Můj druhý porod... konečně přirozený

Konečně bezproblémové těhotenství a nádherný přirozený porod :)

*

Kalendář tvrdil že je pátek 6. 4. 2018…ráno jako každé jiné. Obleču sebe a Dáju a razíme do školky. Vzhledem k tomu, že jsem se stihla ráno i namalovat a venku svítilo sluníčko, vyrazila jsem do Pepca, že nakoupím Dájovi ještě nějaké oblečení, a následně na velký víkendový nákup potravin. Během toho dopoledne mě opět pobolívalo bříško, ostatně jako posledních 14 dní. Jediné, co bylo jiné, že to trvalo opravdu celý den, nicméně žádná extrémní bolest ani pravidelnost. Po obědě následovalo vyzvednutí Dáji ze školky.

No je fakt, že u školky jsem si to trošku i prodýchala, až mě zastavila jedna paní, zda nerodím. Říkám to určitě ne, pan doktor v úterý tvrdil, že su zamčená na sto západů a vypadá to, že druhý syn vyleze až po termínu a ten je 12. 4., tudíž spousta času. Pak jsme chvíli poblbli na hřišti u školky a vyrazili jsme domů. Chytla mě nějaká únava, ale říkám si, že za to asi můžou ty nákupy… přece jen toho dne jsem táhla tolik tašek, že jsem šla dokonce na 3× do auta. Lednička k prasknutí a špajza taktéž. Dáda mě výjimečně nechal i odpoledne zdřímnout. Poslíčci se mezitím zmírnili, ale stále jsem zapisovala a kontaktovala svou porodní asistentku s tím, že asi o víkendu to vypukne, jelikož mi začala po trošce odcházet hlenová zátka. Zbytek dne proběhl v poklidu i s procházkou. Večer jsem ještě chvíli zapisovala a volala s PA a následně na její radu nabrat síly jsem se odporoučela spát. Ono těch 25 kilo navrch dělalo své :D malý chodící sloník toho měl za ten den už dost.

Muž ještě seděl u noťasu a dělal papíry, když o půlnoci přišla kontrakce tak silná, že mi praskla voda. No první, co bylo, říkám si uf ještě že mám pod sebou tu inkontinenční podložku a nemusím prát matraci. Utíkám do sprchy a tam mi dochází, že už je to tady a já sakra nejsem připravená. V hlavě si přemítám, zda mám vše nachystané, a mezitím volám muže, ať ihned volá naši PA Áďi, ať raději dojede zkouknout, kolik času nám zbývá.

Ve chvíli, kdy s ní mluvil a mě chodily kontrakce po 2 minutách, mi bylo jasné, že prcek tu bude co nevidět. 15 minut, než dojela, bylo pro mne jak několik hodin… Ve chvíli, kdy se mi objevila ve dveřích sprchového koutu, to bylo jako zjevení boží. Strašně jsem si oddychla. Z horké sprchy, ačkoliv jsem seděla na gymnastickém míči, mi už nejlépe nebylo, navíc se mi tam už nevešla Áďa, takže jsem směřovala do obýváku, kde mě teda zkontrolovala, načež okamžitě zavelela, že pokud chceme stihnout porod v nemocnici, musí mě okamžitě obléct. Její rychlost mě trošku vyváděla z míry, ale na druhou stranu si říkám, že jsem asi tak na 4–5, tak to stihneme. No houby s octem, v té době jsem byla už na 8, skoro 9 prstů :D ale to mi řekla až teď (dva měsíce po porodu). Jsem ráda, že tu noc mi nic neřekla nebo bych asi omdlela šokem :D

Došourala jsem se k autu a vyrazili jsme. Muž zůstal s prvním doma. No hned ve vedlejší obci nás stavěla policie (opět a zase jako u prvního syna, jenže tam byl porod vyvolávaný, tudíž mě bolesti netížily) prej kontrola… no myslím, že na můj řev, chudák, asi nezapomene nebo nás okamžitě pustili a že máme jet. Jak zvláštní, že u vyvolávaného nás chtěla policie s majáky doprovodit do nemocnice a teď, kdy to bylo příhodno, byli tak vyděšení, že je to ani nenapadlo… no nic jedeme dál. Křičím na Áďu, ať jede, že to asi jinak nestihneme. Pokutu kdyžtak zaplatím, hlavně, ať už jsme v porodnici. Minuty se táhly a já viděla jen míhající se světýlka.

Soustředila jsem se na dýchání, ruce už očekávaly příchod maličkého… Říkám mu, ať ještě počká. Dojeli jsme na místo (dalších 15 minut), jenže nastává problém, já jsem se chtěla jet podívat, kde vůbec porodnice v UH je, až v pondělí. Prvního jsem rodila ve Zlíně. Paní na vrátnici nás směruje, nicméně probíhá jakási rekonstrukce a původní cesta nebyla průjezdná. Áďa tam kroužila areálem celá zoufalá, že fakt neví, kde to je. Šipky ukazují porodnici snad všude. Moc se mi omlouvá a já se omlouvám jí :D Obě jsme tohle prostě zanedbaly :D a tma tomu moc nepomohla :D Z posledních sil říkám, že zkusíme nejvyšší budovu. Matně si vzpomínám na nějaké pravé křídlo budovy nebo co. Zastavujeme, Áďa mě podpírá a snažíme se dostat ke dveřím. Jenže malý sloník (alias já) není moc rychlý a padám na všechny 4 na chodník se slovy, že dál už prostě nedojdu. Areálem se ozývá řev lvice a doufám, že, safra, z odněkud někdo vyleze a pomůže nám. Nikde nikdo. Tak si říkám, že kdyby tu někoho vraždili, tak tam chudák umře. Ani z oken nikdo nekoukl, co se to, safra, dole děje. Áďa mě přemlouvá, že je venku zima, že musíme opravdu do tepla, aby mi maličký nenastydl (v hlavě jí ovšem běží i plán že se vrátíme do auta a zmákneme to tam). Nakonec se naposled odhodlávám vstát a běžíme ke dveřím.

Pán přiběhl s tím, že porodní je jinde. Já padám na křeslo a odmítám kamkoliv jít pěšky, hlavičku už pomalu cítím a říkám si, sakra, chlape dělej něco! Bere nás nějakou boční cestou se slovy, že tohle by dělat neměl. Sakra, chlape, mě je to ale fuk! Jsem ráda, že už půl hodiny držím, aby malý nešel ven. V hlavě si přemítám, jaké by asi bylo rodit doma… no klidné :D ale bez zážitků kolem dokola :D Dojedeme na budovu, kde se nachází porodní a šestinedělí. Prej že musím do schodů do prvního patra. Koukám kolem sebe, kde je výtah a zda to myslí vážně. Oni to fakt myslí vážně! Áďa mě podpírá, jejich asi zdravotní sestra mě podpírá a snaží se mě dostat do prvního patra. Já lituju, že nerodím ve Zlíně, protože teď bych už nejspíš byla na porodním boxu.

Prej: vstupní vyšetření, vysvlečte se. Áďa mizí se převléct do zeleného úboru a já se marně snažím si sundat to pitomé oblečení a vylézt na kozu, kdy mi řekne novinku… rodíte :D Néééé, fakt? Já myslela, že si to jen namlouvám :D A dotaz, proč jsem nepřijal dřív… No proč, protože jsem, sakra, spala :D Kdo by to byl věděl, že budu rodit. V kalendáři takovou poznámku nemám :D Konečně mi udělují porodní box. Samozřejmě až na konci chodby, kam si musím dojít :D jak jinak :D Pokud někdy budu čekat ještě třetí dítko, obuju si kolečkáče a dojedu si všude :D I když možná bych porodila už v té sprše :D

Na porodním otravují zase s tím jejich KTG. Já mám pocit na tlačení a nechápu, proč to sakra zdržují. ÁĎA mi šeptá do ucha, že pokud to už cítím, ať už se uzavřu do sebe a rodím. A opravdu na 3 zatlačení tu maličký byl. Hodiny ukazovaly 1:24. Teploučký, pomačkaný a nádherný :) Hned mi ho přikládají na nahé tělo a přikrývají nás dekami. Po chvíli mě malý počůrá i pokaká a já si říkám paráda, vše funguje jak má :) Šikulka maličký.

Jediné co mě ruší je pupeční šňůra, která mě šíleně lechtá tam dole plus tam cítím placentu. Tak už jen se smíchem se ptám, zda můžu mimo kontrakci s placentou ven, že mě to tam lechtá. Samozřejmě žádný problém a na jedno zatlačení je venku :) Áďa stříhá pupeční šňůru a nemocniční personál jde dát mou placentu do kyblíčku někam vedle, protože ví, že si ji chceme vzít. Pak mě zkontrolují a konečně přikryjí peřinou a malému dají na ručku sondičku na kontrolu srdíčka. Apgár má opět 10-10-10 stejně jako Dája :) Následují dvě hodiny klidu, sžívání, kojení a první maličký úsměv našeho druhého štěstí. Posíláme foto tatínkovi. Až po 2 hodinách teda kontrolují prďoška, na můj souhlas ho váží a měří (sám se natáhl tak proč ne, kdyby ho měli natahovat, vědět bych to fakt nechtěla).

Následuje vyplnění papírů a já si říkám, že na ambulantním netrvám a zůstanu tam do neděle. Odváží nás na šestinedělí, kde jsme na pokoji úplně sami. První šok přichází s tím, kolik lidí mě ještě navštěvuje. Seznámení s řádem a další podpisy papírů v 5 ráno :D Následně dojde dětská doktorka, že proč je maličký ještě v zavinovačce. Svléknout sebe, jeho ze zavinky a šup do postýlky ke mně pod peřinu a dát prso k pusince. Kojit na požádání :) Koukám jak puk. Konečně super rady a v nemocnici :) říkám si, že to vše opavdu zato stálo a neměnila bych.

Ve Zlíně mi měli za zlé, že mám prvního syna u sebe v posteli a že nekojím po 2 hodinách, ale kdykoliv malý zakřičí. Jako prvorodičku mě zmanipulovali a já díky tomu nekojila dlouho. Nyní jsem skoro 3 měsíce po porodu, stále kojíme a dokonce odstříkávám mléčko do mrazáku. Stále je kojen na požádání. Cítím se skvěle. Žádné sledování hodin a počítání, kdy jsem kojila naposled. Už 5. den po porodu jsem i se starším synem vyrazila do Zoo :) Placenta byla zpracována brzo, takže mě krásně každé ráno nabudila, jako bych si dala šálek kávy. Tolik energie a skvělé nálady jsem v šestinedělí neměla. Udělala jsem opět velký krok. Navíc teď vážu prcka do šátku už od 3. dne, co je na světě :) Prdíky ho trápí minimálně a bezplenkovka je taky pecka. Je úžasné, jak nás každé dítko dokáže posunout dál. Prvnímu synu vděčím za to, jaká nyní jsem a o co vše jsem ušetřila Jáju. Porod byl krásnější než jsem si představovala a šestinedělí taky :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
3090
16.7.18 07:13

Krásný deníček. Udělala jste si to po svém, jste už zkušená matka a vyšlo Vám to! Bylo potěšení to číst.

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.7.18 07:58

Potrebuju vysvetlit co jsi delala s tou placentou 8o . Jinak porod super.mas na co vzpominat :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
16.7.18 08:08

Otevřená na 9 prstů, tos musela být až do žeber :lol: to byly cm.

JInak k té placentě - nedávno jsem četla nějaký výcuc z rozhovoru s člověkem, který to zpracovává v USA a prý přišli na to, že tam jsou hormony a vůbec vitamíny dobré před porodem. Po dobu poporodní už je zase potřeba jiný koktejl, ale prý jako placebo to funguje výborně :nevim: :roll: :lol:

Je hezké, jak jsi ještě z porodu nabuzená, ať ti to vydrží co nejdéle a já být tebou, tak jsem rodila doma :lol: než se někde tajtrdlikovat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
16.7.18 08:11

@Citronkalekninka kamarádka ji nasusila do kapslí a udělali jsme i tinkturu…z té jdou pak udělat i homeopatika

@ASAndrea to je fuk :-D hlavně že to funguje :lol: u prvního jsem byla jak zombie :-D sotva jsem fungovala :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
16.7.18 08:12

No, porod super, teda… A to jde, si zavolat domu porodní asistentku na prvni dobu porodní k kdyz chci rodit v nemocnici?? :think:
Zda se mi to totiz jako super alternativa, neplasit, ty největší bolesti si odbyt doma, (pokud to jde a neni nejaky problem). Rika se, ze dokud je žena doma, snáší ty bolesti lepe. Ja rodila CS, takze vubec nemam sajn. Diky za odpoved. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
16.7.18 08:19

@Tiffany1

Záleží na PA. Některé jdou až na dobu vypuzovací. U Apolináře v čekárně tam měly nějaké letáčky…to se teda vztahovalo pro Prahu. Zda je to jinde jinak, to už nevím.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
16.7.18 08:21

@Edita2

Jistě. Věř a víra tvá tě uzdraví, jak se říká 8) Já měla takové homeo bezkofeinové kafe 8) :lol: To mi připomíná případ mého tchána, který si vzal na stanování nějaký superluxus krém na „vlka“ pro cyklisty, který používají machři z Tour de France. Po tmě otevřel kapsičku, namazal se a ráno pěl ody, jak ho nic nebolí, dokonce i nohy si víc odpočinuly…A doma zjistil, že se namazal opalovákem, ten pravý krém nechal v předsíni :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
16.7.18 08:23

@Tiffany1 no já k ní chodila od 34.tydne :-) kontrolovala mi malého a hlavně vše krásně vysvětlila, kde má zádíčka a hlavičku a tak. Jinak chodila jsem i normálně na gyndu(první jsem měla rizikové) ale někdo chodí jen k PA. A pak jsem ji měla domluvenou jako doprovod :-) máš právo mít u porodu koho chceš bez poplatků takže klidně manžela a PA k tomu :-) jen teda v nemocnici funguje jako dula(tudíž tvá opora a hlídá zda dodržují porodní plán, já teda měla i dříve vyslovene přání ale už jsem to nestihla projít s primářem…každopádně je lepší se tam jít pobavit dřív aby bylo dodrženo co si přeješ). A já měla v plánu první dobu porodní být doma …udělat si porodní čajík, aromaterapii, masáž na bolesti.....no nestihla.jsem nic :-D svou PA jsem víceméně využila jako taxíka :-D a u porodu mi byla oporou :srdce: tak jako kamarádka :-) super bylo že když mi něco nabídli měla jsem to s kým probrat

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
16.7.18 09:40

@Edita2 Tak mě úplně nevadí představa, že bych neměla PA u porodu samotného, ale rozhodně by mě uklidňovala představa, že mohu mít u první doby porodní někoho, kdo pozná, kdy je už OPRAVDU čas, jet do porodnice. Představa, ze se tam valim 20 hodin v bolestech mě moc nebavi, kdyz vim, že bych většinu těch bolesti mohla být doma. A zase člověk nechce nic podcenit, tak v mnoha případech jede zbytečně brzy…

 • Nahlásit
 • Zmínit
251
16.7.18 10:58

Zajímavý článek o pojídání placenty http://www.zdravotnickydenik.cz/…ni-mediciny/

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
16.7.18 11:09

Kazdy dle sebe :-)

Příspěvek upraven 16.07.18 v 11:20

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.7.18 12:47

Hezké a ráda slyším,že podporují kontakt a kojení. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6919
16.7.18 12:51

Krásný deníček :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1031
16.7.18 13:24

Rodila jsem ve , syna jsem mela v posteli, kkojila co 3 hodiny a kojim porad ( maly ma rok) ale hlavne ze to nekoheni mate na co shodit???????? nebo spis na koho. Placenta, prdiky, mlecko, bezplenkovka… :mrgreen: :mrgreen: mamynka jak vysita

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
16.7.18 13:41

@epsice a co jako? :nevim: pěkný den :kytka: :pankac:

Příspěvek upraven 16.07.18 v 13:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
123
16.7.18 16:58

Nebyla ta PA nahodou Adriana Dudova? :) jinak gratuluji k pohodovemu porodu :)

Příspěvek upraven 16.07.18 v 17:00

 • Nahlásit
 • Zmínit
12762
16.7.18 18:47

@Edita2 Zdravíme z eMimina!

Moc děkujeme za krásný deníček a gratulujeme k miminku! :kytka:

Ať se Vám všem daří a dejte o sobě zas někdy vědět v dalším deníčku. :)
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.7.18 22:26

To pojidani placenty je desny.jak kanibal. Nechutny

 • Nahlásit
 • Zmínit
4840
16.7.18 23:36

Moc gratuluji k miminku i k porodu :srdce:

Kapsle z placenty byly skvělé!! Teď jsem po 6tinedělí dobrala a fakt mi to chybí.. Musí nastudovat, jak se dá užívat tinktura.
Jsem ráda, že jsem se pro to rozhodla.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4797
17.7.18 09:31

Já teda žasnu nad tím, že nikomu nepřijde divné, že dotyčná nevěděla, kudy do porodnice, při kontrakcích po 2 minutách nechápu čtvrthodinové čekání na PA, mohly jste se sejít na místě 8o .

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
17.7.18 12:33

@rozand Vzdyt píše, ze ji vezla do porodnice. Ze manzel hlídal. Asi si v tom spěchu neuvědomila, ze by vazne rodila, kdyz prvni porod by vedeny indukci. Mne na tom nic tak strasnyho nepřijde :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
17.7.18 12:38

@rozand neměl mě kdo odvézt. Muž musel zůstat s prvním synem. A rychlá by mě odvezla do Zlína. :nevim: a volal ji hned co mi praskla voda. Těžko mohl kdokoliv z nás vědět že už jsem otevřená natolik že můžu rodit. Na kontrole v úterý nebyl ani malý sestoupený a čípek vysoko. Nic nenaznačovalo porod a termín byl až za týden. Skrz první vyvolávaný jsem vůbec netušila že ty slabé bolesti jsou porod.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Twixinka
17.7.18 12:55

@epsice mamynka?? Bezte si zopkovat zaklady ceskeho pravopisu :mrgreen:
Denicek je super :palec:

 • Nahlásit
4797
17.7.18 14:15

@Edita2 A to, že jste nevěděla, jak se do té porodnice dostanete, vám fakt přijde normální? :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
17.7.18 14:26

@rozand a vy znáte všechny porodnice? Gratuluju. Já jsem ráda když se ve velkých nemocnicich orientují kór když je to na x budov a ne jen jednu kde jezdíte výtahem. Byla tam objížďka a budova porodnice je jaksi od vrátnice vzadu. Pokud chcete soudit vyjedete si večer do UHerskeho Hradiště a pokud najdete porodnici hned na první pokus potřesu vám rukou. My v tom zmatku a objížďkách v areálu nemocnice byly rády že jsme někde mohly nechat auto a dojít k nejvyšší budově. Tento rok tam opravují dost věcí a neustále se mění cesta pro auta.(jít pěšky bylo by to snazší). Když jsem tam byla minulý týden na kyčle nestačila jsem se divit…opět objížďka a předělávání hlavního vchodu. Ale ono se to soudí když neznáte okolnosti. Já tady nevyrůstala, pocházím odjinud takže ani jako dítě jsem neměla tu čest projít obě nemocnice celé..navíc nebyvame nemocní.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
17.7.18 14:46

A ano uznávám svou chybu že jsem neustále odkládala návštěvu nemocnice abych se šla podívat kde je porodní (i přesto že tam exkurze jako ve Zlíně nedělají). Čas s druhým dítětem a hlavně kolem baráku neskutečně letí . Člověk si říká že tam pojede a pak najednou už je to tu. A pokud někdo nezažil indukci kdy cesty nejsou připraveny těžko může soudit že jsem porod nepoznala. Poslíčky přes den jsem měla nepravidelné a tak slabé že to bylo opravdu zanedbatelné a asi jako většina těhotných nepojedu aby mi řekli že jsem plašan :nevim: dle porodní asistentky se telo teprve chystalo když zjišťovala telefonicky čas poslíčků a sílu. 14dni jsem si mohla myslet že rodím..sprcha která to měla ustálit to utlumila a proto jsem šla spát. Až o půlnoci kdy praskla voda bylo zřejmé že se bude rodit. Ale jasné je potřeba ze mě udělat debila a mamynku jen proto že jste nebyly v mei kůži. Nemusím se obhajovat.

Jsem ráda že některým se deníček líbil, já jsem se chtěla jen podělit o zážitek a o tom že to jde i jinak :nevim: jen v dnešní době jsou někteří schovaní za no name profily jen aby si ukajeli své ego a aby mu další vrány poplácaly po rameni jakože dobrá práce. Až něco napíšete a dokážete pak suďte. Člověk není neomylný ale pokud nejde o život jde o (smajlíka co je na fb)… ;) :jazyk: přeji krásný den všem a krásné prázdninové zážitky :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.7.18 14:50

@Twixinka

epsice to má dobře ;) to jen odkazuje na fb stránku Mamynky, kde se stahovaly fotky žen, které třeba veřejně ukazovaly svá prsa při kojení, psaly „zajímavé“ statusy, prostě se chovaly nezodpovědně a neuvědomily si, že fb je totál veřejná síť. A obecně to jsou matky, které žijí jen svým rodičovstvím a vše ostatní jde bokem…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.7.18 14:53

@Edita2

Nechci zase za někoho mluvit :mrgreen: ale rozand to třeba myslela tak, že běžně se chodí do porodnice na monitor, den „otevřených dveří“, takže každá ví, kam má jít. A obecně je fakt lepší , když nejpozději 2 týdny před porodem si projedeš min plánek porodnice, změny apod. aby tě něco nezaskočilo. Já jsem porodila 3 týdny předem, týden jsem předtím ještě ležela v porodnici a do té porodnice jsem chodila na předporodní kurz, kde nám řekli, kam jít, co s sebou, co je zbytečné apod. Takže mě osobně by ani nenapadlo, že tak pozdě některá ještě musí přemýšlet, kam vůbec jet ;) a zda tam porodnice vůbec je!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
17.7.18 15:08

@ASAndrea o tom že tam porodnice je jsem věděla. Další předporodním kurz jsem povazovala za zbytečný a v UH nemají jako ve Zlíně den otevřených dveří. Plánek nemocnice jsem si prochazela už měsíc před porodem ale o rekonstrukci nikde nepsali a ani o tom že bude objížďka. Paní na vrátnici nám řekla ať jedeme po šipkách, ale ty ukazovaly tam kam se vjet nedalo (byly tam pásky). Teď všude tma a já křičící .. no osobně jsem ráda že to dopadlo jak dopadlo. Jak v článku píšu v tu chvíli jsem litovala že jsem nejela do porodnice kde jsem rodila předtím ale i k tomu proč jsem tam nejela znova jsem měla své důvody (nejen kojení, ale to vytahovat nechci). Dopadlo to dobře a to je hlavní. Třetí dítě neplánujeme…takže tím deníčky končím :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.7.18 17:17

@Edita2

aspon jste to mely dobrodruzne :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4629
17.7.18 18:05

@Edita2 A podle me se nemas proc obhajovat. Taky bych si nesla projít trasu do porodnice, ani na den otevřených dveri jsem nesla a ani na predporodnim kurzu jsem nebyla… cestu jsem si neoznacila, nevytycila a nemela jsem ani buzolu. Asi jsem tedy taky nezodpovedna matka. To je zas jen, aby se našlo neco, co se da kritizovat. Dite mas zdravý, porodit jsi stihla v porodnici, ja nevim, co se zas řeší. Ze dvě zenske nemohly najit cestu do porodnice pri objizdce?? No, to je teda prohřešek. Styd se… :roll: :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.7.18 18:27

Moc nechápu na co jsi volala porodní asistentku domu při kontrakcich po dvou minutach. To uz je přece úplně jasné, ze je potřeba fofrem mazat do porodnice sanitou. Sama jsem rodila překotně, takže jen napisu, zes měla sakra kliku. Jinak porod prima, taky bych takovy brala :mrgreen: placenta za mne fakt extra nechutna věc, zvlášť co jsem měla tu cest vidět tu svoji brrr

 • Nahlásit
 • Zmínit
12169
17.7.18 18:49

@Tichošlápek Naše fena sežrala všech šest placent. Ale pěkně čerstvých a syrových. Pro zvířata je to jednak jako zdroj energie, protože se první dny od mláďat nehnou a druhak musí po sobě uklidit. Takže si olízala pořádně i krev apod. S tím se taky brzy začne, matky budou pít koktejl z plodovky a lízat si pipku, aby je nenašel a nesežral vlk.

 • Nahlásit
 • Zmínit
389
17.7.18 21:19

Moc krásný deníček. Gratuluji ke zdravému miminku :srdce: Já bych se jen ráda zeptala na tu „bezplenkovku“. To malému nedáváte plenky vůbec? Nebo jak to myslíte? :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.7.18 21:28

@Tiffany1

Bez toho hledání by to nemělo ty správný grády, placentu tu žere každá druhá :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
17.7.18 22:13

Gratuluji!! :potlesk: Konečně krásný porod,i když ani tvůj první mi nepřišel tak hrozný ve srovnání s těmi hrůzami,co tu někdy čtu.Já jsem krásně bez zásahů rodila 2× v Anglii,tam se člověk nemusí ani obtěžovat s porodním plánem,je to tam samozřejmost a nikdo by si nedovolil udělat nic bez svolení rodičky.Na žádné „koze“ jsem nerodila a už vůbec ne v poloze výhodné pro lékaře,žádného lékaře jsem ani nepotřebovala ;).Prostě podobné jako u tebe a mám nejkrásnější vzpomínky.Třetí se narodí v ČR a pečlivě vybírám porodnici,kde bych mohla porodit stejně.Tak si užívej dětí a přeji hlavně zdravíčko :srdce:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2698
17.7.18 23:16

@LaEllaX no kamarádka nedávala vůbec ale to si já nelajznu. Ale kdykoliv se vzbudí sundám plinku a dám (vyčůrat), máme signál …dávám buď nad záchod nebo umyvadlo…když někam jedeme do přírody tak nad travicku. Teď jsme měli úspěch i u doktorky kde potřebovala moč a chtěla mu nalepit ten pytlík. On se vyčůrala do nádoby :-D to bylo haló :-D jinak někdo používá i kyblicek takže třeba už u kojení mají miminko nad kyblickem a mimco udělá svou potřebu a je spokojenější. Jako některým dětem to sedí …u prvního to šlo vrchem spodem tak nevím co bych chytala první :-D zkus si najít na googlu :-)

Ženy já nevím někdo odsuzuje placentu a přitom si na obličej maže krém s ureou (močí). U placenty alespoň vím že je moje, ale ta moč v tom krému nebo sprchovém gelu :nevim: 8o :-D těžko říct kde to berou :-D tak nebuďme pokrytci :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1031
18.7.18 06:29

@Twixinka Žádnou hrubku tam nemám.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
18.7.18 08:34

@LaEllaX

Ja jsem to praktikovala u prvniho syna. Plenku jsem davala jen z nutnosti. Slo to,dokud syn nezacal lozit,to ho pak nejake signaly uz vubec nezajimaly :mrgreen: pro me to byla na konec zbytecnost. Spis je to pro matky,ktere maji cas porad sledovat dite. S druhym jsem rada,ze ziju :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
18.7.18 08:36

@Edita2

Me se u Apolinare taky ptali,zda ji chci nebo ji maji zlikvidovat sami :lol: ja proste neverim,ze ti to neco da…jako homeopatika. :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
18.7.18 13:57

Já bych teda doma nechala tu paní at ohlida staršího syna a do porodnice bych si vzala spíš manžela. Chudák…narodil se mu syn a on u toho nebyl. Pro mě dost smutná představa. PA je v porodnici dost. Tatínek je jen jeden :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
19.7.18 21:34

@Terka14

Treba nechtel… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25823
26.7.18 14:05

Krásný porod i vše okolo :potlesk: gratuluji a přeji vše nej :hug: Jsem ráda, že se ženy probouzí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit