Náš andílek Eliška

Prázdná náruč

Až teď jsem našla sílu napsat vám můj smutný příběh o tom, jak jsme po 2 letech snahy přišli o naše miminko v 5. měsíci těhulkování. Život je neustálý boj. Po rozvodu jsem si našla nového přítele, se kterým jsme se 2 roky snažili zplodit miminko, loni v listopadu se konečně po 2 letech snahy zadařilo, tu radostnou událost, že čekáme mimnko, jsem zjistila 15. 12. 2010, kdy jsem na TT našla krásné //.

V té době jsem byla již v 6. tt. Hned jsem to oznámila příteli, který už nedoufal tak jako já, že se nám zadaří. Oba jsme prošli vyšetřeními, kde bylo zjištěno, že jsem zdraví a počít miminko by u nás neměl být problém. Bohužel to problém byl. No, objednala jsem se hned k dr. a bylo nám UTZ potvrzeno těhotenství v 6. týdnu.

Doma mám již 2 dětičky z prvního manželství, tu radostnou událost, že nás za pár měsíců bude doma už 5, jsme jim oznámili 24. 12. 2010. Ukázali jsem jim fotečky z UTZ, radost byla v těch dětských očích velká a začaly se připravovat na to, že budou mit sourozence. Týdny plynuly rychle, již ve 3 měsíci jsem měla krásné bříško, jezdila jsem na všechny povinné kontroly a můj přitel byl vždy na KO se mnou, od počátku chtěl pokaždé foto s UTZ, doma to zakládal do alba a mocinky si přál, aby to byla holčička a jméno si taky vybral sám – Eliška, krásné jméno i mně se moc líbilo.

V únoru 2011 mi moje dr. na gyndě oznámila, že vzhledem kmému věku, 35 let, musím podstoupit odběr plodové vody kvůli vyvojovým vadám, Dawnův syndrom atd. I když bylo z krve vše na 90 % v pořádku, tak jsme v 17+1 tt 21. 2. 2011 jeli na odběr plodovky, po odběru nás poslali hned domů s tím, že mám mít 3 dny klid na lůžku, vše jsem dodržela. Za měsíc jsem měli přijít na kontrolu. Nic zvláštního jsem ten měsíc nepozorovala. 23. 3. 2011 jsem jeli na KO, to jsem byla v 21. tt, dr. mi řekla, ať si lehnu na UTZ, přítel měl s sebou i cd, že si necháme naše mimi natočit, to už jsem věděli i pohlaví, že je to holčička, vysněná princezna přítele.

Pak přišla ta velká rána, kterou nikdo nečekal, dr. říká: „neslyším srdíčko“, záhy koukáme a v mém bříšku leží zkroucená naše maličká a já jsem vykřikla: „co se děje, proč se nehýbe?“ Dr. zavolala primáře, ten oznámil, že je jim to líto, ale naše holčička bohužel nežije, že nejspíš selhala placenta. Ihned jsem začala brečet a přítel vyskočil ze židle, pevně mě stiskl a začal plakat se mnou, to jsem ho viděla brečet poprvé v životě. Dr. nám řekl, že podle velikosti se plod přestal vyvíjet v 17+1 tt, což odpovídalo dni, kdy mi brali plodovku. Měsíc jsem v sobě nosila mrtvé miminko a vůbec jsem to, že nežije, nezjistila, pohyby nebyly, ale jak se tam to mrtvé tělíčko v té vodě mlelo, tak to byly nárazy, že jsem si říkala, třeba je to moc malinké a pohyby budou později.

Druhý den jsem musela jet do porodnice, kde mi vyvolávali porod, v 9 hodin zavedl dr. první tabletu do pochvy, nezabrala, v 15 hodin druhou tabletu. V 17 hodin praskla plodová voda, zkažená, a v 17.30 jsem porodila svou malou mrtvou berušku Po porodu odnesli mrtvé tělíčko i placentu na pitevnu, aby zjistili příčinu. Poté mě hned odvezli na sál, kde mě při narkóze provedli kyretáž. Po 20 minutách mne odvezli na pokoj a do rána jsem musela v sobě mít napíchané 3 kapačky, hrozila mi otrava krve. Druhý den ráno mě pustili domů.

Nikdo, kdo to nezažije, nepochopí, jaký to je pocit porodit si mrtvé dítko a jít domu s prázdnou náručí. Trvalo několik týdnů, než jsem se postavila zase na vlatní nohy, díky mému úžasnému příteli a mým dětem jsem to zvládla a dnes už se těším, až znova na TT najdu vysněné //. 2. 8. 2011 byl náš termín porodu, to jsem hodně plakala, ale teď už si říkám, že maličká z nebíčka na nás dohlíží.

SBOHEM ELIŠKO NAŠE, MOC TĚ MILUJEME, NIKDY NESPATŘÍME TVOU TVÁŘ, TVÉ OČI, NEPODRŽÍME TĚ V NÁRUČÍ. NIKDY NA TEBE ALE NEZAPOMENE TÁTA, MÁMA, SESTRA A BRATR!

Všem, kteří to dočetli až dokonce, od srdíčka děkuji.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 02.10.11 00:21

Sandy, smutný…posílám :hug:

 
Sibetka  02.10.11 00:51

Je mi to moc líto…

Poplakala jsem si… vím, že se neznáme a že ti můj komentář nepomůže, ale věřím, že se na TT opět objeví dvě //. Jsi moc silná, že jsi tohle všechno dokázala překonat, ta hluboká a obrovská jizva na srdíčku zůstane navěky, ale doufám, že zanedlouho bude zase lépe!

Drž se… :srdce:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 02.10.11 01:35

pokazde kdyz si ctu denicek s perickem me to moc rozplace :cry: je mi to strasne lito, ze se takove veci musi dit. Ale verim, ze urcite prijde zase ta chvile kdy najdes na testu ty krasne dve carky a porodis krasnou a zdravou holcicku. Drz se. Vas andilek na to dohledne :andel: :kytka:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 02.10.11 03:54

Sandy je mi moc líto, co tě potkalo :hug: :hug: Bohužel vím přesně jak, ti je :cry:

 
mamka JarkaP
Nováček 1 příspěvek 02.10.11 06:00

Dobré ráno,vzbudila jsem se bolestí a mravenčením rukou,kňourala jsem a šla hledat nějakou radu - jsem ve 38tt - ale místo toho jsem si přečetla tvůj příběh … je to neuvěřitelně smutné a bolavé, nikdo, kdo to neprožije, nemůže pochopit.Jsme skoro stejně staré - mám narozky právě 15.12. - také jsem 2× potratila,naštěstí do 12tt., také jsem rozvedená a doma mám 2 zdravé rošťáky a teď čekáme vysněnou princeznu.Také mě posílali na plodovku, ale nešli jsme.Nechci ti působit větší bolest, jen říct - buď silná pro své děti a neztrácej víru a naději, vyjde to,spousta lidí vám všem drží palečky a
přejeme hodně moc štěstíčka Jarka

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 02.10.11 07:37

Vím co píšeš, také jsem rodila mrtvou holčičku, o pár týdnů starší než byla Eliška. Změnilo mě to, dlouho to bolelo, ale také mě to dalo poznat velikost mé lásky k té maličké. Moc jí miluju a vždycky milovat budu.
Doufám, že nebude dlouho trvat a znovu otěhotníš. Nenahradíš tím Elišku, ale ta prázdnota a smutek se zmenší. Držím palce. :srdce: :srdce:

 
Omálka  02.10.11 08:11

San,moc krásně napsaný deníček :cry: .Taky jsem si poplakala.Uvidíš,že dvě čárky brzo na testu najdeš a váš andílek se postará o to aby všechno bylo v pořádku. Mocinky ti to přeji :hug: :hug: :hug: :hug:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.10.11 08:31

Sandruš je to smutné, ale jak píšeš musíš jít dál a být statečná.

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 02.10.11 08:47

Tak jsem si taky hned po rádnu pobrečela :cry: Je to strašné, co se Vám stalo :cry: Držím palce, ať se Vám povede co nejdříve otěhotnet a tak zmírnit tu strašnou bolest :cry:

 
Misah27
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 02.10.11 09:26

San :hug: :cry: :hug: krásně napsaná velice smutná věc :hug: :cry: :hug:. Pevně doufám, že se brzy zaraduješ společně :andel: Eliškou nad // tt.

 
Moje dětí
Nováček 3 příspěvky 02.10.11 10:24

Minuly rok jsem proživala to same v 16.týdnu jsem byla na kontrole a dr.mi řekla že miminku nebije srdičko bylo to strašne.Druhý den jsem byla na vyvoláníPodařilo se to až na třetí den vyďela jsem toho malého broučka,pak jsem šla na revizy.A snažit jsme se mohli az za pul roku ale dr řikala nejdřiv za 4.měsíce .Tak jsme to zkusily ja jsem dalsi měsic měla pozityvní testík. :-P Ale byla jsem hodně nemocná vysoké horečky tak jsem měla strach aby se to neopakovalo.Ale naštesti se nám narodil v červenci zdravi chlapeček :lol: Přejí hodně štěstí a držim palce ať se brzy mate 2 čarečky na testiku.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.10.11 10:47

je to strašně smutné…Držím palečky aby se brzy zadařilo znovu otěhotnět a aby se Vám brzy narodilo zdravé miminko… :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
rozinkaa
Stálice 88 příspěvků 02.10.11 11:24

Ahojky velice me mrzi co te potkalo a je mi to moc lito.Ja jsem sice odchazela z porodnice s uzlickem stesti avsak po 4 letech ma naruc zustala prazdna,kdyz mi muj syn zemrel na leukemii.

 
Peťka710  02.10.11 11:47

Sany, krásně napsané a i když tvůj příběh už znám, tak mě při čtení toho deníčku úplně mrazilo.
Věřím, že brzy objevíš ty // na tt :hug: :hug:

 
petullle
Generální žvanilka 20507 příspěvků 02.10.11 12:25

Sany krásně napsané :hug: je mi to moc líto :-( ale věř že se další drobeček povedene a Eliška ho bude hlídát z nebíčka :andel: :hug: Vím co to je přijít o miminko :-( Džte se :kytka:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 02.10.11 12:35

moc smutné, bohužel je vás maminek andílků hodně, doufám, že všechny brzy alespon trochu zaplníte tu prázdnotu novým miminkem, jak píšeš, nelze to úplně pochopit, kdo to nezažije, musí to být strašné, ale moc s tebou soucítím a přeju hodně sil a hlavně brzy // na testu a naprosto pohodové těhotenství a zdravé miminko, tohle by se prostě nemělo stávat :cry:

 
zane2611
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 27 inzerátů 02.10.11 12:43

…je mi to moc líto co Tě potkalo :hug: , bohužel se řadím mezi ty, co ví jaké to je :cry: …Buď silná a držím pěstičky ať se brzy objeví //…

 
Hodaka  02.10.11 12:54

Nedovedu si vůbec představit tu bolest, kterou prožíváš, všechny které to prožili :hug: holky jste moc statečné a silné :hug: všem vám přeju aby jste brzo našl // a byli moc šťastné :hug:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 02.10.11 15:07

Je to moc smutný deníček, nevím vlastně co říct, tedy napsat jako útěchu. Mě jen štve, že doktoři honí všechny na amniocentézu, přitom pro to nejsou zásadní důvody. Není to asi jasné, jestli to byl nebo nebyl důvod proč Eliška na tento svět nepřišla. V každém případě ale je věk ve chvíli, kdy jsou k dispozici výsledky prvotrimestrálního screeningu absolutně zavádějící důvod doporučovat někomu absolvovat takové, byť relativně málo rizikové vyšetření.

Příspěvek upraven 02.10.11 v 15:08

 
wobludka
Extra třída :D 11493 příspěvků 02.10.11 15:18

Sandro, samozřejmě mě moc mrzí, co se stalo, ale věř, že lepší než se utápět ve smutku je radovat se z maličkostí. Tak nefňukej a běž radši na sluníčko :wink:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 02.10.11 15:24

Moc krásně napsán bohužel smutný deníček :srdce:
Musela jsem číst na víckrát,abych to s těmi slzami dočetla :roll: Jsi určitě moc silná,máš skvělé srdíčko,a váš andílek Eliška na vás dává pozor v nebíčku,a brzy se zadaří a budete mít zdravé miminko :hug: :hug: :hug: Držím vše co můžu,ať už vás nic zlého nepotká :hug: Hodně zdravíčka a lásky :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 02.10.11 15:26
sandro

to mi moc mrzi ze i ty prochazis touhle bolesti :hug: .. ja prisla o holcicku ve 23 tydnu … prestalo ji tlouct srdicko bez priciny … a nasly u vas nejaky duvod proc se tak stalo ?

 
subaru
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 02.10.11 16:39
hodne sil

jako bych cetla to co ja bych rada napsala ,ale nemam k tomu odvahu :(
rok 2008 jsem 26tt a rodim nasi dceru Elisku s vahou 680g,je sikovna a paty den po narozeni rano telefon ze elinka to vzdala,hrozny pocit videt to malinke telicko :cry:
rok 2009 lezim na porodnim sale a v naruci drzim nasi dceru Lucii 2670g zdravou
PREJI TI MNOHO SIL A NEVZDAVEJ TO, :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 02.10.11 v 16:41

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 02.10.11 18:14

Mocinky všem děkuji,že jste i vy tak statečné a dokážete přes písemnka pohladit dušičku :hug: ,dnes už se na svět dívám jinak,mám 2 práce,skvělého přítele a dětičky které nám dělají radost :hug: , a to mi hodně dává sílu jit pořád dopředu,my ten boj nevzdáme a jednou proti té přírodě určitě vyhrajem :potlesk:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 02.10.11 19:17

Nedokážu se úplně vžít do té situace, ale i tak mě to moc bolí, co se vám stalo! držte se všichni a vzpomínejte, maličká vás hlídá z nebíčka! :andel:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 02.10.11 19:33

Tak jsem dočetla se slzami v očích.. Je to krutý, nechápu, proč se tohle děje, toto by se nemělo stávat, není to fér :cry: :cry: :cry:
Moc vám držím palečky ať se brzy zadaří :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 02.10.11 20:03
:hug: :hug: :hug: :hug:
 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 02.10.11 20:28

Smutný deníček, moc doufám, že brzy najdeš // :hug: :hug: :hug:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 02.10.11 20:41

Krásně jsi to napsala a je to moc dobře,že ses odhodlala :hug:
Poplakala jsem si u deníčku a věřím,že sdílená bolest,menší bolest.Nebo alespoň doufám,že ti pomáhá,když se svěříš písmenkům.Hodně síly a oni se // brzo ukáží :hug:

 
pata308
Extra třída :D 12658 příspěvků 02.10.11 20:42

sari je to velmi smutne :cry: :cry: , a je to strasne nespravodlive pretoze mas velmi dobre srdiecko a ja dufam a verim ze sa vam co najskor zas zadari a coskoro budu na testiku // a Eliška bude dohliadat na surodenca a vy budete mat krasne zdrave miminko :hug: :hug:

 
Maxina
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 02.10.11 21:34
:hug:
 
harpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 03.10.11 09:39

Sandro :hug:

 
Ar-tep
Neúnavná pisatelka 15696 příspěvků 03.10.11 10:58

San moc krásně napsaný deníček :hug: Pevně věřím, že se znova dočkáš nádherného pohledu na těhu test, kde ty vytoužený // budou a spolu s báječným partnerem, kterého po boku máš se budete mocinky radovat :hug: Víš, že všechny stojíme při tobě a máme tě rády :hug: :srdce: :andel:

 
wiespa
Povídálka 17 příspěvků 03.10.11 12:03

Sandro je to moc smutný zážitek, ale věř, že bude líp. Já jsem si na samotné dno sáhla 3 krát. Neměla jsem už sílu ve snažení pokračovat. Díky manželovi a podpoře celé rodiny se nám to nakonec podařilo. 10.2.2010 jsem mohla pochovat moji vysněnou Elišku. Všechno mi tedˇ nahrazuje. Mateřství si užívám plnými doušky. Ztráta 3 dětí je ale pořád bolestivá, i když zasunutá někde vzadu. Přeji Ti tolik štěstí, jako mám já.

 
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 03.10.11 21:34

Ahoj Sandro,
máš pravdu, kdo nezažil nepochopí. Je mi to moc líto. Já před třemi lety porodila svá dvojčátka v 16.týdnu, důvod hematom (odloučil placentu). Kluci zdraví, ale mrtví :-( Držela jsem je v ruce a rozloučila se. Dodnes není dne, kdy bych si nevzpomněla a v mém srdci budou neustále. Člověk dovede velmi milovat, vždyť víš. Také mi trvalo pár týdnů, než jsem mohla vůbec vyjít ven. Ačkoli manžel byl fajn, po pár týdnech už byl v pohodě. Já si o nich chci povídat dodnes (ale nikdo nechce poslouchat). Časem to nebolí tolik…ale… Rok nato jsem porodila zdravou holčičku a jelikož jsem byla připravená na tři děti (jedno jsem už měla), tak teď jsem konečně objevila další //. TAké držím pěstičky, ať vám to vyjde co nejdříve! Posílám pusinky pro andílka :hug:

 
slunickomaja
Kecalka 256 příspěvků 03.10.11 21:36

:hug: Sandy vím jaké to je…o našeho Andílka-holčičku jsme přišli v únoru. Dodnes mě občas přepadnou slzičky a přesto, že nechápu, proč tak muselo se stát, věřím, že to nějaký důvod mělo. Věřím, že nic se neděje náhodou.Věřím že naši Andílkové :andel: jsou stále s námi a milují nás stejně jako mi je.Věřím, že až přijde správný čas, bude v tvém bříšku ťukat srdíčko vašeho zdravého vytouženého Andílka :andel: Přeji tobě i celé tvé rodině hodně Lásky a radosti. :hug:

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 04.10.11 11:47

:cry: moc smutný deníček :cry:. Přeju, aby se brzy znovu zadařilo a vše bylo v naprostém pořádku :hug: :srdce:

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 04.10.11 16:41

Ahojík ,tak každičký den sem chodím a pokaždé přibude psaníčko,je mi moc líto,že je nás více,co prošli timto smutným koncem :-( ale jak i některé z vás píšete,tak se vám zadařilo a čekáte nebo už máte nové mimiska :hug: to je impulz pro mne jit dál do boje,a snažit se dokavad to jen pujde,všem mocinky děkuji,za krásné slovíčka utěchy,pohlazení :hug: vaše psaníčka hodně pomáhájí utěšit tu ránu,ale jednou se dočkáme a to třetí vysněné miminko si domu odnesu v náručí a budu vědět že náš andílek :andel: tam nahoře nedopustí,aby se něco podobného stalo :hug:

 
klarushka
Závislačka 3891 příspěvků 05.10.11 10:07

moc smutný ale krásně napsaný deníček až mi z toho běhal mráz po zádech :cry: :cry: drž se :hug: :hug: a přeju Ti ať brzo čekáš další miminko a ať ti dělá jen samu radost :hug: :hug:

 
asad
Kecalka 125 příspěvků 06.10.11 20:46

Sandro vim čim ted procháziš nikdy nezapomeneš ale te bolest se zasune někde do zadu čas je největči lékař ,mam taky andilka Adélku je to rok a pul každy den si nani vzpomenu ale už stím mužu žít ikdyž nekdy mam pocit že už dál nemužu .mám doma taky dvě starší děti ale ten posledni drobeček mi stála chibyi.Držím palečky k novému miminku

 
Iffka27
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 07.10.11 22:37

Sandy já nemám slov.Moc Vám přeji,aby se brzy zadařilo a bylo tentokrát vše v pořádku.Brečím tu jak želva.Mám doma 2,5letou a 6týdenní dcerku.Člověk neví jaké má štěstí,dokud si alespoň nepřečte o neštěstí druhých.Moc Vám přeji brzké pohodové těhulkování,jste statečná maminka,stejně jako ostatní s podobným osudem.Máte můj obdiv

 
kulínek
Povídálka 23 příspěvků 10.10.11 13:16

je mi líto co se ti stalo. Taky jsem měla Elišku ta zemřela 12 dní po porodu. Tak vim jak ti je. Krásný, ale tak smutný příběh. Přeju ti mnoho sil a hodně štěstíčka do dalšího miminka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama