Letní miminka 14 - Takhle tedy ne!

Rodičovství
  • 08.12.04

Ahoj letňátka a maminy! Protože jste ze mě udělaly specialistku na výživu v deníčku letních miminek, začneme se tímto tématem pomalu zabývat.

Jelikož ale většina z nás má na příkrmy ještě měsíc dva čas, a také proto, že se u nás v poslední době rozmáhá nějaké smutnění a depky, rozhodla jsem se vás trochu pobavit. Takže první deníček na téma výživa dětí bude o tom, jak tedy rozhodně NE. Inspirací nám budiž pár (asi tak 20) let stará literatura o výživě, kterou jsem nedávno (těsně před porodem) objevila na chalupě, a díky níž jsem se chechtala tak, že se manžel bál, že budu rodit předčasně. Tak hurá do toho, vybrala jsem ty nejlepší špeky:

Dítě musí mít po správném přiložení k prsu volný nosík, aby mohlo dobře dýchat.
Kojení se nemá přetáhnout přes 10 minut.
V prvním týdnu se mléko z prsu odstříkává rukou po každém kojení, později stačí jednou denně.
Přestávky mezi kojením jsou 3 až 3 a ½ hodiny, v noci déle. Dítě pije šestkrát denně.
Plné kojení je nejpotřebnější v prvních 10 dnech života, později se může přikrmovat. Kromě mléka (Feminar) může být příkrmem sušené podmáslí.
Nekojené dítě má dostat ve 4. až 6. týdnu ovocné šťávy, předtím se dodává vitamin C v tabletách.
Ve třetím měsíci začneme přidávat zeleninový příkrm. Dosáhne-li dítě váhy 5000 gramů, přecházíme na 5 dávek denně.
Ve čtvrtém měsíci se ovocné šťávy zahušťují dření, zeleninová polévka se obohatí o maso a játra.
V pátém měsíci má být maso již nakrájené, ne mixované. Dopolední porcí zůstává ovocná kaše, v níž nemá chybět citrusové ovoce.
V šestém měsíci dítě dostává rohlík a tvaroh.
Ve druhém pololetí klademe největší důraz na to, aby se dítě naučilo dobře kousat. Matka nesmí z přehnané lásky dítěti potravu stále jemně rozmělňovat!
Koncem prvního roku přidáváme vaječné moučníky, luštěniny, med. Stravu můžeme doplnit rybím tukem pro zvýšení obsahu vitaminů.
Po prvním roce můžeme dětem přidat do omáček smetanu, maso dáváme 3× týdně. Z vnitřností jsou pro děti nejcennější játra, ale také ledvinky, slezina a žaludky. Občas je dobrý mozeček a brzlík. Krev je velmi výživná, ale brzy podléhá zkáze. Dršťky dáváme až větším dětem. Velmi výživné je i droždí.
A nakonec receptík na krupicovou kaši pro kojence od 4 měsíců: lžíci dětské krupičky namočíme do vody, povaříme na mírném ohni, přidáme sunar, dvě velké kostky cukru a lžičku másla.

Uf. To bolí, co? To by mě zajímalo, co radí autoři - dr. Marie Hrubá a František Raboch dnes. Doufám, že jste se z těch vnitřností nepozvracely, já měla co dělat, když jsem si představila, že bych to cpala Pepinovi. To, že Pepi sosá asi tak 12× za den, už dávno neřeším. Vitamin C v tabletách od 4. týdne mě dostal, stejně jako smetana do omáček. A krupička od 4 měsíců s kostkami cukru a máslem? bez komentáře.

Jak už jsem se zmínila v minulém deníčku, náš malej hubeňourek už není hubeňourek, má 6.480 gramů a 66 centimetrů, tudíž už dávno zdvojnásobil svoji porodní váhu. Na to, že ho doktorka radila v 6 týdnech přikrmovat, je to myslím super. Jsem na něj i na sebe pyšná a hodlám ještě ty dva měsíce vydržet jenom na mém mlíku (pokud by to šlo, vzhledem k ekzémům v rodině bych to ráda protáhla ještě o jeden měsíc navíc, ale to uvidíme, jestli už nebude vlčí hlad).

Jinak Pepča se vesele přetáčí z bříška na záda i naopak, strašně rád čutá nožičkami, neustále žvaní a směje se od ucha k uchu. Samozřejmě je občas taky zpruzelej, hlavně k večeru, ale kyblík ho vždycky spolehlivě zase rozesměje. Je to naše zlatíčko a život bez něj si už já, manžel a myslím, že ani Ema neumíme představit. Šíleně se těším na Vánoce, jsme už docela velká rodina a jsme zdraví ? to je to největší štěstí, které nás mohlo potkat.

Přeju všem, abyste byli zdraví, aby přešly smutky a komplikace a abyste si mohly naplno užívat nejkrásnější období v životě.

Zuzana a Josífek (4 měsíce a 3 dny) a Ema (skoro 6 let)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 22:07

Ahojky!

doufám, že budu první, ale ještě jsem ten deníček ani nepřečetla!!!

Tak dnes byl super den. Ignorovala jsem zákaz vycházek a vyrazili jsme konečně do cvičení, kam jsme už byli měsíc přihlášení. Je to taková půlhodinka na začátku se říkají básničky a dělají se s dětma blbosti (tleskání, hejbání ručičkama a nožičkama) a pak jsme si do keramické hlíny udělali otisky ručiček našich drobků se jménem a datem ? pak nám to vypálí a příští týden na vánoční besídce to dostanem ? už se moc těším (protože se mi to moc povedlo!!!), bude to krásná památka (něco jako když si Schamka otiskovala bříško ? akorát že v měnším ? hahaha).

Cibulka ? s tím kojením ? já Markétku kojila jen dvakrát a říkám si, až ji pak v osmnácti potkám jak jí budu říkat jako vetchá skorostařena: ?Tebe jsem kojila, dítě!?. A jak jsem psala, ta kamoška je dost flegmoš, tak to brala jakože se Markétka trošku nabaští.

Keiko ? vždycky obdivuju jak ty svoje cácorky zvládáš ? já si to vůbec nedovedu představit. Ostatní dvojčátkový maminy asi nestíhají jako ty, tak proto se ti neozívají. Vždycky píšeš takový pozitivní příspěvky ? fakt tě moc obdivuju. A v galerce vám to moooc slušelo!

Hromix ? to je zajímavý, že přišla Lucije, tzn. že deníček čte. Proč se neozve co je nového? A tou váhou Anie ? já koukala v galerce, že je Anie pořádný kus. Malá taky teď poslední měsíc moc nepřibrala a když jsem se ptala dr. jestli mám třeba zkrátit intervaly (kojím cca po 3 hodinách a v noci chrní 9-12 hodin, takže tak 6× denně) a říkala že ne. Když to nebude dlouhodobější stagnace, tak to nevadí.

Evka ? neboj, že ještě nemáš napečeno a uklizeno. Já jsem člověk, který nechává vše na poslední chvíli a mám vyzkoušeno, že nejlíp se peče dva dny před vánocema:o)! Zuzanka vzkazuje Verunce, ať nezlobí a je na mamku hodná!

Zuzana ? tak sleduju, že máme nejenom stejně staré děti, ale i stejně velké! Teď už jen vyzkoušet, kdo by koho přepral! A obdivuju, že se Pepča už otáčí ? my zatím bez pomoci jen na bok a jednou z bříška na záda (ale to spíš přepadla).

Dajka ? taky jsme malou očkovali normální vakcínou, že to jako prubnem co a jak a byla v poho, tak i druhou dáme normální a ušetřili jsme aspoň třeba na nějakej dárek. Ve cvičení jsem zjistila, že vůbec neznám dětský básničky a říkanky. To ty určitě jo, když učíš dětičky. Neznáš nějakou dobrou knížku?

Jo a zítra máme minisrazík s Evuchou a jejím Matyldou. Takže mě napadlo, že klidně můžeme dělat srazíky i třeba u někoho z nás. Až ty naše děti budou lézt, tak ve většině hospod to nepůjde a je super, že ve cvičení jak jsou tam ty děti spolu ? najednou nás matky vůbec nepotřebují ? vystačí si sami. Tak se klidně dopředu nabízím, že u nás se to dá ? uděláme spielplazt a je to!

Drahoušek šlape na kole, taky bych měla něco dělat. Vlastně zítra jdu na trénink ? to bude zas mrtvol:o)

Krásný zbytek večera a klidnou noc
přejí Milena a Zuzík (4 měsíce a 3 dny)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.12.04 22:43

Ahojte,

konečně jsme udolali Leničku a mám chvilinku než padnu i já.

Zuzko - deníček je prostě SUPER. Nechápu jak jsme to mohli přežít. Pobavili jsme se i s Aldou.

Dneska jsme byli na kyčlích. Musíme přijít znovu v únoru, protože nemáme jadérka.

Taky se hlásím k těm totálně nepřipraveným na Vánoce. Nejvíc mě mrzí adventní věnec. Zítra už ale chystám těsto a v pátek bude babinec (mamka, babička a já a dva mojí čertíci) a bude se plkat a péct. Úklid v nedohlednu a ozdůbky jsou ve skříních.
Tak jdu ještě mrknout na produkty Popova, je tam spousta zajímavostí i tipů na dárky.

AJKA a Lukášek 14 týden

irina
Kecalka 137 příspěvků 08.12.04 23:03

Ahojky holčiny a mimišci,
tak konečně mám PC, už je v provozu, odpoledne jsem ho hned zajela (bude opět přiznání DPH, ty měsíce tak letí !!!) a funguje. Konečně už nejsem anonymní a můžu psát komentáře k fotkám. HURÁ !!!

ZUZANA: tak to je super deníček. A já se pořád divila, že by mamka cpala malé šťávičku z pomeranče. Za ně to bylo OK. Já sice nemám to štěstí kojit, ale ještě jsme ani nenajeli na „dvojku mlíko“ od 4. měsíce. A to nám za 14 dní už bude 5. měsíců. Taky naše mamina říkala, že nám mlíko přislazovali, kostku a půl na 180 ml. To je šílený. Ještě se jí zeptám na ty vnitřnosti. Já je nejím ani teď, žádný, mám k tomu odpor. Tak doufám, že když jsem byla mimino, že mi je necpala :-)

MILENA: to musí být strašně fajn to cvičení s dětmi. U nás na vesnici bohužel nic takového není. A že jsem tak vlezlá, co děláš za sport, že máš zítra trénink? Jsi dobrá, já se maximálně při žehlení donutím stahovat hýždě (jo holky, příznivě to ovlivňuje sex po porodu) a sem tam někdy si trošičku zacvičím, většinou s Irinkou.

AJKA: nebuď smutná, cukroví ani výzdoba neuteče. Já mám z celé výzdoby pověšené jmelí a adventní věnec jsem vyřešila tím, že jsem podzimní věnec omotala zlatým řetězem na stromek, navázala na to zlatý balíčky a jablíčka a píchla 4 svíčky. Toť vše. Cukroví - nejíme, něco málo koupím - čajové a napeču půl dávky vanilkových rohlíčků, ať to tady zavoní vánocema. Okna umytý nemám od prázdnin (a je to na nich fest vidět) a úklid je hotovej raz dva.

Holky díky za pochvalu v galerce, zas tak šikovná nejsem. Ale je fakt, že kdybych neměla tak hodnou holčičku tak asi nestíhám nic. Děkuju za to každej den, kdyby byla ubrečená tak asi hysterčím.

Tak, a já to jdu všechno zkouknout a napsat komentáře k těm vašim andílkům.
Taky se tak strašně těšíte na Vánoce? Já moc moc, i když z toho Irinka asi bude mít prdlajs, stejně jsem jak malý dítě, už se nemůžu dočkat.

Holky co jste byli na srazíku - závidím, moc. Já chci taky nějakou kamarádku s miminkem, co by bydlela blízko. Sestřenice má příští pátek termín, jsem zvědavá, jestli bude na štědrý den už doma i s Danielkem. Moc se těším.

Tak se mějte moc fajn a pozdravujte miminka

Ahoj Irina a Irinka 4 a 1/2 měsíce

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.12.04 00:41

Ahoj holky!
Tak chlapi mi spia, dokonca Daninko na 4krat uz ostal v postielke (psssst, aby som to nezakrikla!) Dneska uz konecne vecer neplakal, zda sa, ze ockovanie je uz uplne za nami (ved su to uz 2 tyzdne!)
Ja uz vobec nestiham! Obcas samozrejme nakuknem, aj Monticku po ocku sledujem, ze kedy to velke rozdvojovanie zacne ;o) ale inak ma ma Danino na 120%! Totiz posledne 4 dni sa zurivo otaca na brusko:
pretoci sa, chvilu pasie tie koniky, obzera sa (to na nom zboznujem,ako vrti hlavkou zo strany na stranu), potom ho to unavi, meee-meee, pribieha maminka, teda ja, otacam ho na chrbatik, hrmocem hrkalkami, robim opicky, len aby chlapcek lezal na chrbatiku. Zda sa,ze zabralo, odbieham (napr. ukladat riad do mycky), po 10 sekundach je zase na brusku! A zase „meee, meee, maminka pomoz mi“. Niekedy sa zakliesni pod hrazdickou, jedna ruka pod telickom, skratka katastrofa. No, je vam jasne, ze nic slavne sa pri nom neda robit. A spi mi 2× pol hodinku, ked spi dlhsie, je to pomaly dovod na oslavu ;o)
Takze citat ako-tak citam, aj fotky si pozeram,ale inak som nulova…
Robila som dneska svoje historicky prve medovnicky. Vysli mi z toho trochu plackoidy,ale prisla som na fintu - nesmiem valkat testo az tak tenko ;o) Takze v chladnicke ma caka druha davka cesta a zajtra to snad bude lepsie… neviem, neviem, ci stihnem aj zdobit.
Urobila som aj veniec na dvere - je slameny, troska ceciny a omotany vianocnymi trblietkami a zopar malych guliek. Ziadna slava, ale aspon nieco. No a mame este ten WindowColor Betlehem ;o)
Takze takto v rychlosti o nas (medzicasom, nez toto pisem som stihla aj nakojit, takze to uz posielam…)
Pa!
schamka a spiaci nakojeny Daninko (4,5m)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 09.12.04 09:33

Ahoj všichni.

Tak dneska jsem se ráno podívala do zrcadla a zjistila jsem, že mi Šimonek udělal na krku pěknýho cucfleka. Musím si vzít k doktorce rolák, abych nevypadala jak nějaká puberťačka co se chlubí tím, že si v noci užívala. Ani jsem si nevšimla, kdy mi to udělal. Divočák jeden!

ZUZANA- tak ti teda povím, že jsi mi teda padla do noty s deníčkem. Klátila jsem se smíchy, když jsem četla, že bych už Šimonkovi měla pomalu začít dávat maso krájené na kousky a ne pomleté. Vzhledem k tomu, že valná většina dětí v pátém měsíci nemá ještě zoubky, tak to asi chudáci museli ty kousky masa polykat celý ne?
Taky ta četnost kojení!!!! My teď kojíme po 1-1.5 hod. a podle vážení vím, že na jedno kojení vytáhne z prsa tak 100-120 ml. A to tak polovinu kojím z jednoho a polovinu z obou. Tak to by mě asi naháněla sociálka za týrání přežíráním, ne? V mém okolí jsem se setkala několikrát s tím, že některé maminy co už mají dospělé děti mi nutily pro Šimonka šťávičky od 3 týdne a tak dále dle popisu v tvém deníčku. Ta moje skoro osumdesátiletá babička jak jsem tu už o ní psala, mě nařkla z toho, že děcku nedopřeju co k růstu potřebuje. No, nic moc si z toho nedělám a kojím si. Jen jsem včera zjistila, že má malej nějak málo počůranejch plínek. Tak 5-6 max. To mě trochu zneklidnilo, ale uvidím, co bude dneska v poradně.

Mějte se moc krásně a papa.

CIBULKA A kapřík ŠIMONEK 4m+ 10d

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.12.04 10:06

ahojky maminy,
tak denicek je super!!!
Zuzano-mas teda jednicku s hvezdickou:)) to je fakt sranda a uz taky chapu,proc jsem byla jako cibulka oznacena za neprejici matku.Dokonce temer za tyrana,vzdyt maly ma dnes ctyri mesice a ja mu stale ty stavy a ani teda maso:)) nedopreju.
Draha teta mi vysvetlovala,ze kojeni je otravne a zbytecne,kdyz vydela ze to nefunguje,tak si prihodila,ze kdybych mela dve deti,tak bych videla,ze bych nemela cas se nekde s ditkem povalovat v kresle a ucmrnadavat mu:) (tak nevim,Zuzano,Aj­ko,Vladko..ma­minky vice deti..je zvlastni,ze vam to jde:)))

Vcera jsme tedy byli zase plavat.Uz po seste.Maly je dabel:)Je to vazne vodnik,potapi se uz bez kelimku,v klubicku i v brouckovi(coz se priznam,ten broucek mne moc nesel,prckovi jo) Ale vareska je stale problemek,to je na nej velka makacka,tak se dlouho neudrzi.A taky jsme meli jedno vztekanicko,to kdyz chtel cucat snurky od podhlavnicku(takove polstarky u hlavy)a my mu to nedaly:)Funel jak lokomotiva,je to pro neho teda velka makacka(pro maminku tez,zada pak dost zlobi)

Vanoce mi taky dychaji na zada a ja stale nic.Mam jen adv.vence(to je zatim vse:) a jednu kosili pro manzu.hmm..to jsem teda zatim pripravena..Ale slibil,ze jak v pondeli udela audit,pak si snad nektery den bude moct vzit volno a ja konecne ty darky nakoupim.Doufam!!!

Tak se zatim loucim,hezky den

pa

Any a Sebastianek dnes 4mesice

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.12.04 10:09

Ahoj zrana! ;o)
Tak, vcera som to usekla, tak dneska rychlo pokracujem…

Zuzana - sila dennicek. Tiez som sa dobre pobavila a mierne mi aj vlasy dupkom stali, ked som si uvedomila, ze tieto pokusy sa vlastne diali na nas!!! ;o( Ja mam stastie, aj moja mama aj svokra su cele stastne, ze kojim, ziadne ine jedla ako MM pre Daninka mi nenukaju. Jednak su daleko a jednak myslim aj preto, ze chapu, ze doba sa zmenila, ze kojenie je to najlepsie, co moze matka dietatu dat (co sa tyka stravy).
Ked som si tak uvedomila, ze za chvilku uz budeme davat papat aj „dospele“ jedla, tak mi je to aj luto, ze to obdobie plneho kojenia bude tak rychlo za nami. Doslova s to uzivam.
Celkom by ma zaujimalo, ako je to s tymi kupenymi vyzivami (tie rozne bananiky, mrkvicky, hrasky a pod.) Niekde som citala, ze je lepsie davat tieto, ako kupovat zeleninu, o ktorej nevieme kde rastla a ako bola hnojena… neviem, ci to nie su len reklamne tahy Nestle, Nutricie a spol. Na druhej strane, ked obcas vidim, ako tu pomaranc slesnie za 2 dni (to sa mi na Slovensku nikdy nestalo!), tak neviem. Priznam sa, nejake vyzivy doma mam, co boli sucastou roznych „namotavacich“ (tj. reklamnych) balickov.

Milena - my sme Daninkovi otlacali rucicku a nozicku do jednej knizky. No, nozka sa podarila, z rucicky je machula, tak sme ju este obkreslili. Vyzera to srandovne ;o) Verim, ze tie otlacky budu krasne.

Kristy - som rada, ze Danuska sa uz polepsila. Drzim vam palceky, nech je uz klud, nech si mamickovanie krasne vychutnas (v tom pozitivnom zmysle slova!!!)

Cibulka - podla toho, co som o kojni citala tak 5-6 tazkych pocuranych plienok je ok. Len neviem, co myslia pod slovom „tazkych“.

Irina - ako si robila tie kvetinace? Vyzera to super! Nie ze by som pri tom nasom prevalovacom dietati (ten dikobraz z fotogalerie zabera tak max.1min…) mala na nieco take cas, ale snad, ked bude chodit na vysku ;o) ;o) ;o)

No, Daninko je uz asi 5 min. na brusku, pokusa sa plazit ;o), dokonca mierne rotuje (bol po dlzke postele, uz je sikmo!), tak ho idem zachranit. ;o)
Papa!
schamka + Danino (4m+2t+2d)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.12.04 10:25

Ahojky,
tak jsem se chvilku neozvala, ale Danča mě zcela zaměstnává, nějaké chystání vánoc opravdu nehrozí:-)
Ale však vánoce nejsou o tom, že se ženská musí celý měsíc honit jako cvok, ale o tom, že si uděláme prima večeři, prima večer a prostě budeme spolu, no ne?!

Včera jsme byli na tom kontrolním vážení, malá má 7250g, takže za dva týdny přibrala 320g, cvalda jeden:-) No tak dr. konstatovala, že se nejspíš jen přepíjí, no já to věděla hned že je zdravá jak řepa:-)
Jen se mi poslední dobou zdá, že jí na noc přestává stačit mlíko, protože se mi budí čím dál dřív a tím i častěji. No ale kdybych nakojila a ona spala hned dál, to by mi nevadilo, jenže ona se u toho prostě probere a pak tu ještě hodinu vždycky strašíme. Tak se možná zeptám dr. až půjdeme před vánocema na čtyřměsíční prohlídku, jestli bych jí na noc nemohla dát nějakou kaši či co. Nebo že bych jí vrazila kus jater do ruky ať ukáže co umí? :-)))

Taky jsme včera měli vítání občánků, jenže dětičky ze školy co tam normálně zpívají měly včera zrovna besídku, tak to bylo jen krátké, odříkali tam nějaké ty kecy (připomělo mi to svatbu kamarádky na zámečku v Brně v Líšni) a nic jinýho, malou jsme na chvíli vrzli do kolíbky, podepsali jsme se, já dostala karafiát jak za komančů:-) a album na 36 fotek! No fakt to za moc nestálo, ale i tak jsem si aspoň tu trochu chtěla užít, jenže Tom se naprdl že to je odfláknutý a celý to zkazil i mě, no fakt mě zase nasr..:-(

A ještě jsem chtěla pochváli malou, včera usla už v půl jedenáctý! Tak mám radost, no a přes den už je taky hodnější ale neustále vyžaduje pozornost tak nestíhám ani net, natož úklid a pečení:-) Ale jak tu někdo psal, u nás to stejně nikdo nejí, tak koupím nějaký balíček cukroví aby to na štědrý den na tom stole aspoň trochu vypadalo a bude.Stejně bych to jinak v únoru zase vyhazovala:-)

Tak ahojky, Danulka už volá:-)
Prima den přejí Kristy a Danuška (za 9 dní 4 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 10:57

Ahoj holky,
teda asi to bude vypadat blbě,ale já jsem holky krmila skoro přesně,jak to píše ZUZANA v deníčku.Takže při jeho čtení jsem se moc nesmála,teda jen ten rohlík v půl roce mě trošku rozesmál.Od tří měsíců jsme dávali šťávičky,od čtyř zeleninu a od půl roka určitě i to masíčko,ale ne celé kousky.Taky piškotky a přesnídávky a samozřejmě i tu slazenou kaši z krupice,jen se do ní přidal sunar a bylo to.No nemyslím si ,že by to bylo něco špatného,jen se to dneska dělá jinak.No a co my víme,jak se to bude dělat za dalších 10 - 15 let.

Teď samozřejmě budu kojit,co to půjde,ale holky jsem i při těhle dobrůtkách kojila do půl roku.No a dokonce i mě moje maminka kojila dva roky a to šla už z porodnice domů se Sunarem.A babič­ka,když měla děti za války a neměla svoje mlíko,tak krmila čím se dalo a taky vyrostli.No a druhá babička,ta si zase "odskočila " porodit rovnou z pole,a když porodila tak šla podojit krávy.To jsou věci!!!

Myslím,že všechny dobré rady se musí brát s rezervou a každá máma pozná,co její dítko potřebuje.Hlavně,že jsou zdravé a chutná jim.

Jinak u nás už snad ta chřipka ustupuje,já už jsem skoro v pohodě,holky s taťkou už taky vypadají lépe,no a Martínek snad taky,i když včera brečel skoro celý den a moc toho ani nenaspal.Dneska ráno už se zase usmíval a taky se zase po týdnu vykadil a evydentně se mu ulevilo.Tak snad už bude jen lépe.

Vánoce zatím u nás taky nejsou aktuální,jen jsem udělala adventní věnce na dveře.To dělám hrozně ráda.Až se uzdravíme,tak musíme vyrazit na nějaký nákup,ale mě se fakt letos vůbec nechce.
Tak to je asi tak od nás vše,tak se mějte,zdraví VLAĎKA a MARTÍNEK - 14 týdnů

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 09.12.04 11:17

hahaha, si mně pobavila…tetina máma až do smrti vyčítala manželovi toto : čekala třetí dítko a při svážení sena jí praskla voda. povídá muži „ty tato, už to bude“ a on „no tak dolož tu fůru a jdi, na co čekáš?“…no tak doložila fůru a šla :-) porodila deset minut poté, co došla domů a z tety je zemědělský inženýr :-))

nakukovatelka elda

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.12.04 11:25

Ahoj holky!

Sice nepatřím k vám do deníčku, ale mám také pár špeků:

„Pokles hmotnosti se může trochu zmenšit, podáváme-li dítěti tekutinu: slabý ruský nebo heřmánkový čaj… sladíme jednou kostkou nebo jednou lžičkou cukru na 100 g nápoje.“

(Správně jste pochopily - jde o pokles hmotnosti u novorozence!! :o))

„Masku na obličej byste si měla brát vždy, když s dítětem v prvních týdnech cokoliv děláte…“

(Kdo nemáte látkovou, můžete vyzkoušet plynovou… :o))

„Od třetího týdne dodáváme ovocné šťávy.“

(Pokračuje se s doporučením vitamínu C v tabletkách…!)

„Uměle živenému dítěti dáváme od 4. měsíce zeleninovou polévku, dobře očištěnou zeleninu nakrájíte na kostičky, vhodíte do vařící vody a vaříte do měkka. Vodu scedíte přes sítko, propasírujete do ní několik kostiček zeleniny (pozor, teď přijde ten nejlepší špek…!), zahustíte lžičkou světlé máslové jíšky a ještě deset minut povaříte.“

(Následují pokyny, jak udělat světlou jíšku…! :o)

Další zábavné počteníčko a úžasné rady najdete v knížce První roky dítete od MUDr. Miroslava Matouška, vyšlo v roce 1987.

Jen tak na okraj - náš Jakoubek v sedmi měsících odmítá cokoliv jiného než mateřské mléko, nabízenou rýžovou kaši s jablkem nebo mrkev vystrkuje ven z pusy jazykem. Že by tesknil po jíškové polívce?! :o)

Skvělý deníček!!

Mějte se pěkně!

Alice

EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 09.12.04 12:09

Ahojky všem!
Tak zdravíme všechny v novém deníčku.Já opět jen rychlosti.Před chvílí mi odešla kámoška s malým a jen co dorazí Kubík ze školy,jdeme na kontrolu s kyčlema.Doufám,že to bude mít Verunka všechno v pořádku a už nám to ukončí.
Jinak po včerejší poradně (4měsíce a 3dny)hlásíme váhu a míru-takže 6 900g a 65 cm.Dostali jsme zase dva ďobance,tak jen chvilinku poplakala,ale zvládla to šikulka včera moc dobře.Večer vůbec tak bolestivě jako minule neplakala,dokonce měla výbornou náladu a řehtali se tu s taťkou,že bych vůbec neřekla,že je po nějakém očkování.Na večer jsem ji ale přece jen pro jistotu dala půlku Paralenového čípku a v pohodě i v noci.

ZUZANA-deníček je opravdu super!Člověk se nestačí divit a rozum zůstává stát!Taky jsem koukala,že máte poradnu ve stejný den,jako my a byla jsem zvědavá,na vaše míry.Jsi šikula,že jsi všechny ty nástrahy kojení zvládla a Pepánek tak hezky roste.

Holky musím letět.Jestli mě tady manžílek odpoledne pustí,určitě ještě kuknu a písnu více.Chci hodit i fotky do galerky.
Mějte se zatím krásně.Ahoj Evka a Verunka 4 měsíce a 4 dny

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 09.12.04 13:43

Ahojky holky,

musim rict, ze nam za deset dni bude 5 mesicu a na obed Romik basti uz normalne mrkev s bramborem a kureci prsicka, stavy taky dostava, v dobe kdy je nemocny mu do caje davam rozpoustet vit.C, polivky taky basti. Odpoledne mlsa presnidavky. Nemam pocit, ze by nejak stradal, nebo nepribiral.
Samozrejme ho neladuju vnitrnostma :-) slaninou atp., ale do obedu mu pridavam necelou malou lzicku slunecnicoveho oleje.
Ja jsem se z nekojenim smirila a abych rekla pravdu tak mi to ani nechybi. Mozna me za to odsoudite, ale my jsme spokojeni i tak.
Denicek je jinak prima :-)

Radka+Romanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 14:40

Ahojda,
teda to mám fakt obrovskou radost, že se vám deníček líbil a že vás pobavil, to je skvělý. Takže všem díky za pochvalu.

Pepča je nějakej divnej. V noci se vzbudil jen čtyřikrát, dokonce spal v kuse od tři čtvrtě na 12 do čtvrt na pět, no to si dovedete představit, co dělaly moje prsa a jak jsem pořád kontrolovala, jestli dýchá, dokonce jsem do něj jednou i šťouchla, aby se trochu pohnul. Ráno byl hodinu vzhůru a už zase kňoural, tak jsme šli do kočáru a spal další 3,5 hodiny. Pak se nasosal, asi půl hodiny se kroutil, vrtěl, hekal, prděl a pak dvakrát navalil plnou plínu, a to kadil předevčírem, takže měl kadit až zítra nebo v sobotu (teda teď kadil už dlouho přesně jednou za čtyři dny). Tak jsem koukala do příbalovýho letáku Hexavacu a píšou tam, že může být ospalost, únava a průjem. I když on to není úplnej průjem, teda není to vodový, jen prostě toho bylo nějak moc a ještě dvakrát. Tak doufám, že to bude jenom tohle a ne nic dalšího, ale jsem z toho pěkně nervózní. A jsem ráda, že jsem zaplatili ten hexavac, že si nemusím nic vyčítat. No tak uvidíme.

Mileno - vřele doporučuju knížku Špity, špity, bábo - vychází pravidelně, protože je to prostě skvělá knížka plná říkaček, takových těch klasických i některých míň známých. A asi od 15 měsíců jsem Emě četla Dvakrát sedm pohádek Františka Hrubína, ty jsou taky krásný, a protože jsou to všechno vlastně básničky, děsně se jí to líbilo, i když tomu vlastně úplně nerozuměla a po pár dnech už doplňovala (samozřejmě zkomoleně) poslední slova u každého verše. V roce a půl tu knížku uměla celou a museli jsme ji všude vozit, kdybych ji zapomněla, byla by tragédie.

Schamko - co to je cecina? Já jen abych neztratila kontakt se slovenčinou. A s těma koupenýma výživama - já se tomu budu ještě věnovat, tak jen stručně. Je opravdu pravda, že v dětských výživách není zvýšený obsah dusičnanů, dioxinů a podobných hnusů, protože prostě veškerou zeleninu kontrolují a používají pouze tu nejlepší. Takže je to řešení třeba zrovna v případě letních miminek, která se začínají přikrmovat v předjaří a na jaře, kdy je na trhu především rychlená zelenina, která právě těchhle látek obsahuje hafo. Na druhou stranu si myslím, že dítě by mělo konzumovat především domácí stravu,znám několik dětí živených v prvních měsících druhého půlroku pouze kupovanými konzervičkami, a tyhle děti pak téměř všechny odmítají doma udělané jídlo, protože to prostě vždycky chutná trochu jinak. Takže jako vždy - ideální je zlatá střední cesta. Já osobně to chci udělat takhle - na cesty si budu vozit konzervičky, samozřejmě ty nejlepší, a doma budu Pepčovi vyvářet ze zeleniny, pro kterou si klidně přes půl Prahy dojedu do BIO obchodů.

Kristy - přimlouvala bych se, abys ještě kaši nedávala. Podle mně totiž Danuška nemá hlad, prostě se jen začala budit, což je ve 4., 5. a 6. měsíci velmi časté právě u dětí, které předtím spaly celou noc. Bohužel to většina rodičů řeší podáním kaše na noc, a pak zjistí, že to stejně nemělo efekt na spánek. Pokud dudlíkujete, dej dudlík, jinak prso a pokus se vydržet do konce šestého měsíce. Čím později se začne přikrmovat, tím líp pro další zdraví dítěte. Samozřejmě je to na tobě, pokud budeš chtít, můžeš to třeba zkusit, aby ses aspoň vyspala, když přes den ti Danuška dává tak zabrat. Jen vím, že kašička málokdy zajistí spánek po celou noc.

Vlaďko - já si teda myslím, že to, co jsem popsala výše, není jen JINÉ, než jak to děláme my, ale že to je i ŠPATNÉ. Jasně, že jsme všechny takhle taky vyrostly, nicméně třeba já jsem přesvědčená, že kdyby mě moje máma živila tak, jak já živím svoje děti, byla bych na tom zdravotně líp. Ale asi je to věc názoru.

Radko - proč bychom tě odsuzovaly za nekojení? Hlavně že jste spokojení! A nekojené děti se mají přikrmovat od ukončeného 4. měsíce, takže podle mě postupuješ správně.

Tak se mějte!

Zuzana a Pepi (4m a 4d)

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.12.04 15:13

Ahoj holky,

tohle je zajimave cteni. Asi se budete divit (ja poprve matka), ale taky jsem se moc nesmala a shoduju se s Vladkou - kazda doba ma sve IN, kdy to proste vsichni delaji takhle a za par let je to OUT. Samozrejme ze ja tyhle „pochoutky“ Lucce davat nebudu, ale kdyby to tak delali vsichni, bylo to v kazde knizce a doporucil by mi to doktor - tak jo. Proste ted jsme jinak informovane, doba jde dopredu a tehdy se to delalo jinak a taky jsme vyrostli. Pribuzni z pritelovy strany na me taky porad tlaci, kdy ji dam stavicky a mrkvicku a ze uz je cas a ja se na ne divam se zdesenim. Ale pro ne je to normalni. Nastesti je to ma dcera a ja o ni (zatim) rozhoduju a tak se snazim (i kdyz je to hrozny boj) vydrzet s kojenim aspon do toho 6. mesice (dal uz na to asi nebudu mit nervy, kdybyste nas videly, myslely byste, ze je to zapas ve volnem stylu :-) Buhvi, jak to bude, az budou mit deti nase deti…

No jak sleduju vase miry a vahy, zjistuju, ze Lucka ma zhruba o 1,5 kg min :-( V sobotu mame 15 tydnu a vaha byla v utery 5400 g. Jinak ma obdobi, kdy se porad sponuje hlavou nahoru, jak ji chytim za ruce, hned zacne zvedat hlavu, jakoby si chtela sednout (ale nepomaham ji, sice nevim proc, ale vsude jsem cetla, ze se nemaji posazovat - kvuli pateri?). A taky me zacala „hryzat“ do bradavek, auauau.

Marťoch a Lucka, 14 tydnu

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.12.04 18:00

To je teda fakt síla. Já jsem se ani nesmála, spíš mi vztávaly vlasy hrůzou. Obzvlášť to maso na kostičky je fakt žůžo:).
Moje mamka mě čtyři měsíce kojila a sem tam byl kojenecký čaj. Tak si můžu gratulovat.:)
Taky se moc netěším, až přestaneme kojit. Moc si to teď užívám. Zvlášť po těch bojích ve třetím měsíci. Kojíme teď po třech hodinách, v noci vůbec, až v pět ráno. (To jsem fakt vděčná.)
Minulý týden jsme měli čtyři měsíce a váhu 7100 kg. Od minulého týdne se už také umíme převalit na břicho a s oblibou to děláme kdykoli to jde. (Sranda je to obzvlášť při přebalování:).
Ačkoli chodím na emimino už čtyři měsíce, ještě jsem -ostuda - neviděla galerii. Mrknu se a eventuálně taky přidám. Kojení zdar.

Karolína a Eliška (4 měsíce a 1 týden)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 09.12.04 18:36

Ahoj maminky a miminka!

Tak jsme dnes byli v poradně. Míry:66cm (jen) a 8660g (otesánek), obvod hlavy 44,5cm (ani se mi nechce věřit, že při porodu měl jen 37). No, takže roste dobře, jen měl včera a dnes zase zvýšenou teplotku a tak nás nenaočkovali druhou dávkou Hexavacu a zítra máme donést moč a v pondělí kontrola. Kromě teplotky žádné příznaky nemoci.

KEIKO- teda holky nechutenstvím taky rozhodně netrpí, co? Já bych taky nečekala, že toho spořádají tolik. Jen mi vrtá hlavou, jestli kojíš jen z jednoho prsa. Když chce Šimonek ještě, tak dostane druhý, ale holčičky žádný druhý nemají, tak jak to děláš? To jim vždycky stačí jedno?

KIKINA- tak kromě toho kotěte (Britská modrá mramorovaná) máme ještě šestiletou kočku (Sibiřská). Ta starší se Šimonkovi vyhýbá a jen občas si ho přijde z bezpečné vzdálenosti očuchat když brečí, ale jinak se ho bojí. Ani nežárlila, když se narodil. To kotě je o 9 dní starší než Šimonek a tak jsme si ho pořídili až po jeho narození. Ta starší žere jen jeden druh granulí, ale to kotě žere i to co bych nečekala. Včera jedl oplatky, dneska ode mě vysomroval tvarůžky… a nejradši má ledňáček Míšu. Samozřejmě všechno jen po kouskách. Šimonek se ale nejraději kouká na akvárium a na rybyčky. Máme 250litrové, takže je na co se koukat. Nejvíc se mu líbí ten šrumec při krmení.

MILENA- kam chodíš na to cvičeníčko? My jsme chodili, ale už skončilo. Dalo by se tam taky přihlásit?

AJKA- já nebýt vás ani nevím, že se nějaký vánoce blíží, Trochu uklízím, okna ty jsem teda umyla, ale cukroví trochu dostaneme a tak nebudu ani píct. Hlavně chci, abysme měli krásnej pohodovej Štědrej večer a to mi stačí. Na kyčlích jsme taky včera byli a dopadli jsme stejně. Jsme bez jadérek a kontrola za tři měsíce. Jen jsem se tam nasmála, když tam tak leželi ty miminka vedle sebe a Šimonek byl tak velkej, že mu na tom stole nožičky přepadávali od zadečku dolů. Ty ostatní děti asi byli na prvním kole. Jednou byla v telce nějaká reportáž o miminku s nějakou obří porodní váhou a položili tam to velký mimino vedle normálního pro srovnání. Tak přesně tak vypadal Šimon včera.

SCHAMKY- k těm pomočeným plínkám. Já jsem právě nikde nenašla, jak moc mají být počůrané. Tak díky za přiblížení. Na to kolik toho vypije je to ale stejně nějak málo. Třeba něco napoví ten zítřejší odběr. Ještě se chci zeptat, co je to „dupkom stáli“ a taky na to, jestli na slovensku oslovení „teto“ neznamená něco hanlivého. Tady jsme zvyklí, že vlastně všechny ostatní ženské kromě babičky jsou pro děti teta. Jednou jsem své kamarádce napsala jako za Šimonka SMS a v ní ji oslovila jako tetu a ona mu odpověděla, že si nepřeje, aby jí tak říkal a byly za tím i vykřičníky, tak nevím, jestli se neurazila.

Zatím se mějte.

CIBULKA a OTESÁNEK 4m+10d

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 09.12.04 19:42

Ahojte holky,
ted jsem nejak nestihala psat, protoze chodim na net jen vecer - ach ty telefonni ucty :-((. Takze jsem si napsala pres den offline, co jsem potrebovala a komentare budou tim padem trosku mimo, protoze mezitim urcite spousta pribude.
Uz mam upeceno skoro vsechno cukrovi (teda ja jtoho dohromady delam jen 6 druhu). Ale porad nemam darek pro meho tatu. Naprosto me nenapada, co bych mu mela koupit, uz jsem docela bezradna. Neporadite mi, co kupujete ?dedeckum?? On i Risa maji navic hned zacatkem ledna narozeniny, takze je to vzdycky dvojity boj.
Betynka ted zacala odpoledne taky dost zlobit, vcera poprve predvedla hystericky krik, kdyz jsem se ji snazila polozit, proste odpo se chce nosit, dneska je to to same. Napisu vzdycky jednu vetu, jdu ji uklidnit a pak pokracuju.
Pro holky brnandy, byla jsem na namestri svobody a je tam jeden stanek s korenim, kde maji spoustu korenicich smesi, jsou prirodni a skoro vsechny bez glutamanu, coz se v obchode neda skoro koupit. Ja tam utratila docela dost, i kdyz jedna docela velka naberacka stoji jen 15 Kc. Tak pokud jste stejny maniak do koreni jako ja, zastavte se tam.

ZUZANA - super denicek, me dost pobavily ty kostky cukru, a taky se pridavam k tobe, ze to je spatne, hlavne kvuli imunite v pozdejsim veku

LENKA ? moc me pobavila veticka ze manzel stavkuje kvuli sexu, i kdyz pro tebe to asi takova zabava neni :-(

CIBULKA ? Betka je porad lina jako veska a neotaci se, ale aspon jsem mohla upect to cukrovi, kdyby se tocila, asi by to tak jednoduse neslo. Teda Simonek je fakt cvalda, dost jsem se nasmala, ze mu nozicky padaly dolu

ANY ? ten vtip byl naprosto uzasny, jen je smula, ze to neni vtip, ale hola pravda. Napriklad Risa kdyz sklizi ze stolu (neni to tak casto), tak vzdycky zapomene alespon jednu vec na stole

KEIKO ? to je fajn, ze holky tak pekne basti, docela me pobavila predstava nahatych miminek v sedacce, kterym se nekdo pokousi narvat lzicku mrkve do pusy :-))

MILENA - ten srazik u tebe by byl fajn, ale spis az nekdy po vanocich, ted je toho prece jen hodne, pak muzeme byt zase u nas

AJKA - tak okna jsem umyvala naposledy loni, kdyz jsme se sem stehovali a od te doby jen jednou Risa, nejaky velky uklid pred vanocema nedelam nikdy, jak psaly holky, hlavni je ta atmosfera

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 4mesice a 1 tyden

hepka
Povídálka 28 příspěvků 09.12.04 20:11

Ahoj holky,
dnes jsme byly na kontrole ve ctyrech mesicich. Tak Agatka vazi 7,2 kg a meri 66,5 cm. Je to dost, ale pribira uz mnohem pomaleji nez na zacatku, to pribirala 30 dkg za tyden! Jinak porad nas trapi ryma, takze jeste stale nedoslo ani na prvni davku ockovani. A vite, co me prekvapilo? Chtela jsem s doktorkou zkonzultovat plavani, kvuli tomu atopickemu exemu. No a ona me odrazuje! Ze by to bylo neco jako s tim krmenim? Ze drive to nebylo a ty starsi generace doktorek to jeste nevstrebaly? Nebo naopak maji pravdu, a pochybne jsou argumenty tech, kdo provozuji detske plavani? Prece jen to jsou docela palky. Ja tedy jsem rozhodnuta chodit, ale zajima me, co na to reknete, tedy napisete, vy. Doktorka rikala, ze deti tu vodu piji, ze je chlorovana a to jim nedela dobre, dale ze byvaji pak casto nemocne, ze v kdyz to vyjdena zimu, tak o to hur…
Jinak ja tu mam tento tyden mamku, tudiz uplne prvni hlidani od narozeni Agatky. V pondeli jsem byla dost silena, kdyz jsem se na dopoledne musela vzdalit, v utery uz klidnejsi, dneska jsem uz zcela ostrilena mamina a pustila jsem se klidne az do daleke Prahy. Poridila jsem vsechny darky, obehala vsechny doktory, spolu jsme napekly vsechno cukrovi a je to. Ale ten pocit bez male je stejne takovy zvlastni.
Jinak se taky budu snazit kojit co nejdyl, sama nejsem kojena ani den a od 25 let mam dost zdravotnich problemu, ktere pripisuju prave nekojeni. Taky jsem si rikala, ze budu kojit aspon 7 mesicu, ale jedna PA, ke ktere chodime s malou na cviceni, mi rikala, ze by se melo opravdu prikrmovat uz od toho ukonceneho 6. mesice, ze pry je potreba zacit zatezovat jatra… co Ty na to, Zuzano?
Tak se mejte hezky a udelejte si Vanoce podle sveho, nenechte se zmanipulovat komercnim okolim.
hepka + Agatka (dnes 4 mesice)

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 09.12.04 20:18

Ahoj.

KAČICA- tak koukám, že se nám ty údaje o věku miminek trochu liší ikdyž jsou mezi nima asi jen dvě nebo tři hodiny. Já už jsem v tom měla takovej zmatek, že jsem to začala počítat na měsíce a dny, protože na měsíce a týdny to vychází tak nějak plus minus. A teď teda z hlavy ani nevím kolik je to týdnů, ale ona už to Dr. taky spíš počítá takhle. Jen jsem se smála, že by mi Šimonek stárnul rychleji než Betynka.
No a taky jsem si všimla, jak pořád něco vaříš a pečeš. To tě to tak baví? Je to tvůj koníček? Nebo je to prostě ta nutnost? Já když jsem vařívala v té staré kuchyni, tak mi dokonce jednou ze sporáku šlehaly půlmetrový plameny. Mě prostě nebaví u toho stát. Připravovat to jo, ale míchat a hlídat aby se to nepřipálilo, to je pro mě trest. Třeba mi to v té nové kuchyni půjde líp a taky budu taková hospodyňka jako ty a ostatní holky. Už mám fotky té kuchyně, tak tam jednu šoupnu.

Dobrou noc.

CIBULKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 20:53

Hepko,
já chci taky vydržet do konce 7. měsíce. Nebudu to lámat přes koleno a pokud bych viděla, že máme Pepino opravdu velký hlad, asi bych přikrmovat začala, ale zatím mě kojení baví a dělá mi radost a nijak mě neobtěžuje ani to několikeré noční kojení.

Ale k tvé otázce: podle mě není třeba zatěžovat vůbec nic. Já si myslím, že děti jsou od narození zatížené až až - životním prostředím počínaje až po spoustu práce, co na světě mají (to nemyslím ironicky). Trávicí trakt miminka je nezralý a čím později se dítě setká s čímkoliv jiným než mateřským mlékem v ideálním případě či počátečním kojeneckým mlékem v druhém nejlepším případě, tím líp, alespoň toto je můj názor. Jak jsem živila Emu v prvním roce, ale vlastně i v dalších letech, jsem tu už ve zkratce psala, a přestože měla ve druhém měsíci náběh na těžký atopický ekzém, zvládly jsme to a dnes je už skoro tři roky úplně bez ekzému (ťuk ťuk ťuk). Je zdravá, silná, ale štíhlá, netrpí alergiemi, nemá žádnou tzv. pražskou rýmičku. Prostě jako je hromix fanatik do homeo, já jsem fanatik do zdravé stravy a opravdu věřím tomu, že se tím dá spoustě věcí zabránit. Samozřejmě to není samospasitelné, ale proč nezkusit dát dítěti jen to nejlepší? Takže podle mě je názor, že se mají zatěžovat játra, pěkná blbost. Asi jako když někteří lidé říkají, že děti si musí zařvat, aby si posílily plíce.
Pravda je. že děti kojené do konce 7. měsíce si pomalu zvykají na nové chutě a pomalu se učí kousat a rozmělňovat potravu. Je skutečně pravda, že jim to jde pomaleji. Kupříkladu Emě jsem ještě v 9. měsíci nahrubo mixovala, teprve v 10. jsem začala mačkat vidličkou a krájet na drobno, kousky začala jíst až kolem roka. A spoustu jídel začala jíst až teď nedávno. Ale - no a co? Já s nikým nesoutěžím, co moje dítě kdy umí. Jedu ne svým, ale jeho tempem, ať už se to týká sezení, lezení, chození, jídla, nočníku, plenek…Pro někoho je to velká nevýhoda, někdo se chce s dítětem v roce najíst v restauraci a nemuset pořád tahat s sebou jeho zvláštní jídlo. Mně to nevadí, vím, že je něco za něco, vím, co chci. A před některými lidmi si to holt musím obhájit.
No tak jsem se zase rozjela, to je hrozný. Tak možná začneme s těmi opravdu příkrmovými deníčky dřív, ne? Jaké vlastně máme rozpětí - kdy by se to nejvíc hodilo? Dejte vědět, já jsem připravená :-).

Zuzana

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 09.12.04 21:04

ahojky,
tak jsme dneska baštili druhou mrkvičku a představte si, že jsem nestíhala dávat! Holky se rozčilovaly a záviděly si navzájem, když jsem zrovna dávala té druhé! Jo, je to s nima fakt sranda!

ZUZI - pochvala deníčku! Místy mě to fakt pobavilo!

MILENA - děkujeme za pochvalu foteček a obdiv! Ale musím říct, že to zvládáme fakt dobře, holky jsou zlatíčka a prý bychom zvládli i trojčata! No, uvidíme, kdy pořídíme toho bratříčka! Já bych se asi opravdu s jedním nudila.

CIBULKA - teda ty máš ale fakt otesánka! Asi vede váhově v letních miminkách, ne? A já si říkám, že i Klárky je kus a to má jen 7150g! No a prso musí stačit každé jenom jedno! Každá má svou stranu a každý se tam tvoří dle potřeby! Teda fakt, že mám „kozy jako vozy“, asi fakt pijou čím dál víc! Už teď mám hrůzu z odstavování a nahrazování kojících dávek! Co já s tím mlíkem budu dělat?

SRAZÍK - holky, tak kde jsou ty podrobnosti, jsem tvor zvědavý! Co ta Lucije?

tak se zatím mějte a dobrou noc

KEIKO + 2 jedlíci ( 6měs + týden )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 21:59

Ahoj holky,
teda to mě fakt mrzí,že mě pochopila jenom MARŤOCH.Já jsem chtěla říct,že to opravdu bylo normální a naopak na mě koukali divně,když jsem ve čtvrtém měsíci ještě kojila.Myslím,že jsem pro svoje holky udělala,co jsem mohla.Dospělácký jídlo dostaly až někdy kolem roku a půl,a já jim do té doby vyvářela jejich polívčičky.No a na druhou stranu mám sestřenku,která svoji holčičku jenom kojila ,skoro do roku nedostala nic jiného,protože to nechtěla sníst a mlíčka bylo dost.Jenže pak se z toho malá dostala do nemocnice,protože měla nedostatečně vyvinutý žaludek.Takže fakt nevím.

A vlastně,co je tak špatnýho na cukru,medu nebo krupici ? A čím teda chcete děti přikrmovat ? Ty různý kaše a konzervy pro děti se zase vůbec nelíbí mě.Kdo ví z čeho je to vyrobený a kupovanou zeleninu bych taky nedávala.Naštěstí mám zahradu a tam si pěstuju svoji zeleninu,brambory a ovoce.

No nic ,budu se těšit na další deníčky o příkrmech a zdravé výživě. Čau VLAĎKA a MARTÍNEK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 22:06

Ahojte dievcata,

tie dni hrozne utekaju, aspon mne sa to zda odkedy sme prisli domov a aj teraz pred sviatkami, nechce sa mi verit, ze za par dni su tu vianoce. Este nemam ani jeden darcek, som hrozna, vsak? Priznam sa, ze nestiham, stale davam dokopy nas domcek a k tomu sme vsetci traja marodi, sice Kiko je na tom lepsie, horsie sme my dvaja s Robkom. Asi som mala radsej ostat na Floride na slniecku ako sa tu trapit s kaslom a chorobami.

Inak v nedelu mal Robko 100 dni, takze prva stovka za nami a zachvilu ideme zacat papat jablcka a mrkvicky, tak som zvedava ako to budeme zvladat.

Maminy co davate umele mlieko, kedy ste zacali s jablckami a mrkvickou? Pri Kikovi som zacala ked ukoncil 16 tyzden ak sa dobre pamatam, teraz som v casopise citala, ze odporucaju zacat aj neskor v tom 5. mesiaci. Poradi niekto?

Minuly tyzden sme museli ist k lekarovi a tam mi odvazili nasho drobca, vazil 6,70, uz sa pomaly priblizujeme k magickej 7. Este stale nemam vyriesene papiere, myslim poistenie a vsetko okolo, co ma velmi mrzi a tak musime cakat, mala som stastie, ze ma lekar zobral tak ako zobral a lieky mi napisal na Kika. V Cechach to mate lepsie vymyslene, mam od kamaratky, co mala podobny problem, tak v CR jej vystavili docasny preukaz poistenca a tak vsetko mohla absolvovat, tu nieco take neprichadza do uvahy, tak nezostava nic ine len cakat a cakat.

Chlapci uz spia a ja cakam, moja polovicka o takom case chodi domov a tak ho chcem prekvapit, ze budem chvilu online. Jeho otec docestoval dobre, i ked mi hodinu po pristati lietadla vola, ze vsetci vysli a jeho otec nikde, co teraz… uz chcel ist domov, nakoniec sa nasli a tak si teraz uzivaju spolocne chvile, nevideli sa vyse 2 rokov.

Robkovi hnisaju obidva ocka, chuda male, je strasne, ked vidim ako sa trapi a snazim sa mu pomoct ale nejde to.

Ako ste pripravene na vianoce? Urcite ste na tom ovela lepsie nez ja, vsak?

Prajem pekny vecer

Miska, Kiko 4r. a Robko zajtra 15 tyzdnov

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.12.04 22:55

ahojky,
tak jen v rychlovce:) jak jinak

dnes jsem byla na sraziku mistnich maminek s mimcama.zcela necekane.napsala mi kamaradka,ze v nemocnici se neco kona a jelikoz jsme se prave najedli,vyrazili jsme,bylo to frnk brnk a uz jsem byla tam.Bylo tam asi 20mamin s mimcama v rozmezi 2-8mesicu.Krik,vys­kot,sranda..ta­kova mininahrada,ze nemuzu na srazik s vama:)
Akorat se nas tam stale nekdo ptal,jestli neni malemu zima,ze je nejak malo oblecen,no meli jsme polovinu vrstev nez ostatni..ale prcek uz si na studenejsi odchov zvykl,nechci aby byl chcipacek jako ja:))

Kacica-co ja vim,darek dedeckum..taky jeste nic nemam..co takhle kosile?knizka?nebo nejake dobre vitaminky?ten nas deda ma taky 6.ledna narozky,takze vymyslet na dvakrat..

Hepka-gratuluju ke ctyrem mesicum:))) my teda dnes tez:)
S tim atop.exemem a plavanim nemam zkusenost.Moje svagrova meli,ale ne atop,a plavat chodili pravidelne.Snad ti poradi Ajka,ta s tim ma bohate zkusenosti,ale co vim,tak plavat chodila i s Lencou i Lukaskem a to jsou atopici oba.
Myslim,ze naopak deti,ktere chodi plavat byvaji mene nemocne,jsou totiz vice otuzile,taky se posiluji svaly a srdce..no proste ja to fakt „zeru“:)

Zuzano-opravdu se mi libil tva odpoved hepce.Jde videt,ze si stojis za svym nazorem a podle me spravnym.Ja jsem moc rada,ze tu mame odbornika na zdravou vyzivu,takhle nejak bych si predstavovala,ze to u prcka budu(chci!)do­drzovat.Jedno­duse jak jsi psala-dat mu ten nejlepsi zaklad.Uz se na ten denicek fakt tesim,doufam(za sebe)ze to bude podrobne,jako i kterym z prvnich prikrmu vynechat ktere kojeni a pod. a kdyz ne,tak ja se te pak doptam,ju?:)

Vladko-to ne,ze te nekdo nepochopil,je jasne,ze driv se to pokladalo za spravne,ty mas uz holky tusim 15,16let..ale lide proste chteji stale to nejlepsi,obje­vuji,zkoumaji,ba­daji a po te vylepsuji..za 15let se budem treba taky necemu usmivat,ale kazdopadne myslim,ze se udelal ve vyzive opravdu velky krok kupredu.
Takze se necit nepochopena,to jen nazory se lisi:) Co se tyce tech potravin,tak ja tedy odbornik nejsem,snad vysvetli nekdo lip,ale co vim,tak med je silny alergen a cukr deti vubec nepotrebuji,staci ten prirodni z ovoce.
(app.ja jsem dite kojene malo,na cokoladu mam uchylku-snad ze jsem co by uz rocni zamazana az po nos od cokolady spokojene pozovala na fotkach?:) a me dnesni problemy nevim,jestli souvisi prave s timto nevhodnym stravovanim co by „mladete“kazdopadne nejake jsou.

No to by stacilo,chuvicka chrci,manzel si sel lehnout a probudil Krakenka..to je pech(ale do pulnoci jeste zabira dudlik:)-doufam!!!

No,uz jsem byla teda nucena i pochovat,ale stacilo jednou a vratil se do postylky a dumla a uz tak neprotestuje..zitra jsem si planovala prvne vyrazit do spolecnosti na noc(tak od osmi do jedenacti:) ale manza nam jde na firemni vecirek/ja to stejne nenaplanovala podrobne,to by se stihlo zitra,takze se nic nedeje,ale pssss:)/takze zase si bude uzivat jen tata.

tak ahojky a hezke sny,mne se dnes zdalo o holicce,co jsem si vsechno nechala udelat s vlasy(docela odvaz:) asi uz to potrebuju:))

dobrou noc

Any a Sebastianek dnes 4mesice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 23:09

Ahoj holky,

myslím si, že dohady o výživě nemají cenu, každý má svůj názor a pravda je někde mezi..
Dneska je v kurzu kojení, tak se kojí a když to někdo vzdá je hnedle za macechu (z vlastní zkušenosti) :-)
Jen tu nedávno proběhla zpráva od někoho, kdo byl s miminkem v nemocnici a mluvil o tom, že tam byly i kojené děti s velkými zdravotními problémy a uměle živené v pohodě po úrazech…
Můj manžel byl od tří měsíců krmen pravým kravským mlékem neředěným, protože měl pořád hlad a pak následně pokračovala výživa tak, jak jsme četly v deníčku… je zdravý jak řípa, chlap jak hora…žádná alergie nic…
Já kojená a alergik, nevím, znám víc případů a tak trochu mě hlodá myšlenka, že v tom to asi nebude…

Any…strašně mě pobavilo, že říkáte Sebastiánkovi Kraken…my totiž Adamovi taky :-)

Mějte se všichni pěkně a já jdu něco naspat, než mi vypustí Krakena… :-)

Jana (Kiki) + Adámek 14t

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.12.04 23:28

Zuzana - suhlasim s nazorom, ze vtedajsie nazory na vyzivu deti nie su spravne. Jasne,ze nase mamy to tak robili, kedze im to lekari zdovodnili. Dnes je nastastie dnes, a tak napr. ziadne zbytocne cukrenie nehrozi ;o) Moc nesuhlasim s nazorom,ze „ved sme to prezili“ - no to hej, ale tych alergii, astiem a ekzemov, plus kadejake traviace problemy, oslabena imunita, co toho teraz je… Urcite je to aj kvoli vseobecnemu znecisteniu prostredia, ale svoju rolu tam rozhodne zohrava aj ta „spravna“ vyziva…
A vnútornosti - môj názor je, že nie sú to pravé orechové ani pre dospelých, nieto ešte pre deti…
Inak aj dnes sa možno stretnúť s názormi, ktoré sú prinajmenšom divné. Mám požičanú jednu americkú knižku o vývoji detí do 1 roka. Sú tam napríklad vymenované dôvody, prečo je nevhodné kojiť v noci! Mne to nevadí, aj tak pri tom tak ako Danino spím. Jasné, keď má niekto kvôli kojeniu harmatanec, tak je dobré to nejako dostať do normálnych koľají, či nočné kojenie nejako vypustiť. Je mi jasné aj to, že deti od 3-4mes. by mohli vydržať aj bez nočného papania. Ale prečo treba tých, ktorým to takto vyhovuje, hneď strašiť nejakými výmyslami, že je to zlé a škodlivé?!
Inak ťa obdivujem… ja by som tiež chcela, aby Danino poznal napr. cukor, čím neskôr. Pamätám si, že ako decko som bola na sladkostiach doslova závislá a trochu mi to ostalo. A teraz čo budem robiť? Ak chcem, aby Danko nebol na sladkosti, tak sa ich budem musieť zrieknuť aj ja s Pavlom, lebo inak ho neobalamutíme. Ostáva otázka - dokážeme to vôbec???
Ozaj cecina, vlastne čečina, to sú tie ihličnaté haluze, čo si dávajú ľudia do váz, či majú z toho urobený veniec a pod. Ako je to po česky „jehličí“, či nejak inak? A keď sme už pri tých jazykoch - ja zas neviem, čo je to „světlá máslová jíška“, čo o nej písala Alica.

Cibulka - ozaj, ešte som si spomenula, že málo tekutín (a teda málo MM) sa pozná nielen podľa počtu pomočených plienok, ale aj podľa toho, že moč je tmavý a páchne. Danino obyčajne ciká takmer úplne číre ciko, skoro ako voda.
A okienko slovenčiny ;o) Vlasy stoja dupkom je to isté ako keď sa ježia/vstavávajú hrúzou, aha, Karolina píše „spíš mi vztávaly vlasy hrůzou“. Pravdupovediac, ani neviem, čo to „dupkom“ znamená… bé.
A oslovenie teta nie je hanlivé. Teta je rodinný príslušník - moja sestra a manželova sestra sú Dankove tety (niekedy sa povie aj stryná, ale neviem kedy, u nás v rodine sa všetci oslovujeme menom - okrem rodičov a starých rodičov). A ako decká sme každej pre nás dospelej žene vraveli teta („teta, neviete koľko je hodín?“ ;o) ) U niekoho to môže vyvolať pocit, že je starý, teda stará… možno toto mala na mysli…neviem. Každopádne nenapísala si nič zlé, neviem prečo tak búrlivo reagovala (a možno to nechcela až tak ostro povedať, len v tej SMS to tak vyznelo - fakt neviem, čo sa jej mohlo nezdať)
No a keď som sa už Zuzany pýtala, tak teraz sa aj teba - čo je to ten otesánek? Pochopila som, že tak píšete na veľké buckaté deti, je to správne?
Ozaj, a polmetrové plamene som vyrobila ja asi 2 týždne dozadu pri pokuse opiecť rybie filé ;o) Teraz sa smejem, ale ked som to tam flambovala, nebolo mi všetko jedno. Prvé, čo ma napadlo - rýchlo malého preč!

Hepka - v Čechách sa z Vianoc stáva komerčná záležitosť? Tu v Holandsku Vianoce ani poriadne neslávia, liberáli jedni! Majú Mikuláša, vtedy si dávajú darčeky, ale na Vianoce nie. Ani zvyky nemajú a že by napríklad ako my, jedli stále to isté to už vôbec nie…Príde mi to strašne čudné. My ale prchame na Slovensko k rodicom. Vlastne sme s Pavlom este Vianoce sami dvaja (teraz uz traja) neslavili.

Vlaďka - jasné, vtedy bola taká doba. Nemyslím, že ťa niekto chce z niečoho obviniť. Však vtedy to bolo tak - aj lekári to spomínané stravovanie odporúčali. Ja si ale myslím, že je dobré, že sa prišlo na to, že to treba zmeniť a že dnes máme to poznanie. Inak med je alergén, plus vraj obsahuje nejaké baktérie, čo by mohli malým deťom uškodiť.
No a je paráda, že máte záhradku. My tu máme len taký kúsok malý, máme tam trávu. Ale moji rodičia majú záhradu, možno nám niečo dopestujú…Inak si budeme musieť pomôcť kupovanými výživami (na ktoré verím, že sú prísne normy) a bio-zeleninou a ovocím.

Miška - skoro sa uzdravte!

No Danino zvláda spať len na mojej ruke, tak končím a posielam.Papá!
schamka+Danino (potvora nespavá)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.12.04 23:45

Jani,
musim reagovat na tvoj komentar.
Vies, mna strasne tieto reci mrzia, ked zacne niekto spominat, ze dnes je moda kojenie a ze ked niekto nekoji, je macocha. Paneboze! Podla mna priroda to vymyslela tak, ako to vymyslela, ze mlade cicavce dostavaju prve dni-tyzdne-mesiace zivota mliecko od mamy. Ked to nejde, tak to nejde - vtedy pride na rad pomoc prirode.
Strasne mi vadi, ked takmer vzdy, ked niekto povie o tom, ake je kojenie prospesne, tak sa po chvili musi obhajovat, ze nechcel tym urazit nekojace maminy. Samozrejme, ze nechcel. Len neviem pochopit, preco sa mam citit vinna, ze kojim a som presvedcena o tom, ze je to ta najlepsia strava aku mozem svojmu synovi dat. Nemozem za to, ze to priroda vymyslela tak, ako vymyslela. Nemozem za to, ze kojim a niektore zeny nemozu. ;o(

Inak pozor - to, ze kojenie pomaha proti rozlicnym neduhom, este neznamena, ze kazde kojene dieta je 100% zdrave a kazde nekojene dieta musi byt zakonite chore. Materske mlieko nie je vseliek, nedokaze zazraky. Je to v prvom rade mlieko. Ostatne ktovie, ako by boli na tom tie chore kojene deti v nemocnici, keby kojene neboli…

Dufam, ze pochopis, co som chcela povedat.
Pa!
schamka

irina
Kecalka 137 příspěvků 10.12.04 00:38

Ahojky holčiny a miminka,
tak dnešním dnem mám všechny dárky, už jen zabalit. Irinka zlatíčko zase spinká, před chvílí se vzbudila tlačením a pokadila se mi až na postýlku, tak jsme převlíkali pyžamko. Taky vaše děti vrčí u kakání? Irča tak tlačí až fakt trošku vrčí, je to srandovní. A to to nemá nijak tuhý. No, každej máme něco, já zase neumím potichu smrkat (a dost se za to stydím).To vždycky táta, když jsem byla malá říkal, smrkni a zatrub, schválně, kdo víc? Já vim, že to myslel dobře, ale holt mi to frkání zůstalo… :-)

SCHAMKA: teda tady jsou tak šikovné děti, Danko už se taky otáčí, no to koukám. Irinka zatím jen na boky, ale to rychlostí blesku. Ty květináče, to je ubrousková metoda (decoupage). Když byli Irince 3 měsíce, koupila jsem si super květináč, stál 180 Kč. Doma jsem zjistila, že je to decoupage. Tak jsem koupila barvu, lak, ubrousky a strašně mě to chytlo. Josef je z toho nadšenej, ukázal to holkám v kanceláři a už mám 6 objednávek… Večer když Irinka usne, tak nemám co dělat. Jsem tu sama a televize mě nebaví, uklizeno mám… tak se bavím. Kdybych tu měla chlapa jako vy ostatní, asi bych to taky nestíhala…

KRISTY: z toho vítání občánků si nic nedělej, aspoň něco bylo ne? Já o křtinách marně čekala tatínka, přijel až odpoledne. Taky nic moc. A je fajn, že se Danuška zlepšila, tvé příspěvky jsou hned optimističtější. Tak držím palce, ať je to čím dál lepší.

VLAĎKA: já si myslím, že je to tak jak psala Marťoch. Prostě v době, kdy tvoje holky byly malé takovou výživu doporučovali pediatři, tak se takhle krmilo. Já si to pamatuju, když byla sestřenice malá. Teta jí dávala taky skoro všechno, co je v deníčku. A taky kravský mlíko - ředěný. Ze začátku se kojilo, ale pak většinou ženský chodili od 1/2 roku do práce, tak co se dalo dělat že jo. A taková osvěta o MM jako je dnes a takové dobré UM taky asi nebyly. Prostě bych to už konečeně přestala řešit. Podle mě každej odpovídá za svý dítě, a každej se mu snaží dát to, co považuje za nejlepší. Tak už se tím netrapme.

CIBULKA: teda Šimonek je vážně kus chlapiska. My jdeme do poradny příští pátek, tak jsem zvědavá, jestli vás netrumfnem. Ale spíš asi ne. V 4 měla 7,70 kg a 68 cm.

KACICA: dárek pro dědečka, to je problém. Já už tátu bohužel nemám, ale Josefovýmu tátovi jsme koupili láhev vína z CHILLE (je dobrý, máme ho prověřený) a svýmu tátovi jsem vždycky kupovala košili a knihy.

HEPKA: nás od koupání taky odrazovali, prý až v 6. měsících. To už doufám budu mít zprovoznějńej bazén doma. Já se taky cítím divně, když jedu na nákupy a babička hlídá. Strašně spěchám domů za tou svojí princeznou.

KEIKO: tak to je super, že holkám jede mrkvička. Já Irince taky zkoušela dát na špičku lžičky tu mrkvičku - první lžička. Šklebila se a nespolkla. Za 10 dní jí bude 5. měsíců a prý budem začínat s příkrmama, to bude boj! Jsi úplně skvělá, jak to zvládáš, fakt. A že by ses s jedním miminkem nudila? To určitě ne, ale kdyby, třeba to napodruhý budou zase dvojčátka?

MISKA: Příkrmy se u uměle živených dětí mají dávat od ukončeného 4. měsíce. Mě řekla doktorka, že Irinka dobře prospívá, tak ještě dáváme to první mlíko (Nutrilon), ale teď od 5. měsíce už taky začnem. Ale to ti určitě řekne pediatr, kdy a s čím začít.

Tak a já valím do postele, už se mi klíží oči.

Dobrou noc a už prosím neřešte kojení. Všichni víme, že je to nejlepší výživa. Tak už se tím nebudem zabývat jo? Tak fajn.

Dobrou noc vám přejí
Irina (ospalá) a Irinka (spící)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 00:43

Ahoj holky,
tak dnes jsem mela krasny den. Valeli jsme se do pul dvanacte, pak jsme sli na navstevu k Milene se Zuzankou, coz byla moc prijemna zalezitost, Milco, diky!!! Polozily jsme ty nase zazraky vedle sebe a sly schovat kocarek a když jsme dosly, tak se drzeli za ruce, jako by se bali a vzajemne si dodavali odvahu. Taky na sebe koukali apod. No a my s Milenou plkaly a plkaly. Ja zadnou jinou kamosku s podobne starym miminkem nemam, tak to byl balzam.
Vecer mi kamaradka Matyase pohlidala a ja si na hodinku skocila na pivko s kamaradama, coz teda byla také velmi prijemna zalezitost, protože jsme se prave o miminkach vubec nebavili, ba prave naopak. Dloouho jsem je nevidela. A na zaver jsme ještě probraly vsechny dulezite problemy s kamoskou, co mi hlidala, takze pro dnesek jsem totalne vysocializovana. To vite, musim si to nabrat do zasoby, nez zase odjedu na daleky sever, kde nikoho neznam :-)))

Kojeni, prikrmy a tema denicku ? ja mam teda taky stesti, moje mama ani nikdo v rodine me nepeskuje za to, ze ještě malej neji maso, mama jen chodi a vrti hlavou, jak to mely ony driv slozite a jak se ted mame. Ale ja uz teda sem tam nejake to ovoce a stavicku zkousim, ale bohuzel, nemá to moc velky uspech. Matylda to pliva ven velmi zkusene. Tak uvidime, kdo z koho!!!

Mileno ? k tomum prikrmovani a tomu, ze Zuzka zhubla jak jsi mi psala sms. Doufam, ze nevadi, ze to ventiluju tady, ale do sms by se to neveslo a nevim, jak často si ctes email. Kazdopadne jsem ti jen chtela napsat, ze mam nekdy pocit, ze Matylda nepribira anebo ze dokonce zhubnul. Stalo se mi to jednou je to tak 14 dnu, fakt se mi zdalo, ze zubnul. Ale vazim ho jednou za mesic a něco, když jdu k pani doktorce, takze ono se to nepozna. To caste vazeni muze byt nekdy zavadejici. Ale nevim, mozna ze ne, mozna ze není normalni, ze zhubne o psala jsi myslim 50g. Co myslite vy ostatní holky?
Mileno, doufam, ze se nezlobis, ze tady otviram tve problemy, pokud ano, tak se moooc omlouvam a slibuju, ze uz to neudelam.

Tak se zeny mejte fajn a ja uz jdu zalezt za tim mym Matyldou,

Evucha

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 10.12.04 08:31

Ahoj maminky a miminka.

Schamka- no,díky za informace o těch plných plínkách. Já mám doma několik knížek a publikací o péči o dítě a o kojení (mj. KOJIT? A JAK?), tak to často projíždím a hledám info, jenže někdy jsou ty info na mě málo podrobné.Chi, chi. Já bych totiž nejspíš chtěla, aby tam bylo psáno např. kolik má ta plína snad i vážit, abych ji mohla brát za plnohodnotnou…jsem asi uchyl ny některé detaily (asi zbytečné). Dneska jsem odebírala moč do zkumavky a byla úplně světlounká. OTESÁNEK- je pohádková postava. Narodil se s velikánskou chutí k jídlu. Teda nenarodil, on si ho nějakej tatínek vydlabal ze dřeva, protože nemohli mít děti, no a on obživnul. Vyjedl spíž, snědl mámu, snědl tátu, snědl i vůz s koňmi atd. a nakonec myslím praskl. No budu si muset ty pohádky připomenout, protože s tím koncem si nejsem až tak jistá. Ale jak jinak by mohl skončit?

MILENA, EVUCHA- když jsem krmila jen odstříkaným, tak jsem každý den vážila, protože jsem měla pocit, že takhle když si nevysaje, kolik chce by mi mohl hubnout. To je blbost vážit každej den. Mě třeba jeden den o 50g zhubnul, další den stagnoval a další přibral 100g. Takže je třeba vážit nejmíň po týdeních intervalech, kde se to zprůměruje. Jen jsem se tím zbytečně nervovala, že při krmení odstříkaným nepřibývá tak, jako při kojení.Jo a asi před dvěma měsíci mi Dr. říkala, že by neměl počet kojení klesnout pod 5× za den. Tak to bude platit i pro o něco větší mimino, ne? Já myslím, že se do toho limitu vejdeš Mileno , co? No uvidíš, ona si to Dr. pohlídá. Doufám, že jsem to pochopila dobře z toho, co tady Evucha psala a že tu neplácám nějaký vykojeniny mimo mísu.

CIBULKA

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 10.12.04 12:20

Ahoj holky.

Sedím tu a bulím u monitoru. Tak už i montička je maminkou. Já snad z té radosti ani dneska nic nebudu dělat a místo toho si budu prohlížet fotky z porodnice. To už je tak dávno… Hormonky kojící matky se mnou cvičí. Já bych nejraději byla pořád těhotná a nebo rodící žena. No, ještě,že musím mít rozum.

Tak koukám, že tu dneska nikdo nejste. Snad nekojíte, či co?

Cibulka+ ŠIMONEK

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 10.12.04 12:28

Já vím, Montička patří velký M . Jenže já na to, přes tu divnou vodu v očích, moc neviděla. Chi, chi.
CIBULKA

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.12.04 12:29

Prave som jej(Monticke) pisla gratulaciu ;o)
No a teraz idem zalomit vedla toho mojho mladata. Snad sa do 10min. nezobudi, ja som taaak ospala!!!
schamka+Danino (dnes mame presne 20tyzdnov!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 13:31

Ahojda,

jejda to se nám tady rozjela živá diskuse, a to jsem ještě nezačala psát, jak by ta výživa podle mě měla fakt vypadat! Vlastně tenhle deníček měl být takový jako vtip, já netušila, že se to někoho dotkne! No, Irina psala, ať už to neřešíme, ale já to asi musím řešit (promiň, Irino).

Takže Vlaďko - co je špatného na medu, cukru a krupici? Dohromady nic, pokud jsi zdravá a jsi dospělá, nebo starší dítě. Pro miminko si troufám tvrdit, že jsou tyhle věci nebezpečné. Krupicová kaše s cukrem a medem - v té knize doporučovaná od 4.měsíce - je pro dítě minimálně do jednoho, podle mě spíš do dvou tří let velmi těžce stravitelná, velmi zatěžující trávicí trakt a navíc s tím medem silně alergenní. Možná jsou tvoje holky silní jedinci bez sklonu k jakékoli alergické reakci, moje děti to štěstí bohužel nemají (což si bohužel myslím je mj. tím, že jsem já byla takhle živená a dospěla jsem k těžkým alergiím už v dětsví). Proto jsem možná přehnaně opatrná (no spíš určitě, než možná). Nikomu to nevnucuju, nabídla jsem deníček o výživě kojenců a předem jsem popsala, jakým směrem se asi bude ubírat, tedy tím co možná nejméně zatěžujícím dítě. Je každého věc, jak bude své dítě živit, a zdravé holky ti opravdu ze srdce přeju. Ptáš se, čím tedy chceme ty děti přikrmovat - opravdu se tomu chci věnovat až v tom speciálním deníčku, tak jen maximálně stručně: zelenina (pečlivě vybraná, proberu i jednotlivé druhy), ovoce (dtto jako u zeleniny), bílý jogurt, rýže, kuřecí maso bez kostí a kůže, nejprve v podobě vývarů, brambory - toť do ukončeného roka vše. Jednotlivé postupy - podle mého nejvhodnější - se chystám popsat. Opravdu ti to nenutím!!!
Další věc - konzervy. Ty jim nevěříš a píšeš, bůhví z čeho to je. Pravý opak je pravdou! Nic nepodléhá tak přísné kontrole a normám, jako strava pro nejmenší děti. Nevýhodou je trochu jiná chuť - jak jsem psala, děti živené výhradě konzervičkami pak nerady domácí jídlo. Osobně chci taky spíš vařit a konzervičky používat na cestách. Ale… Je fajn, že máš zahradu. Ale jsi si jistá, že tvoje zelenina je úplně ok? Určitě nepoužíváš žádnou chemii k ošetřování plodin či země? Jak daleko od vás je silnice, továrna atd.? Pokud si nenecháš udělat rozbor, jistotu nemáš, na rozdíl od tebou proklínaných konzerv, do nichž se testují všechny suroviny a dostanou se tam jen ty daleko daleko pod normami. Kupovaná zelenina je problém. Ne však v případě biozeleniny - tu budu malému kupovat já, v deníčku napíšu možnosti, kde se dá sehnat v Praze, bohužel nevím o jiných městech, chápu, že je to problém. Když to shrnu, můj názor je podobný jako ten Schamkin na kojeníxnekojení. Vím, že se to dřív dělalo jinak a že to i doporučovali pediatři (bohužel to opravdu na sobě pociťuji). Nikoho za nic neodsuzuji. To pro mě ale není důvod, abych když už se dnes ví, co bylo špatně a co je lepší, se těmi novými poznatky neřídila, zvlášt když jsem si je ověřila v praxi na dceři. A už vůbec se za tyto své názory nehodlám nikomu omlouvat. To je asi všechno, možná až udělám ten opravdu příkrmový deníček, strhne se toho na mě ještě víc, tak aspoň budu připravená :-). Koneckonců - co já se už s Emou naposlouchala, co jsem to za macechu, když jí nedám to a ono a cpu ji tím a oním. Mám trénink!

Schamka - tak o škodlivosti nočního kojení budu dneska v noci vyprávět Pepinovi, jo :-)? Ale nemyslím, že by ho to zaujalo. Dík za podporu s tím kojením. Otesánka ti už popsala Cibulka, tak a světlá máslová jíška - nepomohlo by ti slovo zápražka? Prostě dřív se všechno dělalo s jíškou - do másla nebo sádla se hodila mouka, nechala se zpražit - dosvětla nebo dotmava, pak se to zalilo studenou vodou nebo vývarem a pokračovalo se dál podle toho, co kdo zrovna vařil. No pro kojence jako stvořené! A ty sladkosti… Bohužel tě musím zklamat. Skutečně jediná cesta je - je nemít. Tedy ta spolehlivá. Nemůžu ti dát, co nemám. Ale děti jsou různé a třeba Ema si hned od malička rozdělila potraviny na pro děti a pro mamku a taťku a ty druhé sama odmítala, když jí je někdo nabídl. Takže ve dvou letech odmítala od dětí bonbony a lízátka a papala svoje raciolky. Třeba bude Danko taky takový. No a jestli jsi závislá :-), budeš to muset dobře schovat a mlsat až večer, až bude Daneček spát :-). Popravdě - já se teď zas bojím, jak to bude, když Pepi uvidí něco jemu zakázaného u Emy, což je přece jen pořád dítě! No uvidíme.

Jano - a neměly ty nemocné kojené děti v nemocnici zlomenou nohu? (Vtip!!!!!)

Hromix - hlásím, že Pepi objevil svůj spodní ret, takže od včerejšího odpoledne si ho stále cucá a saje! Zdravíme Aničku!

Tak já už toho nechám. Holky, nahoďte nějaké datum na ten příkrmový deníček, abych se připravila na oponenty :-).

Zuzana a Pepi (4m a 5d)

hepka
Povídálka 28 příspěvků 10.12.04 17:07

Ahoj holky,

tak jsme dnes byly zaplatit to plavani a kdyz se Agatka osype, zrusime to. Sice se na zacatku plati cela castka, ale jeste po dvou lekcich se to da cele stornovat. Dnes jsme byly na kontrole na koznim a tohle mi doktorka poradila. Jinak rikala, ze v mrazu se ma pri vychazce mazat oblicej pouze vyskvarenym :,-(lem anebo nicim, rozhodne ne zadnym kremem. Tusim, ze jste to tady uz pribiraly, ale nepamatuju se, k jakemu jste dospely zaveru. Takze ja mazat nebudu nicim, :,-(lo je jedna z mala veci, ktere nemusim.

Schamka - pripravy na Vanoce v Cechach zacinaji v obchodem snad uz opravdu koncem zari, proste se vsichni snazi co nejvic prodat tem masam, ktere kupuji a kupuji! Hrozne mi to leze na nervy, ale ziju v teto dobe a nic s tim nenadelam.

Zuzana - ja jsem taky takovy maniak na zdravou vyzivu, ovsem bohuzel nemuzu jist porad jen ruzne zrni a zeleninu, jak bych si prala, protoze prave na to nektere zrni man alergie. To je nespravedlive!

Tak pekny vikend vsem, hura!
hepka

hepka
Povídálka 28 příspěvků 10.12.04 17:09

Jeste ja, omlouvam se za preklepy, tukam to jednim prstem s Agatkou na kline.
 hepka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 18:03

Hepko,
já mažu mastí LENIENS z lékárny, tu mi schválila i kožní doktorka, je to na vazelínovém základě a bez vody, takže i do mrazu, a absolutně bez barviv, parfemace a různých ble pří:,–(. Tak tu bys možná mohla zkusit.
A kam jdete teda plavat? Do Juklíku? A kdy?
 Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 21:21

Ahoj holky,
ZUZANO - vždyť já neřikám,že to takhle chci dělat i s MARTÍNKEM !! Jenom,že tenkrát to tak bylo dobře ( teda podle tebe spíš špatně ) no a teď je dobře zase něco jiného.A moje holky opravdu nejsou na nic alergický a nejsou skoro vůbec nemocný.A zahradu taky ničím nehnojíme,žádnou továrnu blízko nemáme a silnice je asi 400 metrů daleko přes kopec.Tak si myslím,že mám zeleninu dobrou,ale samo,že to nemůžu zaručit.Taky jsem se setkala s názorem,proč se pachtím na zahradě,když si dneska můžu všechno koupit.Jenže,co je moje,je moje a není nic lepšího,než si v létě vyjít ven a utrhnout si třeba jablíčko,hrušku nebo jahodu.A s tím medem jsem fakt nevěděla,že je tak hroznej.U nás jsou všichni medáci ( teda kromě mě,já sladký nemusím vůbec ).A manžel,když na něho něco leze,tak si dělá " ozdravnou kůru " .Do půllitru bylinkový čaj ,do toho med ,citron a slivovici.A říká,že aspoň něco zabrat musí.A dneska,když jsem mu řekla,co tady v deníčku probíráme,tak mi sdělil,že když jsem byla minulý týden nemocná a on hlídal Marťu,tak mu dudlík do medu namočil.No a máš to.

ANY ,SCHAMKA ,IRINA - holky díky za podporu

ANY - jen pro upřesnění-holkám je 13 a 14.Ale určitě by braly,to kolik si napsala,že jim je.To bych je už pouštěla na zábavu a diskotéku a to by se jim moc líbilo.Ne tak mně.

CIBULKA - Otesánka rozpárala motykou babka na poli ( to je jak v hororu)

KAČICA - chtěla jsem Ti pochválit tu svatební fotku v galerce,moc Ti to tam sluší.

IRINA - na ty květináče používáš nějaký speciální barvy a laky ? Já to zkoušela už kdysi,ale na to bylo potřeba nějaký speciální lepidlo a já ho neměla a tak se mi to všechno smylo.Dají se tak dělat i látky a polštáře,ale právě je k tomu potřeba to lepidlo.A s tím Vaším taťkou je to fakt blbý.Znám taky pár pánů,kteří se od milenky pokorně vrací domů k manželce a dělají,že se vlastně nic neděje.To Ti fakt nezávidím,zato ten bazén,co jsi psala,tak ten jo.

Tak se mějte hezky a hlavně zdravě.VLAĎKA a MARTÍNEK

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 10.12.04 21:31

Ahoj maminky,
Zuzko to je fakt, takhle jsem krmila svůj první vrh a atopický ekzém měly obě holky, naštěstí alergii si nevypěstovaly. Drhý vrh dopadl hůř. Pepču jsem přikrmovala „po staru“ od půl roku a teprve v jeho 4 letech se provalila alergie na věci, které nejedl od svého roku, protože jsme v té době radikálně změnili jídelčínek. Asi i štěstí. Ale 4 měsíce stačily na to, aby byl Pepča alergický na lepek, vejce a mléko. Jinak zdravý jak řípa, ovšem autista, což mu také způsobily ty jmenované alergeny plus alergie na kasein, protože je i v MM, tak to je smutný a nevím kde tohle vzal. Adélku jsem už krmila nealergizujícími příkrmy od 7,5 měsíce a zjevně alergik je, jen nemám srdce zjišťovat na co všechno. U větších alergiků berou totiž spoustu krve. Zatím jí to co Pepča a přikrmuje se tím co má rád tatínek, mínus to co jí nedělá dobře. S kefírkem se potkává denně a rohlíček má jeden kus týdně na týdenním nákupu. Vzhledem k tomu, že já nekojená, a tudíž přesně tak jak popsáno živená, jsem nebyla alergická do svých 34 let a nyní alergik jsem, myslím si, že je to také prostředím a tudíž byste měli být optarné na to co mimískům dáváte. To, že před 20-40ti lety se tam děti krmily a nejsou alergiky, je nesprávný argument. Žijeme teď a tady a jsou už jiné podmínky.
No víc vám do toho nebudu kecat, každá si to stejně uděláte podle sebe. Jen jsem chtěla říct svůj osobní názor na věc. Názor maminky, která si dělá výčitky z toho, že synkovu nemoc mohla způsobit nebo jí dost napomoct nevhodnou stravou a kojením do 4 let. Na což jsem byla dříve pyšná.
Krásné dny všem maminkám a nádherným mimískům přeje Stefinka z Červenčátek

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.12.04 21:31

Ahojky.

Tak v pondeli mame kontrolni vazeni a tak Anie vykrmuju tak, ze po kazdem kojeni blinka. To predtim blinkala jen asi jednou za dva dny? tak snad na vaze bude znat, ze se prejida :-)

Jinak uz s Anie trenujeme noseni v satku, ale chtela jsem se zeptat Pavly, Schamky, popr. dalsich kdo vi, jak je to s krizovym uvazem. I kdyz ho dam dost na pevno, mam pocit, ze zadicka tam nejsou zas tak pevne (a pokud jo, mam pocit, ze Anie ani ja nemuzeme dychat) a tak se bojim, aby to Anie nenicilo zadicka? Preci jen, svisla polopha je minimalne do pul roku nedoporucovana? Prosim poradte, zda pro jistotu pockat?

Zuzano ? pekny denicek :-). Jinak to cucani spodniho rtiku jsme vam asi poslali pres net, nebot u Anie to nastesti ustava :-)

Pavlo ? diky za kontakt na A centrum. Az nam skonci Juklik za 3 mesice (zkusim pak ty lekce prehodit na jiny den nez na utery), tak bychom se mohly zkusit domluvit a vyrazit tam spolu, jo?

Kdo se ptal na Luciji ? jestli si dobre pamatuji, tak Lucije rikala neco o tom, ze nestiha. Me vlastne poslala SMS o tom, ze dorazi na srazik asi pul hodinky pred zacatkem akce… Muj osobni nazor je, ze Lucije vi, ze dalsi dite uz asi nebude (jeji slova ?nestihnou to?) a tak si uziva Vojtiska a materstvi na 200 procent. Coz chapu, ze tomu dava prednost …

Uz si toho vic nepamatuju, mela jsem ted fofr a dodelavala resty. Nastvalo me totiz, ze uz 2 mesice jsem nestihla nic napsat do denicku Anie?

Jo a jinak se musim pochlubit, uz mame vanocni stromek a uz i v byte - nazdobenej! Chtela jsem to tak , aby si toho Anie uzivala uz takhle brzo. Navic, pro me vanocni nalada konci Silvestrem a pak stromek davame uz pryc?

Tak zatim pa

Hromix a Anie, 3m a 1t

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.12.04 21:43

Ahojky,

tak koukám že se nám tu strhla úplná hysterie okolo kojení! Tak by to chtělo myslím zase trošku ubrat, já souhlasím s Irinou, aby už se to tak moc neřešilo!

No malá opět odmítá spinkat, včera opět usnula až něco málo po půlnoci a dneska to taky nevypadá zrovna nadějně:-)

IRINO - já bych ti třeba na pár dní půjčila Danušku, to by ti opravdu nehrozilo že by ses večer nudila:-) Ne, nepůjčím ani za nic, ale fakt mě pobavilo že se večer nudíš, to já se těším až mi jednou normálně usne a já si sednu a ani se nehnu:-) A s tím vaším taťkou mě to mrzí, jednu chvilku už to vypadalo tak nadějně! Stále držím pěsti aby ti to dopadlo jako Aničce v Pojišťovně štěstí (teda já viděla jen poslední 3 díly:-)).

PŘEKULOVÁNÍ - koukám jak se ty vaši bobíšci překulují jako o život, to ta naše šmudla zatím nic. Sice nějaké snahy tu jsou, ale asi jí zavazí ten její pupek:-) Ale už se na to moooc těším, musí to být sradna!

Holky, četly jste deníček Missorky? Já jsem z toho celá unešená že Vojtíšek bude mít příští léto brášku nebo sestřičku! No mě to nehrozí, ono bez sexu se děti těžko dělají:-) Tak snad za nějaký rok už bude sexík i u nás připadat v úvahu!

Tom šel do hospůdky s kámošema, tak tady tu naši šelmičku zase krotím sama a štve mě, že já tady nemám s kým jít posedět:-( On mi furt říká, že teda půjdeme ven až budeme v Brně, jenže mamka má strach zůstat s malou sama, protože se v podstatě skoro neznají a taky má předpotopní názory, že co bych se měla chodit někam bavit když mám doma dítě:-) No s tímhle mě trochu zklamala, ale co už nadělám, Tomášovi to prostě nevysvětlím! Tak ať žije díra jménem Litoměřice! Bóže, co já bych dala za to, moct se vrátit do Brna, někdy bych se nejradši rozvedla a vrátila se tam. Tady mě to štve, nelíbí se mi tu a hlavně - já tu prostě nejsem doma!!! Kdybych mohla vrátit čas, tak bych sem znovu nešla, jenže to bohužel nejde:-( Nu což, za chyby se platí, jen mi teď přijde, že když žiju tady, tak mám „mládí v hajzlu“ jak by řekl klasik:-)

Jé, já toho chtěla napsat víc, jenže teď už si nepamatuju co, poznámky jsem si nenapsala a jídlo řešit nechci. Jo ještě jsem si vzpoměla, já si včera zase dovezla v kočáru domů Robinkovo (náš pes) hovínko:-) Jsem už fakt mešuge:-)

Tak přeji prima večer i víkend a spokojená miminka!

Kristy a Danuška (za 8 dní 4 měsíce)

laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 10.12.04 21:44

Ahoj děvčátka a miminka,

super deníček docela jsem se pobavila.
Reaguju zase po dlouhé době Filípek mi dává zabrat hlavně v noci jednou se budí po hodině a někdy po dvou.Už si ani nepamatuju kdy jsem se pořádně vyspala.
Bohužel jsem si příspěvky nestačila přečíst ale snad to doženu o víkendu.Ted to tady datluju a nějak se mi zavírají oči.
Bohužel jsem propadla depresi i co se kojení týče jelikož jsme přibrali 130g za měsíc. Nevěděla jsem jestli mám přikrmovat nebo ne ale všude nám říkali at vydržim že jje to nějaký růstový spur nebo já nevim co.
Rodina a příbuzní mi říkají at mu dám pořádně najíst že je hubený a takový ty kecy už mi to leze na mozek a nebaví mě to poslouchat. Ještě že mám vás a můžu se vykecat. Ale chci vydržet do půly roka ale nevim jak to zvládnu už párkrát jsem mu dala nutrilon ale pak jsem musel odstříkávat jak se mi nalila prsa, tak si myslim že mlíka mám dost.
Prominte mi že vás zatěžuju takovou depkou.
Jdu spát. Mějte se hezky a pohladte ti vaše zlatíčka laky a Filípek 4m10d

laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 10.12.04 21:44

Ahoj děvčátka a miminka,

super deníček docela jsem se pobavila.
Reaguju zase po dlouhé době Filípek mi dává zabrat hlavně v noci jednou se budí po hodině a někdy po dvou.Už si ani nepamatuju kdy jsem se pořádně vyspala.
Bohužel jsem si příspěvky nestačila přečíst ale snad to doženu o víkendu.Ted to tady datluju a nějak se mi zavírají oči.
Bohužel jsem propadla depresi i co se kojení týče jelikož jsme přibrali 130g za měsíc. Nevěděla jsem jestli mám přikrmovat nebo ne ale všude nám říkali at vydržim že jje to nějaký růstový spur nebo já nevim co.
Rodina a příbuzní mi říkají at mu dám pořádně najíst že je hubený a takový ty kecy už mi to leze na mozek a nebaví mě to poslouchat. Ještě že mám vás a můžu se vykecat. Ale chci vydržet do půly roka ale nevim jak to zvládnu už párkrát jsem mu dala nutrilon ale pak jsem musel odstříkávat jak se mi nalila prsa, tak si myslim že mlíka mám dost.
Prominte mi že vás zatěžuju takovou depkou.
Jdu spát. Mějte se hezky a pohladte ti vaše zlatíčka laky a Filípek 4m10d

laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 10.12.04 21:45

prominte za zdvojení

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 10.12.04 22:22

cauky mamce,
tak vam nevim..koukam tady do monitoru..jak do blba..totalni vykojo demence v akci:))) jsem asi pretahla ci co(uz to chytam od meho brouka:) takze co napsat?:) no neco napisu,ale zmatene:)

Vcera jsem vam vlastne s tim srazikem chtela rict,ze tam byla jedna holcicka,ktera se neprobudila!ani pri vyslekani,ani pri oblekani(mezi tim byla vzhuru,ale pak vytuhla)a jeji maminka povidala,ze ji prebaluje a ona se u toho nevzbudi!!!to cubrnite co?jako ja malem s otevrenou pusou:))) No i takove spave deti jsou..u nas se takovy nikdo nevyskytuje,co?

Tatku mame na flamu,tak tady brouzdam,ale asi pujdu zahajit protestni spanek,pac mi opravdu mozek vypovida sluzbu..no neni to des?:)

tak Kristy,ty jsi mi pripomnela dalsi skvelou knizku,co Cibulka(doufam,ze jsem to nespletla)prejela holuba:) jsem prelouskala to skvele Holubi mambo a ted jsi mi ty od stejneho autora pripomnela Mladi v hajzlu..tak asi na to najedu(i kdyz cteci krouzek provadim tak kol 23 az pulnoci,to dnes nehrozi,navic mam rozecteno Proc muzi neposlouchaji…)
Taky jsem se opet kulturnila-ale jen doma-takze jsem zkoukla dalsi film,ktery jsem propasla v kine a to Troju.Nevim,jestli jste videly..celkem recke baje s iliadou..znam,tak­ze ty nepodobnosti(a vlastne nektere uplne nepresnosti) me rusily..davala bych tomu prumerne hodnoceni.

Krucis,co ja to jeste chtela..no vidite..uz je to tu..format C..vypovidam sluzbu,jdu se umyt a chrupat,.

Tak dobrou noc a hezke sny(jo,dnes v noci byly jeste daleko silenejsi)
 brou

Any a Sebastianek 4mesice a 1den

irina
Kecalka 137 příspěvků 10.12.04 23:08

Ahojky mamky a miminka,
tak je zase pátek, to to letí. Dnes mi na celý dopoledne chcípl internet, takže jsem měla dovolenou, bylo to fajn. Upekla jsem maso, vytřela a ještě jsme byli s Irčou dlouho venku. Normálně tím mrazem se asi nějak upustili kolečka, musela jsem dopumpovávat (až doma, samozřejmě). Bylo to fááájn, normálně mi jindy neustále zvoní mobil, když dělám, že ho neslyším tak za chvíli začně vyzvánět pevná. Dnes jsem všem oznámila, že nejsem internetová, a byl klid.Irinka měla dnes jeden ze svých nespacích dnů, vždycky tak 2× do týdne. Je vždycky strašně roztomilá, jak se jí zavírají oči, ale ona se zuby nehty brání usnout (teda spíš nehty, zuby ještě nemáme). Ani před koupáním si nehodila šlofíka, protože jsem měla od 19 do 20,30 zkoušku (sbor - zkoušíme vánoční mši) a ona prostě bez mamky neusne, fakt na mě čekala. Babička (moje mamka) je zlatá, vždycky ráda pohlídá, ještě že ji mám… Tak jsem si dnes vzpomněla, že loni když jsme zpívaly, už jsem měla trochu bříško. A dneska - tomu bříšku bude za pár dní 5. měsíců. Hrozně to letí co?

EVUCHA: taky bych docela vyrazila na pivko (já teda spíš na vínko). Bezva nápad.

VLAĎKA: ten můj když jsem jela k doktorce tak zase Irince cpal dudlík, namočenej do jahodový šťávy. Do večera pak normální dudlík nechtěla, než na mňamku zapomněla. navíc si víčko od toho sirupu postavil vedle postýlky na piano a celý mi je pokapal!
Barvy a laky na květináče - ty, který jsou určený přímo na decoupage jsou strašně drahý. Jsou to akrylové barvy. Nejlíp se mi osvědčil BALAKRYL, a lepidlo - to je vlastně lak - POLYUREX MAT. V každý plechovce je skoro litr, máš ji za stovku. Když koupíš bílou barvu a pak do ní přidáváš jen trošku jiný barvy, aby byla výsledná barva světlá, vyjde tě to lacino se stejným efektem.

HROMIX: tak ty už máš fakt nazdobenej stromeček? To je super, já ho zdobím 23. prosince a vyhazuju na Tři krále (6.ledna). To u vás musí vonět!!!

KRISTY: no to si myslím, že bys mi Danušku nepůjčila :-)
Docela jsem se chechtala, jak jsi psala, že máš mládí v hajzlu. To je teda gól. Danuška má fakt vtipnou maminku :-)

ANY: další čtenářka, já čtu na záchodě (blbej zlozvyk co?) a od narození Irinky jsem tam přečetla asi 7 knížek (vypadá to, že tam sedím věčně, ale já čtu hrozně rychle, až mě to štve, že mám knížku hned přečtenou).
O čem je knížka: Proč muži neposlouchají? Je to příběh nebo sranda?

Tak, myslím že jdu spinkat (velice oblíbená činnost)

Montička už má mimi? A kde to najdu? A co má?

Tak dobrou noc holky, mohl by napadnout sníh.

Ahojky Irina a Irinka (za 9d 5m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 23:30

Ahoj holky,
tak se ozývám po menší nemoci. Nejdříve bych chtěla poděkovat za tipy k léčéní. Mě to skolilo, ale Adélka zatím odolává. Jenom v noci, když jí kojím, tak jsem si všimla, že se jí hůře dýchá, ale zatím odsávačka není potřeba. Doufám ale, že se to do pondělka spraví, protože máme druhé kolo očkování. Jinak se nám pořád zanícují ouška z těch náušniček a do toho se nám začaly tlačit zoubky. Už máme 2 velké bambulky na dásničkách, tak jsme museli koupit gelík, protže jak to na ní přišlo, tak plakala a plakala a nebyla k utišení. No, na vánoce máme napečeno a než jsem v úterý lehla, tak jsem stihla vyzdobit okna v dětských pokojích a v ložnici. Zbytek výzdoby mi leží na stole a čeká až se do toho zase pustím. Ale nejsvětší katastrofa jsou letos dárky. Touhle dobou jsem vždycky už měla všechno nakoupeno a letos jenom oblečení pro malou a jinak nic moc. Jsem moc zvědavá, kdy to budu dokupovat. Tak přelouskala jsem vaše komentářky a pokusím se reagovat. Doufám, že na něco nezapomenu. Tak nejdříve k deníčku - dobře jsem se zasmála a nedokážu si představit, že bych tohle měla cpát do naší Aďuly. Jinak souhlasím se Zuzkou. Myslím si, že zdravou stravou se dá lecčemu předejít a čím později mimčo dostane věci, které nepotřebuje, tím lépe. Já se do dneška snažím jíst zdravě a třeba i málo solím, ale manža a děti si to vždycky nenápadně přisolují. No, a postřehla jsem, že řada dětiček už se přetáčí buď ze zádíček na bříško nebo obráceně. Už se moc těším, až Aďula taky přijde jak na to.

Ajka - Adélka taky ještě nemá jadérka, tak jdeme v lednu na kontrolu a doufám, že už to bude v pohodě, protže mě už nebaví dávat široké balení

Kristy - Adélka se taky začíná v noci budit čím dál častěji, tak začínám vzpomínat na ty krásné noci, kdy spinkala jen s 2 přestávkama v kuse. Jinak jsem ráda, že je Danuška už hodnější.

Hepka - my teď plaveme doma a po vánocích nastupujeme do bazénu. Je sice pravda, že někdy pije Aďula tu vodu i doma, ale už jsem vypozorovala, že záleží na tom, kdy jedla naposledy. Hrozně se jí to líbí a procvičuje si tím přirozenou cestou celé tělíčko. Samozřejmě, každý má svůj názor a já osobně jsem hodně bojovala s mojí mamkou, která bere plavání jako týrání (sama totiž neumí palavat) a obrečela to.

Any - nejdříve ti chci napsat, že jsi mě moc potěšila s tou slohovou prací v minulém deníčku. My máme taky studený odchov.

Tak zatím se mějte, já jdu do hajan.

Lenka + Adélka (17 týdnů)

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 10.12.04 23:45

Ahojte všechny maminky a miminka!

Já vím, jsem hrozná, hrozná, hrozná!
Ale jak psala Hromix. Nestíhám. Což samozřejmě není omluva! Například Keiko má dvě princezny a píše o sto šest :o), Zuzana a i jiné mají ještě starší dítko a taky píšou…
Ovšem je fakt, že si užívám Vojty a mateřství na 200%, ale taky mě Vojta na těch 200% zaměstná. Je strašně živý, chce se pořád koukat kolem sebe, všechno zkoumá a osahává, nejvděčnější je zrcadlo, to zbožňuje, ležet ho teda fest nebaví, ovšem přetáčení nám jde bezvadně, sedačka-lehačka zatím funguje, z té má celkem přehled, takže ho různě přenáším po bytě, abych něco udělala, měla ho na očích a on mě, aby se necítil sám, ale většinou se nosíme a zkoumáme byt :o).
A taky jde o to, že jsem asi tak o 4 deníčky pozadu :o) a nějak jsem ztratila nit a když už se i rozhoupám napsat, trvá mi to dva tři dny a pak už to není aktuální, tak to smažu, nepošlu. Ale věřte, že se snažím alespoň trošku číst a koukám, jak Vám ty drobečkové rostou.
No, my taky rosteme. Vojta má teď asi 8kg (poslední vážení bylo 25.11. - 7.590) a dnes jsem ho měřila a má 72cm! 20.12. jdeme na kontrolu, tak uvidíme. Je hrozně veliký na to, jaký to byl skřítek při narození (taky má být po kom), ale vůbec nemá takové ty miminkovské faldíky.
Dnes je mu přesně 24 týdnů, což je +- 5měsíců a 15 dní!
25.12. mu bude už půl roku! Strašně to letí? :o(
My už měsíc dáváme k dopolední svačině nastrouhané jablíčko občas ochucené banánem a asi 14 dní na noc kašičku. Ale tak řídkou, že jí zatím pije z flašky. V osm večeře, usne tak kolem devátý a pak až v šest ráno, to dáme mlíčko,„vyprovodíme " taťku do práce a pak ještě chrupem do devíti :o).
Nutrilon taky zatím jedem pořád "jedničku“. Očkování zatím neproběhlo, protože se nám ještě nezahojilo pořádně to TBC.
Tak to je asi tak v kostce o nás zatím vše a zítra se pokusím dát do galerie nějakou fotku.

Zizano, deníček je skvělý a těším se na další Tvoje rady porady!

PS.: Ještě k deníčku, co psala Schamka 18.11.
Vojtovy byly 25.10. 4 měsíce a 27.10., kdy jsme s Tomášem oslavili 3.výročí svatby, měl vlastně takové malé první ?narozeniny. Jo, letí to. Loni 27.10., na naše 2.výročí, kolem 9.00 ráno byl Vojtíšek počat :o). Pro ty co nevědí, Vojta je IVF-čátko :o). No, čeká na něj v centru ještě 11 sourozenečků ? mražáčků :o)). Chtěli bychom ještě Alžbětku, ale uvidíme?:o).

Lucka a Vojtíšek (5m+15d)

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 10.12.04 23:55

ZUZANO, omlouvám se za zkomolení jména.
Lucka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »