Květníček - 17. díl - Můžu já vůbec něco II. aneb jsem chodí

Snažení

Tady je slíbené pokračování minulého deníčku o tom co smíme a co ne v těhotenství. Tento díl se věnuje lékům a vitamínům. Na ty musíme dát velký pozor. V následujícím článku se možná budou některé věci opakovat, např. o vitamínu A,E a kyselině listové, ale je to proto, že jsou to velmi důležité informace a lépe si to takto zapamatujeme :) . Na konci deníčku uvádím velice prospěšnou webovou stránku s přímými informacemi o tom, v kterém období těhotenství je lék vhodný či nikoliv a který je zakázaný. Uvádím pouze adresu, jelikož stránka sama je moc obsáhla na to, abych to tu kopírovala.

Léky by těhotná žena měla užívat jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. Než je lékař předepíše, musí zhodnotit, zda plánovaná léčba nepřinese nějaká zdravotní rizika. Pokud se pro léčbu rozhodne, měl by být lék podáván v nejnižším účinném množství, aby zbytečně nezatěžoval tkáně plodu.
Dosavadní zkušenosti a výzkumy o účincích léků v těhotenství ukazují, že je jen poměrně málo léků, o kterých můžeme jasně říct, že jsou pro člověka teratogenní. To znamená, že způsobují vznik vrozených vad a defektů. Bohužel, stejně tak je málo léků, o kterých můžeme s naprostou jistotou tvrdit, že jsou v těhotenství zcela bezpečné.
Rozhoduje délka těhotenství.
Až devadesát procent těhotných užívá nějaký lék. Nejčastěji to jsou vitamíny, minerály, léky proti horečce a antibiotika. Před každým užíváním léků by se proto žena měla poradit s lékařem, a než jej předepíše, informovat ho o délce svého těhotenství. Tento údaj je velmi důležitý. Lék nejzávažněji poškodí plod ve fázi jeho embryonálního vývoje, kdy se tvoří základy orgánů. To je zhruba od 5. do 12. týdne těhotenství, když počítáme od prvního dne posledních měsíčků.
Výhodou je, že záhy po otěhotnění, to znamená 3. až 4. týden, je vyvíjející se zárodek vůči toxickým látkám včetně léků poměrně odolný, ale je-li jejich působení velmi silné, dojde k potratu. Středně silný vliv se projeví spíše dílčí poruchou vývoje a vznikem vrozené vývojové vady či znetvoření.
Nepříznivý vliv léků od 13. týdne těhotenství až do porodu se projeví spíše zpomalením růstu plodu bez znetvoření (malformací) či poruchou funkce centrálního nervového systému. Zajímavostí je, že u plodů mužského pohlaví je období vysoké citlivosti prodlouženo až do ukončení vývoje jejich pohlavních orgánů, tedy do konce 15. týdne těhotenství.
Léky snadno procházejí placentou a rovnoměrně se rozdělují i usazují ve všech tkáních plodu. Platí, že průnik látek placentou, tedy i léků, je nejpomalejší uprostřed těhotenství, zatímco v jeho začátcích i v závěru je urychlen.

Léky rozdělujeme do několika skupin podle závažnosti jejich působení na plod. Označujeme je písmeny A až D a X. Skupina A není s výjimkou prvních dvanácti týdnů nebezpečná, skupinu D lze podat pouze v případě záchrany života matky. Poslední skupina X představuje látky, kde rizika pro plod jsou vyšší než účinná léčba matky, proto jsou v těhotenství zakázané.
Mezi látky, které způsobují vznik vrozených vývojových vad a dalších defektů (teratogeny), řadíme i vysoké dávky alkoholu (60 gramů 100% alkoholu/den) a kouření cigaret.
Ani přírodní produkty vyrobené z bylinek nemusejí být neškodné. Mohou totiž obsahovat látky, které plodu škodí, např. alkaloidy. Stejně tak je třeba opatrnosti při užívání homeopatik. Záleží nejenom na použitém preparátu, ale především na zkušenostech lékaře, který je předepisuje.
Problémy mohou být i s propagovanými polyvitaminózními preparáty určenými těhotným. Už sama skutečnost, že vyšší dávky vitamínu A nebo vitamínu D jsou zařazeny do kategorie X , tedy mezi léky v těhotenství přísně zakázané, je zarážející.
V těhotenství zá:,–(ně léčíme pouze stavy, které ohrožují zdravotní stav matky, a samozřejmě také ty, které jsou nebezpečné pro plod. Jsou to např. vysoký tlak, cukrovka, infekce s vysokými horečkami. Ty mohou být dokonce nebezpečnější než vlastní působení použitého léku. Navíc některé infekce jsou příčinou předčasného porodu, patří k nim např. přítomnost bakterií v moči těhotných žen. To je situace, ve které se žena musí léčit vždy, i když nemá žádné teploty ani jiné klinické obtíže.
Jsou situace, kdy je třeba plod již v děloze cíleně léčit. Příkladem je podávání léků k zajištění pravidelné srdeční činnosti či hormonů potřebných k optimálnímu vývoji plodu. Léky lze podávat přes mateřský krevní oběh anebo přímo injekcí do plodového vejce.

Ale abychom nebyli nespravedliví - existuje i lék, jehož užití je v těhotenství skutečně přínosem pro vývoj plodu. Je jím kyselina listová, jejíž dlouhodobé užívání před otěhotněním a v první třetině těhotenství dokáže zabránit až v 80 % případů vzniku závažných rozštěpových vad obličeje a páteře.
Většina se rychle odbourá
Ani antikoncepci před těhotenstvím není třeba dlouhodobě vysazovat. Vždyť její užívání v začátku těhotenství není ani důvodem k ukončení těhotenství. Čištění organismu probíhá rychle, protože naprostá většina léků se v průběhu několika desítek hodin odbourává a z organismu je vyloučena.
Těhotná žena by se měla vyhnout i aspirínu, obzvláště ke konci těhotenství, protože tato látka může zasahovat do mechanismu srážení krve matky i dítěte a tím zvýšit riziko krvácení. Antibiotika, například tetracyklin, zanechávají na zubech dítěte trvalé skvrny a u nezralých dětí mohou retardovat růst končetin.
Toxické účinky na plod a matku mohou mít také vitamíny, obzvláště jsou-li podávány ve velkých dávkách. Těhotná žena by se měla vyvarovat nadměrného množství vitamínu A (hrozí poškození zraku), B6 (hrozí poškození nervů matky), C (denní dávka by neměla překročit 1000 miligramů), D (může vyvolat hyperkalcémii), E (může zvýšit krevní tlak matky) a K (nebezpečí novorozenecké žloutenky).

Vitamíny
Výbornou možností jak doplnit potřebné vitaminy A,C, E a další důležité látky je Klíčkový olej (prodává se v tabletkách) který snižuje riziko potratu a nedonošení dítěte. Samozřejmě všechny z nás znají Kyselinu listovou (Folic Acid), která se buď jí samotná nebo je obsažená ve vitamínech před otěhotněním a v prních 3 měsících jako je Calibrum Babyplan, GS-Mamavit, Materna, Prenavit, Femibion a další, např. novinky na trhu jsou spreje do pusy Vitamist (místo prášků, nezatěžují žaludek a rychleji se vstřebávají) nebo Gravimilk. Ale o těchto novinkách si musíte rozhodnout sami. Kyselina listová o 70 % snižuje výskyt vrozených morfologických vad (např. defekt míšní trubice, rozštěpy páteře apod.). Riziko v těhotenství naopak představuje nadměrný přívod vitamínu A. Tato jinak nezbytná látka ve vyšších dávkách vede k prokazatelně těžkému poškození plodu, padání vlasů a kožním problémům. Z tohoto důvodu kladou naše normy důraz na jeho omezené množství v přípravcích určených pro těhotné ženy. Je třeba podotknout, že by se těhotné ženy měly vyvarovat i konzumace potravin, které obsahují velké množství vitamínu A, tedy jater, játrových výrobků (např. paštiky) a oleje z rybích jater (rybí tuk). Vitamínem, před jehož zvýšenou konzumací varují hlavně porodníci, je thiamin (vitamín B1). Je to z toho důvodu, že navozuje nadměrný růst plodu, děti se pak rodí příliš velké, což komplikuje průběh porodu a může být příčinou nutnosti provést císařský řez.
Užíváním vitaminu C je možno předcházet některým škodlivým účinkům, které může mít kouření během těhotenství na nenarozené děti.

Odborníci říkají, že nejméně 10% po porodu zjištěných poškození novorozence je způsobeno užíváním léků v těhotenství. Přestože je mnoho volně prodejných léků zcela bezpečných, u některých není dostatečně stanovena bezpečnost při používání v těhotenství. Například některé léky pro tišení bolesti (acetaminofen, acylpyrin, ibuprofen, ketoprofen a naproxen) procházejí placentou, mohou ovlivnit plod a těhotné ženy by je měly užívat jen s výslovným souhlasem lékaře. Totéž platí o lécích proti rýmě, pro vykašlávání a o antialergických preparátech, z nichž většina nebyla testována na bezpečnost při použití v těhotenství. Pozor je také třeba dávat na léky proti průjmu nebo poševním infekcím
Nikdy v průběhu těhotenství nepoužívejte kortikoidy, a to ani ve formě masti nebo kapek.

Spousta léků ovlivňuje plodnost ženy. Následující tabulka shrnuje vliv konkrétních skupin léků na znaky plodnosti, které žena hodnotí při STM. Při užívání jakéhokoli přípravku je třeba, aby byl pacient dostatečně informován o jeho žádoucích a nežádoucích účincích. Bohužel, většinou v informačním letáku výrobci neuvádějí vliv na znaky plodnosti, pokud ano, týká se to pouze menstruace.
Je dobré, abyste si vždy zaznamenaly do tabulky všechny léky, které užíváte. Pokud je u léku uvedeno, že může zhoršit plodnost (např. vysušuje hlen, zvyšuje prolaktin), neznamená to, že byste jej neměly brát - důležité je, aby jste si byly vědomy jeho možného účinku, který se může projevit, ale nemusí. Jen v případě, kdy se snažíte otěhotnět, byste měly konzultovat s lékařem nutnost užívání daného léku a jeho případnou náhradu jiným přípravkem, který plodnost neovlivňuje.

Tabulku najdete na této adrese: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm
(bohužel na e-miminu nejdou vkládat tabulky, čímž bych chtěla nenápadně naznačit redakci, že by bylo fajn, kdyby to v budoucnu šlo :-))))

Na závěr zde uvádím nejdůležitější adresu, kde si můžete najít názvy léků, které nesmíte, a naopak ty, které vám bezpečně pomohou!!! http://www.safebryo.cz/…otenstvi.htm

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  11.08.05 20:39

POZNÁMKA ADMINISTRÁTORA :-) :

Tabulky samozřejmě vkládat jdou pomocí příslušných HTML tagů, popř. použitím k tomu příslušného programu (např. Homesite).

Hezký večer.
Peta

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 11.08.05 21:23

Jooooo jsem skoro první,to je bomba:-))
M,

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 11.08.05 21:33

Holky,manža taky docela slušně vydělává,ale veškeré úspory padly na zařízení do bytečku.Takže naštěstí ten je vybavenej.Jenže máme hypotéku…ale snad to půjde.Člověk si musí zvyknout na tolik co může!!!jenže kdyby se cokoliv poďálo,tak nevím…:-)) jo jo!
 M.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 11.08.05 21:42

tak ja az druha :o(((

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 11.08.05 21:46

Marti to dopredu neries, urcite to pojde, zvladli ini, zvladnete aj vy… Hlavne ze mate kde byvat a manzel zaraba..
COBIE, velmi poucny dennicek, vytlacim si ho a schovam, az budem tehotna tak si ho povesim na chladnicku :o)) Sonyay

 
Martina22
Stálice 95 příspěvků 11.08.05 22:46

Sonyay: ta slovenština je úžasná,já ji zbožnuju!Například to slovo „vytlačim“ tak to je bomba!!!

 
Anonymní  12.08.05 06:16

Dobré ránko,
holky pořád je mi blbě od žaludku,večer se to trochu uklidnilo,ale dneska ¨ráno se mi teda pořádně houpe:(((((

Neffy-no jo:) Třezalka.....včera jsem tak letěla domů,že jsem na ní úplně zapoměla.Ale asi jí budu muste koupit nebo tady někoho pozvrací!!!!!!!!!

Marti22,Zuzko-já mám z těch financí taky doela strach.aše měsíční výdaje jsou šílené,už jsme uvažovala ,kde ubrat,ale bohužel to nikde nejde:((((Dokonce nám včera přišlo vyúčtování za elektriku 5000,–kč nedoplatek......no já myslela,že padnu:(((naštěstí jsem si taky našetřili,takže v nejhorším budeme taky čerpat z rezerv.Ale stejně se mi občas špatně usíná.

Sunn-Blady Mary zatím nikde…zatím testíku odolávám,protože si na 99% myslím,že ještě dnes dorazí…

jdu si dát suchý rohlík…a čaj..

pupula

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 12.08.05 07:25

Ahojte, zdravím ze zamračené Prahy. Asi zase déšť. Hm, co naděláme. Holt to slunečno budeme muset hledat jinde - v sobě.

Zuzi - koloběžku si určitě pořiď. Možná budeš trošku za exota, ale co, to přežiješ. Ten můj má jednu takovou parádní - s nafukovacíma kolečkama a když jsem ho jednou vyslala za sebe vyzvednout nějaké pracovní papíry, tak se to té padesátileté paní tak líbilo, že si ji od něj půjčila a jezdila po Dejvicích. :))) Chtěla si ji též pořídit, ale pak jí to nějaká dobrá duše (vrstevník) rozmluvila. Že jak by to vypadalo, taková stará a na koloběžce. :((( Takže nedej se, 25let, to není žádný věk.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.08.05 07:37

Dobré ránko všem.
Jé nový deníček!!!
Cobbie děkuju za užitečné rady, taky jdu „tlačit“! :o)))

Pupulko tak ty seš třeba těhu!!!a ani nám to nechceš říct! :o)) Seš dobrá že tak odoláváš, a nejdeš si udělat ten test…já bych to nevydržela! Myslím že Blady Marry nedorazí :o))) a půjdeš pěkně za náma do klubu! :o)

Jaru co testík, jak to dopadlo?Jsou tam//?

Radunko a co ty? Kdy nastupuješ???

Neffy a tebe jsem nezapoměla, ještě se ozvu!

Měla jsem napsaných tolik pozámek na co jsem chtěla reagovat už včera a někam jsem je zašila…tak snad si ještě na něco vzpomenu…
dneska jsem tu poslední den před dovolenou, tak bych měla makat jak fretka,
abych všechno stihla…tak snad stihnu i nakukovat.

Krásný den.
Meggie

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 12.08.05 07:55

Dobré ráno!
Ty jsi ho ráno neslyšela? Asi ne, byly teprve před čtvrtou ráno. No ten hnusnej test se smál hooodně nahlas a nejhorší je, že se smál mně, že jsem tak blbá a věřím, že tolik dní dopředu něco ukáže :o( Dala jsem mu ještě čas na rozmyšlenou a šla se dospat. A když i potom tam bylo to okýnko tak prázdné, že ani prázdnější být nemohlo, tak so ho hodila do koše. A má to! Obdivuju Pupulku, že dokáže čekat a netestovat. U nás mají ten Unimark proužek za pouhých 25 Kč. A jak to „nenápadně“ zjistit v práci, ví od Tebe :o)
Hele žádný makání, práce nemá nožičky, ona na Tebe počká. Přece bys nechtěla jet na dovču celá schvácená :o) A víš že se teď máš šetřit :o)))
A jinak já jsem 15.4., takže pokud by se Tvému miminku chtělo na svět zrovna v tento den, tak by to od něj bylo moc hezké :o)

 
Anonymní  12.08.05 08:00

Ahoj holky! Jupíí nový deníček, už jsem se na něj tak těšila!
PUPUL - super, že jsi TU:-))) a úrčo i těhule! To není normální, že je ti najednou tak blbě…minulý měsíc jsi nic takovýho neříkala. Myslím, že už dávno jsi těhulka a být tebou udělám testík! Moc moc držím pěstičky, aby to vyšlo a přesunula jsi se k Meggie, Květulce, Lucici a Lence:-)

Jak je těhulky?

Co ostatní snažilky, kdy budete testovat?

Neffy - na tříkolce jsem jezdila jednou u nás v práci po chodbách. To byla prča.

Musím jít rychle makat. Ještě jdu dát do kupy seznámek. papa
 sunn

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 12.08.05 08:09

Karinn - vše o měření BT zjistíš na www.rodina.cz v části „Bříška“ v kapitole „Početí“ . Popisuje to symptotermální metoda a vřele to doporučuju. Aspoň u mě to funguje perfektně (no abych zase moc nemachrovala - měřím se první měsíc). Vytiskla jsem si i ten kalendář, kam si to zapisuju a ještě jsem se přihlásila na www.fertilityfriend.com, kde si to zapisuju a ono to tam potom dělá různé věci. Ale je to jen v angličtině, tak bohužel nejsem schopná využít plně vše co to nabízí :o(

Radunko - tak nenapínej a prozraď jak to dopadlo

Zuzka - gratuluju dodatečně k svátku a v předstihu k narozeninám

Pupulka - jak to děláš, že vydržíš netestovat ??? Prozraď mi nějakou fintu :o)

 
Anonymní  12.08.05 08:09

**NOVÝ KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (5)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/** TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.06 UTZ 24.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/** TS 6,05 (kys.list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/** TS 7,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/** TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/** TS 6,05 (Calibrum BabyPlan,kys.list)

**SNAŽILKY*** (18)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list, Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
Jaru - /69/beran/Děčín/vd/(Ca­librum BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 15.8.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 26.8.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
Luciphanda - /vd/TS 8,06
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* (kys.list.) TS 12,05
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 1,06

(Příští deníček vychází v úterý od Cobbie,
další týden od sisiny.)

 
Anonymní  12.08.05 08:12

Radunko - tak jak jsi včera dopadla na pohovoru? Tipuju, že místo máš jistý!! Taky by byl blbej, kdyby nevzal do firmy atraktivní chytrou blondýnku, ne?:-)
 sunn

 
Anonymní  12.08.05 08:13

Jaru-to je mi líto,že ten test byl na tebe tak zlý a tu druhou čárku neukázal:(
ještě ,že jsi ho vyhodila…nic jiného si taky nezasloužil:))))

Vůbec mě neobdivuj..to je jen čirý strach,co tam bude,jeslti jen / nebo //.na jednu stranu by to bylo více než super na druhou stranu jsme ještě chtěla jet k moři a tak bch se teda bála.A pak po mé minulé zkušenosti budu skákat radostí z // až po návštěvě doktora…ani nevíte jaký mám strach a pořád si říkám,co tentokrát to tělo zase ušilo:((((
No,ale jedu do města na poštu a možná zabloudím do lékárny.....tak bych vám dala vědět,když jste tak nedočkavé.))))

Sunn-já nevím co mám s tím žaludkem…možná je to stresem…asi ano:(((
Zatím se mi líbí i kolonce snažilky,i když po očku pokukuju po těhulkách:)))

PUPULA

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.08.05 08:29

Ahoj holky!
Cobbie,zase jsi se vytáhla! Takových informací, to je super! Díky :-)
Pupulko, v lékárně se určo zastav, budeme tu celý den čekat, až se ozveš s hlášením :-) ale věřím, že na tebe mrknou // když píšeš, jak ti není dobře, to by mohlo něco znamenat!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.08.05 08:59

Ták lístečky se našli, jdu na to:

Zuzanko,
moc mě mrzí jak to s babičkou dopadlo,upřímnou soustrast i ode mě.
Ale uřčitě už je jí dobře a ví, že na ni budete v dobrém vzpomínat.

Oslavu určitě neruš, potřebuješ se odreagovat a posezení s přáteli bude určitě moc fajn.
Taky já Ti přeju ke svátku i k Tvým pondělním narozeninám, protože tady v pondělí nebudu… Hodně štěstí, zdraví a brzy miminečko v pupíčku! A ať už máš jen samé pozitivní a veselé zprávy.

Květule, brouček od bráchu to určitě všechno zvládne, to by v tom byl čert aby ne, když mu drží pěstičky tolik tet! Bude chlapík a všem to ještě ukáže!

Kasio, neboj ten sen o tvém miminku se ti určitě vyplní, a kdyby to náhodou neklaplo teď tak příště určitě! Miminka se dočkáš, vím to! :o)

Vítám Luciphadu a Kopretinku, tady se Vám holky bude určitě líbit a stanete se závislačkami na emiminu jako my všechny! :o))

Neffy, tak víš jak jsme dospěli k rozhodnutí k mimi my? Loni v létě, na stavbě, u štípání dřeva!!! Nějak jsme se bavili o tom, že to bude hezký až bude domeček postavenej a až tam budeme bydlet a kolem nás budou pobíhat děti…no a já jsem si uvědomila, že by to už možná nějaký mimi chtělo! Je mi 28 pryč…a tikání se ozvalo! No a tak jsem plácla jen tak do placu mezi ty polena, že bych už chtěla taky miminko! Marťa zpozorněl a ptal se jestli to myslím vážně…no ale situace nebyla moc příznivá, potřebovali jsme ještě zařídit spoustu věcí, hypotéku a hlavně dostavět! Tak jsme si uvědomili že musíme ještě počkat! Řekl mi, že MOŽNÁ až tak příští rok v červnu…nebo až bude zařízená aspoň hypotéka! Červen jako měsíc na snažení se mi moc líbil…chtěla jsem vždycky jarní miminko! :o))… beránka po mamince :o)))
No a rok utekl jak voda…
A hned jak byla vyřízená hypotéka, tak už jsem se o miminko připomínala…pak už začal uvažovat i on…a pak se narodil Šimonek-dokonalé hodné miminko našich kamarádů a ten si nás dokonale získal! Bylo jasné že CHCEM TAKY! :o))
No a bude to dubňátko, taky mám z toho radost, že to tak krásně vyšlo!Moc jsem chtěla jarní miminko! :o)))
Neffy tak myslím, že je velký úspěch i to, že chlap začne o mimi jen mluvit! Je jasný že o tom už přemýšlí…akorát škoda že nejde vidět jak jim to v těch hlavičkách myslí…někdy se v tom chlapským uvažování nevyznám…Tak hlavně ať jsi zdravotně v pořádku a příští dubňátko je určitě tvoje! Moc Ti to přeju!

Martinko řeším stejný problém. Přemýšlíme taky o tom že bych šla na rizikové, ale uvidíme až co řekne doktor, nechám si poradit. V práci totiž mám dost nepříjemné prostředí (kromě kolegů, kteří jsou moc fajn) Sedím v kanceláři, kde je digitální plotr na tisk, je to velká mašina, která potiskuje velké plochy BARVOU,a ta se pak zažehluje do látky…no a tahle mašinka potřebuje udržovat stabilní teplotu a vlhkost v místnosti…takže to skrátím…sedím tu u počítače, dělám grafiku…to vše je ok…ošem v ZIMĚ, VLHKU A SMRADU Z BAREV…a to mi dělá starosti!
Mám strach aby to nemělo nějaké škodlivé následky pro mimi.
Sice penízky, které vydělávám se rozhodně hodí a na nemocenské to nebude nic moc…ale zdraví miminka je pro mě důležitější!
Tak nevím…je to hrozný, mám taky strach jak to všecho zvládem, taky budeme platit hypotéku, ale tu zvláde platit Marťa i když budu a mateřské…ach jo, ty věčný peníze!
A navíc tolik práce…kolegové mě asi zakousnou!

No to je zas román…omlouvám se…doháním včerejšek! :o)

Meggie + Kulišátko

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.08.05 09:08

Ahoj holky,

tak jsem ve zdraví přežila včerejší cestu pro rodiče do Prahy na letiště a jsem zase v pracovním procesu a doháním, co jsem včera nestihla.
Jejich let měl zpoždění takže jsem skoro 2 hodiny kroužila kolem Ruzyně. myslím, že tam teď znám každý kamínek:-)) Hlavně , že nakonec přistáli, už se o mě totiž začínali pokoušet mrákoty, co se stalo.
Mám na Vás jeden dotaz, týká se mé kočičky. Má na pravé polovině hřbetu podkožní bulku, nemáte s tím někdo zkušenosti. Vím, že máte síše pejsky, ale přece. Mamku jsem sice vyslal na veterinu, ale teˇtady trnu hrůzou. je to takový můj malý miláček. Už má 12 let, ale je hrozně čiperná, jako za mlada.

Cobbie: díky za vyčerpávající informace a webový odkaz, už si ho ukládám, ten se bude určitě jednou velmi hodit:-))

Pupulko: držím pěstičky, na dovču na Mallorcu by jsi mohla i tak:-)) A když to nebude tento měsíc tak třeba z dovči přijedete tři:-)))
Mám jednu známou je v podobné situaci jako ty a teď se jí narodila krásná a zdravá holčička, takže hlavu vzhůru. Nezkoušela jsi na žaludek čaj Žaludek a střeva od Teekanne, mají ho skoro v každých potravinách a vždycky mi pomůže.

Meggie: Jak se cítíš mamčo?

Omlouvám se, že moc neraguji na to, co jste napsaly včera, ale ještě jsem se nedostala k tomu si dočíst starý deníček.

Eva

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.08.05 09:08

Jaru já a Neffy jsme 23.3. Radunka je taky beranidlo…tuším že 25.3.? …no a pokud to vyjde a miminko na sebe nebude nechávat dlouho čekat tak jsem si podle iternetu zjistila, že by se mohlo narodit 16.dubna 2006…že by další beránek? :o)))

PUPULO TEST SI URČITĚ KUP A NENAPÍNEJ NÁS UŽ!!!
UŽ NA TEBE ČEKÁME V NAŠÍ KOLONCE!!!!! :o))

meggie

 
Anonymní  12.08.05 09:08

Ahoj pekné ráno…
Hlásim u nás je slnečno a tiež som pred dovolenkou, síce trojdňovou ale predsa, hurá :o))
Pupulka šup šup do lekárne, hádam nás nebudeš napínať :o))
Neffy, práve som si spomenula ako sme vo firme vyvádzali na kolobežkách, mali sme tu akciu, za dostatočný počet kúpených vecí dostal zákazník kolobežku ale nie hocijakú, boli elektrické a niektoré dokonca na benzín dojazd 20 km. To sme celá firma " řádili" na dvore a skúšali sme ich… To bol pohľad!! Jazdilo sa na tom super, niektoré mali aj sedadlá… Tak ja sa idem tváriť že makám, zatiaľ pa sonyay

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.08.05 09:11

Dobré ráno holky!
Jupíí poslední den v práci před louhooou dovolenou :-) Tím teda hlasím dopředu, že se tady min. týden neukážu :-) Druhý týden dovolené bysme měli být v Praze. Měl by být už doma Ondrášek a přijedou naši, takže budu u bráchy pečená vařená :-)

Jaru: nevěš hlavu , jestli si testovala před MS nic to neznamená. Jednou sem dokonce četla, že testy které slibují výsledek už před MS jsou jen reklamním trikem. TAkže ještě vyčkej. Vím je to těžké. Já to vydržela jen díky tomu že sem byla zrovna na dovolené a tak se mi dařilo trochu na to nemyslet :)
Držím palce ať to vyjde!

Pupulko: taky držím mooc palce ať je to těhu!

Včera sme se bavili s přítelem o podnikání. On už několiklet přemyšlí, že by chtěl podnikat. Mít něco svého. A tak mě napadlo, že bysme si zařídili obchůdek s miminkovským oblečením a potřebami. ŽE teď se rodí takových dětí tak by se to mohlo chytnou a ještě k tomu u nás v Dejvicích takový obchod chybí. Tak ho to docela zaujalo. No nebylo by to skvělý ? :-)

TeĎ sem objevila starší fotku Ketynky. Jak hajá v postýlce :-)) KOukněte se do galerky :-)

Kvetule

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 12.08.05 09:16

Dobré ráno berušky :o)
Vy jste tak moc hodné že jste na mě myslely, některým zvědavkám už jsem psala na icq ale pro ostatní ještě zopáknu tady. Jak už jsem psala ten životopis jsem tam poslala jen tak, co kdyby náhodou...... a pan majitel chtěl vidět a poznat tu, která u nich chce tak vehementně pracovat a chtěl si s ní popovídat :o) Žádné konkrétní místo volné nemá, ale říkal že čas běží a věci se mění, takže není vše ztraceno a můj životopis si tam nechává a hyn s ukáže :o)))
Nervozita je pryč, házím to za hlavu, buď se ozve nebo ne, teď už nic neudělám.

Pupulko, ty jedeš na poštu? Jak to? Říkalas že na mě budeš čekat ve firmě, co když netrefím? :o(
Meggie ty to dneska zvládni na jedničku, ať máš o dovče klid. A užij si ji plnými doušky, odpočívej, relaxuj a mysli na samé krásné věci :o))
Martinko, trochu ti závidím že už v práci končíš :o) zajdi za námi někdy abys nám pověděla jak se máš, budeš nám chybět :o)
Trochu mám strach o Leničku, vůbec se od té doby neozvala. Lenííííííí prosíííííím ozvi se :o((
Jaru, vydž prťka vydrž pár dní a zkus to znovu, držím palečky i na nohou :o) (to mě naučila meggie)
Mějte se krásně ať vám pátek rychle uteče a víkend už je za dveřmi !!!
Pa pa Ráďa

p.s. cobbie super, tisknu !!!!!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.08.05 09:16

Eviku cítím se fajn, jen bych bucala…vzdala jsem se totiž DOBROVOLNĚ své oblíbené kávy a nemůžu se probrat! Někdy si dám slabou s mlíkem ale nechybí mi…až na ten spánek! :o))
A večer mě pobolívá podbřišek…podobnej pocit jak když jsem měla dostat MS…brnění od vaječníků až k děloze… a bylo mi už 2× večer zle. Přes den to zvládam „jakš takš“…ale večery budou asi romantika nade vše…ani na tulení nemám chuť! A mažel by zas chuť měl!…je to se mou těžký!

Meggie

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.08.05 09:18

Zuzanka: teď jsem od Meggie pochopila jak je to u Tebe: ode mě upřímnou soustrat, souhlasím s Meg - oslavu určitě neruš, přijdeš na jiné myšlenky. k včerejšímu svátku vše nej a k pondělním narozeninám samozřejmě také - ať se Ti splní všechna přání, která máš:-))

 
Radka_2
Povídálka 24 příspěvků 12.08.05 09:18

Ahojky holky,

mohu i já rozšířit vaše řady? Jak tak pročítám vaše komentáře, jste přesně má krevní skupina. Nicméně když jste se tu vylouply jako skoro-snažilky už jsme se s manželem nějakou dobu o mimčo snažili, takže jsem si říkala, že bych u vás vypadala jako exot. Pak se začalo objevovat stále více snažilek, a já si pro změnu říkala, že ještě počkám a přidám se, až se nám zadaří, přímo k nějakým těhulkám. Jak já můžu být s takovou váhavostí beran, to fakt nechápu :o). Takže pryč s nerozhodností (kšá, kšá), tímto vystupuji z ilegality a chtěla bych požádat o zařazení do seznamu snažilek, bylo-li by možno :o).

Radka

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 12.08.05 09:21

Krásné ranko sluníčka moje :-)))

COBBIE - úžasnej deníček, zase „tlačím“ jako první díl a pěkně prostuduju !!! Jsi jednička :-))

JARU - já jsem 03.04. takže můžeme slavit spooolu :-))), chtěla bych taky dubňátko, ovšem někdy je s těma beranama těžká řeč :-)))

RADUNKO - co pohovor, jakpak jsi dopadla ??? Znáš už přímo výsledek nebo ti řekli že ti zavolají ???

PUPULKO - myslím, že bys nás všechny neměla víc napínat…:-)))) Určitě se Vám to tentokrát podařilo a jsi už Těhulka !!!!!! Moc držím palečky a už upaluj do tý lééééékaárny !!! :-)))

MEGGIE - moc ti děkuju za hezký přivítání :-), už teďka je ze mě závislák na emiminu :-)))) Hróóóóóóźně moc ti přeju ať je všechno s kulišátkem v pořádku, jarní miminko je vážně ideální…snad tě brzo dostihnu alespoň na to letňátko :-)))) Jen jsem ti chtěla aříct, abys neměla obavy co se týká peněz, při dlouhodobé nemocenské se ti průměrem výplata vyrovná a ty budeš mít jen o malý chlup méně než teďka…budete v pohodě :-))) Pohlaď za nás kulišátko a prskni na nás ten krááááááásnej těhu bacil, ju ? :-))

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 12.08.05 09:23

meggie já jsem 29.3. :o)
květulko, krááááásnou dovolenou, ať je na tebe kapřík moc hodný a užij si ji v klidu a pohodě.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.08.05 09:26

Ahoj Radko, vítám tě u nás. Tady se ti určitě bude líbit.
Holky - Květulko, Meggie, kam frčíte na dovolenou? Možná jste to psaly, ale nějak mi to uniklo… :-( to se máte, já už to mám za sebou, ale jela bych ještě…

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.08.05 09:29

Musím mimo firmu a nevím, jestli se dnes vrátím. Všem přeji krásný a doufám slunečný víkend a pá v pondělí.
Meg: krásnou dovolenou, budeš nám tady chybět:-))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 12.08.05 09:31

Pupul - já jsem tu normálně nervní za tebe. Nevydržela bych to a šupajdila až půjdeš do města do lékárny a koupila bych si víc testíků, protože je možný, že se to dneska ještě neprokáže…ale za pár dní. Moc bych ti to přála a neboj se! Bud to vyjde tento měsíc, nebo v září nebo v říjnu po dovče!!!!
Už se těším až tě zařadím do kolonky pod Meggie.
Meggie - už se těším na vydání nového seznámku. připsala jsem ti tam totiž Kulišátko a Květulce kapříka. U ostatních nevím jak říkají svým miminkům. Martí, písni jo?

O Leničku se taky moc bojím!!! Od té doby co psala, že krvácí se tu neukázala a já pevně věřím, že je v pořádku a prostě musí ležet a na net se neukáže. Leni, ozvi se nám!!! Myslíme na Tebe.

Meggie - jak moc Tě chápu s prac.prostředím ve studiu..my sice nemáme velký plotr jako vy, ale jsem taky obklopená tiskárnama, počítače tu na mě září ze všech stran. Ale netuším jak tohle berou doktoři a jestli to pak budou brát jako směrodatné pro napsání nemocenské. A penízky jsou taky třeba. Ale určitě Kulišátko za těch mín penízků, ale větší pohodičku stojí!!! A v práci se nezblázní…uvidíš jak se jim bude stejskat, ale ty už budeš mít svůj pokládek a hnácat s hlíny zířátka a tak, vid?;-)

Radunko - jak to vypadá u vás s TS? nic se zatím nezměnilo???
A s prací te obdivuju, nechces tam jeste vydržet? Ale zase splnit si svou vysněnou práci je moc hezké a přeji at se Ti to brzo podaří, ale ještě víc Ti přeju brzo //

Květulko - užij si hezkou odpočinkovou dovču, relaxuj, opatruj kapříka, třeba už ti nbude tolik špatně a budete moc chodit na výlety, procházky. Ty se máš!!! Užívej si to a budeme se na Tebe za týden moc těšit.

Dneska mě baví seznámek a ráda bych tam něco připsala…nějaké změny???
Máme tu pár adeptek na // Holky držííííííííím pěstičky ať to vyjde. Ted by to byli ještě dubňátka:-)

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 12.08.05 09:31

Květulka: tobě samozřejmě taky hezkou dovču, začínám asi trošku vypadávat z obrazu:-))

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 12.08.05 09:32

dobré ráno, já mám pořád takovou nanicovatou náladu, už třetí den, už aby byla ta dovolená. tím jsem vás chtěla požádat, jestli by mi příští týden někdo neposílal novinky na mobil, já je teďka posílám Lucici, ale příští týden mám dovču a internet tam nebude.
Pupi, kup si ten test ať vim ještě dneska než odjedu na dovču jak to dopadlo.
Jaru, nic si z toho nedělej, já to zkoušela v pondělí (5dní po MS) a v úterý přišla mrcha. Ale my jsme dávali pozor, takže to bylo 99% jasný že přijde, ale to zpoždění bylo divný. No, příští měsíc nám to vyjde. Spoléhám na to. Minule mi to vyšlo taky napoprvé.

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 12.08.05 09:33

RADKO - vítám tě tady…:-)))), jsem tu teprv chvilku, ale holky jsou skvělýýýýý tak ať se ti tu taky líbí :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.08.05 09:46

Cobbie, poslala jsem ti SZ, tak tam mrkni.
Holky, já mám taky blbou náladu, to je tím počasím. Teda to je léto nanic. Ani nemám pořádně nic v plánu na víkend, tak se na nic netěším a nic mě netěší. Každý den se těším v práci na oběd, že vypadnu a na něčem dobrém si pochutnám, ale jsem tu dneska sama, asistentka mi onemocněla, tak se dnes ani na ten oběd netěším, když nemám s kým jít :-( to je ale blbej den, co?!?

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 12.08.05 09:55

ILI - nesmutni beruško naše, než se naděješ vysvitne sluníčko :-))) a když ne tak budem svítit jen my :-)))))

 
Anonymní  12.08.05 09:56

ahoj holky,tak jste mě teda překecaly…zajela jsem na tu poštu no lidí jako blázen,tak do spořitelny zrušit účet…no a pak do lékárny pro ten test…nebyl Unimarkt,tak jsem si koupila jiný pak mi to nedalo a zašla ještě do další a tem koupila ten unimark.....přijela do práce…vás ale napínám,co:))) šla jsem na záchod udělala test a výsledek??????­............je to tam:))
Strašně se mi třepou ruce.........
jdu si hned vzít tabletku listovky,ať jsme zodpovědná.))))

pupula

Mám foťák v práci,už jsem ho vyfotila posílám do fotogalerky.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.08.05 10:05

Pupulko, beruško, gratulujiiiiiiii :-) Hrozně moc gratulujiiiiiii :-)))) Je tááááám! Vidíš, já to zase tušila :-) tak se opatruj a přeju strašně moc štěstíčka a zdravíčka tobě i fazolce!!!!!! Další těhulka! Hurá! Jupí! Sláva! :-)))))))))))))))))

 
Anonymní  12.08.05 10:07

Huraaaaa, Pupul gratulujeeeem :o))
Holky to tušili… Opatruj sa a davaj pozor dobre??? No teda taká tehu lavína:o))
 sonyay

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 12.08.05 10:08

PUPULKO STRAŠNĚ MOC MOC MOC TI Z CELÉHO SRDÍČKA GRATULUJI.
PŘEJI TI AŤ TI MIMINKO KRÁSNĚ V BŘÍŠKU ROSTE A AŤ JSTE OBA V POŘÁDKU !!!!!!
STRAŠNĚ ŠŤASTNÁ RADUNKA

p.s. Pohlaď za mě bříško a pozdravuj od tety :o)))))))))))))))))

to je dneska krásně ................ :o)))))

 
Anonymní  12.08.05 10:09

Ili nesmutni veverko…
Já nálada tiež nič moc… taktiež sa teším každý deň na obed… a dnes asi vypadnem na poriadne dlhý, aby som prišla na iné myšlienky… Ty by si mala tiež.. trebárs aj sama, aspoň sa prejsť… V každom prípade máš nás… :o)) Sonyay

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 12.08.05 10:13

Sonyay a Kopretinkoo, děkuju za útěchu, už je to lepší - díky pupule :-) to mi zvedlo náladu. Asi půjdu o víkendu trénovat, vymyslím nějakou choreografii, ale určitě bude děsně smutná :-( ale co, už je mi líp a třeba se to dozítra spraví :-)

 
Anonymní  12.08.05 10:16

Pupulka sunn ti strašne moc moc moc moc gratuluje, a odkazuje že to tušila… Bohužial nestíha ale ozve sa…
Ili, nebuď smutná … sprav si pekný večer a zajtra to bude fajn…
 sonyay

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.08.05 10:18

Holky moc vám děkuji.....jsem z toho úplně PAF.......

Ili,nebuď smutná…já mám taky takové nálady..smutící…a hodně mě taky ovlivňuje počasí,ale dneska je tady krásně…
Ili,asi se zeptám blbě,ale ještě pořád jsi baletka????nebo mi něco uniklo???

Pupula

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 12.08.05 10:18

Pipilko-moc moc gratuluji uplně mi vyhrkli slizy,jsem nějak na měkko. Já neočekávám MS ve středu tak asi budu v úterý testovat,kéž by tam taky byli. Je pravda že poslední dva dny mám hodně itlivé bradavky,ale přisuzuju to tomu,že to mám vsugerované. Udělala jsi mi radost hned mám lepší náladu. tak ty budeš mamina.To je super.Opatruj se. Tak se vám to povedlo napoprvé.Brala jsi před tím antikoncepci? Co manža už jsi mu to řekla?

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.08.05 10:20

Cobbie: já hlava dubová , zapomněla sem ti pochválit deníček. Samozřejmě sem ho celý přečetla a je tam spoustu dobrých informací. No taky doufám, že žádné léky nebudu muset řešit, že se mi vyhnout všechny nemoci.
A přeji ti hezkou dovču.

Ili: příští týden jedem do Krkonoš. ZArezervovala sem tam ubytování na nějakém penzion, tak berem Ketuli a vyrazíme na čerstvý vzduch :-) Myslím, že nejvíc se těší Kety. Má totiž teďka dost pohybový abŠták, dost jí šidím v odpoledních procházkách. CHodívala sem s ní vždy tak na hodinu ven. Ale te´d v mém stavu jdu jen kousek před barák počkám až se vyčurá a padím domů spát :-)
No ale pořád jí slibuju, že se to zlepší a že až budeme mít miminko budeme chodit na procházky několikrát denně. :-)

No včera sem i kapříkovi říkala, že ty jeho ručičky co mu právě rostou tak s nimi bude drbat Ketynku :-)))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 12.08.05 10:20

OPRAVA-pardón PUPUL nějak jsem si spletla písmenka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.08.05 10:21

Jéé než sem můj komentář napsala tak se dostal někde nahoru. :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 12.08.05 10:23

Eviku nejedem nikam :o) budu si válet šumky jen tak doma…ale těším se! :o) …jinak chceme jet na výlet s kamarádama Emou a Liborem i s malým Šimonkem a Adélkou do Jihlavy do nějakého aquaparku (já se ale asi stejně nebudu koupat :o( ) a ješte nakouknem jihlavské do ZOO.
A pak asi ještě nějaký výlet na hrad nebo tak něco…
jo a v pondělí k doktorovi s Kulišátkem, jestli si hoví tam kde má…:o) a pak jedem do Olomouce do galerky, jedu si pro utržené penízky za prodanou keramiku…bedeme bohatííííí! :o)))
Kasio znáš to tam u Zlaté štiky ve Ztracené ulici? Tam je k vidění moje keramika a dá se i koupit :o)…andílci, kočky a rybky…

a těším se jak si odpočinu od všech těch smradů, zimy, vlhka a práce a od otravných zákazníků..hlavně od Lebkouna…

Určitě na Vás v průběhu příštího týdne taky nakouku z domu, páč by se mi mooooc stýskalo!

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 12.08.05 10:23

Pupulko: supppperrrr. To je bomba. Moc ti gratuluji!!!
TAk další dubňátko :-)

Kvetule

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.08.05 10:25

Karinn,to neva já se poznám i podle jména Pipilka:)
karinn,holky to tady vědí,ale já v dubnu potratila,pak jsme se nesměli skoro 3 měsíce snažit a te´d jsme se snažili poprvé a vyšlo to.Snažili jsme minulý měsíc jen 2 x,12 a 13 DC,tak jsme tomu nedávala moc vellkou naději.)))

takže další na řadě jsi ty…držím všechny prsty:)))))

pupula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama