Když ji miluješ, není co řešit

Rodičovství

Jak se má předsevzetí rozplynula a nastalo období našeho rodičovství.

Když jsem si poprvé uvědomila, že chci mít miminko, začalo mě také napadat, jak to svoje dítko budu vychovávat. Měla jsem několik jasných bodů, které nechci porušit, jako „správný“ rodič.

Nebudu mít miminko přes noc v posteli, koupím si krásný kočárek a budu se s ním naparovat po vesnici a určitě budu kojit podle vyčtených „doporučení“ na každé prso 10 minut a nic víc. A nejdůležitějším bylo používat jednorázové plenky. Přece nebudu trávit čas s látkovkama. Občas nechám vyplakat, jak mi bylo doporučeno.

Když už jsme se s manželem dozvěděli, že se nám narodí miminko, začala mi vrtat v hlavě myšlenka, jestli třeba nevyzkoumat možnosti, jak to naše miminko vychovávat.

První „předsevzetí“ padlo ve chvilce, kdy jsem se zamilovala do látkových plen. Nakoupila se výbavička a už se čekalo jen na narození naší holčičky. Všechno ostatní se rozplynulo záhy po porodu. První dny v porodnici byly šílené, mléko se mi nechtělo spustit a já měla problém malou nakojit, tak jsme pořád zkoušeli dokrmovat a kojit a tak do kolečka. Malá mě v noci nenechala vyspat a já odcházela po 4 dnech z porodnici úplně vyřízená. Tím vzalo za své „předsevzetí“ o kojení. Malou kojím kdykoliv chce a jak dlouho chce a vyhovuje nám to oběma. :-)

První dny doma jsem vstávala v noci každé dvě hodiny a kojila v sedě, jenže jsem u toho usínala. Měla jsem strach, že malou pustím, když usnu v sedě, tak jsme se přesunuly na kojení v leže. Tím jsem porušila pravidlo o spaní v posteli a nakonec to miluju. Malou dávám spát jen na první 4 hodinky do postýlky, abych se mohla aspoň trochu roztahovat a zbytek noci už je s námi v posteli. Manžel i já jsme si rychle zvykli, oba milujeme to ranní probuzení, když se na nás naše holčička směje a leží mezi námi.

Kočárek byla jasná věc, bez něj ani ránu. Kočárek jsme pořídili, pěkný. Vydržela v něm první tři měsíce, tak že usnula, pak už začala lelkovat, kde by co viděla nového. Nejdřív se dávala stříška korby dolů a teď už malou nosíme v Manduce a já začínám objevovat výhody šátku. Malá je v něm spokojená a dneska mi v něm poprvé usnula, to dokonce u vaření (má zrovna chovací období).

Nechávát vyplakat? Ani jednou jsem to nevydržela déle jak dvě vteřiny. Máme neskutečně hodnou holčičku (za což jsem opravdu ráda), ale jakmile spustí a začne plakat, pochovám a do minutky je klid. Je to spokojené, usměvavé miminko.

Látkuji, nosím malou, nenechávám vybrečet a kojím podle potřeby miminka. Snažím se dát své dceři to nejlepší, co dokážu a co považuji za správné.

Po miminku jsem vždy toužila, jako po někom, kdo mě bude milovat bez výhrad, kdo mě obejme a dá mi pusinku „jen tak“ a s kým budu později mít krásný vztah. Teď má naše holčička 5 měsíců, roste nám před očima, i když se zrovna vzteká, že jí nejde se plazit, tak ji miluji nadevše na světě. A ať už jsem zvolila kočárek x šátek, látku x papír, kojení x UM, myslím, že moje vůle vychovat z ní slušného milující člověka je důležitější. Narodilo se nám miminko, nikoliv módní doplněk.

Jsem tu pro ní 24 hodin denně, jednou tu bude ona pro mě (snad), až to budu potřebovat. A jak pronesl můj manžel: „Když jí miluješ, není co řešit.“

Hodnotilo 32 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
misa 33
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 19.09.14 01:17

Pěkné!!! Mluvíš mi z duše!!! K čertu s předsevzetími a s módními doplňky ve formě dětí a psů ;) ;)
stejně je pak všechno jak chce mimčo a ty :palec: :palec:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 19.09.14 08:57

Svatá pravda :-) Já jsme chtěla prcka nosit v šátku, ale on měl jiné představy, chtěl zachumlat do kočárku, tak jsme nachodili tišíce kilometrů s kočárkem, krmila jsem, kdy si děti řekly a jak chtěly (i když chytré hlavy říkaly, že je rozmazluju - ani jeden není přes míru rozmazlený), v posteli s námi spát moc nechtějí, jen k ránu zůstávaly po posledním kojení a do teď ráno oba přefrčí k nám do postele s nezbytnými hračkami, knížkami, polštářky a všichni si to užíváme. A vybrečet? Tak na to nemám nervy. Přece my jsme od toho, abychom miminku pomohli, když ho něco trápí. A myslím, že děti nejsou rozmazlené, sici umí zlobit jako sedm čertů (krát dvě ;-) ), ale snad jsme jim dali do života důvěru v blízké a spoustu lásky :-)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29735 příspěvků 8 inzerátů 19.09.14 09:38
:kytka:
 
xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 19.09.14 09:44

Krásný příklad toho, když se člověk nenechá semlít „chytráky z okolí“ a dá na svůj instinkt :palec: Tleskám a přeju krásné dny s dcerkou! :kytka:

 
Bára 01
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 19.09.14 10:17

Jak výstižné :kytka: krásný deníček :lol:

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 19.09.14 10:20

Krásně napsané… takové to bylo i u nás, milion článků a rad načteny a ve finále jsem nic dle toho nedělala :mrgreen: jen látkovky mi nevyšli a skončili jsme na papírových. V posteli s námi nespala a nespí, má svojí postýlku a pokojíček :) A kočárek? no měla jsem nakonec 4 kočárky :mrgreen:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 19.09.14 10:48

Děkuju holky, já jsem ze začátku hodně bojovala s okolím. Byla jsem zklamaná z toho, že mě i ti nejbližší nechápou. Naštěstí manžel stojí za mnou a podporuje mě, tak jsem jednou sebrala odvahu, rodině jsem řekla ať mi do toho nekecají, že oni už mají výchovu svých dětí za sebou a bylo. Teď jsem úplně spokojená a užívám si mateřskou i přes počáteční tápání, ale to je snad normální u každých začátků :-)

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 19.09.14 10:50

Fakt pěkně napsané, také jsem tu pro své děti ale také nesmím zapomínat sama na sebe. :kytka:

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 19.09.14 10:52

@Balatonek Super, přesně takhle se to podle mě má dělat :potlesk: Lásky není nikdy dost :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 19.09.14 10:56

Prestoze je tu tisic denicku na toto tema ten tvuj je takovy pekny, uprimny…Nepovysujes se a ani nerozdavas rady. Taky jsem par predsevzeti porusila, ale paradoxne az po roce maleho, kdy se nam s andilka stava satanek :mrgreen:
Tak spoustu radostnych chvil :kytka:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 19.09.14 11:07

@ALENA G tak to já na sebe nezapomínám, dodělávám si dálkově vysokou, takže se ještě učím a teď zrovna píšu bakalářku, tak občas hlídá tatínek, takže zase úplně nezanedbávám :)
@svycarka neočekávám, že ta naše princezna bude pořád usměvavá princezna, takže možná ještě nějaké předsevzetí padne :lol:
Hlavně bych si nedovolila radit, když pořádně sama nic nevím :lol:

 
Danieli
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 19.09.14 11:18

Krasny denicek a je to tak. Vetsinou je nakonec vse jinak, nez si clovek planuje. A co z toho? A ze se to chytrym hlavam nelibi? Hlavni je spokojene miminko a maminka :lol: at se moc dari :kytka:

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 19.09.14 11:43

Tak tak…zásady jdou rychle k ledu. :mrgreen:

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 19.09.14 13:21

Zásady, nezásady… pořád je tu něco jako mateřská intuice. I když ještě občas hledám chytré rady na internetu, spoléhám se hlavně na to, co mi říká zdravý rozum a podle toho, co vyhovuje mně a mému miminku.
Je fajn přečíst si, že spousta žen slepě nenásleduje to, co je zrovna in a spíše jedná skrze lásku k dítěti a pro jeho dobro tak, jak to cítí :srdce:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 19.09.14 14:53

Jee, ahoj Balatonku, ja uz na naši skupinu Dubnovek nemam cas chodit, ale pamatuju si, jak jsme řešily kontroly, vybavicky i porody.Mam tudíž stejne starou holčičku a delam to samé-do prvního kojeni v postylce své, pak do rana spi mezi námi. Kojim výhradně vleze, mala to pomalu v naruci neumí. Kocarek zatim snáší, ale taky jsem objevila kouzlo noseni-mam Ergo a Kibi, na šátek jsem leva :) A vybreceni sem tam praktikuju, ale nepomáhá ;) Vydrzim par minut a kdyz nepřestala rvát, tak ji beztak na ruky vezmu.

 
Bakera
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 1 inzerát 19.09.14 15:58

Nádherně napsaný deníček plný lásky a pochopení k miminku :srdce:. Čekáme první miminko a rad ze svého okolí se také bojím, ale nejdůležitější je vycítit, co to maličké chce a dopřát mu to :hug:

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 19.09.14 16:19

Manžel má správný přístup :D Stejně jako @zzuzzinda jsem chtěla šátkovat, ale mrňous s tím není ztotožněn, vydrží tam tak tři minuty. Dneska jsem si půjčila manducu, že zkusím ještě tu, jinak koupím pořádný sporťák a bude. Metodu nechej ho vyřvat mi nejčastěji radily obě babičky, aby při prvním zakníkání zdrhaly k postýlce, co že to tomu našemu chudáčkovi je :D Ale skálopevně si stojí za svým, dítě si tím cvičí plíce… Kojit jsem chtěla hned, po CŘ a s nedonošencem to nešlo a rozkojila jsem se až doma v osmi týdnech malého, zato kojím dosud. Látkovými plínami jsem se nadchla, nakoupila hory čtvercovech, aby mi dítě dalo jasně najevo, že NESNÁŠÍ vlhkou plínu a buď budu přebalovat co deset minut, nebo toho nechám. Jakžtakž snese bambusové, ale není tím nadšen. Prostě člověk má jiné představy a jinak to pak dopadá, ale je důležité se adaptovat a nebýt z toho ve stresu. hezký deníček, líbil se.

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 19.09.14 20:05

:palec: Takhle to má vypadat, prostě každý to má jinak a nedá se jednoznačně říct, co je správně ;)

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 20.09.14 00:12

@Balatonek myslim, ze to zvladas skvele ;) ono nam tech predsevzeti padne vice…kazdy den s detma, pubertakama a i jima dospelyma bude necim novym…Sama jsi na to prisla - musime je jen milovat :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.09.14 18:03

:potlesk:…jen je trošku zrádné očekávat, že dítě ti vrátí tu péči a lásku ;)

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 20.09.14 18:57

Jooo, suchá teorie a realita, to jsou dvě rozdílné věci :) Já se taky některým svým předmateřským teoriím směju :) Ještě jsem v závěru čekala, že místo Po miminku jsem vždy toužila, jako po někom, kdo mě bude milovat bez výhrad, kdo mě obejme a dá mi pusinku „jen tak“ a s kým budu později mít krásný vztah. jsi zjistila, že to jsi TY, kdo bude vždy milovat bez výhrad a dá pusinku „jen tak“ :-) Obráceně to tak být nemusí, ale to je právě ta mateřská láska, neskutečně nesobecká…

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 20.09.14 22:12

@Saroya prave proto mam v závorce snad, do budoucnosti nevidím a stát se bohužel může všechno.
@Rakosnicek1983 ahoj rakosnicku, ja nejaky čas mam, ale nestíhám docitat, tak už se moc nezapojuju :) jsem rada, ze to delame podobne :) aspoň vím, ze to zrejme nedelam uplne blbe :)
@Bakera tak to preji aby proběhl porod v pořádku a At mate z miminka radost.ja uz ted cim, ze rady ano, ale jestli je vyuziju, az podle toho, jak správně se mi zdají. Nejsem děda vseveda, musím se občas poradit, precist par diskuzi, clanku a podobne, ale chce to hlavně asi trochu ten cit.
@Hřiběnka ja totiž, tak trosku doufám, ze mě bude mít stejne rada, tak jako ja mam rada své rodiče, to pak budu sama na sebe nalezite hrda. Musím, ale rict, ze ja ji opravdu miluju a ani se mi nechce věřit, ze to tak moc jde :srdce:
P. s. Omlouvám se za chyby, chytrý mobil, není vždy chytrý :)

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 20.09.14 22:22

Super! Jako by jsi psala o me :) Moje bude mit 15 mesicu a je to strasne veselej clovek! Sice se v posteli rozvaluje, ake za to objimani v noci nam to stoji. Nenechala jsem vyplakat nikdy a nikdy mi neprijde, ze by toho zneuzivala!

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.09.14 23:03

Super deníček :)
jen já prostě děti v posteli při spaní nechci, mám z toho strach, nevyspala bych se a mohly by spadnout - tak vždy jsem kojila a stále kojím v leže v posteli, ale pak je překládám do jejich postýlky :)
a fakt je, že nejlepší si to dělat dle sebe a na rady chytrých kolem moc nedávat, každá maminka a hlavně každé dítko je jiné a tak je super, když si najdou sami to, co jim vyhovuje nejvíc :)
:palec:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 21.09.14 19:24

Pěknný deníček! :palec: :palec:

 
Anonymní  21.09.14 22:41

Deníček hezký, v mnohém podobné i u nás :D
Jen ten nadpis mi zavání reklamou na Kofolu a tu já nemusím :nevim:

 
vevik1
Stálice 88 příspěvků 04.10.14 18:23
:kytka:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama