Květníček - 32. díl - Výbavička II.

Snažení

V Evropě zahynou každý den 2 děti mladší jednoho roku při automobilových nehodách. I přes veškerý pokrok v oblasti automobilové bezpečnosti, představují zranění způsobená automobilovými nehodami největší skupinu nehod u dětí do 10 let věku.

Při nehodě o rychlosti 50 km/h je váha těla znásobena přibližně 30×. Například dítě vážící přibližně 30 kg se v případě nehody změní v projektil vážící jednu tunu. V momentě nárazu není nikdo schopen dítě udržet. Síla nárazu se rovná třem padajícím podlažím.
V Evropě děti pod 12 let věku, měřící méně jak 1.50 m musí být upevněny ve schváleném zádržném systému odpovídajícím jeho váze a výšce.
Je životně důležité připoutat dítě, i když jedete na cestu dlouhou třeba jen 200 m. 40% závažných nehod se stane na cestách do 3 km!
Co je stejně tak důležité je skutečnost, aby vaše autosedačka byla v automobilu správně nainstalována
Pakliže autosedačka prošla nehodnou, ihned ji vyměňte Vyměňte autosedačku pokud vaše dítě dosáhne či přesáhne váhu uvedenou na autosedačce nebo pokud je dítěti autosedačka příliš těsná.
Nikdy neumísťujte autosedačku proti směru jízdy na přední sedadlo vybavené airbagem aniž byste ho předtím deaktivovaly.
Převážejte dítě v pozici proti směru jízdy co nejdéle to bude možné. Nepoužívejte pozice po směru jízdy pro děti vážící méně jak 9 kg.

Dříve než-li může být jakákoliv nová autosedačka prodávána v maloobchodech, odpovědné orgány kontrolují, zda vyhovuje normám. V Evropě platí, že veškeré dětské zádržné systémy musí splňovat požadavky normy 44.

Rozlišujeme 3 úrovně těchto požadavků:

  • universální: autosedačka byla testována na kompatibilitu pro všechna auta prodávaná v Evropě
  • polo-universální: sedačka je kompatibilní pouze s některými modely vozů, jejichž seznam musí být výrobce schopen poskytnout
  • specifické: sedačka je určena pouze pro určité automobily

Norma 44 nařizuje přísné testy pro jednotlivé komponenty sedačky. Test dynamiky zkouší dva druhy nárazu: přední a zadní náraz a dále test případného převrácení vozidla. Kromě tohoto, soukromé firmy provádějí spotřebitelské testy, za účelem zjištění úrovně bezpečnosti dětských zádržných systémů za hranice předepsaných předpisů.
Jak se pozná schválená sedačka?
Výrobek odpovídající evropské normě je označen cedulkou, která ukazuje, že výrobek prošel testy podle normy 44.

Universel: výrobek je použitelný pro jakýkoliv typ auta
Y: sedačka s bezpečnostními pásy 0/-13kg: váha dítěte
E: schválený výrobek (vyhovuje evropským normám)
2: značka státu, který udělil výrobku schválení (2 je kód pro Francii) 03: dodatkové číslo normy
9014: číslo schválení výrobku

ISOFIX: UNIVERZÁLNÍ ŘEŠENÍ BEZKONKURENČNÍ BEZPEČNOSTI
Standard se jménem ISOFIX byl do normy 44 zahrnut 26. února 2004 a vydláždil tak cestu nové generaci dětských bezpečnostních systémů. Nyní je možné upevnit dětskou sedačku bez použití bezpečnostních pásů auta.
Tento systém již nevyžaduje připevnění sedačky pomocí bezpečnostních pásů auta. Sedačka se zabezpečuje pomocí 3 upevňovacích míst. Nebezpečí nesprávné instalace je minimální a to díky viditelným ukazatelům, které ukáží, zda autosedačka je, či není správně upevněna.
3 kroky uchycení:

  1. Uchycení sedačky zaklapnutím do ok v zadním sedadle automobilu.
  2. Připevnění třetího jistícího bodu. U některých výrobků je tímto bodem vrchní pás, který se upevní za zadní sedadlo. Jiné výrobky mají speciální „nohu", která se zafixuje o podlahu automobilu.
  • Kontrola značek: ty Vám potvrdí, že jsou klipsy správně zaklapnuté. toto nové řešení platí bez výjimky pouze k sedačkám univerzální skupiny 1 (9-18 kg)
  • sedačky ze skupiny O a O+ se mohou uchycovat pomocí systému ISOFIX, ale mají pouze polouniverzální homologaci (nejsou uzpůsobeny pro uchycení ve všech autech). Odborníci již pracují na jejich úplném zapojení do systému ISOFIX a vyrovnání se tak univerzální řadě sedaček.
  • ISOFIX neplatí pro sedačky ze skupiny 2 a 3.
  • od února 2006 budou výrobci automobilů povinni vybavit nové vozy systémem Isofix, ať se bude jednat o nejvyšší nebo nejnižší třídu. Pokud jde o starší modely, které jsou již na trhu, výrobci je musí tímto systémem vybavit do roku 2011.

Kritéria pro výběr pohodlné sedačky

Úhel sedu (určeno pro skupinu 0+, od narození do cca 12 měsíců života). Toto je nutné zdůraznit - čím jsou děti mladší, tím méně jsou jejich svaly vyvinuté a proto nejsou schopné vydržet sedět vzpřímeně. Polo-skloněná poloha odpovídá tvaru dětského tělíčka a podněcuje podvědomí. Nicméně, nenecháváme děti v této poloze déle jak hodinu a půl denně. Úhel sklonu umožněný autosedačkou (konkrétně pro skupinu sedaček 1, zaměřeno na věkovou skupinu přibližně od 1. do 4. roku života). Děti starší jednoho roku jsou již pohotovější a schopné zůstat sedět vzpřímeně. V tomto období stále ještě hodně pospávají, zvláště během dlouhých jízd, a proto jim sedačka musí zajišťovat bezvadné pohodlí. Tím, jak děti rostou, stává se obtížnějším, zajistit jim sklopenou pozici a to nejen z bezpečnostních důvodů, ale i kvůli prostoru uvnitř auta. To je důvod, proč autosedačky skupiny 2/3, určené dětem ve věku od 3 do 10 let, nabízí menší uhel sklonu v porovnání se skupinou 1. Sedačky z této skupiny jsou vlastně limitovány sklonem zadních sedadel auta.

Skupina 0: od narození do 10 kg „přepravní lůžko" (např. Bébé Confort Windoo)
Zabezpečí, aby Vaše dítě leželo po dlouhou dobu jízdy.
Až do 6. či 7. měsíce života nemohou děti udržet hlavičku, navíc spí 18 až 20 hodin denně a často spí i během cesty v autě. Novorozenci se musí zajistit, aby mohl ležet tak často, jak je to jen možné a to především při dlouhých cestách (delší jak hodinu a půl).
Dr. Lavaud k tomuto říká: „Pouze přepravní lůžko dovoluje novorozenci cestovat a spát na zádech. Umožňuje dítěti nejen posilující spánek, ale také optimální růst, bdělost a psychomotorický rozvoj".
Aby se dítě cítilo pohodlně a dobře
Matrace v „přepravním lůžku" nabízí zvláštní pohodlí. „Přepravní lůžka" chrání děti před vnějšími vlivy jako jsou např. déšť, vítr, slunce, studená voda…a svou prostorností jim zároveň umožňují svobodu pohybu, který je velmi příznačný. Mějte na paměti, že děti se v prvních několika měsících života neustále vrtí.

Skupina 0+: od narození do 13 kg
dětská autosedačka
Praktická pro každý den.
Dětské autosedačky jsou odlehčené a díky držadlu i snadno přenosné. Snadno se namontují nebo vyndají z vozidla, a proto jsou perfektní pro krátké výlety.
Dbejte na správné zacházení s touto sedačkou!
Doktoři doporučují nenechávat nejmenší děti v autosedačce déle jak hodinu a půl denně. Spí-li dítě v pololeže delší dobu, může toto zhoršit nebo dokonce způsobit respirační potíže nebo osteo-artikulární onemocnění ( během spánku svalstvo ochabuje a může dojít k tlaku na páteř). Důkaz o chybném využití dětských autosedaček přineslo pozorování novorozenců, kteří seděli dlouho v nesprávné pozici.

Skupina 0+/1: od narození do 18 kg - po/proti směru jízdy
V 6 měsících může být Vaše dítě již natolik velké, že přeprava v „přepravním lůžku", či dětské autosedačce skupiny 0+, bude nevhodná. Děti se i nadále musí přepravovat zády po směru jízdy dokud neváží alespoň 9 kg (průměrně 1 rok). Toto je důvod, proč jsou v nabídce autosedačky skupiny 0+/1. Tyto autosedačky umožňují přepravu proti směru jízdy pro děti s váhou do 9 kg a poté změnu na pozici po směru jízdy.

Skupina I: od 9 do 18 kg - po směru jízdy
Vaše dítě je nyní dost velké na to, aby sedělo vzpřímeně. Nyní můžete autosedačku uchytit po směru jízdy a takto už může zůstat natrvalo.

Skupina II: od 15 do 25 kg - po směru jízdy
Skupina III: od 22 do 36 kg - po směru jízdy
Děti spadající do výše uvedených skupin, nemohou stále ještě sedět na zadním sedadle auta a mít při tom zajištěnu dostatečnou bezpečnost a pohodlí.

Sedáky zvyšují výšku dítěte, a tak se 3 bodový pás může správně umístit, konkrétně přes pánev a ramena. Pás musí být veden pod opěrkami rukou, aby se zabránilo případnému sklouznutí vespod a také aby pás nezpůsobil zranění žaludku v případě nárazu.

JAK SEDAČKU V AUTĚ PŘIPEVNIT?
1. „Přepravní lůžko" (skupina 0) „Přepravní lůžko" musí být vždy připevněno na zadním sedadle vozidla, kolmo ke směru jízdy. Pro bezpečnost dítěte musíte vždy použít 3 bodový sedadlový pás a dítě připoutat do pásů.
Používáte-li „přepravní lůžko" je pro optimální bezpečnost dítěte v případě bočního nárazu nutné, aby jeho hlavička byla na vzdálenější straně ode dveří vozidla.
Můžete uchytit „přepravní lůžko" a dětskou sedačku na tom samém sedadle?
Ano, pokud je zadní sedadlo vybaveno tří bodovým sedadlovým pásem.
Před samotnou koupí Vám doporučujeme vyzkoušet všechny varianty uchycení.

2. Dětská autosedačka (skupina 0+)
Tato autosedačka se vždy uchycuje proti směru jízdy za pomoci 3 bodového sedadlového pásu. Pás musí sledovat modré značení (nařízené barvy). Může se uchytit jak na přední, tak na zadním sedadle.
Sedí-li dítě vpředu, dbejte na to, aby byl airback deaktivován!
Pro zvýšení bezpečnosti, dbejte na to, aby dítě sedělo proti směru jízdy vozidla, tak dlouho, jak je to možné. V této pozici snáze odolá těžkému přednímu nebo zadnímu nárazu. Síla takového nárazu se lépe rozloží a tím se sníží zátěž na krk a páteř dítěte, což jsou místa, která jsou v prvních několika měsících života snadno zranitelná. Aby dítě mohlo sedět po směru jízdy, musí vážit nejméně 9 kg.

3. Skupina 1 · Sedačka z této skupiny se uchycuje po směru jízdy. Pás se provléká po směru červených značek (nařízená barva). · Isofix ze skupiny 1 se vždy uchycuje po směru jízdy pomocí 3 úchytných bodů, pro tento účel zabudovaných v autě.

4. Skupina 1/2/3 a 2/3
Autosedačky z této skupiny se uchycují po směru jízdy.
Autosedačky ze skupiny 1/2/3 s vlastními pásy se připojují pomocí sedadlového pásu a sledují červené značky. Pásy bezpečně drží dítě na místě (užívá se pouze pokud váha dítěte nepřesahuje 18 kg).
Pro sedačky ze skupiny 1/2/3 bez vlastních pásů nebo autosedačky ze skupiny 2/3 se používá sedadlový pás, natažený šikmo přes dítě i přes sedačku a zajišťuje tak bezpečné uchycení dítěte.
Můžete upevnit i jinou autosedačku tak jako tu ze skupiny 0+ na předním sedadle spolujezdce?
Ano, ale jen tehdy, když schází zadní sedadlo (např. u komerčních vozů), nebo když je zadní sedadlo již obsazeno jiným zádržným systémem. Např. pokud je na zadním sedadle již „přepravní lůžko" a dětská autosedačka, můžete upevnit na přední sedadlo spolujezdce dětskou sedačku ze skupiny 0+/1 proti směru jízdy (pro děti vážící méně jak 13 kg).
I v tomto případě nesmíte zapomenout deaktivovat spolujezdcův airback.

Koupila jsem si sice schválenou sedačku, ale nesedí k délce sedadlových pásů mého auta. Co s tím mohu dělat?
Délka sedadlových pásu aut je závazná v Normě 16, bohužel někdy toto není dodrženo. Také užitá délka pásů je definována v Normě 44. Aby se předešlo problémům, nabízejí někteří výrobci dětských autosedaček výrobky s možností dvojího vedení pásu. Vedení pásů na spodní straně sedačky znamená využívat pás méně než při vedení vrchem (skupina 0+).

Mohu vozit malého (půl roku) v korbě kočárku, když ji připoutám pásem?Tak to v žádném případě ne. Ačkoli to někteří výrobci kočárků doporučují, je to absolutní nesmysl. Dítě by totiž muselo být v korbičce připoutáno. Při nehodě by pak došlo k něčemu podobnému jako kdybyste kočárek poslali co největší rychlosti proti zdi. A myslím si, že každý si umí představit co by se v takovém případě s dítětem dělo.
Na co si dát pozor při koupi starší autosedačky? Na novou nemám. Za prvé je třeba říci, že autosedačky prodělaly v poslední době velmi výrazný vývoj a nejbezpečnější je pořídit si novou. Především bychom měli znát její historii, a to především kvůli tomu, že při případné nehodě by mohla být poškozena, a to tak, že to pouhým okem nejsme schopni odhalit. Další rady připojuje Petr Šedivý vedoucí zkušebny pasivní bezpečnosti Ústavu silniční a městské dopravy - DEKRA. „Měli bychom sedačku především vizuálně zkontrolovat, stav popruhů, zámků a seřizovacích zařízení. Dále bych doporučil sejmutí potahu, který musí být vždy odnímací, a kontrolu buď plastové skořepiny nebo polystyrénového výlisku. Případné viditelné poškození může být důsledkem dopravní nehody, koupi takovéto sedačky bych pak rozhodně nedoporučil.“
Dostal jsem autosedačku, ale nejde mi ji pevně připevnit do auta. Co s tím? Nic. Pořídit novou. Špatné upevnění totiž dítě může ohrozit stejně jako když bude bez sedačky, jak potvrzuje opět Petr Šedivý. „Při montáži autosedačky bychom měli vždy postupovat podle návodu. Nemusíme jej mít vždy k dispozici, ale předpis vyžaduje, aby na boku autosedačky byl schematický obrázkový návod, jak sedačku správně upevnit. Tady bych chtěl zdůraznit, že je velice nebezpečné když je sedačka nesprávně namontována. Její bezpečnostní funkce se pak může zcela vytratit a sedačka neposkytuje požadovanou míru bezpečnosti.“
Na kterém sedadle je dítě v největším bezpečí? To samozřejmě závisí na okolnostech Za nejbezpečnější v automobilu je považováno zadní místo za spolujezdcem. Řada lidí dává ale přednost tomu, aby měli dítě v dosahu ze sedadla řidiče, a sedačku umisťují na sedadle předního spolujezdce. Ale pozor na tomto sedadle nesmí dítě cestovat tehdy, pokud je sedadlo vybaven airbagem a tento airbag není deaktivován.
S tím souvisí i další dvě otázky: Co když dítě sedí po směru jízdy, je nutné vypnout airbag? A co boční airbagy? Výrobci automobilů doporučují vypnout airbag i v případě, že dítě cestuje po směru jízdy. Navíc nám to nařizuje zákon. Důvod je jednoduchý, i když je dítě v sedačce, tak airbag je konstruován pro ochranu dospělých a tedy větších osob. Pokud jde o boční airbagy, pak ty děti nijak neohrožují.
Je lepší když dítě sedí proti směru jízdy? A do kdy by tak mělo sedět? Je to bezpečnější. Ostatně první autosedačky byly inspirovány sedadly amerických astronautů z projektu Gemini, kdy se při startu rakety rozkládalo přetížení do celého těla, právě kvůli této poloze. A to platí i při nárazu při nehodě. Dětská hlava je v porovnání se zbytkem těla velká a těžká, zatímco krk ještě není zcela vyvinut. Proto je lepší dítě při kolizi chránit před vržením hlavy směrem vpřed. Při nárazu se pak celá jeho prvotní energie rozloží do těla dítěte a výrazně se tak snižuje riziko zranění. Statistiky pak dokazují, že dítě by proti směru jízdy mělo sedět až do věku tří let. Ve Švédsku, kde toto výrazně prosazují, je třikrát méně mrtvých dětí do tří let než například ve Francii

Rady a tipy
http://www2.rozhlas.cz/…ura_pasy.pdf
http://www.oeamtc.at/index.php?…
http://motozurnal.centrum.cz/…clanek.phtml?…
 http://nase.rodina.cz/…um/photo.ASP?…

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 01.11.05 13:45

Jééééé, asi první!!!!
Cobbie, jako vždy jsi nezklamala, jsi studnice informací, navíc bezedná :-)))) škoda jen, že ještě tyhle informace nemám důvod využít, ale jsi šikula!!!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.11.05 13:46

Su tu! Jdu louskat.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.11.05 14:29

No kuknu a on nový deníček! Jdu taky číst! :o)
 Meggie

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 01.11.05 14:29

že by třetí? minule čtvrtá, zlepšuju se

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.11.05 14:30

Cobbie, jsi o 3 sekundy čtvrtá:)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.11.05 14:32

Jo a deníček samozřejmě chválím! Spousta užitečných informací! Doufám, že Jané mají kvalitní ty autosedačky.

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 01.11.05 14:37

Hezký deníček, moc moc chválím, stejně jako Ili doufám, že to budu co nevidět potřebovat a když né, budu aspoň dělat chytrou okolo:-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 01.11.05 14:38

juuuu, to je informací! musím si to vytiskout!:o) Cobbie velká pochvala!

Holky je možný abych už cítila pohyby???
Před chvilkou mi zvláštně v jedom místě lechtavě zabrnělo břicho…jako by mě tam někdo cvrnkl nebo zabrnkal…nejde to popsat…ale jestli to bylo ONO tak to je hezkýýý! :o)) jejda a už bych zas bulila! :o)))

Meggie :o)

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 01.11.05 15:24

KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY** (11)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + Kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + Bombardonek (dubňátko) TP 5.4.06
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS 6,05(k.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) TP 15.4.06
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + Piškotek (dubňátko) TP 15.4.06
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,k­.list) + Kulišátko (dubňátko) TP 16.4.06
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko) TP 6.5.06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 + kaštánek (květňátko) TP 29.5.06
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 + šmudlínek (květňátko) TP 31.5.06
kanadanka - /80/rak/vd/ TS 6,05 + pípáček (červňátko) TP 12.6.06
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 + žubrienka (červňátko) TP 14.6.

SNAŽILKY* (16)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/ (kys.list.) TS 12,04
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 5,05 neoč.MS 6.11.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 neoč.MS 8.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 19.10.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 13.11.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.11.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 6.11.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 8.11.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 11.11.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 19.10.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05 MS 20.9.
Coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 MS 3.10.
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05 n­eoč.MS 12.10.
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05

SKORO-SNAŽILKY (15)

metyska - /81/vodnář/Pra­ha/svatba 26.11. 13hod./ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 11,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/svat­ba 20.1.06/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2006
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(Nový deníček vychází v úterý 8.11. od sonyay, 15.11. Neffy, 22.11. sunn, 29.11. carisa, Novoroční deníček má zamluvený Metýska.)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 01.11.05 15:32

Skvělý deníček. Spoustu zajímavých informací jako vždy.

My autosedačku kupovat nebudem, protože ji budemem mít půjčenou od známých. Ani nevím jakou mají, ale určitě bude kvalitní. Známý sou totiž docela pracháči :-))))
Ale měla sem vybranou autosedačku od fimry MAXI.COSI Cabrio. Je sice hodně drahá , ale prej v testech jedna z nejlepších…

MEGGIE: si v 17tt tak pohyby klidně cítit můžeš. Lucici je taky cítila takhle brzy. četla sem že můžou jít cítit asi od 16tt.
Já je cítila poprvé v 17tt+2 :-)
TAkže jestli to bylo ono tak gratulujíííí :-)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.11.05 15:35

Ahojky, fíha tak ten deníček nemá chybu. Cobbie, kde bereš čas a chuť na takovéhle elaboráty. To se musí ocenit.
Včera jsem měla v práci nějaký fofr, tak jsem nestihla vůbec číst komentáře a když jsem je dneska přelouskala a chtěla reagovat, nešlo mi emimino.
Teda Meggie, jestli už kulišátko kope, tak to moc gratuluju. To musí být nádherné. Asi se ti chce odvděčit za ten pobouřený žaludek.
Neffy - ano opravdu jsem to byla já, která psala, že se bojí dálnic. Každý kdo to necítí, neví o čem asi mluvíme, ale já se plně dokážu vcítit i do té tvé situace, kdy si celou cestu držela pěsti, aby se vám nic nestalo. Dlouhé cesty bohužel také musím absolvovat párkrát do roka, protože přítele rodina žije v Uherském Brodě a všichni kamarádi jsou z Moravy, proto tam docela často jezdíme a já den předtím trpím takovou zvláštní nevolností, aby ta cesta byla už za námi. Ale jak jsme v autě, tak už to tak neprožívám, jen počítám kilometry a říkám si, jupí, už jsme ujeli 100 km a nic se nestalo, dalších 100 a dalších 100 a už jsme tam.
Zuzi - nevím, jak to máte se zákoníkem práce na Slovensku, ale taky si myslím, jak to holky psaly, že pokud jsi těhotná, tak tě vyhodit nemohou, i kdyby to nevěděli, že jsi těhotná. Jakmile to budeš mít potvrzené od lékaře a budeš to moci doložit, tak se na tebe vztahuje ta ochranná lhůta. Jinak by to přeci byla diskriminace, kdyby tě vyhodili, ač by věděli, že na 8 nebo 7 měsíců tě nikde nezaměstnají.
Ili - taky smekám před frekvencí vašeho tulení, málem mi vylezly oči z důlků… a moc závidím. Já mám bohužel tu smůlu, že tak často chuť na sex nemám. Ale až se budeme snažit o miminko, tak se to snad zlepší :-)
Jahudka

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 01.11.05 16:17

ZUZKO, taky nevím, jak s korbičkou Matrix. Každopádně tě obdivuju, jak nakupuješ. Co jsem těhotná (snad ještě jsem), koupila jsem jen jedno leporelo a to jsem uschovala tak, abych ho neměla na očích, protože bojím bojím bojím. Myslím, že na nákup kočárku je velmi brzo, nemyslíš? Ne z toho důvodu, že by se ještě mohlo něco stát, protože ono se vůbec nic nestane a ty si budeš těhulkovství jen užívat, ale proto, že bys to zbytečně mohla uspěchat. Na trhu je moooc kočárků a mooooc možností. Tak ještě počkej. Třeba nová kolekce bude lepší, nebo seženeš novější kočík přes inzerát. Hlavně to neuspěchejte. Na kočárek času dost.

Dala jsem do galerky fotky mé poloviny. Teda Iruš, jestli i teď napíšeš, že vypadá jak Noid, tak si mě nepřej. To bys mě fakt naštvala. Noid, takové tele… :-))))) A tu více nahatou fotku jsem neměla odvahu zveřejnit, aby mě admin na e-miminu náhodou nekillnul.

Včera jsem se s nadšením vrhla do učení. Začala jsem počítat příklady a učit se na zkoušky. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to nadšení vydrží.

Taky jsem se dovolala mému bříškařovi. Tak zítra jdu se střívkama na 11 na vyšetření a domluvíme se, co dělat dál. Hned jsem klidnější když vím, že bude o mě postaráno.

Cobbie, jdu číst deníček. Určitě bude plný skvělých a zajímavých informací jako vždy. Jupí do toho.

Kasia

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.11.05 16:27

No tak jsem ho skoukla a Noid to není, kam ten se na tvýho manžílka hrabe:)

Meggie, že by to už fakt byly pohyby? Asi jooooo, to je super!

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 01.11.05 17:51

Ahoooooj, nevíte, co se děje, že tak vázneme?

Dneska jsem se dala zase jednou ostříhat. Byla jsem ještěš „odvážnější“ než Semeda a Květule, jsem ještě kratší. Mně se to celkem líbí (víc než ty moje původní cancourky), tchýně mě moc pochválila - že takhle se mám nechat stříhat i příště, klidně i na svatbu, akorát ten můj hlásá, že jsem kuře oškubané. :(( Už jsem si říkala, že vám hodím konečně fotku do galerky, abyste posoudily, ale to neumím..:))

Květule - na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před předpokládaným datem porodu. Určuje lékař. Pak už je jedno, kdy se mimís narodí. Celkem je to tak, jak jsi psala. Počítají se i soboty a neděle. Počítá se to z hrubého výdělku před nástupem na mateřskou (myslím rok), vyměřovací základ je 69% denního průměrného výdělku za to rozhodné období, ale maximum je omezeno. To už asi z netu víš. Ale nechci vás strašit, jak to dopadne, zatím nevím, ale je v plánu dost velká změna zákona a soboty, neděle z toho mají vypadnout (stejně jako při placení nemocenské). Mělo by to platit od ledna, ale zatím jsem nic oficiálního neviděla, jen jedna paní povídala a úřednící plánují…

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 01.11.05 17:55

K tomu vymazávání - rozhodně podporuju Sunn - ANO, mazat. I když je to možná spíš můj nápad. Je zbytečné evidovat stále holky, které opravdu nechodí a nepíšou. Myslím třeba Mili - byla tu v květnu a od té doby ani jednou. Stále přicházejí nové květničky a přispívají-li, proč ne. Ale vést v seznamu někoho, kdo k nám vlastně nepatří, je zbytečné. Tak Sunn - do toho.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 01.11.05 19:00

Ahoj čuněčky, omlouvám se, že jsem se neozývala, ale v práci byla nestíhačka a hlava mi šla kolem. Od zítřka už to bude lepší a konečně se mrknu co tady novýho a přečtu všechny komentáře.
Cobbie - díky za nový deníček, opět jsi nezklamala a zaperlila na plné čáře.
Snad jsou všechny čuněčky v pořádku a mají se dobře.
Zítra pa! sunn

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 01.11.05 19:01

Ahoj holky,

teda COBBIE to je teda super přehled! Ač zatím bohužel pro mě aktuální není, tak se k němu určitě vrátím, až přijde čas. Už aby přišel - nemůžu se ho dočkat :)

NEFFY, tak jak jsi na tom se SŽ ty? Jak jsem ti už dříve psala, u mě všechno v normě, prý by to nemělo mít vliv ani na ty dlouhý cykly ani na nic dalšího, ale je fakt, že endokrinologie na kt. chodím si s tím moc hlavu neláme (nic moc velký odborníci) a tím pádem si s tím nebude lámat hlavu ani můj dr., ikdyž dle mě by ty dlouhý cykly a ŠŽ spolu souviset mohly. Ale asi to zatím nechám koňovi a budu se pídit po vajíčku - jestli na ty malý potvůrky, který se občas derou jeho směrem, čeká tam kde má a jestli vůbec čeká :)))

TĚHULKÁM, jako vždycky posílám pozdravy, ať se daří a s těmi pozdravy mi zase uteklo trochu té závisti, kterou nemůžu stále překonat :) Vím, však kdy se mi to podaří, až se dostanu do Vaší kolonky v seznámku.

SUNN, maž či nemaž je to jedno. Na jedné straně je pravda, že pár jmen navíc místo nezabere. Na druhé zas, že když je někdo vymazán pro neúčast a chce tu být po nějakém čase zase, tak má dveře otevřený, nebo ne?

KASIO, věřím, že vše dobře dopadne a po troše toho mlžení přijdeš do práce s tou bombovou zprávou, „jsem v tom“ tak na mě buďte hodní, šetřete mě a podsunutým laskominám se meze nekladou. Taky ti přeju, ať tě opustí všechny ty zdravotní problémy. Držím ti palce i pěsti - nevím co právě u Vás funguje.

PUPULKO, taky věřím na to blbý zakřiknutí, a vůbec se ti nedivím, že se ti to nechce rozhlašovat. Ale nemysli na těžkosti a posílám ti hodně dobré nálady, to tělu i duši tvojí i bejbátku pomůže … zásilka zde: pupulka+pisko­tek@pupubrisko­.cz DOBRA NALADA A POZITIVNI MYSLENI expres :)

Tak se tu mějte,
sisina

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 01.11.05 21:01

Ahoj holčiny,

Cobbie, super deníček, ale bohužel ještě není pro mě aktuální.
Mám teď nějaký fofr, trošku i problémy doma, došlo i na slzičky, jsem dost ve stresu, prostě to stojí za … ale čtu vás, jen nemám co pozitivního psát.

Ahoooj, Neffy, taky už se mi stýskalo :-))))

Těhulky, držte se a hlavně, Kasio, neztrácej tu svou obdivuhodnou sílu!

carisa

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 01.11.05 21:32

Holčiny já se omlouvám, ale nic vám dnes nenapíšu, protože jaksi nestíhám… Z práce jsem utahaná jak pes (no ten náš určitě ne, ten se jen celý den válí doma nebo venku, taky bych chtěla být psem…), do toho mám chuť na manžílka a jsem 14 DC, tak si říkám kdyby náhodou???

Takže mě omluvte, jdu se věnovat důležitějším věcem ;-)

Mmch - cobbie super deníček, i já jsem se z něj hodně poučila!!! Hned zítra půjdu okouknout naší autosedačku jestli má všechny ty „povinné“ znaky, hihi ;)

Meggie (doufám že jsi to kočko ty, mám děsnou sklerózu): GRATULUJU K POHYBŮM!!! Určitě je to ono!!! Já malýho poprvé cítila až v 18tt (no taky já jsem byla vždycky silnější a ty to cítí později), když jsem se večer přitulila k manžílkovým zádům (poloha „lžička“), tak mi projel břichem pocit, jako by se mi zevnitř otočila ryba… Samozřejmě jsem to tehdá ořvala ;-)

Tak pááá, přijdu zase!!!
S.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 02.11.05 06:36

Sisina - dlouhé cykly URČITĚ můžou souviset se štítnou žlázou, říkal mi to doktor. A co se týká mě - no..... Měla jsem tam být začátkem září na odběry, jenže jsme byli na dovolené. Sice jsem volala, abych se omluvila, ale nikdo to nebral. A protože tam je jedna hrozně nepříjemná sestra, tak se mi nechce tam volat znovu. Ale včera jsem volala, jenže zas to nikdo nezvedal. Tak nevím. Zkusím to zase dnes a zítra, dokud se nedovolám. Pak je otázka, za jak dlouho mě objednají, ale snad to do konce roku stihnu. No, žádný spěch, u nás žádná kladná změna. :(( Tak jak se stále více skorosnažilek přesunuje do snažilek nebo výš, tak snad už brzy na mě přijde ta deprese, že já furt tvrdnu dole. Ono je to těžké, když i hodně nerozhodní jsou už rozhodní, no.
Jasně, pokud někoho vymažeme a někdy se vrátí, dveře jsou otevřené, tak jako všem i novým, zatím nám neznámým.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 02.11.05 07:09

ahoj holky, od včerejška mě tady v práci šla kolegyně na jinou pracovní pozici a já tudíž musím zastat mnohem víc práce, takže už nebudu mít téměř ani čas deníček číst, což mě moc mrzí :o( uvidíme časem, snad to bude lepší…
Nebudu proto reagovat na komentáře, jen v rychlosti chci napsat že má pondělní kontrola na gyndě dopadla dobře, zdravá jako řípa, s doktorem jsem si rozprávěla, říkal že teď už by to chtělo jen nějakou rychlejší spermii :o)) doporučil mi vitamínky, ale říkal že je celkem jedno které mamavit, materna, calibrum,… že jsou všechny téměř stejné, ale mám brát ne jako v těhu 1× denně ale zatím jen 1× obden.
Ptala jsem se na utz, ten v ordinaci má, fotečka stojí 30,– a video 70,– Kč akorát na genetiku se posílá až do Hradce Králové, ale to zas není taková tragedie :o)
Taky mě pochválil za to jak se o to zajímám a za můj přístup k mateřství a popřál mi hodně štěstí :o)

Holky těhulky mějte se krásně, co nejmíň nevolností, co nejvíc nových kopanečků, holky snažilky tulte se o106 ať je hodně miminek, a Ili, tvůj příspěvek s intenzitou tulení nešlo přehlédnout !!!! Tak tohle teda nechápu, to jsem nikdy nezažila, klobouk dolů :o)))

Mějte se všechny krásně pa pa Ráďa

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 02.11.05 07:19

jo a mimochodem, Neffy neboj, zatím zůstávám s tebou dole :o)) ach ty chlapi…

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 02.11.05 07:29

Krásné ráno Čuněčky,
vůbec jsem se sem včera nedostala, ale myslela jsem na vás. Půjdu kouknout ještě do strarého deníčku, ale tenhle je super.
Cobbie: máš 1*****, to je super přehled. A i když se mě to netýká, tak jsem o tom už hodně uvažovala, protože zatím jezdíme ve starý škodovce a vzadu to nemá pásy, tak jsem přemýšlela, co s tím.
Neffy: půjdu mrknout, jak ti to sluší s novým sestřihem, ale uvidíš, že i tvůj si na to zvykne. Taky jsem to teď víc ostříhala a všude to mělo úspěch jen doma ne, ale teď už je spokojenej.
Semedo: i já měla včera chutě, ale manža je nějak podrážděnej, něco na něj leze a to je chlap jak kdyby měl na rýmu umřít a tak s ním není řeč. Ale po ovulaci už mám, tak mě to alespoň z této stránky nemusí mrzet.
Jak je dnes těhulkám?
Kasio: stále na tebe myslím a to pozitivně.
Jinak jsem ale pěkný pesimista. Ta zima mě doráží.

 
Mili2
Povídálka 20 příspěvků 02.11.05 08:34

Ahoj po strašně dlouhé době. V podstatě reaguji na žádosti o výmaz. Samozřejmě mě vymazat můžete. Opravdu nepřispívám pravidelně a ani už asi nebudu. Ovšem neznamená to, že k vám občas nenakouknu. Snažila jsem se přispívat alespoň jednou do týdne, tj. jedenkrát za deníček. A opravdu to nebylo naposled v květnu, ale někdy během prázdnin. Ale reakce na mé příspěvky nebyly vesměs žádné a v množství příspěvků, které vyprodukujete i za jeden den, se ten můj úplně ztratil. Já prostě tu možnost být na internetu denně a stále prostě nemám. To ale neznamená, že o vás nevím. Deníčky zpětně pročítám a vím o spoustě nových těhulkách, které od začátku deníčku přibyly. Takže klidně mě opravdu bez výčitek svědomí vymažte, protože přispívat nebudu, ale jako nakukovatelku mě tu mít budete. No a když mi to nedá, tak věřím tomu, že nebudete proti, když pošlu sem tam i nějaký příspěvek. Třeba si na mě ještě někdo pamatuje. Tak hodně štěstí všem. Milli

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 02.11.05 09:06

Ahoj čuněčky, tak už jsem zase na příjmu, ale nálada na bodu mrazu, takže se radši rozepisovat nebudu.

Ohledně vymazávání - někdo chtěl ať nepsatelky vymažu, někdo byl proti.
Takže já sama za sebe - pokud budu dělat seznámek, tak nikoho vymazávat nebudu!

Mili - super, že jsi se ozvala…a nakukuj a občas napísej jak se máš. Nic o Tobě teď nevíme…jak vypadá snaženíčko, jestli pořád učíš, co a jak.
Jdu makat. Mějte se fajn.
 sunn

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 02.11.05 09:10

Ahojky a krásné ráno (i když je hnusně).
Mili a všechny holky, které se zde bavili o vymazání: já na to jednotný názor nemám. Když jsem byla pryč a vymazali byste mě, tak by mi to bylo asi celkem jedno, protože jsem sem nakukovala asi tak jednou za měsíc, takže mi bylo i trapně být ve vašem seznámku. Ale pak, když mě holky napsaly mail a viděla jsem, že o to, abych se vrátila, opravdu stojíte, tak mě to udělalo strašnou radost. Vrátila jsem se proto, ne pro tu možnost být v seznámku. Na druhou stranu, být v seznámku je jakési „potvrzení v členství v klubu“. Ha ha.
Ale mám na to stejný názor jako Neffy. Když někoho vymažeme a on se později bude chtít vrátit, tak ho určitě přivítáme stejně tak vášnivě, jako novou nakukovatelku. A Mili, určitě budeme moc rády, když nám příjdeš říci, že už se snažíte o miminko, nebo dokonce že už máš dvě čárky. :-)
Jinak já měla dnes hroznou noc, zdál se mi příšerný sen a když jsem se vzbudila, rozbrečela jsem se a ještě teď když si na to vzpomenu, tak brečím. V tom snu se stalo něco hrozného s mým miláčkem a jen si pamatuju, že jsem strašně plakala a vůbec jsem nevěděla, co budu dělat dál bez něj a v tom jsem se probudila a on vedle mě spokojeně spinkal. Uvědomila jsem si, jak moc ho miluju. Jsem od rána z toho nějaká špatná.
Jahudka

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 02.11.05 09:28

Ahoj čunečky,

Hlavu hore dievčatká moje, bude líp a bude líp… Ja som naopak v povznesenej nálade, pretože som konečne objavila prečo mi kasa nesedí… ( lietalo mi tam dva a pol tisíca) a teraz mi je hej :o))
Mili je super že si sa ozvala, mohla by si sem tam o sebe niečo napísať… Čo sa týka vymazávania tak som za to aby sa mazalo, veď keď sa niektorá ozve ako Mili môžme ju znova zaradiť do zoznamu…
Neffy, neplakej nemyslím si že ostaneš sama v spodnej kolónke …jo??
Tak pá a krásny deň

sonyay

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 02.11.05 09:29

DObré ráno květničky.

Sunn: copak se děje? Jakt o že špatná nálada?? Dost tady chybíš :-)

Neffy: takže taková změna účesu? CHtělo by to fotečku … :-) Díky za to info o mateřské.. ikdyž si mě teda vůůbec nepotěšila. Protože jeslti se do toho přestanou počítat so+ne, tak to bude fakt na prdlačku :-) Nechápu tu jejich vládní snahu zvýšit porodnost, když takhle skrouhnou peníze… ach jo..

Kasio: máš fakt hezkýho manžílka. A koukám, že si taky nechává strniště. Ten můj taky.. mám to hrozně na chlapech ráda.. :)

Já sem měla dneska zase veselou noc :-) Dásně peřstali naštěstí zase bolet, tak doufám, že mi dají na čas pokoj. V noci se mi zdál sen, který byl zakončen šílenou křečí do lýtka.. křeč byla teda opravdová… nezdála se mi. Stalo se vám to taky někdy?? JE to fakt něco hroznýho.. myslela sem že mi upadne noha. Křeč trvala naštěstí jen pár sekund, ale fakt sem trpěla. Ráno sem se na tu nohu nemola vůbec postavit.. ale teď už ej to dobrý, už sem to rozchodila.

Květule

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 02.11.05 09:31

Coobie zabudla som ti pochváliť denníček, síce je pre mňa momentálne neaktuálny ale takéto informácie sa vždy zídu…Takže ďakujem, autosedačku určite kupovať budeme a viem načo sa zamerať…

sonyay

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 02.11.05 09:33

Kvetule, tie krče v nohách v priebehu noci poznám veľmi dobre… Stáva sa mi to pravidelne a je to príšerná bolesť… na ktorú sa väčšinou zobudím… bleee bleee
 sonyay

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 02.11.05 09:46

KVETULKO, manžel si nenechává strniště, to on je jen líný se častěji holit. Musím ho občas do toho nutit, aby nevypadal jako Rumcajs a nedali se mu do vousů včelky :-))

Křeče v noci v nohou taky znám. Hlavně když se v noci proberu a protáhnu nohy, lup a je to tu. Stačí to promasírovat. U těhotných je tento problém častější a souvisí s nedostatkem horčíku!!!

K těm mateřským. Asi před měsícem tuším ČSSD navrhovala od nového roku zvýšit porodné z 8600 na dvojnásobek, tj. 17200 a rodičovský příspěvek z 3600 na něco přes 4000. Ale pak už o tom nemluvili. Nevím, jestli je to návrh, který projde. Ale jestli chtějí zrušit ty ne+so, tak zvýší porodné a příspěvek rodičovský a pořád na tom vydělají.

Tak já se jdu oblíct a letím k doktorovi. Včera jsem byla rekordně 8× na WC. Ale myslím, že zácpa je horší než průjem, že?

Kasia

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 02.11.05 09:47

Nazdárek čuněčky!
Doufám, že se vám posmutnělým brzo vrátí usměvavý škleb na ksichtík!

Neffy, měla jsem o tobě šílenej sen - bydlela jsem u vás, protože jsem neměla kam jít, asi jsem ani nebyla vdaná nebo co… no ale to důležitý je, žes byla těhu a zrovna ten den jsi měla termín porodu, tak jsme spolu furt čekaly kdy to začně a ono pořád nic. Byla jsem s tebou i na vyšetření v porodnici, jak že to vypadá a už se to prý schylovalo k porodu! Ke konci snu se ukázalo, že už jedno starší mimčo máš - holčičku - zrovna se příšerně potentočkovala do dupaček.. na bláznivina…

Pro rozveselení našich smutných veverek… Pupulka mi do mailu jako oslovení místo Iruško napsala HRUŠKO, tak se tu mlátím smíchy…:))))))))

Jinak mám to video s Bubáčkem, některým jsem to už poslala, na koho jsem měla mail, kdyby to chtěl ještě někdo stačí říct! Napsat SZ email nebo tak něco…

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 02.11.05 09:49

Ahoj čuněčky,
přeju krásné ráno. :-) No a co no! … mi to chvíli trvá, než se proberu… :-))))
Irucho, video došlo. Doslova mě to rozplakalo! To je opravdu krása! Děkuju, že ses takhle podělila, nikdy jsem nic takovýho neviděla a naprosto mě to dostalo!!!
**To je tááááááááááááááák nááááádheeeer­nýýýýýý!!!! **

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 02.11.05 09:55

To jsem ráda Ili, že se ti líbilo, mě to poprvý taky rozbrečelo, je to nádhera:)

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 02.11.05 10:08

Ahoj holky moje zlaty :)

C o b b i e - denicek je super, my budeme mit autosedacku od moji segry, Honzik z ni uz vyrostl a segra ji stejne chtela prodat…

I r u c h o - ja bych taky prosila video… je-li to mozne :) Adresu Ti poslu za chvili pres ICQ

K a s i o - nevim, jak je to mozne, ale zase se mio Tobe zdalo,bohuzel si nepamatuju co,ale vim, ze tobylo hezke :) Mimochodem, manza je fakt fesak ;) ale za toho sveho skoro-manzu bych ho stejne nevymenila :)

S u n n - nenech se nejakym horoskopem odradit! Ja vim, ze je toho ted moc,ale kdyz se tim budes trapit, nepomuzes si! Tak drzim pesticky, at se vsechno co nejrychleji zlepsi :)

S o n y a y - gratuluji k „nalezenym penezum“ :)

Z u z k o - pamatuju si dobre, ze jdes dnes poprve na UTZ? Nezapomen nam napsat, jake to bylo! A pripadne dat do galerky fotecku!!! ;)

Jinak pripravy na svatbu probihaji dal, plne me to zamestnava, ale nestezuju si, je to desne super :) Pomalu se pripravuju na to, ze at to zaridime, jak zaridime, stejne se najde nekdo, kdo nebude spokojeny… treba nase babicka… ale nejak je mi to jedno, clovek se vsem proste nezavdeci. A preci si kvuli tomu nebudu kazit tohle bajecne obdobi!!! :o)

Preji vsem co nejhezci den, i kdyz se venku pocasi mraci,
Metyska

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 02.11.05 10:23

Sunn, jaký horoskop? Co mi uteklo? Jsou to jen ptákoviny!
Máš před sebou samý krásný věci, užívej si to!

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 02.11.05 10:37

I r u c h o - Sunn mi vcera poslala mailem horoskop pro vodnare a byl spise pesimisticky… :( Ale ja verim, ze bude dobre, ze je to proste jen takove hekticke obdobi…

S u n n - preci se nenechame zlomit!!! :)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 02.11.05 10:44

Já horoskopům věřím jen, když říkají něco hezkého. Kdo ví kdo je vymejšlí…

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.11.05 10:52

Ahojte, tak vás znova zdravím.
Prišla som do práce až dnes. Včera sme mali voľno, to bolo v pohode. Horšie to bolo v pondelok. Ráno asi o tretej som sa zobudila s tým, že ma bolí brucho, nejako som zaspala, ale o šiestej som musela letieť na záchod vracať. Myslela som, že je to tehunevoľnosť, tak som zjedla trochu chleba, samozrejme išiel aj ten :-( Potom sa mi zdalo, že je mi fajn, tak som povedala manželovi, že teda idem do práce. Našťastie už máme to auto. Pri príjazde do Bratislavy som už cítila, že to nie je OK, tak ma manžel rovno zaviezol k mame, kde to pokračovalo. Poobede pre zmenu hnačka, nič som nemohla zjesť, aj po vode mi bolo zle, vystúpila mi teplota, no strach a hrôza. Riešila som to živočíšnym uhlím a rehydratačným roztokom, ktorý sa vo mne udržal. Celý deň som len spala a behala na záchod. Večer ma manžel zasa zaviezol domov, tam som zaliezla do postele a zaspala. Včera som jedla len sucháre, varené zemiaky a pila horký čierny čaj. Našťastie už to prešlo, ale bola som slabá ako mucha. :-( Asi som zjedla niečo, čo mi nespravilo dobre.
Tak som sa posťažovala a teraz pár komentárov.
Dnes je prvý pracovný deň v mesiaci, tak mám strašnú kopu roboty, ani som si ešte nestihla prečítať denníček, iba komentáre som preletela.
Zuzka - v tej richmanovni sa dá dole aj :,-(núť, tak tam som si myslela, že som ťa videla. Ale evidentne si to nebola ty. Inak tým smerom moc nechodím, robím na Panenskej, tak to už len keď sa veľmi zatúlam.
Pupulka - super, že už si naspäť v práci, uvidíš, výsledky amnio budú OK. Čo sa týka reakcie môjho šéfa, tiež bola úplne super, zagratuloval mi, dokonca sme sa dohodli, že keby som chcela, mohla by som neskôr robiť z domu. Takže v pohode a tiež sa všetci o mňa starajú.
Idem makať.
 Danka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 02.11.05 10:56

Tak to muselo bejt Danko, brrr. Hlavně, že už je ti líp!

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.11.05 11:07

Ahoj čuněčky:)

Sunn-jaký horoskop???? kvůli toho máš spatnou náladu????Já na horoskopy nevěřím,jen si je ráda přečtu.Tak nebuď smutná,zase bude líp.

Iruščin bubáček je krásné miminko:)))Je super,že mají možnost si ho takhle natočit:)

S tím oslovením Hruško místo Iruško,tak za to může můj počítač.On mi všechny chyby automaticky opravuje:)))taky mě to pak pobavilo:))

Sisino-děkuji za povzbudivé slova…to mi přišlo vhod:)))

Mili-určitě napiš častěji,jak se máš a co je u tebe nového???

zase si prd pamatuju,na oc jsme chtěla reagovat:((((

pupula

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.11.05 11:18

Danko,tak ještě,že jsi se z toho dostala.A že je vše v pohodě:)))

pupula

 
Radka_2
Povídálka 24 příspěvků 02.11.05 11:18

Ahoj holky,

teda ještě, že Vás mám. Včera mě od rána neustále někdo vytáčel. Nejdřív mi jeden kolega v den odevzdání zprávy (kdy už se s tím nedá moc dělat) oznámil, že nemá chuť něco psát a ani neví, co by tam dal, takže nic psát nebude. A vzápětí na to mi jedna ženská říká, ať rozšířím komisi na konferenci o jednoho člena bez vědomí toho, kdo tu komisi dával dohromady. Co bychom se ho ptali, však na té konferenci máme také zastoupení. No dělala tady ze mě nesvéprávnou, když nechci jednat za jeho zády. To už mi adrenalin bublal i z uší a telefon jsem pokládala se slovy klasika: Ty krááávo nebeská. Tiše doufám, že to slyšela :o) Náladu jsem si spravila až večer při čtení deníčku, takže díky :o)
Cobbie - perfektní deníček. U nás bude asi výběr sedačky na manželovi. Jak ho znám, probrousí internet, najde všechny možné i nemožné testy a během jednoho večera se z něj stane odborník na dané téma. Nechápu, jak to dělá. S tím co je schopen všechno pochopit a hlavně uchovat (to mě dělá strašný problém) se jeho mozek musí rozpínat jako vesmír do nekonečna :o))). Ale deníček si vytisknu a budu za chytrou, protože ač si nepamatuji, vím kde to mám najít :o)
Neffy - neboj, i kdybys zůstala ve skoro-snažilkách sama, já tě budu zvrchu krýt jako snažilka. Někdy mám pocit, že si toho prcka budeme muset nakreslit, jestli máme nějakého mít.
Všem těhulkám přeji ať je jim jen dobře a můžou si to těhotenství patřičně užít a snažilkám samozřejmě co nejdříve //.

Radka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 02.11.05 12:00

Jen vzkazuju, že stále nestíhám psát a špatnou náladu mám kvůli práci a ne horoskopu:-) Zítra už se polepším.

Iruško - díky za poslání Bubáčka. Přehraju si ho doma, v práci mi to video nějak nefunguje. Hlavně videa od Meggie a to tvoje, nechápu proč. Těším se na něj a pak Ti písni dojmy, ale asi uroním slzu jak se znám.
 sunn

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 02.11.05 12:21

Irucha dik za to video.. V praci mi to nejde prehrat podobne ako sunn ale pozriem si ho doma… som zvedava :o))

sonyay

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 02.11.05 12:31

Kto tu ešte potrebuje povzbudiť??? Na tak holky s pozitívnou náladou ide všetko lepšie… nesmutnite… :o))

Sonyay

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 02.11.05 12:44

Jojo holky nesmutněte!!! :-)

NAšla sem něco o pití kávy a o plísňových sýrech v těhu..tak kopíruju.

Bez kávy? Mnoho těhulek ztrácí v tomto období na kávu chuť nebo je jim její vůně nepříjemná, takže ji zcela vynechají či alespoň velmi omezí. Pokud jste milovnicí tohoto lahodného nápoje, pak pro vás mám zprávu dobrou. Káva se může, ale nikoli bez omezení a musíte dbát na doplnění jinými tekutinami. Nejvhodnější je samozřejmě káva bez kofeinu nebo si můžete vybrat z různých kávovinových náhražek. Co se týče instantní kávy, neměla byste vypít více než 2 šálky denně. Podle některých studií má káva ve větším množství než tři šálky denně nepříznivé účinky: miminko by mohlo pomalu růst - tzn. menší porodní váha, zrychluje se také jeho tepová a dechová frekvence. Vliv na vznik vývojových vad však nebyl prokázán a nalezen nebyl ani vztah k výskytu vrozených vývojových vad a předčasných porodů.

Plísňové sýry - můžu je jíst? Možná jste se také setkali s úvahami nad tím, zda si nastávající maminky mohou dopřát některý ze sýrů typu brie, camambert či jinou podobnou lahůdku. Nicméně ani u velmi „uleželých“ sýrů tohoto typu nebyl prokázán výskyt škodlivých produktů plísní tzv. mykotoxinů nebo škodlivin vznikajících jejich činností, tedy by při konzumaci nemělo dojít k ohrožení zdraví. Jediné, na co je potřeba dávat pozor, pokud se této libůstce oddáváte často, je vyšší obsah soli v těchto výrobcích.

U těchto sýrů se procesu zrání vedle běžné mikroflory účastní i speciální ušlechtilé plísně rodu Penicillium. Ty ovlivňují vzhled, konzistenci, ale zejména vůni a chuť sýrů tím, že se podílejí na rozkladu základních složek mléka - hlavně bílkovin. Z toho důvodu se nedoporučuje větší konzumace těchto sýrů lidem, kteří mají potíže zejména se žlučníkem a játry. Jestliže váháte nad balkánským sýrem, parmezánem (vyrábí se z nepasterovaného mléka) či mozzarellou nemusíte se bát - s výjimkou vyššího obsahu soli u balkánského sýra jsou zcela vhodné pro zpestření jídelníčku. Obavy zřejmě způsobuje to, že donedávna nepatřily k těm zrovna nejrozšířenějším druhům na našich stolech..

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 02.11.05 12:47

no holky musim říct, že jsem deníček dělala až včera ráno, nějak jsem nestíhala. ale baví mě to dávat lidem nový informace. asi proto jsem chtěla dělat personalistu a školit lidi, ale k tomu už se nedostanu. doufám že skončim s kosmetickým střediskem, kde kromě svý práce budu dělat školení na kosmetiku :-) jednou.
Chápu, že pro některý to ještě zajímavé není, ale nesmíme zapomínat, že těhulkám čas rychle ubíhá a už budou nakupovat.
Meggie, to je ono, gratuluju k pohybům, mám hroznou radost!
JInak já papám Duphaston, abych to dostala, ještě dva dny a pak čekat, doufám, že to přijde brzy, abych mohla na to vyšetření.
Taky jsem po dlouhý době mluvila s otcem. v Pondělí, to jsem mu to položilay, protože byl neurvalej a dneska volal, opět nečekaně, a nějak mi to nevadilo, hlas měl v pohodě. Tak jsme pokecali a je mi fajn. Tak se mi snad uleví od obav, že mě vydědí a od stresu, co s nim je. MInulý týden ho vzali na záchytku (po 10 dnëch chlastání je to myslim nedostatečná léčba) a pustili ho druhý den, ztratil se a našli ho s otřesem mozku, takže ho navečír opět přijali. jako bysme to neřikali. Nechali si ho po přemlouvání až do neděle. a zatím nepije, tak uvidíme.
Sisino cítím s tebou, taky závidím, ale tento týden jsem konečně trochu v pohodě a ani mi to nepřijde a mám upřímnou radost i bez závisti :-)
Cariso, už je líp? Posílám pohlazení.
Midnight, zkusím ti najít odkaz co jsem četla, že jsou sedačky i do škodovek, najdu to za chvíli.

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 02.11.05 12:54

Sonyay, taky jsem měla problém s penězi, asi 1700,– tak jsem se jala zkontrolovat celou pokladnu za poslední rok, hrůza, účetní píše doklady třeba po pěti, já je mám někdy po dvou a samozřejmě jinak, takže nářez. trvalo to týden, ale mám to hotové, uff.
Danko jsem ráda, že už je ti líp, to pak nažene strach, co?
Raduš to je hezkej výraz, že se mu mozek rozpíná donekonečna.
Sunn ble ble blééé, to jsem na tebe před počítačem dělala obličeje, aby jsi se rozesmála haha :-)))))))))))))))))) my tě se Sonyay z toho dostaneme

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 02.11.05 12:56

tady ještě zajimavý příběh … co se taky může stát, když gynekoog stanoví špatnou diagnozu…

http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?…

Cobbie: to je dobře že už je líp. Držím palce ať máš tentokrát na testíku dvě čárky.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama