ŠPUNTÍCI č. 90 - Zase nestíham

Rodičovství

Ahojky špuntíci!!!!! Vonku je úplne nádherne, snáď sa nám už nadobro začína leto. Je to vidieť aj na poslednom denníčku. Komentárov je čím ďalej tým menej. Samozrejme som sa zase snažila vymyslieť niečo zaujímavé a dopadla som ako vždy. :(((( Takže sa s Vami podelím akurát o to, čo ma v poslednom čase najviac zamestnáva.

No čo by to asi mohlo byť. Samozrejme moje zlatíčka. V poslednom čase sa mi zdá, že vobec nestíham. Nebojte sa teraz nevravím o upratovaní, žehlení ani varení. Odkedy je M celý týždeň mimo a my trávime dni vonku, tak sa to celkom dá. Skor sa mi zdá, že nestíham svoje dve zlatíčka. Neviem prečo, ale stále si myslím, že sa im málo venujem, aj keď sa snažím ako možem.

Zo začiatku som s tým nemala problém, lebo Sebastiánko potreboval len napapať, prebaliť - no a nosiť na rukách. Ale popritom som bola schopná s Kristiánom čítať, kresliť, skladať vlak, mosty…Teraz si už Sebastiánko vyžaduje pozornosť. Nádherne sa usmieva, keď sa s ním niekto rozpráva, dokonca už aj odpovedá a je vidieť aký je nadšený, že nie je sám. To ale baví Kristiánka len chvíľu (je to na neho málo akčné) a potom sa chce venovať ďalej svojim hrám a ja musím nevyhnutne asistovať. Je pravda, že Sebastiánko je stále s nami a pozoruje nás, ale je vidieť, že by chcel aby sme sa s ním ďalej rozprávali, ukazovali mu hračky… Keď prebaľujem, kojím, alebo kúpem Sebastiána, tak mi Kristián samozrejme asistuje, pri kojení čítame, alebo kreslíme, ale po chvíli začne vykrikovať, že chce hrať futbal, ísť von… Ináč Sebastiánka zbožňuje spieva mu, rozpráva rozprávky a mám dojem, že keby som na neho nedávala pozor, tak ho samou láskou asi zje. :-))) Ale nesmie jedna činnosť trvať dlhšie ako 5 min.:-)) No proste výsledok je, že nech sa snažím ako chcem stále mi príde, že sa im málo venujem (a to nerobím, celé dni nič iné) Stále si pripadám, že keď sa venujem jednému, tak zanedbávam druhého a opačne. Aj keď rozum mi vraví, že to proste ináč pri dvoch deťoch nejde, tí uštipační červíci tam stále niekde vŕtajú :-(((((

Pomaly ale isto sa meníme na denníček kde každá z nám má viac detí, príp ich o chvíľu mať bude, tak mi povedzte ako to robíte vy. Mne to totiž príde trošku nespravodlivé, že deň má len 24 hodín a ja sa nestíham venovať svojim drobčekom tak ako by som chcela. Keby aspoň nerástli tak rýchlo. Mám dojem, že mi niečo uteká… Že sa nestihnem ani otočiť a z nich už budú velkí chlapi, ktorí mamu fakt nepotrebujú.

Ja viem, že s krásnym počasím som mohla napísať niečo optimistickejšie, ale keď mňa fakt nič nenapadlo a hlavne potrebujem vedieť, či aj niektorá z Vás má rovnaké pocity.

Krásny týždeň želá Zuzana, Kristián 2 a ¾, Sebastián 12 týždňov

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.05.06 19:23

První!!!
T.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.05.06 19:29

AHojky,
Zuzko - naopak, deníček je velmi optimistický, je vidět, že si kluků užíváš, oni jsou nadmíru spokojení a že Tě hlodaj červíci je naprosto v pořádku, to znamená, že jsi dobrá máma :-))
Taky jsme se učili, jak si hrát všichni dohromady, někdy to fakt nejde, když má Julinka nespolupracující náladu, ale to je málokdy, většinou ji zábava staršího bratra moc zajímá…

Ještě sem mrknu, musím dělat večeři , Julie se snaží usnout, nebo se spíš snažím, aby usla…

Theo

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 08.05.06 19:58

Ahojky!
ZUZI - náhodou je to moc hezký deníček, vůbec ne pesimistický…je vidět, že klukama žiješ :-)))

Chcete vědět, jak to dopadlo s roštěnkama? Tak jsem to tady jak blázen pořád přihřívala…no v půl druhé jsem se rozhodla, že tady coby těhotná matka nehodlám umřít hlady, dala jsem si na talíř, dvakrát kousla a byli doma! Jenže bobeš usnul asi deset minut od domu v cyklosedačce, takže brečel a nemohl zabrat. Tak jsem uspávala, uspávala, viděla ten talíř na stole…a jen slyšela, jak cvaká příbor! Ten starší opičák mi to normálně snědl! Ale pak jsem ho nahnala za Ondrou, naložila si znova (aspoň to bylo teplý :-)) a hezky se nadlábla. Ondra zabral asi ve tři, poté, co jsem mu ve finále musela držet obě ruce, protože jinak pořád něco zkoumal, ošahával, ocucával a tím pádem si rušil usínání. Vzbudili jsme se v půl paté, než se pánové vykopali z postele, bylo skoro čtvrt na šest…no tak aspoň hezká půlhoďka na písku. Pak jsme koukali na první letošní vzlet balónu z kraváku, fascinuje mě to (a Ondra se na rozdíl od loňska už vůbec nebojí, jen pořád vykřikoval: JE TADY HLUK!! - to teda je, to je fakt :-))). Super je, že když je hezky, tak vzlétá aspoň tak jeden týdně.
Teď se tam cachtají a já jsem zvědavá, jak Ondra usne.
Ještě vám popíšu ranní dialog Ondry s tatínkem (těsně po probuzení)
Ondra - čůrat! Petr - honem, nech pindíka, utíkej na záchod! Ondra - jsu mimi! Petr (vezme ho do náruče na miminko a letí na záchod) - nečůrej, vydrž, vydrž, ještě neee! Ondra - ne? ještě ne? Petr - ne, až budeš mít sundané kalhoty! Už můžeš. Ondra - můžu??? Petr - jo, můžeš. Ondra - už fakt můžu? Hodně? Rychle můžu čůrat? Pindíkem? Na záchod? A proooooooč????
No já jsem se v posteli mlátila…

MARTI - no my rádi přijedem, stačí říct, kdy se to hodí :-)))

ZUZKAJ - k vám taky samozřejmě, musíme Kristiánkovi vrátit tu kytaru. Vzpomněl si, že mu chybí? A nové autí neuvidíš, pže já jsem to vyhrála a zůstala mi Oktávka…z pros­torových i bezpečnostních i ekonomických důvodů :-))))

Jdu je trošku popohnat…mějte se!

Sylva a spol.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.05.06 20:04

Sylvo, máme to samé..mně zůstal bezpečnější Passat a Marek jezdí horším :-)) Bezpečnost dětí je důležitá, ne??

Já chci taky roštěnky, zítra koupím maso…

T.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 08.05.06 20:23

Ahojky,

Lešná je úplně úplně skvělá perfektně jsme si to užili Fifka byl jako andílek spal v autě po cestě tam, po obídku v kočárku a po svačině si zase schrupnul v autě.

Museli jsme se stavit v Mošnově na točenou zmrzku a dali jsme Fifovi párkrát líznout a musel hned po příjezdu do vany.

Ach jo zítra už bude M. zase v tahu.

Mějte se krásně papapa L. a chrnící F.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 08.05.06 20:29

Ony byly roštěnky spíš z nouze ctnost :-) - asi před pěti týdny jsem Peťu nechala nakoupit suroviny na španělské ptáčky - no a když to přivezl, tak jsem byla schopná to dát tak akorát do mražáku a od té doby jsem moc nevařila…teď už mi sice není blbě, ale že bych se patlala s ptáčkama? To zas ta únava teda pořád je :-))) No a přece jen roštěnky jsou osvědčené a vcelku rychlé na práci (zlatej papiňák). Asi pět porcí jsem rychle ulila do mražáku :-))............. a hlavně tady absolutně nebylo nic jinýho, co by se dalo nějak použít k obědu.

S.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 08.05.06 21:23

ahojky,

hezký deníček, Zuzi jsi šikulka žádná pesimistka. A kapr je v mražáku, ale mám ho v plánu udělat v alobalu.

To já jsem pesimista jak blázen, zase máme hysterické období, na každý zákaz odpovídá hysterákem jak hrom, vstává před šestou, nespí v poledne, samozřejmě mám na tom svůj podíl viny, buď je na hlídání nebo si s ní kvůli práci nestihnu lehnout a večer jde s řevem spát po 21 hod a to je celý den v pohybu, já se asi zblázním. Jsem ze všeho nervozní a navíc mi leze na nervy M, dělá mi to naschvál, už to za ty roky poznám, no holt se musím na někom vyzuřit…chudák.

Pavli přečetla jsem si vaše story a je moooc dobře, že to takle dopadlo, opatrujte se.

Tak já jdu založit fotky do albumu a spát, zítra nás ve firmě budou fotit a dávát ksichtíky na net…to mám radost…

papa Quatro

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 09.05.06 09:10

Ahoj holky!
zdravím všechny po delší době. Byli jsme 5 dní pryč - cestovali jsme po rodinách a docela jsem si odpočinula. hlavně jsem nevařila a Klára byla celou dobu venku. Bezvadně si hrála hlavně u manželové babičky na zahradě, kde vyfasovala stará kolečka pro děti a celé odpoledne s nima jezdila, zastavovala se na různých stranách zahrady a trhala do nich trávu.
dnes jela do miniškolky, přijedou s manželem na oběd,tak musím nakoupit a něco vykouzlit :)
Pavli - skvěle jste to zvládli, díky za fotky, Filípek je nádherný :)
Quatro - s těma hysterákama to znám, u nás to bývalo podobné, jediné co pomohlo bylo pevné objetí. Fakt jsem vyzkoušela všechno, ale všechno bez úspěchu. Musím to zaklepat,ale Klára už se vzteká jen tak jednou denně a hysterák trvá jen asi 10 max. 15 minut.
O víkendu můj tata už přál Klárce k narozeninám, čímž ji dost zmátl, ptala se mě třikrát,jestli už má TAK ( a ukázala tři prsty). Napadlo mě přesně jako Zuzku, že už jsou z nich fakt velké děti, u nás už bych ten stav nazvlala puberta,protože se i klátí, když se jí něco nelíbí :) asnaží se rozkazovat. Nesnese,abych na ni zakřičela a začíná dělat věci potajmu (když jsem s ní, neudělá,co jí zakážu,ale jak na chvíli odejdu,už se na to vrhá).
jdu nakupovat,jinak se z bytu nevymotám,papa
Tereza a Klárka
PS> Všechno nejlepší dvojčátkům!!!!!!

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.05.06 10:59

Ahoj holky, zde horka linka z Vidne!
Vsechny vas velice pozdravuju a jsem rada, ze nejsem sama, kdo ma spatne svedomi, i kdyz na tvem miste Zuzko bych si zadne starosti nedelala.
Vem to tak, ze ja jsem v jednom kuse v praci, doma utahana jak pes, pristi tyden tu mame divadlo, takze po vecerech organizuju a nasi holcicky si uzivam jen o vikendech.
Terezka se nastesti docela zklidnila, kdyz je se mnou sama tak je primo zlata, kdyz je u toho tatinek, tak je to horsi, jelikoz on ji hodne povoluje a to ona samozrejme moc dobre vi.
Co se tyce hysteraku, tak to klepu tuk tuk, to u nas nemame, obcas sice natahne moldan, kdyz neco nesmi, ale zatim jsme ji vzdycky celkem rychle zpacifikovali. Snad to vydrzi, to bych si moc prala.
Jinak si hodne hraje i sama, ale samozrejme v techto krasnych dnech chce byt pouze venku. Jezdi na kole nebo chodime na pisek a na ruzna hriste, taky cvicit do sokola a porad mame pocit ze nic nestihame.
Hlavne ten bordel v byte. No - snazim se ridit heslem: bordel v byte - stastne dite.
Vcera jsem byla na obede s Evkou a jeji rodinkou, Veruska je nadherna a moc hodna a Vojtik byl taky fajn. Oni jsou moc pohodova rodina, to ja jsem proti nim neurotik zralej na psychiatrickej gauc.
Jo jeste jak se tady mluvilo o tom smyslu pro humor, tak nase dcerka ho asi taky ma, tuhle jsem ji rikala: my se mame radi, my jsme kamaradi a ona pokracovala na melodii my jsme muzikanti textem: prichazime k vam. ja umim prdet my umime taky a to na prdelku jak se na ni prdi, prd prd prd - a zachvat smichu.
Tak zatim cau
Vase MirusE

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.05.06 11:58

ahoj,
Miruš tu Terezčinu písničku si asi budu prozpěvovat častěji ať mám dobrou náladu, že by z Tery byla textařka-skladatelka ?to fakt nemá chybu…

No já jsem nervák od přírody a jak je známo a dáno, má nervozita se přenáší na Em, takže mám co jsem chtěla a k tomu mě pekelně bolí kříže, že by plotýnky? Snad mě to přejde.

A aby toho nebylo málo, tak jsem se dneska praštila o otevřenou skříňu-dvířka, takže budu mít na tom dnešním firemním focení pořádnou ránu, mám na nose krvavou rýhu jak blázen.

Em si celé dopo hraje sama ani o ní nevím.
Na oběd máme brambory s jarní cibulkou a kyšku aaa.
mějte se, pa Quatro(nerváček bobeček)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.05.06 13:00

Quatro, přesně Váš oběd budeme mít na večeři..Na oběd jsme měli vařenou zeleninu s chlebem, nechce se mi stát u plotny, když je tak krásně, navíc to může i Juli a nám to chutná…

Miruš - Terka smysl pro humor evidentně má, není pochyb :-))

Terko - u nás taky funguje jen pevné objetí, mám z toho vždy dobrý pocit.. což po jiném zásahu rozhodně nemám..

Kryštík se už delší dobu snaží na každé slovo vymýšlet rým…byl dva dny s dědou a babičkou a přivezli nám ho v naprosto skvělé náladě se slovy: Už si toho komedianta vemte.. Celou dobu v autě prý hrozně mlel..např. Co asi dělá Julinka šmudlinka? Čeká na mě Ája bája.. Dědo, můžeš jet jako divoch - piďoch..Můžeš-pudeš.......
Kolovrátek jedna radost..

My jsme si zase včera užili s Markem „volna“. kdybych nekojila, mohli jsme odevzdat oba..Nicméně jsme si zajeli do Litoměřic, je to nádherný město na Labi a dali si skvělý oběd, vínko, kafčo…pohoda..

tak mějte se
Theo

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.05.06 13:13

Co to je kyska????

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.05.06 13:37

Kyska - zakysané mléko, je to stejné jako kefír..???
 T.

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.05.06 13:58

Aha, ja myslela, ze to je neco dobryho.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.05.06 14:15

Ha, ha…
Já jsem právě sežrala druhou Kofilu a to jsem měla na dopolední procházce Delinku, to je hrůůůza…ale je mi dobře :-)))

Dnes jsem učinila pokus a dala spát Julinku domů, asi je to OK, neboť už spí 2hodiny, to v kočárku nehrozí…

Theo

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.05.06 14:21

Jo holky, chodite jeste nekdy ve ctvrtek na chat? Ja tam ted asi trikrat cihala a nikdo nikde.
 M.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.05.06 14:26

Mně to teď párkrát nevyšlo, ale někdy bych „zašla“..
 T.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.05.06 14:27

A jak se vlastně má Elda????
Eldo, napiš !! :-))
 T.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 09.05.06 14:46

Ahojte,

tak jsem si dneska byla pro celé balení fazolí do očí ;-))), rychle prolítla město protože bez špendlíků a krejčovské křídy ty potahy prostě neudělám, mám to křivý tak že mě hanba fackuje, ¨no dělala jsem to tak odvoka…ale jak jsem to nastehla tak to je příšernost..jsem si v galanterce připadala jako velká holka…;-))))

no a jinak víkend byl super, v so se zastavila kamoška, s kterou jsem pak ještě zašla na pívo, v ne jsem jela s holkama na chalupu ke známým, o tom jak jsem na nádru blokovala odjezd rychlíku raději pomlčím…;-))) potom jsem o holkám do večera neviděla, pořád si hráli na zahradě bez hraček..fakt.­.stačilo jim jedno staré švihadlo co jsme našli v ještě starší kůlně a čtyři květináče, k tomu tedy nezbytné dva auťáky co jsme si přivezli…no a M. i když nenahlásil tak pro nás dojel a ještě zavolal své mamce jestli holky u nich můžou přespat..takže byla premiéra, holky poprvé spaly u tchánovců a v po je vzali na zahradu takže den volná!! spala jsem do 8.00 dobrý ne?

Pavli - teda to musela být „užívačka“ ale jak je vidět Filda je bojovník a pěkný žrout takže to bude už jen dobré..muselo se ti celé těhotenství pěkně vléct co? když si vezmu jak si se musela hlídat, porodnice a všechno..a je zvláštní, že mi to připadne zase jen před chvílí co jsi nám oznámila, že jsi těhotná…jojojo…

Quatro - ¨tak to je fakt pech s focením a tou „nehodou“ to je ale asi nějakéj Murphyho zákon..já bych zase před focením rozkvetla a ani tuna makeupu či zalití do sádry by mi nepomohlo…jo moje kamoška kožařka myslím že se specializuje na akné říkala, že úzce spolupracují s psychiatrií, při hledání příčiny..takže si dedukuju, že jsem fakt asi magor a jednou na to dojedu ;-)))))

Mirus - prd prd prd je boží!!!!

a co ještě jsem chtěla…no zase si vzpomenu holky tu sedí jak oukropečci, že prý půjdem na dvorek..máme tam děsný hic, praží tam slunko a závětří..asi leknu…nemám nafouknout bazenek??? ;-)))

no nic tak já jdu..

Zdenik a M+J

ps. taky se připojuju: VŠECHNO NEJ ROČNÍM DVOJČATŮM!!!! AŤ JSOU POŘÁD V POHODĚ

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 09.05.06 15:04

Holky ja jsem desna. Timto gratuluju vsem Spuntikum, jejich maminkam, tatkum a sirokemu pribuzenstvu ke vsem letosnim svatkum a narozeninam.
Jo a samozrejme zdravim Filipka a Pavlu!
 M.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.05.06 19:21

ahoj,
Theo doufám, že se na večeři nacpete tak jak já na oběd, myslela jsem, že prasknu, navíc kupuji kyšku jen od výrobce Kunín, takže plnotučné mléko to jistí.
Hned po obídku jsem valila do firmy, tak jsem dojela naprosto schvácená, neb bylo ucpané centrum(žádná novina), na všech fotkách vypadám jak „inženýrka Zdeňka Horká“čili jak magor, říkala jsem tomu foťákovi ať vybere nějakou aspoň trošičku pěknou ať neplaším klienty.

Před chvíli jsem Em vyzvedla na rybníce, kde se s Martinem uchýlili chytat ryby, M tam ještě zůstal, že prý není možné, aby aspoň jednoho kapra nechytil…

Miruš, poslední měsím mi chat nevyšel, ale mám v plánu opět začít „chodit“.

Zdeníku-nezapomenu na známou, které 24hod před svatbou vyskočil přes horní ret opar jak blázen, prostě nervy jsou nervy, mě sice z nervů pupínky neskáčou, ale většinou si ublížím nějak sama, majznu se do hlavy, nebo jak dneska do nosa…

Tak se zatím mějte a popusujte dětičky
Z+E

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.05.06 19:45

Zdravíme,

Fifa chrní a my koukáme na hokej.

Zuzi soucítím s tebou před každou akcí nebo oslavou jsem osypaná oparame ale teď se cpu práškama a aspoň půl roku ještě budu tak se mi snad opary vyhnou.

Už jsem se dostala i na kožní s těma svýma rukama dostala jsem taky prášky, krémy a masti a ťuk ťuk mám klid.

Jak jste spokojeni s motorkou od Emi? Míša chce nějakou koupit Filipovi ať má jedno odrážedlo doma a jedno na ven. Asi by to chtělo i trošku větší má kolena skoro u brady.

Mějte se papa L. a F.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 09.05.06 21:28

Zuzano :-))), přesně tuším o čem mluvíš, ale tiše doufám, že se to vylepší až naše „miminka“ budou sedět a lozit a budou se aktivně zapojovat do našich lumpáren s prvorozenci.
Jo zítra zase odjíždíme a vracíme se až v úterý, takže je otázka kdy se dostanu k tvorbě deníčku. Tímto moc moc prosím Sylvo, kdyby se ti náhodou chtělo, nechceš si se mnou vyměnit pořadí a příští deníček sem šoupnout ty??? Prosím!!! Já to tuším zvládnu až o víkendu kolem 20. května a zatím bychom se pěkně propadli :(
Bludička a spol.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 09.05.06 22:38

popřemýšlím…ale jen ze staré známosti :-)))…asi to půjde.
 S.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 10.05.06 11:34

Ahojky,

my jsme ráno trávili u tchýně v práci pracuje v kojeňáku sice bylo fajn ale je mi trašně líto těch dětiček.

Domluvili jsme se na sobotu že vyrazíme na pouť a v neděli si dáme repete s taťuldou.

Fifa chrní a já jdu dělat salát.

Mějte se pa L.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.06 12:35

Ahoj holky!

Tak jsme dneska coby kompelt rodinka absolvovali UZ mimča na Kozí, Petr si to, myslím, hezky užil. Pak jsme si dali zákusek, Ondra zmrzku…pohodička. Mimčo je OK, večer mi budou ještě volat výsledky z krve, tak snad to bude taky v pořádku.

Jinak doma teď jedeme v nových kolejí, protože Ondra je tatínek velkej Petr, má vousy a my jsme s Petrem miminka a on se o nás stará. Už to tak máme asi 3 dny, je to sranda.
Jsem zvědavá, jak dlouho to Ondrovi vydrží.

No nic, jdem pomale spinkat. Fotky z UZ máte v galerce a nebojte, další bude až tak za dva měsíce :-)))

Sylva a Ondrulík

PS: roštěnky už nám lezou i ušima…

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.06 12:35

BTW - ZDENI, CO TA BITÝŠKA!!!!!!!
S.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 10.05.06 12:55

ahojte,
zuzko denicek se mi taky zdal optimisticky a je uplne jasny, ze delas, co muzes, aby se kristianek necitil odstrceny a nenudil se, tezko muzes delat vice - no a pri predstave dve deti 24 hodin sama, no me by kleplo, myslim, ze to mas mnohem tezsi nez ja, i kdyz mam deti tri, tak vim, ze kolem 17-18h mame kazdy den doma tatinka a ty vecery jsou podle me ze vseho nejtezsi

a k tomu dotazu jak to delaji ostatni s vice nez jednim ditetem - tak ze zacatku to bylo asi podobne jako u vas, ale anicka je cimdal vice samostatnejsi a uz je to spise tak, ze casto bavi ona holky, zatim se nijak navzajem „neperou“ i kdyz uz sem anicku nachytala, jak napr. dala holkam sacek se susenkama a pak zalovala, ze ji to holky vzaly a vysypaly, potvurka mala… no uz to asi zacina, ale zatim nic hroznyho.

anicka byla vcera v jeslich, jela s placem, ale odpol zase nadsena a dovezla mi tri obrazky co namalovala - kdyz odjizdela, tak rikal R ze za nimi dosla ucitelka a pry anicko nechces prijet i zitra, budeme delat pranicka pro maminky, tak uplne nadsene jooooooo ze chce, tak ji radim nahlasil i na dnes…no rano se ji nechtelo, ale nakonec se dala presvedcit - tak se mi to dost hodilo pze puvodne sme mely jet slavit kamosciny tricetiny ale presunulo se to na patek. takze dnes si uzivam v+b a uklizim a podle zuzky konecne davam pryc zimni veci :-)

sylvo, to je super ze je mimi ok!
eldo, jak se dari tobe?

musim koncit, zatim

m+aninka jeslickujici+ve­runka prave se probouzejici+ba­runka chrnici

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 10.05.06 13:15

Ahoj všem,

nejdřív bych chtěla upřesnit informaci ohledně pasu, kterou jsem tady dávala někdy před 1,5 měsícem. Soused si to zjišťoval přesně na pasovém, takže mu odpověděli, že děti zapisují do pasu do 30.8.2006 a zapsané děti v pase platí! a kdo bude chtít zapsat děti po 1.9, ten už si pro ně musí nechat udělat pas. Tak tohle je snad ta „pravá“ verze.

Zuzko, podobné pocity, že by den mohl být delší mám také, naštěstí si Vojtík hodně hraje sám. Nyní má Věrka opravdu plačící období, nejsem zvyklá, jsem z toho hotová:-(

Na výletě ve Vídni bylo skvěle, v ZOO jsme zjistili, že se Vojtíkovi ty OBR zvířata moc nelíbí, a nejraději chodil kolečka kolem ptáků - pípáků:-) Dokonce si nechtěl pohladit ani sochy zvířat. Cesta zpátky byla „úžasná“ - jeden zpožděný vlak za druhým. Nicméně se to ještě dalo, jen Vojtík byl značně unavený, protože odpoledne nespal.

Taky tam měl Vojtík první premiéru ve spaní ve vlastní posteli a bylo to v pohodě. Vstávala jsem za ním jen 1×.

EVka a V+V

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 10.05.06 14:44

AHoj holky
Tak sa mi dnes podarilo spať Kristiána. Včera nie pretože vstával „až o 7,00“ a tým pádom poobede nechcel zabrať. No nebudem Vám tu popisovať, čo sa dialo večer, ale susedia boli „určite“ nadšený. Keď sa mi podarilo uspať o desiatej aj Sebastiána, tak som bola najšťastnejší človek pod slnkom. Ale iba do jedenástej, to z mne neznámej príčiny prikvitol zase Kristián. A tak po hoďke to šlo do rána - lepšie povedané do piatej, kedy sa Sebastián rozhodol vstávať natvrdo a Kristián len o hoďku neskor,takže sme už o pol siedmej robili ryžový nákyp. Ráno by mi nepomohli ani 2kg pleťovej masky, krému…Našťastie sa ma mamičky v parku nezľakli :-)))

Tak som zbežne preletela komentáre a nie som schopná ani reagovať. Ale aspoň som sa posťažovala, keďže večer sa nebudem mať komu :-(((

Sylvi - tak a mala už holčička na UTZ pindíka???

Marti - no rozhodne to nemám ťažšie, lebo keď si predstavím ešte jedného drobca - no radšej nepredstavujem…

Mirus - Terezkine hlášky sú fakt svetové

Evko - tak nech sa Věrka zase odovzdá štafetu niekomu inému /len nie Sebastiánovi/

Zdeni - ten bazénik by určite stál za to :-)))

Tak už fakt neviem čo som chcela. Vlastne ma napadol ešte jeden rozhovor babičky a Kristiána:
K: Babi tu máš metlu.
B Mám zametať?
K Nieeee, lietať baba jaga!
Ináč baba jaga je u nás v kurze. Stále tvrdí, že ju má v izbe a rozpráva sa s ňou. Akože ju posiela do práce, rozpráva jej čo robil v parku, čo robí mama, Sebastián… Márne sa snažím vysvetliť, že baba jaga uhorela v peci a už nie je:-)))

Tak sa majte krásne Zuzana a spol

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 10.05.06 15:10

Ahoj Evi, predstav si, ze jsem ty syrecky zapomnela v praci v lednici. Vcera rano kolegove nadavali na uklizecky, ze vubec tu lednici nemejou:-))
No ani jsem nedutala a vecer jsem se s nima primo plizila z prace.
Dneska budou k veceri. Teda jejich cast.
 Mirus

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 10.05.06 15:14

ahojte!

k táboru - je to nějaké zmatené sepíšu vám mejlík, ještě si potvrzuju nějaké info..v tom našem termínu 17.6.-24.6. to asi v bitýšce nebude ještě to zkouším..mám i jinou nabídku ale zase je to nejisté, chtějí mladší děti, je to dražší, ale „luxusnější“,­..takže pořád vyčkávám. já každopádně posílám přihlášku do bitýšky na termín 26.8.-2.9. večer jestli dostanu dneska poslední info..napíšu. ju? je to blbý vím, už se to blíží..neuděláme si srazík jen tak někde samy? třebas na víkend? prodloužený víkend, nebo i dýl??..ale chce to luxus nevaření!! ;-)))))))))) jsem náročná ;-)))))))
Zdenik a M+J

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 10.05.06 15:28

No to sme na tom stejne s tou náročnosťou. Ja by som teraz asi nešla, pretože Sebastiánov spánok je fakt o hubu. Ale jeden vikend niekde - to by ste snáď prežili a neukameňovali nás. Z.

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 10.05.06 15:28

Ha ha tie uklizečky sú fakt na houby:-)))) Mali by ich vymeniť. Z

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.06 19:25

Jsem 100× pro!!! Dojedu kamkoli a vařit nechci!!!!! Zkusím se po něčem mrknout, dnes jsem sama doma, naštěstí manžel vykoupe a uloží Kryšťu a pak se poroučí do hospody:-))

Dnes jsme měli návštěvu na celý den, Kryˇšta ji vyloženě protrpěl, klasika, děti si půjčují jeho hračky, to je nehoráznost:-))

Ještě sem mrknu večer, teď jdu uklízet tu spoušť…

Miruš - syrečky nemaj chybu, …měli by vyhodit tu uklízečku :-)))

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.06 19:26

Zuzko - my přežijeme cokoli!!! a vsaď se, že děti budou v pohodě :-))
 T.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 10.05.06 19:40

jee co to tady vymyslite, vikend s detmi a bez vareni? no jednu noc bych s tema myma holkama snad taky zvladla, i kdyz vsechny tri sem sama jeste neuspavala, musela bych to dobre promyslet :-)
m+a+v+b

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 10.05.06 19:44

Holky, hlavne at to neni daleko od Vidne!!!

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 10.05.06 19:56

… se nedivím, i plastová krabice neodolá. Jsem zvědavá, zda by pachu odolala ta krabice co se z ní vycucá vzduch.

E.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.06 20:47

Rozhodne, ja jsem pro! jen je mi lito toho organizatora :D:D:D:D

Tak jsem se pokusila po večeři ostříhat Ondrovi ty jeho pačesy - no hrůza, děs běs…těšil se, pak řval, nedal se udržet, strojkem se bál, takže jsem mu jen zastřihla nůžkama vlasy kolem uší a vzadu - má to…no když jsem byla malá, tak jsme tomu říkali na nevolníka…pak jsem stříhala Peťana a trvalo to asi desetinu času a to byla komplet celá hlava (i když nahoře už toho moc nemá :-)))).
Kde jsou ty časy, kdy Ondra vzorně držel a strojek mu nevadil?

Sylva

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 10.05.06 20:57

U nás na stříhání platí, že u toho nesmím být já. To pak sedí jak zařezaný:-)

E.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.05.06 20:58

no já se na to příště asi vybodnu a půjdem k holičce…protože jinak bude za chvilku jak hašišák.
 S.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.06 21:00

to jsi mě nepotěšila, vybouchla nám kadeřnice, tak jsem řekla Markovi, ať vezme Kryštíka strojkem, nikdy mu to nedělalo problém…Tak uvidíme..Šetříme si to na víkend..

Já dnes asi nic hledat nebudu, neb jsem totálně znavená, tak zítra..

Marti - to společnýma silama zvládneme, neboj…

Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.05.06 21:03

Evko - Kryštík si na Vás před chvíli vzpomněl…pořád jsem si myslela, že mluví o jiným Vojtovi, ale pak mi ostře řekl: Ne, já myslím toho, co přijel autobusem!!! S tou malou Věrkou! Mimochodem se ptal, jestli má Vojta pindíka :-)))
 T.

 
-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 10.05.06 22:05

Myslím, že by mu ho sám dobrovolně ukázal:-)))
E.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 11.05.06 06:38

haha když jste u toho stříhání, tak já včera teda holkám zastřihla afinky ;-) zkusila jsem, že jim tu afinu zase trochu polidštím, mají ji teďka z vlasů až z temene, tak jsem si řekla že vezmu jen ty přední vlasy..no holky teda docela drží (strojek odmítají a já koneckonců taky ;-))))) no a výsledek je krátká afina přes kterou leze ta další, vypadá to prapodivně..buď to ustojíme sponkama než to povyroste (pochybuju) nebo udělám další střih v dohledné době..na mikádko holky nechtěly, prý chtějí dlouhé vlasy…

ps. mejl mi včera nepřišel, počkám ještě na dnešek…

Z.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 11.05.06 11:44

Ahojky,

my jsme se před chvíli vrátili z procházky Fifa dneska jel poprvé na odrážedle utahal se řádně, naobědval se a už po cestě do postýlky mi usnul na rukách.

Holiče jsme přežili mají stoličku jako autíčko tak než se Fifa rozkoukal byl ostríhaný. Akorát jsem se bála ať se blbě nepohne a nemá někde zaražené nůžky.

Koukáte na chůvu v akci včera to bylo zase jedlé.

Mějte se pěkně L. a F.

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.05.06 12:03

AHoj holky,
před chvíli jsem vyslechla dobrý sourozenecký „rozhovor“..

Oba šli spát a dala jsem na chvíli Julinku ke Kryšťovi do postele:
K: Juli zazpívám Ti..
J: Áaaaaaa (křik)
K: Slunce šlo spát, za hromádku klád…
J: Áaaaaa
K: Juli nekřič tak, zpívám..
J: Áaaaa
K: Juli proč mě biješ!!!! Vždyť Ti zpívám, Juli, co to děláš, Juliíííííí

kryšťa ji tam přesto chtěl, ale raději jsem ji odnesla do vedlejšího pokoje..

JInak mám asi trošku krizovější rána, trvá mi asi hodinu, než se hodím do normální nálady.. Prostě vstanu, tak nějak se oblíkneme, děti ale nutně potřebují dělat jiné věci, takže se oblíkáme půl hodiny, u snídaně mi vadí rozpatlaný banán na všem, včetně mě, druhé dítě si potřebuje nutně samo namazat chleba s medem, je všude, včetně mě..uvařím si kávu, za chvíli je studená, neboť první dojedlo, leze na stůl, šlápnu do banánu, směrem k umyvadlu si do mě ještě utře soplíky, druhé vylívá mlíko…bla, bla…tohle mi nikdy moc nevadilo, ale teď to na mě padá a doufám, že se z toho vypíšu..nejlépe za hodinu jsme venku a tam už je pohoda..

Nebudu si stěžovat, hlavně , že je venku krásně…odpoledne jdu s Julinkou plavat, K. jde k babičce, takže mám v podstatě volné odpoledne…

Mějte se
Theo

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.05.06 12:14

A víte jak začal ten dnešní den??
Děti byly v ložnici, já šla na záchod, během půl minuty jsem byla zpět, Kryštík stál na okně a křičel, že vidí zajíce, okno dokořán, on jednou nohou venku, dolů je to 5 metrů a nepochybně by se při pádu trefil do sušáku na prádlo…no…velmi klidně jsem zavřela, aby se mě nelekl a pak hluboce dýchala…

Jdu ka kafčo, když je tu konečně klid…
Theo

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 11.05.06 14:28

Ahojky, ja na tu chuvu nekoukam, na jednicce jde zrovna v tu dobu Zdivocela zeme a tu bych si neodpustila za nic na svete.
 M.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »