Severomoraváček - Jak skončilo naše stanování ještě dřív, než začalo

Tak jsem tady se slibovaným Chorvatským deníčkem jak už jsem předeslala, nakonec to všechno dobře dopadlo, i když začátek nebyl nic moc ...

Vyrazili jsme na noc, aby Anežka cestu prospala, což se perfektně zadařilo, dostala Kinedryl a kromě dvou hodin kolem půlnoci spala do půl 7 do rána a oči rozlepila u moře :-) V řízení jsme se střídali, tak to docela šlo i přes dost silné bouřky na jihu Moravy a v Rakousku.

Bohužel v kempu na ostrově Pag, který jsme měli vyhlídnutý z netu, už nebylo místo (později vzhledem k okolnostem jsme ale byli rádi), tak jsme nakonec zakotvili v malé vesničce v útulném rodinném kempu. Postavili stan, ohřála jsem oběd, Anežka s Jakubem usli a se mnou se začalo něco dít…
Začlo to průjmem, pokračovalo teplotou, zimnicí a bohužel ani zvracením to ten den neskončilo - parádní střevní chřipka nebo nějaký takový fujtajbl jsem si s sebou přivezla :-( Bohužel v podmínkách malého rodinného kempu, kde se nebylo kam schovat před šíleným vedrem, i když stan stál ve stínu, jsem to prostě nedávala… Když jsem kvůli silnému větru, zimnici a neustálému běhání přes celý kemp nezamhouřila oka ani další noc, ráno jsme lehce psychicky zhroutila a brečela Jakubovi na rameni, že chci domů, že tohle jsem fakt nečekala - já to horko prostě fakt nesnáším, kor s teplotou… průjem po Smectách a Endiaronech přestal, horečku jsem srážela Ibalginem, ale v těch mezičasech, než mi zabral, mi bylo fakt příšerně…
Naštěstí Jakub zachoval chladnou hlavu a navrhnul zkusit najít jiné ubytování - v našem případě jedině s klimatizací a záchodem, takže jsme skončili v hotelu ve městě Pag :-) Tam jsem přežila další dva dny, kdy naštěstí záchod byl velmi blízko postele a já se pomalu začla dávat dokupy.

Jakub se vzorně staral o Anežku, chodil s ní k moři, na procházky, dokonce jí v hotelové koupelně vařil na našem vařiči polívky, aby měla aspon jedno teplé jídlo denně (do hospody jsem je nepustila, i tak ten hotel vyšel dost draho) - byla to nakonec legrace, jak dědiňor malý čech ve městě :-D Třetí den v hotelu se vydal hledat ubytování, našel krásný apartmán jen o dvě ulice vedle, no a protože mi už bylo skoro úplně dobře, sbalili jsme své vařiče a nádobí :-D a přestěhovali se do třetího - a naštěstí posledního - příbytku :-)

Z apartmánu jsme byli nadšení všichni tři, i když já jsem teda dost špatně nesla, že stanování nakonec neklaplo :-( takové přípravy, chystání, nakupování, a nakonec skončíme v domečku… no, holt to prostě jinak nešlo a tečka.

No a co se týče moře, tak to bylo přesně dle mých představ! Pobřeží skalnaté a mezi tím malinké plážičky s drobnými kamínky, takže se tam vlezlo maximálně 8 lidí :-D většinou si ti stejní nechávali přes noc na svém místě ručníky a slunečníky (my taky), takže nám tam nikdo „cizí“ nevlezl - no paráda, fakt.
Počasí zezačátku horké, moře taky, pak se trochu ochladilo, takže An už z toho koupání moc neměla, ale jí to nevadilo - vyhrála si s kamínkama a mušličkama. Vůbec ji musím pochválit - byla celou dobu naprosto nechutně hodná, jak mi bylo blbě, až jsem slzu zamáčkla kolikrát, jak byla rozumná a na slovo poslouchala… i pak, všechno zvládla v tom vedru, opravdu, zlaté pohodové děcko, říkali sjme si s Jakubem, že bylo dobře, že jsme s ní jeli až v tomhle věku, kdy jsme si to užili všichni stejně - my ji nemuseli skoro vůbec hlídat a ona se zabavila sama…

Shrnuto - celý ostrov je nádherný, docela divoký, skalnatý, kamenitý, opuštěný, shodli jsme se, že se tam jednou určitě vrátíme!
Dovolenou jsme zakončili návštěvou NP Plitvická jezera, který by byl nádherný nebýt nehorázného množství lidí, a po 10 dnech se v pořádku vrátili domů!

kdo chce mrknout, fotky zde: http://ifkaa.rajce.idnes.cz/

Zdraví Iva, Jakub a Anežka

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9548
6.8.10 14:38

Našli, moji rádcové, našli! Tak ještě že jsem to nezačala sepisovat znovu, to by mě trefilo…
Sice nadpis není kompletní (přitom píšou 80 znaků), ale to už je maličkost, že ;)

  • načítám...
  • Zmínit
1068
6.8.10 15:34

Ahojda,

Ivi to je teda pěkné dobrodrůžo musela jsi si fakt užívat ale je fajn že nakonec všechno dobře dopadlo a dovolená vám vyšla.

Já ty horka nedávám taky byla jsem vzteklá a nabručená. Jak se „ochladilo“ na 28 tak v práci zavíraly baby okna že jim je zima :zed: Naštěstí v noci se dá spát.

Já jsem se hecla a byla jsem dneska poprvé cvičit a rovnou jsem si koupila permošku a objednala se na příští týden a rovnou 2X.
Snad to půjde za nějaký čas poznat, musím s kilama zatočit.
Dr. mi dneska naordinoval pilule na odvodnění a na tlak radši né skoro všechny mají vedlejší účinky - příbytek na váze. EKG mám dobré tak mě bude sledovat a snad to ustojím bez léku :cry: ach jo stárnu a churavím. Co bude za pár let.

Užíjte si všichni krásně víkend snad bude pěkně zítra máme jet na grilovačku a v neděli si má vzít Fildu M. :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit
1426
6.8.10 15:36

Fajn, že se našel, jdu si počíst…
my teď chodili na borůvky.. a Vůbec nějak nestíhám, u PC nesedím, ale nebojte žiju!! :roll:

  • načítám...
  • Zmínit
1068
6.8.10 15:41

my dva :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit
1426
6.8.10 16:06

no zajímavá dovča, to bych asi nedala, tolik stěhování v pár dnech…

  • načítám...
  • Zmínit
4034
6.8.10 16:16

Ahoj, teda tu chřipku nezávidím vůbec, ale tu dovolenou na Pagu bych si dala říct hned. Byli jsme tam asi před 15 lety ještě s našima, sousedy a ještě jednou rodinou známých a bylo to tam fakt super. Byli jsme právě v tom kempu a přijeli jsme nadšení! Přeji, ať si to zopakujete příště bez té nepříjemné chřipky!

  • načítám...
  • Zmínit
2649
6.8.10 20:27

Tak fajn, že jste to nakonec zvládli. Líčila jsem to Petrovi v autě a prý proč jste se do apartmánu nepřestěhovali hned - proč přes hotel :-) Fotky jsou krásné. Anežka je šikula, hlavně, že to prospala. Kluci se vzbudili, když jsme museli vypnout motor na benzínce, takže vstávali ve 4 hod … Ale byli hodní.
Tak konečně máme smontovanou tu postel. Kluci nadšení, dnešek skoro celý strávili na horní posteli a hráli si.
Jsme v Rýmařově, zítra jdem na tůru na Rabštejn a v pondělí vyrážíme na dovolenou.

Zubříci

  • načítám...
  • Zmínit
9548
6.8.10 21:19

Jančik (jestli se ještě objevíš), v kterém kempu? v tom Košljunu? A jak jste zvládli to horko? Já čím jsem starší, tím to hůř nesu, respektive, dneska už ho fakt nesnesu…

Mar´to, no proč asi… nejdřív ho snad Jakub musel sehnat, to jsme se měli postavit před nějaký domeček s nápisem zimmer frei a zazvonit, jestli mají volno? to by asi v mém stavu moc nešlo… do hotelu jsme mohli přijet rovnou, když jsme se rozhodli (jakub je obvolával), ale do apartmánu až se holt našel, že, to dá rozum… takže tak.

Luci, fotka hezká! tož ty jsi do toho cvičení tak praštila, jo? no, budu se nad sebou muset zamyslet… proč myslíte, že na žádné fotce nejsem v plavkách :pankac:

Daji, s tím stěhováním jsme jaksik na výběr neměli, ale když jsi připravená na bydlení ve stanu a v autě, tak to takový problém nebyl.

No, v podstatě to zase až takové dobrodružství nebylo, stávají se horší věci, ale nový deník už stejně bylo zapotřebí ;)

Tak dobrou noc, zítra jedem s holkama pryč, tak at se nedívíte, že se tu týden nezjevíme :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit
2649
6.8.10 21:20

Lucko, pěkná fotka. Obdivuju a závidím fotogenickým lidem :-(

Z.

  • načítám...
  • Zmínit
853
7.8.10 15:19

Iva: Byla jsem ve Vítkovické, kde jsem si také koupila VIP kartu:-( Od čtvrtka špiním a je mi divně. Takže bych už porod přivítala. Na kontrolu jdu opět v pondělí, tak jsem zvědavá zda si mne nechají nebo budu čekat dále …
Fotky z dovolené krásné, já byla před léty v Chorvatsku na dovolené na motorce paráda:-) Nyní už jezdíme je do hotelů, náš syn nebude spát ve staně ani na zahradě má nějakou fobií:-(
Jdu se natáhnout a něco si přečíst. Fyzická námaha mi k porodu nepomáhá, to že jsem byli v Dinoparku a já tam lezlůa i po těch šílených schodech se na mém stavu neikterak nepodepsalo:-( Takže provozuji ležing:-)
pa Lenka, Vojta s Klárka stále v bříšku:-)

  • načítám...
  • Zmínit
2649
8.8.10 11:54

Bledulko, klobouk dolů. Jestli jsi tam před porodem vylezla ty schody, tak jsi dobrá. Mě to dělalo problémy bez břícha …
My měli včera oslavu tetiny 60-tky, opékalo se, pochodovali jsme na Rabštejn. Počasí sice naprd, ale alespoň už nepršelo. Bratranec má štěňátko pražského krysaříka, takže Davídek je z něj unešený. Celkem je nás tu dohromady 30, takže slušná grupa - ještě že teta provozuje hospodu :-)

Zubříci

  • načítám...
  • Zmínit
853
9.8.10 06:33

Přeji pěkné ráno.
Tak mne dneska čeká kontrola vporodnici, ale už teď vím, že se by se dnes malá měla narodit:-) Okolo půl šesté jsem cítila nějaké lupnutí a onoa to byla voda! Takže si dám snídani, manželovi jsem dala pokyn ať je okolo půl deváté doma, že odvezeme Vojtíška k babičce a vydáme se do porodnice:-)
Tak snad to tak opravdu bude a malá se dnes narodí:-)
Lenka, Vojtíšek a klubající se Klárka

  • načítám...
  • Zmínit
1426
10.8.10 13:23

Beldulko, tak přejeme krásný porod a hodně zdravíčka, pro obě… :wink:

  • načítám...
  • Zmínit
Annini
11.8.10 19:20

Ahoj,
Leni, tak pak podej zprávu, jak to všechno dopadlo :-) míry, váhu a tak…

Od všech zdravím, byly jsme jako loni Na Kopečku ve Velkých Karlovicích, já s holkama přijela už dnes, zítra rehabka a v pátek jedeme na svatbu.
Měly a mají se tam fajn, děti jsou zlaté, rok od roku je to lepší, včera jsme výletovali po Roýžnově- Gibon park a aquapark ve valmezu, no paráda :-D Holky určitě až přijedou napíší postřehy a dojmy…

mějte se

AAA

  • Upravit
1068
11.8.10 20:07

Ahojda,

Leni doufám že už máš porod za sebou a vede se vám s Klárkou dobře.

Anni to je fajn že se vám to vyvedlo.

Já mám od neděle konečně padla, v neděli si vzal M. Fifu tak jsem se pustila do malování sice jen předsíně, ale i tak to bylo na mě až až. Musím se ale pochlubit že se mi to povedlo, v pondělí jsem uklízela, včera po celodence jsem dolepila obrázky a dneska dodělávala resty. Jsem spokojená snad to tentokrát nepopraská.

Zítra pracuju už od 10 a večer máme poradu takže do 9 je to jisté. :think:

:mavam: :mavam: :mavam:
  • načítám...
  • Zmínit
Annini
12.8.10 19:18

Luci- ty si nedáš pokoj, proč jsi zase malovala, když jsi malovala před stěhováním, ne?

Hlásím, že jsem našla bětulce zub, jedničku vpravo dole… Má zuba přesně jako Adélka, těsně před 6-tým měsícem, tak už jí můžu dát ten řízek :mrgreen:

A ještě jeden úspěch máme- dneska Bětku vyřadili z rehabiulitace, bravurně se točí na bříško, vývojově odpovídá 6 měsícům a již není třeba dále cvičit. Na neurologii jdeme na kontrolu 31.8.2010.

Páá
AAA

  • Upravit
1068
12.8.10 21:40

Aniiiiiii a Běěěěětuliiiiinko gratuluuuuuuuju že vááááááás nechcou ne rehabce.

Ani strašně mi předsíň popraskala a opadala omítka proto jsem to předělávala jinak by mě ani nehlo :wink:

  • načítám...
  • Zmínit
1426
15.8.10 13:30

Ahojdá…
Víte holky o tom to??
Račí párty v Ikea
O akci:
Zveme členy IKEA Family klubu na „Račí párty“. Pondělí 30. 8. 2010 od 17.00 do 19.00 h v IKEA Ostrava. Přiblížíme vám atmosféru tradičních švédských račích hodů a předvedeme přípravu raků. Po zakoupení konzumační karty v hodnotě 50,– Kč na osobu můžete ochutnat švédské speciality, včetně raků a herinků. Káva a nealkoholické nápoje jsou v ceně konzumační karty. Přihlásit se můžete nejpozději do 29. 8. 2010.

Až na to, že je to už plně obsazené :-( sakra :zed: :zed:
jdete tam někdo??

  • načítám...
  • Zmínit
853
15.8.10 18:22

Klárka

Ahoj holky, tak Klárka je na světě. NArodila se 9.8. ve 21.30 3050g a 50cm. Více napíšu až se z toho vzpamatuji a budu si moci sednout. Ale tenhle porod byl mnohem hprší a náročnější než ten před šesti lety:-(

  • načítám...
  • Zmínit
1966
15.8.10 18:47

Ahoj!

  1. Leni - gratulujeme ke Klárce, je krásná! A neboj, špatné vzpomínky na porod časem vyblednou ;-)
  1. Zdravíme po návratu z Karlovic, měli jsme se jako vždy parádně. Je to rok od roku lepší, děti samostatnější, ti nejstarší už zvládnout dojít maminkám pro pivo, co víc si přát :mrgreen:

Dajmo - o akci vím, ale takových hromadných podniků se teda neúčastníme…

Nám ještě zbývají krásné dva týdny prázdnin, týden budem na chalupě, zbytek se uvidí.

Mějte se prázdninově!

Fifík

  • načítám...
  • Zmínit
1426
15.8.10 18:49

Bledulko, nádherná holčička.. Tak ať nabereš rychle sílu :kytka: :kytka:

  • načítám...
  • Zmínit
Annini- nepřihl
15.8.10 19:41

Leni- obrovská gratulace, je opravdu kouzelná,dala si načas, načesala vlásky. a jak píše Markéta, neboj, ono za chvíli si to špatné nebudeš vůbec pamatovat.

Markét- promiň, pro Pivko chodili pouze Tomíci a to je na sociálku teda :mrgreen:

Roman pro Adélku vymyslel další vandr, jedou okruh maďarkými lázněmi a staví se v největší maďarské ZOO. Ona totiž má dcera zdvořile odmítla dovolenou u moře a to se můj muž překonal a hledal už i Egypt :mrgreen: kdo ho zná, ví, proč to píšu, že.Vyráží v úterý, taklže opět budu sama, asi umyju okna :mrgreen:

Mějte se a užívejte posledních dní prázdnin!!
AAA

  • Upravit
1068
15.8.10 20:00

Ahojda,

Leni až jsi brzo fit a Klarka je šikulka šikovná moc pěkná.

Anii jsi můj člověk teda s těma oknama já jsem dneska vydrbala co se dalo,vytřídila oblečení, nachystala školkové dala dokupy „podzim“ mrkla jsme i na zimu ale zase jsem ji dala hluboko.

Market je supr že jste si to užili a letí to letí za chvilku zase školka, školka povinnosti nestíhačka. :zed:

My jsme jeli v sobotu k taťkovému bráchovi na chalupu, tradičně jsem se ztratila v Opavě ale dojela jsem a bylo úžasně hlavně masíčko na grilu :palec:

Ráno vezu Fildu k druhé babi nocování jsem nedovolila ale výlety mají povolené takže si ho bere zítra dopo, úterý odpo a pátek dopo. Už mi asi 20× volala co mu má nachystat, uvařit ap. program mají supr tak snad si to užijou.

Já mám taky super týden budu na bance tak mám za odměnu v pondělí a ve středu cvičení a v pátek holiče a nehtíky. :wink:

No nic jdu zahnat tarzana a mrkat na 50× stále poprvé, je to jako doma uklidit, vyprat, vyžehlit, uvařit, nachystat a zase znova. :lol:

Krásný týden :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit
2649
15.8.10 21:04

Ahoj,

hlásím, že jsme zpátky.
Bledulko, strašně moc gratuluju ke Klárce, je nádherná! Za tu krásu to utrpení určitě stojí. Já jsem taky měla druhý porod náročnější než první :-( Klárka má narozeniny společně s mým bráchou, ten je taky 9.8.
Aničko, to je fajn, že je Bětka v pohodě a ať si užije svůj nový zoubek. Slavíte tím řízkem?
Fifiku, kluci potřebují výcvik a musí umět vyřídit všechno, včetně nákupu piva :-) Filda taky Petrovi objednává, nosit teda nemusí, nosí zatím personál. Jak bylo v Beskydech? My měli nádherně celý týden.
Dajmo, o račích hodech jsem nevěděla, ale já tyhle potvory nemusím, je mi špatně, jen se na ně podívám.

Dovolená byla skvělá, spoustu jsme toho viděli, dokonce se vybičovali i k pěší tůře na Lopeník :-) Počasí ukázkové, krom dnešního dopoledne pořád svítilo sluníčko a bylo teplo. Filda ukořistil kolem 30-ti turistických známek a je spokojen. Možná se hecnu a sepíšu o tom nějaký deník, ať si později vzpomenu, kde všude jsme byli. Dojem nám kazil akorát protivný majitel penzionu, ale pomluvili jsme ho a hned je nám líp :-)
Teď nás čeká společný týden v Ostravě, pak jede Filda k babičce na Bečvu, výlet do Prahy a je konec prázdnin …

Zubříci

Příspěvek upraven 15.08.10 v 21:05

  • načítám...
  • Zmínit
MaryNepřihl
15.8.10 22:04

Bledulko gratuluji ke krásné Klárce!!!

  • Upravit
9548
15.8.10 23:09

AHoj, taky se hlásím po návratu ze společné akce, ale jak psala Markéta, čím starší děti, tím lepší dovolená! (kdo chce kouknout na fotky, najde je na obvyklém místě).
Lenko, moc blahopřeju ke krásné holčičce, je jak z časopisu, fakt nádherná :kytka: A přeju, at jsi brzy fit a zapomeneš na to škaredé…
Martino, kde jste byli? čtu dobře Lopeník? přímo z té dědinky pochází moje kamarádka z výšky, byli jsme tam několikrát, tam je nádherně, co.. my měli počasí taky krásné, i když jednou nebo dvakrát teda sprchlo, ale jnak super!
Hej jako a okna mě taky čekají, neb Anežčiny otázky typu - mami, venku prší??? mě začínají trochu zahanbovat… ale tož kurňa přece si poslední prázdninový týden nezkazím takovou hnusnou činností! asi si najdem jiný program, to bude rozumnější ;)
Tak se mějte hezky, ještě se mi nechce spát (jestli to nebude tím, že jsem ráno vstávala v 10, hehe - ale byli jsme včera na svatbě, to mě trochu omlouvá, ne? )
dobrou :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit
2649
16.8.10 00:21

Koukla jsem, děti jsou krásné a maminky taky rok od roku krásnější :-) Kačenku a Bětušku znám jenom z fotek, Kačka vypadá na andílka s ďáblem v těle a Bětka asi zlobila, protože je jen na 1 fotce :-)
My byli Slovácko a Bílé Karpaty - bydleli jsme kousek od Starého Hrozenkova na Mikulčině Vrchu. Lopeník byl od nás 5 km.

Z.

  • načítám...
  • Zmínit
204
16.8.10 10:12

Leni taky gratulujeme ke Klárce, je to opravdu krásná holčička, tak přejeme hodně zdravíčka oboum:-))
Denisa + Natálka+ 24tt

  • načítám...
  • Zmínit
853
16.8.10 11:12

Děkuji všem:-)Malá je zatím hodná popláče si akorát než dostane novou plínku a pak je spokojená u prsa a spinká v košíku, jen aby jí to dlouho vydrželo:-)
Lenka, Vojta a Klárka

  • načítám...
  • Zmínit
2649
21.8.10 16:24

Ahoj,
poslala jsem nový deníček, ať tu není tak mrtvo.

Z.

  • načítám...
  • Zmínit
1068
21.8.10 19:10

Tak písnu do nového počkám teda :mavam:

  • načítám...
  • Zmínit