Moje první IVF

Snažení

Jelikož tento deníček dávám na tyto stránky opožděně, už vím, jak moje první IVF dopadlo. Možná jsem chtěla, aby si ženy, které mají děti na první pokus, mohly přečíst, čím si musí projít letité snažilky. A možná taky chci vyvrátit pár mýtů...

Vitamíny
1 komentář

Injekce Diphereline a Merional

naše úspory, které jsme celé vložily do IVF.

ICSI - vpravení spermie do vajíčka speciální jehlou

Píchání injekci Diphereline

OPU - punkce vajíček

naše vložená blastocysta, vybraná pro embryotransfer
1 komentář

fotka zmražených blastocyst

fotka zmražených blastocyst

Každá žena, která otěhotní normálním způsobem, nikdy nemůže pochopit, čím musí projít žena, která podstupuje IVF. Já to na začátku taky nevěděla. No co, nejde nám to, půjdeme na umělé, pojištovna proplácí tři pokusy, to bude pohoda. :) Hahahahahahah, teď se té naivitě směji. Ale co bychom pro náš sen mít dítě neudělali. Ale ty nervy…

Mně nakonec vyšlo vše na jedničku, ale jsou ženy, které toto musí podstoupit i 7×, než se jim zadaří. Před těmi se hluboce klaním. Kdo má zájem, provedu ho mým prvním IVF…

10. 12. 2013 jsme prvně zašli do centra asistované reprodukce /CAR/. V té době jsme už věděli, že se mi netvoří folikuly, tudíž nemám vajíčka na oplodnování. Léčba Clostilbegytem u gynekologa nepomohla, a tak zbýval CAR. Na konzultaci nám vše vysvětlili, jaké vyšetření doporučují a kolik co bude stát. Co platí pojištovna a co je nad rámec pojištovny. V té době už jsem brala kyselinu listovou a vitamin E a přítel začal zobat zinek.

První vyšetření jsem absolvovala 3. 1. 2014 třetí den cyklu, byl to hormonální profil a přítel absolvoval kompletní spermiogram.

17. 1. 2014 jsme byli na konzultaci a dozvěděli se, že hormonální profil mám v normě a přítel má maličko horší spermiogram, ale není to zas tak špatné. Objednali mě tudíž v době ovulace na ultrazuk (5. 2. 2014), aby se zjistilo, zda se tvoří folikuly. Bylo jich tam pár jen malinkatých. Doporučen ještě test PCT - postkointální test, zda mám v sobě živé spermie, který následoval druhý den po ultrazvuku. Vzali nám rovnou odběry krve na genetiku a rovnou mi dali léky Provera a injekce Diphereline.

Léky Provera jsem užívala od 10. 2. 2014 do 19. 2. 2014. Injekce Diphereline jsem si začala píchat 17. 2. 2014. A od 11. 3. 2014 denně jednu injekci do bříška. 26. 2. 2014 jsme byli na krvi, testy na HIV, syfilis atd., nutné před IVF.

27. 2. 2014 jsem k Diphereline dostala další injekce Merional, který jsem si píchala jednou denně do bříška. Takže už denně dvě injekce, ale to zatím nebylo to nejhorší…

Teď začínaly ty první nervy, zda budou mé vaječníky na léky reagovat. To čekání do prvního ultrazvuku bylo nekonečné.

Na ultrazvuk jsem šla 3. 3. 2014. Bylo tam cca 9 folikulů. Vzali mi rovnou krev a následně mi zvýšili dávku Merionalu. Další čekání na další ultrazvuk, zda dál folikuly rostou. Každý den čekání na výsledky je skutečně nekonečný a pořád se bojíte, zda vyjde dobře to a to… přemýšlíte o všech možnostech, co dál, když to nevyjde. Pořád spekulujete.

Další ultrazvuk byl 6. 3. 2014. Vypadá to na 8 folikulů. Vzali mi rovnou krev a domluvili mi schůzku s embryoložkou, která nám vysvětlila co a jak. Dohodli jsme se na prodloužené kultivaci. To znamená, že až vynadají vajíčka, tak je nechají kultivovat mimo tělo 5-6 dní. A domluva byla na ICSI, což je laicky to, že vezmou spermii a píchnou jí přímo do vajíčka (viz obrázek - vajíčko a vpravo injekce se spermií).

Další čekání do dalšího ultrazvuku. Ten byl 10. 3. 2014, vypadá to na 11 folikulů. Dali mi injekci Pregnylu s sebou domů, vzali mi krev kvůli hodnotám a odpoledne jsem si zavolala, jak to dopadlo. Bylo mi řečeno, že si druhý den mám píchnout poslední Decapeptyl, Merional a v devět večer ať si píchnu Pregnyl. A 13. 3. 2014 se dostavím na odběr vajíček /OPU/ (viz obrázek - po stranách vaječníky s folikuly, zespoda jehla s ultrazvukovou sondou).

13. 3. 2014 ráno jsem se dostavila do CAR. Embryoložka nám vysvětlila, co a jak bude následovat po odběru a poté šel přítel na odběr spermatu. Já šla na příjem na zákrok. Dělá se to pod narkozou, z které jsem měla šílený strach.

Ubytovali mě v krásném pokoji, za chvíli přišla anestezioložka a vše mi vysvětlila. Hodinu jsem musela čekat, než půjdu na sál. Strachy jsem sotva dýchala. :-) No a pak už to šlo rychle, pamatuji si, že mi dávali injekci na uspání. A pak si jen vybavuji, jak jsem ležela v pokoji v posteli a psala sms příteli, že to mám za sebou.

Dvě hodiny po zákroku si pro mě přišel přítel a šli jsem za IVF koordinátorkou, která mi dala léky Utrogestan, který si mám zavádět do pochvy až do těhotenského testu. Také nám řekla, že vyndali 14 vajíček a že si máme zavolat zítra, kolik v nich bylo zralých vajíček a kolik se nakonec oplodnilo. Takže zase šílené čekání, kolik jich nakonec zůstane… ale 14 vajíček - paráda, znám spoustu holek, co měli třeba jen pět a mín.

14. 3. 2013 v deset hodin, druhý den po punkci vajíček, jsem volala na embryologii, jak to tedy dopadlo. Byla jsem šíleně nervozní. Věřte mi, když jste tak blízko svého vysněného snu, modlíte se za vše. Bylo nám řečeno, že vajíček bylo 13 ks a oplodněno bylo 10 vajíček - což byl výborný začátek.

A teď nás čekala ta prodloužená kultivace. Všeobecně se má za to, že do pátého dne kultivace vydrží cca 1/3 oplodněných vajíček, takže to bylo čekání a modlení za každý kus.

Jak to vypadá dál, jsem si měla volat až za dva dny, tj. třetí den kultivace. Už den předem jsem byla nervozní. Volat jsem si měla až v deset hodin dopoledne. Ráno jsem vymýšlela, jak se zabavit, aby to uteklo.

Hurá, volám, takže tento den mají mít vajíčka 7 a více buněk a já mám 7 vajíček se sedmi a více buňkami a 3 vajíčka se šesti buňkami a špatnými fragmenty. Hm, tak 7 je dobré. I kdyby zbyly nakonec dva, tak je to super…

Další volání opět za dva dny, tj. pátý den kultivace. Nejkritičtější období pro vajíčka. Asi jen tak nepochopíte ty nervy, co když nepřežije ani jedno a já budu muset vše absolvovat znovu. Abyste ještě více pochopily můj strach, do této doby jsme za všechny zákroky zaplatili nad rámec pojištovny 34 tisíc korun. Pokud nepřežije ani jedno vajíčko, budeme ty peníze platit znovu. Ale nejhorší by bylo zase to dlouhé čekání…

Takže je 18. 3. 2014 pátý den kultivace a já jdu volat. Ani jsem nedýchala strachem. Výsledek?

Pro znalce: 3× expandovaná blastocysta, 1× blastocysta 1× časná blastocysta.
Pro laiky: 5 krásných vajíček připravených pro transfer do dělohy. :-))))))

Další dvě vajíčka jsou horší a počkáme do šestého dne kultivace. A nejkrásnější slova od embryoložky: „Můžete dnes v 10:30 hod přijet na embryotransfer?“ Ten skvělý pocit štěstí a toho, jak to dopadlo, ani popsat neumím. Znamenalo to, že i kdyby se to nepovedlo teď, prostě příští měsíc rozmrazí další embryo a jen mi ho vloží do dělohy. Máme tudíž v tuto chvíli 5 pokusů.

Doběhla jsem do CARU a šli jsme na konzultaci k embryoložce. Prý máme krásná embryjka a ještě čekáme do druhého dne na ty dvě, zda se vybarví. Poté mě odvedli na transfer. Vše jsem viděla na obrazovce ultrazvuku. Nejkrásnější bylo, jak embryjko vklouzlo do dělohy, bylo to krásně vidět. Patnáct minut jsem si poležela, dostala obrázky jak zamražených embryek, tak toho embryjka, co mi transferovali, a šla jsem domů plná dojmů a přesvědčení, že se to prostě povedlo a hotovo. :-)

Druhý den jsem si volala kvůli dvěma zbylým embryjkům. A jaké to překvapení - obě se probraly a máme další dvě krásná embryjka k zamražení.

Dnes je 20. 3. 2014, tj. dva dny od transferu, a já tu sedím, píšu tento článek a přemýšlím, jak to všechno skončí. Testovat mám až za 8 dní, ale už teď vím, že to zkusím dřív. Stále jsem přesvědčená, že se to povedlo, i když občas červík v hlavě hlodá. Ale víte jak, člověk musí myslet pozitivně a věřit v zázraky… a já věřím, že se svého zázraku dočkám.

Pár dat:
Od první konzultace v CAR do embryotransferu uběhlo 88 dní, 6× jsem byla na krvi,
13× jsem byla na vyšetření nebo konzultaci, píchla jsem si 37 injekcí do břicha,
spolkla jsem 178 prášků (včetně vitamínů) a do dnešního dne jsem zaplatili 42 724 Kč nad rámec pojištovny.

Doplnění:
Jak jsem psala v úvodu, už dávno vím, jak to dopadlo…

Takže, šestý den od embryotransferu jsem si dělala test a byl slabě pozitivní. Ani jsem tomu nevěřila. Byl to zázrak, po tolika letech vidět na testu dvě čárky. Poté mi to potvrdili na krvi a prvním ultrazvuku. Pokud ale čekáte šťastný závěr, zatím se ho nedočkáte.

Teď teprve začínají ty pravé nervy. Dnes jsem 6+1tt a zatím jsem nevydechla a neřekla si, že jsem těhotná a šťastná. Bojím se, že ve chvíli, kdy to řeknu, bude všechno pryč. Sice pořád doufám, ale žiju v neustálém strachu, že z toho bude potrat nebo zamlčené těhotenství, že se to nebude vyvíjet.

Snažím se myslet pozitivně, ale nejde to. Bojím se úplně všeho. Celé IVF byla procházka růžovým sadem na to, co cítím teď. Po tolika letech úspěch a já se z něj nemůžu ani radovat…

Hodnotilo 46 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
wona
Závislačka 3728 příspěvků 16.04.14 00:09

Držím palce, ať vše dobře dopadne a za chvíli máte mrňouska v náručí :kytka:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 16.04.14 01:16

Neboj taky jsem se bala i nebala, furt se to ve me pralo…a nakonec mam malou princeznu v postylce ktera krasne chrupka…a to byla pocata prirozene. myslim si ze to ma kazda tehulka ktera ma svoje vytouzene miminko v brisku…hlavne se nestresuj..ver ze to bude ok a bude to ok :* drzime ti s malou pesticky :hug:

 
zuza23
Kelišová 5162 příspěvků 16.04.14 03:27

Kazda tehotna se do jiste miry boji, je to prirozene. Preji ti, aby bylo vse v poradku a porodila si zdrave miminko :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 16.04.14 06:29

Mam za s sebou tri IVF a vim jake je cekat atd..Ale jak pises, jak sem otehotnela,(to bylo nakonec prirozene),tak nastal teprve pravy strach do takovyho 16 tyho tydne..Takze tyto pocity jak vidis proziva hodne zen..
Neboj to vyjde ;) ;) ;) :srdce:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 16.04.14 06:55

Drzim palce, at je vse v poradku a mate zdrave miminko :srdce:

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 16.04.14 06:59

Drzim Vam moc pesti at vse dobre dopadne:D

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 16.04.14 07:04

Drzim palce at to dobre dopadne a mrnousek zustane tam kde ma :hug: :kytka:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 16.04.14 07:12

Doufám, zatím v 6+5tt nebyla srdeční akce a mimi menší. Prý mám příjít za 14 dní :nevim: Takže nervy zatím nepolevují. Moc děkuji za komentáře…

 
Muf86
Závislačka 4289 příspěvků 16.04.14 08:17

Držím palce, neboj se, všechno dobře dopadne, ty (vy) si to zasloužíš…

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 16.04.14 08:30

Držím palečky, ať to dobře dopadne :hug: A neboj každá těhulka se o své miminko bojí, takže pevné nervy :kytka:

 
zelajda
Kecalka 175 příspěvků 16.04.14 09:10

Moc Vam držím palečky at vše dopadne jak ma a moc dobře vím, čím jste si musela projít a jak jste se cítila a cítíte ted.Ja jsem byla dvakrat Nahradní maminka a vždy jsem otěhotněla na první pokus.Je to měsíc co jsem měla stejny kolotoč jako Vy…leky, vitamíny, injekce, punkce, transfer…bohužel Nam to ale nevyšlo…takže sen o vlastním miminku se vzdaluje. Ještě jednou držím palečky… :hug:

 
Misulka 30
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 16.04.14 09:33

Držím, moc palecky, vim co to obnáší, já ted prochazim třetím pokusem, v pa mám OPu, hrozne se bojiiim, ale furt si rikam do třetice vše dobre… :andel: :kytka:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 16.04.14 09:46

@zelajda @Misulka 30 Moc Vám držím palce, je to těžké a člověku nezbývá jen věřit a doufat.

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 16.04.14 09:56

Ahoj, moc držím palce, aby příště už srdíčko krásně bilo :srdce:. TAké bohužel vím, jaké je to být těhotná po IVF a znám i ty neúspěchy. Přirozeně jsem těhotná nikdy nebyla, ale myslím, že se to nedá srovnávat. Všem čekatelkám // držím palečky

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 16.04.14 10:06

Dekuji za denicek…vystihla si pocity vsech IVF paru. Znam Te z diskuzi a drzim mooooooooooc palce. Nekdy si mimco dava na cas..uvidis, ze bude vse ok, i kdyz vim, jak se citis :) jsem dnes 6.den po ET. Nase cena za IVF 10 000 kc…jsme ve statnim CAR a zadne nadstandardni sluzby jsme nemeli. Takze tfuj, tfuj, tfuj :D

 
Radunka83
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 16.04.14 11:01

Držím palce ať to vyjde!!! Mám za sebou zamlklý potrat z přirozeného početí a teď doma skoro 5ti měsíčního kluka z 1. IVF - taky jsem chtěla prodlouženou kultivaci, ale ze 13 vajíček zbyly jen 2 do 3. dne po odběru, takže transfer byl hned ten 3. den a vybojoval si to jen ten jeden. Takže si přesně pamatuju ty nervy, čekání a slzy po každým telefonátu, kdy mi řekli, že to další vzdaly. A pak ty nervy po tom prožitým potratu pokračovaly až do porodu, kdy to ten jeden bojovník zvládnul a je krásnej a zdravej! Takže mysli pozitivně a všechno dobře dopadne, určitě! A čeká na tebe za pár měsíců krásný miminko!!! :kytka:

 
mia.p
Stálice 89 příspěvků 16.04.14 11:13

Moc držím palce, abys první trimestr v pořádku přečkala, potom už se určitě budeš moci i pořádně radovat a těhotenství si užít! Hodně štěstí!

 
PETIK04
Kecalka 101 příspěvků 16.04.14 11:15

Moc drzim palce a neboj se radovat z každeho dne kdy jsi těhotna :hug:

 
Fipa
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 16.04.14 11:16

Já jsem dnes 10+5tt po prvním IVF a mužů ti říct, že mám hrůzu z každého ultrazvuku. Mimčo bylo že začátku taky menší, ale během pár týdnů to dohnalo. :) Strach tu bude pořád až do porodu a určitě i po něm. :) Každopádně přeji moc moc štěstí ať vše vyjde a ať jste oba s mimiskem zdraví. :hug:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 16.04.14 11:26

@mili_h ty si měla ET 18/2 a já 18/3 :-) Takže máš miminko o měsíc starší. A kdy ti potvrdily srdíčko? Držím palce, at vše je tak, jak má být. :kytka:

 
nikell
Kecalka 192 příspěvků 16.04.14 12:01

Hodně štěstí, moc přeju, aby to všechno proběhlo dobře a mohli jste se těšit z miminka :hug: :kytka:

 
Fipa
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 16.04.14 12:07

@Tashet Já jsem měla první utz v 7+5 a mimčo bylo 7+1, to na nás už blikalo srdíčko. Navíc mělo prý malý váček a vypadalo to na potrat. O tyden později už bylo vše ok. :) Vše bude dobré, uvidíš. :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 16.04.14 12:20

Ja Sem mela tenkrat vzdy prodlouzenou kultivaci a ze vsech 15 nacti oplodnenych vajicek zbyli vzdy jen dve a jednou tri a ty mi vzdy dali, takze sem zacinala vzdy od zacatku, hrozny nervy, nevadily mi injekce vadilo mi to cekani, nastesti, tedy Sem pak otehotnela prirozene ;) ;)
Tobe to vyjde se neboj a mas dobre, ze mas porad jeste mzrazacky :hug: :hug: :hug: :hug: Hodne stesti :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Sparkle
Stálice 67 příspěvků 16.04.14 12:33

Jsi hrdinka :hug: moc ti to přeju a držím palečky. :palec:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 16.04.14 12:36

Tfuj tfuj tfuj at všechno dobře dopadne :hug:

 
Danka N.
Povídálka 15 příspěvků 23 inzerátů 16.04.14 13:03

Vůbec se nestrachuj, strach je to nejposlednější, co tvé miminko teď potřebuje. Máš v sobě nový život, který se nedá jen tak odradit, uvidíš! :hug:

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 16.04.14 13:32

Ahoj, když jsem byla po porodu s paní po IVF na pokoji, tak jsem se jí ptala, co to obnáší. Byla jsem opravdu překvapená, jak je to finančně i časově náročné, co teprve ty nervy. Takže Ti držím palce, ať to dobře dopadne a brzy je u vás o človíčka více. Také jsem se celé těhotenství bála. Někdo tu psal, že pokud chceš poznat, co je to strach, tak si pořiď děti.

 
MINKA22
Kelišová 5922 příspěvků 16.04.14 13:42

Držím palce vím o čem mluvíš :hug: :palec:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 16.04.14 13:47

Hezky napsaný deníček. Moc a moc držím palce, at to vyjde a ty se budeš konečně moci radovat z miminka.Budu na Vás myslet a doufám, že bude další deníček o těhotenství :srdce: :)

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 16.04.14 14:16

Držím palce, všechno určitě dobře dopadne! :hug:

 
Duck09
Povídálka 35 příspěvků 16.04.14 16:01

Preju at je vse v poradku, pohodove tehotenstvi a miminko at se ma k svetu a Ty s partnerem mate letos ty nejkrasnejsi Vanoce v zivote :-) Castecne jsme si prosli podobnym. Jen jsme absolvovalu 3 neuspesne Iui, ale nakonec se nam mala zadarila jako zazrakem doma prirozene a na injekci Dipherelle jsem sla uz tehu. Ja uz to tusila a mel obrovsky strach aby se neco nestalo. Nejlepsi jak si vsichni mysli, ze jsou 3 pokusy zadarmo…
No ja jsem stastna, ze jsem si usetrila nervy pri IVF procesu. Nervy pri Iui me stacily a to pritom nic nebylo… A ted jz me tu beha 17-ti mesicni princezna. Drz se! Stoji to za vsechno na svete!!!

 
Tea_T
Kecalka 160 příspěvků 16.04.14 16:49

Ahoj…
Musím přiznat, že já spadám do te kategorie, nečekaně, neplánovaně těhotná a to i přes mou dg. neplodnost a silná endometrióza.. :oops:
Nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlela, že teda nemůžu mít dítě, možná proto, že jsem zatím děti ani neplánovala, nebo o nich nepřemýšlela.. :andel:

Po přečtení tvého deníčku, chci jen napsat, že máš můj velký obdiv (stejně jako vy všechny, co to máte stejně) budu moc držet palce, ať to dobře dopadne a vy máte krásného mrňouse :) :kytka: :hug:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 16.04.14 17:40

Holky právě jdu z gynekologie, konečně máme srdeční akci… :dance: :dance: :dance:

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 16.04.14 17:54

Gratuluji, at je vse jak ma byt. Krasne napsane.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.04.14 19:08

Krásně napsaný a za to rozbušený srdíčko 3× HURÁÁÁÁ! HODNĚ ŠTĚSTÍ :srdce:

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 16.04.14 19:34

Přeju zdravé mimi a jako navdavek, aby se ti druhé povedlo, ani nebudeš vědět jak…bez hormonů a utrácených peněz :-)

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 16.04.14 19:56

Přeju zdravé miminko ať vše dobře dopadne. Nám vyšlo první IVF a chytly se obě embryjka a teď máme dva draky :mrgreen: A taky jsme udivovali okolí, když jsme říkali kolik nás to stálo, spousta lidí si myslí, že je to zadarmo… bohužel není, nás to stálo 28 tisíc, ale stálo to za to :srdce:

 
Máma21
Závislačka 3756 příspěvků 16.04.14 20:02

Drzim moc palce aby se mimisek udrzel a vy jste byli nejstastnejsi :* :hug: :kytka:

 
Ar-tep
Neúnavná pisatelka 15696 příspěvků 16.04.14 20:11

Držím palečky, ať všechno dobře dopadne :kytka: Deníček byl moc hezky napsaný a zároveň plný informací, jak vše probíhá, což jsem si potřebovala přečíst…Hodně štěstí :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 16.04.14 20:26

Dobře to dopadne, drž se a užívej. :hug:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 16.04.14 21:40

Opravdu zajímavý deníček, četla jsem ho jedním dechem a moc držím palce, ať to má šťastný konec. Vydechněte, jste těhotná :), miminko potřebuje klid :)

Přesto, nedá mi to nezamyslet se nad celým tím procesem. Je to tak zvláštní, když koukám na tu fotku, jak se spermie vpraví do vajíčka, kdo určí, že zrovna tahle spermie a ne jiná. V přirozeném procesu výběr zařídí příroda a člověk nad tím nepolemizuje, mělo to tak být, zrovna tyhle geny bude mít nový človíček,
ale takhle? A ta další zmražená embrya, kdo vybere, že zrovna tohle z jiných bude mít šanci na život? Kdyby doktor vybral to druhé… Je to fakt zvláštní hra „na boha“. Neberte to špatně, nijak neodsuzuju, jen to nutí k přemýšlení…

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 16.04.14 23:11

Je těžký myslet pozitivně, vím to z vlastní zkušenosti. Prostě si říct: co má se stát, se prostě stane. Jinak gratuluji k bušení srdíčka a přeju hodně štěstí

 
maca36  17.04.14 05:24

Gratuluji a preji at jde vsechno jak ma. Nam tu spinka 2 mesicni broucek taky po 1 IVF po 8 letech cekani…

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 17.04.14 09:16

@Hřiběnka někdy se holt přírodě musí pomoct. Ono i když to oplodní lékaři vybranou spermií, stejně je na přírodě, zda se to vajíčko oplodní či nikoli. To že spermii vpraví do vajíčka, to neznamená, že bude automaticky oplodněná. Stejně tak, zda se bude embryo vyvíjet tak, jak má, atd. I lékaři nejsou všemocní, proto se u někoho povede první IVF, u někoho třeba až páté IFV. U spousty holek se embryo nevyvíjí a některá potratí. To už zařídí příroda. Takže i když přírodě pomáháme, ostatní je stejně na ní :lol: Díky za to, že lékaři mají takové možnosti. Tolik nešťastných a bezdětných párů… vím jaká je to bolest a beznaděj a zbyde jen doufání v zázrak…

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 17.04.14 09:19

Díky všem za příspěvky, ani jsem nečekala tolik odezvy. Je to velmi povzbuzující a jak já ráda říkám: lidské :* :srdce:

 
tina1979
Závislačka 2731 příspěvků 17.04.14 15:15

Gratuluji k tehotenstvi. A musim rict ze si ted jeste vic vazim, ze jsem mohla otehotnet normalne.

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 17.04.14 15:16

To je teda masakr ta cesta k miminku. Je však důležité, že to vůbec jde s tím něco dělat. Přeji pevné nervy a zdravé miminko.

 
smilers
Kelišová 5876 příspěvků 17.04.14 19:44

Moc gratuluju, a přeji pohodové těhotenství:-) Nám vyšlo taky 1.ivf - naštěstí s tím výsledkem, že už další IVF určitě nebude :mrgreen: - nás tehdy IVF vyšlo na cca 16.000 kč.

 
eli196
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 17.04.14 20:47

Předně gratuluji, že IVF vyšlo :kytka:. Mám zrovna též po prvním IVF a dneska pozitivní výsledek krve, ale to čekání si popsala naprosto přesně. My jsme měli jediný oocyt a o to více bylo to čekání po OPU hrozné, zda nám náš embroušek bude dobře růst.
Bohužel, ten kdo si to neprožije, nepochopí, ale prostě my víme jaký je to zázrak a ne samozřejmost a o to si více vážíme života ;).
Já jsem si dneska řekla, že se budu radovat z toho, že v tuto chvíli je vše v pořádku a prostě věřím, že bude i nadále. Proč se zbytečně stresovat co kdyby…

 
Capelucita
Extra třída :D 14386 příspěvků 17.04.14 22:41

Hezký deníček.

Nám vyšel až 7. Pokus, ale stojí to za to. :lol: :potlesk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama