Jarní miminka 2004 - Koukám, jak ten čas letí

Minulý týden napsala Alice moc pěkný deníček o dětech. Takže já dneska nebudu psát o mrňatech, ale jako správný exhibouš jen a jen o sobě :). Stejně jako můj předchozí deníček, bude i tenhle vzpomínací.... Mám totiž dneska, tedy v sobotu, narozeniny. Nepíšu to proto, abyste mi gratulovaly (hihi, i když aktivitě se meze nekladou), ale proto, že se mi to náramně hodí do krámu.

Mít narozeniny 3. září se mi dříve moc nelíbilo. Akorát začínal nový školní rok a spolužáky zajímaly úplně jiné věci, než že mám narozeniny a nikdo mi nepřál. Na vejšce zase ještě byly prázdniny a tak se taky žádné oslavy nekonaly. A já si tak přála veliký mejdlo…
Začalo to už s začátkem školní docházky. Protože jsem se narodila v září, musela jsem na psychologické vyšetření, zda jsem už zralá na školu. Vzpomínám si na jednu otázku paní psycholožky: „Jaký je rozdíl mezi míčem a jablkem?“ Odpověděla jsem, že míč není červený. Přitom jsme doma jeden červený měli. No, do školy mě nakonec pustili :-) V první školní den mi ještě bylo pět let.
Mé 13. narozeniny - dostala jsem svou první menstruaci. Nijak mě to nevyděsilo, byla jsem dokonale poučená z knížky „Děvčátka, na slovíčko“. Vyfasovala jsem od maminky takové ty fáčové vložky a dvě obrovské sichrhajsky na připnutí, abych zabránila jejich případnému útěku. Křidélka přiletěla až o řadu let později.
O prázdninách před mými 16. narozeninami jsem stále ještě byla děvče nepolíbené. Už mi to trochu lezlo na mozek. Byla jsem tenkrát s nejlepší kámoškou na táboře jako pomocná síla v kuchyni. Moje zdatná kolegyňka se hned třetí den stěhovala z našeho společného pokoje do stanu jednoho vedoucího. Já naopak přijímala ve svém apartmá pánské návštěvy jiného vedoucího. Uměl hrát krásně na kytaru Nohavicu, bylo to děsně romantický, občas pozval kamarády a vyjedli jsme všechny zbytky v kuchyni. Moc mě to bavilo, ale jinak se k ničemu neměl. Tak jsem „podlehla“ jinému mladému muži, fotbalistovi z party, která měla na táboře něco jako soustředění. Ten šel narozdíl od mého romantika rovnou na věc a strčil mi jazyk do pusy. Byla jsem fakt ohromená a přišlo mi to dost odporný. Ty tři dny do konce tábora mi přišly děsně dlouhý…
O svých 20. narozeninách jsem ještě byla panna. A taky mi to asi už lezlo na mozek, jinak bych se nechovala jako magor. Jednou jsem se svojí mámy ptala na její první zážitek. Teda fakt nic moc. Chtěla jsem „to“ mít lepší. Ona událost, ke které došlo krátce po oněch kulatinách byla ale tak otřesná, že mít dceru, vážně nevím, co bych jí vykládala, až by se mě jednou zeptala na totéž. A to jsem byla zamilovaná. Nebo jsem si to alespoň myslela.
Teprve potom jsem poznala svého milovaného muže. Necelé dva týdny před mými 25. narozeninami jsme se vzali. Po 4.5 letém chození. Protože má taťku myslivce, skolil divočáka a srnce a dohodli jsme se, že uděláme velikej mejdan, kde to zbaštíme. A proč se při tom teda rovnou nevzít, že? Fakt se to vydařilo, svatba jako řemen. Majitel hospody nechal přespat naše kamarády v patře nad sálem. Novomanželé seděli ve dvě v noci mezi talíři a sklenicemi a přemýšleli, kam si natáhnout spacáky. Jako kouzelný dědeček se opět objevil pan majitel, který nám nezištně nabídl svou prázdnou garsonku (ne, vážně nám tam nedělal kořena), kam nás odvezl a ráno pro nás zase přijel. Poslední významné výročí - třicetiny. Vždycky jsem tak nějak tajně přemýšlela o tom, že do svých třiceti otěhotním. Když nadešel den oslavy, neměla jsem pražádný důvod očekávat, že k tomu opravdu došlo. Takže jsem vypila půl lahve whisky a vykouřila cigaretu. Jelikož jsem nekuřák, v kombinaci s alkoholem to mělo za následek, že jsem pak nějaký čas strávila na WC a na čerstvém vzduchu. Další menstruace nedorazila, což mě nepřekvapovalo, pravidelnost nikdy nebyla mou silnou stránkou. Když mi po dalším měsíci už bylo dost špatně a dva lidé se mě ptali, zda by to nemohlo být třeba taky náhodou těhotenství, tak jsem si zašla k doktorovi. Mě vám tenkrát vůbec nenapadlo koupit si test. No a pan doktor už mi na ultrazvuku ukázal tlukoucí srdíčko. Celých 9. měsíců jsem si dělala výčitky, kvůli té whisky a cigaretě…
No a to je asi tak všechno. První školní den, první menstruace, první polibek, první „milování“, svatba, první mimi pod srdcem. Nakonec ten datum 3. září není zas tak špatný, alespoň se to všechno dobře pamatuje a nebudu v tom mít nikdy guláš.
No, žádný moc téma k diskusi, že jo? Ale snad to nevadí, snad si alespoň taky zavzpomínáte a třeba i něco napíšete, i když vážně nemusíte :-) Krásný týden vám i vašim robátkům přeje

Makýš

P.S. Jo a dneska je mi 32 :-)

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1083
4.9.05 08:58

Že by, že by, Jááááááá?

Prváááá?

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
2907
4.9.05 09:05

My si s Juldou povídamé ve starém deníčku a objeví se Dana a zabere první komentář. To se dělá ? :-))))
 Maky

  • načítám...
  • Zmínit
1083
4.9.05 09:12

Ahojky,

využívám toho, že je Val nezvykle fascinovaná Panem Tauem. ALe spíš bych řekla, že hledí na ty pejsky, no každopádně :-)))) má chvilku.

Včera jsem musela doma udělat bububu, na Jirku, aby taky doma něco udělal a už je přimontovaná polička na mikrovlnku (do teď byla na lince a já měla málo místa). Já nevím, že to nejde bez rozčilování.
Ale večer mi ho bylo líto, přijel z firmy, že se tam pohádal o otcem a má sto chutí odejít a makat někde jinde. Na jednu stranu bych byla i ráda, peníze no škoda mluvit, mluví za své, že jsme soc. případ. Na druhou stranu vím, že by ho to i mrzelo. Řekla jsem mu ať si promluví v klidu s otcem (včera se do toho montoval i jeho brácha, který je strašně, nevím jak bych to řekla, mám pocit, že je prostě zlý). Uvidíme jak se to vyvrbí.

Makýš: jejda tak všechno nejlepší, hlavně hodné, zdravé dětičky a hodného mužíčka¨.
A deníček je super, taky jsem vzpomínala, ale posléze napíšu víc. Val se mi už věší na nohy a kňučí.

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
1083
4.9.05 09:14

Chíííí, chííííí :-))))))

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
2793
4.9.05 09:41

Diiiiinyyyyyyyy!

Kočko,náhodou jsem o dlouhé době zabrousila do vašeho minulého deníčku a co tam nečtu????????????
//,no to je jasný!Hele,mě taky při těhu pobolívalo břicho,jak by měl a dorazit ta rudá mrcha a vidíš,nedorazila:o )))).

Tak moc držíme palečky,ať ty čárečky pořádně tloustnou!!!!

Pa Hanka a cácorky

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 10:07

dobre ranko :))

Juldo - mas pravdu, ja jsem ranoz ase mela havaj a vstavala pred chvili :). Ale zase mam na chvili vybrano :))

Makys - ty kecko,denicek je super,moc se libi :) A vsechno nej. k narozeninam :))

Maky - zatracena hlava:(,tak doufam,ze te brzy prestane bolet. Zakusky mnam mnam

Danus - tak doufam,ze se to nejak vyresi a k vasi spokojenosti

jinak se opet vracim k VV, ctu si jejich vebovky a fakt je tam poradne dusno a Regina se nachce s nikym bavit.

dneska mame v planu nejaky vylet,pocasi vypada dobre,tak to snad vyjde

zatim pa

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 10:19

tak si tatku jeste dneska poradne uzijte :)

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
4.9.05 11:57

Ahojky:o)))

Zase jen letem světem, já pořád nic nestíhám, doma pořád nepořádek, s manžou se stále hádáme..... :o((( a teď ještě pořád čučím na ty VV

Makýš- pěkný deníček:o)) Přejeme Vše nej:o))

Maky- ten klobouček je moc pěkný:o))

Market- užijte si na výletě:o))

Dandis- moje děti dneska byli taky fascinovaný panem Tauem, jsem nechápala, seděli jako zařezaný:o)))

Jinak Maruška školku zatím zvládá perfektně. Chválí jí jak je pěkně samostatná, všechno sní, je hodná, po obídku tam i spinká. Když jsem pro ní šla, tak byla na písku a pěkně si hrála, ale je tam taková zakřiknutá. Zašli jsme za roh a už to byla ta „moje holčička“. Tak jsem zvědavá jaká tam bude až se pořádně rozkouká. Zatím se tam pořád těší:o)))

Přeji všem hezký den:o))

Maruš a zlobílci

  • Upravit
2901
4.9.05 12:19

Makýš, super deníček:)
Já jsem se POPRVÉ v rámci romantické předehry drobet přiožrala, takže jsem spadla po hlavě z gauče, dřív, než se mě můj vyvolený stačil dotknout:)))) Druhé číslo jsme ještě týž večer absolvovali na širokánské posteli (pro sichr:))))
Víc napíšu později (ne o svých sexuálních hrátkách, ale tak všeobecně:)

Zatím pa

Baghira a Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
162
4.9.05 13:32

Ahoj holky.

Makýš-všechno nejlepší k narozaninám.Mě je od dubna 32.Pěkný deníček,ten čas opravdu moc rychle letí,to poprvé bylo u mě o hodně a hodně dřív.

Market-ať se výlet vydaří,pak napiš kde jete byli.

Danuš-na tu dovolenou jeďte,třeba to nebude tak hrozný jak si představuješ a Valuška tě třeba mile překvapí.Pak by ses mrzela,že jste nikam nejeli.Ať se to u Jirky v práci brzo vyřeší k dobrému.

Maky-teda ty děláš chutě s těma zákuskama.Já chci takýýý.Ať tě ta hlava zatrolená brzo přestane bolet.

Luko-moc si manžílka užij než odjede.

Baghiro no teda,já z postele snad nikdy při tom nespadla.

Dnes byl budíček v 6,30,nic moc na to že je neděle.To v týdnu,když budu muset vstávat vypravovat Monču do školy tak bude Hanička vstávat v 8,00,už to vidím.Monču totiž budík nevzbudí a když ji vzbudí tak většinou zas usne,to by pořád zaspávala.

Zatím ahoj

Hanula a Hanulka

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 16:59

ahoj berusko :)
musim rict,ze co se tyce VV, mam uplne stejny nazor,hlavne fakt nemam rada,kdyz se nekde hadaji,radeji jsem to prepnula :(, chovaji se spis jak deti ve skolce nez dospeli lide

tak na tebe myslim,doufam,ze MS nedorazi ,misto ni prijde male kvetnatko:)

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 17:00

ahoj Katko :)

tak jsem zvedava,jak se bude Kubiko bude libit ve skolce a jestli nebude Tobikovi smutno:)

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 17:02

Juldo:)))

tak ty si jeste jela na kole jo :)), hihi to by me zajimalo ca na to rikal Peta v brisku:)

market

  • načítám...
  • Zmínit
2901
4.9.05 17:02

No jo, ty těhule jsou hrooozně přecitlivělý:)))
Začni místo VyVolených poslouchat zpěv velryb:))
Hele, a vyřiď Číslu Tři, že na něho netrpělivě čeká celý emimino, tak ať už laskavě nedělá blbosti a soustředí se na růst a vývoj, jo? :)

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 17:04

hihi delfinek taky kasle na to,ze je vikend a stava si podle sebe ,coz znamena mezi 6 -7

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 17:07

tak se hlasim po kratke prochazce,kterou delfinek bojkotoval ,chtel hodit na druhou stranu,jist vsechno za zeme ,pri zakazu sebou flakl o zem a predvadel chudinku miminko :)). Zacina se pekne vztekat,leha si kazdou chvilku,kope nohama a rve. Snazim se delat,ze to nevidim,ovsem v MHD si duchodce neodpusti chytrou poznamku.

venku je teplicko,je mi lito deti,ze musi byt ve skole a neuzivaji si vody a tak. Hlasi takhle az do patku,tak jen doufam,ze pak nedojde k prudkemu ochlazeni

MAKY - tak co hlava? a jaky byly zakusky :)))?

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
7463
4.9.05 19:03

hihi nase dite zase zacina byt vycuranek co se tyce jidla,vcera dostal housku s maslem,maslo olizal,houska nenapadne putovala za postel :))
ja jsem povecerela nastruhanou mrkev s jablickem,delfinek nad tim ohrnul nos

market a vecernickovy kluci

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 07:10

ahoj Majo

a koleno se ani trosku nelepsi? porad boli? myslim na tebe a drzimpalce,at se to brzy aspon trosku zlepsi

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 07:18

dobre ranko:)

tak dneska budicek v 6:32, pak si vynutil mlicko a ted basti chleba se syrem ( ne tak uz jen syr,chleb je odhozen ),noc byla dobra,akorat ja jsem koukala na film na Nove a sla spat po pulnoci. Jeste ze jsem si o vikendu naspala :))

dneska nas ceka prijemny den,jedeme za Petou a prckama,uz se tesim,tam to vzdycky krasne ubehne :)

KOSTICKO - tedy ty sportujes jo:)), ja taky obcas jdu nekam hodne daleko a pak jsem hotovka . A na fotce ti to moc slusiiii:))))

BAGHIRO - tak co Tom? byl o vikendu gulas :))))?

JULDO,HANYLO - tak skolacci vypraveni:))?

MAKY - doufam,ze hlava uz dneska neboli a Terinka bude dele spat nez vcera

zatim pa,jdu ukrojit dalsi kus syra:)

market a zroutik

  • načítám...
  • Zmínit
966
5.9.05 07:42

Ahojky,
tak koukám, že jste o víkendu všechny sportovaly a uklízely a vařily a doře se měly :-)
My jsme to prožili taky fajn. Já si hrála na kadeřnici. V sobotu přijela kámoška a diskutovaly jsme o kadeřnicích a cenách a tak. Potřebovala ostříhat a vůbec se ji nikam nechtělo. Tak jsem se do toho pustila nakonec já. No mně odvaha nechybí, ale ona ji musela mít spoustu :-) Byla to moje premiéra pokus zkrátit dlouhé vlasy na polodlouhé. A docela se to povedlo. I můj manžel říkal, že je to pěkný a jí se to líbilo. Teď ještě co na to její manžel, hihi. No a včera jsem pro změnu stříhala mamču. Ale tam mám praxi, stříhám ji pokaždé.

MARKET - Vašek právě olízal z rohlíku máslo a suchý hodil pod postel. Hmmmm, kde jsem jen četla něco podobného???? :-)))

Vašek má pořád rýmu, ale už docela hezky smrká a v noci se nebudí. Jenže mé noci jsou utrpení. Začaly mě děsně bolet kyčle. Nevím, jak si lehnout. Až dneska jsem si vzpomněla, že s Vaškem jsem si mezi kolena dávala složevý polštář. Tak asi ve tři v noci, když jsem zjistila, že manža spí mimo svůj polštář, zabavila jsem mu ho a noc dospala jakš takš v pohodě (přece si nevezmu svůj, no ne?). Ale každou noc mi to asi neprojde, tak budu muset najít nějakou jinou vycpávku.

Tak zatím pa, omlouvám se, že nereaguju jednotlivo, ale Václav mě fakt nenechá. Ale čtu! To zas jo.

Makýš

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 07:46

Ahojda holčinky:-)

KOSTIČKO: Tak hořčík je na nervy? Asi budu muset začít přizobávat… Na depresë by měl být odvar z třezalky .. ale to bude nějaká hooodně zvláštní bylinka, prý tím ve středověku i zabíjeli! Když se prý vypije hodně toho odvaru a jde se na sluníčko, tak naskáčou po těle puchýře. No, a když se do toho vypije ještě teďnevímkolik vína - tak už to prý nerozchodíš! Ale nevím, nezkoušela jsem:-)
MIROUŠKU: Manžel taky furt nosil houby, sušička jela na plný obrátky, po pár dnech to u nás vonělo jako v houbovým ráji:-)
MARKET: Delfínek je šikulka:-)))) A s důchodcem - radílkem mám taky zkušenost. Jel za náma dědek na kole … a pořád se mě ptal, jestli už to chození Elišce nestačí, jestli už není unavená. A že bych ji měla dát do kočárku! Ach jo! :-) Mají to některý lidi starost o blaho svých bližních, co?
SMOKIE: Já se docela děsím toho, až Eli půjde poprvé do školky. Vím, že ona to zvládne …ale ten pocit, že se o tvoje robátko stará někdo CIZÍ …auauauau:-(
DINY: Tak tobě se Číslo Tři líbí? Já se bála, abych tě tím neurazila, ale jestli tak chceš juniorovi říkat… Hlavně to prosím před porodem změň, aby tě pak v budoucnu Číslo Tři Novák(ová) neproklínal(a) :-)))))
MAKÝŠKU, já ostuda ti zapomněla popřát, takže VŠECHNO NEJ k narozkám!!!!!!!!!! (Mimochodem, moc ti to bříško sluší!!!!!!!! :-)
DANI, co svatba??? Musíš Jiřího nakopnout!!!!!! Znám to, kdybych nemířila buboušovi na hlavu kalašnikovem, tak jsem doteď slečna! :-))

Něco o nás: Eliška už asi týden dělá holubičku (roztáhne ručky, něčeho se přidrží a ukázkově zanoží:-) Nechápu, kde k tomu přišla, takový prostocviky doma nevidí:-) Zřejmě moje dítě nekde prodělává intenzivní nalejvárnu:-)
Objevila jsem zdroj svých depresí, je to moje drahá polovice! Poslední dobou mě buzeruje jako malý dítě za každou hovadinu a kárá mě takovým blahosklonným tónem: Miško, už jsem ti říkal, že takhle to nemůžeš dělat…! Mluví na mě jako na debílka nebo malýho haranta!
Teď v pátek odjel - a ze mě to všechno spadlo. Sobota byla super.V neděli měl přijet -a já už od rána byla nervózní jak starej pes! No, a když přijel, tak jsme se hned pohádali! Zeptala jsem se ho: „půjdeš vyvenčit psa?" zřejmě tak blbým tónem, že to vyvolala půl hodinovou debatu o tom, proč jsem to řekla, co jsem tím myslela, proč jsem neřekla něco jiného, co jsem čekala za odpověď …no jako na gestapu!
Mám z něho fakt už nervy v pr.......! Od středy do neděle bude zase pryč a já se na to moc těším! Bude aspoň KLID !!!!

Jinak, mám samozřejmě radost, že vám některé moje komentáře připadají vtipné. /Ono je to většinou tak, že čím je situace doma horší, tím víc ze sebe sypu vtipnosti. Asi nějaká forma sebeobrany…/

Baghira a Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
5.9.05 08:05

Dobré ránko:o)))

Tak jdu zase popřát hezký den a hodně sluníčka:o))) My razíme na očkování.

Maruš a zlobílci

  • Upravit
7463
5.9.05 08:05

hihi tak to fakt netusim:))))

takze ty si ted zmenila profesi jo:),kolik beres za strihani:))?

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:08

baghiro

na depky je dobry caj z medunky,pila jsem ho a fakt zabira :)
tak manzilek zase zlobi jo, tak aspon,ze na chvili odjede a vycisti se vzduch. Treba se ti priste uz bude styskat uvidis :)

a Elis je takova gymnastka jo:)), delfinek se zase naucil chodit pozadu,docela legrace

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:17

Markét,
o meduňce vím:) Já si svoje depky nejúčiněji léčím čokoládou, pletením a Bridget:)))
A propichuju špendlíkem figurku tchýně … ba ne, kecám:)))))

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:17

taky prejeme hezke rano a bezbolestne ockovani :)
 market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:23

cokolada - tak to kazdopadne :))), treba si obcas koupim v akci 3+1,jako ze budu mit na delsi dobu a chachacha :))

market

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:28

Jo - ještě jsem chtělanapsat, že Eli zpívá! Skákal pes přes oves;! Samozřejmě text si hooodně upravila, melodie taky jiná (ale je to podobný originálu). Ale frázování je naprosto přesný a dokonalý, fakt je poznat, co zpívá za písničku:) Tančí, diriguje, zpívá, akrobatí - dítě mi políbila Múza:) (já vím, že to dělají všechny děti, nebojte:) jen jsem se chtěla pochlubit:)))

Jo, a během psaní toho dlouhýho komentáře se mi tu ochomejtala na klíně a vylila do klávesnice a na papíry na stole kafe s mlíkem … takže je mi jasný, že večer uslyším Miškooo, to na ní nemůžeš dát pozor? Už jsem ti to tolikrát říkal, že si sem to kafe nemáš brát … :((

Baghira a Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
1083
5.9.05 08:28

Dobré ránko,

tak je to v háji zeleném. Na dovo se nejede a sice kvůli problémům u J. v práci:-((((((
Víc napíšu až v poledne, taky jedu s Val na očkování.

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:29

To každopádně:))) No, 3+1 čokoláda je slabý! Já si občas koupím v Makru balíček 10 Milek … balení na týden:))))

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:30

Samý příjemný zprávy, co? :(

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:36

Jo, a jsem zvědavá na Výměnu manželek!!! Ty reality show jsou všechny krapet zvrhlý… Ale máma, která odjede na 10 dní od svýho dítěte (pochopila jsem z upoutávek, že ještě hodně malýho) a jde dělat maminku cizím dětem …to je už jen jako nápad hodně silný kafe!!! Zasloužily by tyhle „maminky“ pořádně přes prdel! Fakt nechápu!!
Ale třeba to bude jinak a ty svoje děti si veznmou s sebou do cizí rodiny …ale to by asi nebylo divácky tak zajímavé:(

Každopádně, těch lidí ve Vyvolených je mi sice chvílemi líto - ale na druhou stranu, co musí mít za povahu, když jdou kvůli penězů, dobrovolně čurat a čistit si zuby a šťourat se v zadku na tři měsíce před celým národem?? Ty mladší omlouvá jejich naivita, ti starší - dobře jim tak! (Jen lituju jejich rodiny!!)

Baghira a Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:41

Danus
tak to me moc mrziiii :((

maketr

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:54

ahoj maketr:)))
jsem ráda, že nejsem sama s těmahle přesmyčkama:))))

B.

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 08:55

Dneska přispívám jako o život:) Mohla bych dostat nějaký řád, nebo něco takovýho, ne?

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:55

Baghiro

nene odejde jen manzelka,deti zustavaji doma. Tedy ja bych bez delfinka neodesla,holt jsem matka zavislak :)

market

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 08:57

udeluji ti rad velkeho pisatele :))

  • načítám...
  • Zmínit
7463
5.9.05 09:05

hihi

  • načítám...
  • Zmínit
2907
5.9.05 09:33

Ahojky
tak dneska budíček po 8 takže docela pohoda, kojo v noci jedno, druhé k ránu a od té doby jsem se k ní tulila :-)

Hlava včera to bylo fakt hrozný, takhle zle mi už hodně dlouho nebylo, v deset jsem to nevydržela a šla si elhnout a samo že jsem tím vzbudila manžela ale asi jsem vypadala hodně blbě protože ani nenadával. Vzala jsem si paralen, po chvilce se malinko ulevilo, dala jsem horkou sprchu, snědla suchý chleba a jelo se na plavání. Tam to bylo super. Terezka si to užívala, cákala, smála se, potápěla,skákala z kraje bazénku do vody…no paráda.Pak jsme jeli k mamce, tam jsem slupla druhý paralen, oběd a jelo se na párty. Asi ve 4 hlava odezněla a mě bylo táááákkkk lehce :-) Manžel se byl dvakrát vykoupat v rybníce (byli jsme na chatičce nedaleko rybníka), já seděla na zahrádce pila kávičku a uzobávala samé mňamky, babi a tety běhaly kolem Teri…navečer jsme se na chvilku stavili u tchýně a pak hurá domů…První usnul manžel (asi ve 22:15, pak Teri asi ve 22:30 a pak i já :-) )

Maruš - synoveček má 4 roky a od 1. chodí taky do školky. Je to hrozný rošťák, a je zatím jedináček a je i dost lakomý na hračky a někdy i na Terezku zlý…ve školce se mu líbí, učitelky ho hrozně chválý jak je hodný a šikovný. Krásně jí (doma jíst odmítá), po obědě spinká (doma ani náhodou)…když přijede domů tak prý celé odpoledne lítá po zahradě a ječí. Potřebuje se asi vybít aby byl ve školce zase za vzorňáka :-). A může to klidně vypadat i jinak. Kamarádka má 3letého chlapečka a dala ho do školky na zkoušku na dvě hodiny denně. chlapeček tam tak brečel až se pozvracel :-(.

Makys - krásný deníček. Dodatečně vše nej k narozeninám.
Docela jsem si zavzpomínala jak jsem se dala dohromady s manželem ale to už je tak dávno :-) a on byl tenkrát skoro ještě pod zákonem :-))))

Baghiro - tak kdyby na mě někdo mluvil jako na tebe mluví tvůj manžel tak bych se z toho asi zbláznila, to nesnáším :-(. Ještě když jsme bydleli asi rok u tchýňáků tak jsem se tam bála i umýt blbé nádobí protože jsem to dělala jinak než oni a samozřejmně špatně. A tak je to u nich pořád. Obyčejný pekáč s buchtou se musí krájet po jejich…manžel to naštěstí nepodědil, jen jednou měl tendence radit jak se myje nádobí, tak jsem mu to přenechala s radostí a láskou… a pak se radši koupila myčka :-). Já jsem na nervy z toho že tu Tomáš s náma není ty jsi na nervy z toho že manžel doma je? Je tohle normální????

Magrat - dortíky jsou mňam, přijeď ještě jich je dost

A ještě zážitek z natáčení teda ne z mého ale na kurzu o pár hodin před náma (rozumnějte plavání) si jedn apaní zlomila nohu a to tak že jak je kolem bazénu taková umělomotná mřížka jak tam odtéká ta voda z bazénu, tak ty mřížky nějak předělávali ale nějak to asi nedokončili a ani neoznačili že se nesmí stoupat na okraje těch mřížek, paní tam stoupla až po kyčel se propadla, zlomila si nohu…miminko naštěstí nesl její manžel. Všichni se lekli hlavně toho jestli nespadla i s miminkem, jak se prolomila a propadla tak ještě spadla na břicho a ruce měla pdo sebou, kldině v nich mohla držet dítě. Plavkyně byla docela naštvaná ani se jí nedivím.

Jdu se věnovat dítku i když mě zatím teda vůbec nepotřebuje.

Maky a Terinka

  • načítám...
  • Zmínit
2907
5.9.05 09:40

tak to jsi teda určitě pěkně naštvaná :-( ach jo:-(
 Maky

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 09:52

Masky,
to je jen nějaký blbý období! On je jinak fakt skvělej, je s ním děsná legrace a oc si rozumíme. al epak jednou za čas má své dny … a když se to všechno nakumuluje …No, ale já rozhodně taky nejsem ideální: třeba v tuhle chvíli píše někam na e-chlapáka: Ta moje ženská je děsná, já se jí snažím doma pomoct a ona mě pořád jenom sekýruje! :))))

ABghira

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 09:53

zdravím maketr:))))
dneska se mi obzvlášť daří:))))))

  • načítám...
  • Zmínit
2907
5.9.05 09:56

Máš pravdu a je fajn že to tak bereš. Tak až tě příště bude zase vytáčet tak si na svoje slova vzpomeň :-). Pusu Elišce fešaňdě.
Maky a Terinka

  • načítám...
  • Zmínit
2901
5.9.05 12:17

nejsi závislák, jsi NORMÁLNíI!

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
1083
5.9.05 13:04

Ahojky,

takže pichanec u dr. zvládla Val na jedničku. Trošku fňukla, ale jinak v pohodě. Naše míry jsou 9,20kg, 79cm. Ale myslím, že tam ta 80 bude, protože Val měla při měření u dr, trošku skloněnou hlavičku. TeĎ jsme měly očkování proti žloutence a až se sejdou dvě děti (to nevím proč?) budou nás očkovat proti spalničkám.

No a teĎ zase nové zprávy ohledně dovolené. Vypadá to, nechci to zakřiknout, že by jsme mohli jet ve čtvrtek (ne do Chorvatska), ale na Šumavu. Uvidíme, uvidíme.
Jsem tak naštvaná na J. bráchu, to jenom on dělá takové problémy. Poštvává proti Jirkovi otce, je to doslova hajzl :-((((( Asi se mu nelíbí, že si žijeme život po svém, kdežto on musí klopit hlavu, protože si nechali zaplatit nový byt, novou kuchyň a ještě dostali auto. My máme sice taky auto, ale to je služební. A tak vlastně nemusíme být nikomu za nic vděční. Ani nevíte jak jsem ráda, že bydlíme tady. A to se nás J. rodiče něco navydírali, když jsme nechtěli jít bydlet podle jejich přání. Já ale nejsem žádné malé děcko a nikdo mi nebude nic diktovat. Uffff tak jsem to ze sebe dostala :-))))) Já budu hrozná snacha, jestli teda někdy budu, chi, chi.
Naštěstí !!!!!!! stojíme s Jiřím při sobě :-)))))))
Jo a ještě na něčem jsme se s J. domluvili. Zkusí si promluvit s otcem o firmě, jak by si to představoval on a pokud se nějak dohodnou, tak tam zůstane. Ale pokud ne, tak odejde a najde si něco nového. To nemá smysl dělat tam poskoka. Tož tak.

Baghiro: Miškooooo :-)))))))) ty budeš dneska připíchlá na nástěnku, za ty tvoje četné komentáře a navíc dostaneš určo od předsedy mazáckou pochvalu :-)))))) A ta Eliščina holubička nemá chybu :-)))))) Jo a k té výměně manželek, já jsem úplně čučela, že odejde od tak malého člobrdíka, to snad nemyslí vážně ????? A ještě ke svatbě, dávám J. čas do listopadu a pak nastane donucovací metoda :-)))))

Miroušku. Ty jsi dneska tááák pilná. Ale připomněla jsi mi že musím jít taky převlékat postele, ale děsně se mi nechce :-((((

Maky: teda ty ses ale měla, až na tu migrénu. A ta příhoda z koupání, úplně mi běhá mráz po zádech :-((((

Maruš: jak jste zvládli očkování vy? V pohodě?

Makýš: mně taky začala pobolívat levá kyčel, já to teda ale nemám od těhu :-)))) Já musím tu nohu trošku posilovat, aspoň pár cviků, mám ji totiž kratší a asii slabší :-((( Vašík je šikulka že už umí smrkat.

Market: no tak u nás se jí i chleba i sýr, ale posléze je chleba z pusy vyhozen :-))))) Kde na to ty děti chodí? Užijte si návštěvu.

Májo: tak koleno pořád zlobí? Ono to asi chvilku potrvá, ale bude to dobrý, uvidíš. Jo a máme stejnou lištu pod podpisem v diskusi :-)))))

Kostičko: ty jsi teda sportovec, to ti povím :-)))) Horečka u Val asi byla z přehřátí, protože zuby pořád zlobí, ale horečka už není, zaplaťpánbůh :-)) A k VV, tak já mám úplně stejný názor jako ty. Regina je pako, to jak se chová je neomluvitelné. To ona se chovala hrozně ke všem, tak se nesmí divit, že se s ní nikdo nebaví. Navíc když to zkusí, tak je nepustí ke slovu. A jak hodila toho plyšovéhío slona na zem, mě brali všichni čerti. Jo a kdybych tam byla a ona by hodila obrázkem Valušky na zem (tak jak to prý dělala a házela osobní věci na zem), tak bych jí normálně jednu vytla :-)))))) Chi, chi, jsem trošku drsná, co? :-)))))) Ale je fakt ,že nikdo tam není svatý, všichni jsou tam kvůli prachům a žádná čistá duše tam není. Finito.

Diny: držím pěsti pro štěstí, ale myslím že je to jasné jako facka :-))))

Juldo: ty brďo, ty jsi jela na kole? To jsi dobrá, to já se šinula vždycky pěšky, nějak jsem si na kolo netroufla. Takže díky manžovi jsem byla včera první jo, tak že mu děkuju :-)))))

Haňulo: máš pravdu, že by mě mrzelo, kdyby jsme nikam nejeli. Hned včera jak J. řekl, že se nikam nejede, mě to hryzalo. Tak aspoň pidi dovolená bude :-)))) A třeba to bude ještě lepší než u móře.

Luko: tak už jsi slaměná ?

Berušky, víc už nezvládnu, dítě se budí. Pa

Dana

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
5.9.05 13:15

Ahoj holčinky,

tak konečně mám chvilku na psaní…:-(
Makyš: teda ty jsi spisovatelka - moc krásně a hlavně vtipně napsaný, až budu mít víc času, taky něco k deníčku napíšu…:-)

A teď rychle k nám, než se Kája vzbudí…
V pátek jsem jela k ségře, podívat se na Rozárku - teda ta je tak malinkatá, nehce se mi vůbec věřit, že Karolínka nedávno, taky takhle vypadala…
Když rodiče ve čtvrtek vraceli Andulku, byla jsem zvědavá, jak po 4 dnech bude mámu vítat - a nic se nedělo, skoro jakoby jí ani nepoznávala…a po půl hoďce se už k ní zase chovala, jakoby byly pořád spolu a k žádný odmlce nedošlo. Včera mi máma volala, že Andulka začala žárlit, nechce nechat mámu kojit Rozárku - tak doufám, že to Andulku brzy přejde:-(

V sobotu a v neděli jsme byli u tchánovců, tak jsem si zase odpočinula.

Dani: to je mi moc líto, že dovolená nevyjde:-((

Diny: držím palce, aby jsi co nejdříve dostala obrázek z UV!

Baghiro: tak ho zkus taky tak pedantsky pokárat - třeba mu to trkne:-)

Maky: ty si s tou hlavou ale užíváš:-(( Na plavču vám to všem moc sluší:-)

Jendys: Alánek je nááádhernej!

Krásný den
Senti a Karolínka

  • Upravit
2907
5.9.05 13:33

To očkování proti spalničkám je v jedné ampuly dvě dávky a když se ta ampule načne tak se musí spotřebovat. Proto potřebují dvě děti.Tak nám to bylo vysvětleno u dr.

Rodinné firmy to je fakt úvaz :-( ještě že bydlíte ve svém. Snad vám vyjde alespoň ta šumava.Držíme palečky

Maky a Terinka (dneska už skoro hodinku chrupkající)

  • načítám...
  • Zmínit
2907
5.9.05 13:35

A pomuchloval Rozárku pořádně nebo ses na drobečka malýho bála sáhnout :-)?
Sourozenecké žárlení musí být nepříjemné, snad Andulka přestane a bude mít Rozárku ráda.
 Maky

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
5.9.05 14:29

Dobré odpoledne:o)))

Tak Vládík se pěkně na očko předváděl, píchali nás do ručičky, asi si zase myslel, že mu budou brát krev tak začal kňourat a říkal auva auva, ale tak roztomile, že nás to všechny rozesmálo:o))))

Maky- teda tobě ta hlava dává zabrat, manža na to taky strašně trpí, tak hledáme nějaké rady a teď jsem někde četla, že je dobrý na migrénu citronová šťáva ještě než se to rozjede, ale ještě to nezkoušel. Koukám že ty dětičky jsou pěkně „vyčůrané“ ve školce ze sebe dělají hodňoučké a doma to pěkně rozjedou:o))))

Senti- Tak ať Andulka moc nežárlí:o)) My jsme si to tedy dost užili. Maruška dokonce se mnou „nemluvila“ týden po návratu z porodnice:o((((

Dandis- ať vám vyjde alespoň ta Šumava, držíme palečky:o)))

Miroušek- takže noce už jsou v pohodě? :o)) Vládíkovi smutno vůbec není, má mamku jen pro sebe:o)) Strašnou radost má když jí přivedeme.

Tak jsem toho zase moc nestihla, Vládík vstával a půjdeme pro Marušku:o)))

Maruš a zlobílci

  • Upravit
2907
5.9.05 14:43

tak vy jste se smáli cizímu neštěstí :-))) vy jste teda :-))) Vládík musel být roztomilý

Díky za tip koupím citrony do zásoby a příště třeba vyzkouším a pak dám vědět. Ale doufám že příště bude až za dloho (alespoň 14 dní bych prosila)

Maky a Terinka

  • načítám...
  • Zmínit