Mishicka, Bára a spol.

Rodičovství
  • 08.09.04

Ahoj, máma si od minulého týdne láme hlavu nad tím, co Vám napíše do deníčku, říkala něco o tom, že laťka je tetou Mishickou a tetou Ethel nasazena vysoko, a že to bude ostuda.

Politoval jsem jí a rozhodl, že se k tomu postavím chlapsky a nenechám čest naší rodiny poskvrnit deníčkem na emiminu.
Náš první článek napíšu já sám. Samozřejmě jsem zdůraznil, že je to poprvé a naposledy!

Napadlo mě, že bych Vám ? mým kamarádům z emimina ? mohl popsat několik mých dosavadních psychologických poznatků ze života s dospělákama a bylo by super, kdybyste poradili na oplátku, co funguje u Vás :-)

Tedy - Jak na ně ? ( myslím na rodiče, prarodiče a ostatní vychovatele ):

1)

Nevím, jak Vy, ale já to mám nejjednodušší u babičky a dědy.
Ti mi dovolí cokoliv, nijak extra se nemusím snažit, abych zabodoval.
Když jsem u nich na návštěvě, můžu si dělat, co mne napadne, aniž bych dostal vynadáno.
Postřeh ? babička a děda jsou děsně fajn a není třeba na ně zvlášť psychologicky působit.

2)

Doma je to složitější a vypozoroval jsem, že je rozdílná situace, jestli je doma jen máma,
nebo máma s tátou dohromady ( u nás se tomu říká víkend nebo dovolená ).
Když jsme s mámou sami a mně se nechce poslouchat, máma se začíná zlobit.
To probíhá tak, že nejdříve mi příkazy několikrát opakuje, vysvětluje, proč chce, abych to udělal, ubezpečí se, že ji musím slyšet ( předstírám naprostou hluchotu ) ? fáze 1,
pak zvýší hlas, místo Vojtíšku/Vojtínečku mi začne říkat Vojto/Vojtěchu ? fáze 2,
pak přijde a napřaženou rukou mi dá na zadek ( to nebolí, nosím plíny) ? fáze 3.
( někdy se jí ty fáze pomíchají, ale většinou klapne tento scénář )

Postřehy:

  • na fázi 1 platí, když se zeširoka usměju, anebo na mojí mámu někdy zabírá, když se
    postavím a s vážnou tváří dělám se vztyčeným prstem ?tytyty? nebo ? nenene? , to se
    rychle otáčí, abych nezahlídl její veliký pobavení
  • na fázi 2 je účinné, když se naučíš ( nejlíp před zrcadlem ) dělat ? ústa do podkovy?. Nácvik je poměrně složitý, ale u nás úspěch zaručen. Prostě místo širokého úsměvu uděláš široký škleb s koutky dolů. Musíš se u toho tvářit zdrceně a taky že Tě štve, že Tě neoslovuje zdrobnělinou, ale skoro dospělácky. Když se Ti podaří uronit slzu, určitě se přestane zlobit natošup.
  • na fázi 3 jsem se teď naučil výbornou fintu, s bohorovným klidem se na ní podívám, pošlu jí pusu vzduchem, a je odzbrojená.
    ( abych se vyhnul stereotypu, občas měním pořadí )

V případě, že je doma i táta, tak popisované finty spíš praktikuju na něj, to mě totiž víc napomíná táta než máma. Je to náročnější, táta bývá neoblomný.
Jenže já mám v rejstříku navíc rozdávání pusinek, umím suchou i vlhkou variantu, táta má radši, když ho obšťastním pusou s přiotevřenými ústy, taky funguje když si otřeš ruce o sebe, jako by ses mydlil mýdlem ( to si myslí, že prosím  ). U táty se nesmím dostat do fáze 3, má větší a těžší ruku a plesknutí na zadek je znatelné i přes pořádně načůrané pampersky.

Ještě musím zdůraznit, že pokud na jakýkoliv Váš počin budou Vaši rodičové reagovat kladně, je důležité si zapamatovat, co a jak jste právě udělali a v případě nouze, to znamená, že nezaberou finty dřívější, se pokusit o ty nezažité.
Mají totiž kouzlo nového a Vaši díky nadšení, že jste chytří, šikovní a že jste něco inovovali, zapomenou, že Vám původně chtěli vynadat.

Takže psychologii zdar!

Vojtíšek od Jolky

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.04 09:29

Ahoj Jolko a Vojtisku,

prestoze normalne do denicku neprispivam, po precteni tohoto denicku mi to nedalo, abych neco nenapsala. Nejdriv musim konstatovat, ze prestoze je Vojtisek jeste malicky, ma uzasne vyjadrovaci schopnosti a ja se pri cteni moc pobavila. Mozna je to i tim, ze jeho chovani je naprosto stejne jako chovani naseho Jenika. Zarazi me, jak vsechny deti prochazi stejnym vyvojem. To zvednuti prstiku a tytyty funguje i u nas. Jen jediny rozdil je v tom, ze prestoze tatova ruka je tvrdsi nez mamina, na tatu vetsinou zabere jiz faze 1. Jinak nemam moc co dodat, snad ze nas Jenik zjistil, ze vetsinou na me zabira ve fazi 2 vyluzovani zvuku podobneho breceni. Kdyz vidim, jak pusinku vyspuli do tvaru ovalu, vykuli oci a strasne se snazi , aby zabrecel, ale vyluzuje zvuky podobne sirene, vetsinou roztaju a prestoze se snazim zachovat prisny oblicej, mam co delat, abych se udrzela. I kdyz na druhou stranu, kdyz Honzik vidi, ze to zabralo a ja se smeju, vetsinou taky ustoupi a jde to s nim po dobrem.

Alena a Honzik (17 mesicu)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.09.04 20:23

Ahoj všichni §
Vojtíšku,moc pěkně jsi to napsal.
U nás to probíhá asi tak,že ve fázi 2 Tomáš nedělá ústa do podkovy,ale rovnou řve jak siréna a ještě si narve obě ruce do pusy.Bohužel nejde ničím zastavit a chovat ho odmítám,když si to chce vyřvat.Takže ho většinou ignoruju a občas mu teda snažím vysvětlit,že si klíďo píďo může ječet jak se mu zachce,že já jsem neoblomná.Ovšem,když nehodlá přestat ani za půl hodiny a můj sluch ztrácí na kvalitě,tak ho ve finále stejně vezmu a je klid.Za pár vteřin ani neví,že vlastně řval.
Někdy si říkám,že se z něho zblázním,zrovna dnešek měl ukázkový na řvaní.Stál na dvoře rudej jako rak,ruce narvaný v puse(klasika) a ječel na celý město.Chudák ani ten pes to nemohl poslouchat a šel se někam schovat,já se šla taky schovat do kuchyně a čekala jsem,co udělá.Pán se teda milostivě s řevem uráčel jít za mnou,ale doma jsem to už nevydržela a musela ho vzít.
jinak mě ale odzbrojuje tím,co po nás všechno opakuje,teď momentálně pořád chodí s kladívkem a sbírá ořechy,máme totiž na zahradě lískáče a pořád se tím cpeme a tak jak vidí,že do toho třískáme kladivem,tak to dělá taky.
A taky se umí strašně hezky stydět,to se mi moc líbí.
Tak to je asi všechno,zatím se mějte dobře a zase přiště ahoooj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.04 20:43

Čau holky,

mám obavy, aby můj poslední komentář ve starým deníčku nezůstal nepovšimnut, takže ho sem radši zkopíruju…

Anonymní - Úterý, 07.09. 2004 @ 14:30:58 CEST

Ahoj holky!

Byla jsem teď 2 dny v Praze na srazu od školy, Renču jsem nechala napospas manželovi a tchýni. Musím říct, že to bylo super odreagování. Měla jsem dost nabitý program, takže jsem ani nestihla kontaktovat Mishičku, jak jsem plánovala. Snad příště, doufám, že se tam zase brzo dostanu. Brzo už budu teta, moc se těším, ségra čeká nejdýl za měsíc, takže aspoň bude další záminka jet do Prahy :-))
Zizi, Renča říká melounu „memum“, nevím proč, jinak mluví docela srozumitelně. Taky se učí tak 2-3 slova týdně, záleží, jak moc to do ní hustíme :-) To je fajn, že máte lepší úču, to dělá hodně.
A ještě Zizi, na opruzeniny je úplně super Imazol krémpasta, je to neškodný pro všechny věkové kategorie a stavy, bez předpisu stojí cca 60kč, jinak 16Kč. Doporučuju, Renča to měla hodně a nelepšilo se to, ale tohle jí vždycky zabere už druhý den!!!
Budu se už ozývat pravidelně, teď si jdu pro Renču ke tchýni, od včera jsem ji neviděla a už se mi stýská po tom rarachovi:-)

Pavlína bez Renči

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 08:53

Ahoj všichni,

maminky, kde jste?
Takhle se nám ten deníček vážně vytratí :-(
Vojta už je úplně ok, antibiotika zabraly velmi rychle. po dobu rekonvalescence jsme pořád museli kreslit, to je totiž Vojtíškova momentálně úplně nejoblíbenější činnost. Pořád vyžaduje, abych kreslila gabr ( " bagr" ), což samozřejmě neumím, takže je to většinou obrázek nějakýho většího auta s lopatou, ale Vojta spokojeně pokyvuje hlavou, že je to bagr.
Naskytla se nám možnost jet s babičkou a dědou k moři, takže zítra odjíždíme, je to sice narychlo, jsem včera překotně balila, ale i tak se moc těším. Beru si s sebou knížky a budu číst, opalovat se, plavat, číst, opalovat se, plavat… :-)
Takže zatím se mějte, a pište !
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.09.04 09:27

Ahoj,teda vy se máte takhle si jet k moři,to je paráda,tak si to tam pěkně užijte a brzo se vraťte.Ahoj Zizi a Tom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 09:37

Viď? :-) V to jsem ani nedoufala, že se vycachtáme letos 2×, navíc je tenhle výlet fakt s vidinou, že babi s dědou si budou chtít vnoučka užít a budou se starat, takže bych si mohla odpočinout a jenom to tak z dálky „jistit“ :-)
 J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 13:20

Jolko, tak si to tam pěkně užijte! Deníček se ti povedl, ale obávám se, že stejně už brzo končíme :-(( Nikde nikdo.

Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 13:35

Díky, užijeme si to. Situace s deníčkem mě taky štve :-(
Doufám, že až se vrátím, bude to tady žít!
Mějte se všichni bezva.
Za týden jsme zpátky, Zizi, napíšeš deníček? Já ten svůj ( resp. Vojtův ) poslala k uveřejnění v pondělí dopo, tak abys měla představu o čase…
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.09.04 20:27

Ahoj!
Můžete někdo napsat,kdy se má posílat deníček,aby vyšel ve středu??Není to v pondělí moc brzo?
Zatím čau Zizi

Ethel
Stálice 71 příspěvků 09.09.04 21:24

Ahoj Vojto,

my máme ještě jeden hodně dobrej trik,jak na dospělý. Vynalezl to Tedýsek: začíná vždycky on (má to líp natrénovaný), nejlíp to zabírá v autě, když jsme jen s mámou a ona zrovna řídí a nemůže nic dělat. Tedýsek začne křičet, jak nejhlasitěji umí. Ne plakat, křičet (samohlásku A). Já se pak přidám. Vydržíme to docela dlouho a protože nám máma nemůže udělat naprosto nic vážného, vždycky vyhrajeme (tj. naprosto ji udoláme). Nejdřív se to snaží ignorovat, pak nám začne vysvětlovat, že jí to vadí a proč a nakonec řve taky :). V jednom to ale nefunguje tolik dobře, zkus to někdy s kámošem.

Taky je dobrý, když jeden se zatváří roztomile, že chce chovat a ten druhý počká, až první je v jejím náručí a pak se na ni začne sápat taky. Po chvíli kapituluje a chová nás oba (to děláme, když jí chceme zabránit v nějaké činnosti).
Já sama taky umím mámu rozesmát, i když se opravdu zlobí. Párkrát to nevydržela a vyprskla v tom nejvážnějším momentě a bylo to.

Tedýsek se zase v nejlepším občas rozpláče, taže máma nakonec nevynadává, ale utěšuje.

Tak jo, mějte se dobře, zase napíšeme (zítra jdeme poprvé plavat)
Anička a Tedýsek (za mámu Ethel, která je úplně rozložená :) )

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.09.04 10:04

Ahoj holčiny,

Tak se konečně sem dostávám i já. Kačenka byla na tom očkování a dva dny měla ted vysoký teploty. Takže vlastně po 5 dnech se u nás objevili.. no žádná sláva. Kačka za celej den nic nesnědla jen pila a pila. Nosila se a mazlila? chudinka moje. Naštěstí je to snad už za námi. Včera to byl týden od očkování a mudr řikala do 10 dnů?tak snad už nás nic nepřekvapí.A za pul roku opáčko 

Jinak mi snad přijde že všechny děti jsou stejný? u nás to funguje přesně jako u všech jak tak koukám? tím prstíčkem tytyty to umí dokonale a krásně se u toho ještě směje.
Když dostane na zadek nebo přes ruce vždycky jde ze někým a ukazuje bebí a žaluje. Samo prababička jí nikdy nenechá plakat?

Jolko ty se teda máš? taky bych jela? možná bych se vešla do kufru? :D

Ethel, cestování autem? nám stačí Kačenka? už jsem koupila i ty lízátka z hroznového cukru jak měla Zizi na Šumavě ale ani to nepomáhá? jakmile se jí to ulomí od tyčky tak jí to nezajímá? Olča s náma jednu cestu zažila z Litomyšle a myslím že už se s ní nikdy nesvezeme :D
Ale ted už docela začíná pozorovat co se děje venku za oknem tak snad se to zlepší? ukazuju jí auta a světla a docela se tím zabaví?

Už nevím co bych na ní práskla? :D .. vztekání krásně pokračuje, musí být vždy po ní.. pamatuji si jak jsme si s Dušanem povídali o výchově dětí? že to naše děti dělat nebudou apod? ted se tomu jenom směju?myslím že je to přesně tak jak jsme nechtěli?

U nás se snad vyřešili manželské i nemanželské problémy a mluví se už opět o druhém miminku.. nějak to i na mě přišlo tak snad se do toho i pustíme a bude nás o jednoho vzteklouna víc? fakt bych ted moc chtěla, nevím jestli ta švagrová že jí vidím s bříškem a a bříško jí závidím? ale už se těším na to svoje?. A na toho jejich prcka taky? nojo ještě tak 2,5 měsíce? to už má za pár?.

Tak se mějte krásně, užívejte posledního sluníčka?
Jarča a Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.09.04 21:19

Nazdárek Vojto,
Ty se máš, že Tě máma pustí k počítači. To moje máma je přísňák a počítač zakázala, navíc v tady v tom bytě je počítač schovanej v pracovně, kam nesmim :( Ale když jsem hodně dlouho fňukala, že Vojta může taky, tak mě vyjímečně ke kompu pustila a tak hurá můžu konečně poklábosit.
Teda s těma reakcema na fáze mámina stavu to máš dost vychytaný, to se musí nechat. U nás to probíhá podobně jen to tytyty teda nezkoušim, nechápu, že mě to ještě nenapadlo, taková libůstka by mámu tutově dostala na kolena :-)))) Taky to mám někdy dost těžký, protože máma někdy prostě naprosto nepochopitelně ignoruje fázi 1 a okamžitě přejde do fáze 3 a to se pak jednomu těžko rychle reaguje. Třeba dneska, normálně jsme blbly a já najednou dostala šílenou chuť se jí zarafnout do ramene. Byla to hrozná bžunda a doteď nechápu, proč tak zaječela a plácla mě po zadku … jaujau, byla jsem bez plíny. Pak mi tvrdila, že už mi to tisíckrát říkala, že se nekouše a proč, ale to se přeci nepočítá, má to dělat postupně, budu jí muset vysvětlit, jak to s těma fázema je, protože jinak je v tom nepořádek a já se nemůžu dostatečně uplatnit. Ovšem já se k fázi 3 stavím jednoznačně: řvu řvu a řvu … a chci pochovat, což jsem postřehla, že mámu docela mate.
Jsem dneska děsně ztahaná. Celý týden jsme vlastně pořádně nebyly doma, mamka mě konečně vyslyšela a každý den mi plánuje nějaký nový dobrodrůžo. A dneska to bylo obzvlášť super. Byly jsme spolu na plavání a ještě se spoustou dětí a rodičů. No byla tam děsná legrace, dostatečně velkej bazén, když jsem natáhla špičky, tak jsem i dosáhla na dno. Pak tam byla paní cvičitelka, co naše rodiče učila, jak s námi správně ve vodě zacházet a dělali jsme různý blbiny s dětma a rodiče zpívali. Ale nejlepší bylo berany berany duc … to jsme všechny děti plavaly (samo, že za podpory rodičů) nejdřív k sobě, pak jsme udělaly duc a zase jsme plavčily po zádech pryč od sebe. Jen jsem bojkotovala relaxační polohu, to se jako má sedět klidně rodičům ve spjatých rukou, zády k nim. Hodila jsem pár luků, než mámě došlo, že já teda ve vodě relaxovat nepotřebuju a nebudu, takže jsem si plavčila furt pryč. Voda byla vítečná, vypila jsem asi půl bazénu, ale nikdo mi moc nenadával. Budu tam chodit moc ráda. Jen jsem zaslechla cosi o učení se potápět, tak nevím, ale co, já si stejně pro:,–(im svojí.
Musim už spát, než mě tu načapá táta, ten je totiž co se počítačů týče daleko neoblomnější než máma.
Tak děcka dobrou a zlobte o stošest, ať v tom nejsem sama a mám se na koho vymlouvat :D
Barbánek

Ethel
Stálice 71 příspěvků 10.09.04 21:21

Ahoj Jarčo a ostatní,

naše dvojčata čile komentují vše co vidí venku (ptáky, kočky, psy, lidi, miminka, auta - to hlavně), ale nějak to zlobení stíhají i tak :). Takže nevím, nechci brát naděje…
Na tom očkování jsme byli dneska, tak uvidíme…
 Ethel

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.09.04 21:24

Ahojky Jolko,
to je dobře, že to máte za sebou, modlím se, abychom neměli nějakou chorobu my, neumím si představit, že bych přežila víc, než jeden den s Bárou zavřenou doma.
Kreslení je u nás děsně v oblibě, my zas neustále musíme kreslit mimi … ale v poslední době mi Bára nacpe tužku, zavelí mimi a než stihnu udělat kolečko (jakože hlavu), tak mi tužku rve z ruky a s divokým rykem započaté mimi začmárá … co si o tom myslet? :-))))))))
A ještě k tomu malování … máme první opravdickou malůvku na zdi. Ani nevím, kdy jí stihla vyrobit a to k tomu ještě musela stát na opěradle gauče. To bylo velký tytyty, ale ani jsem se nezvládla zlobit pořádně, spíš jsem byla z toho otrávená. A to asi zabralo víc, než kdejaký hubování a plácání, Bára byla úplně jak máslo, chodila se tulit a furt ukazovala na tu malůvku a hlásila tytytyty nenene a hned chtěla pohladit. Jsem moc zvědavá, kdy co kam zase přikreslí. Máte taky někdo už doma výzdobu? Pochlubte se.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.09.04 21:26

Já ho posílala většinou dopo den předem, vyšel druhý den v noci. Ale když napíšeš do nadpisu, že ho chceš zveřejnit tehdy a tehdy, tak to tak Šárka jistě provede.
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.04 22:56

Ahoj Jolko, Vojtíšku a všichni ostatní,
rychle rychle se ozývám, i když nám prázdinový maraton ještě neskončil, ale nerad bych přišla o deníček. Slibuju, že se budu snažit a přispívat častěji.
Nebyla jsem na emiminu pěkně dlouho, ale o tom až příště, teď musim do postele, jedem zítra brzy ráno do Německa, okouknout slevy, ale určitě se brzo ozvu do nového deníčku, moc se mi líbí.
Káťa a Kuba

Ethel
Stálice 71 příspěvků 13.09.04 12:05

Ahoj Báro,
to plavání bylo fakt prima, jen jsem tam dost promrzla. Těším se napříští týden, ale nevím, jak to bude, byly jsme v pátek na očkování a uvidíme, jestli z toho budu mít teplotu (doufám že ne).
Zatím ahoj, Anička (i za Tedýska)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.04 15:24

ahoj holky,
vidím, že se tady dějou veliké změny. všechny vás vs vítkem moc zdravíme. a doufáme, že deníček vydrží. my se určitě hodláme vrátit.
jolko a zizi, moc vám držím palce při psaní deníčku. mimochodem, pořád jste řešily, koho dalšího na střídání a ona se přece nabízela maťa s oliverkem, nevšimly jste si ještě v minulém deníčku. ani se jí nedivím, že se ted ještě neozvala.
já se někdy před prázdninama, když holky chtěly psát deníčky jen jednou za čtrnáct dní, taky nabízela, že bych psala v tom mezičase a nedočkala se žádné odezvy. tehdy mě to dost mrzelo a myslela jsem, že nemají zájem.
já osobně bych neměla vůbec nic proti deníčkům bez tématu. prostě jen abysme se tu našly.
jinak já se do brna nevrátím. s radimem spolu zase nejsme, takže u nás žádné veselo. ale snažíme se. dneska je vítek u babičky. já jsem ryla na zahradě /ještě, že ji mám a ted vyřizuju nějaké věci na internetu :)/ zítra zavařuju a snažím se hledat činnosti nebo bych jen myslela na špatné věci.
chcu se na internet připojit přes mobil, takže doufám, že v dohledné době budem zase na síti.
mějte se všichni fajn a těšte se na nás :-)
musím končit nebo se nedoplatím ahoooj chillie+vítek /nemluvící/

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.09.04 20:00

Ahoj holky!u nás propukla příprava na vinobraní,takže mám hrozně málo času,ale deníček pošlu.
Navíc tento víkend byl oslavový,takže jsme byli i v pátek i vsobotu na narozkách,tak jsem byla úplně grogy a neměla jsem sílu se ozvat.
Chillie,to je hezký,že se vrátíš,už se moc těšíme a držíme palce,aby se to u vás konečně vyřešilo.
Maťo s Oliverkem,pořád jsem čekala,že se medulienka připojí,bohužel jim ruší signál nějakej barák,takže musí zvolit připojení přes mobil,ale napřed si ho musí koupit,takže to bude asi ještě trvat.Tak prosím tě,jestli bys mohla napsat deníček na příští týden,byla bych moc ráda,ozvi se prosím,jo?Budem moc rádi,jestli nás vystřídáš.
Musím končit,přijeli jsme až teď ze sklípku,tak je všude hrozný bordel,tak příště pááá Zizi a Tomášek

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 13.09.04 21:01

Ahoj Zizi,
ze „sklípku“ to přece říkají jenom „pražáci“ ne!!!!!!!!!
Fialka.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 13.09.04 21:04

Ahoj holky,
tak Vás opět po dlouhé době zdravíme. Konečně jsme se vrátili domů a proto Vás teď budem poctivě sledovat abychom mohli dohnat co ještě nezvládáme, neumíme a kde jsou naše nedostatky.
Po přečtení Vojtíškova deníčku musím konstatovat, že jsem to už někde četla, slyšela viděla, nebo-li mám to každý den doma. Ovšem u nás už jsme o stupeň výše (fáze 4).
Na můj zákaz, příkaz či povel reaguje Šimon prudkým obratem čelem ke mně a s obličejem barvy rudé, zatnutými zuby, zatnutými dlaněmi v pěst jde po mně - což trvá asi půl minuty (kdyby měl o metr více tak se ho bojím) ale pak přejde v úsměv na tváři a pusu našpulenou na líbání. Bože jak mám v tomhle vychovávat podle nějakých zá:,–(????? Také se vidím před pár lety, kdy jsem měla jasno co a jak ve výchově svého dítěte, ale dneska skutek utek, ha ha ha?
Ethel vidím Vás v autě řvoucí a řinoucí se silnicí vpřed. A vidím i sebe, kdy jsem také ze zoufalství ječela, protože nic jiného nelze. (Nekdy jsem ječela i na Michala, když v klidu seděl jako spolujezdec a dokázal jeho řvaní ignorovat!!!!!!) Ale pozor. Koupila jsem si zpěvník a dnes zpíváme. A když už nemám žádné písničky v zásobě zpívala jsem i o tom co se děje kolem. Zbralo to protože dneska vyjedeme z Prahy a na Rudné už spí a to jsem teprve u třetí písničky??????
Musím se Vám pochlubit s jedním z EXTRA záchvatů, kterými mne Šimon překvapil. Byli jsme na Vyšehradě na procházce, koupila jsem si zmrzlinu a jako správná matka jsem dala Šimonovi líznout. Chvilku nic a pak: tělo do praku a řev na celý park. Nejdříve jsem myslela že ho zastudila zmrzlina, ale tím to nebylo. Tak jsem to zkoušela znova se zmrzlinou NE, s pitím NE, s tyčinkou NE, s autíčkem NE, pochovat NE, tak jsem ho vyhodila z kočárku a Šimon začal zběsile lítat po parku, utíkal ode mne pryč a řval jak protrhnutej. Vypadalo to jako když ho píchla vosa, ale ani tím to nebylo. Lítal tam jak zběsilej asi dvacet minut, řval, u každého stromu se zastavil, objal ho hlavou se opřel o kmen a zoufale řval a řval, když nebyl strom v blízkosti tak si klekl na čtyři hlavu opřel o zem a řval pak se převalil na zem a válel se jak v tranzu a řval. Já jsem to nejdříve docela zoufale pozorovala lítala s kočárem za ním, ale pak jsem se už jen bavila a protože už do nás začali vandrovat kolemjdoucí chodci, tak jsem řvoucí dítě narvala do kočáru a jela pryč. V nejbližším obchodě jsem koupila rohlík a byl konec scény. Hodně dlouho jsem pak přemýšlela co bylo vlastně příčinou. Dodnes nevím.
Není to tak dlouho podobný záchvat měl, když jsem odjížděli od segry domů a Michal šel balit věci do auta. V tu chvilku Šimon dostal záchvat a lítal po bytě, opřený o dveře ječel a ječel a nebyl k utišení, když nebyly dveře, klekl si na zem a s hlavou opřenou o zem ječel a ječel. Už se moc těším až mi něco podobného předvede v obchodě.
Máte někdo zkušenost s teplotou bez příčin. Šimon měl minulý týden dva dny vysoké teploty čtyřicítky, které nešly srazit sirupem, zábalama ničím. A po dvou dnech nic. Zajímavé bylo, že i přes vysoké teploty měl pořád hrozně elánu. Lítal, zlobil a o to víc když jsem ho nepustila ven. Vůbec nevím co a čím to bylo. Na žádném očkování jsme nebyli. Snad se to nebude opakovat.
Tak doufám, že s přibývající zimou se tady budeme zase více potkávat, a klábosit.
Moc a moc vás všechny zdravíme a zase brzo se na vás těšíme.
Fialka a Šimon

Vložit nový komentář