P.S.T.M. - 92 - Jak Katchata nejela na hory
- Snažení
- Katcha
- 22.02.06
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Milé předsnažilky, snažilky, těhulky a maminky! Těšila jsem se, že budu psát deníček o tom jak jsme si užívali zimu na horách, ale člověk míní, viróza mění.
V pátek večer jsem měla nachystaných asi 5 tašek, lyže v pozoru, boby v pohotovosti… a Vítek začal zvracet
( I v noci, i ráno takže bylo jasné, že to není náhodně z jídla a že v sobotu neodjedeme. V neděli dostal průjem a přestal dobrovolně pít takže hlavní nedělní činností bylo vpravit do něj pomocí stříkačky a násilí přiměřené množství tekutin. Bylo to drsné za děsného řevu, ale zdálo se mi to přijatelnější než do nemocnice na kapačky. Tašky stále čekaly, ještě jsem se nevzdala úplně.
V úterý mu už bylo líp, začal i jíst a my si zahrávali s myšlenkou, že přece jen odjedeme. Doktorka mě ale varovala, že by totéž mohlo postihnout Míšu tak jsme se nakonec rozhodli pro náhradní řešení - pojedeme na zbytek týdne ke tchánům na Vysočinu. Čistý vzduch, sníh, kopečky kolem baráku, nedaleko v městečku půjčovna lyží tak by si je Míša vyzkoušela. Známý na horách vyjednal, že nám minimálně část zálohy vrátí, 5000,– jen tak vyhozených by mě štvalo. Ó, jak moudré rozhodnutí! Ocenili jsme ho za pár hodin… Přehodnotila jsem obsah tašek, pohotovost jim pokračovala.
Bohužel v noci mě opět probudilo naříkání, tentokrát manžel… Ráno se odstěhoval na většinu dne na WC. Odjezd se opět nekonal
( A navečer jsem k nim do party přibyla já, převzala jsem štafetu po Vítkovi, s kompletním pročištěním. Bylo to jak ve špatném filmu. Místo abychom řádili na sněhu, leželi jsme s manželem v posteli jak lazaři. On se klepal zimnicí, já zelená jak sedma co chvíli odbíhala. Dětem bylo naštěstí dobře a naši totální neschopnost si užívaly. Vítek vytahoval ze skříně oblečení a Míša si ho oblékala a chodila se nám do ložnice předvádět. Nejvíc mě dostala variace Vítkovy kombinézy s délkou rukávů k loktům, kapucí na hlavě, délka nohavic těsně pod kolena, doplněné bílými žabkami s červenou kytičkou. Nezmohla jsem se ani na smích. V noci se ještě přidala Michalka, že ji bolí úplně všechno takže lazaret byl kompletní. Ta ovšem dopadla ještě nejlíp, ráno už jí nic nebolelo, sice taky častěji chodila na WC, dietku jsem jí taky dala, ale nebylo to zdaleka tak zlé jako u ostatních. V sobotu už jsem byla schopná vstát a vyvíjet aspoň minimální činnost tak jsem vybalila tašky…
V neděli byl Míšin velký den - 4. narozeniny! Přijeli babička s dědou, z pochopitelných důvodů jsme nikoho dalšího nezvali. Dostala dort, další loutky k loutkovému divadlu co jí přinesl Ježíšek, tempery, nějaké omalovánky - vystřihovánky. Spokojenost maximální. Obecenstvo bylo početné takže sehrála představení O červené Karkulce. Akorát kulisák Vítek neustále předělával scénu, ještě nemá velkou praxi. No, třeba z něj vyroste významná osobnost ;o) Potom ještě s dědou vystřihovali a s babičkou malovaly temperami.
V pondělí jsem celý den šila, protože v úterý byl ve školce karneval. Oba měli stejnou masku - divoká kočka a kocour. Bylo to moc pěkné, písničky se střídaly se soutěžemi, soutěžily děti i rodiče, byla legrace, masky byly všechny skvělé. Všechny jsem si je při promenádě vyfotila, abychom měli inspiraci pro příště ;o)
Všechno zlé je k něčemu dobré - Vítek přestal v noci pít mlíko (bodejť ne, když ho 5 dní nepil vůbec) a mě se ručička na váze posunula kousek doleva. Poněkud drastický způsob, ale funguje. Co nejméně podobných negativních zážitků všem přeje
Katka
Albi 22.12.79 : Anika 2.12.04 - 3210g / 50cm (Praha)
Anouar 20.6.80 (Praha) )
Asha 13.1.75 : Matyáš 8.1.04 - 3600g / 48cm (Praha) )
Bolero 10.1.79 : Markéta 23.9.04 - 3280g / 50cm (Vodňany) )
Budulínek 1.7.75 : Jakub 13.9.04 - 3400g / 49cm (Ostrava) )
Dancul 30.1.80 (Bratislava) )
Evel 4.8.76 : Adam 10.8.04 - 3300g / 48cm (Křešice u Ltm) )
Gábinka 30.10.81 : Bára 29.9.04 - 3570g / 51cm (Libomyšl) )
Gabka 77 6.12.77 : Matěj 2.2.05 - 4480g / 54cm (Ostrava) )
Gabule 5.8.80 : Štěpánek 18.2.05 - 3100g / 48cm (Ostrava) )
Janew (Praha ) )
Kacula 30.6.79 : Veronika 25.3.05 - 3710g / 51cm (Praha) )
Kačka 3.12.81 (Praha) )
Kakinka 1.3.78 : Martin 30.10.05 - 3300g / 50cm (Jihlava) )
Katcha 14.4.73 : Michaela 19.2.02 - 2960g / 50cm)
Vít 6.10.04 - 3440g / 49cm (Praha) )
Kiwwi 10.3.69: Hana 10.8.05 - 3000g / 49cm (Nitra) )
Missorka 27.7.76 : Vojtěch 29.6.04 - 3330g / 50cm)
Valerie 3.8.05 - 3500g / 48cm (Polerady) )
Pepigaba 14.9.67 : Kateřina 14.6.96 - 3000g / 50cm)
Jan 12.7.04 - 3333g / 50cm (Opava) )
Tessie 16.6.80 : Matěj 17.5.05 - 3180g / 48cm (Praha) )
Nakukovatelka deníčku:
Magrata 2.8.76 : Kryštof 16.2.04 (Praha)
Co nás čeká:
24.2. Matěj - svátek
1.3. Kákinka - narozeniny
8.3. Gabča - svátek
10.3. Kiwwi - narozeniny
25.3. Verunka od Kaculy - 1. narozeniny
Přečtěte si také
Dcera s ADHD potřebuje asistenta. Muž zuří: „Nedělej z ní blbečka s nálepkou!“
- Anonymní
- 22.06.26
- 5
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě mělo hladkou a bezstarostnou cestu životem. Když se ale objeví první překážky, ukáže se, jak pevný je nejen vztah rodiče k dítěti, ale i partnerů mezi sebou. My...
Manžel mě nutí jezdit každý víkend k tchyni. Ta mě jen kritizuje, jsem zoufalá
- Anonymní
- 22.06.26
- 24
Víkend by měl být pro pracující rodiče časem odpočinku, kdy konečně vypnou, užijí si klid s rodinou a naberou síly na další pracovní týden. Pro mě je ale páteční odpoledne začátkem pravidelné noční...
Dřu ve dvou pracích do půlnoci. Podle muže ale jen „courám po kroužcích“
- Anonymní
- 22.06.26
- 48
Sedím u kuchyňského stolu, na monitoru notebooku svítí čas 0:24 a mně únavou pálí oči. Tohle je moje každodenní realita. Kolotoč, ze kterého nemůžu vystoupit, protože se ode mě očekává, že budu...
Máma mi vyčítá práci a děti ve školce. Sama mě tam jako malou zapomínala!
- Anonymní
- 22.06.26
- 46
Být dnes mámou je nesmírně vyčerpávající. Společnost na nás klade protichůdné nároky – máme budovat kariéru, vypadat skvěle, mít naklizenou domácnost, a přitom se dětem věnovat čtyřiadvacet hodin...
Soused chová koně na miniaturním pozemku. Utíkají mu a ničí mi zahrádku
- Anonymní
- 21.06.26
- 1119
Mít vlastní dům se zahradou byl vždycky můj sen. Představa, jak si ráno vypiju kávu na terase a odpoledne si nasbírám vlastní rajčata a jahody ze záhonu, mě držela nad vodou během dlouhých let...
Kryla jsem kamarádčinu nevěru. Když to prasklo, otočilo se to proti mně
- Anonymní
- 21.06.26
- 2298
Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy budu litovat, že jsem chtěla někomu pomoct. S kamarádkou jsme se znaly skoro patnáct let. Prošly jsme spolu školou, prvními láskami, svatbami i...
Na dětské oslavě u kamarádky se málem utopilo dítě. A nikdo si toho ani nevšiml
- Anonymní
- 21.06.26
- 1500
Ještě teď je mi z toho špatně. Měla to být oslava narozenin kamarádky mé dcery ze školky. Johanka slavila své krásné páté narozeniny a její rodiče to pojali opravdu ve velkém. Mají krásnou zahradu...
Rodinná oslava u tchýně se změnila v drama. Museli jsme volat záchranku
- Anonymní
- 21.06.26
- 1371
Tchyně se rozhodla uspořádat rodinnou oslavu bez ohledu na to, že venku panovala opravdu úmorná vedra. Na jejich zahradě není jediný strom a ani pod slunečníkem se člověk moc neochladí. Říkala jsem...
Romantický víkend ve dvou? Přítel na něj pozval své kamarády a já jim měla vařit
- Anonymní
- 21.06.26
- 1253
Jsem na Mirka neskutečně naštvaná a upřímně přemýšlím, jestli má tenhle vztah vůbec smysl. Tohle jsem fakt nečekala. Nejsme spolu dlouho, ale moc dobře ví, že jsem romantický typ. Zatímco já...
Našla jsem si boháče a rodina mě má za zlatokopku. Já ho ale doopravdy miluju
- Anonymní
- 20.06.26
- 2996
Mám pocit, že ať udělám cokoliv, nikdy to nebude správně. Když jsem si kdysi našla kluka, který měl lehký hendikep, máma mi říkala, ať si raději najdu zdravého. Teď mám bohatého a je to zase...