Náš třetí princ

Třetí miminko jsme neplánovali, dva raraši nám bohatě stačili. Život tomu ale chtěl jinak...

*

Naše třetí štěstí se rozhodlo, že se nenarodí v den, který mu vybrala doktorka. Již od malinka nám chtěl ukázat, že je osobnost s vlastní hlavou a narodí se až bude chtít on. A chtít se mu začalo o Štědrém dni při obalování řízků k večeři. :D

Začalo to nenápadným pobolíváním, takže tomu nevěnujete ani moc pozornosti, zvlášť, když máte ruce narvané ve strouhance a po míse honíte řízek. Do toho se vám pod nohama motá pes, který ve skrytu duše doufá, že vám ten řízek nějakým zázrakem spadne a on se poměje… Úplně vidíte, jak očima postrkuje to nebohé maso ke kraji talíře a tím blíž k jeho tlamce.

Chlap je ze mě nervozní od chvíle, kdy minulo datum termínu porodu. Sleduje mě ostřížím zrakem, každý náznak je pro něj pobídkou k tomu, aby mě div ne násilím hnal do porodnice. Kluci při každém píchnutí stojí nastoupení se sbalenou taškou u dveří. :D Zdárně jsme dokončili večeři a chystali jsme se na nadílku. Touhle dobou se nepravidelné pobolívání změnilo na pravidelné kontrakce po patnácti minutách a starší syn vysmátě zahlásil že, „No konečně už to začíná vypadat nadějně“.

Mezitím, co kluci s taťkou šli vyvenčit psa, já sklidila ze stolu a umyla nádobí a taky šla naskládat dárky pod stromeček. Nemohla jsem zapomenout ani poslední foto pupíku, páč mi bylo jasné, že bude poslední a že nejpozději zítra touhle dobou (poučená z předchozích dvou porodů, které trvaly dlouho) už bude Ondrášek na světě. Že to nakonec bude vlastně pěkný fofr jsem netušila. Kluci se vrátili a šlo se ke stromečku, kde dárečky sklidily veliký úspěch a spoustu z nich se muselo okamžitě vyzkoušet. A to i za cenu toho, že taťka nebo pes schytají v zápalu boje pár kulek.

Po nadílce jsme se koukali na filmy a pohádky a s postupujícím časem kluci únavou odpadli a zalezli do postelí. Já zalezla taky, ale do sprchy, abych věděla s určitostí, než můj chlap zburcuje porodnici, že se jedná o porod a ne o planý poplach. Po sprše byly kontrakce po deseti minutách a tak jsme se začali připravovat na odjezd směr porodnice.

Volali jsme mamce, která mě měla vézt, ale ta si vyrazila na půlnoční a chlap pomalu propadal hysterii, že mě nakonec bude ještě muset odrodit doma. :D Moje ujišťování, že to je v pohodě, že máme ještě moře času vůbec neposlouchal a na netu v diskuzi sondoval co případně dělat, kdyby došlo na nejhorší. Můj smích bral jako útok na svou osobu a deset minut na mě nepromluvil ani slovo… Tak, to mám za to.

První, co mi po těch deseti minutách libého ticha řekl, bylo, že nechápe jak můžu být tak v klidu a ještě se řehtat jak praštěná. Rodím přece a doktorka mi jasně řekla, že jakmile budou kontrakce po deseti minutách mám mazat do porodnice. Co mu na to říct, když to, že je mi zatím fajn a chci být doma co nejdéle to půjde mu nestačí. Myslí si, že jsem vlivem kontrakcí zešílela. :D

Stíhám si psát se sestrou a dohadovat se s chlapem, že ta mamka taky nemohla na půlnoční jindy, že musela zrovna dnes… Jasné, nemá to žádnou logiku, na půlnoční se chodí o Vánocích a Vánoce jsou dnes, proto je i logicky půlnoční mše a když je dnes tak nemůže být zítra nebo za týden. :D Ale vysvětlete to chlapovi, který zvažuje možnost volání sanitky zrovna ve chvíli, kdy se mamka konečně ozve a vy akorát drtíte křeslo v kontrakci…

Je půl jedné ráno, když se vydáváme směr porodnice. Doma u nás kromě dětí zůstává i můj brácha, který odmítá jet svou nebohou sestru doprovodit k porodnici. Prý určitě naschvál, abych ho naštvala začnu rodit v autě a on na to nemá žaludek. Musel by pak jít na procházku někam do polí a na to je zima, takže zůstane u nás kdyby něco než mě chlap s mamkou odvezou.

Do porodnice na příjem dorazíme ve čtvrt na dvě ráno, v půl druhé jsem přijata s nálezem 5 cm a odeslána na porodní box. Váhový odhad malého je kolem 3,2 kg. Martin mi pomáhá s taškami a míří domů. U porodu bohužel nebude, musí být s kluky doma, protože mamka jede ráno pryč a sami doma být nemůžou. Chlap stále nechápe moje drzé veselí a oznámí mi, že jsem divná, ale že mě stejně miluje. Jo, to mě uklidnilo. :D

Na porodním boxe udržuji čilou konverzaci se sestrou, která si v tuto hodinu válí šunky v houpacím křesle v obýváku a solidárně a z nehynoucí sestreské lásky funí se mnou. :D Přidá se i kamarádka a kdyby měl někdo možnost číst ty konverzace, tak nás asi zavřou jako regulérní magory. :D Oproti předchozím porodům tento postupuje rychle, jsem na boxe nějakou hodinku a kontrakce už jsou po sedmi minutách, nález 6 cm.

Hojně využívám sprchu, kde se hroším a napařuji jak knedlík i půl hodiny a skáču na míči. Ohledně míče sestra vyplodila, že prý mám skákat opatrně ať jim neproskočím stropem a že to úplně živě vidí. Já při té představě dostanu takový záchvat smíchu až přiběhne sestřička, cože se prý stalo, jestli jsem v pořádku. Ale že je fajn, že jsem dobře naladěná, že prý mě ten humor za chvilku přejde… Kdyby věděla, že jí pak ještě deset minut před narozením malého budu vyprávět sprostý vtip, myslím, že svá slova vezme zpět.

Kontrakce jsou už po čtyřech minutách, už to fakt bolí, ale furt to jde prodýchat, tak pokračuji svoje kolečko SPRCHA, MÍČ. Je půl páté ráno, funím už jak lokomotiva, bolí to dost, ale sprcha hodně pomáhá a hlavně ségra, která úžasně odvádí pozornost od bolestí. Chvilkami mám pocit, že umřu smíchy a sestřičky ty ze mě nemůžou. :D Po další kontrole jsme na 8 cm a kontrakce co dvě minuty. Sestřička mě chválí, říká, že to jde dobře a hlavně rychle, že do půl sedmé máme hotovo. Já na to, že to by bylo fajn, že v půl sedmé mi doma vstávají kluci, že by to byl hezký budíček.

Jdu zase do sprchy a hroším a ráchám se tam další půl hodinu. V půl šesté kontrola a prý kdy že mi odtekla voda… Tak říkám, že nevím, že furt smrdím ve sprše, takže nejspíš teď během té poslední půl hodinky tam. Nález na 10 cm, branka zašlá a prý můžeme jít na to. To bylo před šestou a minutu před čtvrt na sedm se Ondrášek poprvé rozkřičel.

Po narození měřil 49 cm a vážil 3,1 kg a od první minuty o sobě dával hlasitě vědět. Když pak držíte toho drobečka v náručí, pořád nemůžete uvěřit tomu, že už je tady, že ho máte u sebe a že už vás nekope v bříšku. Celé dvě hodiny, co nás nechali na sále spolu jsem se na něj nedokázala vynadívat a žasnu, jak dva lidi můžou stvořit něco tak úžasného a dokonalého. :)

Hned co si maličkého odvezou na novorozenecké a mě přivezou snídani, volám domů manželovi a klukům. Nadšení je obrovské a už se nemůžou malého brášky dočkat. Hned poté píšu zbytku rodiny a kamarádům a když začnou pípat první zprávy, usnu jako špalek. Ony dva dny bez spánku se někde odrazit musí. Budí mě až hlas sestřičky, že je čas na sprchu a pak mě čeká rande s Ondráškem na šestinedělí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
5550
24.3.18 02:58

Gratuluji k Ondráškovi deníček se mi moc líbí a obdivuji ještě vtipy na sále…
To u mne jistě nebude ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
24.3.18 07:35

Pekny vanocni darecek i pekny denik :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 08:02

@Luciiiš83 Moc děkuji ☺On ten třetí porod byl takový za odměnu, celé těhotenství jsem byla na rizikovce nejdříve kvůli hematomu v děloze pak zase vcestné lůžko. Do toho mi bylo špatně celé těhotenství, takže to byla sranda. Přeju rychlý a fajn porod, ať jde vše jak má :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 08:02

@svycarka děkuji
:kytka: My ty vánoční děti máme doma už dvě ☺ Jeden syn je 25 prosince a druhý hned den po něm 26 prosince ☺

Příspěvek upraven 24.03.18 v 08:07

 • Nahlásit
 • Zmínit
3399
24.3.18 09:01

Hezký vánoční dáreček :) Taky máme doma jeden vánoční poklad :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:08

@LLenule111 Děkuji,my už dva ☺

 • Nahlásit
 • Zmínit
3399
24.3.18 09:11

Já mám kamarádku, kdy jsou všichni narození 13, každý je jiný měsíc, ale datum 13. Mamka, tatka i obě děti. Je to zajímavé.

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:11

Moc pekny a vtipny denicek :-) ja jsem u druheho porodu uz v sedm rano vedela ze budu rodit. kontrakce po 10-7 minutach. Ale daly se prodychat. chlap byl po nocni. rikam si necham ho vyspat. a musim jim navarit. Takze kuchtim spenat u toho drtim linku a prodychavam. A merim intervaly kontrakci. V jednu odpo chlap vyleze z loznice krasne vyhajany. Mrkne na me a co je?! 8o… Rikam ze uz asi rodim :lol:.to byly kontrakce po 5 minutach a uz teda bolely. Jezisi tak jedem :roll: musime zavolat babicce! 8o…rikam kliiid…jeste se najez ja se jdu vysprchovat a oholit. Do porodky jsem dojela o pul treti otevrena na 6 :-) za dve hodiny byl druhorozeny na svete :).

 • Nahlásit
 • Zmínit
5550
24.3.18 09:15

@Andrea2608 děkuji taky čekáme třetí tak doufám že bude rychlý naposledy jsem rodila před 8 lety :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2830
24.3.18 09:16

Krásný deníček a gratuluji k Ondráškovi :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:19

@Luciiiš83 Takže podobně jako já :D Já ten třetí porod rychlý měla na moje zkušenosti až moc :D Ten první trval 28 hodin, druhý dva dny :D

Příspěvek upraven 24.03.18 v 09:20

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:22

@LLenule111 To je zajímavá náhoda :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:25

@Citronkalekninka Kdyby takhle rychlé byly všechny porody, co? :D Já měla rychlý až ten poslední, ty předchozí dva jsem si užila se vší parádou :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 09:26

@Pety2 Děkuji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23597
24.3.18 09:37

Hezký deníček, gratuluji ke třetímu kloučkovi :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
24.3.18 10:10

Gratuluji k Ondráškovi. Úžasné je, jak je pojem „rychlý“ relativní.
Já měla první „rychlý“ a druhý „docela rychlý“. První od první kontrakce po narození dcery 2 hodiny. Druhý necelých 5 hodin…
Sprcha mi nijak nepomáhala a utíránì mě obtěžovalo. Stejně tak míč. Pomáhalo mi chodit, chodit, chodit.. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 10:18

@dagmarkaa Moc děkuji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 10:23

@Bebuše Děkuji :kytka: Teda to byl fofr :palec: Mě nejvíc pomohla sprcha a teda moje sestra, která skvěle odváděla pozornost od bolestí. Co jsem pokaždé chtěla proskočit oknem, když jsem musela ležet a nesměla chodit :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 10:55

@Andrea2608 ja jsem mela stesti u obou porodu. Prvni byl kratsi nez druhy. Prvni 6 hodin a druhy necelych 10 :-) nemuzu si stezovat :-) akorat ty krizove bolesti u prvniho porodu bych neprala ani nepriteli.

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 11:21

@Citronkalekninka Tak já naštěstí křížáky neměla, ale byla jsem u porodu kámošce a ta si jich užila dosyta.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5587
24.3.18 12:51

Gratuluji. Krasne se to cetlo. Je fajn mit s sebou nekoho pozitivniho. A to vetsinou vydeseny tatinek neni. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 13:17

@Andrea2608 je to vazne desny.mas pocit jak kdyby ti rvali pater z tela. Druhej porod uz byla klasika tak muzu srovnavat. Ve finale to ale byla bolest k pos.rani :lol: u obou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11275
24.3.18 15:06

Gratuluji k chlapečkovi. Říká se, že každý král má mít tři dcery - tak každá královna tři syny? :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
24.3.18 15:39

Ahojky, dekuji ti za paradni a vtipny denicek. Moc jsi me svym vypravenim povzbudila. Za par dni cekam taky treti ditko. Tehotenstvi bylo narocne, dlouho nevolnosti a zvraceni, tez mi zjistili vcestnou placentu, nastesti se vytahla nahoru. Tak doufam, ze budu mit taky tak pohodovy porod jako ty!!! Dekuji a at se ma cela tvoje krasna rodinka moc fajn :kytka: :hug: :srdce: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3400
24.3.18 17:10

Krásný deníček, moc gratuluji k chlapečkovi :-)
My to máme trochu podobně. Třetí dítě jsme sice chtěli, ale až trochu později. A teď máme neplánovaně na cestě třetí slečnu :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:39

@tulipán děkuji :kytka: on tatínek u porodu být chtěl, ale nemohl no :lol: sestra byla sice na telefonu, ale byla skvělá :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:42

@Citronkalekninka tak to jsem ráda, že mě to minulo :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:43

@chs.jasmin tak tři synové už by byli :lol: na dcery si pan král musí už nechat zajít chuť :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5587
24.3.18 18:44

@Andrea2608 Aha, to jsem spatne pochopila, ale stejne zastala svou roli na jednicku. Ja si ze svych porodu vybavuju akorat modrozelenofialoveho zakriknuteho manzela nadopovaneho brufenem kvuli silne bolesti hlavy :lol:, ten se na vtip chudak nezmohl :lol:. PS: kluci jsou krasni.

Příspěvek upraven 24.03.18 v 18:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:45

@Michalka80 já moc děkuji za milá slova :* držím moc pěsti ať ti to dobře dopadne a je vše v pořádku :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:48

@prcekniky moc děkuji :kytka: a též gratuluji :kytka: u nás bylo třeťátko neplánované, já utíkala k doktorce s tím, že mám rakovinu :lol: A ta rakovina mi tu teď chrupká v postýlce :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 18:55

@tulipán děkuji :* tatínek u porodu předtím byl v pohodě akorát při narození brečel a furt opakoval jak mě miluje, že děkuje za nádherný dárek k Vánocům a na malého žvatlal úplné nesmysly až nad tím sestřičky slzely :lol: ale jako taky se bál že to s ním třeba praští, ale sestřička prej „taťko, nevadí, zrovna včera jsme tu měli tatínka, co to neustál a když šili maminku na sále taťku na chirurgii když si při omdlení rozbil hlavu o stolek“ pak už byl v klidu :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
5587
24.3.18 18:57

@Andrea2608 :mrgreen: Tak mel tatka taky zazitek a to se jen koukal.

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 19:02

@tulipán :lol: můj strejda u porodu sestřenice taky odpadl…teta zakřičela a prej mu viděli už jen bílé podrážky u papučí :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5587
24.3.18 19:06

@Andrea2608 Nemaji to ti muzi u porodu snadne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 19:09

@tulipán :lol: jo ona výroba je sranda a příjemná věc, ale být potom u porodu to už je jiná

 • Nahlásit
 • Zmínit
5587
24.3.18 19:12

@Andrea2608 To už chce fištrona! :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
24.3.18 19:21

To je super hezké a vtipné :mrgreen: Koukám, že jste to opravdu zvládla s humorem. Tak tohleto bych si nechala taky líbit :palec: Ani vás nešili a tak?
Jinak asi jsem divná, ale já bych pro sichr jela taky při každém píchnutí. Strašné bych se bála, proč chtějí maminky být co nejdéle doma? Jen ze zvědavosti. Jestli kvůli třeba příliš mnoha vyšetřením od doktorů nebo kvůli nástřihu či jak… díky a mnoho zdravíčka a stále smíchu :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 19:23

@tulipán tak určitě :lol: můj taky furt říká, že kdyby to plánoval tak ta holka bude, ale jelikož to v plánu nebylo mám se prý smířit s tím, že mě jednou sežerou, protože čtyři chlapi v baráku jsou horší jak stádo kobylek :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 19:34

@quera děkuji :kytka: ne nástřih u mě nebyl třeba, co se týče šití dostala jsem jen dva kosmetické stehy na oděrku…jinak já osobně chtěla být doma co nejdéle, protože jsem v nemocnici chtěla být co nejkratší dobu. Strávit tam třeba x hodin když jsou kontrakce minimální a otevřená jsem na 1 cm to se mi nechtělo, moje doktorka radila u třetího porodu jet do porodnice když jsou bolesti po deseti minutách, že to pak může jít rychle tak abychom stihli dojet a nerodili někde v poli

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
24.3.18 19:41

@Andrea2608 tak děkuji za vysvětlení ;) Mně to nebylo jasné, ale když to doktorka doporučila… už je mi to jasné. To je bezva, že nástřih někdy není třeba, toho se třeba bojím jak ryba Vánoc :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.3.18 19:54

@quera tak já nástřih u obou předchozích porodů ani nepostřehla :lol: pro mě byl strašákem císař, toho jsem se bála jak čert kříže

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
24.3.18 21:11

@Andrea2608 dekuji!!! :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3400
25.3.18 11:54

@Andrea2608 Děkuji :kytka: Tak to se doktorka musela docela bavit :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 13:58
 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 14:04

@prcekniky Ani moc ne, protože potom, co mi oznámila, že ta rakovina je sedmý týden těhotenství, jsem sebou švihla, abych tu bombu jak se patří oslavila a poslední co si pamatuju je, jak doktorka volá sestřičku, že jsem odpadla ať otevře okno a přinese vodu :lol: Když jsem se probrala ležela jsem na lehátku u okna a doktorka mě pleskala po tvářích :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
20074
25.3.18 17:10

Moc gratuluji k Ondráškovi.
:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Vzpomínám si, jak se mi Ondrášek narodil před 8mi lety, kousek před tím Vaším (8.11.)

Příspěvek upraven 25.03.18 v 17:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.3.18 07:36

@jitka 11 Děkujeme :kytka: Jméno pro bratříčka vybrali kluci, ti v tom měli jasno od začátku. Kluk prostě bude Ondrášek Hrášek kulatý a holka Adélka Prdelka :lol: Můj Honzík a Ema byli okamžitě smeteni ze stolu :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
3400
26.3.18 09:41

@Andrea2608 :mrgreen: Tak tomu se říká radost z těhotenství :mrgreen: Já teda, ač bylo těhotenství neplánované, jsem to na sobě poznala, takže k dr. jsem šla už s tím, že jsem těhotná. No co, člověk to musí brát tak, že vše v životě má svůj důvod. I to, že ta miminka k nám chtěla :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
26.3.18 15:18

@Andrea2608 No to chápu, z toho bych měla taky strach…i když.. to je aspoň v anestezii :) ale zas rizika určitě větší no… Tak hlavně když je vše ok ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit