Naše třeťátko

Těhotenství

S manželem máme 4letého klučinu a téměř 2letou holčičku. Tak nějak se nám ohledně počtů dětí líbilo číslo 3. Před Vánoci jsme se rozhodli, že bychom se tedy mohli začít pokoušet o další miminko.


2 komentáře

Jelikož mám po předchozích potratech problém s udržením miminka a je třeba Duphastonu do 13.tt, šla jsem si ho ke své gynekoložce nechat napsat. S manželem jsme tomu nechávali pro tentokrát volný průběh.

Blížily se Vánoce, tak jsem měla úplně jiné starosti. Na Silvestra jsme jeli ke kamarádce, která má dětský koutek a pořádala Pirátskou party, takže i tady jsem sháněla a vymýšlela kostým pro tu naší malou princeznu.

V novým roce jsem čekala MS 10.1., ale jelikož jsem už 5 dní před tím začala špinit, připravovala jsem se na její týdenní návštěvu. Čím dřív přijde, tím dřív skončí a budeme pracovat na miminku.

9.1. mi špinění ustalo, 10.1. ráno taky nic. Doma jsem měla poslední test s citlivostí 20. Tentokrát jsem od toho i kvůli té citlivosti nečekala pozitivní výsledek. Udělala jsem test, nechala ho na krabiččce a šla dětem udělat snídani. Po chvíli jsem si na něj vzpomněla a vyrazila jsem směrem k němu. Při pohledu na něj jsem párkrát pořádně zamrkala a pro jistotu promnula rozespalé oči. :-D Výsledek se nezměnil - // a nádherně silné.

Rozklepaly se mi ruce a po menším problému vytočit s nima číslo jsem volala manželovi. Ten to nezvedal… jak jinak. Chvíli jsem čekala. Nic. Tak jsem už trošku uklidněná test vyfotila a poslala mu MMS. To mi najednou během chvíle volal zpět a s roztomile rozklepaným hlasem se mě ptá, jestli tohle se dělá, oznámit to po mms? :-D Na hlase mu bylo znát, jak je dojatý. Ani jeden jsme to opravdu nečekal.

Po víkendu jsem si zašla k doktorce, která těhotenství potvrdila a dala mi pro manžela, který čekal s dětma v čekárně, i fotečku. :-)

První týdny těhulkování byly trošku napnutější, jelikož jsem měla hematom a každou chvíli jsem špinila. Počítala jsem se vším, i když jsem doufala v to, že bude vše OK. Na další kontrole mělo naše miminko už i krásně blikající srdíčko, takže mi v 9.tt doktorka vypsala průkazku. Manžel si doma sednul, držel fotku a nevěřícně opakoval „Tři děti.. tři děti.“ :-D

Ve 12.tt jsem absolvovala jako v předchozích těhotenstvích screening. Tentokrát jsem byla lehce nervozní. Asi za týden, když jsme s dětma koukali na telku, mi zvonil telefon.

„Prosím?“
„Dobrý den, Genetika Plzeň, máme tady testy Vašeho screeningu a dvě hodnoty máte na hranici…“
„Takže to znamená co??!,“ skočila jsem jí do řeči.
„Že je riziko 1:65, že miminko bude mít Downůw syndrom.“

Zastavil se mi krevní oběh.
„Takže je potřeba, abyste se zastavila a udělal se odběr vzorků z placenty.“

Polkla jsem slzu a domluvila jsem se, že ještě ten den tam přijedeme. Volala jsem tu „novinku“ manželovi, který mi nejspíš jen pořádně rozumněl „Volali z genetiky.“ Řekl, že okamžitě jede domů. Když přijel, skočila jsem mu kolem krku, zabořila hlavu do ramene a snažila se nebrečet. To malý škvrně v pupíku jsem tak strašně milovala, že myšlenka, že by se to potvrdilo a já měla jít na potrat a nechat ho zabít, zabíjela mě!

Při cestě na Genetiku bylo v autě ticho. Po chvilce ho manžel prolomil větou „A ty by sis ho chtěla nechat, když se to potvrdí?“ Pokrčila jsem ramenama a zavrtěla hlavou, že se ho vzdát nedokážu, že má stejnou šanci na život jako ostatní. Už víc neříkal. Věděl, že ať to dopadne jakkoliv, pryč ho nedám. Jen dodal „Budu stát při tobě!“ a chytnul mě za ruku. Sevřelo se mi hrdlo a zalily se mi oči.

Na genetice jsme čekali asi hodinu, což bylo docela náročný, protože Nicolku to tam po chvíli přestalo bavit. Pak si pro nás přišla genetička, ukázala nám hodnoty, co se jim nelíbí a co v případě souhlasu odebrání vzorků bude následovat. Taky nám sdělila, že u odběru klků z placenty je asi o procento a půl vyšší riziko potratu. A nebo pak čekat 3 týdny do 16-17.tt, kdy by mi odebrali „jen“ plodovku. Nakonec jsme se rozhodli pro odběr hned a podepsali souhlas.

Šli jsme do čekárny a čekali na doktora, který provede odběr. Přišel asi za 20 minut. V ordinaci jsem si lehla, on udělal utz, zkontroloval miminku srdíčko, našel si polohu placenty a zkoumal, z jaké části bude moci odebrat vzorek. Sestřička stála vedle mě a snažila se mě úsměvem a pohlazením povzbudit. Když si doktor myslel, že dobrý, postříkali mi břicho desinfekcí, do podbřišku mi dal injekci pro lokální umrtvení, zapnul utz a pomalu zaváděl jehlu do placenty. Nic moc příjemný, ale do 10 minut bylo po odběru. Ještě zkontroloval miminko, srdíčko a důrazně vysvětlil, že je třeba, abych prvních 72 hodin po odběru jen ležela. Jediný, co můžu, je dojít si na wc.

Byl pátek a v pondělí odpoledne jsme měli slíbené výsledky. Po příjezdu domů mi manžel rozložil gauč a nahnal ihned lehnout. Děti se nahrnuly starostlivě ke mně. Ani nevím, jak jsem usnula, a vzbudilo mě nezvyklé ticho - manžel byl s dětma venku. :-D Proležela jsem i sobotu a v neděli už jsem seděla a pomalu se rozhýbávala.

V pondělí jsem od rána hlídala telefon - přestože řikali až odpoledne - ale co kdyby náhodou. Zdálo se mi, že to vůbec neutíká.

Asi v 16 hodin začal zvonit.
„Dobrý den, tady Genetika, mám tu Vaše výsledky. Jsou negativní! Stále platí, že nechcete vědět pohlaví?“
„Ano, nechceme. Takže máme zdravé miminko?“
„Ano, downůw syndrom byl vyloučen.“

Nespadnul mi ze srdce kámen, ale rovnou celá skála. Pohladila jsem si bříško a hned volala manželovi. Ten si rovnou koupil flašku a večer výsledky i prcka zapil. :-)

Zbytek těhotenství už byl, díkybohu, bez problémů a starostí. Teď už budeme začínat 30. týden a přestože se těšíme, i mě mrzí, jak moc to utíká. Miminko je v bříšku pěkný rošťák. Pevně věřím, že po porodu to bude hodný miminko jako jeho sestřička a ne uřvánek jako jeho bráška. :-D

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Vec01
Stálice 75 příspěvků 666 inzerátů 06.07.14 09:47

Nádherně napsané, přejeme celé rodince štěstíčko. Moc závidíme třetí miminko, je to dar.

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 2 inzeráty 06.07.14 09:54

Krásné :kytka: Máš skvělého chlapa, s takovým nejsou tři děti problém, přeji hodně zdraví.

 
pe-terka
Extra třída :D 11600 příspěvků 06.07.14 10:04

Pěkně napsané. Je prima, že je miminko zdravé. Taky bych potencionálního Downíka nedala, s tímto postižením se dá dobře žít, takové dítě může lásku rozdávat a cítit, taktéž vykonávat jednodušší práce. Ale přece jen, je to náročné. Jinak já si takovéhle plané poplachy ušetřila tím, že jsem prvotrimestrální screening prostě vynechala a šla až na ten druhý. Ten ve 20tt je průkaznější a je tam míň omylů.

 
pe-terka
Extra třída :D 11600 příspěvků 06.07.14 10:06

@Martina84
souhlas, takovej chlap je poklad :mrgreen:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 06.07.14 10:08

@Shak29 pekne popsano :palec: preju naprosto bezproblemovy zbytek tehotenstvi i porod. :srdce:
Taky cekame tretatko :*

Jen me zajima proc jsi podstupovala takove invazivni vysetreni, kdyz jsi byla rozhodnuta si mimco nechat :think:

 
KackaDoup  06.07.14 10:32

@quinny nesla bych, protoze tady hrozi dost silne ze to spatne dopadne

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 06.07.14 10:54

@KackaDoup ani ja a proto me to zajima.
Jasne chapu ze pokud je nekdo rozhodnuty si jakkoliv „postizene“ dite nenechat podstupuje kde co, aby se dozvedel jak to je. Ale kdyz jsem rozhodnuta si nechat i dite s DS proc to podstupovat :think:

 
pepena
Stálice 51 příspěvků 06.07.14 11:38

Krásně napsané, při čtení i slzička ukápla :), taky bych chtěla třetí miminko…třeba jednou bude, přeji hodně zdravíčka :mavam:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 06.07.14 12:40

Hezké.. ale nemůžu si pomoc, vždycky mě rozseká když někdo napíše, že si udělal těhotenský test, pak ho někde položil a po nějaké době si na něj „vzpomněl“, to mě prostě dostává, a je to v každým druhým deníčku

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 06.07.14 15:21

Taky držím palce, náš třetí je uřvan :lol: :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 06.07.14 15:24

@marmelada78 já ho negativni hodila do koše a pak, když jsem tam nesla papírek, už byl pozitivní :lol:

 
petulilinka111
Kecalka 123 příspěvků 06.07.14 16:37

Krásně napsané. Moc se mi to líbilo. Přeji všem hodně zdravíčka ;) :mavam:

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 06.07.14 22:12

@pe-terka právě u toho druhýho je mnohem větší falešná pozitivita než u NT (aspoň když jsem byla těhotná, tak to tak bylo) a u pozitivních triple testů se právě přihlíží i k výsledku z NTscreeningu, kterej je přesnější…

Každopádně deníček krásně napsanej. :palec: Držím pěsti, ať už je zbytek těhotenství bezproblémovej. :-)

 
Jitka79
Závislačka 3545 příspěvků 06.07.14 22:40

Hezký deníček :srdce: manžel by taky rád třeťátko, uvidíme :jazyk:

 
pe-terka
Extra třída :D 11600 příspěvků 06.07.14 22:40

@kate02
nemyslela jsem triple testy v 16tt, ty jsou falešně pozitivní snad u 20% žen. Myslela jsem velký ultrazvuk ve 20tt. Dítě už je velké a vše je tam krásně vidět. Podle mě má prvotrimestrální screeening smysl u žen, které by postižené dítě nechtěly donosit. U žen, které si dítě nechají, i když je postižené, smysl nemá - nač se předem nervovat. O případném postižení stačí se dovědět ve 20tt, je ještě dost času se na to připravit.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 06.07.14 22:43

@kate02 myslim ze je to mysleny spis UZ misto tripplu ale to je jedno.

V kazdym pripade zakladatelky problem byl hlavne v krvaceni, spineni a hematomu, oni ty hodnoty pak rady nevychazi jak by mely :think:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 07.07.14 15:48

@marmelada78 Přesně, moje řeč :D Pokaždý, když to čtu, tak nad tím nechápavě zakroutím hlavou :lol:

 
Angels
Závislačka 3457 příspěvků 08.07.14 15:04

Krasne napsane :kytka: Preji zdravicko a pohodovy porod :hug:

 
Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 08.07.14 20:25

Jste skvělý, že jste to tak zvládli, věřím, že zbytek těhotenství bude už v pohodě a vy budete mít třetího raubíře u sebe, moc vám to přeju. A koukej dát vědět až se prcek narodí :mavam: :*

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 13:14

Krasne napsane :-)

 
Darebačka
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 10.07.14 04:38

Úžasný :potlesk: Chlap, který chce třetí dítě a stál by při tobě i v případě narození nemocného miminka. :srdce: Máš velké štěstí a moc ti ho přeju :kytka:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 16.07.14 17:27

@quinny abychom se v případe toho, že by byl mohli pripravit, zjistit o tom co nejvic atd :-)

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 16.07.14 17:30

@marmelada78 jenže ja si na něj tohle tehu fakt vzpomněla :-D jednak proto ze me nase dvě deti dostatečne zamestnaly a jednak že sem nečekala ze se to povede. Jinak předešlý tehu sem mela nalepeny oci na testu :mrgreen: @Hřiběnka

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 16.07.14 20:14

@Shak29 diky za vysvetleni ale v tomhle spis souhlasim s @pe-terka ze je cas na uz ve 20tt :think:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 17.07.14 08:59

@quinny ono můžeš byt toho názoru, ale když se něco takovýho stane, ses v háji a názory se ti prostě změni. Sem jen člověk, jestli ty bys byla stále nad věcí, tak gratuluju :potlesk: ř

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 17.07.14 09:41

@Shak29 ne ja te vubec nesoudim. Jen v tom proste vidim porad ta zadni vratka udelat s tim neco co nejdriv. Mozna stoprocentne rozhodnuty clovek ktery prijima jakekoliv dite by vynechal i screening v 1 trim a usetril si nervy ale to je o uplne jine diskusi.
Hlavne ze u vas vsechno dobre dopadlo, to je jedine podstatne :mavam:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 17.07.14 09:57

@quinny jenže ja se ptala i manžela, jestli budeme cekat do 16tt na odběr plodovky nebo ted. Brala sem ohledy i ba něj :-) to už je ted jedno, prostě to bylo tak a asi to melo svuj duvod, protoze náhody neexistuji. Nicmene podle utz se to 100% nepozná, bavila sem se o tom s moji dr a i kámoškou co je taky gynekolozka.. a ja proste chtěla vědět na cem sme :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se Nicolce nechtělo na svět

Náš happyend


Reklama