mě teda postrašila. Já dostala taky chrastítko ve tvaru zavíracího špendlíku, taky český, kámoška říkala, že bez tohohle se snad neobejde žádné dítě (bylo jedno z prvních, které El pěkně vzala do ručičky), ale zatím se nám nerozlepilo, tak si budu muset dávat bacha :-((((

Mějte se krásně, odhánějte bacily, ať se všichni brzo uzdravíte :o))

Kostička a brzo ?dvojzubka? Ellenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.04 15:49

Ahoj holčiny,

bylo mi divné, že i přesto, že jsem deníček odesílala v pátek někdy kolem 13h, pořád nebyl zveřejěn a to jsem se dívala i v sobotu ještě než jsme odjeli ke tchýni. Potom jsem zkusila se podívat do těhulkovskýho deníčku a tam byl ten můj článek! Což vůbec nechápu, protože jsem si ještě zkontrolovala, že ho zkutečně odesílám do miminkovskýho deníčku:-((

Karolínka začala včera trošku zvedat prdelku a odpichovat se nožičkama! Tak jsem zvědavá, kdy přijde na to, že se lze díky nožičkám i pohybovat:-)

Alice: už se taky moc těším, až bude Karolínka taky tak roztomile povídat jako tvoje Verunka:-)

Almerko: no vidíš, Karolínka se převaluje na bříško zase pomocí pravé ručičky:-)

Diny: tak to máme stejné - i moje tchýně mi vždy skvěle pomůže - vždy, když jsme u ní, tak si hraje s malou a já si aspoň na chvilku můžu odpočinout. Zato moje máma je strašně pracovně vytížená, takže už na Karolínku tolik času nemá:-(

Mějte se hezky.
Senti a Karolínka

Helena2
Kecalka 274 příspěvků 26.09.04 21:55

Ahoj maminy,
My si povídáme básničky a pohádky s Ondráškem pro Vojtíška. Já většinou říkám první slovo z řádku a Ondra doplňuje, někdy si sám vymýšlí synonyma. Je to sranda. Vždycky se u toho řehtá, jako že vymyslel zase nějakou lumpárnu.
Jinak se zdravím už jsme na tom lépe, ještě oba trápí kašel, a to většinou večer až usnou, tak asi hodinu kašlaji, ale přitom spí.
Ještě velká novina ? Vojtovi jsem ve středu našla 1. zub vlevo dole a ve čtvrtek tam byl už druhý hned vedle. Jak jste na tom, Kostičko, nestíhám to nějak sledovat??.?
Napíšu některé básničky.:

Ten náš Ondra, (můžes do:,–(it jméno, byl tam Pavel)
to je kos,
ztratil boty, (Ondra říká sandále)
chodí bos.

Zvony zvoní: cynkylinky.
Kde je Ondra?
U maminky!
A co dělá?
Hraje si,
potom výská na lesy.

Hola, hoši, do práce,
pomáhejte mamince.
Ty udělej polínka
a ty roztop kamínka.
Ty udělej kašičku,
ty dej na stůl vázičku.
Ty malý se dívej
a pěkně nám zpívej!

Dešťové kapičky,
dostaly nožičky.
Běhaly po plechu,
tropily neplechu.

Halí, belí, kdo sněd zelí,
už se po něm pátrá.
Kočka není v podezření,
pes má radši játra. (Ondra říká ?rýžu s játama?)
Koukněme se na králíka,
ten rád zelí chroustá.
Ještě více na zajíce,
těch je tady spousta.

Bubnujeme na buben,
Pojďte, hoši, pojďte ven!
Bubnujeme bum, bum, bum,
Budeme mít nový dům.
A kdo s námi nepůjde,
Ten v něm bydlet nebude.

Tak snad se vám budou líbit, pa Helča + Ondrášek + Vojtíšek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 00:22

Ahoj Jarnulky,

takze od stvrtka marodime a ja mam pocit, ze sa to nezlepsuje. Lucky je stale mrzuty a ma tolko tych soplikov, ze nechce vobec lezat na chrbatiku. K tomu to hnusne pocasie, žiadne prechadzky a nas tatko daleko od nas, vecer sama doma...... no proste v piatok prisla na mna depka a trvala este aj v sobotu. Fuj, este ze je to za mnou.

Stare zlate casy skoncili a Lucky uz nie je to hodne miminko co sme ulozili vecer do postielky a zaspalo samo. Neviem ci je to tou chorobou ale zaspat vobec nemoze a pomaha len hupanie na velkej lopte cca 1-2 hodinky a potom vytuhne. Dnes v noci mal tolko soplikou, že som sa rozhodla o 5.00 hodine rano odsavat vysavacom. Susedia si budu mysliet, ze mi ta samota asi lezie na mozok a upratujem nie len cely den ale aj celu noc :o)).
Diky vsetkym za rady ohladom puncosiek. Pojdem tento tyzden asi na nakupy, lebo Luckymu uz dochadza oblecenie a nemame ziadnu hodnu kamaratku alebo sestranicu, co by nam nieco podsunula. Teda hodnych kamaratiem a sestru a sestraniece tych mam neurekom, ale vsetky uz maju skolou povinnych pubertakov a to co bolo odkladane pre nas uz nam medzicasom vyfukol niekto iny.
Tatka som dnes zaukolovala po telefone aby tiez nieco nakupil, tak som zvedava s cim pride. Mame dost odlisny vkus tak uvidime co vyberie. Ale hlavne nech uz je buduca nedela a je konecne doma.

K dennicku: Senti krasne si to napisala a nezostava mi nic ine ako naucit sa po cesky. Ja totiz uz neviem ziadne slovenske riekanky a len prelozit tie česke to proste nejde. Ak niekto viete aj slovenske riekanky tak sem s nimi.
Luckymu zatial pustam pesnicky a uz od porodnice na neho zabera, ked mu spievam. Vzdy ho to ukludnilo a bolo to jedno co je to za pesnicky.

Tento tyzden budem pokracovat vo vytvarani Fotoalbumu na rodine a ked to dokoncim tak Vam dam vediet, nech uz sa mozeme aj my pochvalit, aky sme krasny velky a pasieme konikov.

Zatial sa majte krasne a vsetkym marodom skore uzdravenie
usopleny Lucky a Slniecko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 08:13

Ahojky,

malá leží teď vedle mě na dečce - no leží - pořád se mele - buď se přetáčí nebo se různě vykrucuje na bříšku a u toho prská a brouká:-)

Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné používat vonné olejíčky? My si totiž v zimě rádi zapalujeme ty různé vonné olejíčky, ale nevím, zda je to vhodné pro miminka? Jestli to není pro ně příliš dráždivé? Vím, že třeba parfémy by se používat moc neměly.
Nemáte s tím někdo zkušenost?

Zatím venku svítí sluníčko, takže pokud se to rychle zase nezmění, vyrazíme brzo ven na procházku.

Tak pa, pa
Senti a Karolínka-žížalka:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 12:14

Ahoj všichni jarňáčci

Tak jsme doma od rodičů. Bylo to bezva, babička měla na Zuzanku spoustu času a já na všechny kolem :-) Dokonce jsem konečně zpracovala Zuzance videokazetu s nahrávkami od narození, teda řeknu Vám, je to fakt změna za ty 3 a půl měsíce.
Přijely jsme teda už v pátek večer, ale až teď mám chvilku čas. V sobotu jsem vylezla na zahrádku na:,–(it kvítka, co jsem od mamky dostala a pak dala trochu do pořádku barák a hlavně kuchyň (manžílek se švagrem si tu asi hezky užívali :-) Večer jsme byli posedět u kamarádky, protože počasí na posezení na zahradě už nám skončilo :-( a tak jsem tam využila novou chůvičku, kterou už máme doma. Jsem s ní moc spokojená, je to bezva, že můžu nechat Zuzanku vklidu chrupkat i v jiné místonosti nebo jiném patře.
V neděli jsme byli ještě popřát manželové mamce k narozeninám a dědečkovi k svátku a potom ještě na oslavě kamarádových narozenin, kde to Zuzanka skoro celé probrečela kvůli bolestem bříška.

Dneska jsem pročetla všechny komentáře a shlédla nové fotky, je super, že je tady živo, ale asi nestihnu na všechny reagovat :-)

Kostičko díky a nápad s přebalovákem, vzala jsem si ho k našim a docela to šlo, jenže je krátký, Zuzance při cvičení na břížku vychází tak tak, takže asi na doma zůstanu u karimatky, kterou mám roztáhlou na a stole.

Senti, super deníček, díky za nápady, já jsem zatím povídala takové to paci paci, vařila myšička kašičku a písničky jako pec nám spadla, skákal pes přes oves a pod. Hned si kopíruju a tisknu všechny říkanky které se tu objeví a myslím, že jak si je oživím, budu to taky zase zvládat zpaměti. Myslím že mám někde Špalíček veršů a pohádek od Hrubína a taky něco od Jiřího Žáčka (oboje jsem měla jako malá strašně ráda) a takových říkanek tam bylo spousta. Jak budu mít ještě chvilku, něco tam najdu a napíšu sem.

Všem marodům přeju ať jsou brzy zdraví a ostatním, ať na ně nic nevleze :-)
My máme zase trošku problém s kakáním, Zuzance se povedlo vykakat včera po týdnu a to jen díky tomu, že jse jí měřila teplotu (už celé odpoledne před tím plakala jak ji to tlačilo) a bylo to hodně husté a taky to dost zapáchalo. Chuderka moje malá. Zavolala jsem doktorce a prý to už bude asi lepší a jinak jí mám koupit glycerinové čípky. Myslíte že na to může mít vliv i to co jím já? (Třeba, že teď už se tolik necpu melounama a zeleninou?)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 12:19

Ach jo, já blbá..... poslala jsem to dříve než to bylo dopsané a podepsané.

Dám ještě nějaké fotky do fotogalerie. Zuzanka už se u pasení koníčků bezva řehní a plácá po hračkách před sebou (zatím jen levou rukou) a taky v leže na zádech se zajímá o věci vedle sebe a sama si asi 2 x vzala hračku. To všechno jsou pokroky za týden co jsme nebyly doma - manžílek nestíhal :-)
Tak se mějte hezky, já prozatím končím, ať se stihhnu najíst, než budu muset zase Berušku trápit cvičením.
 Mája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 20:52

ahoj

SENTO super denicek,myslim,ze se mi to bude brzy hodit. Ja zatim zpivam delfinkovi fakt kraviny,zeptejte se Missorky :-)), ale delfinek je spokojenej a vytuhne

minuly tyden jsem mela docela hnusnou depku,doslo to tak daleko,ze jsem ani nezapinala pocitac. Krystufek se budil snad celou noc,pocasi naprd,do toho jsme byli v Plzni za babi,fakt jsem byla hotovaaa. V patek jsme vyrazili smer Vysocina,delfinek se vzbudil jen 2 x za noc,rano si ho vzal tatinek a ja jsem spala do pul jedenacte. Cely den jsem odpocivala a citila se krasne. Nocni iluze mi sebral delfinek,budil se snad porad a tatinek se opijel u ohne. V nedeli jsem se silene pohadali ( videla jsem rude a mela pocit,ze budu jecet,jecet,jecet ),koblizek delal urazeneho,ale vecer se zacal nenapadne tulit a uz to bylo v pohode. Jeste do toho volala tchyne,ze babi umrela a ve stredu je pohreb. Vubec se mi tam nechce,necitim zadnou litost,pro me to byl cizi clovek,ach jo. Doufam,ze si ted nemyslite,ze jsem necitelna,ale myslim,ze jsem se parkrat zminovala.

a ted neco veselejsiho,dneska rano jsem po:,–(ila delfinka do postylky,otocim se ,kouknu a ziram - delfinek STOJI a drzi se sprusli !!!, vydrzel tak asi 5 sekund,ale stejne :-)) a dalsi novinkou je,ze se zacina mazlit a tulit. To je tak uzasne,ze mu i odpoustim ty probdele noci

DINY - tedy koukejte se uzdravit,protoze ja se na vas hrozne tesim

ALMERKO - dneska jsem koukla k vam do albika a vsem vam to moc slusi :-))

PEG - v sobotu asi v kolik v te Ikei ?

SLNIECKO - posilam Lukaskovi pohlazeni,at se brzy te rymy zbavi,musi to byt pekne protivny :-((. a chci se zeptat,albicko na rodine je ?

MAJO - ja si rikala,kde se toulas :-)), jo deticky delaji pokroky pres noc,tatinek u nas taky vzdycky cubrni

jdu povesit pracku a tesit se,ze si zitra uziju tatinka :-))

magrat a delfinek

Mart
Kecalka 456 příspěvků 27.09.04 21:27

Ahoj holky,

dneska jsme byli s Tomáškem na neurologii a dr nám potvrdila předchozí diagnózu pediatričky a rehabky. Tomášek má povolené svaly v horní části zad a proto se mu nedaří přitahovat hlavička při zvedání za ruce do sedu. Takže musíme cvičit dál Vojtu a ještě se máme naučit na rehabce nějaké cvičení na nafukovacím míči. Díky cvičení možná zabráníme špatnému držení těla, skolióze a vůbec bolestem zad v dospělosti. Tomášek to asi zdědil po mamince i tatínkovi, protože oba nemáme záda zrovna ukázková. Taky je záhodno, aby Tomášek co nejdéle vydržel na čtyřech a neseděl. No jestli bude jako Honzík, tak sezení hrozí až koncem prvního roku a chůze až v 15 měsících.

Jinak Tomášek pomalu objevuje způsob pohybu po místnosti. Válí sudy k zajímavému cíli. Zatím se mu povedlo dostat se až za postýlku pod radiátor u okna. Zeleninka k obědu do něj padá rychlostí blesku, už sní celou skleničku 140 g. Pak si jen tak trochu cucne mlíčka na žízeň, takže asi vyřadíme první kojení. Zítra se chystám zkusit dát mu poprvé čajík. Kaši chci dávat asi od sedmi měsíců. U Honzíka na noční buzení něměla žádný vliv, tak sní nechci pospíchat ani u Tomáška. Teď se budí stále pravidelně o půlnoci, pak mezi třetí a čtvrtou a pak před šestou, to už snídá a vstává.

Ještě jedna perlička. Tomášek několika kopanci rozlámal hrazdičku, která byla určena až do 18 měsíců. Nejdřív ulomil postranní vzpěry a pak i jednu hlavní tyčku. Nechápu, jak se takový výrobek může prodávat.

Mart a Tomášek, 6 a půl měsíce

Mart
Kecalka 456 příspěvků 27.09.04 21:29

Magrátko, gratuluju delfínkovi ke vzpřímenému stoji!!!!

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.09.04 22:51

Ahojky Jarňulky:)

Jak Mart píšeš o těch příkrmech a kašičkách…tak to potvrzuje, jak je každý mimísek jiný…holky, představte si, co dávám tak hoďku před spaním kašičku, tak malý spí i 7 hodin!!! v kuse, včera dokonce 8, spinkal od sedmi večer do tří do rána, pak se napucnul v polospánku mlíčka a chrněl dál do sedmi:) Takže spánek 12 hodin, no já prsa nalitý zas jak Dolly (ne ta ovce:))) Jo, krmím kašičkou, ale po koupání ještě pije mlíčko, takže kojení se fakt snažím nešidit, tudíž mlíčko neubývá:) Prostě spokojenost na obouch stranách, ale co platí na nás, nemusí vůbec platit na někoho jiného, viď Mart:)

Magrát, gratulujeme tomu tvému šikulkovi delfínkovi k postavení v pelíšku, to je neuvěřitelný, vždyť vy budete už za pár měsíců capkat!!!:) Nedávno to bylo nedonošený miminko, první jarní únorové, maličký Kryštůfek, bože, ten čas tak letííííí:) A dneska už je to čupr klučina, co stojííííí:))) Ani nevíš, jak my se těšíme na vás, nebooooj, dělám všechno pro to, abychom byli zdraví, vypadá to dobře:)

Letím do pelíšku, mějte se babulky krásně a ať vám mimísci krásně spinkají a hlavně…nemarodí…:)

Diny

PS: V sobotu v Ikee bych to viděla buď na 11 nebo až třeba na 14, to už by tam nemusel být takový obědový nával, co myslíte? To ZOO je asi nesmysl, prý to tam bývá o víkendu děsně natřískané…:(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 09:07

Tak to musí někdo vzít do vlastních rukou a stanovit pevný řád :-)

A protože asi bydlím nejblíže IKEY stanovuji se tímto organizátorkou :-)

Prostě sraz bude v IKEA v 11 řekněme u výtahu, či minikina pro děti, ted hned za vchodem.

Počítejte, že tam bude tisíce lidí a principielně je jedno v kolik se tam sejdeme. V sobotu je tam vždy hodně lidí a ted, už asi začli lidi šílet na změny před vánoci.

Takže pokud to bude nesnesitelné, vypravíme se (po prozkoumání IKEA) na druhou stranu dálnice do Metropole, tam je velké občerstvovací středisko a taky nový kout pro děti, já tam ještě nebyla ale mohlo by to být dobrý.

Tak se hlaste a případně piště kontakty, do soukromé zprávy, nebo když se potkáte na chatu tak Vám svoluji si zašeptat moje telefoní číslo, nebo si zajistěte kontakt na někoho kdo tam jistě bude na těch 11.

Tak toť vsjo

Peg

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 11:59

Ahoj holky,

od včerejška mě bolí v krku:-( Kloktám heřmánek a strachuju se, aby to Karolínka ode mě nechytla:-( V pátek jdeme totiž na očkování.

Magrátko: ten Kryštůfek je ale šikovnej! Dej mu za nás pusinku:-)

Diny: tak to už se těším, až taky začneme s přikrmováním:-) Doufám, že i my budeme patřit do té skupiny, kdy nás to tak zasytí, že budeme takhle krásně dlouho spát, protože za tím ty noci za nic nestojí:-(

Mějte se krásně - musím letět, protože malá se probudila a každou chvilku bude křičet, protože je sama v pokoji:-)

Senti a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 12:24

Slovenské básničky nájdeš tu http://alinka.szm.sk/…n-vstup.html

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 20:04

ahoj

dneska me delfinek nechal v noci vyspat,doufam,ze se to bude opakovat casteji :-),sice to bylo za cenu toho,ze byl u me v posteli,ale ja se rada obetuju :-))

byli jsme se podivat na pouti,omrknou atrakce a popremyslet,kam budeme v budoucnosti strkat penizke. Pocasi nic moc,ale uzila jsem si koblizky.

kocour se zacina cim dal tim vice mazlit s Krystufkem,je to docela legrace,akorat delfinek zna zatim jen uchopovy hmat a tak se Pan kocour moc mazleni nedocka.

v poledne dostal delfinek k obidku masiko,tedy ten si pomlaskaval.

pokracuje trenovani na stoj,doplazi se k cili ( postel,zidle, rodic ), zachytne se, zacne perovat a v obliceji se mu ukaze velice soustredeny pohled. Tak jsem na to zvedava

SENTO - tak hezky kloktej a drzim palce at se spinkani zlomi

DINY - tak to je super,ze Davidek tak pekne po kasi spinka,tise zavidim

KATKO - tedy Pavlicek je fesak a ty kukadla

PEG - ty nase organizatorko :-)), ja dorazim s Kacii na 11 a telefon mam na Diny. Jinak jsem koukala,ze se uvolnilo miste na OBR sraziku,takze se uvidime i tam :-))

jdu se line svalit k televizi a nic nedelat,to me hrozne bavi

magrat a delfinek

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 28.09.04 20:58

Ahoj holky,

tak už máme od včerejška za sebou taky to protivné očkování. Naštěstí se to snad obešlo bez větších reakcí. Včera ji jen dost bolela ta nožička. Měla jsem ji u doktora v šátku - no moc jsem to nedomyslela. Vžycky když jsem se sehla, tak začla hodně plakat a než mi došlo proč… :-( Dneska už má nožku jen trochu opuchlou a přes den spala více než obvykle. Zato teď ty očka nechce zavřít ;o)

Jinak aktuální váha v 15 týdnech je 6,4 kg a měří 64 cm. Paní doktora byla spokojená a první, co Andrejce po příchodu do ordinace řekla sestřička, bylo, že vypadá jak reklama na sunar. Čímž ovšem urazila moje prsa ;o))

Vedle nás v poradně byla i maminka s 3,7 kilovým miminem. Nějak nemůžu uvěřit tomu, že Andrejka byla taky tak maličká. Teď už je to velká holka … a ukecaná ;o)

Dneska jsem po dlouhé době oprášela své znalosti šití a pustila se do šití flanelových košilek pro Andrejku. Snad je vynosí alespoň na doma ;o)

Tak Andrejka už sladce spinká a já se jdu podívat na Královny na Karlštejně.

Pa, pa

Lenka a Andrejka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 21:34

ahoj Leni

tak to je super,ze ockovani probehlo bez velkych reakci. Vaha taky moc pekna
koukala jsem,ze si byla na chatu,tak pokecame priste

pa magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 21:38

Ahoj holčiny,

protože mi dneska není zrovna nejlíp, poslala jsem tchýni samotnou s Karolínkou ven. Za půl hodinky mi ale volala, že se vrací, protože malá hrozně pláče.
Chudinka si uvědomila, že nejsem s nima:-( Tak jsem jim letěla naproti. Chudinka moje malá - dřív jsem jí slyšela, než viděla -hned jak jsem jí popadla, tak přestala plakat - měla úplně červený očíčka od pláče.
Naštěstí na to rychle zapomněla a doma už si zase vesele hrála s manželovou maminkou:-)

Teď už od 19 h spinká.

Krk zatím pořád bolí a k tomu se přidala ještě rýma:-(

Lenko: i já se dívám na Královny na Karlštejně, ale zároveň brouzdám na netu - máme v PC TV kartu.
Teď zrovna mluví Muk…:-)

Tak hlavně přeji ať jste všichni zdravý.
Senti a Karolínka

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 28.09.04 21:48

Ahoj babulky,

Konečně jsem si udělala chvilku a můžu něco písnout.
Já se přiznám, že mě nenapadlo říkat Valušce říkanky, pořád jsem si myslela, že je ještě brzo. My si spíš zpíváme, moc se jí líbí hodové písničky a taky ukolébavka ?halí belí, koně v zelí?.?. A taky povídám co právě dělám a co budeme dělat, prostě melu páté před deváté. Ale teď už jsem poučená a hned jsem si vaše básničky vytiskla a šprtám. Už umím tu o kuřátku a od Peg ?pravá, levá??. Snad to do té mojí prázdné hlavy vtluču.
My měli poslední dny pěkně nabité. V pátek kontrolu na RHB, byly jsme pochválené, JUCHÚÚÚ, že je vidět zlepšení od poslední návštěvy. Moc se mi ulevilo, že mačkám správný bodík a že to mordování opravdu není jen trápení dětí. Ale přidali nám nový cvik na bříšku a u toho teda Valuška nepláče ale doslova řve jako tur. Připadá mi to dost krkolomné, pekelně se soustředím abych si ji položila správně a pak samým úsilím zapomínám na Valušku mluvit a trochu ji zklidnit. Ale do toho se časem taky dostanu. Pak hned dětská lékařka, měříme 64cm, vážíme 6.150g v necelých 4 měsících. Ty budeme mít ve čtvrtek.
V sobotu návštěva u známých, kolaudace jejich nového bytu. Moc, moc pěkný byteček. A Valuška se naštěstí ukázala jako vzorné miminko, protože my jsme zatím první kdo má mimi, ostatní to zatím jen plánují. Takže se nikdo nepolekal.
A to nejhlavnější v neděli jsme měli křtiny. Moje maminka to chtěla a my souhlasili. My s přítelem teda nejsme věřící v pravém slova smyslu. Ale co je malá nemocná tak se modlíme tzv. po našem, samozřejmě za zdraví Valušky. Křtilo se celkem 9 dětí a bylo to fakt krásné, moc slavnostní a pro mě zase tak dojemné, že se mi tentokrát nepodařilo tu slzu zamáčknout.
V pondělí jsme byli opět v nemocnici, ale tentokrát jenom v rychlovce, vzali Valerce krev a fičeli jsme domů. Zjistili totiž že Valuška má už v době protilátky proti zarděnkám a to by neměla mít. A já jsem přitom zarděnky nikdy neměla. Takže to je možná příčina toho našeho problému.
Pošlu vám nějaké fotečky aby jste viděly jak krásně paseme koníky, až jsem z toho úplně paf, jak je to cvičení účinné. A taky nějakou fotku ze křtin.

Peg: díky za radu hned jdu po tom, snad ten olej půjde tady v okolí sehnat

Magrat: to je úžasné, Kryštůfek už stojí, už abychom stály taky (tiše závidím)

Senti: díky za super básničky a brzo se uzdrav

Májo: my naštěstí s kakáním problémy nemáme a to do sebe valím úplně všechno (ťuk, ťuk), včetně česneku a cibule, ale znám maminku co jedla jen staré pečivo, všechno na vodě a bez chuti, protože jinak mimísek moc trpěl

Tak se holčiny opatrujte a pusinku drobečkům

Dana+Valuška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 23:45

Ciao Maminky,

kedze som si prave vymazala co som napisala, tak znovu:

PEG - Zrazik o 11.00 v IKEA uz sa strasne moc tesime. Neviem ci sa nam vsak podari byt presny, mame to cez celu Prahu a neviem aka bude doprava. Skusim niekde vypatrat telefon na niektoru z Vas aby sme zistili kde sa prave nachadzate.

MAGRATKA- tak Delfinek uz stoji. To je neskutocne. Vcera som ho ospevovala Luckymu, ked sa hral s malym delfinkom, ktoreho ma na hrazdicke. Za chvilku bude mat s Delfinka mindraky, lebo stale mu ho kladiem ako vzor :o)). Jo a depka, ani nevies ako Ti rozumiem. Dovody som mala ine, ale vzdy sa nejaky dovod na poriadnu depku najde. Dufam, ze uz je to OK.

ALMERKA- diky za ten typ na puncosky. Vcera sme patrali na Ciernom moste a v H&M sme nasli suprove. Dnes sme ich vyprali a zajtra ich hned vyskusam.

Vsetkym ostatnym jarnatkam, nech Vás ryma obchadza z daleka a ked nahodou uz zavitala, nech sa ponahla prec. Kazda nasteva po troch dnoch predsa smrdi (to tvrdila moja mamka). Aj ta nasa je uz na ustupe i ked sa zdrzala viac ako tri dni.:o((

Krasny zvysok tyzdna a uvidime sa v sobotu

Slniecko a Lucky (vcera 4 mesiace)

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 29.09.04 08:03

Ahoj holčiny!

Tak si tu čtu jak plánujete sobotní srazík a je mi líto,že se ho nemůžu zúčastnit.My máme to vítání občánků.Sice dopoledne,ale potom k nám půjdou babičky na oběd a tak by to bylo moc chaotické.
Na neděli jsem jako náhradnice na čtvrtém místě,tak uvidíme,jak to dopadne.

Minule jsem psala o kašičce,tak už ji máme koupenou,spolu se dvěma lžičkami od Aventu.Zatím jsem mu ji ještě nezkoušela.Stále se tedy v noci budí na jídlo,ale už se necítím tak vyčerpaná,tak to ještě chvíli vydržím.Možná ta moje únava pramenila z depkoidní nálady a ta je naštěstí fuč.

Zatím papa.

Almerka & Radimek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 08:33

Almerko,

koukám, že Vojta a Radimek budou ze stejného těsta. Taky pořád číhám kdy už to miminko začne spát trochu líp. Možná jsi to už psala, ale já ne vždycky váš deníček stíhám, můžeš mi napsat, jak se Radim v noci budí??? Jen by mě to zajímalo. :-)

Díky
Peta a Skřítek (dneska tříměsíční)

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 29.09.04 11:59

Ahoj Peto,
Radimek jí každé dvě hodiny ve dne v noci.Byla už i vyjímka(asi 3×),že vydržel i tři hodiny.Takže v noci se probudí,já ho dvacet minut kojím a za hodinu a půl znovu budíček.K ránu má už problém usnout hned,tak někdy mezi tím ani nespíme.většinou si ho dám do postele.Ležím na boku,prso vyndaný,malej přisátej,já podřimuju a tak pořád dokola.Naštěstí má taťka dobrej spánek a o ničem neví.
Někdy mrknu na Rodinu na diskusi,jak jsou na tom maminky stejně starých miminek a uklidním se,že skoro stejně.

Tak ahoj Almerka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 29.09.04 12:17

ahoj

pocasi venku je sice odporne,ale muj uzasny chlapecek :-) spal celou noc s jednou prestavkou az do pul devate a to je uzasne.

ted odpociva v kocarku,ja jsem mu uvarila blivajzek k obidku,tak jsem zvedava,jak mu bude smakovat.

miluje vecerni kasi,dam mu navrh jeste presnidavku a to malem sezere i lzicku :-)).

co se tyce kojeni,mlicko mu smakuje,ale skoro vubec se nesoustredi na piti a dela u toho kraviny. Nekdy si vzpomenu na zacatky kdy jsem kojila porad a treba i 30 minut. Prijde mi to strasne davnooo.

EVASKU - tak co spinkani,uz se to zlepsilo ? a jak pokracuji prikrmy ?

ALMERKO - skoda,ze nedorazite. ALe poradne si uzijte vitani obcanku,doufam,ze potom poreferujes. Nas to ceka v listopadu ( to uz bude delfinek velky chlap ) a s tim nocnim vstavanim te obdivuji,Krystufek takhle zlobil 2 tydny a ja byla grogy.

SLNIECKO - jestli chces,tak v sobotu pisni na muj mobil : 723 401 902 . A kdy se vam vraci tatinek?

SENTO - doufam,ze uz ti je dneska lip a nebude to nic vazneho

DANO - koukala jsem na fotecky a Valuska je moc hezka holcicka. A konicky pase primo vzorne. To je super,ze cviceni pomaha

dlouho se neozvala Monis s holcickami,tak doufam,ze jsou v poradku a nic je netrapi

jdu se najist,zatim jsem sezrala ( jinak to nazvat nemuzu ) balik susenek,ale musim si dat neco poradneho.

odpoledne nas ceka pohreb,pocasi nalade taky neprispiva,tak se netesim :-((

posilame vsem slunicko a pa

magrat a delfinek ( 7,5 mesice )

Peg
Kecalka 196 příspěvků 29.09.04 12:30

Tak jestli jsem dobře četla tak prozatím dorazí Magrátka, Kacii, Diny, Slnečko a Já ????

Ještě někdo?

Almerko, věřím že se uvidíme v neděli na OObr srazíku, píšou že nemocných je zatím 10 sice všem přeji uzdravení, ale třeba to někdo nezvládne z organizačních důvodů :-)

Peg

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 29.09.04 12:34

ahoj Peg

jeste dorazi Missorka a mam pocit ze i Senta chtela,ale tam asi zalezi na tom,jak ji bude

pusu Anetce posila seladon delfinek

magrat

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 12:39

Peg,

my s Vojtou asi takyyyyyyyyyyyy :-)

Ale na 100% potvrdím v pátek ju!

Pa a pusu Anetce!

Peta a Skřítek

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 29.09.04 15:25

Ahojda vespolek:o))

SENTI: Skvělé téma deníčku:o)) Já zatím vystačím se směsí národních písní a s HOUPY, HOUPY, ELIŠKA MÁ ROUPY:o)), ale sem tam zarecituju i nějaké hodnotnější verše …

MAGRÁT: To je úúúžasný, gratuluju delfínkovi a posílám pusu (od Elišky, to se ví)

KOSTiČKO: Jsem ráda, že si se pobavila, já jsem taková ztřeštěná matka:o))

DINY: Jakpak jdou Davídkovi příkrmy? My už s Eliškou taky brzo nastoupíme - za dva týdny přesně máme půl roku:o))

ALMERKO: Vydrž! Eliška přes den baští taky asi po dvou třech hoďkách, v noci teda spí (klepity klep), ale někdy taky potřebuje být permanentně u pípy:o)) Nějak to neřeším a prostě si ji na noc nakvartýruju do pelíšku a spím nahoře bez - prostě sámoška:o))

SLNIEČKO: Ty ostudo jedna, ty neznáš slovenské básničky:o)) Já si ze školy pamatuju jenom jak Na královej holi jasná vatra svieti, okolo tej vatry dvanact hornych deti:o)))
Zkus to naservírovat Lukáškovi - treba z neho bude nakonec Janošík, bude bohatým brať a chudým taky. A vy s taťkou budete v balíku:o))

Jinak - my jsme se byly dnes vážit - a máme ve 24. týdnu neuvěřitelných 8,25 kg (podotýkám, že JENOM KOJÍME!!!).
Začíná mi připadat, že je Eliška taková buchtička … ostatní mimina okolo jsou docela hubený a hodně hejbavý a my vypadáme jako roční extrémně líný dítko:o((
Chodíme tu s kamarádkou - má o měsíc staršího hyperaktivního syna, kterej ve 3 měsících seděl a v 6 už s oporou chodí …to mi taky na náladě nepřidá:o((

Za 14 dní jdeme na půlroční prohlídku, jsem zvědavá, jestli nás pan doktor pochválí …bojím se, že spíš ne:o((
Možná je to tím, že je takový bumbrlíček, ale přece jí to jídlo nebudu upírat … vždyť má jenom to moje mlíko…

To jsem se nějak rozepsala … mějte se všechny krásně. Dám do galerie nějakou fotku naší princezničky, je k zulíbání, když spinká, zčervenají jí tvářičky a zmodrají víčka - k tomu ty superdlouhý řasičky a růžový poupátko místo pusinky… aaaaaa… samou láskou bych jí snědla:o)) Ale proč vám to vykládám, znáte to všechny:o))

Zdraví

Baghira a Eliška (5,5 měsíce)

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.09.04 18:16

Ahoj holky!

Musím si tak trošku ?postěžovat?, i když, jak to tady čtu, že mimísové nechtějí spát přes noc, nemám si vlastně ani na co stěžovat. Ještě v pondělí byla El za mimořádně hodné dítko, které se do devíti večer uložilo a mezi šestou a sedmou ráno se probouzelo, celou noc jsme o ní nevěděli. Jenže ten svatej Václav (nebo úplněk nebo co to je za značku v kalendáři) udělal zlom, malá sebou začne šít už kolem třetí nebo čtvrté v noci a kolem páté je už vzhůru, takže jsme si posunuli vstávání zhruba o hodinku a půl až dvě hoďky. Co se týče jejího jídla, kde jsou ty časy, kdy jsem tu psala a kdy jste mi záviděly dlouhé kojení. Mám hrůzu jí dát přes den víc jak deset minut, viz. dnešek po obědě, cucla si asi 12 minut a pak jste měly vidět ty vodopády, co z ní tekly. Ona jak mrská těma nožičkama, tak ten žaludek to prostě neudrží. Za půl hodinky měla troje oblečení ublinkaný :-((. Ještě to přičítám tomu, že jí rostou ty zoubky, protože i kakání je už častější, předtím tak jednou za den, včera měla pročůranou jen jednu plínku, zbytek byl poskvrněn i stoličkou. Dávám jí na ty dásně takovej gelíček, ale nevím, jestli jí to pomáhá, moc se mi to nezdá. Teplotku jsem jí zkoušela měřit, ale žádnou větší nemá. Asi jí to trápí a já jí nijak výrazně pomoct nemůžu. Spát toho přes den moc nenaspí, dneska jsem ji před obědem uložila do kočárku, dojela do obchodu, při zpáteční cestě usnula. Tak jsem ji nechala na dvorku pod oknama no a asi po 20 minutách už jsem viděla, jak si deku snaží nacpat do pusinky - už byla vzhůru. Ono by mě ani to ranní vstávání nevadilo, ale jsme na zítra objednaný na rehabku, sestra nabízela ve 13 hodin a já ji říkám, že to ne, že to je blbej čas, že zase chci objednat na 8 na ráno, že to je ideální, ale jak to vidím dneska, ideální by to zítra bylo asi na těch 13, protože už se nemůžu spolíhat na to, že vždycky v 8 ráno bude napapaná a spokojeně pofrčíme autíkem na RHB a pak zase po cvičení v poho zpátky. No, každopádně uvidím, jak se Ellenka na zítřek vyspinká, nějak budu tvořit bojový plán až ráno podle ní. Držte mi palečky.

PEG: ty jsi se tak krásně ?rozšoupla? s těma říkankama, že mám co dělat, abych se je všechny naučila

HELENO2: tak my už jsme taky se dvěma zubama, on se jí tam ten druhej klubal a předevčírem už se asi vyklubal, když jí přejedu prstem po dásníčkách, tak už je cítit. No a při kojení samozřejmě taky. Díky za další říkanky (i Ondrovy komentáře :o))

SLNIEČKO: El posílá pusinku Luckymu, aby se brzo uzdravil :o))

Jo, ještě jsem si vzpomněla, včera jsem volala mojí kamarádce, co má Jaromírka, začali chodit v Přerově na plavání, moc mi ho doporučovala, tak uvidím, jak bysme to přes zimu zvládali. Cena je přijatelná, za 12 hodin 1600.

Víc už nestíhám napsat, letím za tou mojí pusinkou?.

Kostička a Ellenka (zítra už 21 týdnů)

Peg
Kecalka 196 příspěvků 29.09.04 18:31

Kostičko a to jich v té knížce je ještě spousta, ael já je ještě neumím, to mi připomíná že bych se mohla naučit další :-) hrozně mě to baví, dělá u toho anetce patřičné divadlo hýbu jí rukama a nohama a hrozně u tho blbnem a jí se to mooooc libí :-)

Peg

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 29.09.04 21:27

Peg,

chtěla jsem se zeptat ohledně těch aftíků. Sehnala jsem nějaký olejíček jmenuje se to Citro Grep, je to ono? Na letáčku v krabičce se totiž píše, že to není určeno dětem. Tak mám strach abych Valušce neublížila, i když to pít nebude. Dík

Dana

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.09.04 22:10

Ahoj holky!

Tak dneska v noci kojo po třech hodinách… Doufám, že se to nebude opakovat.

Přidám ještě několik našich oblíbených Žáčkových a Fryntových básniček:

Nemalujte čerta na zeď!

Jiří Žáček

Nemalujte čerta na zeď!
co když třeba ožije?
Pamatujte kamarádi, čert je strašná bestie!

S čerty nejsou žádné žerty,
však to známe z pohádek:
kde se lidi začnou čertit,
hned se pustí do hádek.

Vrčí, bručí vyhrožují,
pak se vrhnou do pranic:
kde se lidi začnou čertit,
nepomůže zhola nic.

Není lepší mít se rádi,
hledět na svět z vesela?
Nemalujte čerta na zeď!
namalujte anděla!

Skřítek v uchu

Jiří Žáček

Juchú, juchú
já mám skřítka v uchu!
Venku prší, já jsem zmokl,
ale on je v suchu

Bubnuje tam na bubínek
je to skřítek Budulínek
Bumtarata buchy, buch,
až mě z toho brní sluch.

Juchú, juchú,
já mám skřítka v uchu!
Nechcete ho? Dám ho zdarma,
toho neposluchu!

Sandály

Emanuel Frynta

O sandálech se praví, že levý není pravý že pravý není levý
to ovšem každý neví

Takže se nohám ráno stává že do levého leze pravá
Anebo zase naopak.
No ale když už je to tak -
Proč z toho dělat skandál
vždyť je to jenom sandál.

(Zhudebnil Petr Skoumal, CD Kdyby prase mělo křídla)

Štěně

Emanuel Frynta

Kdo jako my má doma štěně,
chodívá si s ním s chutí hrát
a potom brblá dennodenně že po něm musí utírat.

To mně víc vadí na štěněti
když nemá vážný interes
když zapomíná, že čas letí
a jednou z něho bude pes.

Když jenom štěká, chroustá kosti
lítá a hlídá si svůj kout.
Když nemá kousek ctižádosti
kam to chce potom dotáhnout?

To naše taky se jen flinká
a už si myslí že je psík.
Já mu to říkám od malinka: ?Ty skončíš jako jezevčík!?

(Zhudebnil Petr Skoumal, CD Kdyby prase mělo křídla)

Život je pes

Emanuel Frynta

Život je pes, to každý vidí a nemusí být profesor. Život je pes a pro nás lidi, je pes už dávno známý tvor.

Život je pes a už to samo, kdekoho časem poleká. Život je pes a pes jak známo, je věrný přítel člověka.

Život je pes a zuby cení a usmívá se po očku. Život je pes a proto není, rozhodně není pro kočku.

(Zhudebnil Petr Skoumal, CD Kdyby prase mělo křídla)

Alice (s Jakoubkem v náručí)

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 22:13

Dano,

já nechci strašit, ale kamarádky maminka měla po Citro Grepu poleptané hlasivky, byla s tím dokonce i v nemocnici. Tak bacha a opatrně.

Peta od PSTM

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 29.09.04 22:29

Šmankote, tak to budeme mít radši všechno zase fialové.

Díky Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 23:19

Ahoj Holky,

tak Vam musim hned napisat co som dnes pocula. Je to len z druhej ruky, takze neviem kolko je na tom pravdy, ja som vsak nic nepridala a predavam ako som kupila.

Mlady manzelia sa prechadzaju po obchodnom dome IKEA spolu s ich malou dcerkou ( vek neviem ale uz chodila). obzeraju si tie krasne sedacky a kuchyne a po chvilke zistia, ze dcerka sa uz pri nich netmoli. Poobzerali sa a ked ju nikde nevideli, vyrazili k najblizsiemu zamestnancovi a poprosili ho o pomoc. Chceli dat vyhlasit, ze sa pohybuje niekde po poschodi. Na ich prekvapenie zamestnanci IKEA ihned uzavreli obchodny dom a zacalo velke patranie. Po nejakej dobe nasli dievcatko na WC. A ake bolo najvacsie prekvapenie? Dievcatko malo ostrihane vlasy a bolo prezlecene do uplne inych siat ako prislo. Viac som sa uz nedozvedela, ale podla reakcie zamestnancov IKEA to asi nebol prvy pripad straty dietata.
No a preco Vam to pisem? Nie, aby som Vas odradila od zraziku v sobotu. Ja urcite pridem. Ale aby ste boli ostrazite, nikdy neviete kde a kto na Vase deti ciha. Neviem ci to je pravda, ale znie to skor neuveritelne.

A este nieco k nam. Asi by som to ani nemala pisat. Normalne sa hambim ked vidim ostatne jarnatka, ale nas Lucky dnes spal celu noc. Fakt celu! Vecer s vacsimi problemami zaspava. Uspavanie trvalo nieco cez hodinu (21.45) a rano sa zobudil o 7.38. No to Vam poviem, tomu sa povie materska dovolenka! Ryma je uz tiez na ustupe a potvrdzuje to aj ten krasny spanok. Vsetkym Vam prajem tie krasne noci ked sa konecne vyspite.

BAGIRO - S LUckyho inak je riadny zbojnik cez den, takze moze mat kludne dalsiu prezyvku Janosik. No a chodenie v 6mesiacoch. Viem ze to doktory nemaju radi a varuju pred predčasnym chodenim. Nikde nepisu kedy je idealny vek, ale vsetci sa zhoduju, ze najprv maju hodne dlho lozit po styroch a az ked sa sami rozchodia je to to prave „orechove“. Takze ziadne strachy, tvoja mazoretka ma este cas.

KOSTICKA - El taktiez posielame pusinku, Ta od nej asi zabrala. Ryma je na ustupe.

MAGRATKA - Nas tatko pride v nedelu vecer. A dnes ma celkom vytocil. No on je taky setrilek, ze je v Amerike vlastne o 3 dni viac, len koli tomu, ze je to o par tisic lacnejsie. Normalne by som to urobila aj ja, ved som bola tiez financak a hlavne cudzie peniaze som hlidala viac ako tie vlastne. Ale teraz, ked sme boli chori a siel na tak dlhu dobu, no normalne ma to nastvalo !! Na buduce mu ten cas s nami budem musiet ocenit, aby sa vedel lepsie rozhodnut co je „tzv. lacnejsie“.

Tak som sa vystazovala a mozem ist spinkat. a este jedna novinka. Uz mame na rodine ten fotoalbum. Takze kto ma zaujem : http://rodina.cz/chudasci

Ciaaaaaaaaaaaao
Slniecko a Lucky ( momentalne spiaci, uvidime, ci aj dnes bude rekord)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 23:44

Neviem komu mam vlastne podakovat, lebo je to Anonymny uzivatel, ktory mi doporucil slovenske stranky na riekanky: http://alinka.szm.sk/…n-vstup.html.

Je to super. Spomenula som si na vacsinu z nich. Napriklad Zlata brana, Tap tap tapusky, alebo Oli, Oli Janko na ktoreho si velmi dobre pamatam. Moja prva laska v skolke ho so mnou tancovala a spievala. Ach to bolo tak davno…

Este raz diky.

Slniecko

Peg
Kecalka 196 příspěvků 30.09.04 09:06

Dano to není ono, je to co máme my je Grep olej, od paní Mudr. Podhorné a nic nám to nepoleptalo, ani jiným co už to na doporučení zkoušeli. Je to výtažek z grapefruitových jader v olivovém oleji, a je to dopořučeno dr. pro moje miminko, takže v klidu :-)

koukni na www.r-web.cz/nadeje

jde to tam i objednat na dobírku

Peg

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 09:23

Ahojky všem,
komentáře mám zase vzorně pročtené, jsem prostě závislačka a nestíhááám.
Včera na cvičení jsme byly pochváleny - juchů, snad cvičíme fakt dobře a příště jdeme až za 14 dnů, ale budeme mít zase nový cvik - už třetí.
Na očním už jsme byly snad naposledy, slzné kanálky jsou vpořádku.
Dnes jedeme na kyčle, tak uvidíme a pak ještě na náušničky, docela se na ně těším i když s trochou strachu.

Přidáváme se:

  1. k delfínkům, Zuzanka asi taky přišla na to, že je bezva pořád si pískat..nebo ječet? jak se tomu říká? tak když nemá dudlíka a řádí, tak je fakt jak delfínek :-)
  2. k nespavcům. Asi nám taky zkončili noci, kdy jsem jí jen dala napít a ona hned vytuhla (první měsíc spala i 10 hodin v kuse) dnes potřebovala pořád dávat dudlíka asi po 3 hodinách jsem ji kojila. A pořád má něco v puse a netahám, ale kouše (většinou svoje pacinky), tak nevím, jestli už se hlásí zoubky (ve 3,5 měsících).
    No a kakání pořád oničem, od pondělka zase nic a přitom se někdy celá prohýbá. Asi dneska koupím ty glycerinové čípky (ještě se poradím s doktorkou když tam dnes jdeme)
    No a to počasíííí..... mažílek i švagr nachcípaní, já už mám taky rýmu a prďolka malinko pokuckává. Doufám že se z toho nevyklube nic horšího.
    Ale nálada stejně dobrá :-) Zuzanka je fakt super, už se nebojí, když ji nadzvedávám nad hlavu a řehní se u toho, na koupání jsme koupila podložku do vaničky, tak cákáme všude atd… :-)

Dano, to je bezva, že cvičení zabírá. my ten cvik na břiše děláme už od začátku a ještě se mi nestalo, že by u toho moje Beruška neplakala a včera jsme se ptala rehabky a prý je to vyjímka, když u toho dítě nepláče. Na zádičkách to už někdy zvládáme taky bez pláče a příště nás čeká nějaký cvik na boku.

Magrat, taky posíláme gratulace Delfínkovi k postavení. Pohřeb je snad za Vámi, tak ať je už jen dobře :-)

Lenko, teda Ty jsi šikula, ať se Ti šití daří, Andrejka bude určitě kočka.

Kostičko, to bude fakt asi tím úplňkem (nebo sv. Václavem?), u nás ta nespavost začala ve stejnou dobu, a to ještě nerostou zoubky. Ale přes den zatím docela spinká (třeba i teď po cvičení vytuhla)

Snad ještě napíšu, ale pokud ne, tak ať Vám oba srazíky vyjdou a dobře se pobavíte.

Čas mě tlačí - jdu ještě sesmolit dopis pro mzdovku do práce - žádost o rodičovsku dovolenou.

Tak ať jste (a jsme) všichni zdraví!!!!!!!
Ahojky Mája a Zuzanka.

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 30.09.04 09:29

Holky,

představte si to moje mimi ještě pořád spinká. Je pravda, že včera usnula až po deváté. Ale toto je rekord. Ale nemyslete si v noci 3× kojíme, takže to není v kuse.
My máme dnes 4 měsíce, to je neuvěřitelné jak to utíká. Když se vzpomenu jak prvních 6 neděl Valuška proplakala, tak teď je to úplná brnkačka (musím to zaklepat ťuk, ťuk)
No jdu něco dělat, musím toho využít. Já jenom tak písla na rychlovku.

Pa, pa Dana

Jo pořádně si užijte mini srazík a hlavně foťte ať se na vás taky můžu kouknout.

Helena2
Kecalka 274 příspěvků 30.09.04 20:15

Ahoj maminy,
poslala jsem nějaké naše fotečky, sice jsou už staršího data, ale ty nové jsou ještě pořád nevyvolané. Víc točíme na kameru. Tak alespoň takhle.
Snad jsem to poslala správně.

My už jsme celkem zdraví, ale moc se nám taky nechce v noci spát. Včera usnul ve 20h, už byl vzhůru 1:30 a pak ještě 5:00. Vím, že někdo by za to děkoval, ale od malička usínával ve 20:00 a vstával nejdříve ve 3h někdy i v šest.
Ondra v jeho věku spával už celou noc.
Ale jak to tady čtu, jsem na tom ještě dobře :o)))
Dnes jsem mu dala večer kaši Hami, tak jsem zvědavá…

Příští týden mám sraz s Nezbedou, tak pak písnu. Už jednou byla u nás, ale to byli kluci maličcí.Tak jsem moc zvědavá na Toníčka, je od Vojtíška jen o 5 dnů mladší.

Pa, pa Helča

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 30.09.04 22:13

Ahoj holky,jsem tady jen na skok.Měli jsme porouchaný počítač tak jsem dnes dočetla deníčky.Dnes jsme byli na očkování do nožiček ještě proti žloutence,měla jsem strach z reakce ale dopadlo to dobře.Teplotu neměla ani nožičku opuchlou,jen trochu pobrekávala a tak jsem jí chovala a bylo to dobrý.Hanička měla v neděli 4 měsíce.Dnes jí doktorka vážila a má 6640g.Kolik měří to nevím nějak jsem to přeslechla.Minulý týden jsem měla taky depku asi z toho počasí,jé jak já miluju léto a teplo.K deníčku-taky Haničce říkám básničky,ale jen ty známý,další budu hledat v knížkách.Budu jí je dokola číst až se je naučíme zpaměti.Jo ještě v kolik hodin a kdy chodíte na chat,taky bych se připojila.Je to dobrý nápad,jen se domluvit.Dál mě nic nenapadá mám v hlavě nějak prázdno,že by to bylo tou mateřskou nebo kojením?Někdy pěkně blbnu,stává se vám to taky?Tak se zatím mějte ať jste všichni zdraví a miminka ať v noci pěkně spinkají.Ahoj Hanula a Hanulka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.09.04 22:14

Maminy, mám vám vzkázat od ro (Romany), že se jí máte ozvat, postoupili jste jako náhradnice na OBRsrazík, prosím, písněte jí třeba do jejího deníčku o OBRsrazíku nebo písněte sem, já jí zítra kdyžtak sms nahlásím, jestli přijdete:) Nebo také pro jistotu mě do soukromé zprávy nebo na můj email: dianna@atlas.cz písněte váš mobil:)

Papa Diny

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »