Normální - nenormální den

O životě

Takový normální nenormální den, kdy se nic nedaří a vy se přesto nedáte :) Jelikož jsem těžký cholerik a dokáže mě naštvat maličkost, byl to pro mě úspěšný den, přes všechny nezdary jsem to dokázala...ani jednou jsem se nevztekla a nenaštvala! Úspěch. Lepší bude asi kafčo ke čtení...je to docela dlouhé :)

Právě je půlnoc, ulehám do postele, zavřu oči a v tom vřískot. Malý se probral a potřebuje nutně podat pití, tuto noc už asi po páté. Dojdu k postýlce, dám mu co potřebuje, zalehnu, zavřu oči, usínám… vřískot. Jsou tři hodiny a malý potřebuje opět nutně něco podat. Vříská pokaždé, když se trošku probere. ach jo :( Takhle to pokračuje do 8 rána.

To to vzdávám, má přijít veterinář a potřebuji, aby se fence podíval na nohu. Má pro mě velmi radostné zprávy. Prst je zlomený a je v něm již zánět, nejlépe dneska musí do narkózy a dráp vytrhnout, nasadit antibiotika. Super. Letím nahoru, beru si od sousedky jejího 4letého syna, kterého budu do půl 11 hlídat. Takový binec, co dokáží dvě malé děti udělat. To by normální člověk nevěřil.

Kašlu na to. Nechám děti svému osudu v pokoji s hračkami a psy a jdu dělat oběd a zpacifikovat kuchyň. Právě jsem si vzpomněla, že jsem si před 2 dny nechala u kamarádky bundu s klíčema a občankou, kterou nutně potřebuji, ještě dnes musím jet na úřad práce podat žádost. Super, nevím, jak to stihnu.

V půl 11 končí sousedka a jde si pro svého syna. Půjčuji si od ní klíče, sedám do auta a mažu do 3 kilometrů vzdálené vesnice pro bundu. Bez občanky nemá cenu ani do té Prahy jezdit, že? Super, cestu tam i zpět a návštěvu benzinky, jelikož auto hlásilo, že benzín je na nule, jsem zvládla za 15 minut. Nejsem já dobrá?

Přijedu, nahážu věci do tašku, oblékám dítě. No není on pos… :D Takže vysvléct, umýt, přebalit, obléct. Vlak mi jede za 12 minut, no super ne? Kamarádka se nabízí, že mě hodí autem, i tak to bude tak tak. Je jedenáct hodin, vlak jede za 12 minut. Naložit kočár do auta, usadit dítě..aha, zapomněla jsem doma RL.

Letím pro něj. Na vlakáči už přijíždí vlak. Bože, proč je to zrovna tady tak blbě vyřešené pro kočárky? Znamená to běžet na peron, koupit si v automatu jízdenku (automat věčně žere padesátky, ach jo…), letět zpět, přeběhnout s kočárem koleje! a přeběhnout celé nástupiště. Vlak má právě odjet. No naštěstí jede hodný průvodčí a čeká. Asi jsem někde ztratila plíce. Ne neztratila, pekelně bolí. Venku mrzne, takže běh v mrazu je docela zážitek. Proč já kdy vůbec kouřila?

Ve vlaku je jediné místo na kočárky. Nenacpou se všichni lidi tam? Samozřejmě, že nacpou. Kašlu na to, nemám sílu se hádat, padám na zem v chodbičce. Za chvíli jsme v Praze. No bude 12,k takže mám hodinu na to, dojet na pracák, kde jsem nikdy nebyla, protože jsou čerstvě přestěhovaní. Ale to se dá. Internet v mobilu a navigace to jistí. Najdu si trasu, jedeme tramvají a pak busem, to zvládneme.

Dojedu na zastávku, kde se má přestupovat na bus. Sakra, odkud ten bus asi tak může jet? Mám tam 3 minuty, proletím celé okolí. U zastávky jsou šílené schody, nechávám stát kočár pod schody a letím se podívat nahoru, jestli jede opravdu odsud. Ano jede, bus právě odjíždí:D Další jede za 15 minut. Jelikož je 12:20, mám co dělat. Naštěstí za pár minut jede bus další, takže to stíhám. Do cíle dorazím v 12:35, super čas. Dávám adresu do navigace. 800m do cíle, 10 minut chůze. To dám, ještě mám rezervu :D

Před námi šílený kopec. Koukám, jak z navigace ubíhají metry, lezeme kopec. JSME V CÍLI… ale kde tu může být pracák? Všude samé rodinné domky, hm? Kouknu znovu na adresu, NÉÉÉÉ. To není číslo 28, ale 82…bože, za co? Je 12:46. Do navigace zadám správnou adresu a padám. Dům s tímto cílem je hned u autobusové zastávky, kde jsme vystoupili. Sbíhám kopec, i když vím, že už je to zbytečné, dneska podat žádost prostě nestíhám :D No tak co, aspoň vím pro příště, kde to přesně je. Malý aspoň při tom maratonu usnul. Najdu zastávku, ze které nám to jede zpět a čekám.

Na zastávce s námi stojí další 2 maminky s kočárky. Za deset minut přijíždí bus, jedna maminka vystoupí, jedna zůstává v buse a 2 nastupují. Nastoupí jedna a dveře se zavírají. Maminku s druhým kočárkem řidič zavře do dveří. Po chvíli je otevře, vyjde ven a spustí povyk, že 3 kočárky už prostě nevezme, nemusí je brát.

Maminka se přimluví, že jedou jen dvě zastávky…dobře, vezmu vás. Stojím tam jak solný sloup. Uřícená, venku mrzne, dítě ještě neobědvalo. No nic, počkáme si dalších 15 minut na další bus, že? Naštěstí jede za 7 minut jiný do té samé stanice. Konečně teplo. Vojta je už vzhůru. Jedeme zpět. Máme přestoupit na tramvaj, samozřejmě schody. Nechápu, kdo je vymyslel. Vytáhnu kočár, i když kolem prochází asi 3 statní chlapi.

Počkáme na tramvaj. Nastupuje pár lidí. Jdu do zadních dveří, stojí tam se mnou mladý pán, čeká, až se dveře otevřou, ale nenapadne ho, že musí zmáčnout tlačítko, které má přímo před sebou. Tak se nahýbám, abych dveře otevřela, pán se sebere a nechá mě tam a nastoupí vepředu. Takže díky němu nestíhám nastoupit, dveře otevírám na poslední chvíli a vláčím kočár do tramvaje. Fakt chuťovka. No nic, dneska mě opravdu NIKDO nevytočí :) Po cestě ještě obvolávám veterináře, který by zvládnul ještě dnes fence odoperovat prst. Nerada bych, aby o něj přišla.

Přijedeme na vlak, koupím Vojtovi aspoň něco v pekárně, dneska má dietní den:D Takové cestovní jídlo. naštěstí cesta domů už je ok, nastupování do busu apod už nějak jako problém neřeším, oproti tomu, když si vzpomenu, jak jsem jela s kočárem poprvé MHD, když jsem ho koupila. Mít tam dítě, zákonitě ho někde vyklopím :D

Přiletím domů, snažím se dát dítěti rychle jídlo, přebalit a dát spát. Bohužel, na spaní nemá čas :D Musí nutně honit kočku, chytit potkana a vozit se po psech. Oběhnout všechny hračky a udělat co největší nepořádek.

Hážu vztekající se dítě do postýlky s flaškou čaje a dudlíkem a čekám, až odpadne. Má na to 10 minut, pak musím zmizet na veterinu se psem. Ale ne, dítě má energie jak tlupa vojáků a spát nehodlá. Vysvobozuje mě sousedka, bere si syna nahoru a mizím na veterinu. Celý spěch byl k ničemu. I když jsme objednaní a vědí o nás, před námi jsou dva lidi a jde to tu dost pomalu.

Přicházíme na řadu, říkám, co fence je. Doktor na to kouká a říká: „Tak sestří, doneste kleště.“ Říkám: „jako zaživa? To ji neuspíte?“ No, byla jsem tam za dobrou hysterku. Ale když vím, jak jí to bolí? Nakonec jsem jí chytla a doktor jí to vyrval. Sestřička začala nohu vázat. Pochybně koukám a ptám se sestřičky, jestli by to nechtělo zavázat víc nahoru, takhle to hned spadne.

Ne ne, bude to držet. Ok, když myslí. Zaplatím necelou tisícovku! Vědět to, udělám si to všechno doma. Mmch. Obvaz na noze vydržel asi 2 minut po příchodu domů a to podotýkám, že si to fenka netrhala, ležela, protože jí to bolelo. Tohle vědět, litr ušetřím. Ale když je to tak vyhlášená klinika, že?

Jsem cholerik, dokáže mě naštvat maličkost, ale z dnešního dne mám super pocit… dnešek mě nedokázal naštvat!

Hodnotilo 14 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beckinka
Extra třída :D 10857 příspěvků 23.01.14 00:28

Wow 8o no dobre nervy na cholerika :potlesk: ja uz bych vsteky brecela po zbytecnem vybehnuti kopce :mrgreen: a chudak pejsek :hug: snad uz mu je fajn :)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 23.01.14 00:59

Ok, ráno u kafe ještě jednou, dneska už to nedám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 23.01.14 08:06

No tak to je super, klobouk dolů nad takovým dnem, já bych se teda asi určitě vztekala docela dost!!! :zed:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 23.01.14 09:08

Tý jo, suprovka… :pankac: :pankac:

 
Trojlístek
Závislačka 3482 příspěvků 23.01.14 10:53

Myslím, že právě proto, že jsi cholerik, tak proto jsi to tak výborně zvládla. Cholerici se dokáží vyburcovat k neuvěřitelným výkonům.

Jsi dobrá, myslím, že sama jsem taky choleričtější povaha, nicméně by se mi z toho všeho na konci dne chtělo brečet ;)

 
Bubelin
Stálice 90 příspěvků 23.01.14 11:34

Normálně jsem se kvůli tomuhle deníčku schválně registrovala… Taky jsem cholerik, takže obdiv, že jsi všechno zvládla… :pankac:

ALE Jak jsi mohla mít na benzín, na ošetření psa atd., když vykřikuješ, že žiješ s 1500,– na měsíc se třemi psy a dítětem? 8o 8o

 
1.zizi  23.01.14 11:56

@Bubelin hele a neni to jeji vec?…treba dela prositutku a stydi se za to, nebo neco jineho…me by to teda taky zajimalo, protoze jestli je to pravda, tak jako fakt klobouk dolu, ale jak rikam, je to jen a jen jeji vec a my nemame pravo ji tu porad futrovat, aby nam vysvetlila jak zije… :roll:

 
Bubelin
Stálice 90 příspěvků 23.01.14 12:07

@1.zizi Ale to je její věc, jen mě překvapuje, že nutí ostatním, jak kvalitně zvládá stravu pro sebe, dítě i psy za částku, co je fakt nereálná, a pak jen tak mimochodem se tu objeví deníček, kde se vyhodí tisícovka za psa, něco za benzín… a logicky mi vychází, že pak nemohli nic jíst, resp. pouze zásoby… a kolik těch zásob, ačkoli navíc má nějaký příjem z brigády, může být?

Prostě úplně nevěřím té póze 1500,– na měsíc, fakt velké obhajování, jak to zvládá a hlavně kvalitně, ale pak najednou tohle… :think:

 
Elessar  23.01.14 12:13

@Bubelin viď? :mrgreen: jsem si ten deníček přečetla jen kvůli autorce :D jak jsem viděla Granda, bliklo mi: ta má 1500 na měsíc, to musim přečíst :mrgreen:

 
Bubelin
Stálice 90 příspěvků 23.01.14 12:14

@Elessar Přesně :mrgreen:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 23.01.14 12:48

@Bubelin já jsem řekla, že se k tomu vyjadrovat nebudu. Je to moje věc a za svym slovem si stojim. Tankovala ksem za pade jen abych dojela těch 200 metrů domů a majitelka pak dojela na benzinku a na veterinu jsem si pujcila od lamaradky. Naštěstí takovou mám a vrátím ji to az mam. Stačí jako vysvetlenu? I bez peněz se dá celkem normalne žít.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.01.14 13:13

I já mám zafixováno Granda - 1500 na měsíc :oops: :mrgreen:
K deníčku - jo, známe a dokonce dvakrát :mrgreen: cestování s kočárkem je masakr. Mně se teda vždycky vyplatilo se usmívat a lidi prostě požádat o pomoc. Nikdo není jasnovidec a nemůže předvídat, že kočár sama neunesu, kor když sám děti nikdy neměl. Odmítlo mi pomoct jen pár důchodců s „výmluvou“ na své zdraví, což teda chápu, naopak mne vždycky překvapili namachrovaní frajeři, kteří pomohli a ještě se dodatečně omlouvali, že mě s kočárem neviděli 8o Takže se dámy nebojte někomu říct o pomoc, lidi nejsou zlí. ;)

 
Bubelin
Stálice 90 příspěvků 23.01.14 14:04

@Granda Ale komentáře jsou přeci od toho, že se můžu pozastavit… prostě mi to celé přijde divné… že by ani auto nemělo na dojetí 200m a musela jsi za 50,– tankovat :think: Ale tak jo, super, že máš takové kamarády :palec:

@Gina108 Taky stejná zkušenost, a to se o Praze tvrdí, že tu nikdo nepomáhá… i těhotnou mě sedat pouštěli. Ale je fakt, že je pravda „líná huba, holé neštěstí“.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 23.01.14 14:06

@Gina108 no já dneska požádala dva mlady namachrovany kluky, jestli by mi. pomohli a nic, skutek utek. Řekli že jo a u schodu mě nevideli… Takže ono jak kdy no. Pred pár mibutami mi zase pan pomohl z tramvaje i ven a ani jsrm mu neříkala.

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 23.01.14 14:30

Mne s kocarem, do autobusu a do vlaku, taky nikdo nepomahal… do te doby nez zacalo leto a obdobi satu, kratasu a vystrihu :mrgreen:. :mrgreen: :mrgreen:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.01.14 18:18

@Granda no tak bych je poprosila znova - aspoň by se museli vymluvit a bylo by jim trapně :jazyk: anebo prostě fakt jen zapomněli, bylo jim blbý se vnucovat :nevim:
@Weru muhehe, tak to já naopak slintala sama např. nad elegánem v obleku, co mi pomohl s kočárem :mrgreen: takže jestli mně někdo čuměl nebo nečuměl do výstřihu ani nevím. I když obzvlášť v době kojení to jistě nešlo přehlídnout ani v zimě :oops: :mrgreen:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 23.01.14 18:43

Smekám :potlesk:,já bych to nedala a o takovéhle pomoci s kočárkem do autobusu mám stejnou zkušenost.

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 23.01.14 19:03

@Gina108 :lol: :lol: v dobe kojeni na me podrpsenky neexistovaly…ani kalhoty :mrgreen:. Jooo, tak krasavec se u nas v okoli jeste v MHD a CSD neobjevil :mrgreen: :mrgreen:. Ale zase mi pomahali do tramvaje vyhradne neprizpusobivy :mrgreen: :palec:

Příspěvek upraven 23.01.14 v 19:03

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 23.01.14 19:49

Tomu říkám teda den D! :lol: :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama