Recenze knih z Computer Press a.s.

Ostatní

Edice: Ekonomika praxe manažera 1. Gemba Kaizen 2. Knowledge management

1. Gemba Kaizen Řízení a zlepšování kvality na pracovišti
Masaaki Imai
324 stran černobílých
Kód knihy: KE0275
ISBN: 80-251-0850-3, EAN: 978-80-2510-850-5
450 Kč

„GEMBA KAIZEN je mistrovským dílem ve své jednoduchosti. Vysvětlí vám, jak se učit z prostředí, v němž se nacházíte a jak nalézat jednoduchá a nenákladná řešení zdánlivě složitých problémů.„Lewis E. Platt, prezident a výkonný ředitel Hewlett-Packard Co.„Imai nabízí jasný a praktický pohled na to, jak mohou manažeři na všech úrovních spolupracovat se zaměstnanci na gemba (pracovišti), aby zlepšili kvalitu, snížili náklady a uspokojili náročné zákazníky.“Yotaro Kobayashi, prezident a výkonný ředitel Fuji Xerox Co., Ltd.

Zapomeňte na revitalizaci či „přestavbu" své firmy. Stojí to ohromné peníze, narušuje výrobní a obchodní operace, děsí zaměstnance i zákazníky a stejně nefunguje.

Místo toho se zaměřte - tak jak to dělají ty nejúspěšnější firmy po celém světě - na kaizen … podnikatelskou filozofii, založenou na neustálém vylepšování a posilování všech procesů a dosahování postupného růstu produktivity, kvality a zisku, to vše za minimálních nákladů.

V publikaci Gemba Kaizen se světově proslulý odborník na kvalitu Massaki Imai zaměřuje na uplatňování přístupu kaizen tam, kde přinese nejlepší výsledky - v gemba - tedy v kriticky důležitých místech procesu výroby a prodeje.

Pojem gemba je definován jako „skutečné místo", „místo činu", kde se dějí ty opravdu důležité věci - kde jsou produkty vyvíjeny (laboratoře a projekční kanceláře) a vyráběny (továrny a dílny) a kde jsou poskytovány služby (zákaznická střediska, prodejny či jiná místa, kde dochází ke kontaktu se zákazníky). Malá zlepšení typu kaizen ve všech těchto sférách se společně znásobí a povedou k mnohonásobně vyšším ziskům a celkovému úspěchu.

V publikaci objevíte:

  • Nejdůležitější výzvu, jaké dnes manažeři čelí - a proč o tom většina z nich ani neví.
  • Tři velice důležité techniky gemba kaizen, jichž můžete okamžitě využít k dramatickému zlepšení podnikatelských výsledků - a jak je aplikovat.
  • Využití různých nástrojů gemba kaizen, umožňujících dosáhnout maximální kvality ve výrobě produktů a poskytování služeb (Absolutní kontrola kvality, Právě včas, Absolutní údržba výrobních prostředků, Viditelný management atd.).
  • Jak hravým způsobem vtáhnout všechny členy vašeho týmu do procesu kaizen, jehož se s nadšením zúčastní a zároveň se pobaví a poučí.
  • Metody hodnocení, jež vám pomohou sledovat zlepšování kvality a produktivity na každém kroku - snadno a přesně.
  • Více než jenom gemba kaizen - nové výrobní trendy, „zeštíhlené" struktury, řízení zdola a další techniky řízení, jež vám pomohou udržet se v čele také v 21. století.

Nejúspěšnější světové korporace nedosahují svých pozic tím, že plýtvají miliony na restrukturalizace. Autor této publikace dokazuje, že namísto toho dosahují svých fenomenálních úspěchů prováděním „drobných změn" skvělým způsobem. Zároveň se dozvíme, jak s minimálními náklady tento přístup aplikovat a dosáhnout tak lepších výsledků ve vlastním podnikání.


2. Knowledge management
Zkušenosti významných světových učících se organizací
Chris Collison, Geoff Parcell
248 stran černobílých
Kód knihy: KE0322
ISBN: 80-251-0760-4, EAN: 978-80-2510-760-7
299 Kč

„Udělejte více a zvládněte to s méně zdroji."

Nejedná se přesně o ten problém, kterému dnes každý v podnikání čelí? Klíčový způsob, jak dosáhnout úspěchu, spočívá ve sdílení znalostí. Znamená to tedy použít a přizpůsobit si to, co už se někdo jiný naučil. Mnoho lidí instinktivně tuší, že se jedná o správnou cestu, a velmi se snaží dozvědět, jak a s čím by konkrétně měli začít.

V dnešní době nikdo není - a ani nemůže být - expertem na všechno. A zejména v problematických situacích člověk snadno získá pocit, že nemá dost znalostí, aby držel krok se zrychlujícím se tempem změn uvnitř organizace, o světě venku ani nemluvě.

Začněte předpokladem, že někdo někde už udělal to, co se snažíte udělat vy. Jak byste mohli zjistit kdo, a poučit se od něj?

Kniha ukazuje, jak uplatnit teorii managementu znalostí v praxi: popisuje nástroje a poznatky dvou předních odborníků na oblast managementu znalostí, je tedy nepostradatelná pro manažery, kteří chtějí zahájit nebo oživit iniciativy managementu znalostí ve svých firmách.

http://knihy.cpres­s.cz/

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek