RŮZNATA č.27: POMOZTE LUKÁŠKOVI

Rodičovství

AHOJKY MAMINKY, píšu deníček o malinko smutném tématu,ale velice se mne to dotýká a je mi Lukáška líto.

O Dominikovi a Kubíčkovi už je napsáno všude dost např. na Mimibazaru,ale o Lukáškovi a o tom jak se mu stalo neštěstí a bojuje dál ví málokdo,tak se nezlobte,že to dávám jako deníček různat,ale aspon bude mít šanci si to přečíst hodně lidiček a snad nezůstanou k jeho příběhu uplně lhostejným.Sama mu budu posílat nějaký finanční příspěvek a nedovedu si představiti, že by se toto stslo našemu prdolovi Filimu.A také se mne to dotýká ještě více,že je kousek od nás cca 60km a léčil se v Luži-Košumberku,kde já také jezdila se zády a vím,že tam vážně pokud to jde umí zázraky.Byla sem tam tehdá s klukem po nějakým úraze byl na vozíčku měl asik 15let cvičili s ním,atd a normálně sem ho tam potkala za rok a už běhal o berlích, když sem odcházela domů byl na cestě k tomu aby hole odložil upně a povedlo se mu to.Takže Hamzova odborna léčebna Luže-Košumberk je prostě kapacita to mi nikdo nevymluví.Nu,ale zpět k Lukáškovi tady je jeho příběh.

Já se na to vy…u zase mi nefungují stránky a tak to holt dám dokupy tak nějak co si pamatuji z toho jak sem to četla.4.6.2005 se u Hradce Králového stalo neštěstí.Malý Lukášek s rodinou vystupoval z vlaku a průvodčí si nevšiml,že tam ještě někdo vystupuje a dal pokyn k odjezdu vlaku.Malý Lukášek tehdá myslim 10letý skončil pod vlakem a přejelo mu to obě nohy,které už bohužel mu nikdo nevrátí.Tím pádem skončil na vozíčku a následně v péči HOL v Luži-Košumberku,kde mu pomohli naučit se žít s jeho novým handicapem.Lukášek je asik kluk šikovný,jelikož se se vším vyrovnal a od září zase nastoupí do své třídy.Jenže speciální ortopedické pomůcky, atd jsou tak drahé,pojištovna vše nehradí a proto vznikla nadace wwww.veselyvo­zicek.cz ted mne to tam nechtělo pustiti a tak až to půjde jukněte, která by ráda malému Lukášovi a jeho rodině pomohla lépe nést jeho neštěstí, za které oni sami nemohou.Nevim jaké sou šance,že by Lukášek jednou chodil asik minimální a tak proto bych ráda pomohla aspon takto,že o tom dám vědět víc světu.Lukášek totiž poroste a jeho stávající ortopedické pomůcky se budou muset obměnovat tak jako našim dětem boty a obleční však to znáte.No nic tot by bylo asi vše.

Děkuji všem za přečtení tohoto, ač ne asik moc srozumitelně napsaného článku,ale nedalo mi to nenapsat o tom jen škoda,že nefungovali stránky /měla sem v úmyslu to z nich částečně okopírovat takto sem musela využít svou pamět a dát to dokupy z mé hlavy/ snad brzy budou.Stránečky jsou www.veselyvozicek.cz

PELETONEK:
Růzňata :

Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005k, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.1.2005 Jihlava, 30
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Jitulina - Terezka 23.9.2005, mimi TP 13.10.06, (23), České Meziříčí u HK
Maty01 - Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka - Eliška 14.10.2005, Třešť, (Péťa-24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Petula - Pavlík 31.5.2005, Žďár, 30
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Salecka - Vojtíšek 8.3.2005, Brno, (Míša, 30)
Valli - Martínek 22.6.2005, Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

Hodnotilo 3 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 10.07.06 09:09

Jéé, to si ani nezasloužím, být PRVNÍ :-))

Ahoj holky,

mooooc se omlouvám, že jsem včera neposlala deníček, jak jsem slíbila :-(
Byli jsme od pátku pryč, když jsme chtěli včera ráno razit domů, přišli jsme na to, že nemáme v autě nějakým záhadným způsobem žádnou vodu, že prostě někde teče, takže to Luky s kamarádem celý den hledali a spravovali, abychom vůbec dorazili domů…dorazili jsme před 21.hodinou, takže na pc už jsem fakt nešla, byla jsem K.O.
Nikkol - tímto tedy za záchranu, opravdu se stydím, že jsem to takhle vymňoukla… takže máme ten můj deníček stále v zásobě…

Nečetla jsem komentáře, tak nevím, jestli už jste na mě nadávaly:-) - hlavně jdu hledat, jak je na tomAndílku tvůj švagr?
Snad jste se měly krásně, sím sím neukamenujte mě, fakt jsme měli smůlu…

Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.06 12:57

Ahoj holky,

že by druhá. No chtěla jsem se vypsat ze svých super zážitků z dovolené, ale deníček mě dostal.
Nikkol, na stránky jistě juknu a pokusím se pomoci. Jdu studovat, co se dělo za mé nepřítomnosti a pak ještě napíšu.

Zatím pa Dáša a Lukášek 17m

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 10.07.06 13:44

ahojky holky ,

tak se hlásím .jo do našeho i společ.albička jsem pridala nějaké nové fotečky.

tak už mame vybrane postele jen se ted rozhodnout kterou z tech 2vzit.

17.jdu po pul roce kekadeřníkovi .já ktera jsem mela kazdý měsíc jinou barvu a pomalu i učes.jdu zkratit sve už celkm dlouhe lokny a nakou tu barvicku.už se těším.zašlu pak fotečku,abyste viděli jak vypada člověk:-)))

Andílku-?jak je?

musím mazat zatimpapa Ruža a Kubísek (28dní)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.06 13:45

Ahoj holky,

tak jsem to nějak v rychlosti přeloskala, vidím, že je tu sposta novinek, nějaké nové zoubky, spousta pokroků u miminek :-)

Dovolená - super, taťka se věnoval malému, tak jsem si stihla i vklidu jednou denně vypít kávičku. Penzion super, Lukášek naprosto unešený, ráno dosnídal a hned nasedl na motorku a valil ven, pak popadl lopatku, proběl mokrou trávou, šup do písku…no ten vypadal. Všem se strašně líbil, jaký je to chlapák, co vše neumí, že je to „živé stříbro“, poád něco koumal, pokaždé, když šel kolem jídelny si sedl na židličku a spustil HAM, HAM. Asi si museli o nás myslet pěkné věci - ale fakt jsme mu dávali jíst častěji než jen snídani a večeři. Obsluha super, kdykoliv jsme si mohli jít ohřát věci pro Lukáška do mikrovlnky, dokonce nám jednou umyli Lukáškovu lžičku a donesli pěkně utřenou na talířku . No já padala na hobu. Jinak se Lukášek zamiloval do vidličky, takže skoro celou dovolenou chtěl jíst jen s ní. Dokonce jsme mu na snídani museli nakrájet vánočku, aby si ji mohl napichovat tou vidličkou. My s manžou jsme měli polopenzi, Lukášek byl zdarma, ale jedl normálně s náma snídani i večeři. Jinak jsme jezdili na kole, udělali pár výletů - Karlova studánka (tam ho nejvíc zajímali kolečka a chlapi, co opravovali chodník :-) a babičky a dědové z lázní, na které pořád volal baba, děda a mával jako o závod), Ovčárna - tam jsme potkali kozu a Lukáška nemohli odvést, protože u ní stál a pořád me me me .Lukášek se svezl autobusem, byl nadšen. No nevím, co napsat, jsem plná dojmů, ještě si to v hlavě toršku uspořádám a pak zase napíšu. Jo, máme nové slova - kolo, adam, tom

Valli - s těma prioritama super postřeh, hned jak bude chvilka, určitě to změním.

Andílku, už celkem jíme, ale nejvíc nám jede dospělácké jídlo, tak asi přestanu vyvařovat zvlášť. Taky jíme už vidličkou, což je teď pro nás největší zábava. Gratuluju k zoubku. A co švagr? Jak se mu to stalo? A fakt není nějaká naděje?

Dalif, tak další zoubek - velká gratulace. A nepletu se, už sedítew? Super!!!

Růžo, tak to máš už za sebou, taky jsem byla jednou krásně ohozená :-)

Violet -tak vy si pletete nočník a bazén, tak to je dobré :-)

Musím končit, Lukášek je vzhůru, pa Dáša a Lukášek 17m.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 10.07.06 13:50

ještě jednou se hlásím a tentokrát už do zprávného deníčku.

Nikkol to sem za mě musela zkopírovat ,pač já sem na tyhle věci uplné jelito!!

Daso-nejen jednou!!už 3× ale tedka naposled už sem stačila uhnout!!a vysledek je na fotce v näšem albíčku http://family.cz/Ruzi

Andílku-tak co?jakje na tom švagr?doufám,že už lépe!!držte se všichni!!

Růža a Kubísek (28dnů)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 10.07.06 16:08

aHOJholky,
NIkkol diky za novy denicek.
nebyla nahodou o tomto klukovi reportaz v extra na prime?jak spadl pod vlak a nema nohy,ale je hodne snazivy a s protozou mu to dobre jde.
urcite se na ty stranky podivam.

TAk a je mi to dost blbe,kdyz je to tak smutne tema denicku,
ale holky ja mamzase naopak skvelou zpravu.tehotna tedy jsem.termin 11.3.2007:-))

VIOLET:v ¨patek jedu na zapis na mgr. zatimstudovat budu.jak rika manzel-popelar(bc) uz jsem.takze kdyby toto uz nevyslo tak neva.aspon neco mam.takze pokud si edas nejake studium dalkove nebo denne(jako ja-ale ma to blokovou vyuku,jeden den v tydnu),tak to urcite zvladnes,podivejse na to,ze Andilek take uspesne studuje.takze nikdy neni pozde,a u nas ne te nemcine je nas tak pulka maminek!!a co bys chtela studovat?

RUZA:jasne ze chceme druhy:-))

takze holky,jinak nam nejde net,protopisu azted.takze snad se nam brzo rozbehne.pa
ZDRAVIM vsechny.

 
andela  10.07.06 19:31

šestá

 
andela  10.07.06 19:51

Valli - véééliká gratulace. Mám takovou radost, až mi to vehnalo slzičky do očí ( od té doby co jsem se stala matkou mě rozbrečí kde co) ještě jednou moooc mooooc gratulujem, a pozdravujem piditvorečka :-)))))))

Tak, teď k deníčku ( promiň Nikol, Valli byla přednější .-) ) - já jsem to taky viděla v Tv, myslím že ale na nově. On ten chlapeček má takové spešl protézy (říká- li se tomu tal), a dokonce na nich chodí. Je to moc hezkej klučina. A na stránkách jsem už byla … jinak díky za deníček, byť krapet smutný.

Violet - ty ostudo!!! Ale žes to ty tak já ti odpouštím. A doufám že nám ten deníček pošleš teď :-)) - tedy v pátek, nebo pak :-))

Jinak ruším bazének,páč Jája si v něm sice chvíli hraje, ale prostě ho to baví ve velkým bazénu, kde může pěkně „plavat“ … takže se v malým 3krát po 1/4 hopdince koupal, a můžu ho vypustit :-))
Sem dneska byla u zubařky, se mi udělal zánět, tak mi to snad škrabala z kosti či co, a dala dren - hubu mám jak havanskej domovník, a nemůžu se smát, páč to docela bolí. Ještě že jsem od ní jela k našim, že si ségra vzala Jáju na starost, a já jsem v klidu čekala, až ta nejhorší bolest poleví. Au au - fakt, lepší rodit než jít k zubaři :-/
U jáji nic nového - je to číslo a nevydží minutu na zadku :-)). Mám pocit, že ho budu i s jídlem honit po bytě :-)))) (a když jsem to u někoho viděla, jak maminka dítko naháni se lžící, sem si říkala, že to je špatnou výchovou - ha ha ha)

Andílku - tak co švára?

Jéé, já mám z Valli takovou radost :-))) To mi hned zvedlo náladu :-)). tak která bude další na řadě? .-))

Andělka a Jaroušek 5m4t

 
andela  10.07.06 19:55

sem si dovolila menší úpravu :-))

PELETONEK:
Růzňata :

Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005k, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.1.2005 Jihlava, 30
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Jitulina - Terezka 23.9.2005, mimi TP 13.10.06, (23), České Meziříčí u HK
Maty01 - Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka - Eliška 14.10.2005, Třešť, (Péťa-24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Petula - Pavlík 31.5.2005, Žďár, 30
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Salecka - Vojtíšek 8.3.2005, Brno, (Míša, 30)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 11.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.07.06 19:56

Ahoj..

Holky ještě nemám načteno, dneska nějak nestíhám.. Koupili jsme dneska koberec a tak jsem všechno umyla od malování, umyla jsem okna. Jo včera měl malý premiéru, byl poprvé na písku a moc si písek prohlížel a moc se mu líbil.. Jo a taky se byl malý podívat u sousedů na papoušcích, bažantech, veverkách a pávech, tak koukal, ale stejně se mu nejvíc líbil trpaslík :D

Oluska a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.07.06 19:58

Teda co to čtu, no tak Valli no gratulujeme k bříšku…

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 10.07.06 20:01

Hezkyyyy my máme těhulku no neee gratulujeme.Tak ted jen popřát at se tam mrnous usídlí a půjde ven až v době termínu porodu.To budou dětičky necelé dva roky od sebe hmmm to teda bude mazec,ale Valli ty to zvládneš.
Jinak k tomu Lukáškovi ano prý to na primě bylo tehdá sem to neviděla,ale snaha Lukáška stojí za to aby o tom věděli maminky e-mimina jak jinak než takto.Dnes okolo jedné měl deníček cca 340čtenářek to je slušný výkon,nee?Jinak se za to smutné téma omlouvám,ale nedalo se nic dělat.Vzala sem to ač nečekaně za Violet.
Jinak ty vedra už sou úmorná,ale ještě že máme na zahradě bazén kam se vejdeme s Fili oba než tam vyšplhám sem vážně do toho bazénu zralá leje ze mne jako z konve.Máme to toiž cca 2km z toho půl km do kopce,ale co zvykám si.Děvčat nevíte jak se dezinfikuje nafukovací bazén,aby nezelenal?Slyšela jsem,že se lije Savo.Kdo ví at poradí díky.Nikkol a Filípek 13.měs a kousek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.06 20:43

Ahoj holky,

Valli - velká gratulace, tak se opatruj, teď už budete 4 !!!!!!!!!!!!!

Oluško - Martínek si písek jenom prohlížel? Ještě neochutnal :-) ?

No nic, uvařeno mám, napečeno taky - koupila jsem Lukáškovi 1/2 l borůvek, nějak nejevil zájem, tak šup s nima do buchty. Valím do sprchy a pak nohy na stůl a odpočívat Dáša a Lukášek 17m.

 
andela  10.07.06 20:54

Tý jo, tys koupila borůvky, jo? A my je trháme zadáčo :-)). Tedy já letos ne - jedině kdyby někdo hlídal Jáju, páč ho nechci tahat do lesa :-))
Hm, ale koláč bych si taky dala .-))

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.06 22:01

No já kupuju jen to,co nám neroste na zahrádce, takže v poho. :-) Moje mamka je megapěstitel, od brambor po maliny ......... :-) Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 10.07.06 22:28

Toprý fečér pržeju,
no né, VALLI, tak že zdravím naše nejmenší růzňátko!Teď má pár centimetrů,ale snad se mu to donese.Že o něm teď devět měsíců budem drbat,jo.A ještě ti chci napsat,že dvě děti jsou ta nejlepší věc,co mě zatím potkala(kromě báječnýho manži-tvůrce mých ratolestí).Bála jsem se toho,ale je to paráda.Sice si myslím,že začátek budeš mít náročnější,ale pak si budeš užívat pohodičky jako třeba IKA.
Jo, mimochodem, mám vás od IKY pozdravovat a napsat omluvenku,že prý se jim na chatě zalíbilo a že tam budou pustnout ještě o týden dýl.Asi udělám přepadovku a popíšu vám pak,jak moc na ně má divočina chatové o:,–(y vliv.

NIKKY, smutný téma jsi vybrala,ale pochvala za deníček.Chudák kluk, když mě přijde,že těch chudáků dětí je nějak moc.Já dělala sociální školu a tam jsem viděla takovejch případů, hlavně v kojeňáku,tam jsem bulela jak želva.
Jo a jak čistit bazének nevím,dneska jsem ze všech sil nafukovala obr bazén vlastní pusou a doufám,že voda vydrží co nejdýl,páč se mi u toho nafukování navaluje.Tak si aspoň počkám na rady.

ANDĚLKo, chudinko moje drahá, ani nevím,že takhle trpíš! To je mi tě líto!Třikrát fuj bolavým zubům.Jestli můžeš pít,tak ten zub ožer a bude zas fajn.
Byla jsem teď u zubaře,vrtal mi zub dole u krčku a já zjistila,že mám asi po dvou porodech posunutej práh bolesti-je to možný? Jindy bych se počůrala bolestí a teď jsem hlavně trnula,aby bára přestala zpívat sprostou písničku panu doktorovi(byla se mnou na prohlídce).Naštěstí to vzal dobře.Musím Honzovi zatrhnout poslouchat v autě Xaviera Baumaxu-Bára v čekárně zapěla důchodkyním: …až vodevřou rakev,voholte mi bíbra!Ale vím,že manža namítne, že Bářino Do PRDERE má ode mě,když komentuju situaci na silnici v autě.Ach jo,když oni mají na tohle děti přímo zázračnou paměť.

DASO, to jste si to krásně užili,závist čistá přející mnou cloumá!Já se narodila v Rýmařově a žila v Malé Morávce,to je kousek od místa,kde jste byli.Je tam hrozně krásná příroda.Chystáme se tam,až děcka povyrostou,na kola.A ten penzion byl fakt tak dobrej jak na fotkách,jo?

jo,HELI, zapomněla jsem ti napsat,že jsem mazák o dva měsíce starší,tak mi můžeš leštit holínky:-)A co Nikča,jak prospívá a trpí na prázdninách bez své báječné maminky?A co kočárek,už jsi ho udala?

OLUSKO, malování vám teda nezávidím,cokoliv s bytem teď hážu za hlavu.Tajně jsem doufala v nové jádro,ale manža je neoblomnej.Žádnej další úvěr,šetřit se buee! Takže sbohem jádro za dalších 15 let.

PETULO a co vy,chystáte se někam na dovču? A kam se jezdíte koupat? My jezdíme do Bystřice, teď jsme tam byli a doporučuju.Dá se zalízt do stínu a bazének pro děti byl jak kafčo,ale spíš odpoledne.

RUZO, neboj,hovňajz za krkem jsem měla taky. A v jedné hodině se mi dokonce stalo toto: nahozena od Vojty žluťákem,když jsem se shýbala pro plínu,takže směr krk, následně Barunka začla naříkat,že jí bolí bříško a vyblinkala celé kakaíčko na zeď nad gaučem(byla z toho zajímavá abstrakce ještě týden), a pak mi Vojta poblil hlavu,když jsem s ním dělala blbiny.Hezký ráno,ne?jojo,s dět­mi je pestrý život,se čék nenudí.

Jé pardon,jsem se rozepsala,když manža mi usnul při uspávání Barunky a já málem ve vaně.Dneska byl den blbec,Bára zlobila jak čert,je pěkně rozjívená od tatínka,co si ji teď týden rozmazloval,budu ji muset hodit do latě.

Jo, nemáte náhodou osvědčený recept na něco z jahod? Myslím buchtu? Zraje to u našich a ti jsou na dovolený a já nevím co s tím.

Jitka,Bára(3R),Voj­ta(7M)

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.07.06 22:39

Zdarec :-)

teda na to nemohu nereagovat :-))) Valli, gratuluji k těhotenství :-) Máš můj obdiv, protože já si další těhu zatím vůbec nedokážu představit…

Jitusko,
já nejsem moc koupací týpek (asi mne k tomu dožene až Pavlík časem), takže máme venku na zahradě bazének a zatím to stačí :-) V Bystřici jsem vůbec nebyla, kde to tam je? Kdysi dávno jsme se jezdili koupat kamsi do lomu, ale to už ani nevím, kde to je… Pamatuju si jen, že tam byla průzračná voda :-) A co že nejezdíte na Pilák? Je to tam docela „jedlé“ - myslím vodu ;-)

Peťula

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.07.06 22:41

Jituska

… jo a recept mám univerzál na v podstatě všehchny druhy ovoce :-) A je to mňamka :-)

Takže jestli chceš, zítra Ti ho sesmolím do SZ ;-)

Peťula****

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.07.06 22:42

… sakra, sem zapomněla lomítko… omlouvám se za TUČNÝ příspěvek…

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 10.07.06 23:02

jojo,sem s recepisem,ať ten můj brumla ůmže kynout(a já s ním).
Jo a na Pilák-no je to špína,už jsme tam byli,ale koupal se jen manža a jsou tam sprchy,tak se pak ospršil.Ale Báru Honza vozil v nafukovacím člunu a pak byli na šlapadlech.Já měla na břehu minibazének pro Vojtu.Nejvíc času jsme stejně strávili na pivní zahrádce a koukali na Barču,jak se cáká u sprchy s ostatníma dětma(byla zmáchaná a jak čuně,tak jsem dělali,že není naše:-)Hrozně rádi pak chodíme procházkou do Hospůdky na stezce, tam mají zahrádku s pískovištěm a houpajdama.A vev­nitř je to moc hezký,majitel je truhlář,tak si pohrál.V zimě to doporučuju taky,vevnitř mají obr bednu s dřevěnýma hračkama a tu si můžeš pro prcka půjčit.A už zavedli i jídla pro děti.

Jo a v Bystřici je to:na první křižovatce doprava,kolem Penny marketu,je tam teď uzavírka,ale furt rovně podél paneláků,pak zahnout na ulici tuším Kulturníí,protože projedete kolem kulturáku a pak doprava.Ale spíš se to chce doptat,protože je to tam zamotaný.Ale autem je to od toho Penny asi 5 minut.
 Jitka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 11.07.06 07:42

Dobré ránko,
jsem jsem chtěla dodat:
NIKKOL, víš,že jsi to napsala do dětských deníčků, a né miminkovských? Proto to tam Ruza asi nemohla najít.Tak jen abyste věděly,kde to pak máte hledat,až to zmizí z hlavního llistu.
 jitka

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 11.07.06 07:56

AHOOJ…no to nevim omlouvám se chybička se vloudila.Jinak Fili eště spinušká a já tu hloubám,zda jet k zubaři s ním či nee,jelikož i když budu mít nateklou pusu tak pak zaparkuju na koupališti.V našem bazéně na zahradě ta voda už moc ke koupní nejni achjooo.No uvidíme jak vyřešim dilema asik ho vezmu sebou aspon se mu juknou na těch jeho 9zoubečků a možná i napíšou fluoridové tabletky.Zatm běžim rozhodovat dilema.Nikkol a Filípek 13.měs a něco

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.07.06 07:59

Hezké úterý, děvčátka,

VALLI - ty šikulo, moooooc gratuluji k další ratolesti, vyšlo vám to tedy hezky rychle, jak jsi doufala, že? No super, udělalas mi radost, až mě to dojalo! :-)
A s tím mým studiem - chci dělat anglinu, nebo anglinu s něčím, ale nemůžu na něco takového narazit v kombinované formě (=dálkově), takže zatím nevím. Doteď mám jen mezinárodní certifikát, s tím můžu i učit v nějakých jazykových centrech, ale ve škole samozřejmě ne. Učit se mi sice moc nechce - teda ve škole, ale chce se mi do školy, tak koumám.

Dášo - vítej, to jste se fakt měli krásně, už ten odkaz mě zaujal, vypadalo to báječně. A s tou vidličkou jsme na tom stejně, ale Matý chvilkama dost nebezpečně šermuje, tak mám kolikrát strach, aby se nám nezapích:-)

Jituško - jsi mě doooost rozesmála s tou Barčou u zubaře :-))) Taky ti koukám dítka s tatínkem zvlčí, viď?

Andělko - no jo, neboj, deníček pošlu v pátek.

Letím nakoupit, ať nejdem ve vedrech, přeju hezký den, neupečte se:-)

Violet a Matý skoro 18m

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 11.07.06 10:25

Ahoj

Jituska - jo, jo, copak malování bytu, ale baráku, to je potom něco, spousta místností a spousta věcí, ale vím, že do bytu se vejde taky hodně věcí, i když je menší, asi člověk víc šestří místem nebo co :D

dasa2 - no nestrkal ho vyloženě do pusinky, ale tlapičky si olizovat chtěl :D

andela - je borůvky a sbírání, jo taky jsme jednou byli a už nikdy více, hlavu jsem měla tak doštípanou, že mě vlasy stály od hlavy skoro metr :D:D:D hihi

Nikkol - teď jsem si zrovna přečetla deníček. Koukám, že to neštěstí se stalo 4.6.2005 - to se zrovna narodil náš malý, vjely mě do očí slzičky a projel mě mráz po zádech..

Ruza (Millik) - hele chystáme s Peťkou takový srázeček v Plzni, bylo by to v sobotu 29.7.2006, v Carefourru, od 11:00 hodin, co ty na to?? Já bych dorazila tak ve 12:00 hodin, ale holky už by tam byly..

Oluska a Martínek

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 11.07.06 11:10

ahoj,

toz des a hruza - tyden bez internetu !!! nejel, kazdy den jsem volala do Bluetonu,kazdy den to zaurgovavali a vysledek vcera vecer se o konecne rozjelo..
nejel internet skoro tyden, takze nalada v h…musela zlepsit cokoladou a jinymi vecmi, takze krome sci-fi vrsku (jednoprsatka, pripomina mi to v te kreslene sci-farne -tam byla jednooka holcicka), spodek zmeneny vlivem cokolady a spol… takze do PLAVEK me ted nikdo nedostane.
ten tyden jsem zrovna melo volnejc, dokonce jeden vecer sama, M.jel do Nemecka na fotbal, a ja nemohla na chat nikam, mohla tak jen cist,sit,hacko­vat ;(

Jdem dnes na kontrolu- dam vedet miry, no Vitek vypada jak zmlacenej, poslu pak fotku do fotoalba. Spadl z postele, no uvidime co na to doktorka - ted o prazdninach ordinuje 11-13h - taky sranda- v tom hicu…

no a zitra jedem do Pelhr. k M. rodicum, v patek zpet se svat. dortem a v sobotu svatba, v nedeli odjizdime na dovolenou do Jizerek na tyden…

no nic, uz je vzhuru (jeho ranni dvacetiminutovka) .

pa Dalif a Vitek 8,5m sedici, nespici

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 11.07.06 11:10

na stranky podivam Nikkol

VALLI- velika gratulace…

vic reagovat budu snad pozdejc, Vitek si me zada- D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 11.07.06 12:09

Ahoj holky,

tak zase pařák.No co bychom chtěli, je léto, ne? :-)

Jituško, pension super, fakt jak na fotkách, no ve skutečnosti ještě lepší. Pro děcka ráj. Pokojíček sice malý, zařízený starším nábytkem, ale na přespání to stačilo. Byli jsme pořád venku 8-19, jen přes oběd si dal Lukášek šlofíka a odpočíval v chládku 11-15hod. Taky tam měli dětský koutek, takže v nepřízni počasí by si děcka vyhráli i tam. K tomu receptu : 1 tvaroh, 2 jogurty, vanilková cukr, piškoty, jahody. Skládáš do misky nebo do formy piškoty, jahody, „krém“...... fakt mňamka. Mamka dělá tvarohové knedlíky, ale jahody dá až nahoru čerstvé, šlehačka mňammmmmmmmmm. Nebo 2 hrnky polohrubé mouky,1 hrnek cukru, 1hrnek mouky,1/2 hrnku oleje, 3 vajíčka, vanilkový cukr, kypřící prášek, + drobenka - rychlý koláč, do kterého obměňuju ovoce, jednou udělám s drobenou, jednou bez , někdy s tvarohem a 1 těsto a 100 buchet :-)

Dalif, tak co kontrola?

Violet, teda taky študák? Tak ať najdeš dobrý obor! Nějak mi uteklo, že se chystáš do školy. A vidlička super, že :-)

Andělo - já a borůvky, jako dítě jsme je museli s babičkou sbírat. My s bratránkama hrneček, oni s dědou celou bandasku. Jenže já sbírala víc do pusy a hrneček pořád prázdný. Tak jsem ho vždy otočila, jako že se mi to natřepe, ale opak byl pravdou. Maliny šly rychleji :-)

Valím pověsit pračku, možná ještě nakouknu.
Zatím Dáša a Lukášek 17m.

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 11.07.06 12:22

Ahoj holky,

jsem už z toho dusna úplně mimo.Lepím jak izolepa, tak se asi zabydlím na čas v koupelně.

Naty spinká.Má chudáček pořád zpocené vlásky, i když je skoro nahatá.
A Nika si jela s bábí vybrat a objednat dort na narozky.Už jí bude 11 let, tak si připadám jak stará paprika.

Valli - móóóóóc gratulujeme k radostné události

Nikkol - deníček je smutný, ale bohužel i takové události patří k životu.Navíc většina lidí si to třeba ani neuvědomuje, dokud to nepotká je nebo někoho v jejich okolí.

Jitusko - sem s těma holínkama, se budou lesknout jak zrcadlo ;-).Nika už je doma a mám pocit, že jí ani „báječná maminka“ moc nechyběla, hlavně, když šly s babčou nakupovat dárky k narozkám.Kočárek jsem ještě neudala a jsem z toho celkem na prášky, neboť mám zálusk na Zappíka a manža mi řekl, že si ho smím koupit až prodám ten první kočárek.Naštěstí dědové řekli, že přispějí, tak jsem na MMB našla paní, která brala objednávky na Zappa za 4.700,– Kč.Tak jsem ho objednala a ona mi nakonec napsala, že jí je bohužel nedodají.No, nemám fakt smůlu?

Ještě jsem se chtěla zeptat, kde máte ty fotečky, o kterých si stále píšete?Že bych třeba nakoukla.

Přeji všem krásný slunečný den :o))

Helena, Naty (17 měs.) a Nika (zítra 11 let)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.07.06 12:36

ahoj!!tak uz nam fakci net,bourkou se neco stalo na spolecne chodbe v panelaku a nejake napeti vypadlo nebo co.

docitam postupne vsechny vzkazy,takze se budu i vyjadrovat.:
RUZO:ja bych ho urcite nebudila,driv byla metoda ze se kojilo po trech hodinach,ted uz se vi, ze si mimi rekne samo.takze nekdy spi v tahu dlouho a pak pije.ja jsem malyho teda nikdy nebudila,jo kdyby treba spal 10 hodin, tak uz je to divny a to bych uz s nim neco delala,ale jestli je to v noci tak ne.pekne se smeju jak te malej zadelal:-D nas teda vzdy kdyz jsem mu sundala plinuá tak hned zacal curat,to byly trysky:D

DALIF:vy uz mate 4 zuby?no my je mame nekolik mesicu a furt zadny dalsi!:-)
nam malej sp=adl nekolikrat,nastesti pokazdy dobry,bratrancovi ted taky malej pulrocni kluk spadl.je to asi u vsech.ty pady jsou desny.tak at jich je co nejmin!!

ANDILKu:takze jak ctu,tak jue normalni ze deti delaji naschvaly:D (u vas s tou pokakanou plinkou).nas taky uz prisel jak se sundavaji a odlepuje je!
to je strasne co se stalo svagrovi,tak mu dodavejte silu, i kdyz to jde asi tezko.budte silni i vy!

ANDELO:zdravim te.koukam ze mas stejneho rebela jako ja-taky ve vane vyvadi a pak jezdi po hube:D on je martinek hroznej divocak,ale ma n a to vek,za to vy jste napred:Dale je to aspon radost ze jo.GRATULACE K NAROZENINAM!!
DEKUJU za prepsani v denicku:-)

HELENO:jo to jsou asi nekdy smolne dny.tak at jsou u vas lepsi.taky delas autoskolu,jo?chu­daku,ja delala v roce asi 2000 a to byly jeste lehky testy na55 bodu jenda spravna opdoved.dnes bych to nejspis neudelala!
fotecky mame na rodine.Nikkol te urcite prida do seznamu a posle nejake to heslo atd.

OLUSKO:jak to ze mas porad takove depky?nebo mi to prijde?ze te jako nic nebavi a tak??
jinak nas martinek byl take nuz nekolikrat na pisku a je z toho nadseny,zatim ani moc pisek nehazi:-)vydrzi si hrat nejmin pul hodiny!

VIOLET:vis co mi vykladala mamka,ze pry znamy syn nez se naucil chodit na nocnik tak ji chodil kadit na noviny nekde v rohu jak pes!!no nekecam,to jew dost des ze?no ale je ted uplne normalni(ten kluk):D a ma i vysokou:-)
ke studiu:ja studuju v brne.a anglictina se tam jednooborove prezencne da studovat,ted uz se to jmenuje lektorstvi ciziho jazyka-anglictina.je to jednou tydne.tak se muzes podivat treba na www.ped.muni.cz nebo www.is.muni.cz a tam urcite najdes vic. nebo jeste www.ped.muni.cz/wstud
je akorat blby ze se zde delaji i prijimacky z testu studijnich predpokladu coz je dost bes!!a pak teprve z jazyka.je to na tri roky BC a pak muzes jit na MGR.zkus treba i zavolat do ksoly a oni ti reknou vic.
DASO:to je super ze jste meli peknou dovcu.

NIKKOL:do bazenku jsou specilani smesi,ktere cisti vodu,nejaka ta skalice nebo jak se to jmenuje.poptej se v obchodech,urcite budou vedet.ale pokud mas malej bazenek tak to asi nema cenu,ve vetsim je lepsi mit nejakou tu filtraci,ale i tak to nepomaha(pokud to neni nejaka draha kvalita).
jinak nechapu jak to ze vstavas dirv nez malej?mne malej spi a dokud spi tak spim i ja(to je opravdu vyjimka kdyz vstavam driv).

JITUSKO:no ja delam v lete ovocne buchty takto-udelam piskot a pak na to prdnu vse mozne ovoce na na to pak udelam zele.ted mam jednu zrovna udelanou,zeru jak neuvazana-navrh slehacku:-))))

DEKUJU za gratulace k poceti:DD
zacinam se ted trosku bat, jestli to zvladnu(kdyz teda vse dobre dopadne),protoze martinkovi bude teprve21mesicu,ale snad jo.
moje kamaradka ceka na prosinec a ja na brezen tak je to fajn:-)

jinak k dovolene.bylo to tam hezke mestecka a vesnice v udoli a vsude okolo hory a sjezdovky.porad jsme nekde jezdili.martinek sice trochu vyvadel,treba pri snidani a veceri,manza byl na nervy ze vzdy propotil kosili:-)jezdili jsme i na kolech.autem na vylety jeli jsme i lanovkou na horu a pak dolu pesky-maly v krosnicce na zadech.dam fotky na rodinu hned jak bude cas.odjeli jsme o den driv.protoze maly trosku zlobil a my byli nervni z neho.meli jsme hekou „komurku“obrosvka postel a malicka postylka pro martinka-ale oprvdu mala,ze z ni malem vyskocil!takze v noci se budil,mlatil se i celou postel a spal k ranu mezi nama.no noci nic moc.byly tam i zviratka a ztech byl malej nadsenej.akorat je sranda vse co se hybe je podle nej pes a dela na ne ba(baf)-at to byl osel,koza,kra­va,ptacek kocka:DDD

jinak VELKY POKROK:martinek uz 2 dny dela sam par krucku!pusti se ujde neco,pak se chyta a nebo pada na zem.

DALE HROZNA DNESNI UDALOST:tak u nas byla mamka,segra a bratranec.segra tridila zbytek skrine co zde mela uceni,chtela krabici,tak jdu do sklepa(4 patra dolu) na chodbe jsem potkala chlapa,ten sel nahoru,no dobry mela jsem z nej divny pocit protoze jsem ho neznala.no jdu do sklepa pak vylezam a najednou chlap uz byl dole u vchodovych dveri a vite co delal??HONIL SI HO! a pry jestli mze a ja uplne v soku na nej at vypadne,tak hend vybehl,sel zrovna soused ale uz ho nevidel.ja byla uplne vyklepana fakt!no chapete to ?uchylak jeden,mamka pry ze uz mo teplo asi leze na mozek:D

tak to bude asi dnes dlouhy ze?
tak se mejte.
VALLI(EWA)24let,MAR­TINEK (1rok 2tydny),mimi (jeste nevim presne)

 
andela  11.07.06 13:07

Ahojkaa,

tý jo, to je hic. Čekám pořád nějaký to ochlazení a pořád nic. A to plánuju, že by jsme mohli jet zas za babičkou ať se holka potěší s pravnoučkem - ale copak to jde v takovým pařáku? Proč nemůže být max. 25 stupňů, nechápu .-/

Valli - To sis teda troufla, já bych dělala že ho nevidím a mazala rychle dom. … co kdyby chtěl ještě něco po mě!!! Jája je expert největší. Už jsme říkali, že mu namažem tadek lepidlem a přilepíme ho někde. Pořát se u všeho staví - nejlíp u točící židle a u balonu, a nenechá si vysvětlit, že spadne, bambula. Ale radost z něj máme, to víš :-)).

Violet - tak ty půjdeš študýrovat, jo? Tak ať ti to vyjde :-)). A zařiď ať je za 14 dní pěkně pod mrakem a chladnějc, ať můžem jet do Mostu :-)) Viď Ikaiko?

Mě se chce táák strašně spát, asik se natáhnu, než se Jája vzbudí.

Andělka a Jaroušek 1/2 roku :-))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.07.06 13:19

ANDELO:to neslo, protoze bych musela projit vedel neho!no ja byla v soku, ze jsem letela zpet do sklepa,ale pak kdyz rekl to muzu??tak jsem nastartovala a ani nevim jak to ze mne vylitlo a rekla jsem at vypadne!

holky tak se mejte.odpoledne jedeme do jihlavy,manzel neco vyrizovat a ja do obchodu.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.07.06 13:33

Andělko - jak já už se těším, že dorazíš i s Ilčou ke mně do Mostu:-) Počásko už je objednané, takže je to jen na vás dvou:-)))
Se těším na toho tvýho Jáju, všude o něm vyprávím jako o zázračným bejbátku, páč to není možný, aby si v 5-ti měs stoupal!?!
A vše nej k půl roku, to jsou poloviční narozky:-))

Valli - no co to píšeš, takovýho ušáka úchyla jsi potkala, já bych snad umřela hrůzou:-/ Už se mi to taky jednou stalo, ale to jsem byla menší (tedy mladší!), asi ve 14-ti, spíš mi bylo divně, než že bych se tenkrát bála, jak se o tom prdlajs věděla, taky to bylo u sklepa v paneláku u našich…tak bacha na sklepy!
A moooc díky za odkazy o studiu, jdu na to mrknout…těch dálkových je hrozně málo, doufám, že v Brně nenaleznu něco super, páč by mě to štvalo, dojíždět přes celou republiku totiž samozřejmě nemůžu:-(

Andílku - co švára, pořád mi leží v hlavě, přeci jen se to nestává v mém okolí tak často…už ví, jak to s ním doopravdy je? A co vůbec vyváděl, jak se to stalo? Držte všichni při sobě, rodina je fakt to nejlepší, když se stane podobná tragédie :-(

Helen - posílám ti SZ se stránkou s fotkami :-)

Dáší - no já chci studovat už od pomaturitního studia jazykovky, ale pořád jsem o tom jen mluvila, skutky žádný :-) Takže příští rok chci aspoň zkusit nějaké ty přijímačky, díky za povzbuzení:-)

Zatím papa Violet a Matý bez 4dnů 18m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.07.06 13:37

ANDELO:velika gratulace tomu vasemu velikanovi JAjovi!

VIOLET:no k nam do skoly jezdi z ruznych mist CR.z prahy,z opavy z jeseniku.takze by se to treba dalo i z mostu:-)))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.07.06 13:37

zapomnela jsem naspat:na email jsem poslala fotku mych tehu testu:-)))

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 11.07.06 16:00

cau,

toz miry : 9820g a 76cm - mame asi 8,5mesice.
jsme snad zdravi, po svatbe a dovolene udelame kontrolni vyter, jestli mrska streptokok odcestoval…

ANDILKU- drzte se !

DASO- pekna dovolena, taky doufam ze bude, mame krosnicku…

VALLI- ty to zvladnes a Martinek Ti bude pomahat s malym/malou, nechas si to rict ?

VIOLET- tak studium se Ti zachtelo, ja po diplomce rekla uz nikdy vice, hlavne nee pisemne dlouhe prace o nicem…to spis se mi styska po praci…jako normalni, nemyslim doma- tady je prace jak na kostele, co jak na kostele jak na obrovskym klastere !
JITUSKO - prihody s Barou dobry ;) pozdravuj Ikaiku.

HELI- hice sileny opravdu, furt peru, zehlim v hice- si pripadam jak blazen.

pa Dalif a svalnatec Vitek 8,5m
mejte se D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.07.06 18:20

Už jsem zase tu :-), Matý je u tety na hlídání, já jako idiotka vysála a vytřela celý byt, probrala v konferenčním stolku haldu starých letáků a časáků (taky jste někdo takové bordelářky?? pochybuji, ta otázka byla spíše řečnická..) a teď jsem vlezla sem, ať mám pocit, že jsem fakt stihla mraky věcí:-)

dalif - no hezký jste, my měli 10kg přesně v roce, to už jste hezcí :-) Mně nikdy žádné, ani delší práce (seminárky, nebo bakalářky pro kamarádky) nedělaly problémy, myslím tím, že mě to dost bavilo. Vždy jsem měla hrůzu spíš z ústních zkoušení.

Dáší - ty jsi ale ďábel, jak to stíháš, dávat tolik fotek na rodinu?? Jsi šikula, máš mou pochvalu, jsem se dneska asi 20min kochala pohledem na Lukáška, jak roste, než abych tam k sobě něco přidala :-/ Fakt to hrozně trvá, rozčiluje mě to…

Valli - skoukla jsem testíky, no mooooc hezký. Já se snad na „to“ taky vrhnu! :-)))
No řekni - necháte si říct, jestli je to bráška nebo ségra?

Tak jdu vypít kávičku a pak na džus za Matýskem, už se mi po něm stýská :-D

Violet

 
andela  11.07.06 20:25

Tož já se taky těším. Ještě musím Járovi připomenout, aby počítal že teda poslední týden někdy pojedem. Ale fakt by bylo nejlepší o výkendu. Někde se slízt na oběd :-))

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 11.07.06 21:31

Jé já hledám deníček v miminkovských a on je tu! Ale našla jsem!

Jsme po opíkání kabanosu, smrdíme jak uzenáči, no fakt. Nicolka byla dnes hrozně nehodná, ale fakt moc! Ječela jsem na ni, sousedi asi koukali…Odpoledne jsme byli v bazénku, to byla aspoň chvíli legrace. Jinak švagr furt stejně-nehybný, jen hýbe hlavou, rameny a rukama(to je novinka!!!), ale od zápěstí už nic necítí. Včera jsem tam byla, brečel…Lituje, že skákal do plítké vody, ale co už. Je mi ho líto. A Nicolky taky, manžel za ním jezdí každý den a přijíždí až večer. No nemůžu mu to zazlívat, dohodli jsme se, že se bude věnovat malé večer, ona teď chodí stejně pozdě spinkat. V kolik vám chodí spinkat děti? Niki kolem 10-11 hodiny. A to před 2 měsíci chodila v 8!!! Nevím, co to má znamenat. Asi je to tím světlem či co.

VALLI,
mooooooooooooooc velká gratulace maminko! Huráááááá!

Jinak na všechny apeluji. Neskákejte do vod, kde nevíte kolik je tam vody! Konec takového skoku může být moc ošklivý :(

Andilek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 11.07.06 22:19

Ahoj..

Valli - teda o jakých depkách to tu mluvíš a že mě nic nebaví.. Možná se ti něco zdá. Náhodou špatná nálada mě chytá jednou za čas.. Já jsem psala, že nemám moc času, protože malujeme a tak.. Kdyby mě nic nebavilo a měla depku, tak přeci dneska celý den nežehlím… No nevím, nevím.. Jo jinak gratulace ke krůčkům..

No nic musím letět, už se řítí manžel.. Jo a zítra, ve čtvrtek a asi v pátek nebudu, protože jedem pryč.. tak pa

Oluska a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 11.07.06 22:22

jo ještě jsem něco chtěla

dalif - ty budeš mít svatbu?? Teda mě něco uniklo, jestli ano, moc gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka..

Oluska a Martínek 13 měsíců a pár dní

 
andela  12.07.06 07:22

Andílku - to má švagr dost blbý, ale třeba se to ještě zlepší … jen jsem nepochopila, on nemůže hýbat celou rukou, jen jako prstama? Či jak to je? No moc mu přeju, aby se rouhýbala aspoň horní polovina, to už je aspoň něco. Teď jde hlavně o to, aby se s tím vyrovnal, a nelitoval se … a v tom mu můžete pomoct hodně i vy. I když, nám se to kecá, že, když nejsme v jeho kůži :-(.
Jája chodí spát kolem 7 hod. Někdy usne dřív, někdy až v 8. Záleží jak je unavenej, protože když si dá ještě šlofíka do 5, tak v 7 neusne :-)). Ale už potřetí vstává ráno v 6 - Jára dle něj může vstávat a nemusí mít mobily :-))

Ha, už se mi sápe po PC :-))

Andělka a Jaroušek 6m1d

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.07.06 08:01

Hoj hoj, baby :-)

Andílku - náš Matý chodí spát stále v těch 20hod, ale to jen, když jsme doma…zrovna včera jsem si šla pro něj k tetě na hlídání a zakecala jsem se tam do 20:30, tudíž Matý šel až ve 21h. No ale ta noc - Matý se mi v noci po x měsících vzbudil horkem, nemohl spinkat, tak se trochu zlobil…dala jsem mu napít (poprvé jsem vzala vodu na pití s sebou do ložnice už večer, jako bych to tušila, asi jsem to přivolala). Vypil 150!!ml vody a spinkal, no ale já nespala skoro vůbec! Jsem kantáre :-/
Jéžíši - švagr skákal do neznámé vody??? To mi ani neříkej :-( Kolik mu je? Stále věřím, že se to ještě tak nějak spraví!

andělko - no obídek to tu jistí, neboj, už vymýšlím, kde nám bude s ratolestmi nejlíp :-)

Oluško - je dobře, že tě nestíhají nějaké depky, či špatné nálady, ono není o co stát, že? Užijte si výlet!

Valli - opatruj se a až budeš vědět něco přesnějšího o bříšku, piš piš piš!

Já letím nakoupit nějaké dobroty a jedu ke kámošce do Loun k bazénku, nemůžem se s Matým dočkat. Má být chvilkama zataženo, tak by to mohlo být super, jen ať neleje. Hezký den všem!

Violet a Matý bez 3dnů 18m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.07.06 08:03

ahojky, tak dnesni noc opet priserna,ja uz fakt nevim co delat,pon je jen prisaty na prsu(a jak kojim jen z jednoho tak uz me boli zada,jak lezim furt na jednom boku!).no budil se snad milionkrat.k ranu uz ho nedavam do postylky protoze rve a je hned buhuru,tak ho necham lezet na zemi na matrackach,kde ho kojim,jenze to zase vsude cestuje a pak jsem treba prisla a lezel pod svoji postylkou!achjo.a vstaval uz jako o pul6!!mrska jedna!pak mu taky neco zaskocilo,jako se nadavavoval,jestli sliny nebo co,no des.

DALIF:urcite si to rict necham!prece to bude ta holcicka,no nevsa kdyz bude kluk,ale asi by to bylo zase mensi zklamani.ja bch nevydrzela si to nenechat rict a ani ted uz jsem nevydrzela to nikomu nerict ze jsem tehu!
my jsme ted meli take krosnicku,maly v ni usnul a lezel hezky opreny o tatkovy zada,byla to sranda.
vahu mate dost slusnou!:D

VIOLET:no u nas mam haldu papiru manzel na stole,to se pak vyhazuje a najednou zmizi ty hromady:-D
jo presne tak pisemne zkouseni mi nevadi,ale jak mam otevrit hubu,tak koktam, potim se a jsem jak nejvetsi idiot!a kdyz jsem ted u statnic mlela jeste v nemcine,no to byl des bes!

ANDILKU:no s tou vodou,to ja prave nesnasim, jednou jsme byli u lomu a tam z hrozne vysky skaakli i decka!tak 20 metru.jednou jsme byla svedkem jak dva poopily vojaci skocili u nas z wilsonky(skala)no a ten jeden uz nevyplaval a nasli ho celyho roztrzenyho az nekdy v noci.hnus no.tak to ma svagr v podstate jeste stesti.
jinak martinek chodi spoat ruzne,ale predevcirem sel spat uz v6h. vcera tak o pul8.

OLUSKA:tak jsem se asi spletla jen mi to tak prislo,ze pises ze te to uz nebavi nevo co.jan ani nevedela ze malujete.tchyne chce malovat taky barak,to bude teda des.DALIF uz svatbu mela,ma ftoky na rodine:DDmyslim ze ma svatbu jeji dojce,ne?

jinak jsem si poridila bedynky z ikey a snazim se tridit odpad,nevim ale jak dlouho mi to vydrzi.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.07.06 10:30

Ahoj..

Jdu jen na rychlo a pak běžím balit na cestu, protože chceme po obědě vyrazit do Plzně..

Violet - jo, jo, není o co stát.. Vlastně velké deprese mě bylo 15 let a zastřelil se mě bratránek. Druhou jsem měla na konci čtvrťáku, když mě umřeli, dá se říct v jednom roce, všechny, teda 2 babičky a 2 dědečkové, a ještě kmotřička, do toho byla maturita.. Ale pak už to jsou jen malé špatné nálady, které mě chytají občas..

Valli - no fakt nevím, co se ti zdá, v tomhle deníčku jsem nepsala, že mě nic nebaví. Psala jsem v minulém deníčku, že mě nebaví reagovat, že sice čtu, ale nechce se mě psát, ale žádná deprese to nebyla, tak nevím, co se ti zdá?? Tebe asi nikdy nechytlo, že se ti nic nechtělo a nejednalo se o deprese.. Jo, jo, teď si vzpomínám, že dalif vlastně už svatbu měla, ale v tu chvili jsem si to nějak neuvědomila, už si vzpomínám, má vlastně kudrnaté vlasy :D Jo malujeme, ale to už jsem tu psala, ale asi jsi to nečetla!! A albíčko, teď fakt nestíhám, snad o víkendu na něj mrknu a zkusím se připojit přes kabel, abych přidala fotečky, teda jestli to půjde.. Ale dost vysvětlování nebo ještě něco máš na srdíčku, že bych to vysvětlila 8-) 8-)

No nic tak letím..

Oluska a Martínek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.07.06 11:35

OLUSKO:cetla jsem to v minulem denicku,vzdyt jsem psala ze docitam a budu reagovat, tak jsem reagovala.to je jedno.nemusis se hned cilit.

to je vedro co?byli jsme venku a uz v 9h. jsme se potili jak blazni.tak zatim cus.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 12.07.06 11:40

choj choj,

Jen ve skratce nemam moc času-potřebuju nahazet fotky do albíčka.

Včera sme spinkaliod 21h do pul 5rano-dlabanec a zase spanek až do 10h.tak jsem si to na dnešek naSPALA PAČ SME VSTAVALI BRZO-ODTSTRIKALA JSEM MLEKO DALA MALYHO K NAŠIM A HURAA VSTŘÍC ŮŘADŮM!!ted už to mam nastěští za sebou.

tak zmena kekadeřníhovi už pujdu asi tenhle tyden.

dneska sem nakupovala jeste par vecicek pro maleho hrackuna autosedacku do kočaru atd.ten se ale máááá!!!

tak zitra MĚSÍC a poradna,tak dame pak v patek info-jak už sme velcý!!!!

OLUŠKO-o srazku vím a přijdu.

zatim papa Růža a Kubísek (30dnů)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 12.07.06 11:42

PS:do albíčka jsem dala nák e nové fotečky

Růža a Kubís

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.07.06 12:42

Ahoj holky,

to je zase hic. Ráno jsem byla domluvená s holkama, že půjdeme už v 8,30, abychom v tom pařáku nebyli s Lukáškem venku. Vzbudili jsme se v 8,15. Tak jsme se v klidu najedli, na motorce dojeli na hřiště, za chvilku jsme zase pelášili na mašinky, koupili si zmrzlinu - děckám oplatek. Včera jsme byli u našich, takže 5 dospělých a 3 děti, alespoň jsme si trošku s holkama odpočaly. Dětičky se rochnily v bazénku, pak na písku, mezitím zobaly maliny, jahody, rybíz. Než jsme odcházeli, tak vendulka objevila keříček s rybízem, tak začala zobat, náš lumpík se samozřejmě přidal a Klárka za chvilku taky doběhla. No škoda, že jsem neměla foťák. 3 vrabčáci obírali keříček , to bylo vzrůšo.

Dalif - dovolená bude určitě super, jen aby vám vyšlo počasí. Kam razíte?

Violet - no fotky tam hážu postupně, ale většinou mám štěstí, že to jde rychle, tak to jde jako po másle. Tak si to dneska užijte u vody!!!

Andílku - tak alespoň malé zlepšení u švagra. Třeba to tak pomalu půjde dál. Ale teď potřebuje velkou psychickou oporu, aby se z toho dostal. Tak držím všem pěsti, držte se všichni. A s tím spaním - Lukášek má celkem dobrý režim, chdí spát kolem 12 -12,30 spí tak 1,5 hod. a pak kolem 20 , podle toho , jak je unavený. Ale o víkendu jsme bojovali s teplotou, po obědě spal od 12,30 do 16 a večer jsme ho nemohli uspat, až ve 21,30 to byl boj. Jinak ale chodíme pravidelně.

Valli - Martínek má asi žížu, že tak kojíte, ne? No snad ty vedra nebudou celé léto. Nezkoušela jsi třeba dát mu vodu? No u nás to zabírá, ale až teď, když nekojíme. Dřív byl řev, dokud nedostal kojo.

Jo, holky, jak dáváte fotky na rodinu, byla bych ráda, kdyby se tam objevila někde i Vaše - já bych si vás pak líp pamatovala, když bych znala tvář. Ale to je na vás. Nechci nikoho do ničeho nutit.

Opatrujte se, jdu ještě juknout na mail, někdo tu něco posílal (omlouvám, už si nepamatuju kdo), tak pa Dáša a Lukášek 17m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.07.06 13:01

AHOJKY?tak mozna v noci pije a budi se kvuli tomu ze mu vyrasil 5. zub!!jeste se asi vyklube ta druha dvojka nahore a pak by mohl byt zase klidek,ne?

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.07.06 13:07

No jasně, horko, zub.......to přejde, uvidíš!!!!!!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »