Paláda v BLuNU

Starší: Byla to paláda v BLuNU. Mladší: Áááánóóóó, byla to paláda. Tatínek: Půjdeme zas? Tyto věty plné chvály a nadšení jsem vyslechla jako zhodnocení několikahodinového pobytu v brněnském zábavním centru BRuNO, do kterého naše rodina vyhrála poukázku. Díky eMimino.

Paláda v BLuNU

Není tím rozhovorem řečeno vše? Opravdu jsme si sobotní dopoledne v zábavním centru BRuNO užili se vším všudy a veškeré naše očekávání byla naplněna.

V přízemí si kluci nejvíc oblíbili, dle očekávání, skákaní na trampolíně a atrakci nazvanou Polštář, na kterou se museli s vypětím sil „vydrápat“ a pak mohli na ní buď poskakovat, nebo se jen tak sklouzávat. Je pravda, že po chvíli si šli odpočinout do prolézačky jménem Chobotnice a poté do Mraveniště, kde se objevily jejich velmi oblíbené míčky.

Nicméně to nebylo nic proti tomu, co se objevilo po vystoupání do 1. patra. Před námi se rozprostřela obrovská místnost, které dominoval obrovitánský bazén plný barevných balónků, do kterých se kluci mohli sklouznout. Tuto zábavu ještě umocnila možnost, že za skluzavkou se nacházely průlezky vytvořené z žebříčků. Na konci bazénku je čekala fontánka, do které se míček mohl hodit a poté byl vyfouknut vysoko do vzduchu. To bylo pomyslné centrum všech přítomných dětí i jejich doprovodů.

No a ani dospělí zde nepřišli zkrátka. Za rohem se totiž nacházela kavárnička Mláďata, kde jsme si vychutnali nadýchané cappucino (52 Kč) a lahodnou kávu lungo (45 Kč). V nabídce kavárničky byly i dva druhy dortíků, ale vzhledem k tomu, že držím dietu, ochutnávka u mě nepřicházela v úvahu. :o) Nato jsme se uvelebili v houpací bublině, jež byla strategicky umístěna tak, abychom měli neustálý dozor nad svými ratolestmi. Pohodovou atmosféru dokresloval výhled, který se nám díky jedné kompletně prosklené stěně nabízel.

Další velkou atrakcí, kterou si užil zejména ten starší, byly různé makety obchodu, dílničky či pošty. Syn si nejvíce oblíbil domeček, do kterého se muselo vyjít po schodech. Strávil tam hodně času a postupně si tam nanosil polštáře a hračky a s tatínkovou pomocí nakonec i stolík a židličku. Užíval si pohodlí a soukromí, jen občas na nás zamával z okýnka.

Bohužel se asi po hodině objevila holčička, která si objekt vyhlédla též a synovi se do jeho zařízeného domku nastěhovala (podotýkám, že bez svolení) a začala se mu tam bez nejmenších skrupulí zabydlovat a přestavovat zařízení dle svého obrazu. Naštěstí se tento malý incident nechtěného vystěhování obešel bez křiku, řevu a slz.

Ale to už se blížil čas obědu a my jsme se vydali do brasserie s přiléhavým názvem Zobka. I když byl čas obědu, jídelna byla naštěstí dost velká, takže jsme neměli problém najít stůl pro čtyři a po objednání jsme byli i poměrně rychle obslouženi. Samozřejmostí bylo, že jsme měli na výběr z několika dětských jídel. I když je fakt, že naše ratolesti mají všechny výlety spojené se stripsy a bramborovou kaší, takže jejich srdíčka i bříška zajásala, když slyšeli, že na menu mají i toto jejich oblíbené papáníčko, porce za 119 Kč. Jídlo snědli do posledního kukuřičného lupínku.

Taktéž jsme si užili skvělý výhled, protože celá jedna strana restaurace je taktéž prosklená a vy máte výhled na atrakce venku, jež bychom dozajista vyzkoušeli, kdyby nám jen trochu více přálo počasí.

Při cestě na WC mladší zaregistroval snad nej atrakci celého BRuNA – Lodičky. Starší rozhodně s nadšením nezůstal pozadu, a proto jsme se jali zakoupit si dvě jízdy (á 20 Kč). Měli jsme štěstí a nejspíš všichni návštěvníci seděli v přilehlé restauraci Hnízdo, protože celá vodní plocha patřila jen těm našim dvěma raubířům. Opravdu si tato zábava zaslouží označení TOP atrakce. Kluci si zařádili i zařídili, a když náhodou (což se hlavně mladšímu stávalo velmi často) „zaparkovali“ do rohu, velmi ochotná mladá slečna v obrovských rybářských kalhotách se dobrodila k uvíznuvšímu dítěti. Takže ze zaplaceného času nebyla ani vteřinka promarněna.

Rozhodli jsme se k zakoupení ještě jedné jízdy, avšak nejspíš už to bylo na ty naše kluky příliš mnoho zábavy a legrace na jedno dopoledne a při druhé jízdy je už pomalu, ale jistě přemáhal odpolední spánek. A to mě přivádí k malému tipu (s nadsázkou). Kdyby se v zábavním parku nacházela místnost, kde by si Ti nejmenší mohli na hoďku či dvě schrupnout a poté pokračovat v dovádění, určitě bychom toho využili. Takto jsme ale museli nasednout do auta, kde oba kluci jako mávnutím kouzelného proutku do dvou minut od nastartování usnuli a my se vydali na zpáteční cestu naplnění jedinečnými zážitky. Ještě jednou děkuji eMiminu za super tip, jak si lze jednou za čas zpestřit rodinnou pohodu.

Hezké a pohodové zážitky v roce 2020 nejen v zábavním parku BRuNO v roce přeji všem čtenářkám i čtenářkám eMimina.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
13884
10.1.20 13:56

Když mě na těchto centrech vadí, že to je semeniště bacilů. Ty atrakce nikdo pravidelně nedesinfikuje a vždycky jsme si přinesli nějakej moribundus. Protože tam bohužel často chodí rodiče s nachrchlanými dětmi…

  • Zmínit
  • Nahlásit