Mikiska a Filípek - 15. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 28.06.03

Ahoj všichni, teď, když čtete tenhle deníček tak my s Filípkem už si užíváme první společnou dovolenou akorát bohužel zatím bez taťuldy. Odjeli jsme v sobotu do jižních Čech užít si čerstvého vzduchu a snad i sluníčka. Já mám totiž děsnou smůlu na počasí a jakmile někam jedu po Čechách tak prší a prší. Tak snad se to zase nevyplní a my si to užijeme, tak nám držte palce. Společně s manžílkem snad pojedeme jako úplná rodinka někdy v září teď má hodně práce. Jedem na 14 dní takže se s dalším deníčkem asi opozdím.

Filípek udělal zase pěkné pokroky přetáčí se sám na bok, ale dá mu to ještě docela hodně práce. Taky jsme byli na víkend v Jizerkách u tchýně a opět Filípek byl jedinečnej prostě se mu tam hrozně líbí skoro vůbec neplakal a hodně spinkal na čerstvým vzduchu. Asi je to tím, že na něj mám moře času tchýně je hodná vaří a skáče kolem nás a já si tam jenom užívám Filípka a klidu, bez těch domácích povinnostech je to o něčem jiném. Jenže v pondělí chtěl zase abych se mu plně věnovala a to už bohužel nešlo tak mi předvedl jak si umí vydupat pozornost. Za jeden jedinej víkend si zvykl na to, že se pořád o něj někdo zajímá a vyžadoval to po mně celý den. Tak jsem mu horko těžko vysvětlovala, že to tak nepůjde, že musím taky doma něco udělat a proto že si musí taky umět hrát sám, jo jo je to sranda jak rychle si takový škvrně zvykne na celodenní péči.

Byli jsme poprvé od porodu na večeři, manžílek měl narozeniny tak jsme se známými šli do restaurace, našli jsme pěknou zahrádku a Filípek šel s námi. Bohužel přišla bouřka a my jsme se museli stěhovat dovnitř a pak nešlo odejít domů, protože to byl pěkněj slejvák a co čert nechtěl Filípek chtěl papat no nic jinýho se nedalo dělat než mu dát napapat jinak by tu restauraci asi zbořil to teda bylo něco pro mě kojit na veřejnosti a ještě v restauraci. Venku už to jakž takž zvládám vždycky si někam zalezu, kde na mě není moc vidět, ale v tý restauraci to tak lehký nebylo. No ale napapal se uf uf a pak spokojeně usnul. Naštěstí nikoho to nějak výrazně nepohoršovalo (i tací se prý najdou), protože mi nikdo nic neřek akorát obsluha už nechodila tak často asi jim to bylo blbý.

V pondělí jsme byli u paní doktorky a vážíme 5920g. Filípek se na pani doktorku i na sestřičku usmíval jako sluníčko než pani doktorka vytáhla jehlu a dostal 2 pigára. To byla hysterie ječel jako kdyby mu utrhli ruku. Tak nevím nevím jestli se na ně příště bude takhle smát. Po očkování jsme si doma pěkně užili. Filípek dostal teplotu a plakal a plakal, skoro 3 dny s ním nebyla žádná řeč. Tak holt to bude špatně snášet a to jdeme za měsíc znovu, teď to začne injekce za injekcí a jestli to pokaždé takhle obrečí tak si opravdu užijeme. Taky proto jsem ani nebyla na emiminu což mě teda mrzí, ale vytiskla jsem si Mishičky deníček a pěkně to na tý dovolený doženu. Snad se už Barborka alespoň trochu zlepšila.

Začínám mít nějaké problémy s kojením připadá mi, že Filípkovi mlíčko už nějak nestačí začal se mi v noci budit po 2 hodinách a někdy nespí ani ty 2 hodiny, zrovna včera se budil po hodině někdy hodině a půl a pokaždé měl hlad jako vlk, tak jsem z toho celá unavená. Jenom doufám, že to dneska bude lepší když zítra odjíždíme potřebuji být vyspalá, protože budu řídit. Radši s sebou vezu láhev kdybych musela dokrmit toho hladovce. Jestli s něčím takovým máte někdo zkušenosti dejte mi nějakou radu, ale asi kdyby se to nelepšilo zavolám paní doktorce a uvidím.

Tak se všichni moc opatrujte a opusinkujte za mě a za Filípka svoje miminka papa

Mikiska a Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  29.06.03 11:54

Ahojda maminky a mimísci,

Mikisko-doufám, že budete mít krásné počasí, ať si to pořádně užijete!
„Dovolené“ u tchýně znám-taky nás obskakuje a Matýsek si lehko zvyká na celodenní pozornost..kolikrát jsme přijeli zpátky do Prahy a nastalo dvou až tří denní plačící období..Kdybych totiž měla Matýska pořád u sebe, hrála si s ním a chovala ho, tak to u nás bude za chvilku vypadat jak v jeskyni:-) U mojí mamky to vypadá obdobně, (pořád kolem nás běhá), tak jen doufám, že nebude Máťa od babiček moc rozmazlenej:-)

S tím kojením (jestli má Filípek dost), s tím si taky nevím rady..Máťa v poslední době žádá jídlo častěji a častěji a když ho přiložím, dělá jako kdyby týden nejedl..přitom mlíčko mi stále i po nakojení teče..Dr. nám říkala, že pokud mimi přibírá, má mlíčka dost. Může mít max. v horku žízeň a pak pije častěji. Tak nevím..Kojím jak si řekne a pokud by se měli intervaly zkracovat na 1,5 hod., poradím se s dr., protože Máťa přes den pil po 3-4 hod. vcelku pravidelně..Zatím to u nás trvá jen 2 dny, tak má asi nějaké „žrací“ období:-)

Jinak nám Máťa začal hezky"povídat" a kolem 6 hod. ranní má vždycky plno elánu, pusinku rozesmátou a plamínky v očích. Tak si hodinku povídáme a pohrajeme, pak jíme a potom ulehneme, když je teda dobrý den a nemáme koliku..Za den si to ještě zopákneme, když má náladu;-) a zrovna usilovně netlačí.

Zjistili jsme, že má rád vodu a koupání..kolikrát večer před koupáním řve jako tur (většinou se hlásí na jídlo) a jen co mu taťka namočí patičky do vody je rázem po pláči a pěkně si lebedí:-) Jen je teda pěkně zimoumřivej (po mamince) a jen co vyleze z vany, tak se začne klepat, ručičky ledový..Už se těším až začneme chodit plavat a trochu se otuží.

Tak holčiny, mějte se krásně, pohlaďte vaše mazlíčky, my jdeme jíst:-)

Lucka a Matýsek 8.týden

 
Anonymní  29.06.03 15:37

Ahojky všem!
Tak zase po dlouhé době píšu.
Naše slečny mají taky po očkování. To teda bylo!!! Po očkování dobrý, ale večer se nedaly utišit a Darinka odmítala samým rozčilením pít. Nakonec jsem musela vytáhnout odsávačku, něco do ní dostat lžičkou a pak jí manžílek unosil na rukách do spánku. Taky máme od té doby špatné noční spaní. Do té doby spala Darča 8-9 hodin, Šárka 6+3. Teď se mi obě budí po 3-4hodinách. Pozdě usínají a brzy mají den. Ještě štěstí, že jsme jim nechali píchnout naušnice v 8 týdnech. Ani nevěděly, že se jim něco stalo. Teď už si to asi budou pamatovat. Ach jo, za dva týdny další trápení.

Stále plně kojím, holky rostou jako z vody. Šárka za tři týdny přibrala 800g a dohnala ségru. Jednu dobu byl rozdíl i 650 g, teď jsou obě na 5,7kg. Krásně se smějí, povídají, drží si hračky a dračice Šárka už zvedá hlavu. Začala v úterý, když ji měla lehce podloženou polštářem u nás v posteli. Dnes je neděle a zvedá ji i na úplný rovině. To Darinka je pravý opak, ta by zase zavrtala hlavu pod zem, kdyby to šlo. Ta neustále „staví mosty“.

Tatínek se o nás vzorně stará. Když jdu jezdit (na koni), vozí holky v kočárku a nebo si s nima povídá.
Ještě jsem zapomněla dát vědět o Rebece(kobyle), tenkrát to někoho zajímalo. Hříbátko se jí narodilo o 2 týdny dýl, krásná kobylka, celá maminka. Měla ale zlomenou nohu, takže jsme byli nuceni ji utratit. Nedalo se to nijak léčit. Už to přebolelo.
Nijak jsem do sedla nespěchala, ale mám mladou tříletou Amálku, která musí na konci léta udělat zkoušky, takže jsem byla okolnostmi donucena. Je to fajn odreagování, ale když jsem na koni, stejně myslím na holky. Toho už se asi nikdy nezbavím. Mám pak výčitky, že jsem nebyla radši s nima. Darinka se na mě začíná hrozně fixovat, nechce se nechat chovat od jiných, když nemá svůj den. Šárce je to celkem jedno, hlavně aby měla rozhled a nic jí neuniklo.

Jo a ještě k tomu Vámi zmiňovanému kojení. Já mám spíš opačný problém. Holky vždy pily asi 20 minut, po třech hodinách, někdy jsem si říkala, jestli nemají hlad dřív. Teď pijí maximálně 10 minut a ještě u toho dělají blbosti, a jakékoliv náznaky hladu úplně vymizely. Dodržuju stále tříhodinové intervaly, ale někdy ani moc nechtěj a radši by si povídaly. Není to divný?

Mějte se všichni moc fajn a přeju krásné léto!
Janik a dvojčecí princezny, 15 týdnů

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 29.06.03 18:54

Ahoj holky,
už se mi po emiminu stýskalo, na chatě ale bylo nádherně, takže jsme ten pobyt protáhli až do soboty. Všechny vás po týdnu zdravím, minulý deníček jsem teď rychle proletěla. Mishicko, děkuji za návod na rourkování, večer to vyzkouším, protože Klárka má už druhý den bolení bříška.
Původně jsme chtěli jet domů z chaty už ve středu. Klárka ale na vzduchu krásně spinkala a já aspoň viděla po dlouhé době všechny příbuzné. Od osmého měsíce těhotenství jsme domů nejezdili (pocházíme z manželem ze stejného města, ale odstěhovali jsme se do Brna). Jsem jen nahlodaná všema radama, co jsme za ten týden vyslechli.
Já dokrmuji jednou denně a Klárka stejně kaká jen jednou týdně. Doktorka mi řekla, že to nevadí, že to asi všechno spotřebuje. No a pro příbuzné to bylo neuvěřitelné a nepřípustné. Tak nevím.
S kojením vám moc neporadím, já mám mlíčka asi méně, takže krmím každé dvě hodiny. Když i po tom plače hlady, dám trochu sunaru,ale je to opravdu jen jednou denně.
Chtěla jsem se vás zeptat - od kdy miminka začnou vidět natolik, že začnou zaměřovat očička na osobu atd. Klárka dnes začala šestý týden a všichni doma tvrdili, že už musí vidět. korunu tomu na:,–(ila babička manžela, která prohlásila, že je Klárka asi slepá…
Tak si teď říkám, že všude dobře, doma nejlépe. Dnes jsem stihla všechno vyprat a uklidit (jen díky manželovi, který Klárku nosí) a jsem ráda, že jsem doma.
pište, pište, už se těším na nové články.
Mějte se a pozdravujte miminka
Tereza a Klárka 6.týden

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 30.06.03 19:35

Ahoj holky,

fuj, to je zas vedro, potí se mi snad i nehty.

Omlouvám se, že teď moc nepíšu, ale minulý měsíc jsem přešvihla účet za telefon. Od srpna budeme mít nový tarif, tak budu moct víc na internet. Necháme si to změnit na Home Maxi, to se můžou volný minuty čerpat i za net. Jak to máte vy?

Ivanka spinká jako Budulínek, tak něco po dlouhý době napíšu.

Mikisko, Ivanka se teď taky budí asi tak o půl až ¾ hodiny dříve.Začne se kroutit a cestovat po postýlce. Už několikrát jsem ji našla úplně napříč. Jdeme ve středu na 3měsíční prohlídku, tak se na to zeptám. Jsem zvědavá, jak bude Ivanka snášet očkování.

Janíku, je fajn, že ses zase ozvala. S těma náušničkama. Nás to teprve čeká. Dle naší doktorky je lepší je dát až po očkování.
Hříbátka je mi moc líto, ale určitě budete mít další. Souhlasím s tebou, že je dobrý mít nějakou činnost na odreagování. U mě je to kolo. Hrozně ráda jezdím. Ivanka bude určitě taky cyklistka. Minulý rok jsem byla na cyklistycký dovolený a to už jsem byla 1m těhotná.
Já se na kolo moc nedostanu. Přes den je horko a večer jsem úplně hotová. Maximálně stihnu zalít zahradu a postarat se o kytičky na okně a padnu k televizi. Chodím spát tak kolem 10h. Vlastně jsem už jezdit byla. Přijela ségra s 8letým synovcem. Ségra vozila a já se sním jela na kolo.

Manžel se do nějakýho většího hlídání teď nehrne. Je to 14 dní, domluvila jsem na pátek sraz s kámoškama. Po uspání našich ratolestí jsme se měly sejít v zahradní restauraci. Ivanku jsme vykoupaly, dostala najíst a já se začala připravovat.Už jsem měla skoro odcházet, ale Ivča pořád nespala a kroutila se v postýlce. Mrkla jsem do plenky a bylo nutné ji přebalit. Manžel to udělal a já vyrazila. Ještě v autobuse jsem dostala SMS, že malá nespí a brečí. To už jsem začala tušit, že z večera nic nebude. Když jsem vystoupila ve městě z autobusu, tak jsem zavolala manžela, jak to vypadá. Zcela bezradný /a naštvaný/ manžel říkal, že řve a že neví, co ní a že mám přijet. Upozorňuju, že to bylo asi 20min od mého odchodu. Omluvila jsem se kámoškám, které přišly jen kvůli mně, a razila domů. Když jsem přišla, malá byla v autosedačce a skoro spala. Jen jsem ji přendala do postýlky. Teď jsem byla naštvaná zase já. Mrzelo mě, že neměl manžel větší trpělivost. Věděl, jak se na večer těším. Trochu jsme si to vyříkali. Ale jeho názory typu, že když kojím, tak bych někam chodit neměla, mě fakt rozčílily. Pak byl s chlapama na pivě a jeho největší kámoš prý tvrdil, že to by mě teda netoleroval, že mám být s dítětem doma.. No to mě dorazilo. Jako by to bylo jen moje dítě.Teď už vím, kde manžel ty staromódní názory bere.
Další den to pokračovalo tím, že Ivanka s ním moc nechtěla hrát, vždycky se uklidnila až u mě. Bylo vidět, že je to manželovi dost líto. Malá se začíná na mě dost fixovat. Není se co divit, vždyť jsem s ní celý den.

Začínám si trochu užívat léta. Chodíme se koupat do blízkého rybníku. Jdeme s mámou v podvečer. Vystřídáme se u kočárku a plavčíme. Je to už třeba, začínají mě dost bolet záda.

Zatím čau
vera a Ivanka / ve středu 13t = 3 měsíce/

 
Anonymní  01.07.03 17:14

Ahoj,
Janiku: mam velkou radost, ze jsme se tady „sesly“. Tvuj tehotensky denik jsem hltala a jako sluzebne mladsi maminka dvojcat vitam kazdou zpravu o tom, jak se vam dari. Jak to delas, ze Ti dvojcata tak dlouho spi v noci? Ja si nemohu moc stezovat, vetsinou spi asi tak 4(5, 6) +3, coz mi prijde docela snesitelne, ale i tak…

Terezo: co se tyce koukani, Anicka zacala se soustredenym pozorovanim docela brzy(5 tyden) a Tedysek nekdy okolo 7 tydne a dodneska je spis takovy „prisny, ale spravedlivy“. to znamena, ze se zatim nesmeje, ale pozorne vse sleduje, kdyz ma z povidani radost, tak mrska celym telickem. Z pribuznych si nic nedelej, kdyz jsem mela strach, ze se moje deti nerozvijeji dost rychle, zavolala jsem svoji sestre (ma tri deti) a ta mi rekla, ze tomu nejmladsimu doktorka do zpravy dokonce napsala, ze je „zpozdeny“. Moje sestra mi k tomu rekla „no a ja si pomyslela: aspon bude mit delsi detstvi“. Dneska jsou mu 4 roky a predbehl vetsinu svych vrstevniku. Takze nema cenu se tim trapit, kazde miminko ma proste svuj cas a svoje tempo. Ovsem v tomto momente, kdy ti to pisu, si rikam, jestli by uz ty moje deti nemely zvedat hlavicku vys a dele… Takze Te naprosto chapu.

Vcera u nas byla moje kamaradka, ktera vedla kurzy plavani s detmi a ukazala mi, co delat s nasimi milacky ve vane. Byla to naprosta parada, slo jim to krasne. Tak ted musime pilne trenovat.

Zatim se mejte,
Adela, Ted a Anka (zitra 8 tydnu)

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 01.07.03 18:34

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok, za chvíli jdem koupat.
Taky se mi zdá, že se na mě Kubíček začíná pěkně fixovat, obvzlášť při usínání. Usínání je u nás poslední dobou docela problém. Večer po koupání to ještě jde, ale přes den je to horor. Kuba pláče a strašně se kroutí a ne a ne zabrat. Kočár na něj neplatí a v autě taky neusne. Prostě se u mě 20 minut kroutí a potom se teprve uklidní. U manžela to vůbec nejde. No snad je to jen přechodné období. A taky se často kroutí a pláče, ale rozhodně z něj nic nevyjde, takže prdíkama to neni. Zkrátka už jsem si myslela, jak si pěkně rozumíme a že už jsem zkušená maminka a ten můj brouček mě zase překvapil.
Musim běžet, už pláče.
Mějte se hezky.
Káťa a Kubíček (13. týden)

 
Anonymní  01.07.03 19:37

Ahojte holčiny,

Klárko-neboj se o Terezku, všechno bude v pořádku!, každé miminko má svůj čas, jak už tady bylo řečeno.. ..vím ale, že když Ti někdo v:,–(í brouka do hlavy, co by mělo a nemělo mimi v daném týdnu dělat, tak to člověku sedí v hlavě a nedá to pokoj..

Vero-to by mě teda tatínek pěkně namíchnul..a ten kamarád je totální osel..nechápu, proč bys nemohla někam vyrazit a popovídat si s kamarádkami a odreagovat se..potřebuješ to jak ty, tak miminko! Alespoň se naučí, že nejsi pořád s ní, ale vždycky se jí vrátíš! Takový názory mě vždycky zvednou ze židle..Přeci když kojíš, tak to neznamená, že máš kouli na noze..navíc víš, kdy se máš vrátit, abys Ivanku nakojila..manžel měl ještě vydržet a hezky se snažit..chápu Tě, že jsi byla naštvaná..pak se manžel nemůže divit, že si s ním Ivanka tolik nehraje a není na něj tak fixovaná..Však bude líp a víš pro příště, že je to planý poplach:-)

Holčiny, nemáte některá zkušenost s antibiotiky a kojením? Mě přepadl zánět moč. měchýře, mám až krev v moči, takže atb. mi předepsali jako nutnost. Já je ale nechci brát kvůli kojení a mlíčku, tak se zalívam čajem (až 3,5l) a trochu to polevilo, ale asi stejně na ty atb. dojde..:-(
Když já nééééchcííííí, aby to měl v jídle:-((( Ach jo!

Já už musím utíkat, budeme koupat:-)

Posílám pusinku mimískům a hezkou dobrou noc!

Lucka a Matýsek 8.týdnů

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.07.03 21:21

Ahoj holky!
Tomášek dneska usnul sám v postýlce,tak mám volnou chvilku.To by bylo bezva,kdyby takhle usínal pořád,jindy mám ruce vytahaný,jak ho pořád udrndávám v náručí.
Teď se tadykonečně prohnala bouřka s deštěm,u nás je totiž zakletý kraj a vůbec tu neprší,takže všechno,co si vypěstujem na zahrádce nám vesele chcípá.Takže momentálně vodě zdar.

Lucko,já jsem četla,že antibiotika při kojení vůbec nevadí,ale měla by ses na to zeptat doktora,co ti je předepsal.

Tomášek začal zaměřovat človíčky okolo sebe asi tak v sedmém týdnu,ale řehní se na nás už hodně dlouho a je taky hrozně ukecanej,stačí,když otevřu pusu a on ji má hned od ucha k uchu a začne brbontat a mrskat tělíčkem jak raketa,tak nevím,kdo to bude potom poslouchat,jestli bude tak ukecanej,hi.
Mě se zatím v noci nebudí častěji,spí zhruba od osmi do dvoua pak jede po dvou hoďkáh a přes den i častěji,ale myslím,že mu mlíčko zatím stačí.
Taky má rád koupání,je vždycky k sežrání,když je zabalenej v té obrovské osušce a kouká mu jenom hlava a strašně se řehtá,my máme hrozně vyřehtaný mimčo,asi po mě.

Tak jsem šla uložit Lukyna,ten spí ve stanu na dvoře,tak jenom doufám,že se nebude bát,když bude bouřka a ze stanu nevyleze.
Luky pojede s taťkou na dovolenou,původně měl jet děda,ale ten má momentálně obě ruce v sádře,tak musí jet taťka a já s Tomáškem zůstanem sami doma,bů mě bude smutno.

Chtěla jsem se zeptat,jak dlouho se musí vyvařovat lahvičky a dudlíky,nemyslím minuty,ale do kterého měsíce?
A ještě mám pořád tu hnědou čáru přes břicho,máte to taky?A ztratí se to vůbec někdy?
Jo a chodíte se koupat na koupák nebo na rybník?Já mám strach,abych nedostala nějakou infekci do bradavek.

Jo a prdíky máme taky pořád a nějaký cvičení s nožičkama nám teda moc nepomáhá,opravdu to ve třech měsících zmizí?

Tak se zatím opatrujte a hezké prázdniny přeje Zizi a Tomík(včera 2.měsíce) a velký bráška Luky

PS:Janíku,ty se máš,že můžeš jezdit na koníčkách,to byl můj sen,tak to ti teda závidím.Náš Luky by měl chodit na hypoterapii,ale tady nic takovýho není.Tak dej těm koníčkům za mě cukříček.

 
Anonymní  02.07.03 20:42

Ahojte holčiny,

Zizi-díky moc za podporu ohledně atb., doktorka taky říkala, že to bude ok, ale já se radši ptám všude okolo:-)

Tu hnědou hnusnou čáru mám taky, do rybníku bych radši moc nelezla hlavně kvůli prsům, ale taky spodku..Tak nevím, já se bála vlízt i u tchýňových do bazénu, kterej je totálně čistej..Jestli s tím máte některá zkušenost, určitě napište, uvítám to taky, stejně jako Zizi:-)

Tomášek je teda pořádnej srandista-to je dobře, třeba z něj vyroste pěknej pohodář a optimista:-)..Náš Matýsek se taky směje, ale rozhodně ne tak často a hlavně na mě se někdy zamračí, jak kdybych mu brala
hračky..Přitom si říkám, že na mě by se měl smát nějčastějc..Manžel se mi smál a říkal, že když je se mnou celej den, není se co divit:-)) hahahaha

No, teď se mi vrátili kluci z procházky, tak jdu krmit a uspávat.

Pá Lucka a Matýsek

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 02.07.03 21:00

Ahoj,
jsem sice u Barborky v deníčku, ale asi nevadi když připíšu něco málo i sem k vám.Zítra bude mojí Kačence 11 týdnu, narodila se císařem na 38+4 a z porodnice jsem šli s 2,510 kg. Krásne mi přibejvala do měsíce po 20 za týden, ale ted už jen 10 a paní doktorce se to nezdá a už mi včera chtěla dát umělé mlíčko, ale pak se rozhodla že ještě počkáme 14 dní a uvidíme, máme přijít jen kdyby se něco dělo a byla neklidná.Tak jsem z toho taková smutná, protože asi jako každá maminka jsem si plánovala jak nebudu dlouho kojit. Kačenka má ke včerejšku 4,07 kg, přibrala teda 1,5 kg za měsíc.Prej je vše ok jen ten váhový přírustek už není takovej a to baštíme přes den do 2 hod.Většinou po 1,5 hod.Prej asi bude drobnější.

Tak snad nám ted více přibere. Nevím co mám pro to udělat já abych měla lepší mlíčko, někdo řiká polívky a i pivo jinej zas že se to ovlivnit nedá že už to je každýmu dany.

Tak se mějtě krásně a pozdravujte vaše krásná mimíska Jarča a Kačenka už skoro 11 týdnů

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 03.07.03 07:50

Jarčo,
pokud miminko nemá vysloveně hladovou stolici, tak prý je to v pohodě. Hladová stolice prý příšerně „voní“.
 Evka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.07.03 13:49

Ahoj Jarčo,
jsi tady správně, my se s Mikiskou a Filípkem v psaní deníčků střídáme po týdnu, takže tady potkáš stejné lidi jako u mě s Barborkou.
Já si teda myslím, že máš mlíčko pro svojí Kačenku to nejlepší a vůbec nechápu, proč Tě doktorka cpe do umělého mléka! Jestli přibrala Kačenka 1,5 kg za měsíc tak je to i podle tabulek na tohle období vývoje normální a dostatečné a to pomíjím skutečnost, že každé dítě pasovat do tabulek je nesmysl. Naše Barča jednou přibrala 750g za 2 týdny a zas mi říkali, že jí nemám tolik krmit. Je to celé nesmysl, ty přece vidíš, jestli je Kačenka celkově spokojená a prospívá, tak se nenech od doktorky stresovat a koj dál co to půjde. Navíc mimi může přibírat na váze ve skocích, jednou víc, jednou míň a ukazatelem tedy těžko může být váha za týden. Naše Barča je teď spíš cvalík a na délku moc neroste, před měsícem spíš hubnula a rostla do délky. Víš váha miminka není všechno, musí se to brát v poměru třeba i k délce a hlavně je nejdůležitější, že krmíš, když si Kačenka „řekne“ a jí to tak nejspíš vyhovuje. Kdyby měla hlad, tak by se hlásila ještě častěji a Tobě by se tím pádem dělalo mlíčka víc a tak bys jí stejně zvládla nakrmit dostatečně. A to mlíčko máš opravdu pro Kačenku to nejlepší, jestli jíš pestrou stravu, tak máš všechny důležité vitamíny a minerály a to nemluvím o obranných látkách, které v žádném umělém mléku nemůžou být tak dobré, jako v Tvém mateřském.
Takže, nedej na paní doktorku, pokud se Ti zdá, že je Kačce dobře a snaž se kojit, jestli Ti to tak vyhovuje, bezesporu je to pro miminko nejlepší.
Pa Mishicka + Bára 12t.

 
Anonymní  03.07.03 13:58

Ahoj mamcia a mimca,
tak je tu dalsi tyden a mne dnes prave konci sestinedeli, ale ze bych se citila nejak vic vyspala nebo nejak zkusedneji, to se rict neda. Asi je to tim, ze jsem na malou Giuli sama a ona, jak jsem jiz pasala neni zrovna nejklidnejsi mimco. Velmi casto rve a to tak, ze cela cervena az fialvy :(( V momente, kdy ji vezmu na ruku je ale jako mavnuti protkem po vsem, tak jsem z toho docela na nervy, mam koupenou klokanku - presto se mi Giuli ale pronese, ma v 6ti tydnech jiz 5kg ! Ji hodne casto, ale ja si myslim, ze ne z hladu, ale pro uklidneni si vyzaduje prso. Zatim jsme totiz nedali dudlik a tak asi proto.
Jinak Zizi tmavou osklivou caru pres bricho mam taky a jinak mam stale 6 kg navic od me normalni predporodni vahy a nejak mi nejdou shodit. Je tedy fakt, ze pro to nic moc nedelam, take jezdim rada na kole, ale vecer jsem totalne grogy a pres den musim byt s malou.
Co se tyce nausnicek, pani doktorka by je chtela pichnout jiz pristi tyden a to je pred nasi dovolenou. Pri predstave , ze bude Giuli rvat jeste vic nez doted ji je asi pichnout nedam - teda prozatim.
Mate dost nervu na to nechavat vase mrnousky vybrecet ?? Nektere moje kamosky mi toradi, ale asi jsem prilis meka a tak po 5ti min ryku to vzdama Giuli je spoikojena v mem naruci.
Terezko-co se tyce pozorovani, muj manzel mel obavy uz v porodnici, ze jeho dceruska nic nevydi :))) No ted se mi obcas zda, ze na neco zaostri, ale zase se temer nesmeje, asi to bude maly „mraconek“.
Zatim pa - u nas je pocasi tak na dve veci, tak jen vzpomionam na Mikisku a preji,aby ji na dovce neprselo,
Deni + Giuli 6t

 
Anonymní  03.07.03 19:07

Ahojte maminy,

tak už tady zase sedím sama a kluci jsou na procházce-já totiž nemůžu kvůli atb. ven:-( No, alespoň můžu sem a hezky se vypovídat:-)

Jarčo-jak píše Mishicka-vůbec se nestresuj, to taky hraje důležitou roli při tvorbě mlíčka. Pokračuj v krmení, tak jak si malá žádá-určitě to děláš dobře!

Mně zase Matýsek začal trochu odmítat prs-prostě se ho snažím přiložit a on se vzpírá a ne a ne přisát-asi to bude těma antibiotikama:-( Nakonec se teda přisaje, ale rozhodně nesaje soustavně a tak jak má..No, vydržím, příští týden jdeme na kontrolu, tak uvidíme a hlavně už nebudu brát to svinstvo..

Deny-to mi taky kamarádky radily, ať ho nechám vybrečet. Dokonce mi jedna říkala, že nechala svoji malou dcerku přes noc v postýlce plakat a nedala ji najíst a ona se naučila spát celou noc..to mi příjde ale dost brutální..
Pravda je ta, že když Máša brečí vzteky a vyžaduje si pozornost (je najedený, odkrknutý, přebalený, nezlobí ho bříško) a chce jen chovat, tak ho nechám chvilku vyplakat-ale on teda do 10 min. přestane a buď usne nebo se dívá a sleduje okolí..já jsem na tohle taky moc „měkká“-prostě ho raději pochovám a pomazlím, než ho nechat plakat..ale babo raď-Matýsek zase tolik nepláče, takže ho na rukou nenosím celej den..to bych se teda taky pronesla, stejně jako Ty..
Joo, a navíc používám dudlíka..malý ho sice moc nechce, ale kolikrát se po 5 min. dudání uklidní a pak ho vyflusne do dáli a buď brečí dál, nebo usne:-) S dudlíkem je to ale to stejný-každý má jinej názor-prý to kazí techniku kojení atd..Nám to kojení naštěstí jde i s dudlíkem:-)
Přeju pevný nervíky!

Tak holčiny, kluci se blížej, mějte se nádherně a ať miminka moc nepláčou!

Pá Lucka a Matýsek 9.týden

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.07.03 19:15

Ahojky holky, tak jsem se sem tenhle týden moc nedostala, vždycky, když si sednu k počítači, tak jen stihnu přečíst, co je nového a už se ta naše malá dračice zase hlásí o mou přítomnost u ní.

Mikisko já jsem se teda s tím kojením na veřejnosti už docela srovnala, ale je mi stejně líp, když jsou se mnou ještě nějací „moji“ lidé. Jednou jsem potřebovala nakrmit v parku a byla jsem sama, tak jsem furt hledala místečko, kde bych měla klídek, ale jako na potvoru všude seděli důchodci nebo výrostci - tak si vyber, kam si přisednout radši :-) Nakonec jsem našla maminku s kočárem, jak si četla, tak jsem si sedla k ní a řekla jí, že potřebuju nakojit, jestli tam ještě chvíli vydrží, že by mi to bylo příjemnější. Zůstala tam a celkem jsme si i pokecaly. Já se u toho kojení venku vždycky soustředím na Báru a snažím se ignorovat okolí a už mi to i jde. Jen mám problém, jak po nakrmení zašoupnout prso do podprdy a ještě si urovnat kolečko (vložku) a zároveň zvednout Báru na krknutí, aniž bych tím upoutávala pozornost. Doma většinou v klidu zůstanu „rozbalená“ a až si Barča krkne, tak jí odložím a upravím se, ale to jaksi venku nejde a kdybych Báru odložila před krknutím, tak už by se jí to pak taky nemuselo povést.
My se na očkování chystáme příští týden, tak jsem z toho už trochu nervózní, co se pak bude dít. Chudinka naše malá zaprděná ještě bude mít bebíčko - teda já nevím, jak to tam budu snášet, až jí budou píchat. Mě injekce ani odběry krve nevadí, ale když si představím to prťavý tělíčko, jak do něj rejpou, tak mám úplně husí kůži. No, nějak to zvládnem.
Jo a ještě mě napadá Mikisko, když Filípek je teď takový hladovec, jestli to náhodou není 3měsíční růstový spurtík :-)))

Terko, s těma příbuznýma je to fakt na budku, co? Hele, že kaká jednou týdně, to víme všechny z chytrých knížek, že je možný i když ne běžný a jestli je Klárka jinak v poho, tak je to fuk. No a s tou slepotou, to je teda síla, to se babičce povedlo. Nic si z toho nedělej, já nevím, kdy se píše, že mimi zaměřují věci, ale třeba naše Barča dlouho ignorovala, když jsem na ní mluvila a i dneska, když si postaví hlavu, tak se na mě neotočí a neotočí a když se jí vnutim do zorného pole, tak i klidně otočí hlavičku, asi aby se na mě nemusela koukat, hihi. Ale jindy zase okukuje kdeco a dokonce i čučí na televizi a když jsou tam záběry na lidské obličeje, tak na ně civí, jak u vytržení. Však ona si Klárka ke svému pozorování taky doroste a bude to.

Vero, my máme domů stálý připojení (vzduchem) za paušál 1000,–/měs. Dokud jsme byli na modemu, tak jsem účet měla přešvihlej furt a navíc je to takhle fajn, že můžu na net i přes den a nemusím hlídat kdy jsou jaký tarify. Na výlety někam mezi lidi musíme a je mi líto, že Tvého manžílka kamarádi maj tak předpotopní názory. Jen ho zvykej, malé to také bude prospěšné, když bude občas s někým jiným.

Káťo, Barča teď taky zlobí s usínáním, nejen, že se kroutí, ale i pláče a to ukrutně a pak když se dostatečně vyřve, tak najednou ztichne a během 3 minut je tuhá. No taky jsem si myslela, že už nám to spolu jde, ale taky jsem dnes a denně překvapována novými Barčinými stavy a náladami :-)

Lucko, zkušenosti s atb. nemám, ale budu držet poctivě palečky, abys z toho byla co nejrychleji venku!!!!

Zizi, to je fajn, že máš tak vysmátý mimi :-))) Hele já taky netuším, do kdy by se měly ty lahvičky a tak vyvařovat, ale zatím teda, když už Báře nějakou lahvičku dávám, tak furt vyvařuju. Čáru mám taky a jakou hezkou, zdá se mi, že snad ještě víc ztmavla. A do vody jiné, než ve vaně bych prozatím asi radši moc nelezla - neznám žádný zdravotní důvod, ale prostě zatím se mi to tak zdá lepší. Ještě se zeptám, co se to vlastně přihodilo tomu Tvýmu taťkovi? To je teda síla, chudák obě ruce v sádře.

Jinak holky blížíme se ke 3 měsícům a zatím prdíky pořád máme, někdy je hůř někdy líp, ale neumím si představit, že to přejde. Takže budu jako matka pravděpodobně nejvíc „zaprdíkovanýho mimi“ referovat a jestli to přejde Barborku, tak určitě i všechny ostatní :-))))
Jdu zkontrolovat našeho vyjóna - taťka chlácholí, ale nějak máme dneska jeden z plačtivých dnů - tedy už to sklouzává do lehkého ámoku - posledný nepřetržitý řev dnes trval přes 1,5 hodiny.
Zatím papa, snad se sem zas někdy dostanu :-)))))
Mishicka + Bára 12t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.07.03 19:29

Ahoj Deny,
teda skoro to vypadá, jakoby se Tvoje Giuli tajně scházela s naší Barčou a ta jí učila, jak likvidovat rodiče :-))))))))) Když bylo Báře 6 týdnů tak to u nás vypadalo jako u nosičů - oba jsme permanentě tahali Báru ve všech možných i nemožných polohách, protože ta naše divoška navíc nesnese jen tak nějaký chování a nošení, to musí být něco speciálního, co zrovna chce :-) Rudocha - fialováka umí Bára taky dokonale a dokonce jí někdy vynechává hlas, jak křičí ze všech sil a hubičku má otevřenou přes celej obličej a třese se jí jazýček. No jo, jenže teď když jí to chytne, tak se nějak nechce utišit, už nestačí vzít ji a nosit, tak nevím, co vlastně chce - ale my teda nakonec stejně vždycky znovu objevíme, že jsou to PRDY, PRDY a PRDY. A zrovna dneska taky máme spíš „mračonka“, ale smát se Bára umí - zrovna nedávno objevila, že v předsíni v zrcadle bydlí takový malý miminko a vždycky se tam na něj chodí smát :-) Jen jí nějak nejde do hlavy, jakto, že máma je tam s tím cizím miminkem :-))))))
Pevné svaly a ty naušnice klíďo ještě odlož, já se na to taky chystám, ale až bude tohle uřvánkové období za námi (přeci to někdy skončí, že jo).
Mishicka + Bára 12t.

 
veraK1
Povídálka 26 příspěvků 03.07.03 20:50

Ahoj holky,

dneska jsme byly s Ivankou i doktorky na 3m prohlídce ? aktuální míry jsou 61cm a 6100g /+4cm a 1,1kg od 6týdnů/. Byly jsme pochválený, že máme pěknou kůžičku a hezky paseme hříbátka. Sledování hračky ze stranu na stranu bylo jakž takž. Zato přitahování za ručičky nic moc, máme víc cvičit. Doktorka jí chytla za ručičky a vytáhla Ivanku až do sedu, hlavičku měla hodně zakloněnou ? vytřeštila jsem oči, nevěděla jsem, že se to tak smí.

Taky jsme dostaly očkování ? dvě injekce ? do každého stehýnka jedno /ze předu ?máma se divila, že to není do ramínek/. Máme tam náplast. Celý odpoledne jsem Ivču pozorovala, jestli už nemá nějakou reakci. Před koupáním trochu řvala - typ Rudocha, jak to krásně popsala Mishicka ? ale to bylo spíš jiným režimem dne. Jenom ty píchanečky měla takový zarudlý. Když jsem jí dala do postýlky, smutně si tam broukala a za 15minut už spinkala. Uvidíme jak v noci. Reakce prý může být až do 3dnů. Proti teplotě jsme vyfasovaly Deiazepam / na teplotu 37,1-37,9 ? proti křečím / ¼ rozmělnit na lžičce a s mlíčkem dát do pusinky. Čípky na teplotu přesahující 38 ? doufám, že je nebudeme potřebovat.

Mishicko, ještě k těm prdíkům, ve 12 týdnu jako mávnutím kouzelného proutku přestaly zlobit. Už se vůbec nekroutíme ? Ivča si vždycky dá ručičky do pusinky a brouká si ? při tom se jí dobře tlačí. Vypustí takový rány, že se tomu s manželem smějeme. Nebo taky při kojení ? ke konci jen tak drží bradavku a povídá si sní, koulí očima a kaká ? je to fakt srandovní. Začala jsem taky jíst čerstvé pečivo a jiné rádoby nadýmavé potraviny.

V rybníce u nás jsem se už koupala. Byla jsem trochu stranou, kde není zvířená voda. Bylo to příjemný. Gynekologa jsem se ptala, jestli to nevadí třeba prsům nebo jestli není větší riziko výtoku ? prý na prsa to nemá vliv, mastitida se objevuje kolem 3měsíce zřídka a z hlediska gynekologie je po ukončení šestinedělí všechno OK.

Zizi, mě se taky Ivanka nejvíc líbí po koupání v osušce ? máme tu s ?kapsičkou? na hlavičku, vždycky jí říkám, že vypadá jako ruská carevna Nasťa.
A co Luky, jaký měl vystrko? A co noc ve stanu? Já bych tam při bouřce nebyla ani za nic!!!
Lahvičky bych asi vyvařovala pořád, bakterie můžou asi ohrozit zažívací systém i v 1roce.

Pa pa

vera a Ivanka 3m

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.07.03 22:50

Ahoj děvčata,
Děkuji Vám za Vaši podporu. Určitě proto udělám co bude v mých silách jen abychom se umělému mlíčku vyhli. Řikám si alespoň ještě do toho 5 měsíce vydržet než budu moc dát příkrmy- přesnídávky. To už je jiný než to umělý mlíko.
Jinak se moc omlouvám napsala jsem chybu přibrali jsem 1,5kg do těd od narození takže za 10 týdnů a ne za měsíc.Mělo tam být za dva měsíce.
Jinak jsem začala baštit polívky a tak mě to i psychicky uklidňuje že pro to něco dělám.
Ono s tou stravou v době kojení je pěkně složitý, co můžeme a co ne. Kdybych se řídila podle tabulek tak jím pořád to samé do kola. Naštěstí manžel udělá vše pro Kačenku tak je v tohle ohleduplný a náš jídelníček v této době mu nevadí. I jídla si okoření až na talíři.
Dneska jsme konečně zas vyjeli po dvou dnech ven, jen u nás prší a prší. S tím počasím si asi nevybereme co??? Nadáváme na to i na to 

Četla jsem tady o kojení na veřejnosti. Já si to taky neuměla představit a ted mi to ani nepřijde, ale je pravda že nikdy nejsem sama, že je semnou ještě jedna maminka.
Raději nakojím na veřejnosti ? vyhledám si taky klidnější místo ? něž abych nechala tu mojí kočku brečet. Zatím jsem se nesetkala s nějakým negativem.

Dneska nám Kačenka po koupání pěkně zazpívala a pak vůbec nechtěla baštit, už jsem z toho byla opět hotová, dala jsem jí prso k pusince a spustila ještě víc? samozřejmě jsem myslela už na nejhorší? zklidnila jsem jí dudlíkem a pak už to šlo? takže mi spadl kámen ze srdce.Já už prostě vidím ted že už moje mlíčko nechce.

Tak se mějte krásně a pohladte ta svá mimča
Jarča a Kačenka 11 týdnů

PS: máte album svých mimíček ??? ráda bych je okoukla?. Já si nemůžu pomoct ale už ted se těším na druhý mimčo

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.07.03 09:37

Hurá hurá hurá,
Ivanka už prdíkujéééééé­éé!!!!!!!!!!! To je báječný, že už to ta Vaše kočička tak hezky zvládla. Tak doufám, že si z ní Barborka vezme příklad - včera si pořád cpala pěstičku do pusinky a nakonec se z toho odpoledního a podvečerního řevu vyklubaly prdíky a hovňousky a přesně jak píšeš, cucala si tu ruku a soustředěně prděla a prděla … No asi 4× jsme vyměňovali totálně zřízenou plínku :-))) Tak už se to asi taky učí :-)
Pa Mishicka + Bára 12t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.07.03 09:41

Ahoj Jarčo,
máme taky stránky naší Barborky na rodině, jen mě nenapadlo to tady uvádět, ale už jsem tu adresu přidala, takže by se měla zobrazovat za mým jménem. Tak jsem okoukla i ty Vaše stránky - hele Vaše Kačka má trošku podobnej kukuč jako naše Barča, nezdá se Ti? Jo a máte skoro stejnej kolotoč :-)))) A moooooooc Vám to tam sluší.
Mishicka + Bára 12t.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.07.03 17:42

Ahoj holky!

Tak vás zase zdravím.......

Tak jen chci napsat, že ten náš uspávací rituál už teda nefuguje pořád, ale tak v 70%, takže se hlásíme do klubu nošičů a uspávačů a chovačů a přemlouvačů ječících mrňousů, no když je nejhůř, tak to ale nakonec vždycky zachrání ten babyvak nebo teď už i šátek, začali jsme ho konečně taky používat, naučila jsem se vázat už ty úvazy..

Jarčo s Kačenkou, máme holčičky stejně staré, chci ti jen napsat, že ta naše Verunka přibrala za 12.t. necelý 2 kila - 1,84, takže to zase není tak velký rozdíl oproti vám a doktorka říkala, že je to úplně v pohodě, že stačí, když v půlroce zdvojnásobíme a v roce ztrojnásobíme porodní váhu. A to v tom půlroce budeme mít určitě víc než 5,40(při narození 2,66), protože už teď má Verunka 4,52, byly jsme včera v poradně, tak s ní byla doktorka spokojena, že je prej moc šikovná.....jinak ostatní naše modelkovské míry jsou : výška 55cm a hlavička 38 cm.
Tak jsem zvědavá kolik má dneska Deborka, ta je s námi nastejno narozená......A už se tý naší kočičce začínají pomaloučku rýsovat faldíky, ale že přibrala je snad nejvíc poznat na pipince, předtím, když měla ty 2 apůl kila, tak to byly samý pysky.(haha) a teď už začíná mít pipinku pěkně vypolštářkovanou…
Jarčo a Mishicko, zkoukla jsem některé ty vaše fotky na rodince - krásný a taky mi přijde, že jsou holčičky podobný typy a ta naše vypadá taky hodně podobně, takže by to byla dobrá trojka..

Jinak, mi chvílema připadá, že se Verunka dostává do období 3.měsíčního růstobvého spurtu, někdy kojíme , jak divý, třeba i půl hodiny (a to jsme vždycky kojily tak 15 minut), no a dokojíme a Verunka si klíďo píďo vrazí ručičku do pusinky a dělá jako by snad v životě nedostala najíst, tak já teda fakt nevím, to má ještě hlad nebo co????????
Jinak si krásně hraje, stále vede kolotoč, už máme i půjčenou i hrazdičku a lehátko, tak jsme rozšířily hrací reportoár, plácá do hraček a občas jak šermuje tak si nabančí pěknou šlupku o do očičika a nosíku, ale snaší to statečně, nebulí, aby jí náhodou ty hračky neutekly......
Jo taky vám musím napsat výborný typ na hraní - zapojily jsme ten rehabilitační balon, někde jsem četla, že na tom miminka můžou cvičit, tak na něj Verunku šoupneme vždycky na bříško, já si dřepnu před ní a držím jí za ručičky (paže) a vychyluju jí na různý strany, moc se jí to líbí, drží rovnováhu, směje se , čučuí jak puk a ještě u toho děláme „berany, berany duc“…
Jinak pěkně drží hlavičku, a mrská někdy nožičkama a ručičkam,a tak, že si myslím, že snad málem uteče.
Taky se musím „poichlubit“ jak jsem děsně „šikovná“. Verunce děsně rychle rostou nehty a tak jí je musím stříhat každý týden, no a teď naposledy při posledním prstíku sebou tak mrskla, že jsem jí těma nůžkama trochu píchla!!!!!!!!! Tekla jí krev, no řvala jsem s ní, a furt jsem se jí omlouvala, jaký jsem trdlo, a pak jsem jí celej den podlejzala, aby se na mně nezlobila.....
Liliano, Judy, jak se máte???????? Jo, Liliano, jak prospívá tvé druhé vnoučátko - Adámek ????????

Tak dneska končíme
Eržika a Verunka, 12.t.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.07.03 20:46

Ahoj maminy,

Mishicko děkuji za pochvalu foteček.Taky jsem tvé fotky viděla a jsou krásný.Ty kukuče jsou takový podobný, my máme stále modrý očka tak jsem zvědavá jestli se nám zbarví do hněda jako máme my s Dušanem, ale slyšela jsem že nemusí mít po rodičích tak uvidíme.Koukala jsem na tvé cm před porodem, já měla 99 cm a hlavně mi nikdo nevěřil že jdu rodit, mysleli si že jsem tak 6-7 měsíc. Jinak tam to ta fotka taky pěkně zkresluje tak se mě už ptali jestli jsem nečekala dvojčata  nečekala.

Eržiko tobě taky dík? ty nemáš někde Verunku??? Jinak máte skoro o kilo víc než mi, my měli na ? přesněji 10+5 4,07 kg a máme 57 cm.
K těm nehtíkům, já stříhám nehtíky asi tak každém třetí den, rostou jí strašně rychle a pěkně po tom škrábe, i sama sebe tak musím častěji, ale na nožičkách tolik ne ale tam máme problémek, má nehtíky dlouhý, ale ne přes prstíky a nedostanu se tam nůžkami tak je to taková menší komedie.

Jinak jsme taky dostali hrazdičku (od Kubíčka z Vrabčáků má u nás za to mašinku a knížečku, ale ještě o tom neví, dneska bylo ošklivo tak jsme ven nešli) a využívám jí nejvíc v kuchyni a pěkně to toho těma pacičkami mlátí, líbí se jí to, řekla bych že víc než kolotoč nad postýlkou.

Děvčata chtěla jsem se Vás zeptat kolikrát vám mimča kadí, mě ted poslední dobou Kačenka docela hodně, dneska 5×, připadá mi že co zbaští tak vykadí a proto mi nepřibejvá.
Jinak čajíky piju, pila jsem i předtím, ale ted jsem si koupila porcovaném je pro mě lepší než od HIPPU protože není sladký.A kontroluju jestli mám ještě mlíčko když se Kačenka napapá a mám, tak já nevím. Ale snažím se tak snad to bude ok s tou naší váhou.

Děvčata můžu se zeptat odkud jste???

Ahoj mějte se krásně
Jarča a Kačenka 11 týdnů

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.07.03 21:17

Ahojky!
Tak jsem se k tomu konečně dostala,celej týden jenom nakukuju a nestíhám nic napsat.
Tak hlásím první rekordy u nás ve spaní,Tomášek usnul už dvakrát kolem osmé a probudil se až v šest ráno.Teda řeknu vám,zvážit ty prsa,tak mají každý pět kilo,myslela sem,že snad prasknou a když brouček to jedno vypil,tak se manžel řechtal,protože jsem vypadala jak blbec,jedno prso žádný a druhý jak přerostlej meloun.Jo a taky už nám začíná fungovat usínání v postýlce,tak snad se to naučí a my už ho nebudem muset tahat.

Deny,ta vaše Giuli už je taky pěknej cvalda,jo a taky jsem si myslela,že nechám Tomíka někdy vybrečet,ale nakonec tomu vybrečení nedám šanci a jak zakníká,tak ho stejně vemu,nevímproč by se měl stresovat,když může být v klidu.

Mishicko,ten můj taťka byl tak akční,že se rozhodl v deset večer spravit žárovku a jak vylezl na židlu a zvedl ruce,tak se mu asi zatočila hlava a padl k zemi,má kromě obou ruk v sádře ještě vyražený dva zuby a všichni ho musíme obsluhovat.Když jsme dělali ten ohníček,tak mu manžel musel dávat pít červený víno,no jo, jenže když už bylo kolem jedenácté,tak se mu hůř trefovalo a děda byl celej politej,no pak už jsme si samozřejmě dělali srandu všichni,no prostě vydařená akce.

Vero,Tomášek taky u kojení koulí očima a taky se mu podaří nechat pořádnou nálož v plinkách.
Luky měl výzo dobrý,kromě chování a hudebky(to měl 1)měl samý dvojky.Jo a ve stanu to přežil,žádná bouřka totiž nebyla a teď tam spí pořád až je mi ho líto,že je tam tak sám,budu muset vyhnat taťku,aby šel spinkat za ním.

Jarčo,ty se nenech určitě od kojení odradit,já si taky myslím,že přibýváte normálně,tak pěkně koj dál,řeči neřeči,ono na ty doktory taky nemusíme vždycky dát,ne?

Eržiko,to s tím balonem je perfektní na uvolňování i posilování svalů a udržování rovnováhy,já jsem jezdila s Lukáškem do stacionáře,vždycky na týden a tam jsme kromě ostatních cvičení a všeho možnýho,taky cvičili na tomto baloně a těm postiženým děťátkům to moc pomáhalo na to uvolnění svalů,takže Verunku pěkně houpej,když ten balon máte.
Jo,Tomáškovi taky rostou pěkně rychle nehtíky,mám pocit,že čím víc stříhám,tím víc rostou,ale já si na to radši koupila ty nůžky pro miminka co mají kulatý konce,abych ho nepíchla,když sebou tak mele.Taky krásně drží hlavičku,když je na bříšku,podle knížek ji má držet ve dvou měsících asi pět vteřin,ale Tomík kabrňák ji udrží pěkně dlouho a ještě se u toho řehní.

Tak jsem se tady vyčerpala a jdu k telce.
Mějte se krásně a dobrou noc.
Zizi+Tomi(9.t)+Lu­ky(10.l.)

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 05.07.03 23:18

Ahoj Jarčo,
pozdě, ale přece, snad tě taky trošku uklidním a povzbudím. Pokračuj dále v kojení, já jsem měla s první dcerkou stejný problém. Ze začátku přibývala úplně vzorově, ale pak se nějak šprajcla a začla přibírat 5 dkg za týden. Sice nás doktorka zvala častěji do poradny, ale říkala po prohlídce, že je vidět, že je zdravá, má vše co potřebuje a že jí to asi stačí. Takže třeba je ta tvoje Kačka stejná. Naší Lucince to bohužel zůstalo a problémy s jídlem máme do dneška, ale pohublá není a ani nezakrněla. Tak se neboj a radši v klidu pokračuj v kojení. Ještě z chytrých knížek jsem vyčetla, že pokud má mimčo málo a je hladné, tak má zelenou stolici. Tak kojení zdar, papa Lenča a Davídek 6 t.

 
lenca3
Stálice 55 příspěvků 05.07.03 23:41

Ahoj holčinky,
tak jen na skok, komentáře jsem ani všechny nestihla přelouskat, dočtu si je snad zítra. Naše zlatíčko sice usnulo už kolem deváté, ale do 11 hod. kontroloval, jestli funguje servis v podávání dudlíku, tak snad už konečně pořádně zabral.
Zizi, prosím tě napiš mi co jsi slyšela špatnýho na antikoncepci Depo provera. Chtěla jsem ji zkusit, ve středu jdu na kontrolu, tak nevím. Jinak jak si psala o tom čajíku, tak já dávám, jak uznám za vhodné, třeba když Davídka více bolí bříško nebo když byly ty pařáky. Myslím si, že flašku není třeba pokaždé vyvařovat (jen po mlíku je to nutný), já ji jen důkladně vymyju a vypláchnu vřelou vodou. S tím spánkem ti teda závidím, myslím, že já se tohoto nemůžu snad ani dočkat. Byla jsem připravena na nejhorší, protože Lucinka (6let) se budila do 4 roků 10 až 15× za noc. Tak si teď užívám, když malý spí 4 hoďky vkuse.
Ve středu jsme byli s nožičkama a prý je to v pořádku, ale preventivně máme přidat jednu plinku, tak radši budu poctivě dávat, snad jen přes ty vedra to trošku ošvindlujem. Giuli, náš Davídek taky dokáže řvát dost dlouho, hlavně večer. Většinou od koupání, tak do půl dvanácté, ale už si dal týdenní přestávku, kdy se nechal uspat na rukách tak do půl desáté, ale zase se vrátil do svých kolejí. Tak snad bude brzy líp. Taky bych nevydržela ho nechat řvát jen tak, napřed vždycky vyzkoušíme všechny možný polohy a když nic nezabere, tak Davídka pokládám a po chvilce to nevydrží manžílek a přebírá štafetu, takže podobně jako u Mishicky se střídáme, teda pokud je manžel doma. Někdy jsem na to večerní řvaní taky sama, tak pak mám ruky jako opice.
Holčinky mějte se krásně, jdu se připravit ke spánku a přeji hezký zbytek víkendu. U nás je teda deštivo, ale aspoň je po těch nesnesitelných vedrech. Papa a dobrou.
Lenča a Davídek, 6.t.

 
Anonymní  06.07.03 05:21

ahoj holky,
všechny vás zdravím, tento týden byl náročný, ani jsem nestihla napsat. Měla jsem tu na návštěvě postupně dvě kamarádky i na noc, takže jsem se nenudila.
Poslední tři noci má Klárka pěkně hloupý nápad - vstát kolem čtvrté nebo páté a pak dvě hod neusnout. Asi ji prohání prdíky, protože se kroutí dokud se ji nepodaří něco vytlačit. Naštěstí u toho jen pofňukává, kdyby měl být amok, u nás v paneláku by to sousedi nepřekousli. Ale na druhou stranu - co by mohli dělat,že? Mishicko, vy bydlite v panelaku? :-) A jak se dostanu na ty vaše fotky na rodince? Teda jestli se můžu kouknout… :-)
Včera nám skončilo šestinedělí, takže jsem se ještě nekoupala ani ve vaně :-) Ale i teď bych na bazén nešla, měla bych strach, že něco do prsou dostanu..
Deny - Klárka má 4350 g. To máte většího cvalíka. No jo, to se pozná dostatek mlíka :-))
Jarčo - ptala ses odkud jsme… jájsem z Brna…
Eržiko - dobrý nápad s balónem! Holky napište ještě nějaké nápady, mně nic moc nenapadá, jen na Klárku pořád mluvím nebo zpívám.
Zizi- tak to čučím, jak mají vypadat nalité prsa, už chápu, že mi pláče Klárka často hlady, u mě není skoro rozdíl před a po kojení :-)
My jsme s manželem taky „nosiči“, jenže už to došlo tak daleko, že si Klárka vymrčuje určitou polohu (jako opička leží na jedné ruce, nohy i ruce spuštěné, což zvládá už jen manžel…).
Klárka už usíná, půjdu si lehnout, hurá. Dala jsem do fotogalerie fotku Klárky z porodnice a brzy tam pošlu i nějakou fotku z chaty, abych se zapojila do soutěže :-))
jooo, zapomněla jsem to nejdůležitější -Klárka se začíná smát, ale musíme z ní ty úsměvy tahat..
Tereza a Klárka 7t.

 
Anonymní  06.07.03 12:57

Ahoj Mishicko,
tak už jsem přišla na tu vaši www adresu (nebylo to tak těžké :-))) Móc pěkné!!! Musím si taky něco takového pořídit !
 Tereza

 
Anonymní  06.07.03 14:20

Ahojte při neděli:-)

Doufám, že se máte všechny báječně a užíváte víkendu, když jsou doma mužští:-) Já to docela cítím a vždycky si dost odpočinu. Škoda, že je ten víkend tak krátký..

Mishicko-chtěla bych taky okouknout fotečky na rodině i ty Tvoje Jarčo, tak mi,prosím, podejte návod jak na to:-) Jo, Mishicko-tuhle jsi psala, že máte připojení vzduchem za 1000kč-my bysme taky chtěli něco podobnýho, ale manžel nalezl nejlevnější za 1600 a pak výš. Můžeš mi dát info, kde jste to sehnali nebo kdo to nabízí? Děkuju moc:-)

Jarčo-my jsme z Prahy 2, kousek od Botanický zahrady. A odkud jste vy? Jinak s tou stoličkou..Máťa nám v 9týdnech kadí tak 8× za den a to nekecám..Myslím, že to s přibíráním nebude mít asi spojitost..my i přes tu naši stolici přibírali tak 250-300 za týden. Teda teď jdeme na ko po 3týdnech, tak uvidíme, jestli pokračujeme, tak jak máme. Pořád mě „zlobí“ to časté kojení. Už to holt nejsou intervaly 3-4hod:-(

Jinak od včerejška máme břichabol a potíže s prdíkama-tudíž uplakané miminko. Docela síla! Už se těším na ty 3měsíce! Napadlo mě, že zkusím ten balon a položím ho na bříško a budu s ním houpat (už tady o tom některá z vás psala, že je to super), tak si myslím, že by mu to mohlo pomoct i na ty prdíky..Nebo na něm s ním budu hopsat a třeba se nám uleví taky:-)

Holčiny, poraďte mi s odstříkáváním­..Když odstříkám a dám mlíčko do ledničky, jak dlouho ho tam můžu mít? A pak se musí ohřát nebo ho stačí nechat zteplat na pokojovou teplotu..? Ptám se asi hloupě, ale vůbec netuším, jak to mám dělat, tak děkuju moc za rady!

Už musím pádit za tím mým hladovcem:-)

Mějte se krásně a posíláme pusinky mimískům.

Lucka a Matýsek (zítra 9t.)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.07.03 16:00

Ahoj Jarčo,
naše Barča má zatím taky ještě modrá očka, ale zdá se mi, že jí začínají od okrajů tmavnout, tak taky čekáme, jaká nakonec budou. K tomu kakání, teď je Barča pokanděná taky několikrát denně, funguje jako průtokový ohřívač :-) A není to jen nějaký malý nic, ale pořádně naplněná plína :-) A přesto je Barča pěkně buclatá, takže opravdu spíš Tvoje Kačka bude drobnější typ.
Papa Mishicka + Bára 12t.

PS: My jsme z Prahy z Pankráce.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.07.03 16:06

Ahojky Terko,
vítejte mezi nosiče :-))))) Vaše Klárka je chytrá holčička, Barča si taky tuhle polohu na ruce na bříšku objevila a nechtěla nosit jinak. My tomu říkáme letadýlko a taky jsem jí tak ze začátku neunesla. Ale pak jsem zjistila, že když jí druhou rukou chytneš mezi nožičkama pod bříškem, tak už se tak unést dá. Tak přeji silné svaly a trpělivost :-)
Jo, bydlíme v činžáku, takže sousedy asi moc nerušíme, i když teda když byly ty horka, tak jsme větrali a v noci se ten křik taaaaaaaaak hezky nese :-) No, ale nebyli jsme sami, občas jsem z okolí zaslechla, jak nějaké mimi Barče odpovídá :-) V paneláku je to blbý, ale snad by nikoho nenapadlo něco Vám říkat, přeci každej musí vědět, že s mimi to tak chodí, ne?
Mishicka + Bára 12t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.07.03 16:20

Ahoj Lucko,
adresu na naše stránky najdeš v každém mém příspěvku, jak je pod předmětem napsáno "Od: mishicka … tak pod tím je další řádek: (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://rodina.cz/petrici. Stačí na to http kliknout a jsi u nás na stránkách. U Jarči je to stejný. Jestli máš taky někde stránky, tak stačí odkaz na ně napsat sem na e-mimino na svou stránku do osobních údajů a bude se Ti to automatiky zobrazovat u všeho, co sem napíšeš.
K tomu připojení, my máme štěstí, že ta firma, co to poskytuje, je vedle nás v baráku a tak nějak se s nima manžílek (není líná huba :-) domlouval, že nakonec připojili náš kabel na jejich anténu přímo na střeše a je to teda za takovouhle cenu. Jinak je to většinou asi taky dražší.
Někde jsem četla, že odstříkané mléko v lednici může být až 7 dní, ale zdá se mi to moc. Já ho tam nechávala jen 24 hodin, když jsme ho neužili, tak zamrazit, to pak může být použito i po třech měsících. A ohřívala jsem ho ponořením lahvičky do teplé/horké vody, aby to po kápnutí na vnitřní stranu předloktí nepálilo.
Tak papa, jdu posílat deníček.
Mishicka + Bára 12t.

 
Anonymní  06.07.03 17:43

Ahoj Mishicko,
děkuju moc-jsem asi trochu pomalejší:-)
Hned jsem se šla juknout. Barunka je kouzelná:-)

Já zatím deníček nemám, ale nějaké fotky jsem sem dala do fotogalerie, Máťa je na nich 24 hod. po porodu a ve 2týdnech, myslím str.8,9, ale ono se to pořád mění:-)

Tak ještě jednou děkuju i za info ohl. toho připojení!

Papa Lucka

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.07.03 20:56

Ahoj děvčata,

Tak ještě jednou děkuji za rady a povzbuzeni. Stoličku máme žlutou tak snad Kačenka nehladoví.

My jsme ze Skalice u České Lípy, sever.
Do Prahy jsem jezdívala jednou týdně a manžel mě vykládal zrovínka na Pankráci, ted se tam chystám za jednou těhulí ale nějak to nevychází, do to do té doby určitě porodí protože má termín už za 4 dny, tak aspon uvidím miminko.

Kačenka se naučila strašně prskat a slintá jak náš pes když nás sleduje když něco jíme 
Je to veselý už.

Jinak na ní musím prásknout že pokaždé když nenachystáme že někam jdeme, at už na procházku nebo někam jedem tak se vždycky ale vždycky před odchodem pokadí?. A pak se tomu směje jako kdyby tomu rozuměla.

Chtěla jsem se zeptat jaký máji vaše mimíčka ramínka po tom očkování??? Kačenka už tam má pěknej pupenec a už jí to i zbělalo a vypadá to jako kdyby to už mělo každou chvilku prasknout. Snad to nepraskne dřív než půjdem k doktorce at se zeptám co pak s tím. Jinak tam zavolám. V porodnici mi řekli že jen nemačkat.

Jinak my máme taky stálé připojení za 1600. Máme anténu, ale bydlíme u manželových rodičů tak je napojenej i švára a ted se snad připojí i tchán tak se to rozpočítá. Ale 1600 je pořád mín než jsme měli účty za telefon. Ty byli vždy k 3 tis a to si ted už ani nemůžem dovolit když mám tu almužnu 2552,– To stejně nepochopím jak nám tohle můžou dát.

Tak se mějte krásně jdu ještě něco porobit na zahradu?
Ahoj Jarča a Kačenka 11 týdnů

 
Anonymní  06.07.03 21:33

Ahojda Jarčo,
tak jsem vlítla i na ty vaše stránky na rodině a musím uznat, že Kačenka je taky moc hezká!:-)

S tím kaděním před odchodem ven, to je teda síla..oni vědí jak nás potrápit:-) Mně zase Matýsek kolikrát počůral až jsem musela odskakovat, abych nebyla nahozená celá..on se tomu samo „smál“ a byl naprosto spokojenej..no, ale už jsem si zvykla a vím jak na něj;-) Holt je u kluků to čůrání trochu komplikovanější:-))

Hezkou dobrou noc!
Lucka a Máťa

 
Anonymní  06.07.03 21:37

…joo a to očkování, jestli myslíš to, co jsme si donesli z porodnice, tak máme taky pupen a trochu se loupal a teď začíná taky bělat..dr. říkala, že to může dokonce mokvat..prý to máme nechat být a hlavně nemačkat a nezalepovat..

Tak páááá

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama