Než jsem se narodila

Ostatní

Tohle jsem dneska vyhrabala ze školních složek po několika letech a musela jsem se usmívat, když jsem si po takové době četla, co ta moje puberťácká hlava jednou ve školní lavici vymyslela. Říkám si, že i vám by se tahle napůl pohádka a napůl příběh mohl líbit, že je to možná zase něco trochu jiného, než čtete obvykle. Hezké počteníčko a berte to s rezervou.

Je první červen, pomalu ale jistě se schyluje k večeru. Na obloze se objevují první hvězdy a pod nesmělým svitem měsíce se na louce poseté tisíci sedmikrásek ubírajících se ke spánku v láskyplném objetí usmívají do dálky dva mladí lidé. Ve tvářích mají cosi nepopsatelného, přesto krásného. V jejich výrazech se promítá spokojenost a štěstí a celý tento obraz – milenci, příroda, hvězdy, láska – musí znamenat snad něco výjimečného. A také že ano.

O několik měsíců později se ona mladá slečna procházela po náměstí a její kroky vedly do obchůdku, který do té doby jen závistivě obcházela. Nyní stoupala po schůdcích ke dveřím s jistotou a hrdostí. Zvonek nad dveřmi hlasitě ohlásil její příchod.

„Dobrý den,“ pozdravila. „Dobrý den mladá paní, co byste si přála? Ááá už to vidím, je mi to jasné,“ zvolala prodavačka s širokým úsměvem a odtrhla pohled od Šárčiny halenky napjaté ve švech. Rázným krokem zamířila ke věšákům s šaty a halenkami pro těhotné. Měla pravdu. Šárka už nějakou dobu nosila v bříšku miminko, díky němuž se hezky zakulatila.

Po cestě domů se ještě stavila na svou oblíbenou zmrzlinu a spěchala vařit večeři. Dnes měla totiž přijet na návštěvu její maminka, sestra s přítelem a rodiče budoucího tatínka Vlastíka. Právě on svolal tuto sešlost, což bylo samo o sobě překvapující. v"No teda, tobě to sluší, Šárko, ty jsi začala růst znovu do krásy. A jak se vám daří?," spustila hned ve dveřích sestra Eva.

„Ale nepřeháněj prosím tě. Máme se celkem dobře, děkuji. Pojďte dál.“ Za chvíli došli také ostatní členové rodiny a tak se všichni společně usadili okolo stolu. Šárka se zrovna chystala dojít do kuchyně pro mísu se salátem, když ji Vlastík zadržel a chytil ji za ruku. S pohledy plnými očekávání spustil:

„Drahá Šárko, miluji tě z celého svého srdce a ani slovy nedokážu popsat, jak moc si vážím, že se naše životy spojily. Brzy mi porodíš mého prvního potomka a já chci, aby naše rodina byla dokonalá. Proto se tě teď před našimi blízkými ptám, vezmeš si mne?“ Šárce vyhrkly slzy do očí. Posadila se a téměř neslyšitelně špitla:

„Ano,“ a svého muže políbila. Maminka, dojatá snad ještě víc, ji objala a všichni ostatní začali tleskat. Vlastík vytáhnul prstýnek a navlékl ho své budoucí manželce na prsteníček. Padl jí perfektně. Někdo bouchnul šampaňské, a tak si všichni hromadně připili na jejich štěstí a na zdraví miminka.

„Jak se vlastně bude jmenovat?,“ zeptal se do toho všeho Vlastíkův tatínek. Snoubenci se na sebe ze široka usmáli a téměř svorně odpověděli: „Martina nebo David.“ Společně pak strávili hezký zbytek večera.

Šárka s Vlastíkem jeli ve svém novém autě od známých z Brna. Oba měli velmi dobrou náladu. Povídali si, smáli se. Byli asi v polovině cesty, když si Šárka jen úplnou náhodou všimla, že nemá klíče od bytu.

„To snad nemyslíš vážně! Podívej se do té kabelky ještě jednou a pořádně. Neříkej mi, že musíme zpátky.“

„Nejsou tady,“ odvětila dívka, „nemůžu za to, vůbec si nepamatuji, že bych je vytahovala.“

„No tak jsi je asi vytahovat musela, když je nemáš. Super, fakt. Řekni mi, kde se tu mám jako teďka otočit? Uprostřed dálnice. Zavolej Zuzaně, ať se podívá, jestli tam vůbec někde jsou,“ řekl naštvaně Vlastík. Šárka tedy vyhrabala svůj mobilní telefon a vyhledala v seznamu příslušné číslo.

„Nezvedá to,“ hlesla po chvíli.

„To snad není možný, já z tebe fakt někdy nemůžu. Sakra na co myslíš? Na co ty myslíš?“
„Jo? Na co já myslím? Tak teda promiň, ale kdybys ty nebýval ztratil nedávno ty svoje, můžeme jet v klidu dál a Zuzka by mi je pak poslala. Takže mi tady laskavě nic nevyčítej,“ vpálila mu do obličeje už rozhořčená Šárka.

„To jsme si snad už vyjasnili, ne? Tak to tu nevytahuj.“ Šárce bylo do breku, neřekla už radši ani slovo. Nesnášela hádky, vždy si je moc brala a dlouho se jimi zabývala, zatímco Vlastík za chvíli dokázal myslet na něco úplně jiného. Při první příležitosti odbočili a vydali se na cestu zpět. Seděli mlčky, když Šárku Vlastík pohladil po koleně.
„No tak, nemyslel jsem to tak, jen mě to zprvu vytočilo. Vlastně se nic neděje. Je to trochu z ruky, ale můžeme se stavit za domacím, ten musí mít ještě jedny náhradní klíčky“ usmál se omluvně na svou ženu.

„Dej mi pusu a už se nemrač,“ dodal. Šárka ještě trochu uraženě nastavila tvář. Vlastík se k ní nahnul, aby ji políbil.

„Pozor!“ vykřikla zděšeně Šárka. Před nimi se jako zázrakem objevila uprostřed nějaká starší žena se psem. Jeli rychle, řidič už neměl šanci auto ubrzdit. Strhl volant…

Šárka se dusila. Probrala se, otevřela oči a první co spatřila, byla krev. Spousta krve. Byla zaklíněná v autě. Necítila ani, kde má končetiny. Necítila nic. Jen benzín. Všude kolem. Silou vůle se snažila pomalu navrátit cit nejdříve do prstů, dlaní a pak i do celých rukou. Znovu otevřela oči a pokoušela se vyhledat pohledem svého manžela. Zpanikařila, když jej nikde neviděla.

Musím se okamžitě dostat ven, pomyslela si. Přemýšlej, sakra přemýšlej. Znovu se rozhlédla okolo sebe. Sklo před ní bylo rozbité, střecha promáčknutá. Nohy měla v trochu nepřirozené poloze, ale jinak byla nejspíš v pořádku. Nemohla se otočit, ale nahmatala kliku dveří. Zatlačila, ale nic. Nepohnuly se ani o píď. Snad nejsou zamčené proboha? Opřela se o ně ještě jednou - zaskřípaly v pantech. Dokážu to! Musím to dokázat, říkala si. Potřetí se vší silou, která jí zbývala, opřela do dveří. Konečně se povedlo.

Pomalu se soukala z vraku. Nejdřív ruce, hlava a nakonec nohy, které uvolnila kupodivu celkem rychle. Ještě ale necítila jistotu postavit se, a tak lezla po čtyřech před vozidlo. A pak to spatřila. Jeho tělo leželo bezvládně na zemi zalité krví, končetiny rozhozené na všechny strany.

„Miláčku?,“ hlesla a plazila se pomalu k němu.

„Miláčku vstávej, slyšíš?,“ začala vší silou cloumat jeho tělem. Bezvýsledně. Nemohla se dále vydržet dívat do toho obličeje bez výrazu. Propukla v hysterický pláč a svalila se do trávy vedle svého muže. Byla tak slabá.

Celou věčnost brečela. Pak si najednou všimla o kousek dál své kabelky. Mobil, blesklo jí hlavou. S trochou úsilí na ni dosáhla. Na telefonu vytočila linku 155. Nedokázala ze sebe však vydat více než pár slov. Nevěděla ani kde je. Nemá šanci – to poslední ji napadlo, než upadla vysíleně do bezvědomí.

Kolem sebe slyšela hlasy. Otevřela oči a spatřila obličeje naklánějící se nad ní. Nejspíš ležela.

„Kde je můj muž?“ vyhrkla.

„Nebojte se, je o něj postaráno, žije,“ odpověděl neznámý hlas. Ulevilo se jí natolik, že se dokonce usmála. Někde nad hlavou jí ale zazněla jakási podivně soucitně vyřčená otázka:

„Byla jste těhotná, že ano? Víte slečno…“

„Ano, za dva týdny se nám narodí holčička,“ skočila tomu zvláštnímu hlasu do řeči. Hrdě si objala opravdu obrovské bříško, ale nahmatala cosi vlhkého. Nadzvedla se na loktech a mezi těmi soucitnými pohledy stačila zaregistrovat jen velikou skvrnu na stehnech. Skvrnu od krve. Hlavou jí blesklo jen to vyřčené „byla“.

Orosená potem od hlavy až k patě se Šárka probudila do noci. Slzy jako hrachy se jí řinuly z očí. Posadila se a rozhlédla se okolo sebe. Vlastík spokojeně chrápal vedle pod peřinou a budík za ním ukazoval půl třetí ráno. Jestli se nepletla, rozeznala na něm také datum. Za čtrnáct dní by se jí mela narodit dcera.

Lehla si zpět pod peřinu a přitulila se k Vlastíkovi, který dál nerušeně spal. Tep už se jí pomalu vracel do normálu a dívka se znovu ponořovala do spánku. Poslední co stihla zaznamenat, byl nepatrný pohyb někde okolo podbřišku.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kacer015
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 23.09.12 09:31

Mam husinu az na pr**** :lol:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 23.09.12 10:45

Boze co to je? jsem skoro ani nedychala kdyz jsem to docitala, fuj :) aspon ze to byl jen nejaky sen nebo co, brrr, husina

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 23.09.12 10:50

Wau…

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 23.09.12 10:54

Byla to slohovka na tohle tema. A jelikoz je to formou pribehu/vypra­veni…musela tam byt taky zapletka :) Kazdopadne je to kompletni fantazie krome pouzitych jmen teda :))

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 23.09.12 11:27
:palec: :potlesk:
 
amille
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 23.09.12 11:44

Moc hezké :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 23.09.12 17:03

Koukám žes fantazii měla opravdu bujnou :potlesk: byla jsem pořádně napnutá.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 23.09.12 22:00

Superky píšeš, úplně jsem se do toho ponořila a jsem moc ráda, že to nebyla realita!!!

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 24.09.12 00:31

No fuj, to jsem se lekla, ke konci jsem skoro ani nedýchala.. Ale jo, super, měla jsi/máš dobrou fantazii, zápletka jak hrom :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Moondah
Závislačka 4484 příspěvků 24.09.12 20:25

Týjo, to se mi ulevilo že to je jenom slohovka, já mám za měsíc termín a úplně sem si hladila břicho u toho, zarazilo mě to do země, teda máš dobrou fantazii, hezky napsané, ale týjo :-D

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 25.09.12 12:06

Takhle nás napálit. :D Né, pěkný. Čtivý ;)

 
MartinaTru
Kecalka 115 příspěvků 26.09.12 12:25

Jsi velmi dobrá, zkus napsat knihu to by ti šlo :mrgreen:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 27.09.12 22:53

Cetla jsem to jednim dechem, holka co delas na emiminu, jdi psat knihy :-D

 
daja87  22.01.13 22:15

Teda holka :potlesk: Musím zatleskat! měla jsem husinu i tam kde to není možný :lol: Skvělej deníček. Nebude, ještě nějakej? Docela bych si přečetla další :palec: Safra! A to mám te´d jít jako spát jo? :mrgreen: No moc se mi to líbilo :pankac:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 22.01.13 23:01

Píšeš opravdu dobře :potlesk:

 
Akum22
Stálice 63 příspěvků 12.02.14 11:27

Obrazila mě husina… Hezké.. :)

 
Renull
Stálice 81 příspěvků 13.02.14 10:16

Ufff… nevím, jestli se k takové zápletce hodí napsat, že je to krásně napsané. Ale je to tak, jen štěstí, že to je jen fantazie :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama