Narodil se nám mimiMax

Porod

Už dlouho tady nadšeně pročítám porodní příběhy a pořád si říkám, že bych se mohla zaregistrovat a přispět svou troškou, tak dnes se mi konečně povedlo. Předem se omlouvám za občas podrobný popis, a to jsem toho ještě dost vymazala. Sepisovala jsem si to pár dní po porodu abych na nic nezapomněla.

náš porodní box

pár vteřin na světě
2 komentáře

s hrdým taťuldou

náš Maxíček 23.12.2009 v 9:20 2,770kg a 51cm

Ve středu 23. prosince před 3 hodinou ráno mě vzbudila první kontrakce, myslela jsem, že to jsou poslíčci tak jsem nechala manžela spát, poslíčky jsem během těhu vůbec neměla :). Ale kontrakce byly pravidelné po pěti minutách, manžel se zanedlouho vzbudil, jelikož jsem hekala a přitom jsem se držela topení nebo v předklonu opřená rukama o nohy. Pak se kontrakce pohybovaly mezi 2,5 min. a 5 min. Muž mě přemluvil, že už pojedeme do porodnice, to bylo v 5 ráno.

Silou vůle jsem se oblékla a některé kontrakce rozdýchávala v kleče na zemi. V autě jsem měla asi dvě kontrakce. Dojeli jsme k nemocnici a snažili se na parkovišti zaparkovat, ale kostky byly namrzlé a tak to pořádně klouzalo. Venku se mi začaly rozjíždět nohy a já jsem nevěděla, jestli držet balanc nebo rozdýchávat bolesti. Na porodnici jsme šli po schodech a já byla rozladěná. Přede dveřmi jsem rozdýchala další kontrakci a manžel zatím zazvonil. Přijala nás porodní asistentka, říkala jsem, že nevím, jestli to jsou poslíčci, a tak mě nejdřív začala natáčet ozvičky a zavolala doktora, jestli mě budou přijímat nebo ne.

Doktor mě vyšetřil a říkal, že jsem otevřená mezi 2 a 3 cm a že si mě tam už nechají kvůli streptokokovi, kterého jsem měla. Popřál mi, ať to dobře dopadne, jelikož mu končila služba, také se vystřídali PA. Nová PA mě zvážila a dopsala se mnou ještě nějaké papíry. Pak jsem dostala bílou košilku a šli jsme na první porodní box. Manžel dostal zelený mundúr, aby tam mohl být se mnou. PA mi přinesla balon, abych si na něj sedla a zhasla světla. Zkoušela jsem si na balon sednout, ale bolesti mi při sezení vystřelovaly až ke kolenům.

Po chvilce přišla opět PA a říkala, jestli nechci vyzkoušet sprchu, tak jsem si tam vlezla. Akorát mi řekla, abych si sedla zády ke stěně, abych to tam moc nevytopila :). Tak jsem si tam sedla a pustila na sebe horkou sprchu. Moc to nepomáhalo, ale aspoň mi bylo teplo. Najednou se objevil můj Dr. z poradny, říkal, že to asi ještě není ono a mě chytla kontrakce,on na to: „pardon tak to už je pořádná kontrakce“. A že mi na 8 hodinu naplánoval kapačku s antibiotiky. Taky se mě zeptal jestli chci epidural, tak jsem řekla, že zatím ne.

Po chvilce přišla PA jestli bych na chvilku vylezla ze sprchy aby mi mohla dát klystýr. Tak mi manžel pomohl se utřít a obléct, jen co jsem si sedla na porodní postel tak mezi dveře strčila hlavu jiná sestřička, jestli mám chvilku na mini návštěvu. Přišly se na mě podívat kolegyně z laboratoře. Ptaly se mě, jak to jde a tak, pak mě začínala kontrakce, tak vytřeštili očka a úprkem pryč. Pak mi PA dala klystýr. Mezitím jsem rozdýchávala kontrakci a nevěděla jsem co dřív, jestli dýchat nebo držet půlky u sebe :). Manžel byl všude se mnou, když jsem plácla do něčeho vedle sebe, chytil mě za ruku a já se ho během kontrakce držela, taky mi dával napít.

Pak už kontrakce začínaly velmi bolet a už jsem skučela nahlas. Vylezla jsem ze záchodu a další kontrakci vydýchala na zemi v kleče, PA mi přinesla žíněnku abych neklečela přímo na zemi. Pak jsem si musela lehnout na pravý bok na porodní postel, jelikož mi dávali kapačku, PA mi řekla, že mi to pustí rychle a tak to trvalo asi čtvrt hodinky, cca 8-8:15. Když mi kapačka dokapala, tak mi PA řekla, že za 4 hodiny dostanu další kapačku. To jsem na Michala zakňourala, že další čtyři hodiny to nevydržím. To už kontrakce bolely moc a já skučela fakt hodně. Po tom jsem si opět klekla na zem a prokřičela jsem další kontrakci.

PA se mě ptala, jestli cítím tlak na konečník, ale já cítila jen bolest v podbřišku, tak jsem zalhala, že trochu vepředu. Přišla doktorka a vyšetřila mě, že prý jsem otevřená na 7 cm. Už mi nešlo moc mluvit a tak jsem se koktavě zeptala PA, jestli můžu tlačit, řekla mi, že jestli chci tak můžu. Tak jsem tlačila a řvala jak protržená, ale asi je třikrát :). Pak přišla novorozenecká setra a řekla mi, že nesmím tak křičet, že přidusím miminko a že to musím rozdýchávat, tak jsem začala funět. Musela jsem si držet levou nohu, protože jim zase upadla levá podpěrka. Při kontrakcích jsem byla hodně ve křeči, tak mi doktorka řekla ať se uvolním, že takhle mě to musí hodně bolet.

Doktorka mi někdy při tom píchla vodu, cítila jsem teplou vodu mezi nohama. Tlačení bylo těžké, nadechnout se a tlačit, pěkná fuška, ale bylo to snesitelnější než jen rozdýchávat kontrakce. Pak se mi trochu ulevilo, jelikož kontrakce se zpomalily, ale to se nelíbilo doktorce a řekla mi, ať si stoupnu. Tak jsem se postavila, chytla se manžela kolem krku a pořád jsem při každé kontrakci tlačila, mezi jednotlivými kontrakcemi jsem se sotva stačila nadechnout. Jak jsem tlačila tak jsem na manželovi visela celou vahou a stála na špičkách. Jednou jsem se zakousla do svojí ruky a pak jsem chtěla kousnout do manžela, ale to jsem si rozmyslela :).

Pak jsem byla už moc unavená, tak jsem se zeptala, jestli si můžu už lehnout a mohla. Doktorka řekla, že jdeme na to. Vyvezla si mě na porodní posteli nahoru. Pak mi ještě jednou píchla vodu. Říkala mi jak mám tlačit a taky že se mám uvolnit mezi kontrakcemi, hlavně abych zpomalila dýchání, novor. sestřička říkala ať si proklepu ruce a nohy, to jsem zvládla jen jednou klepnout rukama. Během toho mi občas PA měřila ozvičky Maxíka, to bylo bolestivý, protože ho nemohla asi najít tak na to solidně tlačila, poslední ozvičky jsem si všimla měl 109. Asi při poslední kontrakci jsem byla trošku mimo, úplně mě začalo brnět celé tělo a hlavně obličej. Taky jsem si přitom tlačení prokousla ret.

Vím, že mi manžel říkal, jak mám dýchat, nádech nosem, výdech pusou a já to dělala přesně obráceně. Doktorka mi pak říkal, jak dlouho mám tlačit a kdy se nadechnout a pak jsem jí viděla jak bere do ruky nůžky a říkala jsem si, kdy pak mě asi nastřihne a pak šmik – to jsem tedy cítila a najednou byl Maxík na světě v 9:20. Viděla jsem ho mezi svýma nohama, byl trochu modrý a měl kolem sebe pupeční šňůru. Najednou bylo úplně po bolestech, jako když utne. Doktorka mi za chvilku řekla, ať lehce zatlačím a byla venku i placenta.

A já pořád opakovala, že jsem to zvládla a že to mám za sebou, pak jsem hned manželovi řekla, aby šel Maxíka vyfotit. Maxíka mi dali na hrudník a pak si ho odnesli na chvilku do inkubátoru. Doktorka mě dole pak dala tři injekce na umrtvení a udělala několik stehů. Přitom jsme s manželem rozesílali sms že už jsme tři. A jsme rodina :)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 05.01.11 08:46
:hug: :andel:
 
žežula  05.01.11 09:23

gratuluju, v jaké porodnici jsi rodila?

 
Esmerka
Stálice 75 příspěvků 05.01.11 10:09

Velikááá gratulace, taky máme doma Maxíka a toho Tvého moc zdravíme! :hug:

 
boruvkaAS
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 05.01.11 10:42

Gratuluju k chlapečkovi. :kytka: Hlavně zdravíčko a hodně mlíčka pro Maxíka. Rodila jsem ve stejné porodnici 5.8.2010 na stejném sále č.1. Využila jsme i vanu. DOufám, že jsi měla pohodové lidičky kolem sebe, já ano, Byli všichni hodné a milí :palec:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19728 příspěvků 05.01.11 10:57

gratuluji k Maxíkovi :kytka: přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a jen samé radosti :wink: :lol:

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 05.01.11 11:01

Moc gratuluji.
Hned jsem porodní sál poznala:-)
Mě tam ale jen natáčeli, rodila jsem na velkém sále…císařem…

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 05.01.11 11:03

…jo a před 7miměsíci když tam rodila kamarádka jim také upadla levá opěrka nohy…měli by s tím něco udělat…

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 05.01.11 11:51

Rodila jsem v Domažlicích a byla jsem spokojená, teda až na tu novorozeneckou sestru, ta byla krapet nepříjemná :-? Akorát jsem zapomněla dodat, že jsem rodila v roce 2009 :mrgreen: jj ta opěrka jim upádává asi pořád :lol:

Příspěvek upraven 05.01.11 v 11:53

 
boruvkaAS
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 05.01.11 13:56

Budu hádat, starší, s černými vlasy do culíku :lol: Ta byla jako led a protivná, ale jinak super přístup od všech i paní co tam pomáhá a roznáší jídlo byla milá :palec: a opěrka na nohu mi neupadla, jen tam nebylo to přední madlo na ruce:)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 05.01.11 14:13

jj přesně ta :-? Maxík byl po porodu opravdu přidušený, tak nevím jestli za to nemohlo to moje hulákání, do dneška z toho mám občas špatný pocit :cry: ale jinak přístup fajn, paní co nosila jídlo byla bezva, vždycky jsme krátce pokecaly :-D zamrzelo mě, že mi nedali Maxíka přicucnout, sama jsem si ho přiložila až kolem cca druhé hodiny odpoledne , kdy mi ho přivezly na pokoj, ale i tak mám mlíčka stále dosti a malýmu velice chutná :mrgreen:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 05.01.11 14:27
:kytka:
 
Macinkaa
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 05.01.11 16:34

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: :potlesk:
A začínám se bát co mě čeká a nemine :think: :nevim:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 06.01.11 08:44

Gratuluju! Já když to měla už za sebou, tak jsem to taky mlela furt dokola :lol: Hlavně zdravíčko :kytka:

 
zdenka78
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 06.01.11 09:46

taky moc gratuluji :kytka:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 06.01.11 11:19

Bezvadně napsané :palec: kolikrát jsem se pěkně od plic zasmála (snídám tu u toho,přítel nebude rád za poprskanou klávesnici :lol: ) Přesně jak psala Macinkaa taky přemejšlim jak to u mě všechno dopadne… i když já budu asi rodit plánovaným císařem :-? Tři a půl roku doktorům trvalo než přišli na cosi jako rakovina děložního čípku… Docela mě mrzí že mě tyhle „radovánky“ minou :-(

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 06.01.11 21:51

Marishka89 držím palečky aby vše dopadlo v pořádku :srdce: nevadí jak budeš rodit, hlavně že budeš mít ten nejkrásnější dáreček a to je miminko :kytka:

 
derunka  07.01.11 01:28

:palec: To je úžasný. Jsem zvědavá na sebe.

 
derunka  07.01.11 01:28

:palec: To je úžasný. Jsem zvědavá na sebe.

 
Niky7  07.01.11 12:22
:potlesk: :kytka:
 
NNatálie
Kecalka 156 příspěvků 07.01.11 21:55

8-o
taky jsem zvědavá na sebe!
Gratuluji že jste to takhle zvládli!!!

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.01.11 21:18

Gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama