O naplněném osudu jedné básničky

Ostatní

Bylo nebylo... Na zeď Olšanských hřbitovů napsal před lety někdo básničku o lásce. Tu básničku jste mohli vidět hned vedle Paláce Flora ještě před týdnem. Byla tam léta na té oprýskané zdi. Začínala slovy: Než tuhle zeď opraví, ať o lásce ti vypráví...

Chodila jsem kolem ní často. Roky. Vždycky jsem si jí četla a strašně se mi líbila. Chtěla jsem si ji dokonce opsat, ale nikdy jsem to neudělala. Asi jsem si myslela, že tu zeď nikdy neopraví. Snažila jsem se ji i zapamatovat, ale v hlavě mi zůstal jen ten první verš. Asi že nebyla pro mě…
Před týdnem u zdi postavili lešení a básničku překryla nová omítka. Po kolika letech? Asi jsem fakt divná, ale já to málem obrečela. A poprvé jsem se zamyslela ne nad těmi rýmy, ale nad osudem těch dvou lidí, o nichž vyprávěly.
Chodili vůbec spolu? Nebo to jen nešťastně zamilovaný kluk vypsal na zeď svoje srdce. Co když se už dávno rozešli a on se teď kolem vodil za ruku úplně s jinou a říkal si: „Sakra ať už ty žvásty nahodí barvou.“ Možná že se vzali, mají spolu tři děti a odjeli do Ameriky. A vůbec je nenapadlo, že básnička na té zdi byla tak dlouho.
Nakonec jsem ráda, že jsem si ty verše neopsala. Koneckonců nebyly pro mě. A měly vyprávět o lásce jen do doby, než tu zeď opraví. Třeba už stejně přesluhovaly… A taky jsem ráda, že se nikdy nedozvím osud těch dvou. Ale doufám, že jsou oba šťastní…

Makýš

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  27.04.05 15:37

Ahoj Makys,

taky jsem si ji rok co pracuji na Flore cetla…a stejne jako tebe me celkem mrzelo, ze tu zed opravili, zem mezi zdi a chodnikem uhrabali… Mozna za cas pribude dalsi a napise ji treba ten samy te same…:))))

Mej se Blanka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.04.05 21:42

Jo, jo, kéž by na zdech místo prazvláštních hieroglifů a přihroublých obrázků byly raději takový pěkný básničky, něd kterými se člověk bu´d aspoň zamyslí nebo ho přímo pohladí po duši…
Taky jsem někde měla svou oblíbenou (zeď s básničkou :o), ale už jsem na ni málem zapomněla :-)

Veronika

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 28.04.05 09:09

Ahoj,

tak já přispěji něčím, co jen vzdáleně souvisí s tou Flórou … žiju s mimisem na Žižkově. Na Flöru jezdíme jen nakupovat a té básničky jsem si bohužel nikdy nevšimla. A taky jsem si nevšimla dalších věcí. Malý se teď začíná rozkoukávat a špatně spí. Narodil se na podzim a v zimě si zvykl spát při procházkách v riegráku, kde byl tehdy docela klid. Teď se s nástupem jara vyrojilo všude tolik lomozících lidí, že jsem z toho úplně zoufalá. Prcháme raději ven z města. Kam chodíte s dětmi v centru? Tak aby je nikdo nebudil v kočárku, nebo ty větší nesbíraly psí hovínka?

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 28.04.05 14:36

Na Žofíně bývá klid, ale zase je malý, buď si sednout na lavičku nebo kroužit pořád dokola :-)
 Jana

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 28.04.05 14:38

Ale to máš vlastně trochu z ruky…
J.

 
Anonymní  28.04.05 15:26

Ahojky,
taky jsem jí čítávala. Text si taky nevybavuji, ale hřálo mě to u srdíčka. Škoda, že je pryč.
 Zet

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 28.04.05 20:42

Škoda, že jsem se jí nikdy nevšimla… Makýši moč pěkně napsané. A já jenom doplňuji dvě pěkné básničky, které jsem si přečetla při cestování v metru, když jsem byla ještě těhulka a moc se mi líbily. Snad Vám také udělají radost. :o)

Život je jako kopretina,
co travu v polich rozplétá,
je stále stejná přec tak jiná,
buď kvete nebo odkvéta.


Hledáš boha mezi mraky,
jindy zase v kostele.
On ti zatím "Boogi Wogi,
tančí v srdci vesele.

(bohužel si již nepamatuju skladatele)

Hezký večer,
Ajjja a spící Vojtík

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.04.05 13:06

dobrý jsou právě taky ty Olšanský hřbitovy. Tam je přímo „hrobovej“ klid. A mamin s kočárkama je tam dost. taky tam chodíme spát.
 Makýš

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 08.05.05 09:19

Odpovídám trochu pozdě … ale na hřbitov s kočárkem? Nějak mi v tom brání předsudek, že s dítětem do roka na hřbitov choditi se nemá :-)) nebo tak nějak to je.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama