Nejhorší zážitek v mém životě

Cestování

Pro někoho je nejhorším zážitkem třeba porod, pro někoho maturita, zkrátka každý máme v životě zážitek, na který neradi vzpomínáme. Pro mě je nejhorším zážitkem cesta letadlem z Anglie do Prahy. Mnozí z Vás, kteří si deníček přečtou, si asi zaťukají na hlavu, ale věřte, že ještě dnes mi stávají vlasy hrůzou.

Už od střední školy mám problém naučit se cizí jazyk. Tedy konkrétně jazyk anglický. Mluvím plynule rusky a italsky, ale angličtina pro mě byla noční můra. Neustálý boj s tímto jazykem jsem ve škole řešila i s psychologem. Nikdy jsem si nepamatovala více jak pár slovíček a i ty jsem brzy zapomněla. Z toho také pramenil můj strach cestovat a jezdit na dovolené do zemí, kde se nedomluvím.

Před každou cestou jsem měla již 14 dní střevní potíže, potila se při každé myšlence, že se nám něco stane a já se nedomluvím, že se třeba ztratím a nebudu si umět říct o pomoc. Tyto dovolené byly pro mě spíše utrpením, ale vždycky jel s námi díky bohu někdo, kdo uměl alespoň základ.

Před 14 lety jsem se vdala za řidiče kamionu a můj stres z cestování začal nabírat na intenzitě. Manžel /teď už tedy můj ex/ začal po pár letech pracovat pro dopravní společnost v Irsku. Většinu času trávil tam a domů jezdil jednou za měsíc. Jednoho dne mě chtěl zřejmě překvapit a udělat mi radost. Doručovatelka mi donesla letenku do Irska. Odlétat jsem měla za týden a sama. Málem to se mnou švihlo. Bože, jako já sama na letišti někde v Irsku, jo? Zkrátka nikam neletím. Manžel mě nakonec přesvědčil, že to zvládnu, neb prý až tam vylezu z letadla, půjdu s davem pro zavazadla a on na mě bude čekat venku.

Vystoupila jsem tedy z davem, který pokračoval na vlak /něco jako u nás metro/, který vozí cestující do haly pro výstup. Super, to jsem zvládla, jít s davem byla brnkačka. Užila jsem si týden v Irsku a hurá zpátky do Prahy. A tady začíná moje noční můra.

Manžel se mnou mohl jen na odbavení a dál jsem musela sama. Pořád jsem si opakovala jeho slova „Drž se davu a lidí, kteří mají stejnou barvu letenky jako ty.“ Tak jo. Jenže jsem v tom strachu zapomněla, že jsem dojela vlakem a zpátky k letadlu budu muset taky vlakem. A lidi v davu měli stejnou oranžovou letenku jako já, tak jsem šla jak ovce za nimi. Super, paráda, dav dorazil do haly k nástupu do letadla a já s nimi. V duchu jsem si gratulovala, jak vlastně ani nepotřebuji mluvit anglicky. Tak tam tak stojím, čumím, kde se co děje, až mě vyruší paní. co vykřikuje něco o Floridě, a mává na ten můj dav, aby šli s ní.

Ježiš, jaká Florida? Já chci do Prahy. Polilo mě horko, tlak asi 200/200, začaly se mi klepat nohy. Sebrala jsem zbytek rozumu a pánovi stojícímu vedle mě jsem ukázala svoji letenku. Měl taky oranžovou, ale na Floridu. Samozřejmě mi začal anglicky vysvětlovat cosi, co pro mě byla španělská vesnice, ale slepá nejsem, tak jsem dle jeho mávání rukou pochopila, že jsem úplně na jiné straně letiště.

Moje letadlo jsem viděla v daleké dáli, sotva jsem tam dohlédla. Manžel už byl v té době na trajektu na cestě do Francie. Letadlo letí za 20 min a já jsem v pr… Sesunula jsem se na tašku a začala strašně brečet. Všichni na mě mluvili a to mě přivádělo k naprostému šílenství. Až jeden pán, zřízenec letiště, mě popadl za ruku a bez jediného slova mě táhl za sebou. Posadil mě na tu jejich slavnou mašinu, ukázal mi na prstech 2, což jsem pochopila, že dvě stanice a bude to ok. Dvě stanice, vystupovat. Jo, jenže v mé hale už nikdo nebyl, vchod do tubusu k letadlu byl zatarasen a letadlo již bez schůdků na letištní ploše. Při myšlence, že jsem sama a sama tady taky zůstanu jsem zátarasu odstrčila a mazala jak o život tubusem k letadlu.

Zpocená, rozmazaná a uřvaná jsem doběhla nakonec chodby a tam jsem chtěla vážně umřít. Východ byl zavřen, nikde nikdo. Zkusila jsem do dveří strčit a oni se otevřeli, jenže tam nebyly schody. Nebylo to vysoko, skočila jsem dolů a přes tu obrovskou plochu jsem jak smyslů zbavená běžela k letadlu. Daleko jsem nedoběhla. Letištní policie byla rychlejší. Se divím, že mě nezavřeli rovnou k Chocholouškovi. Rukama, nohama jsem jim vysvětlila, co se stalo a pořád na ně mávala tou letenkou. Kluci chytrý pochopily blondýnu z Prahy. Zařídily vysunutí schodů do letadla a můj nástup.

V letadle už letuška vysvětlovala masky a vše bylo nachystáno k odletu. Takové ticho po mém nástupu jsem v životě neslyšela. Usadila mě do sedačky a já se probudila až v Praze s horečkou a migrénou. Týden jsem se z toho dostávala.

Doufám, že moje děti nezdědí strach z anglického jazyka po mně a budou se učit a učit, aby mohli bez problému cestovat. Od té doby jezdíme už jen do Itálie a tam jsem za machra před přítelem, neb on umí jen německy.

Hodnotilo 43 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 17.12.13 00:37

Tak ty jsi číslo :-) se tu řezu smíchy :)

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 17.12.13 00:50

No teda! To bylo napínavý :) Muselo to být hrozný. Ale zase: Co tě nezabije, to tě posílí :palec:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30551 příspěvků 17.12.13 02:01
:lol: :mrgreen:
 
Anne86
Závislačka 3030 příspěvků 17.12.13 03:05

Ty jo, tak to ses husta, sice anglicky moc neumim, ale s letistem problem nemam, ale rozhodne bych se neodvazila skocit na plochu a dobihat letadlo :D

 
myšák1187  17.12.13 05:17

Moc pěkné, se divím že po tobě nezačali rovnou střílet :mrgreen: :mrgreen: nicméně tě velice chápu, já zase neumím jezdit normálním vlakem v Čechách, taky panika že když budu muset přestupovat tak nastoupím na jiný a pojedu někam na druhou stranu republiky a to se tu domluvím :P

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 17.12.13 06:26

Tak seskok na letištní plochu mě dostal :pankac: :mrgreen:

chápu, že v dané situaci jsi byla asi psychicky rozsekaná, ale zase máš na co vzpomínat :mavam:

 
joaska  17.12.13 06:40

Ty jsi zvíře :lol: :lol: :lol:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 17.12.13 07:07

Tak som sa pobavila..ja s mojou predstavivostou som si Ta vybarvía, rste nez si napisala blondyna v mojom scenari si bola tiez blondata.:-))))

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 17.12.13 07:14

Dobrýýý! :D. Promiň, ale hrozně jsem se u toho smála! :D. Tady aspoň vidíme, čeho všeho je člověk schopen v krizové situaci! Jsi dobrá! :D.
Díky za zpříjemnění rána :).

 
puntice
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 4 inzeráty 17.12.13 07:17
:* :* :lol:
 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 17.12.13 07:37

Zmatkařko :D Ještě že to dobře dopadlo, a jsi v pořádku a tady v ČR :) :hug:

 
liška
Echt Kelišová 7529 příspěvků 17.12.13 07:39

Skvělé, u věty „Letištní policie byla rychlejší.“, jsem se málem udávila buchtou smíchy :mrgreen:
No, nic nepotěší jako cizí neštěstí :mrgreen:
Deníček skvělý, zážitek šílený, jsi dobrá :hug:
Mmch., jak jsi na tom s angličtinou teď a co na to manžel, teda ex?

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 17.12.13 07:58

Zajímavý deníček, jazyk teda umím, ale při svém strachu z letání bych dopadla asi jako Vy. ještě štěstí, že to dobře dopadlo. :oops: :potlesk:

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 17.12.13 07:58

Promiň, ale musím se smát, i když na druhou stranu poctivě přiznám, že bych na tom byla asi stejně jako ty :D

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 17.12.13 08:21

A mne se zas ty zoskoky atd nechteji verit… pracovnici odbaveni byvaji na prepazce u gatu mnohem dyl, tubusy jsou uzamcene, nejdou otevrit jen tak do neznama.. budto tam funguje vsechno uplne jinak nez vsude jinde na svete, ale pristaveni schudku, kdyz jinak se nastupovalo pres tubus ze ktereho si prej skocila… by trvalo pri letistnim provozu nejmin pul hodiny, zadny prepravce by na tebe necekal… kazda minuta opozdeni stoji spolecnost takove penize, ze bys na to nemela… Pokud nenastane zasek v provozu, tak masky vysvetlujou letusky uz kdyz se letadlo hybe / neni vsak pravidlo dobra…
mne se tvuj denicek nelibi, ale tak kazdy ma jiny nazor..

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 17.12.13 08:25

Tak tohle bylo vazne vtipne :lol: chapu, ze v tu chvili to muselo byt strasne, ale jako vzpominka je to fajn. a jen potvrzuje moje pravidlo, ze pokud se neceho bojis, urcite se to stane. Moje mama za mnou kdysi letela do USA, uplne vynervovana, ze se nedomluvi a ze ji urcite potka nejaka zivelna katastrofa. :roll: Uklidnovala jsem ji, ze za celou dobu meho pobytu v USA jsem nezazila na tom miste, kde jsem zila zadne tornado, tajfun ani zemetreseni :mrgreen: Ale jeji strach byl priserny, takze to dopadlo tak, ze si doma zapomnela slovnik ( proc ho s sebou nevozis? ;) ) a v celem state New York byl ten vecer tak priserny vitr, ze letadla proste nelitala :lol: :lol: :lol: :lol: takze moje mama uvizla na tom obrovskem letisti, sama, bez jedineho slovicka anglicky, musela zvladnout, kdyz ji aerolinky ubytovaly v jejich hotelu a nasledne cestu zase zpatky, najit letadlo do mista urceni, tdy za mnou a svet div se, na zpatcni ceste do Prahy ji potkalo to stejne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: takze cim vic se nervujes, tim vic privolavas podobne katastrofy. priste klidek, slovniky do kabelky a nebat se :mavam:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 17.12.13 08:27

@nadus taky jsem se nad tim zamyslela, jestli je to vubec mozne, ale tak nakonec.. mozne je vlastne uplne vsechno :lol: ale muselo to byt opravdu hodne davno… :think:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 17.12.13 08:30

Ani nedomyslim, jak ti muselo byt..ja jsem taky cestovatel zmatkar, ale skok pres plosinu, to bych teda nedala :mrgreen: :mrgreen:

 
amazon
Echt Kelišová 8175 příspěvků 17.12.13 08:42

Jsi vtipná :mrgreen: já jsem stejná panikářka jako ty :mavam:

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 17.12.13 08:49

Souhlasím s @nadus. Trochu těžko uvěřitelné. Otevřený rukáv po ukončení a uzavření nástupu (částečně se zasouvá), kamerový systém :nevim: Nedokážu si představit na tak velkém letišti běžet přes letištní plochu. Letadlo je po odpojení tubusu už samozřejmě v pohybu (dveře uzavřeny), shánění schůdků, případné zpoždění musí schválit kapitán, atd.
Ale jinak vtipný příběh, pobavila jsem se :mrgreen: :kytka:

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 17.12.13 08:54

:mrgreen: skočit na letištní plochu a běžet po dráze, to je slušnej výkon, máš odvahu nebo spíš jsi dobrej blázen :lol:. Já bych prostě vzala jako fakt, že mi letadlo ulítlo a musela zacálovat novou letenku. Vyřešila jsi to líp :D

Trochu těžko uvěřitelný příběh, ale zas možné je někdy všechno. Akorát teda moc nechápu, jak jsi mohla seskočit, bývá to vysoko. Z kterého letiště jsi letěla?…a taky se mi moc nezdá, že by ti znovu přisunovali schůdky, no nevim, jestli tomu věřit… :nevim: ale je to zábavné ;)

Ale tohle o angličtině zas tak není, na letišti se dá zorientovat i bez toho, lítá spousta lidí, co neumí ani žblebtnout. Stačí vědět číslo brány, sledovat obrazovky, kde vidíš, jestli už je tvá brána otevřená, nápis London nebo Prague taky pochopíš, prostě je to spíš o orientaci a vědět, co bude následovat a kam jít. Na to angličtinu až tak nepotřebuješ.

Problém může být nenadálá situace, na služebce jsme to nechali an poslední chvíli, změnili číslo brány, nikdo tam nic nevěděl a až nás vyvolávali rozhlasem, tak jsme to našli, tam jsem angličtinu upotřebila, můj šéf by tam asi seděl dodnes :lol:

Příspěvek upraven 17.12.13 v 09:13

 
Nejhodnější  17.12.13 09:06

Jsme s pritelem mrtvi smichy. Ja vim, nesmej se cizimu nestesti, ale tohle je masakr :mrgreen:

 
xverax
Povídálka 48 příspěvků 17.12.13 09:09

Souhlasim s @nadus. Nehlede na to, ze abych nekam odletela, musim znat maximalne „anglicke“ slovo gate. A pokud nejsem uplny tatar, tak podle navigacnich tabuli dojdu ke spravnemu mistu.

Mne to vtipne neprislo ani nahodou a polovine veci neverim. Z vlastnich zkusenosti vim, ze to neni mozne…

Příspěvek upraven 17.12.13 v 09:10

 
Elessar  17.12.13 09:24

:mrgreen: :mrgreen: ale jinak brrr, fuj :D ještě že umim anglicky :lol:

 
jessikka
Echt Kelišová 9955 příspěvků 17.12.13 09:31

Dobrý :palec:

Moje neprůbojná a mamánkovská ségra jela do USA k příbuzným na prázdniny. Bylo jí necelých 18 a měla školní lámanou angličtinu, porozumnění se blížilo nule. Při přestupu v Paříži v letištním autobuse zjistila, že v hale nechala příruční tašku se všema dárky a všemi cennými věcmi. Nějakým způsobem překecala řidiče, aby s ní udělal ještě jedno kolečko :lol: Nakonec mělo letadlo zpoždění, tak jí neuletělo. Jenže díky tomu zpoždění nestihla navazující let v USA, sama si musela vše domluvit a letet dalším. Ona vždy byla takový uplakánek, ale nějak v sobě mobilizovala poslední sílu (za neustálého drmolení, ještě nesmíš brečet, ještě nesmíš brečet… :mrgreen: ) a rozbrečela se až v posledním letadle :mrgreen:
Světe div se, nějaké trauma nemá, je schopná létat, je z ní manažerka a možná i tahle příhoda jí posunula dál :-)

 
1.zizi  17.12.13 09:33

Ty jsi asi nevidela SAM DOMA co? :mrgreen:…ja bych takovehle dobrodrustvi brala vsemi deseti :mrgreen:

 
S.a.n.y6444
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 17.12.13 09:54

Mi hai fatto ridere…sei una pazza…ahahaha..dove vai qui a Italia?

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 17.12.13 09:58

Já bych si asi nadělala do gatí :lol:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 17.12.13 10:09

Pomin, ale ja se tu smeju az mi slzy tecou :D :D To je tak skvele napsane, ze jsem skoro vyprskla kafe :palec: Co na to ten psycholog tenkrat na skole? Jak ja te chapu, neumim anglicky a bohuzel asi nikdy nebudu.Uz premyslim dlouho o nejakem kursu aspon. Prave nejake tybzaklady at senaspon trochu domluvim.Umim nemecky. Umet anglicky je me velke prani.

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 17.12.13 10:11

@Anne86 ta husa nutna nebyla…Ale jinak tomu se rika pud sebezachovy :mrgreen:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 17.12.13 11:08

Tak takhle jsem se dlouho u denicku nezasmala :lol: :lol: :lol: :oops: ale teda chapu, ze v te chvili ti moc do smichu nebylo. Kazdopadne takova Florida, hmm 8)

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 17.12.13 11:24

Taky se řežu smíchy, ale bohužel se mi to zdá naprosto vymyšlené…

 
kockodan
Povídálka 41 příspěvků 17.12.13 11:27

Anglicky umim, ale na letzisti jsem strasne nervozni. Vzdycky pipam. Strasne me to stresuje. k tomu historky známých o prohlídkách telnich dutin (let USA/Mexiko našeho cernovlaseho pribuzneho). Bojim se i na hranicich, jeli jsme loni do Drazdan a ja porad ocekavala hnusne nemecke celníky. Asi to mam z komunismu, kdy jsme necestovali a pak jsme na VS poslouchala porevolucni historky o desivych celnich :-) Takze chápu. Ale takhle huste to nemam :-)

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 17.12.13 12:07

Je to uplny nesmysl… ale aspon se par lidi pobavilo. :mrgreen:

 
hiki123
Kecalka 249 příspěvků 17.12.13 12:19

Pěkný deníček ale teda taky tomu moc nevěřím..trochu moc nejasností-letěla jsi teda do Anglie nebo do Irska? žila jsem v Irsku 5let a žádný vlak na letišti teda není..a už mám něco nalitaneho ale že by bylo tak jednoduchý dostat se na plochu..no možná je zážitek starý tak 20let to asi nebyly kontroly tak přísné..

 
soleile
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 17.12.13 12:47

Ty jo asi jsem se ještě nikdy u deníčku nesmála jak teď :mrgreen: Úplně si to vybavuju jak to asi muselo vypadat :mrgreen:
Ale fakt tě chápu, jak tě muselo být 8o Jako převést si to na sebe tak se tam taky sesypu 8o

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 17.12.13 12:54

Podobný strach jsem zažila taky.Teda v anglii, kde jsem letěla za přítelem. Sice jsme byli 3,ale ani jeden neumí anglicky. Jinak si moc šikovná a vše se krásně vyřešilo a věř tomu, že to nebylo tím, že si blondýna :mrgreen:

 
Nejhodnější  17.12.13 13:19

@Lolllo
Holky neřešte zda je to vymyšlené či ne ;) Konečně něco normálního a veselého :mrgreen:

 
KriJona
Závislačka 2625 příspěvků 17.12.13 13:34

Uffffffffffff­..úplně jak z filmu..ale trochu tě chápu, já bych ale asi tak duchapřítomná nebyla..jsi dobrá :mavam:

 
Janajura
Povídálka 26 příspěvků 17.12.13 13:41

Teda chápu, že to muselo být peklo…ale válím se smíchy :mrgreen:
Když jsem letěla poprvé a rovnou do Ameriky…taky mě polévalo horko a byla jsem nespočetněkrát na wc…takže vím o čem je řeč.
Ale už je to ok :-) hlavu vzhůru, přítě to bude lepší :-)

 
Sonarka
Echt Kelišová 7661 příspěvků 17.12.13 14:24

:D :lol: To je jak z amerického filmu :lol: deníček super, pobavil mě :palec: :mavam:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 17.12.13 14:24

Třeba je to úryvek z budoucího románu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Kies  17.12.13 15:11

Taky se spíš divím, źe ses přes zátarasu ‚dostala‘ tak daleko… No tak hlavně, že to dobře dopadlo.

 
Allons-y
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 17.12.13 16:38

Mě je tě teda hrozně líto, úplně chápu to zoufalství!! Já bych sebou i švihla. :lol:

 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 17.12.13 16:50

Ty vole :D :D to je po mně :D super deníček :) ale vidíš jak jsi šikovná a poradila sis :)

 
Kamkam
Kecalka 385 příspěvků 17.12.13 17:03

Já vim, že jsi trpěla, ale chtěla bych to vidět :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takový zmatkování :D

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 17.12.13 17:26

:) :) :) Krásné… Hlavně jsem byla přesvědčená že do toho letadla už nenasedneš a podařilo se Ti to =))

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 17.12.13 18:03

No paráda, já bych nebyla o moc lepší.. taky proto nikam sama nejezdím.. :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 17.12.13 18:12

Zvladla jsi to :hug: :D Byla bych na tom hure :oops:

 
Kossuthe
Kecalka 154 příspěvků 17.12.13 18:52

Ja bych letela na Floridu :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama