Moje těhotenství

Těhotenství

Těhotenství jedné mladé maminky, co si miminko moc přála. :) Doufám, že nebudu všem pro smích. Jo, bylo nebylo... aneb jak bylo vše jinak, než jsem si představovala. :D

V láskyplném náručí už když byl v bříšku

Tady jsme byli dvě srdíčka v jednom těle :) Foto z ledna, před otoky

Byl červen 2013 a my si s partnerem řekli, že bychom mohli křečkovi pořídit kamaráda. Já si myslela, že na první pokus to prostě nemůže vyjít, ale přítel měl opačný názor. Vtipné je, že jsem se přidala do skupinky snažilek a myslela, kdoví jak dlouho tam s nimi budu klábosit o mém vysněném miminku.

Měsíčky jsem měla vždy přesné jako švýcarské hodinky. Přišel měsíc červenec a měsíčky nikde. To bylo celkem podezřelé. Nepřicházely ani obvyklé bolesti, no prostě nic. Tak jsem si řekla, že si udělám test (věděla jsem, že je ještě brzo, ale ta zvědavost mě ovládala víc). Tak jsem vyrazila do lékárny.

Hned ráno jsem si test udělala a čekala, co bude. První kontrolní čárka naběhla okamžitě, ale po druhé jakoby se zem slehla. Po limitu jsem se chystala test vyhodit, ale nedalo mi to a ještě jsem ho studovala, zda tam není náznak. I fotku holkám do skupinky jsem zaslala. Holky byly moc hodné a říkaly, že to může být, ale také nemusí, tak ať nejsem zbytečně pak zklamaná. Já stejně doufala, že mrňousek v bříšku je.

Pak jsem si udělala další test a opět na něm byl jen duch. Tak mi to stále vrtalo v hlavě. Pak jsem se rozhodla, že si teda najdu gynekologa v mém novém místě bydliště a zajdu se poptat. Pan gynekolog ze mě udělal naprostého cvoka, že jsem si vše nalhala tak dokonale, že jsem ošidila své tělo. Prohlásil, že sice zvýšená sliznice tam je, ale na mimčo to nevypadá. Pak mi dal jeho test za 100 Kč, kde by se to prý 100 % ukázalo - ten dopadl negativně.

Odcházela jsem se slzama v očích a ještě v hlavě mi zněla jeho otázka, zda chci vyvolávačku. Odmítla jsem. Nechtěla jsem tomu uvěřit, že by mne instinkt zradil.

Doma jsem si opět udělala test z lékárny a už do limitu tam naběhla slabá druhá čárka. Rozhodla jsem se najít jiného gynekologa. Dobře jsem udělala. Na prohlídce už byla dutinka a o týden později už i srdíčko. Byla jsem štěstím bez sebe.

Má váha 59 kg.

Následující dny, kdy jsem byla v očekávání, pomalu utíkaly a já s každým týdnem studovala, co moje miminko už umí a co má vyvinuto. Těšila jsem se, jak malé dítě na Vánoce. Konečně se mi splnil sen. Vše bylo dokonalé. Chodila jsem na těhotenské cvičení na balónech a tam potkala mé dvě nejlepší kamarádky. :)

Tak už v novém bydlišti nejsem sama na své radosti a strasti. Jako těhotné jsme chodily všude možně.

Pak přišel leden, kdy jsme měly naplánované těhotenské focení. Opět vše super. V únoru jsem ovšem začala natékat a nějak se mi to nepozdávalo. Doktor mě uklidňoval, že je vše v pořádku. Pak odjel na dovolenou a mně natekly krom kotníků i ruce, obličej a krk. Můj gynekolog byl s krajskou nemocnicí domluvený, že tam jeho těhotné pacientky mohou dojet, kdyby se něco stalo a nebo se nám něco nepozdávalo. Bylo fajn vědět, že nemusím k tomu prvnímu gynekologovi na kontrolu kdyby náhodou.

Uběhly dva dny a já měla jet do nemocnice na urologii na vyšetření, zda už můj třetí zánět močových cest zmizel. Šla jsem už odevzdaně na cévkování. Pak mi sestřička řekla, ať počkám v čekárně na výsledek. Celkem jsem se nudila, tak jsem si řekla, že si zajdu na gynekologii v nemocnici, když už tam jsem.

Sestřička mě vzala hned, co jsem tam přišla, změřila mi tlak a zděsila se. Pak jsem šla na kontrolu k paní doktorce, která prohlásila, že si v nemocnici pobudu, ať zavolám někomu z rodiny, aby mi dovezl věci. Pak mě ještě poslala na ultrazvuk a KTG zda je prcek v pořádku. Ten se však měl čile k světu.

Já nafasovala prášky na vysoký tlak, magnesium, železo a šla jsem volat partnerovi. Nevydržela jsem to a rozbrečela se do telefonu, že mi musí dovést věci, že si nás tam s prďolkou nechají (to byl 35.tt). Pak jsem odevzdaně šla nahoru na lůžkový. Strávila jsem tam 3 dny.

Pak mě konečně pustili s 3 tabletkami Dopegytem denně domů s tím, že za 3 dny mám opět kontrolu v nemocnici na rizikovém. Paní doktorka Henčlová, která mě vlastně přebrala, byla úžasná. Ráda jsem k ní chodila. Ten den kontroly bylo vše v pořádku, tak mi řekla, že se uvidíme za týden. Vždy mi měřili tlak, zkontrolovali čípek, udělali UZ a KTG. Malý byl v pořádku.

V 37.tt opět kontrola na rizikáči, malý měl odhad 3300g. Zato já přibrala další 4 kila, což za dva týdny bylo moc. Další týden jsem si opět poležela v nemocnici a opět na 3 dny z toho poslední noc přišli poslíčci. Napojili mě teda na KTG a něco málo tam bylo. Vzhledem k tomu, že se jim se mnou asi nechtělo večer otravovat, dostala jsem magnésko do zadku a šlo se spát.

V pondělí, kdy jsem byla 39.tt, mi bylo u paní doktorky řečeno, že pokud malý nepůjde sám, tak mi ho ve čtvrtek vyvolají. Preeklempsie se potvrdila (Na to, že jsem skoro nic nejedla a týdně 2 kila přibírala, tak se jí to nelíbilo.)

Malému se nechtělo ani přes různé techniky vyhánění, takže ve čtvrtek 13.3.2014 v 7:00 jsme měli nástup v nemocnici na porodním. Má váha byla 85 kg.

A porodu až v dalším deníčku, který teda asi bude kratší… naštěstí. :D

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
snažilka2017
Extra třída :D 10129 příspěvků 01.06.14 08:28

Taky jsem takto nabirala, vysoky TK, jednou bilkovina v moci ale nikdo se mnou nic nedelal, ani boty jsem neobula a oplaskavala jeste tyden po porodu

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 01.06.14 09:03

Podle deníčku bych řekla, že ses přistěhovala do Zlína, ne? :D

 
verulicek  01.06.14 09:11

Heeej ženo! Zrada! A já čekala deník se vším všudy :cert: no honem ten porod! (ale já mám co říkat, k deníku jsem se ještě nedohrabala…a až se dohrabu, bude asi hooodně dlouhý) :D

 
tezes
Stálice 86 příspěvků 01.06.14 10:39

:potlesk: hezky napsané, ale chybí finále :dance:

 
tezes
Stálice 86 příspěvků 01.06.14 10:44
pro Ajinka 91

…ve svém těhotenství jsem se setkala s oběma názory - vysoký TK = veliký problém, hrozící preeklampsie, vysoký TK = nic hrozného. Nakonec se moje holčička narodila v 37tt akutním CS. Preeklampsie nepotvrzena, ale miminko mělo díky mému tlaku problém se srdeční akcí…takže nic nepodceňovat a raději změnit doktora :mavam:

Příspěvek upraven 01.06.14 v 10:46

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 01.06.14 13:27

Pekne napsany denicek, a gratuluji. :hug: nam se to podarilo po pul roce a to jsem si rikala ze to nebudu resit a rzovna jak sem byla nachlazena mesicky neprisly si rikam to je divne a narychlo me manzel hodil do lekarny a pak jsme jely na zavody(ja jen fandila)a vlastne v te dobe uz byl v brisku Ada :-).
budu se tesit na pokracovani denicku :-)

 
jausenka
Kecalka 465 příspěvků 01.06.14 13:52

Pěkné, takybych řekla Zlín, a vidím, že jsi jedna z mála co byla s Dr Henčlovou spokojená. Já s ní taky nikdy problém neměla. Byla vždy super

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 01.06.14 18:44

Ano rodila jsem ve Zlíně :)

@verulicek Pardón ženo, některé věci tu být nemusí ;) :D jinak jsem velmi ráda, že Tě mám i Verču :) jste moje zlatíčka a hlavně nyní moje dvě nej kamarádky co mě drží nad vodou :hug: :srdce:

 
verulicek  01.06.14 21:38

@Edita2 :oops: se budu červenááát :oops: taky jsem ráda, že jsme se potkaly a že se máme :kytka: :mrgreen:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 01.06.14 22:05

Deníček je moc hezky napsaný, vzpomněla jsem si na mé druhé těhotenství s peeklampsií. Jenže já nenabírala 2 kg týdně, ale rovnou 5 kg (i přesto, že mi bylo tak špatně, že jsem skoro nic nejedla) :) Nakonec jsem musela rodit akutní CS v 33.tt…

 
Mami_Veronika
Povídálka 14 příspěvků 06.06.14 20:04

Jééééé, supeeeer!!! :dance: :dance: :dance: :dance: Já nemám psací střevo, takže ode mě nic nečekejte :nevim: :nevim: Taky jsem ráda, že jsme se potkaly, jste zlatíčka :srdce: :* :srdce: :* :srdce: :*

 
Veruzka.D
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 12.06.14 11:57

Tak podle paní doktorky Hančlové tuším Zlín. Jsi první člověk který píše že byl s paní doktorkou spokojen..

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 22.08.14 16:49

S nadšením čtu deníček a ejhle konec nikde, hledám další deníček :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod


Reklama