Jeden obyčejný, ale úplně obyčejný den

Rodičovství

No až tak obyčejný nebyl…byl náročnější. Tak se s vámi podělím.


19 komentářů

„Mami kuk, mami kuk“ …ticho. „Mami kuk“, přidává dcerka na intenzitě. Otočím hlavu směrem doleva a musím se smát. Je to ten nejkrásnější budíček. I když mám pocit, že mi hlavu přejel parní válec, tak vím, jak moc tyhle rána miluju. Kouknu na strop na hodiny. 8 pryč. No aspoň nějaká odměna za ty noci. Otočím hlavu doprava a tam klidně nádherně spinká sedmiměsíční příčina mého bolehlavu. Opět nedokážu spočítat, kolikrát za noc mě vzbudila, já ji zkusila dát dudel nebo otočit na jeden či druhý bok, abych ji nakonec stejně dala prso, u kterého spí dál.

„Matinka piská (spinká)?“ ptá se dvouletá. Řekne to ale s takovou hlasitostí, že Matinka okamžitě piskat přestane. Koukne na mě a odmění mě druhým ranním úsměvem, který miluju. Starší se shání po panence, pokládá jí mladší do postýlky. Martinka se zatím otočí na bříško a pozoruje dění. Chce Rádi brát peřinku, ta se vzteká, že nechce, aby jí na to Marťa sahala …musím ji napomenout. Moje ranní zkouška hlasivek.

Asi ještě půl hodiny ležíme, pak zavelím, že se jde snídat, beru Marťu, Ráďa bere panenku a jdeme. Marťa jde na zem – na přebalování zatím nemám sílu. Vařím čaje, mažu chleba medem. Ráďa (většinou) krásně jí.

Převleču, přebalím holky, divím se, jaký neuvěřitelný nepořádek se dá udělat během chvilky, a snažím se to zredukovat. Převlékám postele. Pak převleču sebe, následuje ranní hygiena a chvilka klidu jen tak – hraji si se starší. Kolem půl 11 začíná být Marťa protivná - ospalá. Dám ji napít z prsa, oblékám. Musím s ní po schodech venkem do garáže. Sněží, takže pláštěnku na kočár a honem pro Ráďu. Je zlatá, počká, neuteče, nespadne ze schodů. Jdeme vsí na nákup – já ještě cítím, jak mi teče pot po zádech z ranního vypravování. Musím Ráďu trochu pobízet, ať do obchodu nejdeme 2 dny, ale v klidu, ať se projde, možná se odpoledne ven nedostaneme. Po návratu dávám vařit brokolici na polévku, vysávám (až starší usne, chci vytřít). Ráďa opět bojkotuje pořádek v obýváku.

Dáváme si polívku, Ráďa chce krmit a to Martinky plastovou lžičkou pro miminka (kterou Martinka paradoxně nechce a jí z klasické). Krmím a jsem ráda, že jí … (ještě nedávno bych tvrdila, „že já bych nikdy“):D

Dávám Rádi plínku a posílám do postýlky, popřeju pěkné spaní a zavírám. Sednu k netu, na chvilku, než půjdu vařit. Slyším Martinku v chůvičce…ááá hotovo, to tomu dnes moc nedala. Jdu pro ni, dávám ji do vodní lázně ohřát příkrm ze včerejška.

Najednou slyším jakési cvakání z chodby – asi kočka, jdu tam a…vidím postavičku Rádi za sklem dveří. „Co to tam dělá?“ říkám a v další minutě mi to dochází, hraje si s klíčem. Sakra, kde se tam vzal? Beru za kliku a v tu chvíli by se mě krve nedořezal. Zamčela se. Chvilku se ji snažím přemluvit, ať otočí klíčem, nejde jí to, brečí …volám manžela, co s tím. Pak mě napadá jedna věc, kterou jsem už kdysi zažila, nadhazuji manželovi, tvrdí, že to nepůjde. Nic, pokládám telefon, beru paličku na maso, obalují utěrkou a vytloukám lišty kolem skla. Rádi jsem řekla, ať jde na postel, naštěstí poslechne. Za chvilku jsem u ní, brečím, nejradši bych jí dala na prdel, ale chovám ji a objímám.

Ve verandě si všimnu, že mám v pračce povlečení. Chci je vyndat, koukám, že není vyždímané. Sakra zase. Zapínám jen odstřeďování. Pračce to nejde…vyndávám půlku věcí a pouštím znova. Tahle s ní bojuju asi hodinu, než prádlo vyždímá. Cítím se psychicky vyčerpaná.

Přijíždí manžel z práce – je úžasný, miluju ho, ale někdy mě dorazí. Naráží na dceřino zamčení se. Vypínám mozek, na víc dneska nemám.

Jdeme ven, jsou tam i další maminky. Ráďa běhá s kamarádem, utíká, další zkouška mých hlasivek. Další děti mi budí Marťu, vím, že už nezabere. Spala hodně málo. Zdvihnu ji v korbě, ať vidí. Venku jsme asi hodinu. Doma chystám Rádi svačinku, Marti dám prso, pouštím Prostřeno. Holky jsou značně protivné, chovám Marťu, s Ráďou si maluju. Vím, že je musím dát spát dřív. Přichází manžel z dílny, že jde spravit ty dveře. Honem se koupu já, pak holky. Každý kaši…a do postele. Marťu k prsu, s Ráďou polohlasně říkáme básničky.

Ráďa spí, Marťa konečně taky. Jdu psát deníček, po půl hodině, klasika, Marťa brečí. Dávám prso, vypadá to, že bude dál spát. Dopisuju…

Vím, že jsou holky celkem klidný a hodný, ale někdy dají zabrat :D Ale to všechny moc dobře znáte.

Snad mě neodsoudíte, jaká jsem nebo nejsem matka, co dělám nebo nedělám… Když už mám všeho dost, tak si říkám: 1. ty holky máš … 2. jsou zdravý, máš dvě věci, které každý nemá a které jsou obrovské štěstí.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  03.02.14 07:27

Ouu.. mám jedno děcko a čekáme druhé.. už jen jedna dcera mi dá pěkně zabrat, jelikož v noci moc nespí a budí se asi tak 3× a to ji budou dva roky.. přes den jsem nevyspalá a nemám sílu být s ní hodiny venku.. ano, je to složité.. ale děti jsou to nejkrásnější v našem životě. držím palce, ať vše zvládáš v klidu… nemáš ani čas sama pro sebe, vidˇ? Pohlídá ti někdo děti alespoň o víkendu? Ať můžeš někam jít?

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 03.02.14 07:53

Moc hezký deníček a zvládáte to dobře :kytka:. Holčičky jsou moc roztomilý, ať vám dělají samou radost.

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 03.02.14 08:08

Pekny denicek.Zda se ze jste nad veci a v pohode. Nektere maminky kdyby se jim zamklo ditko by se hroutily. Preji pevne nervy a hodne stesti s holcickami. :) :mavam:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 03.02.14 08:36

Myslím, že se k tomu stavíš velice dobře. Jak říkáš, jsou zdravé a hold někdy i dravé :-D Ale buď za to ráda, přeji plno úspěchů a pevné nervy :kytka:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 03.02.14 08:42

:lol: :lol: :lol: jen si to užívej, já mám budíček v 5:00, návrat z práce a školky v 16:00 a to co popisuješ se scvrkává na pár hodin - u vaření sklepat z nohy jedno dítě, sundat ze skříně druhé, s prádlem v ruce utřít zadek třetímu, sebrat psovi z huby kolíček… mateřská byla těžká pohoda :mrgreen:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 03.02.14 09:01

Moc hezký deníček, pěkně popsáno. Aspoň vím, co mě čeká s dvěma dětmi, když mám teď zatím jednu vyřídilku. :D Adrenalinový zážitek autorky také znám…měla jsem na sporáku oběd, odskočila na balkon pověsit pár kousků prádla a utěrky a moje dcera mě na balkoně zavřela a to tak nešťastně, že otočila klikou plastových dveří do jakési mezipolohy, takže dveře nešly otevřít ani jemně, ani násilím. Po 10 minutách rozhovoru mě za sklem a dcerky v obýváku se mi dcerku podařilo přesvědčit, že musí klikou pootočit ještě více dolů…no a pak už jsem dveře vyrazila. Byl z toho jen připálený oběd. :mrgreen:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 03.02.14 09:40

@wobludka No z toho mám hrůzu už teď… taky si to na mateřské užívám :) Jsem z těch, co tvrdí, že to dovolená je :) Jen abych se pak měla kam vrátit do práce, to mě asi děsí víc.

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 03.02.14 10:43

@wobludka ahojky, promiň mi možná hloupý dotaz…čtu tvé deníčky Případových a moc ti držím palce, ať všechno vyjde :hug:…jen nevím..zaspala jsem něco nebo propásla??? Já myslela, že máte zatím jen vašeho chlapečka…zadařilo se dřív nebo jsem blbá a špatně chápu?? :lol:…Jestli jsem něco nezaregistrovala, tak se omlouvám. ;) :andel:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 03.02.14 11:03

@agnesold děkuju :kytka: nene, nepropásla, to jsou synovci - mívám je tu tak 2× týdně i přes noc, sestra si zase bere mého chlapečka když je třeba ;) pokusím se v deníčku trošku osvětlit jak to vzniklo :kytka:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 03.02.14 11:19

Moc hezky napsáno, také zkouším kolikrát hned po ránu své hlasivky hlavně když dcera (3 roky)leze do postýlky malému (5,5 měsíce)a snaží se ho posadit aby viděl všude okolo :lol: děti jsou opravdu štěstíčka :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28623 příspěvků 03.02.14 11:42

Ano, ano, jako u nás doma. :pankac: Jen s tím rozdílem, že u nás jsou dva kluci.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 11:43

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 03.02.14 11:43

@ALENA G @gabi.design Já si myslím, že se v tomhle deníčku najde spousta maminek… a to jsem psala jen zhruba, jinak by byl 3× delší :mrgreen: Ale to všichni znáte :)

 
verunela
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 03.02.14 11:51

Krasny denicek, mam sice jen jednoho rostaka, ale uz se mi taky dokazal zamknout v pokoji, nastesti po dlouhe domluve nejakym zazrakem klicek narovnal do polohy, kdy ja ho mohla z druhe strany vystrcit druhym a odemknout ode me, jakou jsem mela radost i vztek kdyz jsem otevrela a on se mi na posteli smal :-). Preji pevne nervy a ta jsou deti hodne.

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 03.02.14 12:22

@wobludka Aha, tak už chápu a na deníček se budu moc těšit, tvoje deníčky hltám. ;) ;) :kytka:

 
EfkaJ
Nováček 5 příspěvků 03.02.14 12:55

Maximální soucit a pochopení:-))))mám 2syny 14měsíců od sebe :hug: staršímu budou v dubnu 3roky :D a je to divoch, navíc pořád zkouší co vydržím a co vydrží mladší bráška :twisted: strkanice, bouchance no mazec, do toho je to blinkací dítě, jednoho sundám ze stolu a už běžím zachraňovat druhého :zed: jsou to moje zlatíčka ale občas potřebuju vypnout :mrgreen:

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 03.02.14 14:53

Jako bych to psala já :mrgreen:!!!Takhle velmi podobně probíhají momentálně dny i u nás :palec:!Je to sice náročné, ale neměnila bych :srdce: :srdce: :srdce:!!!

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 03.02.14 14:57

Že ty jsi poslouchala u nás pod okny?? :mrgreen: u nás tedy jsou dva kluci ale jinak více či méně stejně :kytka:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 03.02.14 15:02

@evick2 Se vám ti kluci ale povedli naplánovat :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 03.02.14 19:28

Pěkný deníček :kytka:
Ať Ti holčičky dělají samou radost :srdce:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 03.02.14 19:31

Dneska se mi tady povedlo udělat asi na 20 minut pořádek… celkem úspěch, na ot, že Ráďa nespala… fakt zírám, co ty děti za chviličku rozhážou… :mrgreen:

 
Dabidubidam
Kecalka 165 příspěvků 03.02.14 21:08

Fajné čtení, dík! :)

 
Ellen2811
Kecalka 225 příspěvků 04.02.14 14:48

Moc pěkný deníček, občas se docela poznávám, mám to podobné, holky 24 měsíců od sebe, mladší má teprv 2 měsíce a je to docela mazec, starší teprv nedavno začla s nočníkem, ale stále bojujeme, je strašně ukecaná, pořád se na něco ptá, mladší moc nespí a dost vyžaduje pozornost, je celkem uplakaná a v noci se taky moc nevyspím, ráno když konečně mladší pořádně zabere, tak vstává starší a stejně jí vzbudí, během několika minut takový nepořádek po celém bytě, že si říkám, jak je to možný a večer padám únavou.. jojo známe to asi všechny, přeju hodně radosti s holčičkama a ať jste zdravé :kytka:

Příspěvek upraven 04.02.14 v 14:49

 
Luca86
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 05.02.14 23:18

Moc hezky denicek. Holky jsou skvely a ty to bezvadne zvladas, jsi moc dobra mama :kytka:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 06.02.14 07:40

@Luca86 Díky Luci, ale zrovna včera jsem takový dojem neměla ani náhodou. :mrgreen:

 
gladiolka
Kecalka 110 příspěvků 06.02.14 20:28

Moc hezky napsaný :) Jinak s tím zamknutím dveří to taky znám :) Já byla v klidu, ale co dělala tchýně :roll: Ale bylo štěstí, že jsem měla otevřený okna, tak tchán k nám vlezl po střeše oknem a odemkl :mrgreen: No docela šupa :)

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 2 inzeráty 06.02.14 20:38

@gladiolka no být tady manželova mamka, tak volá minimálně hasiče… :) Ale jinak je zlatá :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama