Reklama

Plavání a papáníčko

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

několik rad ohledně kojeneckého plavání a odstavování kojence a přechodu na pevnou stravu

Milá Šárko,
děkuji za cenné rady a za povzbuzení v boji s jídlem. Posílám Ti dvě fotky - jsou z prosince, abys viděla, jak nám Eleni roste a jak je pořád ( tedy skoro pořád ) vysmátá. Dívala jsem se na vaše fotky z plavání - předpokládám, že je na nich vaše Verunka - je nádherná a vypadá to, že se taky neustále směje na celé kolo.
My jsme měly s plaváním trochu smůlu - jsme z Brna a máme tady více možností. Ale po první lekci měla Elinka večer 38,5 - težko řící, zda to souvisí s plaváním nebo ne. Fakt je, že byla chřipková epidemie v plném proudu, ale také se mi zdálo, že ve sprchách před bazénkem, kde musela Elinka pár minut počkat, než se vysprchuju a obleču jí plavečky, byla docela zima. Těžko říci. Teplotu pak následovala rýma a kašel, rýma trvala asi 10 dnů, takže jsme musely zrušit i následující 3 lekce a asi s náhradou počkáme až na jaro. Je to škoda, protože Elinka byla v bazénu doslova štěstím bez sebe ( to má asi po mně, já jsem taky vodní živel).

Po obdržení Tvých rad jsem začala odvykat noční kojení - nejprve jsem několik dnů vynechala kojení kolem 2.hodiny ranní ( takže jsem kojila cca ve 12, kolem 4 a pak ráno kolem 6:30 - Eleni sice pobrekávala tak 30 minut, ale nebyl to ten její typický „hladový“ řev, pak usnula) a po pár dnech jsem se rozhodla, že vynechám ještě to půlnoční a počkám až na tu 3.-4. hodinu.
Poprvé sice vydatně křičela asi 45 minut a pak usnula a probudila se až v 5 ráno, následující tři dny (dnes je to čtvrtý den ) jedla okolo 20 hod a pak až mezi 6-6:30. Sice se v noci stále ještě budí, ale vždy dostane dudlík - někdy chvilku mručí a někdy usne hned. Takže jsem ráda, jak se to povedlo, dokonce jsem už byla v pátek večer cvičit - konečně můžu večer z domu!!!
S jídlem ale žádná sláva - jen jsme přešli z ovoce na jogurt. Ovoce jí už zase moc nejede, zato jogurty do ní teď padají jedna radost. Ale stejně přes den převážně kojím. Snad se to bude postupně zlepšovat. Dnes jsem však udělala opět pokus s mrkvičkou v poledne a s kaší večer a nedostala jsem do ní ani půl lžičky, takže mě optimismus zase přešel.

Měj se moc hezky a pozdravuj vaši Verunku.
Zdraví Darina

Ahoj Darino,
Tvoje holčička je opravdu moc pěkné a usměvavé děvčátko.
Pokud mohu radit ohledně plavání - nahulatou nechej Eleni v prostorách bazénku opravdu jen u vody. Jinak mimo bazén a ve sprchách ji zabal do suchého ručníku nebo raději ji obleč župánek. Alespoň já s tím mám velmi dobré zkušenosti. Verunce tak není zima, a také se rychleji, zejména po návratu z bazénku do sprch, vyčůrá do nočníku.
Jsem taky moc ráda, že jsem alespoň trochu pomohla ohledně nočního kojení - vím jaká to je úleva nebýt neustále svázaná doma.
A pokud se týče jídla, neboj se, Eleni určitě brzy zjistí, že mateřské mléko není to jediné, co jí může chutnat. Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama