Nakupování oblečeníčka

Rodičovství

aneb jak se předzásobit na mnoho let příštích. Ovlivněna skutečností, že mé dítě je značně velké, tedy větší než jeho vrstevníci, též s patřičnou neznalostí dětských velikostí, jala jsem se shánět po interetových bazárcích oblečení podzimní a zimní. Jak to dopadlo, přečtěte si níže.


2 komentáře


11 komentářů

Podnázev „aneb“ naznačuje, že se mi nákupy mírně řečeno nevydařily. Naše Verča je obr. Máme tu sousedku, která má tři krásně děti, všechny dva roky po sobě a tomu nejmladšímu je o celých 14 dní více než naší holčičce. Přijít k nim na návštěvu a posadit ta dvě 11měsíční batolata vedle sebe pokaždé znamená údiv a vyděšení v očích matek obou ratolestí. Jejich Adélka vypadá, že je hrozně malinká. Tedy nemyslím si, že je až tak malinká. Podle mě je to naprosto standardní skoro roční slečna a vedle ní naše Veru! :lol: Verča je opravdový kusanec. Na 10měsíční prohlídce jí sestřička navážila poctivých 11 kilo :lol: a to papá naprosto normálně, zdravě. Prostě je dobře stavěná, jak bych tak řekla :lol: Na 72 cm vysoké batole používám většinou velikost 86. Někdy ji narvu i do 80, ale to jsme vždy obě celé zpocené a většinou i uřvané (ona ječí a já kleju :lol: ). Jen na okraj… stále se utěšuji zkušenostmi maminek podobně těžkotonážních „miminek“, že to vyběhá a bude nakonec jako laňka. Nemá po kom být obřík, tak tedy SNAD nebude! :-D

Nepřeberné hromady „hadrů“ jsme podědili. Ne tak po příbuzných (jsem první v rodině s miminkem), jako po známých. V době, kdy jsem ještě byla s mimčem v bříšku sama a bez peněz, z vidiny bodýček za stovku, botiček za 5 mě omývali :zed: Hodně lidí okolo mě mi tehdy pomohlo, navezli mi obrovské krabice s neuvěřitelným množstvím oblečeníčka, jak jsem již psala v deníčku jiném, na dítě ne jedno, ani dvě, ale na děti nejméně 4, a to od nula do 4 let :lol: :hug: Pravda, všechny jsem přesvědčila o mužském pohlaví vetřelečka, co mi roste pod srdcem, proto holčičí oblečení nemáme ani jedno. Ne, kecám, už jsem se za těch 11 měsíců párkrát utrhla a pár kousků dokoupila :lol:

Pravidelné třídění krabic a krabic… a krabic mi před dvěma týdny napovědělo, že jestliže mé dítě v zimě již bude běhat po zahradě v metrových závějích, v blátě a dešti, troje oteplovačky, z nichž dvoje jí byly někdy před 3 měsíci, dvě zimní bundy, z nichž jednu by mohla využít prozatím jen jako spacák a botičky velikosti ASI správné, ale do sněhu nevhodné, že je potřeba pokouknout po oblečení novém, dalším.

A tak jsem zasedla k několika internetovým bazárkům a začala hledat, co by to moje dítě mohlo využít, v čem by nemuselo v mraze nastydnout a promoknout, a co by bylo barevně vhodné například i pro dítko další, pokud by bylo pohlaví opačného. První problém. Kolik? Nikdy jsem nevlastnila lumpa ve sněhulích a oteplovačkách, nemám tedy ani pramalé zdání o tom, kolikrát denně budu dítě z mokrého oblečení převlíkat. Druhý problém, a to problém hlavní, jaké velikosti? 8-o Vzpomněla jsem si na doby, kdy jsem musela každý kus oblečení novorozenci VYZKOUŠET, abych zjistila, zda mu je, také jak jsem ve dvou měsících dítěte začala kupovat plenky číslo TŘI, pač mi dvojky přišly malé (možná nebyly, dodnes nevím :nevim: ), a připomněla si tak, jak jsem v tomhle směru nemožná :lol:

S lehkými obavami a očekáváním jsem se vrhla do hledání. Vycházela jsem z toho, že nyní má oblečení velikosti 86 pohodlně, 80 tak tak. Objednala jsem tedy oteplovajdy a bundy vel.92, a doufala, že nebude mé dítě vzhledem k jeho bleskovému růstu již na Štědrý den nahé, zkrátka že oblečení v tu dobu nebude malé. Fotky jasně napoví, jak to dopadlo :lol: Já jsem ale vážně nemožná matka! :zed: Už teď je jasné, že NA JAŘE jí to TŘEBA bude tak akorát :roll: Tudíž jsem v pasti, protože 86 jí neobjednám ani omylem, nevěřím, že jí taková velikost bude, a sednout do auta a dojet do nějakého anglického sekáče dceři přímo věci vyzkoušet mě nikdo nedonutí ani za zlaté prase. Nenávidím přebírání, vybírání a nakupování čehokoli osobně :mrgreen: A že bych nakoupila nové? Tak to ani za dvě zlatá prasata s malým diamantovým selátkem! Nekradu :cert: :mrgreen:

Boty dopadly, jak vidno na fotkách, taky „skvěle“ :roll: Objednala jsem troje sněhule, pěkně až pod kolínka, pač já sama jako malá nesnášela ztvrdlý ledový sníh v nízkých botách, a přišly mi zatím jedny. Když jsem po tom, co jsem vybalila dva spacáky coby zimní bundy, začala trhat ten podivně velký balík s botama a následně sněhule vydloubla, musela jsem si sednout. Smířeně jsem se s nima v rukách otočila na to nebohé dítě, co vedle tohoto zboží vypadalo jako trpaslíček, odevzdaně se naň usmála a pravila něco jako „Verunko, je mi líto, letos běháš po zahradě v ponožkách“. Malá se na boty usmála a já je vzápětí jak v omámení odnesla uložit do krabice s názvem „2roky +“. Další dvoje, co už jsou na cestě, by měly být o číslo menší, tudíž… budou jí v létě příštího roku :lol:

Budu v nákupech pokračovat, protože jen v ponožkách, ač tlustých, ji běhat nenechám… a to mi připomíná, že pro ni nemám ani vhodné ponožky. Jdu hledat a zkoušet objednávat dále. :-D Otužilým dětem zdar! :pankac: :mrgreen:

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 21.09.11 08:30

sem se fakt zasmala, syn byl taky veliky, aale hubeny, takze jsme meli problem, aby mu gate nepadaly v pase a kdyz jsem uz sehnala kalhoty aby mu byli v pase, tak to vypadalo jako trictvrtaky, takze hodne zdaru v dobrem nakoupeni toho spravneho…

 
veverunka11  21.09.11 08:35

Tak to jsem se opravdu zasmála,hold vždy se nakupování vydaří,hodně zdaru,ať vyberete to správné oblečeníčko a botičky,doufám,as­poň že to má hlavu a patu. :potlesk: :potlesk: :dance: :dance:

Příspěvek upraven 21.09.11 v 08:36

 
Susan23
Kelišová 5969 příspěvků 21.09.11 08:40

Miru, ty jsi číslo:D Jen bych se modlila, at se nestane, že bude mít Veru botičky dobré v zimě a né v létě, což se bohužel může stát. Přeji štěstí při dalším nakupování:D

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 21.09.11 09:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :palec: :palec: :palec:
 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 21.09.11 09:12

Super napsané :palec: :palec: ,hezky jsem se nasmála.Neboj určitě objednat 86,ta je na děti 1-11/2roku.Určitě vám to bude,náš malej je taky velikej,v 2,5l vypadá minimálně na 3, ale vždycky nosí ty velikosti na svůj věk.Třeba speciálně Next to má rozdělené 80(9-12měs) 86(12-18m)92(18-24)98(2-3roky).A řekla bych,že to sedí(kromě čepic,ty mi potřebujeme vždycky větší :-) )Také nakupuji přes bazárky.Tak nakupování zdar :dance: :dance:

 
kahaja  21.09.11 09:12

Tak na druhou stranu nemusíš za rok v tuto dobu vyšilovat :think:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 21.09.11 09:33

Tak mi to vychadza, ze mozno by si mala napisat Jeziskovi o sijaci stroj :mrgreen:

 
hofka
Extra třída :D 14700 příspěvků 21.09.11 09:38

Určitě tady najdeš rady, kterej výrobce má velikosti větší, protože není velikost jako velikost (naše desetiměsíční dítě nosí jedno triko velikosti 62 už asi půl roku a pořád sedí, i když už jinak jede v osmdesátce) takže do nich tvoje malá zapadne krásně:-)
Já včera navštívila jeden sekáč, co má zrovna akci na kalhoty po deseti korunách, tak jsem pytel dovalila. Brala jsem několik velikostí dopředu, ale taky nevím, jestli kraťásky nebudou sedět zrovna v zimě. Za ty prachy mi to ale nebude tak líto:-))
A na zímní se taky chystám. A přesně přemýšlím, kterou velikost.

Příspěvek upraven 21.09.11 v 09:39

 
Ivuska23
Závislačka 3620 příspěvků 21.09.11 09:48

Krásně napsané! :mrgreen:
Ale bundička na fotce ji je skoro dobře, bude ji nosit jako kabát a když ji pod ní dáš dva svetry, tak ji bude akort :palec: :kytka:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 21.09.11 09:51

Jéééééje jak já se u tvého deníčku nasmála :mrgreen: :mrgreen:
Ovšem mám tak trochu stejný " problém " První dcerka : Jako mimi " drobínek " v 8měsících velikost 68/74 nyní věk 6let velikost 146. Trošku mi narostla. Tak jsem schovala věcičky pro druhé mimi. Druhá dcerka 8měsíců velikost 80/86. Je tedy už teď nad slunce jasné že na zimu mě čeká komplet nový šatník… :think:

Přeju pevné nervy a šťastnou ruku při výběru ošacení… :pankac:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 21.09.11 09:53

No to je taky nápad, kupovat první boty bez zkoušení přes net :lol: Poučila ses aspoň? :mrgreen:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 21.09.11 10:10

výborný :palec: :palec: třídění krabic znám dobře, taky se na něj chystám. My zas máme jinačí problém. Naše Domča je dlouhá a poměrně hubená, takže nosíme bodýčka 80, ale co do šířky bych pod něj mohla holku zabalit do dvou dek :roll:
Ono na tom otužování něco bude, však ti jednou malá bude děkovat :palec:

 
katyca
Závislačka 3377 příspěvků 21.09.11 10:37

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jen tak dál přeji ti krásné nákupy a nezoufej mát to tedy na příští rok :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 21.09.11 10:45

Děkuji za reakce :mrgreen: :hug:

K napsání deníčku mě inspirovala včerejší diskuse maminky JIZVÍKOVÉ, kde se ptala, zda naše děti také nosí bundy i několik let, počínaje bundou coby kabátem, konče bundou po pás :lol: Chtěla jsem reagovat, ale jak jsem se rozepsala, zjistila jsem že je to na deníček :mrgreen:

Ta bunda holky nevim, na dýlku dobrý-kabátek :mrgreen: , ale ty rukááávy :roll: no a boty jsem nevysvětlila proč jsem koupila tyhle velikosti. Na svatbě měla botičky 22 a byly jí LEHCE větší, vydedukovala jsem, že 24,25 jí bude v zimě akorát.. No, tak NEEE :lol: :lol: :lol:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 21.09.11 10:54

takt jsem se nasmala :mrgreen: :mrgreen: a u fotek jsem malem už brečela,boty jsou opravdu boží :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a mala je krasna :srdce:

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 21.09.11 11:14

:lol: :lol: :lol:
NO, asi by to opravdu chtělo ten šicí stroj! :lol:

Přeju štěstí s dalšími nákupy!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 21.09.11 11:20

Děvčata šicí stroj vlastním :think: vatelín tu mám ještě z doby, kdy jsem vyráběla pro maloou ergonosítko, šusťákovina se koupí, takže na bundu by tu matroš byl, jen si nejsem jistá, jestli by mi z toho nevznik kupříkladu raketoplán :think: je to dost možný :mrgreen:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 21.09.11 11:39

Hm hm hm.. :think: pokusím se si z tohoto deníčku vzít ponaučení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hug:

 
sarri  21.09.11 11:48

Děti v prvním roce života rostou ze dne na den, pak se růst hodně zpomalí a změní se tělesné proporce - ztrácí se baculatost, velké bříško, hlavička tolik neroste. Boty na zimu doporučuju koupit o číslo větší - nechat si změřit v obuvi nohu a podle toho koupit. U oblečení, aby bylo celou zimu mít tak 5 cm rezervu - to se dá ohrnout nebo takové delší kalhoty podrží boty. Dobré je si změřit vnitřní stranu nohavice,velkovou délku kalhot, délku rukávu od krku a celkovou délku např. bundy a podle toho se orientovat. Při nákupu mít eventuelně sebou krejčovský metr,protože každá značka má ty velikosti trošku jinak.
Tak šťastné zimní nákupy! :-)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.09.11 13:00

se směju!!!! :-D :-D :-D Ségra má holčičku taky na svůj věk o trochu delší,kupovala kombinezu… malé je 1 1/5 roku ,ale tu kombinézu obleče muj skoro 5 letý kluk :lol: :lol: :lol: !Když přišel balík obr rozměrů ,divila se co to jde!Chce to měřit a nedat na psaný rozměr ,co firma to své číslování… :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 21.09.11 13:25

tak to jsem se opravdu zasmála :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Roční dítě, boty 25 8-o :lol: to z ní chceš mít ploutvonožce né?
Kdysi mi dal někdo dobrou radu, nikdy nekupuj oblečení dopředu(jedou se to hodí) největší blbost. Víc jak opolovinu věcí pak ani nepoužiješ.
Např. zimní boty pak sedí v létě o bundě ani nemluvím, letní šatičky jsou akorát v lednu(v létě je z nich už bohužel jen delší tričko)........
Takhle holka moc neušetříš, být tebou tak to honem rychle prodám. A dost dobře nechápu na co ročnímu dítěti kupuješ troje boty :roll: když ještě ani nechodí, ale to je vlastě tvoje věc, co je mi do toho :wink:

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 21.09.11 13:29

Tak opět slzy smíchu-zvláště nad fotkama-bunda fakt nemá chybu. Já už třetí den sedím u pc a snažím se vybrat zimní kombinézu-jestliže ty máš obříka,my máme supr obříka(skoro sedm měsíců a skoro 10kg a plných 75cm) Takže raději vše měřím a na velikosti udávané výrobci nebo prodávajícími vůbec nekoukám.Jsou tam rozdíly i 10cm. A bundu jsem mu koupila 86 a je akorát perfektně volná. Takže kombinézu zkouším 92-ta se snese větší

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 21.09.11 13:55

Moc pěkné!!
U deníčku jsem slzela, u fotek už tekly slzy proudem- ten smích je ale prevít!! :lol: :mrgreen:

Já teda nosím v peněžence-kabelce na papírku míry našich kluků- výšku od krku do pasu a od pasu po kotníky a pak taky délku rukávů. No a na boty si je nechám šlápnout na papír, nožičku obkreslím a buď nesu tuto,,vložku" nebo si podle nejdelšího rozměru zastřihnu špejli- oba jsou totiž pravý chlapi- do obchodu s hardama je nedostanu ani párem volů.
Hadrům, oblékání a zimě ZDAR!! :mavam:

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 21.09.11 13:57

Adam ma v 8mesicich 11,5kilo a bodycka nosi 90cm:-) Ted jsi me teda s tim zimnim oblecenim dostala,ja na nej jeste nic nemam :-)

 
MAE27  21.09.11 14:33

My máme ¨nohu 25 a boty 26 a to malá má skoro 3roky…my nosíme velikost 104(i když je to na 3-4roky)ale radši o kousek větší..radši si nechám vždy vše přeměřit a porovnám nebo ozkouším,protože jak tady holky píšou-kupovat jen tak nejde :lol:

 
terak
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 21.09.11 15:55

Ajajajajaj :cert: Nikdy NIKDY nenakupovat dopredu, ale az kdyz to opravdu potrebujes. Ja si takhle koupila v cervenci krasnou bundu na jaro a tomaskovi bude asi v prosinci :zed: Tak pouceni pro priste no, tentokrat jsi moc neusetrila, ale aspon pobavila nas ostatni :mrgreen:

 
Petra Z
Hvězda diskuse 49902 příspěvků 21.09.11 16:06

Super deníček :palec:
máte zásoby na další 2 roky dopředu :lol: :lol:
jen poznámka…
opravdu děti z těch faldíků a „mišelínek“ všude kolem těla vyrostou :-D vím–mám to doma

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 21.09.11 16:08

Terak proto jsem to psala pro pobavení pač mě to ve finále taky pobavilo :lol: i když se průběžně biju do hlavy :roll: :mrgreen:

 
terak
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 21.09.11 16:12

Bud v klidu, nejsi jedina kdo to ma takhle dopredu. U tech decek je to priserny, Tom mi napr. uplne preskocil jednu velikost. Z 68 rovnou presel na 80 8-o

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 21.09.11 17:42

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Kam Ty na to chodíš mamino.Dlouho jsem se tak nezasmála jako teď :mrgreen: Chudinka Verunka,doufej že nenapadne toliko sněhu co loni :hug:

 
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 21.09.11 20:42

Deniček bezvadný jako vždycky :potlesk:

Taky to řeším, malá bude mít rok, a na zimu nám „papírově“ vychází velikost 86, jednu bundičku jsem koupila ještě 80, jsou jí trochu delší rukávy, buď ještě vyroste nebo zahnu, a pak snad do 86 doroste, kalhoty na zimu má 80, mají kšandy, tak ty jí snad vydrží celou zimu :think: . Ale taky jak to přišlo, tak jsem jí do toho navlíkla, tak jsem si říkala, co jsem to objednala :mrgreen: :lol:
Jo boty ještě neřeším, bo nechodí, na to jsem taky zvědavá 8-o


Jo napadlo mě, když máš ten šicí stroj, a nebojíš se něco ušít, co kdybys jí zkusila upravit to velké oblečení, třeba zkrátit rukávy a nohavice?? Boty asi nepředěláš :think: :mrgreen: ty bych asi prodala, je možné, že tu velikost bude mít akorát v létě…

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 21.09.11 21:34

Na MMB je většina zboží i s rozměry. :-)
(Je teda pravda, že mě to tam hledat nebaví. Ale zas prodávající poctivě měří.)

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 21.09.11 21:54

miru já se nad tvýma deníčka dycky tak pobavím :lol: naše Miška má 20m a kupujeme max 86 a to v tom ještě plave :lol:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 21.09.11 22:32

mě taky do krámu nikdo nedostane ani párem volů, vše i na sebe kupuju na netu.. a můj odhad velikostí je dost podobný tomu tvému :mrgreen: jsem ráda že v tom nejsem sama :lol: :pankac:

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 21.09.11 22:50

:pankac: normalne nereaguju,ale pri prvni a posledni fotce jsem se rozesmala tak,jak uz dlouho ne :mrgreen:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 22.09.11 07:55

:potlesk: :potlesk: :mrgreen: Taky jsem se moc a moc nasmála :lol: Já jsem takhle nakupovala jednou na sebe. Byla jsem v pubertě a měla jsem pocit, jak jsem ztloustla (nabrala jsem asi 3 kila na 182 cm, takže to nebylo ani vidět) a nakoupila jsem si haldu věcí ve 42…že do toho určitě za chvilku dotloustnu. Doteď mám 38 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Vája
Nadpozemská drbna 25688 příspěvků 22.09.11 11:47

Óóóóóóóóó, moc vtipně napsané. :potlesk:

 
Alibeli
Stálice 55 příspěvků 22.09.11 21:50

Zasmála jsem se moc, ale také upřímně lituji tvé potíže. Také vlastním trošku většího klučinu. Zatím to vypadá, že v zimě nezmrzne, jen nesmí do sněhu.

 
šóšannáh
Kelišová 5799 příspěvků 23.09.11 14:27

""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s6445.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s6445.gif úžasně napsané :palec:

 
Clementine
Nadpozemská drbna 27292 příspěvků 28.09.11 08:25

:mavam:
Já teda mega obříka doma mám a nakupuju podobným stylem. Někdy mu neco je a někdy mu to dám do skříně na „jaro“ :mrgreen:

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 28.09.11 20:48

No se to trochu vycpe novinama a ty botičky budou tak akorát, néé? :-D Ty mě bavíš :-D Mě zatím zachraňují igelitky oblečků od ségřičky a známých, pak se do toho nakupování vrhnu.. dopadne to nejspíš jako u tebe :lol:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 02.10.11 14:23
:palec: :palec: :lol: :lol:
 
Lilišák  03.10.11 12:56

ja prcka jeste nemam (bude vanocni darecek) , ale taky uz mame ,,velikostni,, problemy,… zacali jsme prckovi nakupovat obleceni snad od prvniho dne tehotenstvi a vsichni me varovali ze to ,,strasne rychle roste,, a at toho nekupuju moc, ze jeden den mu to bude a druhej den to bude maly a ja zila v predstave ze tady v zime budu mit cerstvy miminko a ono se do tech mini oblecku nevejde a bude tady nahaty nebo s nim budu courat po nakupech,.. no ve zkratce tehotenska demence :lol:

abych to shrnula: rodime az na vanoce a nas broucek ma hromadu obleceni od velikosti 50-92, konkretne vel. 50-56 ma asi 7 mikin, protoze co kdyz se zamaze a bude doma zima ze jo a ja mu NEBUDU MIT CO DAT??? :lol:

v kazde velikosti hromadu kalhot, mikin, tricek, bodycek, ponozek,.. proste katastrofa :roll: :lol:

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 05.10.11 07:26

Tak to jsem se opravdu pobavila :lol: Stalo se mi něco podobného…před porodem jsem kupila oblečení.vzhledem k mé výšce 182 a přítelově 180cm..jsem byla přesvědčena,že budeme mít prostě velké dítě..moje výbava začínala na 56-a jen pár kousků..pak 62..no a narodila se malá-opravdu malá..47cm a 56 jsme nosili ještě nedavno:-))vypadala ve všem jak strašáček..uřvaný strašáček..babička letěla dokupovat padesátku :mrgreen:

 
DominikaV
Povídálka 31 příspěvků 05.11.11 09:56
Nakupování

Ahoj mamči, našla jsem akci na Nové Harfě, slaví narozeniny a mají tam super slevy. Navíc se hraje o zájezdy na Mauricius, tak hurá na nakupy :-)

 
bjetuschka
Závislačka 4165 příspěvků 29.04.14 11:39

Na denicek jsem narazila náhodou a vážně jsem se pobavila :-D Znám to, mám taky obříky, dvojčata, dokonce každé jinak velké, takže tohle vybírání a nakupování oblečků je pro mě taky boj :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama