Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Letní miminka -2- Hračky :-), zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
22.9.04 15:15

ahoj maminy,
tak jsem se vrátila od dr. a byl to fakt super výlet. cestou tam jsme trošku zmokli, takže jsem tam dorazila jak rozara. u dr. šíleně lidí, probíhala nějaká akce očkování. už jsem pak i chtěla odejít, ale tomík měl hlad, tak jsme kojili a mezitím se to vyprázdnilo. na vážení jsme byli min.týden a jelikož přibral 300gr, tak jsem ted nechtela otravovat. jenže vypadal pořád hrozně hladovej a furt brečel, tak jsem si říkala, že bych mu snad radši dala i nějakej dokrm, než aby takhle trpěl. no, jenže na váze překvápko- za týden přibral 400gr.takže mě zřejmě používá jako svýho dudáka, závislák náš malej. nechci mít žádnýho otesana, takže mu to krmení trochu zkrouhnu, on se sztejně většinou pořádně napje ty první minuty a pak víceméně dumlá.
takže ho tu bavím, jak se dá, aby jedl aspon po tch dvou hodinách, jinak by na mě visel snad furt. zatím je celkem spokojenej a hází tu usměvy. bohužel teda vůbec nic neudělám, snad si bude časem hrát víc sám.
zároven jsme teda absolvovali 6t.prohlídku, takže váží 4450 a měří 54cm.a ukázkově předved, jak zvedá hlavičku.tak konec chlubení se, jdu zkusit něco uvařit- tím myslím pomazánku.
holky, jak zvládáte vaření? já dělám saláty a pomazánky a to ještě jenom někdy, o víkendu vaří manžel.

objednala jsem oblečky na tenax- irino díky za tip, tak už chodím nedočkavě čumákovat do schránky na lístkek

ajka- tak přesně ta poloha co máte vyfocenou,nám taky dost pomáhá na prdíky, tu na bříško přes ruku přímo nesnáší

p.s. pro marušku- jinej dudák nám bohužel nezabírá, protože při jeho stylu dumlání mu hned vypadne.

zdravíme všechny miminka

rea a tomášek 5týdnů

  • Upravit
249
22.9.04 15:55

AHOJKY!

Tak poslušně hlásím, že jsem na gyndě dopadla blbě:o( Něco tam v děloze zůstalo. Pravděpodobně asi kus nějaké placenty (už jsem psala, že jsem měla tři) a nebo prostě kdoví co. Paní doktorka mě udělala stěry a vzali mi krvičkovou a v pondělí si mám zavolat, jak to dopadlo. Je to prý ale nestandartní, že nemám žádné přidružené problémy (bolesti, teploty..). Dokonce nebýt ultrazvuku, tak by nic nepoznala. Takže to s největší pravděpodobností vypadá na hospitalizaci v nemocnici. A teď nastává problém, co s malým. Prý ho šoupnou na dětské mezi nemocné a sestry ho budou donášet ke mně jen na kojení. Ovšem to já nepřipustím, aby zůstal chudinka někde sám. V žádném případě. Jsem rozhodnutá shánět se někde po nadstandartním pokoji, kde by kromě Vašíčka se mnou mohla být i mamka, která by mi pomohla a byla s mrňouskem po dobu mé narkózy. No, furt je tu naděje, že se to bude moct vstřebat samo bez doktorů. Výsledky to ukážou. Musím teda přiznat, že jsem z toho dost posmutnělá. Mrzí mě i to, že to co jsem vytrpěla ve 3 době porodní bylo, zdá se, k ničemu. Prý po mě musí takhle hupsat, aby tam nic nezbylo, houbelec s octem.

A z toho plyne ponaučení: neodkládejte vyšetření po šestinedělí. Budu končit. Stejně ze mně nic optimistického nevyleze. Hlavně nesmím bulet, tím si nepomůžu, že jo ?

Dajka

  • načítám...
  • Zmínit
249
22.9.04 15:58

A už bulím. Jenže poručte si!!!!!

Dajka

  • načítám...
  • Zmínit
Lea
207
22.9.04 16:14

Ahoj holky,

taky rychle neco písnu, nez se prdolka vzbudí.

DAJKO - to je mi teda moc líto, je to zaracena smula. Taky si neumim predstavit, ze by maleho nekam soupli a nosili by mi ho jen na kojeni, to je strasna predstava! Fuj, mam z toho uplne husi kuzi. Nedej se a vydupej si, ze ho budes mit u sebe, zvlast, jestli mas maminku, ktera ti pomuze.

Ja jsem psala, ze uz muzu nosit intimku, ale od vcerejska se mi trochu vratilo krvaceni, neni to kdovijak silne, ale je to vic nez uz to bylo, tak doufam, ze je to jeste v normalu, jsem teprve 15dni od porodu, tak snad se to muze jeste spravit. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Ze to krvaceni je nekdy slabsi a nekdy silnejsi? Taky jsem tahala kos s pradlem, jesli to nemuze byt tim?

ZUZKO - gratuluju k prirustku, to je dobre, zes na tu doktorku nedala. Ja nevim, nekdy mne prijde, ze ti doktori strasne plasej a jen vystrasi vsechny kolem. Me taky strasili, kdyz jsme museli zustat v nemocnici kvuli te zloutence, ze jsetli se to zhorsi, tak mu budou muset menit krev. No, to bylo neco na moje nervy!

Martochu - to je mi lito s tim zanetem, at to co nejrychleji zazenete!

Hribecek zacina mlaskat, tak se na nej jdu mrknout. Tak se mejte krasne a pohladte drobecky.

Ahoj Lea

  • načítám...
  • Zmínit
Lea
207
22.9.04 16:18

Jo, jeste ja. Jen takova poznamecka a nemuzu si ji odpustit, vcera jsme meli termin porodu a pritom uz jsme 14 dni na svete. To je zvlastni predstava, ze bych jeste ted mela byt tehotna a treba jeste 10 dni prenaset. Teeeda, jak ja jsem rada, ze uz to mame za sebou. Jesteze jsem nevedela co me ceka!

Lea

  • načítám...
  • Zmínit
2185
22.9.04 17:39

Ahojky.
Tak na zacatek bych chtela trochu uchlacholit Dajku a Martoch. Fakt je mi vas lito. Dajko - moc drzim palce, abys mohla mit maleho u sebe a aby se tve gyn. problemky konecne uuuuplne daly do poradku. Martoch - teda ty me desis, ze pry zanet prsu vznika nejcasteji kolem 3. tydne po porodu? NO, snad to bude jedna z veci co se nam vyhne. Tak at se ti brzo ulevi, verim, ze to musi byt bolestive…A navic ten pocit bezmoci… Ach jo…

Evko - kojici polstar jsem mela na nic v tehu, ale ted ho super vyuzivam v postylce. Malou davam na bok a tak se o nej dobre opira a taky nemame mantinely a tak ji tam netahne diky polstari na zada. Takze ja jsem ted na cas s polstarem spokojena :-))

Schamko - drzim palce, aby to u vas dopadlo s tim pribiranim na vaze jako u Zuzany! Fakt to muze byt tema rustovyma skokama. Takze za tyden se nam pochlub!

Zuzano - velka gratulace, jak jste to s Pepankem zvladly! Jste vzor pro nas pro vsechny!!! :-)))

Kristy - s tim fotakem je to pech, no napadaji me i horsi slova, ja bych byla vzteky bez sebe :-)). Tak at je to brzo spravene!

JInak ja dnes byla nechat napsat Anie do obcanky a u nas to trva mesic! Fakt sila. Taky jsem dostala spoustu formularu na prispevky na dite ktere chci zkusit ziskat, tak nevim, jestli to budu umet vyplnit. Myslim, ze nejsem „blba“, ale cert aby se v tom vyznal. A navic ta baba protivna na urade moc privetive nevypadala, kdyz jsem se ji porad na neco ptala. Jo a taky jsem se ptala na vitani obcanku a tak my budeme pry na rade asi az za rok!!! Chapete? Taky to u vas tak trva??? NO, ja doufala, ze na fotkach budeme mit jeste miminko, takhle tam bude skoro pubertak… Jo a ten formular zadosti o porodne z internetu byl tou milou urednici oznacen za stary a tak jsem vse musela vyplnovat na miste znova. Fakt je v tom nasem state bordel. Proc to teda na tom netu je??? Jeste ze mi Anie hlidala doma mamka, to uradovani mi zabralo vic jak hodinu…

JInak pupinky se nadale zhorsuji, na hlavicce ve vlaskach jich zase pribylo. Predstavte si varenou krupicku a jako byste ji rozsypaly do vlasku - ma asi 15 pupinku na jeden centimetr ctverecni. Proste sila. A tech pupinku je tam rozypano na miste velkem jako velka dlan… Ale uz si na to hruzne tempo zhorsovani asi zvykam a jenom cekam, az to prejde… Ale stve me to, jen doufam, ze ji to chudinku moc nesvedi…

Jo a diky za pochvaly nasi fotecky v galerce :-)), moc nas to potesilo :-)))

Tak pa, jdu zase do polohy vleze. Zitra mi odjizdi mamka a tak musim jeste vyuzit sance a odpocivat.

Hromix a Anie, dnes 19 dni, v pondeli Anie vazila 4,560kg

  • načítám...
  • Zmínit
2185
22.9.04 17:41

Ahoj, ja mam pocit, ze kdyz kmitam kolem Anie, tak krvacim vzdy vic, takze dle meho nazoru je to i fyzickou namahou. JInak mi chvilema to krvaceni take ustava a pak zase hup a jsem zpatky…

H.

  • načítám...
  • Zmínit
290
22.9.04 22:06

Ahoj holky,

tak jsme byli včera v poradně a máme už 4250 a 5250g! Dělali holkám zase odběry, očkování máme doporučeno nejdříve až po ukončeném 4. měsíci - ale na to opravdu nespěchám, pak nás čekají náušničky, takže holky z těch píchanců nevyjdou, ach jo! :(
Taky nám byla až teĎ, po takové době doporučena řízená rehabilitace, tak budeme chodit ( asi 2krát týdně?) cvičit, jsem fakt zvědavá, jak to budeme zvládat ( budeme muset asi cvičri několikrát denně i doma) a hlavně jak to skloubíme s kojením - hladoví být nemůžou a po jídle taky ne, tak pak babo raď!!!
Jinak jsou holky stále živější, zdá se mi že se usmívají ale dr. říkala, že cíleně se děti smějí nejdříve až ve 4. měsíci, tak nevím, asi to bude fakt individuální! Pořád by se jen nosily a mazlily - ale u tatínka!!! :( - mamka je dobrá jen jako mlíkárna:(:(:(
Přes den se nabrečí docela dost, hlavně když jedna čeká na jídlo, než se nasosá ta první - někdy mívají z toho čekání fakt amok, jsou zpocené až přestávají dýchat a vzteky se mi pak při přebalování počůrají - ach, jo - kéž bych měla 4 ruce!!!
KDybych je mohla alespoň uklidnit dudlíkem, ale oni ho prostě odmítají s takovým šklebem - takže radši brečí......

Holky, to musí být asi taková pohodička, mít jenom 1 mimi!!! Všechno se určitě úplně jinak zvládá a je na všechno dost času, nehledě na pohyblivost ve městě, v obchodě atd..... Ale já ty svoje zlatíčka miluju a věřím, že se mi všechno 1000 vrátí!
Aspoň, že si mám kde postěžovat!

Mějte se všichni moooc krásně a posílám pohlazeníčko všem mimískům!!!

KEIKO + 2 holčiny

  • načítám...
  • Zmínit
725
22.9.04 22:37

Ahojte dievcata a drobcekovia,

tak dnes je hrozny den od rana som doma a nic nestiham, lebo stale mi place Robko. Uz som z toho unavena. Zajtra ma caka opat lietanie po uradoch, presun s kociarom v tychto horucavach je strasny, ale musime to absolvovat. Uz sa tesim, ked zmenim podnebie, i ked tatransky vzduch bude velmi ostry a som zvedava ako sa bude pacit Robkovi. Myslim, ze som si vybrala nespravny cas na zmenu podnebia, lebo doma bude hrozna kosa. Ked citam ake pocasie teraz mate vy, tak uz si viem predstavit co ma to caka.

Dnes som volala lekarke, s Robkom ideme na prehliadku buduci piatok a ja som objednana buduci stvrtok. Tu na kontrolu po porode objednavaju po 4 tyzdnoch od porodu. Ale mam dobreho lekara, minule sme ho stretli v obchode. Musim povedat, ze som rada, ze som zazila aj porodu doma ale aj inde. Tento druhy porod bol krasny a aj to zotavovanie a vsetko okolo. Uplne som si to vychutnala.

DAJKA - Panama City bolo teraz dost spominane s hurikanom. My sme dole na Key Weste.Co sa tyka toho zostat nezostat, stale to spolu rozoberame, mame par variant a uvidime podla situacie doma, je vela veci, ktore musime brat do uvahy, KIko ma 4 roky, a zacina take predskolacke obdobie a chceme aby do skoly chodil doma… UVidime, je toho viac. Doma mame prekrasny velky dom a tu vies ako to chodi, clovek sa uskromnuje a byva v jednej izbe a v dome byvaju dalsi… asi vies velmi dobre ako to chodi. Uvidim, vsetko zvazime, prehodnotime a rozhodneme sa tak, aby bolo dobre aj pre nas ale aj pre nasich chlapcov.
Inak velmi ma mrzi, ze ta caka hospitalizacia, nie je to nic prijemne. Dufam, ze sa podari, aby si mala drobceka pri sebe, urcite ani jemu by pobyt v nemocnici kde by bol bez maminy neprospel. Mrzi ma to, myslime na teba a drzime palce.

KRISTY - dakujeme… uvidime co nam dni prinesu, zatial sme este spolu a tak si plne vychutnavam mojho muzicka, bude mi velmi chybat, ale clovek niekedy musi priniest nejaku tu obetu. Super, ze mate novy fotak, ja na digital nedopustim, je super a stale fotim a fotim a potom si clovek moze vybrat, ktore chce fotky. Pri Kikovi som mala klasicky fotak a to som nefotila vsetko, lebo to islo vsetko velmi do penazi, teraz je to uplne super. Este mame kameru a tatino to potom vzdy prehra do pocitaca a urobi nam film, zostriha to co mame nafotene a potom tam da nejake fotky, tak to potom vyzera super. Je to velmi pekna pamiatka.

AJKA - Lukasek pekne rastie, tusim mame v rovnakom case narodenych chlapcov, ak sa nemylim.

HROMIX - ja som na zaciatku mala ten problem, ze som cim dalej viac krvacala ked som behala okolo drobca a kojila, vtedy zo mna isli uplne navaly… teraz je to uz OK. S tymi pupinkami v hlavicke si mi pripomenula KIka. My sme mali s tym podobny problem, ale snazim sa rozpoemnut, co sme davali a co nam zabralo, ked budem volat s mamkou, tak sa jej spytam. Este ze mame mamky, tie vzdy poradia, i ked pri Kikovi som si jej rady nebrala vazne a nevazila, teraz je to ine, asi starnem hahahaha.

LEA - vidis, my sme mali termin porodu 9. zari a Robko sa narodil 27. sprna, tento patek mu uz bude 4 tyzdne. Vzdy som si priala mat dieta narodene 9.9. na moje narodeniny, a teraz ked drobec mohol byt, tak sme vybrali datum skor, ale 27.9. bude mat nas Kiko 4 roky, tak aspon mam obidve deti narodene 27. s mesacnym rozdielom.

KEIKO - tvoje princezny su krasne, vzdy ich obdivujem. Tuzila som mat dvojcatka, musi to byt krasne ale viem, ze je to velmi velmi narocne. Musis vynakladat dvojnasobne lasku, starostlivost a vsetko co mi davame jednemu babu, ty musis davat dvojnasobne. Obdivujeme..... musi to byt aj tak krasne.

SCHAMKA - drzime palce pri priberani. Danko to s tebou uspesne zvladne a nabuduce nam budes hlasit, ze ste krasne pribrali, uvidis.

MARTOCH - zapal nie je ziadna prijemna vec, pri Kikovi som si ich uzila. Drzime palce, nech sa z toho rychlo dostanes.

Tak, pred dnesok asi tolko, i ked mame rozdiel 6 hodin, nas caka este prechadzka a zachvilu pride domov tatino, tak sa ideme pripravit. Vam zelame sladke snicky a zajtra pekny den

Miska a Robko 26dni

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
22.9.04 23:32

Ahojky!

Konečne sa zase dostávam k netu. Dnes sme konečne kúpili kachličky, tak už nelistujem v stovkách časopisov a nesurfujem po stránkach výrobcov a snáď budem mať viac času aj na emimino. No, aj keď teraz nasleduje kuchyňa :-)

Dnešný deň bol poriadne hektický, schválne som si to spočítala ? boli sme na 15 miestach, čo väčšinou znamenalo vystúpiť z auta, vybrať obidve deti zo sedačiek, vybaviť, čo treba, nastúpiť, napchať deti do sedačiek a priebežne kojiť, prebaľovať, zabávať… Väčšinou sme behali po kachličkárňach, niečo sme vybrali, teraz som ako vždy na pochybách, či to bude dobré :-). Boli sme aj na polícii zapísať Krištofka do pasu a keďže mali pokazenú tlačiareň, museli sme sa tam vracať ešte raz pre hotový pas. Na polícii som sa dozvedela, že Krištof nie je v evidencii občanov a pre štát vlastne neexistuje (čo je hlúposť, lebo rodné číslo má, len je ?bezdomovec? :-)). My sme ho neprihlásili na trvalý pobyt, voľakedy to vybavovala matrika, ale teraz sme to mali urobiť my. Chcela som to hneď vybaviť, no bolo tam toľko ľudí, že by sme už nič iné nevybavili.
Okrem toho sme vybavili žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa ? 4.000 Sk, žiadosť o prídavky na deti ? za júl a august po 500 SK a od septembra mesačne 540 Sk a zaujímali sme sa o príspevok, ktorý môže dostať jednorazovo manžel - 1200 Sk.

Ešte musím spomenúť jednu nepríjemnú víkendovú príhodu. Bývame na prízemí a v sobotu okolo polnoci nám niekto vyzváňal na zvončeky a vykrikoval, nech otvoríme. Manžel samozrejme neotváral, tak sa mu vyhrážali, že mu rozbijú p… a podobne. Volal na políciu, no skôr ako niekto prišiel, zaznela rana a zistili sme, že nám rozbili okno. Našťastie len vonkajšie sklo, vnútorné ostalo celé. Zase sme volali policajtov, no keď prišli. už tam nikto nebol. Máme podať oznámenie, aby nám to poisťovňa preplatila. Asi tušíme, kto to spravil ? vo vedľajšom voľnom byte družstvo ubytovalo robotníkov, čo zatepľujú baráky. Už sú tam niekoľko mesiacov a my trpíme. Strašne veľa fajčia (ide nám to do bytu), chodia sem za nimi puberťáčky z celého mesta a teraz toto… Netvrdím, že to urobili oni, ale určite to s nimi súvisí, možno ich niekto hľadal a pomýlil si byt… Najväčší šok som mala z toho, že rozbili okno nad gaučom, na ktorom chvíľu predtým spal Krištof. Našťastie sa zobudil na kojenie a nerozbilo sa vnútorné okno, inak neviem…

Krištofko je stále rovnaké slniečko, ak pravda necestujeme v aute, to vyslovene neznáša. Uňho neplatí, že deti v aute zaspia, ak zaspí, tak si to predtým chudák odplače. Veľmi ho zaujímajú rôzne látky, dlho si ich prezerá, najmä s výraznými vzormi. Má rád svoju pohyblivú zvonkohru, je to podarené, ako sa na ňu niekedy usmieva. Veľmi zosilnel a spevnel, hlavičku už drží úplne perfektne. Keď ho skúsime pritiahnúť za rúčky, tak ju drží a keď na nás sedí v takom polosede, dokáže sa dvihnúť a hodiť hlavičkou dopredu. Ak ho nosíme vo zvislej polohe, niekedy sa vyslovene hodí dopredu a poháňa nás nohami a rukami, asi aby sme chodili a nestáli :-)). Párkrát už v ľahu na chrbte o malý kúsok zdvihol hlavu nad podložku.

Inak vidím, že tu pribúdajú rôzne trápeníčka s detičkami alebo mamičkovské, tak držíme palce, nech všetko dobre dopadne. DAJKA, neboj, určite sa to nejak vybaví, aby malý nebol sám, možno by stálo za to priebežne odsávať do zásoby, aby ho mohol doma niekto nakŕmiť. Koľko by trvala hospitalizácia? Chcem sa Ťa spýtať, či ti v nemocnici robili po pôrode ultrazvuk a či niečo na ňom videli. Mne ho robili po obidvoch pôrodoch, práve aby zistili, či je maternica čistá. Ešte som tiež nebola na kontrole po šestonedelí, ja lajdáčka, tak zisťujem, či ešte niečo môžu objaviť po takej dlhej dobe.
MARŤOCH ? zápaly som mala zatiaľ dva, pomohlo mi časté kojenie a veľa tekutín. Ja som nemala bolesti, len horúčku a zimnicu. Tá bola najhnusnejšia, myslela som, že to nevydržím a dám si horúcu sprchu, čo by bola blbosť. V priebehu pol dňa bolo po zápale, len ja som bola ďalší deň nepoužiteľná, úplne ako po chorobe. Ja som to asi dostala od malého (teraz viem, že má v hrdielku nejakého bacila) alebo z krvi (ešte nemám spravené výtery, ale mám podozrenie, že mi v tele tiež niečo koluje).

Otázka do pléna: Nosíte deti vo zvislej polohe? Viem, že sa to veľmi nemá, ale Krištof ju má rád, tak ho tak nosievam. Keď je bdelý, nevyhovuje mu ani babyvak, ten je dobrý, len keď spí, inak chce byť vystretý a mať dobrý rozhľad. Okrem zvislej polohy znesie už len tú ?leopardiu? polohu, čo opísala Evka.

Rozeta + Krištofko (zajtra 10 týždňov)

  • Upravit
Anonymní
23.9.04 10:38

Strašně v rychlosti: zachvíli odjíždíme. Jedu teda k té tchyni, tak se s váma musím rozloučit. Bude to dlouhé bez internetu, Takže se všichni mějte suprově, hodně pište ať si pak ten absťák rychle spravím.

ROZETA - ultrazvuk mi dělali a to dokonce několikrát, protože se po těch komplikacích s placentama toho báli. Nic tam nebylo a tak by mě docela zajímalo jak se to tam najednou vzalo.

AHOJ Dajka

  • Upravit
1089
23.9.04 11:04

Ahojky!
Pozeram, ze dennicek sa zase kdesi tula, ale poslala som ho! ;o)
My sme sa prave vratili z ockovania. Povodne bol plan(vlastne skor moja predstava) taky, ze pojde dnu s nim iba manzel, aby som sa na to nemusela divat. Lenze manza je dnes mimo, tak som musela byt hrdina ja. Joooj, holky, Dani tak plakaaaal! ;o( A ja takmer s nim (kebyze sa nehanbim, tak veru spustim…) Teraz nastastie spinka v kociku v obyvke, ale vezmem si ho k sebe a budeme spat spolu.
Pribrali sme od pondelka 60g, sestricka bola s nami spokojna. Co je ale sila, ze za tyzden narastol o 2cm!!! Takze uz mame 60,5cm a za chvilku budem vyradovat aj velkosti 62.
Na pasenie konikov sestricka valila oci a povedala, ze to zvlada ako 4mesacny ;o) A to minuly tyzden vazne ledva hlavku hore odlepil ;o)

No, tolko od nas. Jednotlivo budem reagovat do noveho dennicku, aby ste si to nasli. Tak ja bezim!
Papa!
schamka + Danko (2 mesiace)

  • načítám...
  • Zmínit
530
23.9.04 11:23

Ahojky,

dekuju vam vsem za podporu s tim mym trapenim s prsama. Bohuzel znam docela hodne maminek, co s tim bojovalo, mne uz se to snad lepsi, citim se dobre, jen je to porad cervene a podle Luccina chovani je tam malo mlicka.
Dnes jsem konecne nasla odvahu se podivat do satniku a neco si zkusit a je to pozitivni - nasla jsem dvoje kalhoty, do kterych se vejdu. Doted jsem nosila teplaky :-) Ty jedny kalhoty jsou ze silne natahovaci latky a ty druhe jsou rifle, ktere jsem si koupila pred par lety, kdyz jsem byla celkem baculka :-) No co uz. Porad lepsi nez saty, co jsem nosila v tehu. Stejne celkovy dojem kazi ty prsa, koncici teprve kousek nad pupkem :-)

Marťoch a Lucka

  • načítám...
  • Zmínit
574
23.9.04 13:00

Ahojky,

tak jsem se konečně odhodlala, zašla k dr. a zítra jdu nechat Danušce píchnout naušničky! Tak nám držte palečky aby ji to moc nebolelo!!! Já z toho mám horečku už teď:-)

MARTOCHU - to mně nechutná ta Melta:-) Moc ti přeji aby pomohla, mlíčko se dělalo dostatečně a hlavně aby se to prso umodřilo a přestalo tě trápit!!!

REO - no já teda navařím každý den, ale dneska je sekaná s bramborovou kaší a zítra rizotot, takže docela zvládám:-) Ale záleží, jaký den má malá!

DAJKO - holčičko, neplač, já pak pláču taky! Určitě se hospitalizaci vyhneš, a pokud by to náhodou fakt jinak nešlo, tak určitě najdeš nemocnici, kde ti dovolí mít malého u sebe!!! Moc na tebe budeme s Dančou myslet!

LEO - tak teprve včera termín porodu? No to se někdo má:-) Přijde mi to neuvěřitelný! To my jsme mohly už být o dva týdny starší, ale Danuška asi chce být za mladou:-)

HROMIX - no já v duchu taky nebyla zrovna nejslušnější když jsme zjistili že to můžeme hned reklamovat ten foťák:-) A koukám jaký je Anie macík, vždyť ona váží víc jak Danuška!

KEIKO - věřím že to musí být záhul s dvouma miminkama, ale jistě to zvládneš! A jak sama píšeš, holčičky ti to jednou 1000× vrátí:-)

SCHAMKO - gratuluji že dál pěkně přibíráte a že tak hezky pasete koníčky! Danuška to přímo nesnáší když ji dám na břicho a já jsem měkota tak ji dlouho netrápím. Tak jen tak hezky pokračujte!

Ještě tu někdo psal, že prý se podle dr. mimi smějí od 4. měsíce! Já tam dnes zrovna studovala při čekání nějakou tabuli, a podle té se smějí od 2. měsíce! A já to můžu potvrdit! Jsme teprve na začátku druhého měsíce, a Danuška už se začíná fakt suprově culit když s ní blbnu!!!

No nic, už vyřvává, tak se jdem přebalit a nabaštit:-)

Krásný den přejí Kristy a Danuška!!!

  • načítám...
  • Zmínit
685
23.9.04 14:01

Ahoj holky,
jsem ostuda, že jsem se tak dlouho neozvala, ale napřed nějak nebyl čas a pak jsme byli 2 týdny u babiček. Teď nestíhám číst co jste tady „naplkaly“, takže zatím jenom krátce:
SCHAMKA - koníky pasete naprosto ukázkově. Hanička to zvládá taky docela dobře, ale nejradši to dělám na 1 ruce a 1 noze (do kříže) - samozřejmě se tak dlouho neudrží a padá :-)

ROZETA - svislou polohu máme taky nejoblíbenější. Někde jsem slyšela, že dítě nezvládneš nosit moc dlouho a to je přesně ta doba, po kterou to to dítě ještě snese kvůli zádíčkům. Takže pokud Krištofka nenosíš celý den, tak to neřeš.

HROMIX - to vítání občánků za rok je dobrý fór. To je budou jako vítat při čem? Při vstupu do života těžko, možná se to trochu protáhne a přivítají vás do školky :-) My máme za sebou křtiny, takže už jsme „přivítaní“.

LEA a DAJKA - taky jsem měla problémy s krvácením. V porodnici nám řekli, že trvá asi 21 dní, já jsem si ho užila 3× tolik - celé 2 měsíce. Pak jsem měla 14 dní klid a měla jsem si je ještě víc užít, protože potom dorazila opět rudá teta. Asi si to musím užít za těch 9 pohodových měsíců. Asi budeme muset zapracovat na dalších 9 měsících :-).

Když jsme přijely od babiček, Hanička 2 dny skoro celé proplakala, lépe řečeno prořvala. Nechtěla spát a když, tak se budila asi co 10 minut. Říkala jsem si, že asi budeme mít upírka - že jí asi lezou předčasně zuby. Doktorka ji ale dneska zvážila a za3 týdny přibrala to co předtím za 1, takže nejspíš brečela hlady - chudinka. Takže dáváme z obou prsou a častěji. Jsem zvědavá na kontrolu za týden. Taaky se mi trochu motá hlava, takže mám víc jíst. To je dobrý, co? Některé se trápí s nadbytečnými kily a já mám víc jíst!

Všechny vás zdravím.

Jitka a Hanička (už 2,5 měsíce)

  • načítám...
  • Zmínit
hana_bek
19.1.12 09:46

Intisan koupíš třeba tady http://natusen.webnode.cz/…em-a-dalsi-/

  • Upravit