Narodil se v chaloupce...

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o příběh zrození našeho druhého chlapečka, kterému jsme dali jméno Jeremiáš. Příběh jsem již psala na jiný server, ale stále mám nutkání se o tento příběh podělit i zde, i když vím, že psát to tady, na eMimino, je jako hodit maso vlkům. Ale je třeba mluvit i o porodech z druhé části mince. Tedy nádherných porodech, plných lásky, respektu a důvěry.

Nechci tím tvrdit, že porod doma je pro každého a že je to nejbezpečnější varianta. Zastávám názor, že jsme každá jiná, každá má jiné pocity, názory, nároky a přání. Klidně budu rodit v porodnici či v porodním domě, ale až najdu zdravotnické zařízení takové, které mi vyjde vstříc v mých přáních.

Žena má rodit tam, kde se cítí bezpečně a já se cítím bezpečně u nás, v naší 100leté chaloupce.

Již v prvním těhotenství mě napadla myšlenka porodit své dítě doma, ale nakonec mě přepadaly silné strachy a já s nimi neuměla pracovat.

Podstupovala jsem všechna vyšetření, i když mi to bylo velmi nepříjemné a strašení ze všech směrů nebralo konce. Tedy strach ovládal mě a mé dítě. Neposlouchala jsem sebe, ale lékaře.

Mé první dítě tedy přišlo na svět v porodnici, a jak se dá očekávat, bylo to velice nedůstojné přivítání na svět. Počínaje nepříjemnou porodní asistentkou, dlouhým monitorováním miminka, nástřihem, nerespektováním přání, poloha vleže, skákání na břicho, podání léku na vypuzení placenty i přes moje protesty a mnoho, mnoho dalších, až po separaci miminka po porodu.

Bylo mi z toho moc smutno. Náš první chlapeček byl takový maličký, zranitelný, hodně uplakaný a je takový doteď. Potřebuje spoustu pohlazení, lásky a stále ubezpečování, že ho máme rádi. Malý človíček, kterému chybělo to počáteční sblížení po porodu a stále je takový bázlivý a křehký… Musí neustále cítit, že je v bezpečí. Ušli jsme kus cesty a díky naší trpělivosti a láskyplném jednání se to zlepšuje.

Brzy mi došlo, že podruhé takhle rodit již nechci. Chci dát svému dítěti šanci, aby se narodilo, kde chce, jak chce… V respektu a v kruhu rodinném.

To, že jsem otěhotněla podruhé, jsem poznala takřka okamžitě. Tu noc se mi zdál hodně živý sen, kde mi jedna paní oznámila, že jsem těhotná. Další den mi v podbřišku vystřelovaly proudy energie, bylo to jako ohňostroj, posléze mi to přišlo jako tisíce mravenečků.

Již v tuto dobu jsem si sepsala 18 afirmací a každý den, noc si je opakovala, až jsem jim začala věřit a říkala jsem je celých 9 měsíců, až do dne D. Bojovala jsem se strachy, promlouvala k sobě, miminku, odbourávala psychické bloky, odpouštěla lidem, kteří mi nějak ublížili, děkovala jsem svému tělu, děloze, plodové vodě, placentě a dalším za to, že je mám a za to, že vše tak pěkně zvládají a budou zvládat až dokonce. Věřila jsem svým pocitům, sobě, děťátku. Odmítala jsem vyšetření, která jsou mi nepříjemná nebo zbytečná.

Naše miminko v bříšku rostlo a rostlo a od 35+5 těhotenského týdne mi začala odcházet hlenová zátka, začali silní poslíčci a tvrdnutí břicha. Docela mě to znepokojovalo, protože první syn se narodil ve 36. těhotenském týdnu, a tak brzy jsem v plánu rodit neměla. Ale naše miminko se jen trénovalo.

Jak čas utíkal, přehoupl se 40. těhotenský týden a nic se nezměnilo. Stále po kouskách odcházela hlenová zátka, silní poslíčci, kteří se museli rozdýchávat. Byla jsem domluvená s porodní asistentkou, že pokud bude vše probíhat bez komplikací, budu rodit doma.

Pokud bych se necítila dobře, nebo by mi intuice říkala, že není vše, jak má být, jela bych do porodnice s možností porodit ambulantně a s informovaným přítelem, co nemá v porodnici za žádnou cenu dopustit.

Byla sobota 15. 8., 50 minut po půlnoci, když jsem se probudila na WC. Říkala jsem miminku, jestli by dnes nechtělo poznat svoji rodinu a pak si šla zase lehnout. Už jsem upadala do snů, když mě probrala teplá voda tekoucí mi po nohách. Vstala jsem z postele, příteli oznámila, že mi praskla voda (koukal totiž na mě) a šla na toaletu a do vany. Hned mi najely vlny po 5 minutách.

Po chvíli přišel přítel a ptal se mě, jak se cítím a jestli zůstaneme doma. V tu chvíli jsem ani nevěděla, zrovna jsem se probudila. Musela jsem se domluvit se sebou a miminkem. Přítel mě tedy nechal samotnou, a že za chvíli přijde.

Byla jsem ve vaně, byla jsem klidná. Promlouvala k miminku a cítila, že je vše přesně tak, jak má být. Cítila jsem jistotu a bezpečí. Vlny byly silné, ale nebolestivé, pouze silný tlak. Pouštěla jsem si teplou vodu na bříško a na záda si dávala teplou plínu. Bylo to tak příjemné. V koupelně jsem měla zapnutou malinkou lampičku, takže přítmí vykouzlilo velice útulnou atmosféru.

Přítel zavolal porodní asistentce, ať vyjede. Má to k nám 115 km. Mezitím se vzbudil 3letý syn s otázkami: „Maminko, proč nejsi se mnou v postýlce? A proč říkáš ááááá?“

Tak jsme mu všechno vysvětlili a ať jde zase spinkat a tatínek půjde s ním. Syn ale nechtěl. Říkal, že chce být se mnou a chce být u toho, až se miminko narodí. Jeho přání jsme samozřejmě splnili. Proč by taky nemohl být u tak posvátné a jedinečné události?

Klečela jsem ve vaně plné vody a opírala se o přítele, který klečel u vany. Syn mě hladil po vlasech, říkal pořád: „Malá, malá, mám tě rád.“

Byl veselý a smál se. Zpívali jsme miminku… Bylo to tak silné, tak nepopsatelné.

Cítila jsem, jak hlavička postupuje porodními cestami a pak jsem ji ucítila. Spustily se mi slzy a zmohla jsem se jen na větu: „Tomi, miminko má vlásky.“

Vůbec jsem netlačila… Když se tělu chtělo, tlačilo samo a já se snažila jen tělu naslouchat.

Hladila jsem miminko po vláskách a chránila si hráz, ať se nenatrhne. Potom vyklouzla hlavička s takovou neskutečnou lehkostí. Hladila jsem ji, nahmatala ten malinkatý nosík, bylo to ÚŽASNÉ. Slzy dojetí mi tekly po tvářích.

Nastalo ticho. Chvíli se nic nedělo. Potom přišlo to, co mě opravdu okouzlilo. (Teda věděla jsem, že to takhle funguje, ale zažít to na vlastní kůži je úplně něco jiného.)
Miminko se začalo samo otáčet. Musím říct, že tohle byla jediná chvíle, kdy mě to nepříjemně bolelo. Do té doby to byl jen tlak, silný tlak.

Zase nastala chvíle ticha a po ní se miminko samo vykoplo nožičkama z bříška ven. Miminko mi vplulo přímo do náruče ve 2:48. Hned jsem ho vytáhla z vody a okamžitě se nadechlo a začalo na chvíli plakat. Dala jsem si ho na sebe a přikryli jsme ho ručníkem. Po chvíli jsem se až podívala na pohlaví a s úsměvem na rtech pravím: „Je to chlapeček!“

První syn se začal nahlas smát, protože si celé těhotenství myslel, že to bude holčička. Ptala jsem se ho, jestli mu nevadí, že má bratříčka a jen se smál a že mu to vůůůbec nevadí.

Jeremy měl nádhernou růžovou barvu. Připomínal mi spíše starší děťátko, než zrovna narozené.

Po chvíli jsme se přemístili do obýváku na matraci. Bylo to tak kouzelné, že můžeme být všichni společně a tulit se. Po nějaké době dorazila porodní asistentka a porodili jsme placentu, na kterou byl syn ještě nějakou dobu napojen. Po porodu jsme 11 hodin strávili kůži na kůži.

Poranění, dvě mini trhlinky, co se opravdu nemusí šít. Deset dní po porodu zhojeno.

Náš syn Jeremiáš se narodil po bezproblémovém a úžasném porodu, který trval hodinku a půl. S váhou 3270 g a 51 cm.

Vše, jak jsem si vizualizovala, vše, jak jsem si přála, vyšlo do puntíku přesně. Nemůžu tomu stále uvěřit! Věděla jsem, že porod bude krátký (první trval 3 a půl hodiny) a porodní asistentka nestihne dojet a přesně takhle jsem si to přála. V tu chvíli jsem si ani nedovedla představit, že by tam byl ještě někdo jiný, než moji dva kluci. Rušilo by to mě i tu velice intimní událost. Věřila jsem, že to zvládnu a miminko taky.

Cítím neskutečnou vděčnost, že jsem mohla něco tak nádherného zažít. Cítím sílu ženství a pokoru k Matce Zemi. Příroda je opravdu velice moudrá a má vše skvěle promyšlené. Ženské tělo ví, jak dítě porodit a dítě se umí taky samo narodit. Je totiž tak moudré a dokonalé. Porod byl tak strašně krásný.

Je to už něco přes půl roku a stále cítím ten silný pocit radosti, lásky, pokory… Tu sílu nejnádhernějšího okamžiku v životě. Každou noc, když usínám, se mi pocity z porodu vrací… Tak to bylo dokonalé a fascinující.

Placentu jsme zakopali na naší zahrádce pod Remískův strom. Poděkovali jsme jí za vše, co pro nás udělala a vrátili ji Matce Zemi.

Velké „DÍKY“ patří mému skvělému muži, který mě ve všem tak krásně podporoval, věřil mi, staral se o mě a syna, před porodem, během porodu a také po porodu.

Další velké „DÍKY“ patří mojí skvělé porodní asistentce, která má stejné smýšlení jako já a její pozitivní energie je velice nabíjející.

A ještě jedno velké „DÍKY“ všem nadpozemským bytostem, které při nás stály a ochraňovaly nás.

Hodnotilo 80 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 01.03.16 00:10

Juu gratuluji, sice jsem to neprecetla cele, protoze uz se mi zaviraji oci, ale chci uz zareagovat.
Obe deti jsem rodila doma a bylo to skutecne uzasne :). A vzdalenost PA jsme meli nastejno :)

 
maminka201  01.03.16 00:58

Gratuluji, moc krásný deníček…porod doma by se mi líbil :palec:

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 01.03.16 06:09

Krasne. Takovy porod vam zavidim. :kytka:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 01.03.16 06:46

Moc hezkej deníček. Nejsem zastáncem domácích porodů, docela to odsuzuju, ale vypadá že jsi ho měla opravdu pohodovej a bezproblémovej. Já sama rodila třikrát a první porod byl hroznej, díky za pomoc lékařů, no a třetí porod byl nejhorší. Samozřejmě největší díky doktorům, bez nich nevím jak by to dopadlo. Jinak moc gratuluju k miminku :kytka:

Příspěvek upraven 01.03.16 v 06:47

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 01.03.16 06:58

Boží :kytka:

 
Foxisssss
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 01.03.16 07:03

Krasny denicek, takhle klidne kdyby to braly vsechny… :)

 
Lutonka  01.03.16 07:35

Gratuluji k bezproblemovemu porodu, musel to byt uzasny zazitek :potlesk: Nicmene popis je pro me az prilis…hledam spravne slovo…extasticky? A teda modlit se k plodove vode, zakopavat placentu a dekovat Matce Zemi…to uz je na me skutecne moc :mrgreen:

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 01.03.16 07:37

Tady je videt, ze je porod ulne prirozena vec. I ja si to rikala kdyz jsme jeli do porodnice bez bolesti, s prasklou vodou vodou, ja byla uplne klidna a pristup vsech lidi kteri tam byli ohleduplny, soukromi, doktora jsem nechtela tak prisel jen opravdu na konec. I tak bez leku 12,5 hodiny. Chodila me a mimi kontrolovat 1 asistentka a pak druha kdyz se vymnenily smeny. Manzel tam byl se mnou a celou noc. Meli jsme cekanky s utulnou posteli sami pro sebe. Svetlo, tmu, sprchu, zinenky, kresilko. Skoro jako doma.

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 01.03.16 07:40

@Lutonka lépe bych to neřekla :mrgreen:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 07:45

Obdivuju tu statečnost… Ja bych nejradši rodila nekde, kde si me nebudou vubec všímat a přesto tam bylo vybaveni a personál, kdyby se neco dělo… Docela mi to prijde skoda, ze nic takového neexistuje… :think:
Nevim proc se porody vedou… Vest si ho ma matka a dite… A v případě potřeby zasáhnout. A to se u nas nedodržuje ani trochu… :roll:

 
Lenka 80  01.03.16 07:48

Moc moc krasny denicek.jsi uzasna a ja ti moc zavidim tvou odvahu a porod doma. my meli u porodu komplikace takze nelituji porodu v porodnici. kdovi jak by to doma dopadlo. navic Milosrdni bratri v Brne jsou uzasna porodnice kde pokud je to mozne a vse v poradku do porodu nazasahuji. zadna chemie, zadny epidural.za nastrih se mi PA omlouvala. :D

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.03.16 07:50

Krásný porod :kytka: A vybrali jste super jméno :potlesk:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 01.03.16 07:51

Gratuluji :kytka: moc, ke všemu. :)

 
Lenka 80  01.03.16 07:55

@Tiffany1 ja takovy porod mela.PA se vzdycky jen prisla zeptat jestli je vse v poradku. pripadne poradila jak si mam ulevit od bolesti. napustila mi vanu. jestli chci klystyr se zeptala. v podstate celou dobu jsem byla na pokoji sama s pritelem.az kdyz jsem mela nutkani na tlaceni tak ji pritel zavolal. zadny odchod na sal. z vany rovnou na porodni lehatko. jinde rodit rozhodne nebudu.

 
Žaneta66
Závislačka 4455 příspěvků 01.03.16 07:57

Krásný deníček, smekám pře Vámi :hug: Já bych to nezvládla :oops:, klukům hodně sil :lol:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 07:57

A jeste jedna vec a tu si neodpustim. O porodech doma tady byly nekonečné rozepře, z moji strany - jen závidím, ze na to ma někdo odvahu, kdybych ji mela taky, tak okamžitě rodim doma taky…
Ale, co se mi moc nelibi - syn u porodu. 3 lété dite podle me u porodu nema co delat. Vidi maminku trpět, vidi, jak jde na svět dite, nikdo nemuze vedet, co to udela s jeho psychikou a ty jsi dopredu nemohla vedet, jak tvůj porod bude probíhat, jak bude bolestivý, jestli se neco ne pokazí a ty nebudes muset do porodnice. To by pak nastala panika a ten 3letej kluk to cely prožíval s vámi…
Za me je 3lete dite u porodu proste nezodpovednost, at se na me nikdo nezlobí, ale dětská psychika je velmi křehká záležitost. :nevim:

 
majki.r
Extra třída :D 12449 příspěvků 01.03.16 07:58

Já jsem z těch, co nechápou ani v nejmenším domácí porody, vidím v tom nesmyslné ohrožení zdraví dítěte, takže za mě ne, deníček se mi nelíbil.
Edit: Ale samozřejmě gratuluji a přeji jen to nejlepší :kytka:

Příspěvek upraven 01.03.16 v 08:06

 
Lenka 80  01.03.16 07:59

@Lutonka ja to treba chapu.komu jinemu bys za to chtela dekovat? To diky prirode tu jsme a diky prirode jsme takhle uzasni. a nevazime si ji za to. bereme vsechno jako samozrejmost.za vsechno by se melo umet podekovat.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 01.03.16 08:02

Blaho-preji :srdce: :srdce: :kytka:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 08:04

@Lenka 80 A co potom, nechali ti prcka na muchlani a zase hned šli pryc? Mne hrozne chybi v nemocnicích ta intimita. Ten okamžik těsně potom. Respekt soukromí… Prece jen je to pro každou ženu zázrak, porodit si vlastní dite a vetsinou je to 1-2× za zivot… Tak by clovek na tohle mel mit podle me nárok. A ne, aby mu dite vzali a nechali tam maminku ležet, jak vyvrzenou krávu. :roll: :nevim:
Ve velkých porodnicích jsem to zažila a myslim, ze tohle hodne ovlivňuje zážitek z porodu. Ta „oslava,“ ze to mam za sebou a jsme jenom spolu, sakra, Vzdty si to zaslouzime, ne?
Mne malou ani neukazali a dali mi ji az za 24 hodin. To je po 6ti letech ten nejošklivější zážitek,.. Ne bolest, ne hadicky, ne klystyr, ne cevka, ale ten koktejl hormonu a to čekání. :roll:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 01.03.16 08:11

@Tiffany1 nezaznamenala jsem nejake ‚utrpeni‘,chlapecek ma jedinecnou zkusenost jak prichazeji deti na svet, ma povedomi o kontinuite : brisko-miminko a ne ‚vetrelec‘ ktereho rodice odkudsi privezli. tohle povazuju za moc dulezity i pro sourozenecky vztah.ta atmosfera, vzajemne zamilovani se vsech… nadhera. Deti nejsou hloupe. i pri mozne komplikaci a nutnem odjezdu se da diteti citlive vysvetlit co se deje. rodim za 2mes a sve 3lete dcerce bezne poustim videa s porody doma, takze vi kudy jde miminko na svet, ze se u toho maminky muzou ruzne projevovat a nijak ji to nedesi. naopak projevuje zvedavost a zajem. a mit takovou zkusenost se zrozenim u holcicky je take velkym vkladem do zivota :kytka:

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 01.03.16 08:12

Úžasný nádherný porod :hug:. Moc ti ho závidím, chtěla by jsem rodit doma ale nejsem úplně rozhodnuta, kvůli tomu že bohužel u nás nejsou porodní asistentky tak vybavené, bohužel tady to vnímá i muž jako velké negativum. Zatím nám přijde jako nejlepší možnost rodit v porodnici s porodní asistentkou a jít co nejdřív domů, snad zažijeme taky takový úžasný porod jako ty.

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 01.03.16 08:17

Gratulace k úžasnému klidnému porodu.
Díky za to ukázání, jaký porod může být. I když na to ne každá žena má odvahu, třeba to bude inspirací pro porodní asistentky (u lékařů v to ani nedoufám), jak by to mohlo (a vlastně i mělo) být. Bez spěchu, bez stresu, tělo ví co má dělat.
Hodně zdraví a sil celé rodině.

 
nini77
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 5 inzerátů 01.03.16 08:24

Ani jsem to nedočetla, skončila jsem u věty Žena má rodit tam, kde se cítí bezpečně. Můj názor je ten, že žena má rodit tam, kde je to bezpečné pro dítě a rodit doma je sobecké a hloupé.

 
majki.r
Extra třída :D 12449 příspěvků 01.03.16 08:29

@nini77 :palec: souhlasím :kytka:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 08:31

@zolycka To je samozrejme každého nazor. Myslim si, ze dětský psycholog by mi dal za pravdu… Mohu dítěti 100× citlivé vysvetlit, co se deje a přesto nejsem schopna odhadnout jeho reakci. Nezlobte se na me, ale je to stejne jsko s dospělým… Kdyz se dostanete do tisnive, nestandardní situace, nikdo z nas nemuze rict, jak by se v ni zachoval, pokud si ji neprozije.
A rozhodovat za svoje dite, jestli to zvládne… Protoze jsem mu pouštěla porod na videu.. :roll:
To je jako, před nim soulozit, protoze je to taky přirozené a maminka se u toho taky projevuje a porno jsme mu uz pustili…
Ja jsem z deníčku taky nezaznamenala žádný posttraumaticky stav, ale pochybuji, ze by se nam maminka pochlubila, ze jeji dite se z toho v noci budí a ma zle sny.
Tim nerikam, ze to tak je, to vubec… Samozrejme..
Za me dite u porodu nema co delat. Je na to malé nikdo nemuze odhadnout jeho reakci…
To si me klidne ukamenujte… Příroda je sice příroda, ale taky z nějakého důvodu neumožňuje rozmnozovani dětem… A to z fyzicke i psychické připravenosti…
Je to jen muj nazor… Nikoho nepresvedcuji, takže, kdyby to mohlo zůstat u toho, ze by nikdo nepresvedcoval me. K tomuto mam opravdu striktní postoj… :mavam:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 01.03.16 08:31

Hehe..nejsem vůbec odpůrcem doma vedených porodů, nicméně tvůj přístup a celý deníček je totálně fanatický a uhozený nezlob se :zed:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 01.03.16 08:37

A ještě si neodpustím: myslím, že existují i porodnice, kde to jde všechno ve stejném či podobném duchu. Porod jsem si užila naprosto stejně, prakticky nerušeně, bez chemie a zásahů, s poskytnutím veškeré intimity a času, navíc s pocitem bezpečí stačí jen dobře vybírat porodnici ;)

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 08:41

@reinkarnace Která to byla porodnice? Jestli se muzu zeptat?

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 01.03.16 08:42

Wow, porod nádherný. Popis je na mě trochu moc fanatický, ale i tak se mi líbil. Mám za sebou 3 porody a až ten třetí byl pro mě stejně dokonalý, jako ten tvůj popisovaný. Taky jsem cítila napojení na miminko a na „přírodu“ a neskutečně si užívala (a dodnes si užívám) fakt, že jsem to dítě porodila já a ne porodník. A pozor, důležité: rodila jsem v nemocnici! A přesto jsem mohla mít nebo nemít vše, co jsem si přála. Rodila jsem v té samé všechny 3 děti a co se týče přístupu a personálu..první otřes, druhý lepší, třetí dokonalý. (Pardubice)

Jediné, co mi vysloveně vadí v tvém deníčku je ta přítomnost tříletého dítěte.

Příspěvek upraven 01.03.16 v 08:48

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 01.03.16 08:44

@Tiffany1 Souhlasím, to děcko u porodu, to je masakr, pro mě absolutně nepochopitelné 8o

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 01.03.16 08:46

Gratuluju, krasny porod :srdce:

 
Terka1603
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 01.03.16 08:47

Za prvé gratuluji-klučík je krásnej a gratuluji i k tomu, jak dobře to dopadlo. Každopádně, pro mě jsi bytost z jinýho vesmíru a upřímně jsem čekala, že placentu jste nakonec snědli… :mrgreen:

 
Nafrněná  01.03.16 08:50

Pro mě je tohle jak z jiného světa, nikdy, nikdy, nikdy nepochopím lidi jako jsi ty, už jen kvůli toho jména… ale každého věc, každý si prostě nemůže rozumět s každým :kytka:
taky ti přeju vše dobré :mavam:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 01.03.16 08:51

Gratuluji, krásný porod. :kytka:
@Tiffany1 Nevím, kde jsi rodila, ale já všechny 3 děti (11,8,2) ve Zlíně a po porodu mě vždycky nechali s miminkem a manželem 2 hodiny samotné na porodním pokoji, mohli jsme si užívat intimity a radosti z miminka v úplném soukromí.

 
Nafrněná  01.03.16 08:52

@Tiffany1 u nás je taková porodnice třeba v Krnově, každý má možnost jet tam rodit, což je fajn :) já jsem tam nerodila a ani tam druhé nepojedu rodit protože mi zas tak moc nezáleží na tom jestli mi praskne voda sama od sebe nebo jestli mi pomůžou atd…
ale je dobře že je taková možnost

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 01.03.16 08:53

Krásný porod :potlesk: kdyby si to člověk mohl předem naplánovat a vybrat si ten tvůj tak neváhám. Popisy propojení s přírodou už jsou tedy na mě moc, ale chápu, že tohle má každý jinak. A jaký je druhý syn? Dáváš tam důraz, že první syn byl plačtivý a bázlivý, je to u druhého po dokonalém porodu jiné? Mám oba kluky císařem a plačtivý nebyl ani jeden, tak tomuhle úplně nevěřím, ale zajímá mě to :think: Gratulace k chlapci :kytka:

 
Lenka 80  01.03.16 09:04

@Tiffany1 meli jsme komplikace. malou vytahli modrou a bez ozvu. takze jsem celkem chapala ze se o ni museli hned postarat. a i pres to mi ji bezprostredne po porodu na par vterin dali na bricho.ja si fakt nemuzu stezovat.ale ja to mam jinak. obdivuju a zavidim porody doma.ale ja bych nikdy doma nerodila. bojim se o sebe a sve dite.mam k porodu velky respekt. doktori se me ptali jestli mam porodni plan. rekla jsem s usmevem ze ne.ze jsem laik a vubec tomu nerozumim.ze oni jsou odbornici a ja jim verim a zcela to nechavam na nich. a nelituji.

 
fashion_victim83  01.03.16 09:05

Podle me predstavujes typ domarodicky v tom předsudkovem smyslu.Uz ani nevim, kdy jsem cetla deník o domácím porodu o někom, kdo proste doma „jen“ porodí a nepotřebuje k tomu afirmace, volání vesmíru, nadpozemske bytosti, zakopat placentu a domlouvat se na porodu s miminem. Nelibi se mi ani, ze se na to tříleté dite divalo, prijde mi to zvracene asi jako kdyby vas pozoroval pri sexu (obojí je přirozené, ale zároveň intimní a deti by toho nemely byt součásti).Celkove jsi mi jako osoba malo sympatická skrz veci výše-meli jsme v práci bláznivou ženskou-same cakry, afirmace, reiki, nic nedokazala resit rozumem, na vse se musela ptát mistrů a celkové mi prisla nepoužitelná a mimo.

 
Tereza1986
Kelišová 6587 příspěvků 01.03.16 09:10

@reinkarnace @Nafrněná Souhlas :palec: Tříleté u porodu? :roll:

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 01.03.16 09:11

Gratuluji k tak krásnému prožitku a především k zdravému miminku!!! Neodsuzuju domácí porod, ale taky vím, že tohle není pro mně - já potřebuji sice taky soukromí a intimitu při porodu, ale jistotu mám, jen pokud vím, že za dveřma je asistentka, doktor a vybavení, které by mohlo pomoci při komplikacích. Tohle vše mi umožnila Vsetínská porodnice - musím ji ještě i tady vychválit do nebe :palec: krásný, útulný pokoj s vanou, sprchou, gaučem, postelí a dalším potřebným pro úlevu jen pro nás dva s manželem - asistentka přišla sice natočit monitor, ale mohla jsem si vybrat polohu - dokonce mají i monitor, se kterým se můžete volně pohybovat. Doktora jsem ani neviděla a kdyby se porod na konci nezkomplikoval tím, že malá přestala postupovat a spadly jí neskutečně ozvy, ani bych nevěděla co je sál - umožňují rodit přímo v pokojíčku na gauči, posteli, na čtyřech na zemi… je jim to jedno. Klystýr, epidurál ani nástřih dle mého přání neprovedli, žádné skákání po břichu taky naštěstí neznám - ikdyž bohužel pro urychlení byl pravda oxitocin - ale doktor mi řekl že se malá prostě zasekla a ozvy jsou tak špatné, že musí co nejrychleji ven - takže takový výběr z blbé a ještě blbší varianty - oxitocin nebo císař :nevim: A zvládly jsme to s oxitocinem. Malou hned dali na mne - jen na chvilku, aby jsme se přivítali - ůro špatné ozvy ji hned ještě kontrolovala dětská doktorka vedle mne a pak už byla zase jen se mnou a manželem - přikryli nás na posteli peřinou, zapli malou lampičku a my 3 si užívali sebe navzájem ;) Nevím, jak by takový porod mohl dopadnout doma :nevim: :nevim: :nevim:

 
fashion_victim83  01.03.16 09:11

Jo a jeste dodám-kdyz veris na takové to, ze si privolas, co chces-nebyla jsi z prvního porodu tak vydeptana, ze vsechny blbe vlastnosti ditete mu davas za vinu? Ja mam dite narozené cř, nejakou dobu se mnou taky nebylo a nic z toho tebou uvedeného nema a nemela (a taky se o tom casto píše, ze cř jsou nervni atd),jenže ja si nic takového nepřipouštěla, nebabrala jsem se v tom. Nerikala jsem si, Ježíši nemela jsem bonding 11hod, to bude ubrecene mimino.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 01.03.16 09:15

Moc velká gratulace takovej pěknej deníček a porod :)

 
Klarča.K
Kecalka 204 příspěvků 01.03.16 09:18

Souhlas s @Lutonka a @Tiffany1

Jsem rada ze si mela vysneni porod a hlavne bez komplikaci, ale trilete dite u porodu 8o

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 09:19

@Nafrněná Ano, to jsem asi spatne vyjádřila… Mne ani tak nevadí, ze něčemu pomůžou… Spis, to, co se dělo potom… Hodne mi vadí, ze mi dite 24 hodin nedali a řekli:„My meli hodne porodu.“ To je sice hezky, nejsem uzkostliva, ale nejvic ze vseho jsem se těšila, ze budu uvidim miminko s tatínkem si ho pomuchlame a uzijeme si společně ty prvni minuty. Misto toho druhy den rano prisla sestra, vrázila mi dite, a zacla hrabat na bradavky :poblion: :poblion:. Kurna, mne nebavilo, ze mi cizi ženská hrabe na bradavky :mrgreen:.

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 01.03.16 09:22

@Lenka 80 No, ale to ja taky. Nejsem zastáncem porodu doma, kvuli možným komplikacím… Ale v Motole mi ten lidsky pristup chyběl. Jinak, lékařská pece byla 100%. Ale je to velka nemocnice a spis továrna na deti:/.

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 01.03.16 09:22

:kytka: :andel:..krasa!…myslim, ze pri tvem nastaveni te hlasky mistnich „ateistek“ nerozhodi :)…blondie 66 si tady uzila svy, mas stesti, ze sefky tady s jeremiasem souhlasi, blondie mela s adolfkem pekelnou smulu :)…dik za krasnej denik, preji vse dobre :kytka:

 
Nafrněná  01.03.16 09:24

@Blondie66 ty máš fakt syna jménem Adolf a přezdívku máš Blondie? nebo to je jen vtip?

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 01.03.16 09:25

Moc peknej denicek a krasne jméno Jeremy… :potlesk: :think:
Ja teda nejsem pro domaci porody, stačilo mi, kdyz jsem byla u sve PA v porodnici a zrovna tam volala pani ze prijede nechat si zastavit laktaci, protoze porod doma nedopadl dobre… :( mozna by tak dopadl i v porodnici, mozna ne. Každého vec, kde chce rodit. Jen tedy osobne bych rozhodne nechtela u sveho porodu asistenci mého dítěte, to mi prijde zvláštní :nevim:

 
fashion_victim83  01.03.16 09:26

@lajovka bodejt by nemela, Adolf a Hildegarda (nebo Hindenburg či jak) je na české poměry dost neobvyklá volba, nicméně jeji(ch).

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama