Snažilkovský deníček - Montička XXI.

Snažení
  • monticka
  • 18.08.03

Krásné pondělíčko holky! VELCHI: ty jsi mi ale dala. Jsem mooooc ráda, že jste všichni v pořádku! Foukám bolístky na tělíčku a taky tu na dušičce

A jaký byl můj víkendík? Až do nedělního rána fajn. Od čtvrtka jsem byla doma, protože jsem bojovala s teplotou. Jak náhle přišla, tak i odešla a já jsem už v sobotu brigádničila u tchýně a tchána na poli a sklízela brambory. Naštěstí jich nebylo tolik, co loni, takže jsme měli v deset hodin hotovo. Po obědě jsme jeli k manželové babičce na zahrádku, kde se grilovalo a jen tak lenošilo. Večer, kolem desáté jsme jeli domů.

V neděli ráno se probudím, sedím si u ranní kávičky a píšu mamce SMS, jako že jsme v pořádku doma a tak. Za chvíli přijde manželovi SMS od mé mamky. Automaticky ji čte nahlas… „Rady, teď budu volat Marcelce, táta je v nemocnici, tak ať víš, proč pláče.“ Hrklo ve mě jak hrom a utíkala jsem k telefonu. V tom už zvoní. Místo pozdravu vyhrknu „co se stalo?!“ Můj tatínek leží v nemocnici, protože v noci prodělal malou mozkovou příhodu. Uf, zase bulím… Promiňte. V tu ránu se mi zhroutil svět. Pořád nemůžu uvěřit, že můj táta, můj táta, který snad nikdy neměl jinou nemoc než chřipku, můj táta měl mrtvičku. Omlouvám se, že píšu tak zmateně, ale potřebuju to ze sebe dostat. Prostě jsem si najednou uvědomila, že tu nikdo nejsme navždycky. A to mě děsí a strašně se toho bojím.

Tatínek už je v pořádku, naštěstí si nehrál na hrdinu a hned řekl, že mu není dobře. Maminka neváhala a zavolala sanitku. Dali mu nějakou injekci a než dojeli do nemocnice, bylo taťkovi zase dobře. Teď tam leží a brble, že ho to nebaví, protože nesmí vstávat ani když jde na záchod:) Prý už se zase směje a má starosti, co v práci:) Bude dobře.

Nechtěla jsem, aby byl tento deníček tak smutný. Osud tomu chtěl jinak. Snad se nebudete zlobit a snad se příští týden dočkáte veselejšího deníčku.

Mějte se nádherně

Vaše Montička
P.S.: MS dorazila:) Je sice zase hrozně slabá, ale je:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Roxana
Povídálka 35 příspěvků 18.08.03 01:48

Ahojky Montičko!!!
Vůbec se nemusíš omlouvat, to je přece jasné,že se bojíme o své rodiče a blízké osůbky. Úplně mi Tvůj deníček vehnal slzy do očí.
Před měsícem a půl zemřela totiž manželovo babička. Volala mi babičky sousedka, že jí babička neotvírá a že jí včera nebylo dobře ať přijdu(bydlela 3 minuty od nás),že má zlý tušení. Tak jsem houkla na manžílka, že jsem za chvíli doma a šla jsem tak v domácím.No a babičku jsme našly tak jak si věčer lehla a byla mrtvá.Je to hroznej pocit,když vidíte milovanýho člověka,který už nedýchá. Ještě teď u počítače brečím. Člověk s tím musí trochu počítat, že staří lidé umírají, ale kdyby jste znali babičku-jezdila na kole,chodila na turistické výšlapy, šila, pletla.Byla to skromná osůbka a jak skromně žila, tak odešla.
Moc mi také pomáhala s dcerkou.Pracuji totiž na směny a když jsem měla ranní,vyzvedla dceru z MŠ a chodila s ní na vycházky apod.
Montičko tatínkovi přeji brzké uzdravení,Tobě hodně štěstíčka hlavně 28.8. a těším se na deníček, ve kterém budeš svou návštěvu v centru popisovat.
Měj se hezky,příjemný den!
Roxana.

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 18.08.03 06:48

Ahoj Montičko,

ale vždyť deníček není smutný, naštěstí vše dopadlo dobře. Přeji hodně zdravíčka tvému tatínkovi, ať se vám brzo uzdraví a pustí ho domů.

Dodatečně všem Petrám, Peťkám, Peťulkám vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a lásky k včerejšímu svátku.

Jitka

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 18.08.03 06:52

Ještě jednou se hlásím. Montičko, napsala jsi dva deníčky pod čísle XX. :-))

Jitka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.08.03 07:19

ahojky holky, jsem tu jen na skok, utíkám do práce.

Taky jsem zjistila, ze mi tu chybi jednička za číslem deníčku. A přitom vím, že měl být 21:) No nějaký šotek:)
Mějte se krásně a děkuji páá páá
Montička

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 18.08.03 07:29

Milá Montičko - přeji tvému tatínkovi ať je co nejdříve fit a vrátí se Vám domů. Je to smutný když si člověk uvědomí tu skutečnost že jeho drazí a blízký tu nejsou napořád já jsem byla bohužel postavena před tuto skutečnost již v 9 letech. Ale uvidíš všechno bude OK.

Holčiny přeji Vám krásný nový týden plný úspěchů a pozitivních testíků.

Ahoj Petra

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 18.08.03 07:57

Ahoj holky,

hlásím se dnes naposledy před odjezdem na dvoutýdenní dovolenou. V sobotu vyrážíme směr Kavkaz, tak se těším i bojím zároveň, abychom něco nepodcenili a nepřivodili si malér. Ale sand to bude OK.

Jinak minulý týden jsem byla v motolském CAR, protože MS ne a ne přijít. Paní doktorka mě na základě UTZ ujistila, že je uvnitř všechno v nejlepším pořádku. Mám krásnou sliznici a chystá se prasknout jeden folikul. A jestli prý chceme mimčo (to je otázka, co :-))), tak máme právě teď ideální příležitost. Tak uvidíme. Minimálně mě potěšilo, že moje tělo se už vzpamatovalo (že by zabraly kúry u léčitele? :-)))

Montičko Drž se, taťka má zjevně zase síly na rozdávání a brzy bude zase fit.

A Vám všem ostatním přeju krásný (pokud možnost dvoučárkový) týden. Opatrujte se.

Ahoj Filipka

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 18.08.03 08:41

Ahoj holky
Montičko - za slzy a za city se neomlouvej. Tahle vedra působí špatně na všechny, a uvidíš, že když si tatínek odpočine, bude určitě v pořádku.

Filipko - vidíš všechno se obrací k lepšímu. Držím palce :)

Petulky všem přeju dodatečně vše nejlepší k svátku

Marti

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 18.08.03 08:57

Ahoj, holky!
Tak tu máme zase to pondělí. Ani nevím, jestli mám radost nebo ne. Ale určitě - nový týden, nové těhulky!
Víkend byl u nás pohodový, až na malé detaily. V sobotu jsme slavily padesátiny tchánovy druhé manželky, takže byla taková malá rodinná sešlost (naštěstí ne na naší zahradě :-)) A včera jsme se konečně byli koupat. Holky, já jsem původně z Kolína a celé dětství jsme se ségrou snily o tom, jak by to bylo fajn, kdyby se dalo koupat v Labi. A včera jsem se v tom Labi poprvé koupala u nás v Kostelci. Večer teda romantika skončila, manžel udělal ledový čaj a rozhodl se, že ho zkrášlí ovocem. No a jak tu broskev vykrajoval, zařízl si nůž hezky hluboko do dlaně. Ještě, že tam byl tchán a mohl ho odvézt do nemocnice. Tak má teď pacinu zavázanou a největší starost měl, jestli se mu to zahojí do čtrnácti dnů, aby s tím mohl v Alpách řádit na skalách.
U mně dobrý. Podle své včerejší ufňukanosti bych řekla, že MS se blíží. Už aby!

Montičko Neboj, tatínek bude v pořádku. Hlavní je, že brblá, to už je pohoda. Tak snad se brzy dočká propuštění domů. Gratuluju k MS!

Roxano To je mi líto, s tvou babičkou. Určitě ti moc chybí.

Lostris Díky za přáníčko.

Filipko Tak hurá do snaženíčka!!! A užijte si krásnou dovolenou.

Pusinko Děkuju za včerejší SMSku, moc mě potěšila.

Tak přeju všem příjemný týden.
Petra

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 18.08.03 09:14

Ahojte holky moje!

Montičko - přeju Tvému tatínkovi brzké vyzdravění! To že už brblá, je jen známka, že bude vše O.K.!
Můj táta už si dva měsíce stěžuje, že mu není dobře, že asi přechodil zápal plic a pořád se z toho nemůže dostat. Každý den mu říkám, ať si zajde k doktorovi, že v jeho věku to není vůbec žádná sranda, že se to právě může odrazit na srdíčku a tak, myslíte, že tam šel? Ani náhodou! Já, který nikdy nebyl nemocný, přece nepůjdu teď k doktorovi, ještě mi najde nějaký jiný nemoci a nemám teď čas… jak malý dítě… to jsou ty chlapi…

Velchi, Tvoje nehoda mě pěkně vyděsila, ale zaplaťmarx, že to dopadlo dobře!

A gratuluju Alfince k potvrzení! Jupí!

A všem Petrám taky dodatečně vše nejlepší k svátku!

No, a já se po téměř třech nedělích zapojuji zpět do pracovního procesu :o(.
V pátek jsem bez většího varování odletěla, takže ani tentokrát se bohužel nezadařilo. Ještě že mám tak úžasnýho manžela, který mě celý víkend obletoval a přiváděl na jiné myšlenky, protože tentokrát mě to vzalo trošku víc. Ale už jsem v pohodě.
Ve středu jdeme do Gestu na pohovor jak dál a „objednat“ u pojišťovny další IVF. Protože už totiž nemáme další zmrzlíky, budeme muset v září podstoupit celý proces stimulace znovu. Ale tentokrát to prý už nebude tak „hrozné“, abych zase skončila s hyperstimulač. syndromem v nemocnici (i když to asi nikdy není na stopr). Už vědí, co to se mnou posledně udělalo, tak to bude mírnější. Jsem zvědavá…

Mějte se všechny moc krásně a ať nám ten týden rychle uteče!
Pa, Lucka

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 18.08.03 09:17

Ahoj holky,

Montičko - přeju, ať už je tatínek v pohodě. Naprosto tě chápu. Já mám také pořád strach o mé nejbližší, a běda, když někomu něco je.

pro všechny Petry, a že jich tu je dost - vše nej k svátku

Jinak u mně nic nového, pouze půjdu tento týden na vyvolávačku, protože se opět MS nedostavila. Tentokrát jsem se na vyvolávačku vykašlala a čekala, ale už čekám skoro 3 měsíce, tak se nedá nic dělat.

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 18.08.03 09:27

Přeju hezký den!!!

Montičko - ani nevíš, jak s tebou soucítím - moc moc moc přeju, aby bylo tatínkovi líp a byl v pořádku !!! A aby MS rychle zmizela a pokud už snad není v mimísek v bříšku, tak aby se tam brzy zabydlel.

Velchi - jsem ráda, že ta nehoda se obešla bez vážnějších zranění - přeju Ti, abys na to co nejdříve zapomněla a bylas v pohodě!!!

Tak máme zase víkendík za sebou - my jsme se měli s manžílkem moc prima - byli jsme venku v přírodě na víkendovém sídle mých rodičů - sice jsme pracovali - děláme tam teď nějaké menší úpravy a opravy, ale i tak jsme měli moc hezky.

Moje mamka měla na víkend hlídání divé zvěře - hlídala synovečka - něco málo přes 3 roky, který se nám všem postal o zábavu - byli jsme tam na něj 4 dospělí, ale měli jsme co dělat všichni (((((((((-: Má teď období „ptaní“ - stále za námi chodil a ptal - co to děláš??? co to je??? apod - bylo to náročné - to ve chvílích, kdy se na stejnou věc ptal už po páté (((((((-:

Tak vám všem přeju hezký týden, ať se vám podaří všechno o co se budete snažit (((((((((((((((-:

Tif

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 18.08.03 09:29

Tak ještě jednou Lipka

Lucije - je mi moc líto, že to nevyšlo a moc tě obdivuju, že to tak zvládáš a zkoušíš znovu. Určitě to vyjde příště. Moc ti to přeju.
 Lipka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 18.08.03 09:40

Ahojky!
Tak jsem tu z dovolené a ani jsem neměla čas se rozkoukat.Tak já nastuduju a zase se ozvu.

Montička:Móóóóc držím tatínkovi palečky,ať to alespoň on zvládne,když ten můj na to neměl sílu.

Martina

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 18.08.03 10:30

Ahojky holčinky, teda dneska je deníček ve znamení špatných zpráv, doufámž e se vše zase v dobré obrátí a budou už jen dobré zprávičky. No ale vezmu to pěkně popořádku.
U nás byl víkendík spíš odpočinkový. trošku jsme lenošili, manžel byl chvílemi v práci a pracovali jsme trošku na zahrádce, prostě nic na vyprávění. Moje rampepurdy neteřinky nepřijeli, jsou doma s tatínekm.
Od zítra so beru dovolenou do konce týdne a asi vyrazíme na nějaký ten výlet.

Velchi jsem ráda,že se vám nic nestalo, i když chápu jak ti je když to bylo služební auto. Ale uvidíš že všechno dobře dopadne a přece ti hlavu neutrhnou :-))) Hlavně když to odnesly jen ty plechy.

Montičko, moc mě mrzí, že je tvůj tatínek nemocný. Určitě se brzo uzdraví a jak začne brblat tak je to známka že už je mu určitě lépe. Teď už jenom odpočinek a za chvilku pošupajdí z nemocnice domů :-))))
Vůlbec se neomlouvej, člověk se přece musí vypsat ze svých radostí ale i starostí.
Je dobře že aleposń MS už dorazila a přeju hodně štěstíčka v centru.

Filipko, krásně si užijte dovolenou a hlavně na sebe dávejte pozor!!!! už se těším až budeš vyprávět zážitky, určitě budou super :-)))

Petulko, a´t se manžílkovi pacinka brzo zahojí a nůž už mu radši do ruky nedávej :-D

Lucije, moc mě mrzí, že se vám to nezadařilo. Posílám pofoukání na dušičku :-))) A přeju hodně síly na další pokus, který už bude určitě vydařený :-))))

Abych nezapoměla všem Petrám přeju všechno nejlepší a brzo vyplnění toho největšího přáníčka.....

A ještě vzkaz od Monicky: v pátek byla na kontrole a všechno je vnejlepším pořádku už má taky fotečku svého vytouženého mimíska.
Takže holky trošku optimismu do žil, na každého se to štěstíčko jednou usměje a brzo se dočkáme všechny !!!!

Mějtes e krásně všem přeju krásný a pohodový týden ahojky Maru

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 18.08.03 10:33

Ahoj holky,

hlásím se po týdenní dovolené. Ten přechod znovu do pracovního procesu je úděsný, ale snad to dneska nějak vydržím. Práce mám teda fůru.

Montičko ? neboj, s tatínkem bude určitě všechno v pořádku. Můj strejda prodělal
už 3 mrtvičky a pořád je tu s náma a je jako čamrda. Tvoje maminka mi přijde
hodně dobrá a citlivá, s tou upozorňující SMS tvému manžílkovi. Nevím, nevím,
jak by se zachovali v takové situaci naši.. . Nemohla jsem to ještě vyzkoušet ?
naštěstí !!

Maru ? díky za seznámek. Samozřejmě jsem to už o víkendu nevydržela a po sobotním příjezdu, po nezbytných 4 pračkách špinavého prádla jsem zasedla k PC a četla a četla.
Je to moc fajn, vědět teď o Vás něco víc.

Petulko ? mně se MS taky kvapem blíží. Čekám tak koncem týdne. Uvidíme, která odletí dřív !

Lucije ? je mi to moc líto že i tento pokus nevyšel. Držím palce v září. To už vyjde určitě !

No my jsme na dovolené nedostali vůbec příležitost na nějaké to snažení. Bydleli jsme ve dvou chatkách ? chlapi zvlášť a my matky s dětmi zvlášť. Sice nám známí nabízeli že by nám jednu chatku nechali volnou a pohlídali by naši malou, ale zkuste to, když Vám za stěnou řvou 3 děti, z toho jedno vlastní ? ?Mamííííííí, pusť nás dovnitř !!!!!!! Co tam děláte ????
Takže jsem OVU prošvihla a tento měsíc zase nic.

Mějte se krásně a kdo je v práci bez klimatizace jako já tak ať se neupeče. Je strašné dusno, odpoledne určitě něco dojde!

Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.03 10:48

Ahojte,
prajem prijemny prvy den noveho tyzdna.

Monticka: drz sa , musis byt silna,aj kvoli Vasej mamine, ale ak uz otec naozaj hundre ,tak je dobre.o) Inak, je to rozumny chlap / nechcem nikoho urazat !! / ,ze Vam hned povedal, ze mu nie je dobre, to my mame v rodine „hrdinov“, ktori radsej div neumru,ako by priznali , ze sa citia velmi zle! Strach o nasich najblizsich je najhorsi…Montic­ka,preto mame dennicek,aby sme si vyliali srdiecka, za smutok sa ospravedlnovat nemusis!

Velchi: Stale som pri citani tvojho prispevku dufala, ze koniec bude dobry , ze napriek vsetkym peripetiam to dopadlo bez nehody! Ale dolezite je ,ze ste obaja zdravi......co tam po aute!

Lucka: Lucka, pokazila si moj rekord! Uz som neplakala kvoli mimi presne 26 dni,ale teraz sa to neda. Je mi to nesmierne luto,ani nevies ako. Opat je tu znama ot. Preco prave my? Obdivujem Ta,ze to nesies tak statocne a velmi Ti prajem ,nech sa to uz konecne podari!

Ja idem do centra zajtra. Mala som ist az o 2 tyzdne ,ale nejako sa mi to posunulo a teraz mam z toho trochu strach. Ani neviem preco ,ved viem ako to tam chodi … Ideme sa len informovat o dalsom pokuse IVF a nesmelo sa spytat,kde mohla nastat chyba. ja viem, ze mi na to lekar nema co povedat,ale spytat sa to musim, len tak pre seba!
Majte sa krasne
 Ivana

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 18.08.03 11:01

Ahoj, Lucíšku!
To je mi líto, že to nevyšlo. Ale příště snad už jo, neboj. Moc na tebe myslím. Drž se, obdivuju, jak to zvládáš. Promiň, že je to tak zmatené, ale mám v očích slzy a už zase vztek nad nespravedlností, která vládne světem.
 Petra

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 18.08.03 11:19

Filipko - hezky si užij dovolenou, ať se vám to všechno vydaří a hlavně se v pořádku vraťe.
 Tif

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 18.08.03 11:22

Lucko,

moc držím palečky, aby vám to vyšlo - nebylo Ti špatně - a měla jsi v bříšku mimi.

Tif

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 18.08.03 11:39

Jo ještě něco jsem zapomněla: MS pořád nepřichází. I když se to tam dole k ní možná richtuje - občas mě pobolívá podbřišek a píchne na pravé straně. Takže ji očekávám každým dnem. Ale při mém štěstí mě tak Rudá mrška přepadne uprostřed kavkazkých hor. :-)))

Filipka

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 18.08.03 13:04

Ahoj holky,
vikend bohuzel za nami a musime si pockat na dalsi. U nas byli o vikendu na navsteve kamaradka s manzelem, je ve ctrtem mesici, takze jsem si trochu posmutnila, protoze se hovor tocil nejcasteji kolem miminka. Dodava mi silu, jak vy jste silne.
Lucie, priste uz to urcite vyjde, drzim palce.
Monticko, tatinkovi preju rychle uzdraveni a Petry manzelovi taky.
Hezky tyden a at uz nas cekaji jen optimisticke zpravy.
Bohunka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 18.08.03 13:25

Ahojte holčičky moje!

Strašně MOC Vám chci všem poděkovat za milá slovíčka! S Vaší podporou to zvládám o 100% lépe, než kdybych na to byla sama jen s Tomášem.
A o tom tyhle stránky vlastně jsou! Mít možnost podělit se o starosti, ale i o radosti. Vědět, že si tu nevylívám srdíčko jen tak do neznáma, že jsou spřízněné dušičky, které vědí, jak to bolí a dokážou milým slovem pohladit.
Sedím tu u počítače a tečou mi slzy, ale štěstím! Jsem hrozně ráda, že jsme se našly…
Ještě jednou dík, Lucka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 18.08.03 13:46

Jsme statečné holky a ty svoje mrňousky si vybojujeme. :-))) Drž se, jsi hrdinka!!!!

Moc na Tebe myslím.

Ahoj Filipka

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.08.03 13:56

Moc mě to mrzí a obdivuji tvoji statečnost. Držím palce aby to příště vyšlo. V práci se šetři a buď stále stejně pozitivně nalazena (alespoň tvoje psaní svědčí o optimismu). Maky

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 18.08.03 14:28

Ahojky všechny snažilky,

doufám, že si na mě ještě pamatujete :-), cca 3 týdny jsem sem nepsala. Opět podávám hlášení, že jsem mezi živými a stále jsem snažilka. Pravidelně vás čtu, akorát není s čím přispívat, protože se u nás nic nového neděje a musíme na další vyšetření čekat až do prosince (nejbližší volný termín :-(). To jedeme do Prahy na imunologii na vyšetření krve, jestli si proti sobě nevytváříme protilátky. Jinak jsem teploměr uložila a budu se snažit přestat se hlídat, protože to plánované tulení není ono.

Pravidelně sem budu nakukovat a někdy určitě něco napíšu, pofoukat bolístku nebo se s některou z vás radovat.

Filipka: tak si dovču pěkně užij a odpočiň si od všedních starostí. Doufám, že jste poslechli paní doktorku a vrhli se na snaženíčko :-) a třeba to pobolívání nesignalizuje MS.

Peťulka příště manželovi nůž do ruky nepůjčovat a nebo ať si vezme ke krájení ovoce prkýnko. Tak a'ť se ti dá brzo dohromady.

Lucije: to je smutné, že vám to opět nevyšlo. Doufám, že proces stimulace proběhne v pohodě a po příštím IVF se dočkáte svého malého štěstíčka.

Nafteta: vítej z dovolené, jsi určitě odpočatá a plná elánu. Tak nám hlavně napiš jaká dovča byla.

Maru: užij si svou pidi dovolenou!

Jane: návrat z dovolené do práce je fakt vždy příšerný. Na stole hromada práce a nikdo jiný to neudělá.
Dětičky jsou pěkní lotříci, že vám nedaly příležitost k tulení :-).

Ivana: přeji ti hodně sil, aby jsi zítřejší návštěvu v centru zvládla v pohodě.

U nás se zatáhlo, že by konečně vydatněji sprchlo? Uvidíme.

Krásný zbytek dne, těm co jsou ještě v práci a do večera jako já, přeji, aby nám to rychle uteklo.

Pa Jitka

janine
Stálice 93 příspěvků 18.08.03 14:53

Ahoj holky,

tak už při pondělku se těším na další víkend. V pátek jsem měla dovolenou, tak jsem se namlsala a dnes se mi vůbec nechtělo. O víkendu jsme pomáhali mamče sestavovat nábytek, takže proto to těšení na další víkend.
Ve čtvrtek jsem byla na gyndě a paní doktorka říkala, že se vše chystá k OVU, tak mě to lehce povzbudilo. Dokonce i ten podivuhodnej mikroskopek na sledování plodných a neplodných dnů začal reagovat a reaguje stále. No, v návodu je psáno, že zhruba 6 dní, tak to by odpovídalo (doktorka sice říkala, že je k ničemu, ale mně funguje). Dále mě říkala, ať se nestresuju, je to prý ten nejhorší blok, ale jak? Nemáte recept? Přece jen dělám všechno možný, nijak se neflákám, chodím mezi lidi, ale ty myšlenky tam pořád jsou. Teď dostávám ze všech stran „do těla“. V sobotu jsem viděla manželovu sestřenici, čeká dvojčátka, druhá sestřenice má skoro dvouletou holčičku, 2 těhule v práci, brácha se mě ptal, kdy jako budou děti… No a dnes si kolegyně koupila časopis, kde natrefila na článek o tom, jaké problému můžou nastat, když chcete miminko. Pak zjišťovala kolik mi je a kolik mám času. Všechny o tomhle víme své, ale musela jsem se z toho vypsat.

Lucije: tak držím palce, jak se říká do třetice to vyjít musí!!! Moc ti to přeju.

Velchi: hlavně, že se vám nic nestalo. Znám ten šok, když s odstupem dvou dnů vidíme to rozbitý auto a říkáme si co se všechno mohlo… Nic si z toho nedělej, jsou to jenom plechy.

Filipko: tak se opatrujte na té netradiční dovolené a přeji, aby z toho „podhoubí“ vzešel krásný hříbeček (hříbečková).

Kaitlin: já tento týden půjdu na 4tou hodinu. Minule měl jít manžel, ale nemohl, tak říkaly, že neva a domluvili jsme se na teď. Cvičím 9 cviků a je to dost náročné na čas. Je ale pravda, že mě přestali bolet záda. Jdeme ve středu na cca 18.00, nebudete tam taky? Psala jsi, že chodíte ve středu.

Montičko: přeju, aby taťku brzo pustili domů a bylo mu dobře. Je fajn, když už „brblá“, to je dobré znamení. V takových chvílích si člověk uvědomuje, co je pro něho to ryzí, nejdůležitější. tak ať přichází už jen pozitivní zprávičky.-)

Mějte se fajn a brzy všem II.

Papa Janine

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 18.08.03 15:28

Ahojky holčinky,
bohužel vám musím napsat další smutnou zprávičku - je to vzkaz od Lucie:
V sobotu byla na pohotovosti kvůli svému těhotenství a dopadlo to spatně. O miminko přišla. Dneska byla u svého doktora a má na týden neschopenku. Chvíli mezi nás nebude chodit, je z toho hodně smutná. Doufám, že zase najde cestu zptáky k nám až jí to alespoň maličko přebolí.

Tak jinak přeju všem krásný týden a těším se až se zase budu moc připojit a doufám, že abs´ták bez vás přežiju. Takže příští týden ahojky Maru

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 18.08.03 15:55

Ach jo. Vypadá to na týden špatných zpráv.
Přeju Lucii, aby se z toho dostala co nejdříve a brzy zase přišla mezi nás - určitě mluvím za všechny, když řeknu, že na ní budeme moc a moc myslet!!!!

Tak jenom doufám, že to byla poslední špatná zpráva tohohle a i těch dalších týdnů.

Tif

molly
Kecalka 115 příspěvků 18.08.03 18:48

Ahojky Holky,
tak jsme zpátky z dovči a už se mi po vás moooc stýskalo.Bylo tam krásně a Natálce se taky líbilo,až na moře,bylo moc slaný :-).Ale jsme rádi,že jsme zase doma.Miminko jsme si nepřivezli,tak jen zase čekám,kdy dorazí MS (to se zase načekám,jako obvykle)
Ještě nemam přečtený deníček,ale už se na to chystám.
Mějte se krásně a všem nadějným držim palečky :-))))
Pa Molly

Rea
Stálice 99 příspěvků 18.08.03 18:58

Nazdárek všem, co mještě nejsou uvařený.Já jsem se vrátila z dovči v Tatrách, bylo to krásný, klidně bych tam ještě nějaký čas pobyla. no nedá se nic dělat.Teď odjíždím na týden k babičce, kde se bude hlavně jíst, spát atd.
Co tady ty špatný zprávičky? Že by nějaký skvrny na slunci?Tenhle týden by měly polevit ty vedra a hned bude všem marodům líp.
Lucije- to co se stalo, mě celkem dostalo, prostě jsem věřila, že se to musí povíst…
ale do září to rychle uteče, a potom teda musíme všichni držet pořádně palce, asi jsme to teď s těma dov. flákali
jinak moje kolegyně z práce byla na několika IVF, a když už se rozhodla že už na to nemá sílu a že si budou mimčo adoptovat, tak se to povedlo uplně normálně, bez doktorů
Montičko- tatínek bude určitě brzo O.k., ještě že to dopadlo takhle, musí to být hrozný šok, když předtím nemocný nebyl
Zaregistrovala jsem novou budoucí maminu, Alfinko pěkně si to užívej.
Filipko- opatruj se, a opatruj i případného mimíse, to by měl dobrý výlet hned takhle na začátku
Zdravím nový snažilky, snad se časem taky seznámím.
Ten srazík v září by byl fajn.ohledně datumu mě je to uplně jedno, jenom moc nemusím čtvrtky- to jsem v práci dlouho.
Ještě jsem se chtěla zeptat co si myslíte o interupcích v raném stadiu- je to už človíček nebo buňka?a je správný aby o tom rozhodovala budoucí máma? Nechci se tím nikoho dotknout a jestli nechcete, nebudu tohle ošklivé téma vůbec vytahovat.Ale mě by to jen tak z principu docela zajímalo, nemám v tom moc jasno, názoryna to se mi celkem mění.
Zajímavý info ode mně nejsou žádný, na dovče jsem byla i s kámoškou MS, která dorayila asi o 15dní dřív.Ale jak rychle přišla tak odešla, takže se to dalo celkem zvládnout.
Tulení zdar a tento týden aspoň jednu budoucí maminu( když jich bude víc, nikdo se myslím zlobit nebude) přeje Rea

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.08.03 19:29

Ahojky holky moje!

Moooooc děkuji za přání tatínkova brzkého uzdravení. I maminka zvládla včerejší první noc o samotě. Do neděle tam byla ségra,ale večer odjeli a mamka psala, že je jí smutno. Dnes jsem s ní telefonovala, smála se a bylo poznat, že je jí fajn. I taťkovi je prý dobře. Psala jsem mu SMS, ale asi má vypnutý telefon, zlobidlo jedno!:D

LUCIE: ach jo:( je mi to moc líto. Posílám obrovské pohlazeníčko a až bude líp, určitě za náma přijď! Rády tě uvidíme!

LUCIJE: další ach jo:( Foukám bolavou dušičku a přeji hodně sil do dalšího pokusu. Neboj, dokážete to! To by bylo aby nebylo!

NAFTETO: děkuji za povzbuzení, hned po maminčiném telefonu jsem si na tebe vzpomněla. Děkuji!

JANINE: hurá do snaženíčka a ať to má pozitivní výsledek!

IVANKO: ať jsou na vás v tom centru hodný a ať je všechno, jak má být

FILIPKO: doufám, že jste se vrhli na snaženíčko, když vám všechno hrálo do karet a že za čtrnáct dnů nahlásíš // čárky. tfuj tfuj tfuj pro štěstíčko

PETULKO: ten manžílek je ale šikula. Ať se mu bolístka brzo zahojí

ROXY: s babičkou je mi to moc líto.

JANE: moje mamka věděla, proč manželovi nejdřív píše:) Bylo jí jasný, co to se mnou udělá, že nebudu schopná ani manželovi říct, co se stalo a tak ho nejdřív upozornila, ať ví, o co jde:) Jsou to prostě moje zlatíčka:)

Všem balícím kufry na dovolenou přeji nádhernou dovču!
Mějte se pohádkově

Pá pá Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 12:38

Ahoj, holčiny!
To jsem já, nepřihlášená Petulka!
Moc vás všechny zdravím. Mám dneska prima náladu (až na drobný detail), protože se konečně trochu ochladilo. No, vlastně se ochladilo dost, dokonce jsem na cestu do práce vytáhla i tenký svetřík.
Drobný detail, o kterém se zmiňuju, je narůstající panika z příštího týdně a s ním i ze zkoušek v autoškole. Já vím, že s tím děsně nadělám, ale já byla zvyklá na vysoké dělat všechny zkoušky na poprvé, i když ne na jedničku. Jenom jednu jsem opakovala jednou a jednu dvakrát. Horší je, že se mi to začíná projevovat v tělesné oblasti a bolesti žaludku teda zrovna v lásce nemám.

Velchi Já pořád koukala, co mají všichni s tou bouračkou, tak jsem na to taky mrkla. Holka, hlavně že jsi v pořádku ty i ten druhý! Asi bude chvíli trvat, než se s tím vyrovnáš, ale hlavně zkus na autíčko nezanevřít a jezdit. Jinak se totiž budeš bát ještě víc. Moje sestra způsobila dost těžkou nehodu (zázrakem se nikomu nestalo vůbec nic, ale chybělo pár centimetrů…) a teď po dvou letech zase zkouší řídit - a má hrozný strach.

Nafteto Vítej z dovolené. Pěkně si to odflákla! Chceme vědět, jak si se měla, víš. Mimochodem, už jsi přihlášená?

Jane Třeba odletíme společně a pak i společně zabřezneme :-) My už se budeme po MS konečně zase snažit, tak třeba budeme v září už obě těhule :-) Kéž by!
Svým popisem dětských reakcí za zamčenou chatku jsi mi připomněla jednu rodinnou historku. Když jednou náš tatínek přijel z vojenského cvičení na opušťák a zamkli se s maminkou v ložnici, stála jsem za dveřma a když mě přestalo bavit bušit, prohlásila jsem znalecky: „Já vím co tam děláte, vy se tam líbáte!“ :-))

Ivano Držím palce do centra. Napiš pak, jak jste dopadli a co vám řekli.

Filipko Kdo ví, třeba jednou, až budete miminkovi, už velkému, ukazovat fotky z Kavkazu, budete mu říkat: „Vidíš, tady už jsi byl/a s námi.“

Bohunko Moc nesmutni, jenom tak trošíčku, jo?

Lostris To si piš, že si tě pamatujeme! Vy musíte čekat až do prosince na vyšetření? To je jak někde v Rusku! To je normálně nelidský! Ale co ty víš, třeba ani žádné už nebude potřeba.
Co se týče krájení ovoce, tak prkýnko měl taky. Ale nebylo mu moc platné. No, už se mu to hojí.

Janine Tolik miminek a těhulek kolem sebe máš? To by bylo, abys nějaký ten bacílek neulovila!!!

Lucie Nevím, jestli si to přečteš, asi ne, ale stejně ti chci říct, že s tebou moc cítím. Vím, co teď prožíváš, ale věř mi, bude to lepší. Posílám ti pohlazení, kéž bych tě takhle na dálku mohla obejmout. Drž se a věř.

Reo Vítej po dovolené. Musela být krásná, já Tatry miluju!
Co se týče interrupcí tak si myslím, že nelze říct od kdy přesně už je to člověk, respektive do kdy je to buňka, a tudíž musíme brát jako vznik života okamžik početí. Naštěstí jsem se, díkybohu, nikdy nedostala do situace, kdy bych se musela pro něco takového rozhodovat a nechci nikoho soudit. Donedávna jsem si říkala, že bych to nikdy neudělala. Pak jsem šla na revizi po potratu a potkala tam holku, která šla na interrupci a ta mi vyprávěla svůj příběh. Na podzim bourala v autě, při té nehodě zemřela její máma, ona a sestra byly hodně zraněné, tříleté dcerce (na kterou mimochodem dva roky čekala) se zázrakem nestalo nic. V červnu byla na interrupci - neměla pořádně zahojené zlomené ruce, ani pánev, manžel odešel k přítelkyni a ona by musela prakticky celé těhotenství ležet v nemocnici. O malou by se mohl starat pouze dědeček, ale musel by nejspíš přestat pracovat. Moc o tom přemýšlela a fakt to pro ni nebylo lehké. Ptáš se, jestli je správné, aby o tom rozhodovala budoucí máma. Odpovím ti otázkou: Kdo jiný?
Pěkně těžké téma.

Molly Vítej po dovolené! Jak víš, že jste si miminko nepřivezli, když jsi ještě neodletěla? No, asi víš :-)

Páni, doufám, že nebudu „přečíst zbytek“ :-)))))
Mějte se krásně.
 Petra

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 13:10

Tak všechny zdravím,
byla jse na úplně maličký dovolený, ale tady se toho stihlo koukám dost. U mě nic nového (co bych také chtěla musím si počkat na MS a už se můžem snažit).
Takže:
Montičko: s tatínkem mě to mrzí, ale když už je netrpělivý do práce tak to vypadá, že se to šupem zlepší. Gratuluji k MS a těším se na zprávy z centra.
Velchi: tak to máte velikánské štěstí, že to tak dopadlo, mi bourali najaře a muž si dokonce poležel v nemocnici, tak s tebou dost procítěně cítím.
Filipko ať se vám dovolená vyvede.
Norren: jak jsi dopadla u dr.? Předpokládám, že je vše v pořádku, tak si to pěkně užívej.
Lucije jsi strašně statečná a můžeš na sebe být pyšná.
Petulka: nebo autoškolu zvládneš, za volant hlavně s klidnou hlavou.
Lostris: budu držet palce, ať se snášíte a tulení si řádně užívejte.
Tak a všem ostatním, příjemný týden, ochladilo se tak snad to věstí to nejlepší
 Mia

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.08.03 18:45

Ahojte holky!

Kde jste všechny? Dovolenkujete se? Já se sem řítím pomalu ze svačinou, abych neměla hlad, než to všechno přečtu a oni tu jsou jen dva příspěvky. No to jsou mi věcí:)
Dnes jsem se poprvé odhodlala vyzkoušet naše nové auti i za volantem. Docela jsem to zvládla, ale jistá si při jízdě vůbec nejsem. Mám pocit, že jezdím zbytečně daleko od kraje, ale dojeli jsme a dokonce jsem i zaparkovala napoprvé jako Pája:)

Peťulko: neboj, autoškolu zvládneš, budeme držet všechny palečky!

Tak se mějte krásňoučce a páá páá
Montička

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 20.08.03 07:09

Ahoj snažilky!

Lucie: to je mi líto, doufám, že vás to brzo přebolí. Příště to dopadne dobře.

Peťulka: řidičský průkaz je asi pro každého běžná věc, ale máš můj obdiv, protože já se k tomu nejspíš nikdy neodhodlám. Prostě mám strach. Takže až tě bude zmáhat nervozita ze zkoušek, vzpomeň si na jednu poseru z Jablonce, která nemá ani odvahu sednout si za volant :-)). Budu držet palce, určitě to zvládneš.

Montička: na nové auti si brzo zvykneš a budeš jezdit na jedničku :-)

Krásný den všem
Jitka

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 20.08.03 07:37

Moje milé snažilky, děkuji všem za vzkazy a dvoučárková přání. No, myslím, že to nebude tak žhavé. MS sice stále nikde a určitě by se mi to líbilo, ale asi to nebude tak jednoduché. Zítra ráno musím zase naklusat na kontrolní UTZ, jelikož Rudá Mrška se někde toulá, tak na mě prosím, alespoň maličko myslete. Ve čtvrtek v půl sedmý, ju?! Určitě dám vědět, jak je moje tělíčko na tom.

Všechny moc zdraví Filipka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 08:48

Ahojte,

tak sme vcera boli v centre. Velmi ma hneva,ze si musim na to vzdy zobrat 1/2 dna dovolenku, hoci vcera sme sa dostali na rad az po skonceni mojej pracovnej doby! Takze sme sedeli pekne dlho. Ked si predstavim,kolko zasa budem musiet vymyslat a klamat, preco opat potrebujem dovolenku! V cakarni boli same tehulinky, okrem jedinej zeny a mna! Nebolo mi vsetko jedno! Ale cakanie nam sprijemnovalo asi rocne dievcatko, bolo uzasne v takych cervenych satockach, spolu sme kukali ako kukucka, vrcali ako auto a samozrejeme tikali ako hodinky:o)
Doktor nam vyjadril lutost nad tym,ze to nevyslo , nevedel nam povedat preco ,vraj sme mali vsetky predpoklady na uspech!?!
A vtedy zacal vo mne vrtat cervik pochybnosti ,ci nie je chyba vo mne,ci nahodou nevytvaram proti embryjam protilatky alebo ja neviem:o( Napriek tomu ma Dr. nikam na ziadne vysetrenie neposlal…ani sa neopytal,ci mi prisla MS v termine ,ci neboli nejake problemy a pod. Mozno by to chcelo len trosicku viac zaujmu,ja neviem...... Ale na druhej strane,ked si uvedomim,ze nas tam ma neurekom,tak ho obdivujem. Ma prac. dobu do 14,00 a este nikdy nikomu nepovedal,ze konci, a ze ho nevezme, hoci bolo aj 16,30!
A dalsia prima novinka je,ze nasa poistovna hradi len 2 pokusy,takze toto bude nas posledny! Aspon do dalsich 2 rokov urcite! Tak teraz vaham, ci ten pokus nemam absolvovat radsej na jar ,nie na zimu,ked uz aj moje telo bude od tych hormonov poriadne oddychnute........
Co myslite?
Dakujem za „vypocutie“ .
Majte sa krasne
 Ivana

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.08.03 10:27

Ahoj, holčiny!
To byl teda zase včera den. Jeden klient mi málem rozbil čumák. Jenom proto, že jsem chtěla, aby se choval slušně a dodržoval pravidla zařízení (žádná slovní ani fyzická agrese). No, pak se omluvil, ale jak říká kolegyně - napřed vás zabije a pak se vám omluví.
Zato cestou domů se mi podařilo trochu se uklidnit ohledně té pitomé autoškoly. Jela jsem v autobuse a už mě zase začínala přepadat depka, když jsme přijeli k mratínskému rybníku. A mě napadlo, že za chvíli je konec léta a za další chvíli ten rybník zamrzne. A pak jsem měla takový, dovolím si říct vhled. Napadlo mě, že rybník zamrzne, budou Vánoce a ze snažilek budou těhulky nezávisle na tom, jestli já budu mít blbej řidičák nebo ne. Prostě svět se nezboří. Dneska jdu na jízdu s instruktorem a v pátek taky (jinak se učím s Honzou couvat na betonovém place za nádražím), tak snad mi to k něčemu bude.
A dneska ráno nastoupila do autobusu mamina s takovým správným prckem, tak jsem po něm hodila úsměv a čekala takové to klasické píchnutí u srdce, co mi vždycky vhání slzy do očí, a ono nic. Namísto toho jsem si uvědomila, že jednou i já budu taková maminka a spíš mě to tak hezky zahřálo.

Mio Úplně maličké dovolené jsou někdy ty úplně nejlepší, člověk se aspoň nefláká a odpočívá na plné obrátky :-) Já taky čekám na MS, abychom se mohly začít snažit. Hurá, bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic!
S klidnou hlavou nevím, jen vidím svého instruktora, je mi na nic :-)

Montičko Na nové autíčko si určitě brzy zvykneš. Kdo zaparkuje na poprvé, má můj neskonalý obdiv! Já se teď učím jezdit s Felicií a doma máme „stodvacítku“, tak to bude asi taky trochu šok.

Lostris Strach mám taky, a jaký! U nás byl řidičák tak trochu podmínkou pro miminko, kterou mi dal manžel. Kdyby se prý něco stalo a tak…

Filipko Tak zítra v půl sedmý. Musím si pamatovat, že hned jak vztanu, mám si vzpomenout na Filipku! Kdo ví, co (kdo) na tebe na tom UTZ jukne!

Ivano Netrap se takovými pochybnostmi. Myslím, že kdyby měl doktor na něco takového podezření, určitě by ti nějaká vyšetření nechal udělat. Já vím, že se mi to mluví, ale je potřeba, abys byla v pohodě, ať už do toho půjdete znovu teď nebo až na jaře. S tím ti poradit neumím. Co si o tom myslí tvůj doktor?

Mějte se krásně!
Petra

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 20.08.03 14:12

Drž se, věřím, že to není nic příjemného. možná kdybys měla pochybnosti, zkus to konzultovat s jiným doktorem. Určitě centrum, kam chodíte, není jediné na Slovensku. Drřím Vám palce :-)))

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 20.08.03 17:03

Ahojte holky moje!

Tak my jsme byli v centru dnes. Po dnešní návštěvě jsem už naprosto v pohodě, a pevně věřím tomu, že se nám to příště povede. Dostala jsem i pochvalu od doktora, že s takovýmto přístupem, je o hodně větší šance.
My jsme přišli na smluvenou hodinu, ale na řadu jsme se dostali asi až po 15 minutách. Toho vysvětlování a omlouvání se, mě až zarazilo a vždycky mě to překvapí, jak se tam k nám pěkně chovají. Je jasné, že doktor se nemůže věnovat pacientce přesně 10 minut a honem další. I my jsme u něj strávili nejméně půl hodiny, neplánovaně nám oběma brali krev a já ještě UTZ a vůbec jsem necítila, že by to nějak „urychloval“, aby ty venku nečekali. Taky nám všechno vysvětlil, jak budeme postupovat dál, že se změní strategie stimulace, jiné léky a proč tohle a ne tamto, no, odcházela jsem s pocitem, že tentokrát to prostě MUSÍ vyjít. Teď máme zhruba měsíc čas, než to všechno vypukne, takže si pěkně užijeme konec léta a pak s chutí do toho a mimčo je hotovo :o). No, to teď možná trochu přeháním, ale já se prostě TĚŠÍM…
A na tom máte vééélký kus zásluhy i Vy, protože dokážete povzbudit v tu pravou chvíli!

Ivanko, když čtu, jak se v centru „chovají“ k Vám, mrzí mě to. To vaše centrum je soukromé nebo státní? A taky s těmi dvěma pokusy, to teda není dobrá zpráva. My máme tři a ještě čtvrtý, neúplný. Tzn. že se platí ještě asi o 10.000,– víc, ale hlavně, že ta možnost je! Jestli máš jít na další IVF teď nebo až na jaře, to Ti vážně neporadím, záleží opravdu jen na Tobě. Ale pokud je to Váš druhý a tedy na delší dobu poslední pokus, tak já bych se z něj snažila „vytěžit“ maximum. I za cenu toho zatraceného h.syndromu, který se dá zvládnout, je to jen nepříjemné. Ať máte co nejvíc vajíček a potažmo embrií! Na všechna vajíčka bych si dala udělat ICSI a ještě as. hatching. My jsme to minule neudělali (ICSI), vajíčka se oplodňovaly přirozeně a tak „přišlo vniveč“ 11 zdravých vajíček a to bylo minimálně pět pokusů bez hormonální stimulace. Takhle jsme měli jen jeden.
A pokud máš pochybnosti o těch protilátkách, tak pro svůj a Váš klid si zajděte do nějaké imunologické laboratoře, kde se zabývají zjišťováním příčin párové neplodnosti. Tam třeba můžou přijít na to, proč se nedaří a kdo na koho je „alergický“. No, snad Ti to moje povídání nějak pomůže… Myslím na Tebe, aby jste se rozhodli dobře.

Petulko, Ty máš ale nebezpečné povolání! I když „do čuni“ Ti v dnešní době může dát kdokoliv a kdekoliv :o). A jestli jsem správně pochopila, tak děláš jízdy? To bude dobrý a zvládneš to!
Mě osobně děsí, jestli se mě někdy budou přezkušovat z testů. To by mi určitě řidičák vzali :o). Manžel si koupil novou knížku autoškoly (on se pořád vzdělává, což nechápu) i s testy a občas na mě houkne nějakou otázku a já jsem úúúplně mimo. Ovšem i on, téměř profesionál, je občas zaskočen „správnými“ odpověďmi. A další šílená věc je, že dnes už nemusí být správně jen jedna odpověď, ale můžou to být třeba i všechny čtyři! A to je nefér :o).

Filipko, zítra ráno držím palce! I když… v půl sedmý?!? Tak to na Tebe budu „jen“ myslet, páč to já mám ještě půlnoc :o).

Jinak všem pididovolenkářkám i maxidovolenkářkám přeju krásné počasí, zrelaxujte se a načerpejte novou energii!!

Mějte se všechny moc krásně!
Pa, Lucka

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 20.08.03 21:39

Ahojka Holčičky moje!
Díky všem moc za podporu slovní nebo psychickou. Jsem v pořádku a v práci jsou rádi že žiju a můžu vám říct že když jsem to auto viděla potom jak jsem se uklidnila, tak jsem fakt ráda že žiju.
Nevermind, opravdu jsem v pořádku a cítím se sice trošku unaveně, ale to přejde.
Akorát jsme si namohla bříško a tak si nedávám moc nadějí že to tentokrát vyšlo. Ale co není může být takže stále doufám, a věřím že to za nějakou dobu půjde.
Montičko - tatínka je mi moc líto, ale když je takovej optimista tak je tosuper.
Holky jak jsem v té nové práci tak ani moc nestíhám takže se omlouvám, že tu neodepisuju všem ale fakt nemám moc času.
Opatrujte s emi všechny at se tu zase sejdeme ve zdraví.
Mějte se hezky Míša

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 20.08.03 22:01

Ahojky snažilečky!!!
Mám sice jednodenní zpoždění s MS,ale u mě spíš chodila ta rudá mrška o 1-2 dříve,takže mám naději,že jsem možná těhulka.
Nevydržela jsem to a dnes ráno jsem si dělala testík.Ta druhá čárka byla dost slabá,ale byla. No uvidíme.Příští týden mám dovču a tak si skočím k paní doktorce.Testík už si dělat nechci.Mám dost nalitý prsa a zvětšený bříško,jinak nic.
Přeji VŠEM snažilkám hodně štěstíčka a pohody a já se po dovolené začátkem září ozvu-snad s dobrou zprávičkou:))))!!!!
Mějte se pohádkově!
Pa Roxana.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 21.08.03 06:44

Teda,to je ostuda,že jsem se sem dostala až teď.Ale u nás je práce jak na kostele.Hrůza.
Dovolená byla super.Sice jen babská jízda,ale šlo to.Maximálně jsme si užívaly sluníčka,koupání a procházek.Jen nějaké velké tůry se moc nedaly dělat,protože bylo horko jak v tropech.Jednou jsem vyrazily ze Staré Živohoště na Novou.Je to asi 8,5 kilometru a šly jsme to dvě hodiny.Když jsme dorazily a vlezly tam do vody,tak to jen zasyčelo.A ještě je u konce cesty kopec,který by zdolal zdatný alpinista,nikoliv unavený poutník.Ještě,že se zdolává směrem dolů.SÍLA!
Po návratu jsem byla tak zpruzená z práce,že sjem nemohla usnout.A když se mi to povedlo,tak mě probudilo skřípění brzd,náraz a sypání skla.Kousek od našeho domu začíná hrušková alej a do jednoho stromu to napral kluk s autem plným kámošů.Očesali kůru a vyjeli na silnici.No,a za chvíli tam byla záchranka,hasiči a policajti.Nestalo se jim nic moc,byli jen potlučení.Dva odjeli sanitou,ale nic vážného.Ale rozhodilo mě to tak,že jsem usnula asi za hodinu.Dobrý,ne?
V kanceláři jsem se ještě nezastavila a tak zase padám pracovat.

Montička: Doufám,že je tatínkovi už lépe.Moc na Vás oba myslím.

Petulka: Proč to Havlíkovi půjčuješ?Vždyť si málem aputoval ruku.

Maky: Ještě jednou gratuluji k mimískovi.Om­louvám se,že tak pozdě.Ale je tu supééér!

Jéé,holky,já jsem ale zaostalo.Omlouvám se,že reaguji tak pozdě na všechno.
Mějte se fajn a tuleníčku zdar.
Martina

SIMCIK
Stálice 57 příspěvků 21.08.03 07:45

Ahoj holky !

Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale v práci vůbec nestíhám. Jsem tam od rána do večera a mám toho až nad hlavu.
V sobotu jsem musela do práce a odpoledne jsme jeli s Verčou do Oseka na pouť. Bylo to moc prima, i když to byl velký nápor na naše uši a hlavně peněženku. Ale Veronika byla spokojená a to je hlavní. V neděli jsem doháněla doma praní, úklid, žehlení, ...... To poslední dobou opravdu moc nestíhám.
V úterý nám konečně přišel objednaný bazén, tak jsme se těšili, jak se o víkendu vykoupem, ale když ho Mirek včera napouštěl, tak zjistil, že je prasklý ve sváru. Takže ho dneska zabalíme a pošleme nazpátek a je po koupání. Nám se snad nic nepovedlo koupit na poprvé. Reklamovali jsme i snubní prstýnky.

Roxano ? držím všechny palce ( slabá čárka taky čárka )

Velchi ? teda tys mi dala, když jsem četla o tvé nehodě, tak jsem si hned vzpomněla na svojí sestru. Také bourala. Celá ubrečená mi volala do práce, a když jsem se ptala jestli je zraněná nebo jí něco nebolí, tak mi řekla : ?Já nevím.? Naštěstí to byly také jen ty plechy. Zdraví je důležitější.

Lucije : teda máte můj obdiv, jak to všechno zvládáte. Teď už se to prostě musí podařit. Určitě.

Petulko : co říct ? Držím palce, to určitě zvládneš. Obdivuji každého kdo má řidičák, protože já si na něj vůbec netroufám. V tomhle si vůbec nevěřím. Takže nádech a do toho.

Ivano : z tvého popisu návštěvy centra mám divný pocit. Na nás byli vždy hodní a příjemní. Pan doktor nám věnuje tolik času, kolik potřebujme a odpoví na každou naší otázku. Nestálo by za to poohlédnout se po jiném centru ? Jinak vám držím palce, aby vám to vyšlo ( ať se rozhodnete jít do toho na podzim nebo na jaře ).

Filipko : teda vy jste odvážlivci, až na Kavkaz. Jinak držím palce, aby ta tvoje nepřicházející MS měla pouze jediný důvod ? miminko.

Montičko : doufám, že je tatínkovi už lépe. Když už má humor, tak určitě je. Bohužel už jim není dvacet a musí se šetřit. Já to říkám taťkovi také, ale zatím to nemá žádný účinek.

Lostris : ať vám to dlouhé čekání na vyšetření rychle uteče.

Lucko : tobě posílám největší pozdrav a velké pohlazení. Je mi to moc líto. Přeji ti hodně síly a ať to co nejdříve přebolí.

Mějte se všechny moc krásně a užívejte konce léta. Čauky Simčík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 08:14

Ahojte,
zdravim Vas zo zamraceneho , a preto skveleho rana:o)
Petulka : Dakuejm Ti za povzbudenie, keby to bola pravda s tymi mojimi pochybnostami! Keby som si to vsetko len namyslala…Ale na druhej strane, vobec neamm chut zbytocne ist na nejake dalsie vysetrenia! Moj Dr. o tom nevie, chcem mu to povedat, az nam oznami,ci nam ten dalsi pokus poistovna schvalila,alebo nie…
Najhorsie je, ze nas stale tlaci rodina,,,,je to na nevydrzanie..­.....A v praci sa to tu zrazu hemzi tehulkami!

Lucka: Mate naozaj skveleho lekara. Ja tomu „mojmu“ verim, len mam pocit, ze v tomto - statnom, centre neliecia ani nehladaju ,kde by mohla byt chyba,len robia IVF, IUI. Predtym sme boli rok a pol v sukromnom centre, nechali sme tam dost penazi a nulovy vysledok,tu mam aspon pocit, ze sa nieco deje! Tam som postupovala jedno IUI za druhym /samozrejem platene/ a ked tento „novy“ lekar videl spermiogram,tak povedal na rovinu IVF - ICSI, ze nie je mozne uspesne IUI!!!!!!, A ten lekar pred tym nas stale chlacholil, ze raz to vyjst musi ,nech v tom pokracujeme! Povedala som NIE, stacilo! A tak sme tu. Neviem,co urobim,netusim to.
Ale velmi pekne dakujem za rady. A za Tvoj optimizmus,je uzasny!!!!:o) Nech Ta nikdy neopusti! :o)

Nafteta: S tymi nehodami sa tusim vrece rozthrlo! Hl. ,ze sa nikomu nic nestalo!!!
Nechcem si to ani predstavit,.......

Majte sa krasne
Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 08:29

Ahojte,
to Simcik: Dakujem za Tvoje riadky :o)
Ale : my sme boli povodne vraj v „naj“ sukromnom centre .
Ale ako som uz pisala, nemali sme ziadne vysledky, a napriek liekom, ziadne pokroky!
IUI som absolvovala v prirodzenom cykle bez stimulacie ,bez liekov na udrzanie prip. tehotenstva… Jedna z ich rad,ktore nam stale prizvukovali bola, Budte v pohode,to chce pokoj! Naposledy nam povedali,ze mame velku sancu na prirodzene pocatie!
A ked sme prisli do druheho centra,tak o IUI nechcel Dr. ani pocut, hned na IVF - ICSI!!! A podla mna mal pravdu tento druhy,ak by to islo prirodzene,tak by sa nam to hadam uz za tolky cas podarilo!

Roxana: Potichucky blahozelam:o) Vela stastia!
Majte sa krasne
 Ivana

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 21.08.03 09:44

Jen dva prstíčky sem strčíme jen co se ohřejeme hned zase půjdeme. Musím vás sem jít zkontrolovat, jak to tady vypadá :-).

Zpráva od M o n i č k y je taková že se má dobře :-).

P e t u l k o - moc hezky jsi to napsala. A v práci máte asi pěkně veselo co? Ten řidičák bude v pohodě a až ho budeš mít tak budeš určitě ráda. Já si teď nedokážu představit že bych se musela spoléhat na manžela nebo na někoho jiného že mě někam odveze. Já měla řidičák jako podmínku nástupu do práce a já tenkrát řekla že si ho už samozřejmě dělám a pak mi nezbylo nic jiného než se rychle někam přihlásit a rychle si ho udělat když mě zaměstnali :-).

L u c i j e - obdivuji tvůj přístup k věci. Je v tobě cítit spousta energie a s takovou se toho miminka brzy dočkáte. Pěkně si odpočiňte ať na to máte spoustu síly a pak hurá do toho a mimi je hotovo :-)

V e l c h i ? hlavně že se ti nic nestalo a ani tomu druhému. Já jsem byla součástí nehody v únoru (nemohla jsem za ní) a je to jak říkáš, když jsem to auto pak viděla tak jsem si říkala že jsem mohla být mrtvá :-( hrozná představa jak málo stačí. A to že jsi celá rozlámaná a bolavá ? to přejde všechny svaly sebou pěkně cukly a tak tě teď bolej. Hlavně nepřestávej jezdit i když to možná ze začátku nebude lehké. Já mám od nehody tik na auta přijíždějící zprava a podvědomě brzdím před každou křižovatkou :-( ale lepší přibrzdit než se zase s někým potkat.

R o x a n o ? slabá čárka je taky čárka. Zkus testík v neděli určitě už bude zřetelnější a doktorka (nebo doktor) ti to pak jen potvrdí :-)

I v a n k a ? ať už se rozhodneš pro podzim a nebo pro jaro budu na tebe moc myslet a určitě vám pomohou a brzy budete mít svůj uzlíček štěstí. Přeji ti aby tě rodina moc neterorizovala a aby si z těch těhulek a malých dětí kolem čerpala energii a ne smutek. Držím všechny palce a že jich teď mám :-) jednou tolik :-).

Mějte se sluníčkově Maky

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 21.08.03 10:14

Ahoj, holčiny!
Tak už je čtvrtek, víkend se nezadržitelně blíží a já se na něj moc těším. V sobotu přijede maminka s tatínkem na návštěvu a přivezou i babičku, ta už u nás nebyla, no naposledy před rokem na svatbě. A v neděli pojedeme navštívit manželovu maminku a budeme trochu slavit můj svátek a Honzovy narozeniny.
Včera jsem měla jízdu v autoškole, abych se do toho trochu dostala před těma zkouškama a musím říct, že mi to docela šlo. Fakt jsem neudělala žádný přestupek, akorát mi to asi třikrát chcíplo, ale za to se jednak nevyhazuje a jednak mi Honza slíbil, že se mnou to rozjíždění ještě potrénuje.
Odpoledne byla v práci za kolegyní její klientka s asi tak půlroční holčičkou, tak zatímco něco sepisovaly u počítače, dělala jsem na malou všelijaké opičky a budliky a děsně si to užívala. Už se moc těším na to svoje šmudlátko!

Lucije To je krásný, že jsi takhle v pohodě. Myslím, že jsi obrovský zdroj síly i pro nás ostatní, ale ono je to asi takové nějaké celé vzájemné :-) Užijte si ten měsíc, pořádně si odpočiňte a pak zase společně zatneme pěstičky a to by bylo, aby se mimčo nepovedlo!
No, dělám jízdy. Rači bych dělala testy, to se dá aspoň naučit. Myslím, že bys je zvládla v pohodě. Mně stačilo jednou si projít všechny otázky a zkusit si na ně odpovědět a hned jsem si to pamatovala. Manžel je šikula, že se vzdělává, to já jsem líná jak veš :-)

Velchi No, já to auto sice neviděla, ale stejně jsem ráda, že žiješ :-) Neboj, mimča se časem dočkáme všechny. A já věřím, že to bude už brzo.

Roxano Jak se tady říká - slabá čárka, taky čárka! Držím palečky a přeju moc štěstíčka.

Nafteta No, jo, když on mi chtěl udělat radost, já ten ledovej čaj děsně ráda. A ruka už se mu hojí.

Simciku To je teda smůla s tím bazénem. Ale reklamovat i snubní prstýnky, to je fak síla. No jo, někdo kdyby si koupil trpaslíka, tak mu do rána vyroste :-) Tak ať už je příští bazén v pořádku a můžete si užívat.

Ivano Vaše cesta k miminku je opravdu dlouhá s hrbolatá. Ale jako každá cesta i ona bude mít svůj šťastný konec. Uvidíš, že lékař ti všechno vysvětlí a určitě rozptýlí i tvoje pochybnosti. Drž se!

Maky Klidně sem strč i víc než dva prstíčky, třeba nosánek (už máme připravené peříčko, polechtáme a prskanečky vyloudíme… :-))))))))
Až budu ten řidičák mít, tak mám v první řadě pocit, že budu ráda hlavně za to, že už nemusím na žádné zkoušky. Ale včera ta jízda byla docela dobrá, tak snad jo.

Mějte se moc a moc krásně!
Petra

janine
Stálice 93 příspěvků 21.08.03 10:30

Ahoj holky,

tak já jsem včera byla na cvičení dle Mojžíšky i s manželem a učili nás nový cvik, jestli se tomu tak dá říkat. Manžel stále přemýšlel, co to asi bude, když mi musí pomáhat a vymýšlel různé stojky, stoje na hlavě, kotouly letmo… No a nakonec mi bude masírovat a mnout zadeček a to musím být bez kalhotek. Máme to „cvičit“ 1 x denně a to večer, protože ráno bysme prý zapomněli pak jít do práce… Taky si dnes budu volat k doktorce na výsledky hormonálních testů z krve. Jsem z toho dost nervózní, dnes kdyby dělali odběr, tak naberou čistej adrenalin s trochou kafe.

Filipko - myslím na tebe, jak jsi dopadla?

Ivanko - držím palce, aby to už konečně vyšlo. Jinak znám tvé pocity, já mám v práci 2 těhulky a jsou to moje velmi blízké kolegyně. Když shání postýlky, kočárky, ukazují ultrazvuky, ach jo. Ale my se určitě dočkáme, jen nám to dlouho trvá.

Petulko - máš na ty zkoušky už správný náhled. Tak se drž a vytři jim zrak, jak umíš šoférovat!

Lucije - máš můj obdiv ..........Držím palce, aby to tentokrát vyšlo!

Roxano - už se těším na nové podovolenkové zprávičky. ťuk, ťuk, ťuk.

Tak se neupracujte, po těch dovolených toho máte všechny asi dost. Mějte se krásně a ať se všem zadaří.

Papa Janine

Filipka
Kecalka 165 příspěvků 21.08.03 11:16

Tak nějak nijak. Na UTZ samozřejmě nic nebylo (ani jsem s tím nepočítala). Jen mi doktor řekl, že folikul už nevidí, z čehož usuzuji, že OVU proběhla.
Jenže včera jsem byla u svého zádolámače (léčitel, který tvrdí, že všechny neduhy v těle pocházejí od páteře a úspěšně mi všechny odblokoval, což se mi potvrdilo minulý týden, kdy se paní doktorka rozlývala nad krásnou sliznicí a zrajícím 2cm folikulem). No a ten mi řekl, že mu připadá, jako by už bylo zaděláno (usoudil to na základě, prosím nesmějte se energie a kyvadýlka).

Takže nevím. Odfrčím na dva týdny na dovolenou do Ruska. A pakliže kyvadýlko švidlovalo, což je klidně možné, tak tam se mnou poletí i MS (dostala jsem dnes agolutin na vyvolání) a když bude mít léčitel pravdu, tak má agolutin smůlu a aspoň si užiju dovolenou bez Rudé Mršky a za 14 dní naklušu zase k doktorovi.

No tak nevím, komu mám věřit. Zatím to nechávám koňovi (ten má větší hlavu) a Přírodě, ať si poradí.

Jsem z toho rozpačitá a přiznávám, že smutná. Ale nevzdávám to. :-)))

Filipka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »