Na zázrak už nemám nárok

Prázdná náruč

Kdo nerad čte deníčky se špatným koncem, at nečte dál. Deníček je o tom, jak najdete zázrakem // a než se nadějete, skončíte na sále s mimoděložním těhotenstvím. Ale i to je život...

Jak už jsem psala ve svých dvou předchozích deníčcích, druhé dítě jsem už nechtěla. Měla jsem těžké začátky těhotenství a nelehký porod a nechtěla jsem takový stres zažívat znova.

Jelikož se dcera narodila z umělého oplodnění a zbylo nám ještě 6 „mrazáčků“, nechali jsme je zničit.

Za krátký čas jsem samozřejmě zapomněla jak na stresující těhotenství, tak na velmi bolestivý porod a začala přemýšlet, zda bychom si nepořídili ještě jedno miminko. Tentokrát však pokud by se povedlo pouze přirozeně, už žádné umělé oplodnění. Jako neplodný pár jsme se nechránili s tím, že se nic stát nemůže a kdyby se stal „zázrak“, potrvá to třeba roky.

Zázrak na sebe však nenechal dlouho čekat, přesně 14 měsíců po narození dcery. Jelikož mám pravidelné měsíčky skoro na minutu, :-) tak už zpoždění tři dny bylo pro mě alarmující. I když jsem neměla žádné těhu příznaky, přesto jsem nějak cítila, že těhu jsem. Šla jsem si koupit těhotenský test, který jsem si hned ten den udělala. Okamžitě vylezla druhá čárka. V první chvíli jsem se rozklepala a řekla si, co teď s tím, ale v té druhé chvíli jsem začala věřit na opravdové zázraky.

Ten den jsem to řekla manželovi. Ten mi nejdříve nevěřil, myslel si že si dělám legraci a pak se jen smál, i když jsem v tom smíchu slyšela kapičku hysterie. :-)))) Zavolala jsem tedy na gynekologii, kdy mám přijít a pozvala si mě za 10 dní. Mezitím jsem si udělala několik testů, abych se přesvědčila, že se zázrak opravdu stal. Čárka extra sílila, nebylo pochyb.

Na gynekologii jsem šla 9. 2. 2016, kde byla vidět jen vysoká sliznice 14 mm a naznačený 1 gestační váček 3 mm. Jelikož to neodpovídalo stáří mého těhu, tak mi pro jistotu vzali krev, kde vyšlo 340 jednotek. Byla jsem v klidu, neboť jsem byla přesvědčená, že ovulace byla ne 14. den cyklu, ale až 19. den cyklu, takže mladší těhu. Na kontrolní krev jsem šla o dva dny později, kde vyšlo HCG 680. Dle paní doktorky vzestup odpovídá prosperujícímu těhotenství, a pokud nebudu mít žádné problémy, ať přijdu za 14 dní.

Dne 16. 2. 2016 jsem jednorázově maličko zakrvácela, tak si volám na gynekologii a paní doktorka mě pozvala na druhý den, ať se raději přijdu ukázat. Jelikož v prvním těhu jsem krvácela až do 12. týdne, nijak mě to neznepokojovalo. Chtěla jsem být za každou cenu pozitivní a věřila jsem, že to dobře dopadne.

Na ultrazvuku opět nic - váček 3,6 mm a dle paní doktorky podezření na mimoděložní těhotenství. Trochu mě to zaskočilo, neměla jsem žádné problémy, žádné bolesti, ani menstruační, bylo by skvěle. Šla jsem tedy na kontrolní odběr a odpoledne si volala o výsledky. HCG bylo 5011 a prý to není dobré. Nechápala jsem proč, vždyť to stoupá dobře. Nicméně mi byl doporučen okamžitý nástup do nemocnice.

Doporučení jsem si vyzvedla od své gynekoložky druhý den a jela sbalená do nemocnice. Tam mi v ambulanci vzali krev a prohlídli ultrazvukem. Gestační váček 4 mm, prý to, že nic nevidí, neznamená, že se ještě embryo nemůže ukázat a doporučila mi vyčkat a druhý den opět odebrat krev. Já šťastná, že mám ještě pramalou šanci, odešla domů.

Druhý den na krev a odpoledne výsledek 2464 jednotek. Opět na ultrazvuk, kde se na mě dívali 4 doktoři. Doporučili mi revizi, že se jedná o neprosperující těhu. Mimoděložní prozatím vylučují, neboť na ultrazvuku není vůbec nic vidět, bolesti nejsou žádné, ani špinění či krvácení. Moje naděje a optimismus pohasly. Jednou jedinkrát jsem byla já pesimista pozitivní a věřila, že vše dobře dopadne, a bylo mi to k ničemu.

Druhý den ráno (19. 2. 2016) jsem nastoupila na revizi. Z narkózy jsem měla takový strach, že jsem se tak klepala, že ze mě neustále padala deka, kterou jsem byla přikrytá. Nakonec to nic nebylo. Probudila jsem se bez jakýchkoli bolestí a do večera jsem už ani nekrvácela. Těšila jsem se na druhý den, kdy mi vezmou krev, zjistí, že HCG kleslo a hurá domů.

Na druhý den, v 11 hodin, kdy měly být výsledky, přišla sestřička a řekla, že mám jít na ultrazvuk, že mě chce pan doktor vidět. A to mi bylo v tu chvíli jasné - nekleslo to. Sestřička se mě celou cestu na ultrazvuk ptala, zda mi není špatně, jestli nemám bolesti atd. Měla takovou hrůzu v očích, že jsem si připadala, že mám v břiše vetřelce. :-)))

Pan doktor mě prohlédl, ale mimoděložní těhu neviděl. Přesto bylo rozhodnuto: laparoskopie a uvidí se. Celou cestu zpět na pokoj jsem se ovládala, abych nezačala brečet. Upřímně, víc jsem se bála operace a toho, že musím zůstat v nemocnici, než toho, že mimi nebude. S tím už jsem se smířila při revizi. Ale mám doma malou 14 měsíční holčičku a každý den bez ní je pro mě utrpení.

Na pokoji jsem to už nevydržela a rozbrečela se. Nikdy bych nevěřila, že já, „neplodná“, zažiji mimoděložní těhotenství. Zavolala jsem manželovi, který přijel a byl mi oporou, než jsem šla na sál. Trochu jsem se uklidnila a začala jsem se bát, aby to nebylo uložené na nějakém hodně špatném místě a nebyly ještě komplikace.

Takže sál, operace a probouzení ještě na sále. Moje první věta byla: „A našli jste to?“

Nevím, kdo mi odpovídal, oči jsem měla stále zavřené, ale odpověď byla: „Ano našli a už je to v pořádku.“

Později na pokoj za mnou přišel lékař a sdělil mi, že to našli na levém vejcovodu, který mi odebrali. Na pravém jsem měla srůsty a ty mi rozpojili, abych mohla mít ještě děti. Moje odpověď v tu chvíli byla: „O dětech už nechci ani slyšet.“

Dva dny po operaci mě pustili domů. Hurá za svou dcerou, je to to jediné, co mě drží nad vodou. Dnes je to teprve pět dní po operaci, ale díky tomu, že mám doma svojí úžasnou dceru, je celá tato situace pro mě lehčí. Přečetla jsem spoustu deníčků holek po mimoděložním těhotenství a všechny psaly, jak jsou z toho zničené, zlomené a neustále pláčou.

Chvílemi se cítím provinile, že já necítím to samé, že cítím jen úlevu, že mám vše za sebou. Momentálně spíš neustále přemýšlím nad tím, že vlastně ukončili začínající život, který měl tu smůlu, že se neuložil na správném místě. Beru to jako přerušení těhotenství, i když nebylo jiného zbytí, a to mě na tom bolí.

Nevím, třeba ta větší bolest přijde později, až se mi uleví od bolestí. Zatím cítím jen samotu, i když je kolem mě plno lidí.

Pro tentokrát se žádný zázrak nekonal, ale mám vymodlenou dceru a nejdokonalejšího manžela, jakého si můžu přát, takže na další zázrak už asi nemám nárok…

P. S. Jakmile se oklepu a přebolí to, tak teprve pak ukážu osudu, jaký jsem bojovník a pak se těšte na další a tentokrát šťastný deníček. :-)))))))

Hodnotilo 36 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tiffany1
Závislačka 3131 příspěvků 28.02.16 00:28

Taky jsem to extra neprozivala. Ja to brala jako operační zákrok k odstranění něčeho, co mi v tu chvili ohrožuje na zivote, uz ne jako začínající zivot… Navic, to začínající zivot nebyl, nevyvijelo se. Mne tedy ten vejcovod prasknul sam od sebe… Strasny haló kolem toho a ja to nechapala, protoze me to nebolelo, což uz vubec nikdo nechápal…
Jediný, co me fakt desilo, ze uz nemam jeden vejcovod, abych mohla otěhotnět. Ale jak to tam vycistili, tak jsem byla dalsi mesic v jiným stavu. A tentokrat to dopadlo dobre…
Takze, ty deprese - asi, jak si to kdo vyloží…

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 28.02.16 06:08

No uprimne, zbytecne si to stezujes. Tohle preci nemuzes brat jako preruseni tehotenstvi? Navic se to proste stava. Misto abys byla rada, ze muzes prirozene otehotnet, kdyz dceru mate z umeleho, tak mas takovy pristup. Chapu, ze vsechny tyhle peripetie jsou stresujici, odrazujici, ale rochnit se v tehle naladach. Mas par dni po zakroku, tak si toho jeste plna, tak se to da chapat. Ale jsk by rekla moje mama, vzmuz se, bude lip.

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 28.02.16 06:48

Pekna blbost ten nazev. Proc bys nemela narok na zazrak? Po tom, co mam za sebou (cekala jsem sest deti, pouze dve mam doma (4×zt)), jsem presvedcena, ze kazde tehotenstvi dotazene k narozeni ziveho a zdraveho ditka je zazrak. Nekdo ma stesti a svuj zazrak prozije bez komplikaci. Jini si na ten zazrak musi pockat a vybojovat si ho. Doufam, ze dalsi denik (uz) se stastnym koncem nenecha na sebe dlouho cekat. :kytka: :mavam:
Edit: uprava

Příspěvek upraven 28.02.16 v 10:18

 
terien
Závislačka 4774 příspěvků 28.02.16 07:12

@Verun83 Mě naopak připadá, že to bere hodně statečně. Nefňuká, nehroutí se, funguje hlavně pro dcerku co už má. A že to zamrzí už kvůli tomu miminku je přece přirozené, navíc pár dní po zákroku. Tebe by to ani trochu nezamrzelo, zvlášť pokud bys před tím nemohla otěhotnět??

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 07:18

@ejhle mám šest dětí, pouze dvě mám doma ( 4×zt) možná se ptám jak de.bil,ale můžeš mi to prosím vysvětlit?

 
hanulech
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 28.02.16 07:33

Drzim palce a verim, ze za chvíli budeš opět v tom! Ale tentokrát spravne! :kytka: mela jsem zamlkle tehu ve 12.tt, pote mimidelozni (mimochodem jsem omdlevala bolesti-morfin a supky na sál), třetí tehu po měsíci od laparoskopie-syn, čtvrté tehu probiha(tuk, tuk, tuk)..jinak mi bylo vysvetleno, že mimodelozni se nebere jako neuspesne tehu, ale jako zivot ohrozujici stav..nejsi jedina, pry vyjde kazde treti tehu..aspoň vidíš, že jste plodni, což všechny páry tvrdit nemůžou :palec: hlavu vzhůru a tfuj, tfuj at ma mala brzy v bříšku sourozence :D

 
BonaDea
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 28.02.16 07:37

Prisla jsem o mimco v 11. tydnu tehotenstvi. Ztratila jsem skoro dva litry krve neustalym nepretrzitym krvacenim. Revizi delali na dvakrat, potoze ji na poprve pohnojili a dostala jsem zanet. Vsechno se odehralo pred par lety o Vanocich. Doma me cekala dcerka, ktera netusila, proc maminka nemuze byt s ni… Clovek prezije spoustu spatneho :)
No a dneska jsem ve stavu, kdy cekame dvojcatka :lol: Tolik let nic a ted dar z nebes :mrgreen: za par mesicu nas bude o 2 vic.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 28.02.16 08:09

Ano, ukaz, jaky jsi bojovnik, to je na smutek nejlepsi lek. :kytka: Jeden vejcovod mas ted pekny procisteny, urcite vis, ze vejcovod si pomoci chemickeho pusobeni pritahne i vejce z druheho vajecniku, takze sance na poceti neni o tolik mensi jako pred odebranim vejcovodu. Takze nadpis denicku je spatne, zadne, ze na zazrak nemas narok, jen se zazrak odklada. Drzim palce do dalsiho boje.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 28.02.16 09:23

Nějaký zázrak určitě přijde, až to budeš opět nejmín čekat. Držím pěsti do dalšího boje a nevzdávej se, drž se :hug:

 
fashion_victim83  28.02.16 09:25

Nadpis i úvodní odstavec je mimo. Jedno dite uz mas-nekdo nema ani takové štěstí a mimodeloznim teh. tvoje šance taky neskoncily, takze to beru jako rouhání…

 
hanulech
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 28.02.16 10:02

@Cuddy mohu potvrdit, maly je z leveho vajecniku, kde nemam vejcovod.. :palec:

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 28.02.16 10:13

@Dojcanis neptas, ja to asi napsala jak tatar :) cekala jsem celkem 6 deti o 4 jsem v ruznych stadiich tehotenstvi prisla. Proto rikam, ze mam sest deti (vlastne jenom pisu. Tady jsem anonymni. O tom jaka je realita, vi jenom manzel a par nejblizsich). Ja to vnitrne citim tak, ze jak jsem tehotna, tak cekam dite.

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 28.02.16 10:29

@terien ale ano, zamrzelo. ale ten nadpis? na zázrak už nemám nárok? ale tak pokud dítě chci, tak nehlásim takové věty, navíc zázrak naopak je, že otěhotněla přirozeně, když před tím to nešlo. nikdo neříká, že jí to nemá mrzet, ale zbytečně hází flintu do žita…

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 28.02.16 10:51

Tak na me je to hlavne priserne dlouhy, ale to je spis muj problem a pak si take myslim, ze se rouhas tim nazvem a prehanis. Je spousta holek, co opravdu nikdy nebudou mit dite. ZADNE dite, max. tak adoptovane. Ty dite a nemas a dovolis si napsat, ze na zazrak nemas narok? Vzdyt jeden zazrak mas doma. To je ti malo? Tvuj denicek je vysmech vsem, co nemaji a nikdy mit dite nebudou :?

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 11:04

@ejhle já taky o jedno přišla, v 12 tt. A doma mám půlroční holčičku. Ale že bych říkala že mám dvě děti to ne no.

 
Nafrněná  28.02.16 11:22

@Dojcanis taky mi to přijde hodně divné… kdyby věděla kolik „Dětí“ jí odešlo s menstruací…

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 11:39

@Nafrněná :lol:

 
Lenka 80  28.02.16 12:01

@ejhle ne nepises jak tatar. napsala jsi ze jsi CEKALA 6 deti uz v prvnim prispevku. staci jen poradne cist :-)

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 28.02.16 12:03

@Dojcanis tak ja o dve i v pozdejsim obdobi. @Nafrněná ja nerikam, ze kdyz mam dva prouzky na testu, ze jdu nakupovat vybavu. Zase az tak silena nejsem :lol: ale kdyz na utz vidim maleho clovicka, tak ho vnimam jako me dite. A ne jako plod/empryo. Ale jak jsem psala vyse-je to muj pocit. Asi tak. Kazda jsme jina a kazda vse vnimame jinak. Ale nema smysl to tady resit. Jedine, co mel muj prispevek sdelit je, ze to nema autorka vzdavat a ze ji preji hodne stesti.

 
Lenka 80  28.02.16 12:04

Teda pokud jsem prispevek necetla az po uprave.

Příspěvek upraven 28.02.16 v 12:06

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 28.02.16 12:05

@Lenka 80 pisu. Puvodne jsem tam napsala mam (psala jsem prispevek a neco resila s dcerou, tak jsem to zvojtila). Proto je v editu napsano uprava.

 
Lenka 80  28.02.16 12:07

@ejhle Jo jo uz jsem si vsimla :-)

 
Nafrněná  28.02.16 12:08

@ejhle aha já myslela že říkáš, že máš 6 dětí, ne že jsi čekala :kytka:

 
B-lue
Kecalka 133 příspěvků 28.02.16 12:20

Tak je pravda, že mě nadpis také vyděsil. Ve spojení s fotkou holčičky jsem čekala opravdu nějakou tragédii, nevylecitelná nemoc, konečný ortel lékařů…atd. První věta mě pak málem opravdu odradila od čtení, říkala jsem si, že na to nemám nervy… A ejhle! Mimoěložní těhotenství! No, je to čerstvý, a já nemám co hodnotit, kdo co jak prožívá. jen jsem se zkrátka lekla.

@Dojcanis
@Nafrněná
To je fakt na úrovni, vysmivat se někomu, kdo má za sebou 4 potraty, jakým způsobem se s tím vyrovnává. Vy zřejmě víte, v jakým stádiu o svý nenarozený děti paní přišla, že to s přehledem přirovnáváte k menstruaci. Jako já taky nemám ráda, když někdo po biochemickém těhotenství říká, že mu „zemřelo dítě“, ale tohle je trochu moc. Nazyvejte si svoje potraceny plody „menstruací“ a ostatní nechte dejchat. :zed:

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 12:27

@Nafrněná myslela jsi správně, psala že má 6 děti, z toho 2 doma. Ať si rika kdo chce co chce, mě to přijde divné.
nikomu se nesmeju, jen mi přišlo vtipne co napsala nafrnena, věděla jsem ze ze se to někoho dotkne, ten smajlik.Tak to bylo podané
zas tady nedělejte bůh ví co jsme napsali, nebo já napsala, teď to bude vypadat, že sem já ta špatná co, když příspěvek vejs byl upraven.

 
Nafrněná  28.02.16 12:30

@B-lue jako psát, že má 6 dětí, když nemá, to ti přijde normální? nám ne, proto jsme to napsaly :) nebylo to nic proti tomu, že ty potracené plody brala jako děti, to vůbec ne… ale psát že v přítomnosti mám 6 dětí mi přijde prostě divné

 
pe-terka
Extra třída :D 11247 příspěvků 28.02.16 12:40

Hele, jsi rozhozená, pár dní po zákroku :hug:. Uvidíš, že tvá psychika se brzy vylepší a optimismus se vrátí! Bude jaro a se sluníčkem to jde líp. Za UPT toto rozhodně nemůžeš považovat, netrýzni se. Ani správně založený zdravý plod nemá šanci vyrůst ve vejcovodu. Kdyby jsi to takhle ponechala, pravděpodobně by u tebe došlo k velkým zdravotním komplikacím (pokud by těhu samo nezaniklo). V danou chvíli jsi (spolu se zdravotníky) udělala správnou věc, která významně zvyšuje tvé budoucí šance na další úspěšné těhotenství. Těším se na další deníček, tentokrát se šťastným koncem :kytka:

Příspěvek upraven 28.02.16 v 12:41

 
B-lue
Kecalka 133 příspěvků 28.02.16 12:42

@Nafrněná
No, jako zarazí to, ale v náznaku tam je, že tam ty čtyři děti nějak „haprujou“ :mrgreen: tak zapremejslim, pochopím a nekomentuju. A děkuju osudu, že já mám za sebou dejme tomu jen dva, tři potraty… :nevim:

 
pe-terka
Extra třída :D 11247 příspěvků 28.02.16 12:45

@BonaDea To je hezký :potlesk:. Gratuluju :kytka:

 
Renatt
Extra třída :D 14656 příspěvků 28.02.16 15:08

Mám za sebou jedno mrtvě rozené dítě ve 40tt a jedno ZT a dvě mimoděložní těhotenství
A pak jsme museli na IVF.
Podařilo se.
Nikdy bych nenechala jen tak zničit embrya.
Hodně štěstí do dalšího těhotenství.

 
Lalunta
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 28.02.16 15:23

@Nafrněná
Jednoznačně napsala: čekala jsem 6 dětí. Naučte se číst, dámy. A navíc je to naprosto mimo téma toto! Tak už toho nechte!

@Tashet
Sama jsem po IVF a čekám své první dítě, neumím si ale představit, že bych naše mrazáčky nechala zničit. Je to trochu škoda, ne? Nicméně je to vaše věc. A to, že se vám to povedlo přirozeně, to je opravdu malý zázrak, i když nevím, kvůli čemu jste museli do IVF jít.

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 16:08

@Lalunta ksakru, vidíš že ten její příspěvek byl upraven? Bylo tam něco jiného, napsala že má 6 děti z toho 2 doma. Takže ty se nauc číst.

 
Lalunta
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 28.02.16 16:23

@Dojcanis
Na Tebe jsem nereagovala, jestli sis nevšimla…

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 16:39

@Lalunta já na to reagovala jako první, to že ty něco nevidíš, nebo sis něčeho nevšimla, nemusíš maskovat tím, že na mě nereagujes.

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 28.02.16 17:51

Myslím, že to zbytečně dramatizuješ. Navíc, s jedním vejcovodem se dá otěhotnět v pohodě. Já jsem toho zářným příkladem, mám 4 děti a k tomu ještě těžkou vrozenou vadu dělohy. Takže na zázrak určitě ještě nárok máš.

 
Nafrněná  28.02.16 17:54

@Lalunta to je trošku mimo ne? příspěvek byl upraven

 
Nafrněná  28.02.16 17:55

@Dojcanis místo toho aby se omluvila tak napíše že nereagovala na tebe :mrgreen: :mrgreen:

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.02.16 18:35

@Nafrněná občas mi přijde že tu má někdo jednání jak ve zvláštní škole :mrgreen:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 28.02.16 19:23

Tohle byli moje pocity, nevysmívám se ženám, které žádné děti nemají. Ano mám jedno dítě a proto nemůžu mít pocity které mám?? Stejně tak, že jsme zničili mrazáčky? A to jsem měla mít dalších 6 dětí? Koukám, že soudit je jednoduché. :nevim: 90% z Vás co napsali příspěvek nejlépe ví, jak se mám cítit a co bych cítit měla a co neměla.

 
tasa
Echt Kelišová 8289 příspěvků 28.02.16 19:43

@Tashet to jsi napsala trefne

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 28.02.16 21:09

@Tashet bohuzel muj blbe formulovany prispevek posunul vsechny komentare jinam. Myslim, ze vsechny jsme Ti chtely puvodne tak nejak sdelit, ze se nemas vzdavat a ze Ti prejeme hodne stesti.

 
terkom83
Závislačka 4185 příspěvků 28.02.16 21:53

Není to jednoduché a určitě to bude bolet ještě dlouho…Měla jsem dceru ve 21letech, snažili jsme se o ni půl roku po vysazení anti…přišlo nám to jako věčnost než se to povedlo, teď už vím, že se to povedlo rychle.Po porodu jsme se nijak nechránili a chtěli jsme hned druhé mimi, ale nedařilo se 8let…pak jsem objevila taky 2 čárky a měla neskutečnou radost…bohužel těhotenství bylo zamlklé a čekala mě revize, navíc mi ji udělali špatně a v noci mě vezla rychlá na opáčko. Za pár měsíců na to opět 2 čárky a to bylo pro změnu mimoděložní a vzali mi vejcovod.Ten druhý prý byl neprůchodný a laparoskopií mi nedělali. Takže verdikt od Dr. neplodná. PO těch dvou nezdarech jsme opravdu chtěli mít miminko ještě víc, jsem optimista a pořád jsem doufala v dobrý konec. Nakonec jsme šli na umělé a vyšel první pokus-narodil se nám zdravý 4kg chlapeček a byli jsme konečně úplná 4členná rodinka. Nečekaně jako neplodná jsem přirozeně otěhotněla hned po 6nedělí :lol:
A nyní už jsme 5členná rodinka. Zázraky se dějí a já jsem ten nejšťastnější člověk na světě :hug:
Kluci jsou od sebe 13měsíců je to mazec a někdy fakt náročné, ale nebráním se i dalšímu mimi… :srdce:

 
crobin
Kecalka 441 příspěvků 28.02.16 22:56

Chápu přesně, co myslíte, že se cítíte sama i když jste mezi lidmi. Taky jsem potratila, nebylo to sice mimoděložní, ale i tak je to velmi smutná zkušenost. Snášíte to velmi dobře!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 29.02.16 08:31

:kytka: Držím palce, zázraky se dějí.

 
tynkaaa8
Povídálka 24 příspěvků 29.02.16 09:39

@Dojcanis Paní napsala, že čekala 6 dětí a 2 má doma. 4 ZT znamená, že prodělala zamlklé těhotenství. Omlouvám se, jestli už to někdo vysvětlil, tak dolů jsem nedošla.

Tak se moc omlouvám, že jsem do toho vstoupila. Už jste to koukám řešili. Tak nic :D

Příspěvek upraven 29.02.16 v 09:42

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 29.02.16 10:34

Mas to skoro uplne stejny jak ja, taky jsme nemohli pocit dite, pak se s pomoci CAr povedlo, podruhe jsem otěhotněla prirozene (to jsem brala jako zazrak, i když samo i první dite, ale asi chápu, jak to myslis, nasim sancim jsem totiž nedavala zadnou nadeji, měli jsme jit další mesic na IVF a najednou buch).

a dopadlo to stejne, kazdopadne z toho vseho teseni se mi nakonec strasne ulevilo, ze to mam za sebou a jsem v poradku. PO narkoze, která byla priserna, mi nejvic pomáhalo myslet na svého syna.

Na IVF jsme sli nakonec o ctvrt roku později a z KETu mame druhého syna.

Neboj, třeba se ještě nejaky ten zazrak namane, i když si rikša, ze uz na to kasles. Prala bych ti jej a pak klidne tehotenstvi a porod.

Jinak každý mi pak v rodine utesoval, poplacaval po ramenou, jak jsem statecna, ja si tak teda vůbec nepripadala, prislo mi to proste uplne normalni. nepovedlo se, tak jedeme dal, hlavne ze to dobře dopadlo. Dopadnout to muze samo i tragicky.

 
radúna
Extra třída :D 11310 příspěvků 29.02.16 20:48

Přeji hodně štěstí a síly do dalšího boje :kytka: :kytka: :kytka:.

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 02.03.16 08:09

Moc držím palce, aby příště vše dopadlo dobře. :) Ať vám holčička dělá jen samou radost..

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.03.16 16:16

Zakladatelko, zazrak te urcite muze potkat. Je dobre, ze te mimodelozni tehotenstvi nestalo zdravi.Ono se to nekdy bagatelizuje, ale jedna se o zivot ohrozujici stav, pokud se vcas nezasahne. Takze diky dnesni vede a vcasnemu zasahu lekaru to dobre dopadlo a ty jedes dal.
Edit preklepy

Příspěvek upraven 05.03.16 v 16:18

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama